חב"דפדיה:אולם דיונים

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הגעתם לאולם הדיונים המרכזי של חב"דפדיה.

המקום מיועד לדיונים בין האורחים, העורכים והמפעילים.


אם יש לך בקשות מיוחדות המיועדות למפעילי המערכת, תוכלו לעשות זאת כאן.

אם ברצונכם לבקש ערך החסר בחב"דפדיה, תוכלו לעשות זאת כאן. תוכלו גם לבקש תמונות כאן, וגרפיקה כאן.

אם ברצונך לכתוב איזו אימרה חסידית או סתם להתוועד.. תוכל לעשות זאת כאן.

אם ברצונכם להתנדב להשלמת פרוייקטים לשיפור חב"דפדיה, או להציע אחד כזה תוכלו לעשות זאת כאן.


תיבת ארכיון

כיתוב תמונה

ארכיוני אולם הדיונים
12345678910111213141516171819202122232425262728
חב"דפדיה: פיתוח טכניכדי להגיע לתחתית הדף, לחצו כאן.


תבניות[עריכה]

שלום, בביקורי באתר אני רואה ערכים שהתבניות אצלם (הכוונה לבתניות של אמרואים, ראשונים, אחרונים וכו') הם לפני הערות שוליים, וחלק מהערכים התבניות הם אחרי הערות שוליים. דבר זה יוצר (לכל הפחות לי) בלבול ויוצר רושם של אי סדר באתר. אשמח שתטפלו בכך פולע - שיחה, 08:21, י"ד בחשוון, ה'תשפ"א 08:21, 1 בנובמבר 2020 (UTC)

אם ישנו את זה עדיף לדעתי שיהיה לפני ההערות!-מר"ש - שיחה, 08:38, י"ד בחשוון, ה'תשפ"א 08:38, 1 בנובמבר 2020 (UTC)
לדעתי דווקא אחרי. זה לא נראה בצורה טובה שזה לפניפולע - שיחה, 08:40, י"ד בחשוון, ה'תשפ"א 08:40, 1 בנובמבר 2020 (UTC)
לפי דעתי גם צריך שיהיה לפני. ~מ. מ. ויספיש~
ראה כאן ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 21:40 • י"ד בחשוון ה'תשפ"א
זה אומר שצריך ליפני, נכון?--מר"ש - שיחה, 06:08, ט"ו בחשוון, ה'תשפ"א 06:08, 2 בנובמבר 2020 (UTC)
אכן. שההערות שוליים יהיו בשוליים. ותבניות ושאר דברים לפניהם ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 07:05 • ט"ו בחשוון ה'תשפ"א
ל מ. מ. ויספיש -
  1. אם אתה רוצה לערוך וכו' כדאי לך לפתוח חשבון משתמש! ע"י שתלחץ על יצירת חשבון (הכי למעלה משמאל)!
  2. בדפי שיחה נהוג להזיח תגובה באמצעות סימן נקודתיים (:) בתחילת התגובה. אם כבר יש נקודתיים בתגובה הקודמת, נהוג להוסיף זוג אחד נוסף. באופן זה, נשמר הסדר בדיון ויודעים אילו דברים נכתבו כתגובה לדברים שהופיעו קודם..--מר"ש - שיחה, 10:19, ט"ו בחשוון, ה'תשפ"א 10:19, 2 בנובמבר 2020 (UTC)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────חלוקת קונטרסים, קרייזי אבאוט משיח ולהתראות, הרשו לי לחלוק עליכם, אמנם אכן הערות שוליים הם אמורות להיות בשוליים, אך בשוליים שך הטקסט. תבניות הם לא חלק מהטקסט, ולכן הם אמורות להיות בתחתית העומוד, כנהוג באתרים אחרים כמדומני. מתייג לדיון זה גם את תבנית:חב"דפדים פעלים. נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 18:23, כ"ט בכסלו, ה'תשפ"א, 15 בדצמ' למניינם, אַ פריילאכ'ן חנוכה

חלוק עליך, הערות צריכות להיות בשולי הערך, לא בשולי הטקסט. תבניות הם חלק מהערך¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 18:33 - היום, כ"ט בכסלו תשפ"א מגיע משיח.
אני מסכים עם פולע שקודם הערות שוליים ואח"כ התבנית • פדיונרא פריילכען חנוכה • 19:59, כ"ט בכסלו, ה'תשפ"א
מה עושים לפועל? (הצבעה?) (ביינתים יש רוב שאומר לפני הערות שוליים) --נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחה • א' בטבת ה'תשפ"א • 06:28, 16 בדצמבר 2020 (UTC)
גם לדעתי לפני--חב"דפדים חדוריםיוסימ. • 10:32, א' בטבת, ה'תשפ"א
לא הצבעה, כי כבר הוחלט מזמן ¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 19:10 - היום, א' בטבת תשפ"א מגיע משיח.
חבר, אל תגזים. דיון שהיה לפני חצי שנה, ובו הוכרע ברוב מחריד של 2X1, לא נראה לי כל כך תקף לגבי הדיון הנוכחי. (ובמיוחד ששם המתנגד הביא סמוכות לדבריו).--חב"דפדים חדוריםיוסימ. • 22:00, א' בטבת, ה'תשפ"א
לדעתי העניה הסיבה לזה פשוטה, אם התבניות יהיו בסוף ייתכן שהקורא יפספס אותן ולא יבחין שקיימות, משא"כ להיפך את ההערות לא יפספסו בכל מקרה, כי מגיעים אליהם מתוך הערך ולא אחרי סיום הקריאה. הדיון הקודם בהחלט לאו דוקא מחייב, אם תהיה הצבעה נא לגזור מכאן את דעתי. -- קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 22:04, א' בטבת ה'תשפ"א
זה לא הוכרע ב"דיון" הזה, מישהו שאל, ענו לו והסבירו למה, התכוונתי שהוכרע מעשית, עוד מלפני ה"דיון" ¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 22:23 - היום, א' בטבת תשפ"א מגיע משיח.
ואיי, שתהיו בריאים. איפה ראיתם אותי מתנגד לכך שהתבניות יהיו לפני הערות שוליים? אמרתי שלדעתי אולי יותר יפה שיהיה אחרי. זהו. אין לי שום בעיה שיהיה לפני. נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 06:11, ב' בטבת, ה'תשפ"א, 17 בדצמ' למניינם, אַ פריילאכ'ן חנוכה
אם כך היגענו למסקנה שתבנית לפני הערת שוליים!נכון? נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחה • ג' בטבת ה'תשפ"א • 06:08, 18 בדצמבר 2020 (UTC)
ואם מדברים על הערות שוליים אז קודם שמים נקודה ואז הערות שוליים או קודם הערות שוליים ואז נקודה (בטקסט עצמו)? נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחה • ג' בטבת ה'תשפ"א • 10:25, 18 בדצמבר 2020 (UTC)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────לא הגענו למסקנה, כך היה וכך נשאר, שמים קודם הערה ואז נקודה ¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 10:48 - היום, ג' בטבת תשפ"א מגיע משיח.

טוב תודה! נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחה • ג' בטבת ה'תשפ"א • 10:53, 18 בדצמבר 2020 (UTC)

חידוד הכתיבה באתר[עריכה]

לאחרונה שמתי לב שבערכים על אישים של"ע רח"ל חלו במחלה הידועה, חלוקים בתואר המחלה. כאלה (כגון זלדה המשוררת ע"ה) שמתואר השם המלא של המחלה, ואילו לעומת זאת יש ערכים (למשל הרה"ח זלמן נוטיק ע"ה) שהמחלה מתוארת כ'המחלה הידועה'. אשמח לשמוע את דעת המשתמשים הוותיקים באתר.פולע - שיחה, 13:53, י"ז בחשוון, ה'תשפ"א

יש לתקן ל'המחלה הידועה' ¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 11:16 - היום, י"ח בחשוון תשפ"א מגיע משיח.
במדיניות כתוב "חב"דפדיה פונה לדוברי העברית המודרנית ולכן יש להקפיד על כתיבה בהתאם לכללים התקפים בשפה העברית המודרנית (פרט למקרים יוצאי דופן)" (מדיניות חב"דפדיה). בשפה העברית המודרנית נהוג לכנות את המחלה 'סרטן'. בברכת "והסרתי מחלה מקרבך" ובברכת הגאולה השלמה -- חלוקת דולרים מאחדת את העם * פינת החי * 12:21, י"ח בחשוון, ה'תשפ"א (5 בנוב' למניינם), ימות המשיח
אישית הנני חושב שהמחלה הינה "(פרט למקרים יוצאי דופן)". פולע - שיחה, 12:41, י"ח בחשוון, ה'תשפ"א
לדעתי האישית בלבד ה"מקרים יוצאי הדופן" ממעטים את מה שכתוב במדיניות במפורש אחרת (לא בטוח שישנו) או שהיה על כך דיון רציני והרוב הצביעו בעד שינוי הלשון. אם יש לך מקור לחיוב לרשום דווקא 'המחלה הידועה' אפשר לדון על זה, אם לא אז אין סיבה להחריג מהמדיניות. בברכת הגאולה השלמה -- חלוקת דולרים מאחדת את העם * פינת החי * 13:01, י"ח בחשוון, ה'תשפ"א (5 בנוב' למניינם), ימות המשיח

פסקאות בנותיו\חתניו[עריכה]

שמתי לב שיש ערכים על אישים, שבהם ישנם פסקאות בשם 'בנותיו' - לדוגמא: בתו, פלונית אלמונית, אשת הרב וכו'. לעומת זאת ישנם ערכים על אישים בשם 'חתניו' - לדגומא: חתנו, הרב פלוני אלמוני, וכו'. כייצד יש לכתוב, צריך לענ"ד אחידות בערכים. אשמח לשמוע את דעת חב"דפדים פעילים‎‏ ‏. פולע - שיחה, 11:15, י"ח בחשוון, ה'תשפ"א

זה תלוי עם ידועים שמות הבנות או לא ¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 11:17 - היום, י"ח בחשוון תשפ"א מגיע משיח.
זה בעיקר תלוי אם קראו את המדיניות (כמו למשל הדף הזה) או לא.. בברכת הגאולה השלמה -- חלוקת דולרים מאחדת את העם * פינת החי * 12:25, י"ח בחשוון, ה'תשפ"א (5 בנוב' למניינם), ימות המשיח
ייש"כ. פולע - שיחה, 12:40, י"ח בחשוון, ה'תשפ"א

העריכה נתקעת[עריכה]

זה קורה רק לי שאם אני לוחץ על המקש הימני בעכבר (כדאי להדביק ולהעתיק) אז העריכה ניתקעת לי ואני צריך לרענן את הדף! (לעוד מישהוא זה קורה?)--מר"ש - שיחה, 09:14, י"ט בחשוון, ה'תשפ"א 09:14, 6 בנובמבר 2020 (UTC)

גם לי כבר הרבה זמן זה קורה, ומנע ממני לעשות הרבה דברים, וגם היום כשסידרתי את ערכי התאריכים זה קרה לי מדי פעם, אבל אני מחכה ולא מרענן, אלא אם כן מופיע לי הודעה שהדף לא מגיב ¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 09:18 - היום, י"ט בחשוון תשפ"א מגיע משיח.
זה משהו שאפשר לתקן? גם לי זה מאוד מפריע! (אם אתה מחכה זה עובד?)--מר"ש - שיחה, 09:21, י"ט בחשוון, ה'תשפ"א 09:21, 6 בנובמבר 2020 (UTC)
איני יודע. (בד"כ כן, אלא אם כן מופיע הודעה וכו') ¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 09:23 - היום, י"ט בחשוון תשפ"א מגיע משיח.
כדאי לתייג מפעיל מערכת?--מר"ש - שיחה, 09:25, י"ט בחשוון, ה'תשפ"א 09:25, 6 בנובמבר 2020 (UTC)
כדאי לתייג מתכנת.... ¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 09:29 - היום, י"ט בחשוון תשפ"א מגיע משיח.
אין כזו תבנית מר"ש - שיחה, 09:32, י"ט בחשוון, ה'תשפ"א 09:32, 6 בנובמבר 2020 (UTC)
שמח לשמוע שזה לא בעיה במכשיר שלי וזו צרת רבים... כשזה קורה לי אני עובר לחלון אחר וחוזר ואז משתחרר. אליהו ב. - שיחה, 14:03, י"ט בחשוון, ה'תשפ"א 14:03, 6 בנובמבר 2020 (UTC)
רק כעת ראיתי שזו צרת רבים. חשבתי שזה קשור למחשב שלי. אני אישית כשזה קורה לי, אני מזכיר לעצמי שיש משהו שלא עשיתי ואולי הזנחתי בגלל העריכה. אולי כוס מים, אולי לעשות טלפון, ואולי פשוט להזכר במציאות השי"ת. ממליץ לכולם! שלום עליכם - שיחה, 13:20, א' בכסלו, ה'תשפ"א 13:20, 17 בנובמבר 2020 (UTC)
חיוך.jpg חיוך רחב.png --מר"ש - יחי המלך המשיח - שיחה, 15:15, א' בכסלו, ה'תשפ"א 15:15, 17 בנובמבר 2020 (UTC)

פרסום חב"דפדיה[עריכה]

שלום וברכה לכל משתתפי המיזם האדיר - חב"דפדיה.

אין ספק שהאתר מכיל מידע רב ועצום, ומליוני אנשים נעזרים בו. עלה לי לאחרונה כמה מחשובת בנוגע לפרסום (יח"צנות..) האתר:

א. פרסום מדור בעיתון בית משיח - אפשר אולי חודשי, או לקראת יומא דפגרא, או בכלל, מדור חד פעמי לקראת תאריך מסוים (אולי כ"ח ניסן), ובו יוצג תוכן מערך מומלץ, ערכים חדשים, מהנעשה והנשמע באתר ועוד.

ב. פרסום מודעה בעיתון בית משיח, מנוסח היטב כראוי, כמדומני כבר עשו את זה פעם וזה יכול להיות טוב.

ג. כפי שהציעו בעבר, ניזולטר שבועי\חודשי למייל, בו יוצגו עדכונים חדשים באתר וכו' - צריך משהו שמבין בעניינים הללו.

ד. עכשיו בנוגע לשדרוגים וכדומה - ישנם אתרים שעושים סאת, ואולי יש לשקול גם אצלנו: כידוע, האתר ב"ה משתדרג מדי פעם, ויחסית טוב, אך תמיד יש מה לשפר,וזה עולה כסף.. אולי נפרסם מודעות באתר (עדיף של ארגונים חב"דים) תמורת תשלום?

מה דעתכם? הייתי שמח לשמוע את דעת חב"דפדים פעילים‎‏ ‏ וגם את חוו"ד של הר' שיע.ק. בברכה, פולעהערות התמימים ואנ"שב"ה, היום , כ"ד בחשוון ה'תשפ"א , משיח מתגלה! 08:01, 11 בנובמבר 2020 (UTC)

א.היה פעם כזה דבר בחב"ד אינפו, לא חושב שזה כזה קריטי
ב.רלוונטי
ג.הקמת "ניוזלטר" עולה כסף, אפשר לנסות לעשות בדרכים אחרות
ד.היה פעם בעבר פרסומות אולם הוחלט להוריד אותם, הסיבה היא שאם יש פרסומות אז זה יכול לגרום לאנשים לחוב שהאתר נוטה לצד מסוים, וגם אנשים לא הולכים לערו באתר אם הם ידעו שהם גורמים לאתר לקבל כסף (מהפרסומות) שמואל חיים (שיחה)
בחב"ד אינפו היה קובייה, עם ערך על אדם שהוחלף פעם ב.., וחוץ מזה שעיתון בית משיח קוראים כאלה שאת אינפו לא קוראים. פולעהערות התמימים ואנ"שב"ה, היום , כ"ד בחשוון ה'תשפ"א , משיח מתגלה! 08:07, 11 בנובמבר 2020 (UTC)
הקוביה בחב"ד אינפו הייתה של מומלץ או מובחר, הפרסומות היו של גוגל, ולפעמים הופיעו פרסומות לא ראויות לאתר חסידי. (אאל"ט הייתה פרסומת מסיונרית) ¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 08:11 - היום, כ"ד בחשוון תשפ"א מגיע משיח.
אכן, ואי לכך אמרתי שישימו פרסומות של ארגונים חב"דים. פולעהערות התמימים ואנ"שב"ה, היום , כ"ד בחשוון ה'תשפ"א , משיח מתגלה! 08:35, 11 בנובמבר 2020 (UTC)
התועלת העיקרית בפרסום בבי"מ היא שינוי היחס כלפי האתר. אצל אנשים רבים האתר נתפס כמשהו שולי ולא מהימן. ברגע שמצטטים אותו בקביעות בעיתון, זה מקבע תודעה אחרת. ובנוסף, אם יצטרכו כל שבוע לקחת ערך אחד ולעבוד עליו כראוי כדי שיהיה מתאים לפרסום, והיה זה שכרנו. ובלשון אדה"ז בתניא, "כי הגורם שכר מצווה היא המצווה בעצמה", כשה'שכר' וה'עבודה' הם באותו עניין ממש. להתראות - שיחה, 09:20, כ"ד בחשוון, ה'תשפ"א 09:20, 11 בנובמבר 2020 (UTC)
לפי דעתי נכון שיהיה מדור קבוע מתוך דפי חבדפדיה בעיתון בת משיח ידע חסידי - שיחה, 15:39, כ"ד בחשוון, ה'תשפ"א 15:39, 11 בנובמבר 2020 (UTC)

קטגוריה:ידידי חב"ד[עריכה]

רעיון שעלה במוחי: פיצול הקטגוריה לידידי חב"ד מתקופת אדמו"ר הזקן, האמצעי וכו', מתייג את המפעיל חלוקת קונטרסים, מומחה הקטגוריות חלוקת דולרים והמומחים לענייני ידידי חב"ד להתראות ושלום עליכם ¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 12:51 - היום, כ"ד בחשוון תשפ"א מגיע משיח.

לדעתי החלוקה ההגיונית יותר לפי רבנים / עסקנים וכיו"ב ולא לפי תקופות. להתראות - שיחה, 15:09, כ"ד בחשוון, ה'תשפ"א 15:09, 11 בנובמבר 2020 (UTC)
לפי דעתי יותר טוב לחלק לפי שמות בסדר הא' ב' ידע חסידי - שיחה, 15:19, כ"ד בחשוון, ה'תשפ"א
אלף בית זה סידור ולא חלוקה. וזה נעשה אוטומטית. כאשר יש הרבה ערכים בקטגוריה אחת, משתדלים לחלק אותה לקטגוריות משנה, אחרת כל הטעם בקטגוריה לסייע בהתמצאות - מאבד מערכו. להתראות - שיחה, 16:58, כ"ד בחשוון, ה'תשפ"א 16:58, 11 בנובמבר 2020 (UTC)
חבר, אם יש לך רצון לעבוד על זה, זה ממש חשוב. רעיון הקטגוריה של 'ידידי חב"ד' היא תחליף לקטגוריות 'חסידים מתקופת..' ונראה לי שמאחר ושניהם מפוצצים בערכים יהיה נכון למחוק אותם ולפתוח קטגוריות של 'אישים שנולדו בשנת תשכ"ב', 'אישים שנפטרו בשנת תשפ"א'. לאחר מכן לסדר את הקטגוריות האלו בתוך 'אישים מתקופת אדמו"ר..'. זה הרבה עבודה אבל כך זה יהיה ברור ומסודר. מקווה שהובנתי ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 19:09 • כ"ד בחשוון ה'תשפ"א
הבנתי, אבל זה יקח הרבה יותר זמן ¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 19:22 - היום, כ"ד בחשוון תשפ"א מגיע משיח.
רעיון יפה וחשוב. אם אוכל ויהיה לי זמן ברשותי אתנדב לכך בל"נ בעז"הפולעהערות התמימים ואנ"שב"ה, היום , כ"ד בחשוון ה'תשפ"א , משיח מתגלה! 19:30, 11 בנובמבר 2020 (UTC)
רק לשים לב לא לפתוח הרבה קטגוריות יחד בלי להכניס בהם מספיק ערכים (לפחות 5). בהצלחה למעונין בדבר חשוב זה! ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 05:13 • כ"ה בחשוון ה'תשפ"א

מרחב אישי דאנונימים[עריכה]

שמתי לב לאחרונה שישנם ערכים שנמצאים שבמרחב האישי של אנונימים מפאת כך שהם לא ערוכים מספיק, מושלמים וכו', אך רציתי להעיר בכל כמה דברים:

א. מצד האנונימי עצמו, הוא לא ימצע את הערך מן הסתם, אלא אם כן הוא מכיר את כללי האתר.

ב. חב"דפדיה אינה מקום לערכים במחרחב של אונימים - לכן מומלץ לענ"ד שבמקום להחזיר את הערך למרחב האישי של האנונימי, יתנו לו {{הזמנה}} לאתר, ואם הוא יירשם - יעבירו את הערך למרחב של המשתמש הרשמי שלו, ובאם לאו - ימחקו.

כך גם ירשמו לאתר תורמים, וגם לא יהיה ערכים במרחב של אנונימים שלא יערכו בכלל (מן הסתם). מה דעתכם? פולעהערות התמימים ואנ"שב"ה, היום , כ"ד בחשוון ה'תשפ"א , משיח מתגלה! 14:11, 11 בנובמבר 2020 (UTC)

אני חושב שכדאי לעדכן את הערכים שמדברים על ספרים. אני גם חושב שכדאי שנעשה הספק לעצמינו - בכל יום להוסיף חמישה ערכים! ושכל מי שמוסיף ערך, שיעדכן באולם הדיונים! 37.60.42.48 14:20, 11 בנובמבר 2020 (UTC)מענדלה37.60.42.48 14:20, 11 בנובמבר 2020 (UTC)
רוצים שנגיע עד י"ט כסלו ל8000 ערכים?
שלום אנונימי יקר. בכדי שנוכל לשוחח עמך בצורה יותר נוחה, אנא הרשם לאתר. בהצלחה! פולעהערות התמימים ואנ"שב"ה, היום , כ"ד בחשוון ה'תשפ"א , משיח מתגלה! 14:30, 11 בנובמבר 2020 (UTC)
הלוואי והייתי יודע איך נרשמים!
עזרה:איך לפתוח חשבון חדש ¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 15:06 - היום, כ"ד בחשוון תשפ"א מגיע משיח.
הצלחתי להרשם! ידע חסידי - שיחה, 15:08, כ"ד בחשוון, ה'תשפ"א 15:08, 11 בנובמבר 2020 (UTC)
תלחץ בקישור הזהחב"דפדים חדוריםיוסימ. • 15:11, כ"ד בחשוון, ה'תשפ"א 15:11, 11 בנובמבר 2020 (UTC)
לא עליך המלאכה לגמור ולא אתה בן חורין להיבטל ממנה. עדיף פחות ערכים, אך מושקעים ומכובדים, מאשר ערך שהועלה רק בשביל לסמן וי על היעד של 5 ערכים ליום. מנסיון רב שנים כאן באתר, ערך שעולה לא מושלם - אפילו עם הכוונות הכי טובות - דינו בדרך כלל להישאר לא מושלם עדי עד. (ובדידי הווה עובדא, הערך אבלות לדוגמא, ועוד). להתראות - שיחה, 15:13, כ"ד בחשוון, ה'תשפ"א 15:13, 11 בנובמבר 2020 (UTC)
Yes check.jpg מצטרף לכל מילה של וותיק העורכים באתר, משתמש להתראות. שמע ממנו, על אחריותי אתה עוד תודה לו.. פולעהערות התמימים ואנ"שב"ה, היום , כ"ד בחשוון ה'תשפ"א , משיח מתגלה! 15:14, 11 בנובמבר 2020 (UTC)
בכל אופן תודה על העזרה להצטרפות! ידע חסידי - שיחה, 15:17, כ"ד בחשוון, ה'תשפ"א 15:17, 11 בנובמבר 2020 (UTC)

שיפוץ האתר[עריכה]

מי הכותב?
לא יודע, אבל הוא כותב לעניין, דווקא חשוב להתחיל לעדכן את התמונות, אני פותח מלא דפים, וכולם עם תמונות לא נכונות, או לא נכונות לעכשיו. וגם את התוכן עצמו, צריך לעדכן ולשפץ! משתמש:ידע חסידי37.60.42.48 16:23, 11 בנובמבר 2020 (UTC)

ניגון דער רבי איז געזנוט[עריכה]

מי מרים את הכפפה ויוצר ערך? (שיע מחוץ לחשבון) -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת.

הכוונה לברוך המקום? או לניגון שבמנגינת יחי? ¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 10:34 - היום, א' בכסלו תשפ"א מגיע משיח.
מתנדב. כי ספרא אמר, ספרא יודע! - בפקודיך אשיחה 10:35, א' בכסלו, ה'תשפ"א (17 בנוב' למניינם), ימות המשיח 10:35, 17 בנובמבר 2020 (UTC)

חתימה[עריכה]

אם מוסיפים אפשרות חתימה באולם דיונים אז צריך להוסיף גם בלוח מודעות.--מר"ש - יחי המלך המשיח - שיחה, 12:13, א' בכסלו, ה'תשפ"א 12:13, 17 בנובמבר 2020 (UTC)

משהו מוזר מאוד![עריכה]

מה זה הדבר הזה?ברית הכהונה#בתורת חב"ד.--מר"ש - יחי המלך המשיח - שיחה, 06:41, ב' בכסלו, ה'תשפ"א 06:41, 18 בנובמבר 2020 (UTC)

אני מטפל עכשיו בכל התקלות שנשארו משדרוג אתמול ¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 07:00 - היום, ב' בכסלו תשפ"א מגיע משיח.
אבקש מכולם לא להשתמש בסימן | בתוך הערות, לחלופין אפשר להשתמש ב{{*}} ¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 07:18 - היום, ב' בכסלו תשפ"א מגיע משיח.
אין טעם בכלל להוסיף | באמצע הערות כך שלא צריך להוסיף גם * בתוך ההערות ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 18:27 • ב' בכסלו ה'תשפ"א
הכוונה למקומות שמביאים כמה עניינים בהערה אחת ¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 20:08 - היום, ב' בכסלו תשפ"א מגיע משיח.

ניסוח מודעה[עריכה]

לאחר שהר' שיע.ק נתן את אישורו, אני מנסח כאן הודעה שאשאלח בעז"ה לחב"ד אינפו בעניין ההקדשות לאתר שיהיה מימון לענינים הטכניים באתר (להרחבה ראה כאן) :

חב"דפדיה מציגה: הקדשת דף יומי/שבועי

אין מי שלא נעזר באתר חב"דפדיה - האנציקלופדיה החב"דית הגדולה ברשת. בין אם זה בהעשרת ידע, או בירור פרטים בנוגע לנושים בתורת החסידות, הנגלה או בענייני גאולה ומשיח.

כעת, כל זה יכול להיות לזכותכם!

בתרומה של 500 ש"ח לצורך מימון האתר, יוקדש הדף הראשי למשך יום (או שבוע) שלם לזכות או לעילוי נשמת יקיריך.

כל 7,660 ערכים שבאתר - יוקדשו לזכותך - בתרומה לאתר העוסק ללא הרף בהפצת המעיינות.

לפרטים, פנו למייל: מייל שאני יקים (שיע לא יהיה זמן לזה כנראה, נראה) בעז"ה בקרוב.

מה אומרים על הניסוח? על ההקדשות בכלל? דער חב"דסקער - שיחה 06:56, ב' בכסלו, ה'תשפ"א (18 בנוב' למניינם), ימות המשיח 06:56, 18 בנובמבר 2020 (UTC)

מתייג את חב"דפדים פעילים‎‏ ‏ ואת מפעילי מערכת. דער חב"דסקער - שיחה 07:47, ב' בכסלו, ה'תשפ"א (18 בנוב' למניינם), ימות המשיח 07:47, 18 בנובמבר 2020 (UTC)
מהמם אבל זה - "כל 7,660 ערכים שבאתר - יוקדשו לזכותך - בתרומה לאתר העוסק ללא הרף בהפצת המעיינות." לא כתוב כמה כסף צריך לתרום על זה.--מר"ש - יחי המלך המשיח - שיחה, 08:10, ב' בכסלו, ה'תשפ"א 08:10, 18 בנובמבר 2020 (UTC)
תקרא את השורה למעלה: 500 ש"ח - או סכום אחר שנתדיין עליו פה. דער חב"דסקער - שיחה 08:13, ב' בכסלו, ה'תשפ"א (18 בנוב' למניינם), ימות המשיח 08:13, 18 בנובמבר 2020 (UTC)
בהקדשה של הדף הראשי יהיה כתוב למטה כן?--מר"ש - יחי המלך המשיח - שיחה, 08:17, ב' בכסלו, ה'תשפ"א 08:17, 18 בנובמבר 2020 (UTC)
צריך להציע 100 ליום או 500 לשבוע. וכדי להגביר את ההבנה שמדובר ב"עילוי נשמה" אמיתי, צריך להסביר שלפי הנתונים אזי אלפי אנשים לומדים מדי יום בתורת החסידות על ידי לימוד המושגים באתר, כך שמדובר גם בתחזוק "ישיבה" לכל דבר וענין. שלום עליכם - שיחה, 08:19, ב' בכסלו, ה'תשפ"א 08:19, 18 בנובמבר 2020 (UTC)
צודק, ומה עם לפרסם בעלונים?--מר"ש - יחי המלך המשיח - שיחה, 08:24, ב' בכסלו, ה'תשפ"א 08:24, 18 בנובמבר 2020 (UTC)
כתבתי לפני התנגשות עריכה - אוקיי. נצטרך לשלב את זה בניסוח. ההקדשות יופיעו בעמוד הראשי למטה, דף זה מוקדש לזכות פלוני אלמוני או לע"נ פלוני אלמוני בן פלון אלמון וכו'. עכשיו השאלה היא איך נבצע את זה. האם שיע יהיה אחראי על זה, או שנראה לי שהוא מדי עסוק, ואז נחבר כמה משתמשים ונקים מייל מיוחד לזה. לדעתי יש להקים 'חב"דפדיה:הקדשות לצורך זה. יש מתנגדים מה דער חב"דסקער - שיחה 08:26, ב' בכסלו, ה'תשפ"א (18 בנוב' למניינם), ימות המשיח 08:26, 18 בנובמבר 2020 (UTC)
Symbol support vote.svg.pngבעד גם המייל המיוחד! וכל מי שתורם לפי סדר יכתב בדף הראשי,וגם כמו שאמר שלום עליכם "כדי להגביר את ההבנה שמדובר ב"עילוי נשמה" אמיתי, צריך להסביר שלפי הנתונים אזי אלפי אנשים לומדים מדי יום בתורת החסידות על ידי לימוד המושגים באתר," ומה עם פרסום בעלונים?--מר"ש - יחי המלך המשיח - שיחה, 08:41, ב' בכסלו, ה'תשפ"א 08:41, 18 בנובמבר 2020 (UTC)
צריך לנסח את המודעה מושכת מילולית ועיצובית! ואז יהיה אפשר לפרסם בחב"ד אינפו ובעלונים למיניהם (עם יתאפשר)!--מר"ש - יחי המלך המשיח - שיחה, 08:56, ב' בכסלו, ה'תשפ"א 08:56, 18 בנובמבר 2020 (UTC)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────מה אתם אומרים על השינויים האלו:

חב"דפדיה מציגה: הקדשת דף יומי/שבועי

אין מי שלא נעזר באתר חב"דפדיה - האנציקלופדיה החב"דית הגדולה ברשת. בין אם זה בהעשרת ידע, או בירור פרטים בנוגע לנושים בתורת החסידות, הנגלה או בענייני גאולה ומשיח כעת, כל זה יכול להיות לזכותכם!

תרומה של 100\500 ש"ח לצורך מימון האתר, יוקדש הדף הראשי למשך שבוע\יום שלם לזכות או לעילוי נשמת יקיריך.

לימודם של (מאות\אלפי) אנשים הלומדים מדי יום את תורת החסידות מתוך הערכים שבאתר - יוקדשו לזכותך - בתרומה לאתר העוסק ללא הרף בהפצת המעיינות.

לפרטים, פנו למייל: (מיוחד לדבר זה)

כמובן שצריך לעבור עריכה גרפית!--מר"ש - יחי המלך המשיח - שיחה, 10:08, ב' בכסלו, ה'תשפ"א 10:08, 18 בנובמבר 2020 (UTC)

וגם תיקון משגיאות כתיב. חוץ מזה, אני חושב שראוי לציין שהכסף ילך למימון האתר ולא סתם לעורכים.חב"דפדים חדוריםיוסימ. • 18:23, ב' בכסלו, ה'תשפ"א
ברור שלמימון האתר! (אבל מה יש לממן)?-מר"ש - יחי המלך המשיח - שיחה, 18:30, ב' בכסלו, ה'תשפ"א 18:30, 18 בנובמבר 2020 (UTC)
אנשים, אף אחד לא תורם בימינו, אם לא מתקשרים אליו אישית. שאו ברכה. אליהו ב. - שיחה, 19:40, ב' בכסלו, ה'תשפ"א 19:40, 18 בנובמבר 2020 (UTC)
אפר לנסות בחב"ד אינפו יכול להיות שיסכימו שנפרסם בחינם אז למה לא לנסות.-מר"ש - יחי המלך המשיח - שיחה, 19:42, ב' בכסלו, ה'תשפ"א 19:42, 18 בנובמבר 2020 (UTC)

ערכים מובחרים[עריכה]

מה המשתמשים מציעים, לעשות כפי שעשיתי בקטגוריה:חב"דפדיה - מועמדים לערך מובחר - כפי שכתוב לעשות בנהלים, או כמו שעשו עד היום (חב"דפדיה:ערכים מובחרים/דיונים/ארכיון 1) ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 02:04 • ג' בכסלו ה'תשפ"א

לדעתי זה יותר נח - חב"דפדיה:ערכים מובחרים/דיונים/ארכיון 1--מר"ש - יחי המלך המשיח - שיחה, 06:19, ג' בכסלו, ה'תשפ"א 06:19, 19 בנובמבר 2020 (UTC)
תקח בחשבון שאם זה יהיה שם אף אחד לא ידע שהיה על הערך הזה הצבעה לערכים מובחרים ואם זה יהיה בדף מיוחד יהיה אליו קישור בדף שיחה (כמו שיש בערך שבקטגוריה וכמו שיש בערכים מומלצים) ותהיה קטגוריה של הערכים האלו כך שזה יהיה יותר בולט ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 01:32 • ד' בכסלו ה'תשפ"א
טוב מקבל את דעתך--~ מר"ש~ יחי המלך המשיח - שיחה, 05:36, ד' בכסלו, ה'תשפ"א 05:36, 20 בנובמבר 2020 (UTC)
לא הבעתי דעה, רק שאלתי. כאשר כתבת שאחד האפשרויות יותר נח הבאתי לפניך את הצד השני כדי שהשיקול יהיה אמיתי תוך הסתכלות על כל הפרטים ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 05:53 • ד' בכסלו ה'תשפ"א
טוב, יש חיסרון ויתרון בכל אחד, חב"דפדים פעילים‎‏ ‏ למה רק אני מגיב! תגיבו גם מה אתם חושבים!-~ מר"ש ~ יחי המלך המשיח - שיחת רעים 06:07, 20 בנובמבר 2020 (UTC)
אני מעדיף את 'קטגוריה:חב"דפדיה - מועמדים לערך מובחר'. שיעשיחה ט' בכסלו ה'תשפ"א 16:20, 25 בנובמבר 2020 (UTC)

הקמת אתר תלמודי תורני חב"די[עריכה]

עלה במחשבתי רעיון להקמת אתר (תחת חב"דפדיה) על השרת הויקי של חב"דפדיה תורני, ובו יהיו ערכים על סוגיות בגמרא, שיחות של הרבי, וכו' - כמובן אנציקלופדי (עד כמה שאפשר) ובמלוא היחס של הרבי או רבותינו נשיאינו לעניין. מאוד חסר אתר כזה, ובמיוחד שאין ליצור כאן ערכים בסגנונות תורניות וכו'. לדעתי באם יהיו לפחות 200 (או 770) ערכים איכותים (שאני יהיה מוכן לעבוד עליהם באם יתקבל האישור) יהיה אפשר כבר לפתוח את האתר. כי לפני אתר חב"דפדיה באנגלית או רוסית, צריך חב"דפדיה בשפה תורנית. אשמח לשמוע בעיקר את דעותיהם של שיע.ק, להתראות ושאר המשתמשים הוותיקם הפעילים. • תמיםתומך תמימים הושיעה נא • 09:50, י"ג בכסלו, ה'תשפ"א (29 בנוב' למניינם), ימות המשיח 09:50, 29 בנובמבר 2020 (UTC)

ואת חב"דפדים פעילים‎‏ ‏ ואת מפעילי מערכתתמיםתומך תמימים הושיעה נא • 10:02, י"ג בכסלו, ה'תשפ"א (29 בנוב' למניינם), ימות המשיח 10:02, 29 בנובמבר 2020 (UTC)
אפשר ליצור את זה בתוך חב"דפדיה עצמה, בשביל מהצריך אתר בנפרד  שמואל חיים (שיחה) Compass 2 Flat Icon GIF Animation.gif אוטוטו משיח בא! 12:50, 29 בנובמבר 2020 (UTC)
איך בדיוק בתוך האתר?• תמיםתומך תמימים הושיעה נאעושים מהפכה! • 13:11, י"ג בכסלו, ה'תשפ"א (29 בנוב' למניינם), ימות המשיח 13:11, 29 בנובמבר 2020 (UTC)
תכתוב פה באתר ערכים  שמואל חיים (שיחה) Compass 2 Flat Icon GIF Animation.gif אוטוטו משיח בא! 13:17, 29 בנובמבר 2020 (UTC)
לדעתי צריך אתר נפרד ¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 13:18 - היום, י"ג בכסלו תשפ"א מגיע משיח.
כנ"ל. השאלה היא האם זה אפשרי בכלל, ומה דעת שאר המשתמשים. כמובן שלא נפתח סתם, אלא באם יהיה לפחות נגיד 100 ערכים טובים (או כמות אחרת) נפתח. • תמיםתומך תמימים הושיעה נאעושים מהפכה! • 13:27, י"ג בכסלו, ה'תשפ"א (29 בנוב' למניינם), ימות המשיח 13:27, 29 בנובמבר 2020 (UTC)
שמואל חיים, ככל הנראה לא הבנת כלל את מטרת הקמת האתר - הערכים לאתר זה (כמעט רובם) לא שייכים לחב"דפדיה מהסיבות הנ"ל. • תמיםתומך תמימים הושיעה נאעושים מהפכה! • 13:28, י"ג בכסלו, ה'תשפ"א (29 בנוב' למניינם), ימות המשיח 13:28, 29 בנובמבר 2020 (UTC)
אפשר לעשות את זה תחת מרחב חב"דפדיה, היינו הערכים שם יקראו "אספקלריא חב"דית:סוגיית אש משום חיצו" וכנ"ל, מכל מקום להקים אתר בנפרד זה סתם עולה עוד כסף, וכבר הוכח שכאשר פותחים מיזמים לרוב הם נשארים לנצח תקועים  שמואל חיים (שיחה) Compass 2 Flat Icon GIF Animation.gif אוטוטו משיח בא! 13:31, 29 בנובמבר 2020 (UTC)
לא בטוח שבאתר זה יצליח. אכן, לכן אני אומר - רק כאשר אם יהיו כמות ערכים טובים אשר יצדיקו פתיחת מיזם\אתר בפני עצמו - אז נפתח. • תמיםתומך תמימים הושיעה נאעושים מהפכה! • 14:43, י"ג בכסלו, ה'תשפ"א (29 בנוב' למניינם), ימות המשיח 14:43, 29 בנובמבר 2020 (UTC)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────משהו? כדאי מאוד לקדם את מיזם זה. • תמיםתומך תמימים הושיעה נאעושים מהפכה! • 15:57, י"ג בכסלו, ה'תשפ"א (29 בנוב' למניינם), ימות המשיח 15:57, 29 בנובמבר 2020 (UTC)

אדרבה, תתחיל במרחב האישי שלך ואם תהיה כמות נכבדה (ואיכות נכבדה) זה ידרבן משתמשים אחרים לכתוב. אליהו ב. - שיחה, 16:11, י"ג בכסלו, ה'תשפ"א 16:11, 29 בנובמבר 2020 (UTC)
תתחיל. לפתוח כזה אתר זה כמו לפתוח את חב"דפדיה האנגלית. רק זהירות מזכויות יוצרים.--חב"דפדים חדוריםיוסימ. • 16:13, י"ג בכסלו, ה'תשפ"א
כמובן, בעז"ה אכן אתחיל במרחב האישי. רק אשמח להכוונתכם איזה ערכים נחוצים בשביל התחלת מיזם זה. תודה!• תמיםתומך תמימים הושיעה נאעושים מהפכה! • 16:14, י"ג בכסלו, ה'תשפ"א (29 בנוב' למניינם), ימות המשיח 16:14, 29 בנובמבר 2020 (UTC)
יש למשהו שם מתאים למיזם? ומחכה לאישור (להתחלת המיזם באישי - שלא יהיה סתם להבל ולריק) גם של המפעילים. • תמיםתומך תמימים הושיעה נאעושים מהפכה! • 16:55, י"ג בכסלו, ה'תשפ"א (29 בנוב' למניינם), ימות המשיח 16:55, 29 בנובמבר 2020 (UTC)
אני בעד לפתוח במרחב מיוחד כאן בחב"דפדיה. וכמו שכתב שמואל חיים. בסגנון זה גם יש בויקישיבה, ערכים תורניים תחת מרחב שם מיוחד (איני זוכר בדיוק השם). אולי יהיה תחת מרחב השם סוגיא, למשל סוגיא:אשו משום חציו. שלום עליכם - שיחה, 20:19, י"ג בכסלו, ה'תשפ"א 20:19, 29 בנובמבר 2020 (UTC)
בויקישיבה יש פרויקט דרשני ופרשני, שזה כמו אתר בתוך אתר. תראה למשל פרשני כאן. האם יש אפשרות לעשות כך בחב"דפדיה? בכל מקרה, מי שיכול שיתן שם טוב למיזם (חשבתי אולי 'אספקלריה חב"דית' ) ורשמית ערכים נחוצים לפתיחת המיזם, ואני ישתדל לעבוד עליו בעז"ה בל"נ. מתייג את שלום עליכםתמיםתומך תמימים הושיעה נאעושים מהפכה! • 20:22, י"ג בכסלו, ה'תשפ"א (29 בנוב' למניינם), ימות המשיח 20:22, 29 בנובמבר 2020 (UTC)
אספקלריא חבדי"ת היא שם כוללני מדי שאינו מצביע על המטרה. בכלל ההגדרה "חבדית" מיותרת ככל שמדובר באתר חב"דפדיה, הרי כל מה שנעשה ויעשה באתר זה הוא תחת המשקפת החבדית. לכן כדאי לבחור שם קצר ופשוט כמו ,סוגיא' או אם אתם מתעקשים 'אספקלריא'.
רשימת ערכים היא מיותרת, מכיון שלא על כל סוגיא יש התייחסות בספרי נשיאי חב"ד. ההיפך הוא הנכון - כדאי לבדוק על מה יש חומר - ועליו להתחיל לערוך. יש לציין שברשימת הערכים על הש"ס יש את ההפניות לדברי הרבי על הסוגיות השונות, כמו למשל בערכים בבא קמא בבא בתרא. שלום עליכם - שיחה, 11:04, י"ד בכסלו, ה'תשפ"א 11:04, 30 בנובמבר 2020 (UTC)
רעיון טוב אבל לא צריך להידמות בשום צורה לויקישיבה שהמיזמים שלהם הפכו את האתר לרמה 0... כשכותבים ערך אנציקלופדי אפשר לתרץ שהתורניות שמאחוריו מתלבשת בשפה אנציקלופדית ולכן היא נמוכה אבל כשהערך תורני לא יהיה אפשר ליצור ערכים באופן שחצי חצי, לכן הערכים שם יצטרכו להיות ברמה מסוימת כדי לא לבייש את שאר האתר ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 14:37 • י"ד בכסלו ה'תשפ"א

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────אז צריך שיהיה משהו שיקבע את הסגנון ... • תמיםתומך תמימים הושיעה נאעושים מהפכה! • 15:04, י"ד בכסלו, ה'תשפ"א (30 בנוב' למניינם), ימות המשיח 15:04, 30 בנובמבר 2020 (UTC)

התפקיד של חב"דפדיה זה לתת למי שצריך ידע ומידע חסידי(קריצה.jpg ), ולא להיות מורים בדף היומי!, אם אתה כ"כ רוצה, אתה יכול לפתוח קישור מומלץ....--ידע חסידי - שיחה, 17:59, כ"א בכסלו, ה'תשפ"א 17:59, 7 בדצמבר 2020 (UTC)

בובות קש[עריכה]

לאחרונה, מסיבה לא מובנת, רבו בובות הקש בחב"דפדיה. ישנם משתמשים שמפעילים מספר חשבונות מקבילים (יש לנו דרכים לבדוק זאת) והדבר אינו מוסיף לאימון בין המשתמשים. אנחנו מבקשים, אפילו מתחננים, להפסיק את ההתנהלות הזאת, שלא מוסיפה ליחס האימון המוחלט שאמור לשרור בין שותפים בפרוייקט החשוב שלנו. אנא אל תשתמשו ביותר מחשבון אחד. בבקשה. שלום עליכם - שיחה, 11:49, ט"ו בכסלו, ה'תשפ"א 11:49, 1 בדצמבר 2020 (UTC)

כוונתי אגב למשתמשים שאינם מצהירים בריש גלי על החשבון הנוסף שיש להם. מתייג חב"דפדים פעילים‎‏ שלום עליכם - שיחה, 11:51, ט"ו בכסלו, ה'תשפ"א 11:51, 1 בדצמבר 2020 (UTC)
בכל מקרה אין בכך לגרוע מחשיבות העריכות והתרומות הנעשות - לא משנה מאיזה חשבון. אתם מוזמנים להמשיך ולתרום לחב"דפדיה. אנחנו אוהבים ומעריכים אותכם - ורק מאהבת ריעים אנו כותבים זאת - בואו והתכתבו איתנו כאיש אל רעהו, בלי מסכות ובלי שינוי צורות - ואז ייטב לכולנו... שלום עליכם - שיחה, 07:01, ט"ז בכסלו, ה'תשפ"א 07:01, 2 בדצמבר 2020 (UTC)
מה רבינו רוצה שנעשה, הבובות קש יודעים שזה מפריע לא יעזור כמה פעמים נגיד להם  שמואל חיים (שיחה) Compass 2 Flat Icon GIF Animation.gif אוטוטו משיח בא! 13:07, 2 בדצמבר 2020 (UTC)
אני חושב שבובת קש שמשקר ואמר שהוא משתמש חדש, יש לחסום אותו ליומיים שלושה. וידידי הויקיפדים יאמרו כיצד מטפלים בהם בשדה הקליפה.--חב"דפדים חדוריםיוסימ. • 19:29, י"ז בכסלו, ה'תשפ"א
לא רק שאני מתוסכל מריבוי בבות הקש, גם המשתמש:בובת הקש של חבר מצטרף.... (כמובן שמעולם לא הייתה לי בובת קש שלא הצהרתי מראש שהיא שלי, וזה פשוט מבחיל לפעמים בובות קש) ¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 22:31 - היום, י"ז בכסלו תשפ"א מגיע משיח.
אין לי כ"כ בעיה עם משתמש שהסתכסך עם משתמש אחר, והחליט לפתוח דף חדש בשם משתמש חדש, ובלבד שזה יהיה באופן חד פעמי, ולא בשימוש קבוע בכמה בובות יחד. אם המטרה היא לפעול בצורה חיובית בחב"דפדיה, אז לא נורא להחליף שם משתמש ולפתוח דף חדש. אך אם המטרה היא לבלבל את האויב, אז אנחנו לא אויב. שלום עליכם - שיחה, 07:41, כ' בכסלו, ה'תשפ"א 07:41, 6 בדצמבר 2020 (UTC)
בקיצור (אם יש לכם בובת קש) תחליטו באיזה משתמש אתם משתמשים ולא בכמה ביחד! (דרך הגב מאוד אהבתי את ההתנסחות של שלום עליכם!)--~ מר"ש ~ יחי המלך המשיח - שיחת רעים 18:42, 6 בדצמבר 2020 (UTC)

החסרת דפים = הורדת החשיבות של האתר!!![עריכה]

למה על כל דף שיוסיפו, תחילת הכותרת תיהיה שמו של המשתמש? דוגמא: משתמש:ידע חסידי/תולדות אדמו"ר הזקן בקצרה. למה הכותרת מתחילה בשמו של המשתמש היוצר?, במצב כזה, המבקרים באתר [שאינם יודעים את שמותיהם של המשתמשים], לא יוכלו לפתוח הרבה דפים, מכיוון שאיני יודע למה, אבל, למה הכותרת מתחילה בשמו של היוצר? אני אשמח אם משהו מהצוות [החכם שבהם] יפעל בכך!--ידע חסידי - שיחה, 18:07, כ"א בכסלו, ה'תשפ"א 18:07, 7 בדצמבר 2020 (UTC)

דף שתחילת הכותרת היא שמו של המשתמש, זה אומר שהוא לא מוכן, ודף לא מוכן שהוא בלי השם של המשתמש זה מה שמוריד את החשיבות של האתר! ¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 18:32 - היום, כ"א בכסלו תשפ"א מגיע משיח.

שימו ב "סיבה"[עריכה]

עוד לא הבנתי למה עושים לי כל מיני משתמשים את: תבנית:סיבה???? למה להיות רשעים? אנשים עובדים ואתם מוחקים? נכתב ע"י ידע חסידי ששכח לחתום את שמו.

שלום ידע חסידי: ראשית, בבקשה לכתוב בנועם וכראוי לחסיד, על מנת להשרות אווירה נעימה בין משתתפי המיזם. שנית - אין כזאת תבנית, נשמח אם תצביע על מקרה ספציפי שאירע. תודה ובהצלחה. פולע (שיחה) - הוקלד בתאריך כ"א בכסלו ה'תשפ"א, 18:34, 7 בדצמבר 2020 (UTC)
תודה על דברי הפסיכולוגיה. "ראשית": התכוונתי שמוחקים לי דפים לצמיתות. שנית: למה באמת עושים את זה? [הפעם אמרתי את זה ברוגע קריצה.jpg ]. נכתב ע"י ידע חסידי ששכח לחתום את שמו.
קודם כל בבקשה ממך תחתום כשאתה כותב. ובנוסף: ערכיך נמחקים לאור כך שאינם לרוח ולפי מדיניות האתר. בהצלחה פולע (שיחה) - הוקלד בתאריך כ"א בכסלו ה'תשפ"א, 18:57, 7 בדצמבר 2020 (UTC)
אם כך, אז למה יש באתר דפים שאינם 'לרוח האתר' ואינם נמחקים? דוגמא: [קורונה]! תדעו לכם שאני כועס!🎃,😉--ידע חסידי - שיחה, 14:22, כ"ב בכסלו, ה'תשפ"א 14:22, 8 בדצמבר 2020 (UTC)

ערכי ספרים[עריכה]

יש לקבוע אחת ולתמיד מהם הקריטיונרים לערכים על ספרים.--חב"דפדים חדוריםיוסימ. • 12:35, כ"ג בכסלו, ה'תשפ"א

כפי שכתבת, ראשית כל חב"דפדיה לא אמורה להיות אתר או חנות ספרים, היינו, לא לשבח ולהלל את ספר, כלומר, לא לדבר בצורה שיווקית. בעז"ה אוסיף בהמשך עוד מהגיגי ליבי בנושא חושב זה. נכתב על ידי פולע (שיחה) בתאריך כ"ג בכסלו ה'תשפ"א, בשעה 19:38, 9 בדצמבר 2020 (UTC)
כן, אבל בנוסף כלך גם לא לכתוב על סתם ספר שיצא לשוק. באמת שזה לא מעניין אף אחד, לא מוסיף בהפצת המעיינות ולא מוסיף בכלל לחב"דפדיה. (כמובן הנידון לגבי ספרים של סתם סופרים, לא של חסידות או משהו) אה, נזכרתי! פעם אחת קרה שהועיל לי ערך על ספר בחב"דפדיה! זה היה מעשה מלך ורק בגלל שהיה שם קישור חיצוני לתוכן שלו..--חב"דפדים חדוריםיוסימ. • 19:43, כ"ג בכסלו, ה'תשפ"א
ראה מה שכתבתי בשיחת חב"דפדיה:עקרונות וקוים מנחים ליצירת ערכים 19:46, 9 בדצמבר 2020 (UTC)
לענ"ד כל הספרים צריכים להופיע בחב"דפדיה, השאלה רק באיזה אופן, האם כשורה או כפיסקא בתוך הדף על נושא הספר, או ככותרת נפרדת אם יש מה להרחיב על הספר מעבר לפרטים טכניים (מקום ושנת הדפסה, כותב עורך, וכיו"ב), ואם זה ספר שקובע ברכה לעצמו, וניתן לכתוב עליו 2000 תווים לא שיווקיים, אכן כדאי שיופיע בערך נפרד (שלא יעמיס על הדף של הערך עצמו), עם הפניה מדף הערך. להתראות - שיחה, 19:53, כ"ג בכסלו, ה'תשפ"א 19:53, 9 בדצמבר 2020 (UTC)
להתראות, הרשה לי לחלוק עליך: אני פשוט מצטט מהעמוד הראשי, " מטרתנו היא הפצת תורת חסידות חב"ד תוך דגש על ענייני גאולה ומשיח בשפה פשוטה וברורה. המיזם עוסק גם בנושאים אחרים הקשורים בחסידות חב"ד וביהדות בכלל, מושגים, אישים והיסטוריה". וכפשוט: המיזם עוסק בהפצת תורת חסידות. איך ערכים על ספרים שונים למינהם שבהוצאה חב"דית גורמים למימוש מטרת האתר, הפצת תורת החסידות ועניני גאומ"ש? לדעתי, בכל דבר ודבר צריך לפעול ולחשוב האם זה פועל למימוש מטרת וחזון האתר. נכתב על ידי פולע (שיחה) בתאריך כ"ג בכסלו ה'תשפ"א, בשעה 19:56, 9 בדצמבר 2020 (UTC)
נכון. ובנוסף לכך, שמספר התווים לא אומר כלום. עם שני קישורים חיצוניים משלימים את זה בכיף. רגע, אולי בכלל נעשה ערך על כל כרך בליקוטי שיחות ותורת מנח, התוועדויות.. והופו! יש לנו בחב"דפדיה 1235836392628262 ערכים ;-) כמובן שכל ספר צריך להיות כאן, אבל זה ב"לקריאה נוספת".חב"דפדים חדוריםיוסימ. • 20:40, כ"ג בכסלו, ה'תשפ"א
בנושא זה אין לי אלא לציין לדבריו משכבר הימים של כתית למאור בשיחת קטגוריה:ספרים, שלא נס ליחם. אם מישהו יתנדב למחוק את הערכים שאינם ראויים, תבוא עליו ברכה, ובכל אופן ודאי שיש להזהר שלא ייכתבו עוד ערכים כאלו. מובן שאין מניעה לציין ב"לקריאה נוספת" וכד', ולא על זה הדיון. -- קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 22:04, כ"ג בכסלו ה'תשפ"א
פולע הנכבד, שתהיה בריא וטרי. אכלת היום ארוחת בוקר? וזה הביא את משיח? אולי לא באופן ישיר, אבל אם זה משמש אותך כדי שיהיה לך כח לפעול פעולות להבאת המשיח - אז כן, זה חלק מביאת משיח. לענ"ד אכן כל הנחלים הולכים אל הים, האם אתה חושב שערך מכובד על ספר חב"די שאינו עוסק ישירות בחסידות או בגאולה ומשיח מוסיף לאתר או מוריד? אם הוא מוסיף, הרי שהוא מסייע באופן עקיף למטרת האתר. לי אין שום ספק בכך שחב"דפדיה צריכה לכלול את כל הערכים והמידע הקשור לחסידות חב"ד באופן אנציקלופדי. יוסי מ., אין שום בעיה לעשות ערך על כל כרך בלקוטי שיחות. אם אכן הערך יכלול את הייחודיות שלו (לדוגמא: מכרך זה ואילך התחילו להתפרסם אגרות קודש כהוספה / הרבי חילק כרך זה לשלוחים / כרך זה פותח את סדרת הביאורים בפירש"י על התורה וכל כיו"ב), קישורים חיצוניים (קישור לתקייית דרייב או לתשורה עם הגהות הרבי על שיחות הכלולות בספר), סקירה קצרה על התוכן וכו', מה הבעיה בכך? ייתכן באמת שכדי להצדיק ערך נפרד על ספר צריך להגביל ולקבוע רף נמוך גדול יותר של תווים כהצדקה, אבל אני מדבר על העיקרון. מדיניות המחיקה לא מוכיחה את עצמה ולא ברורה התועלת שבה. שוב, אני מסכים שיש מקרים רבים שצריך למחוק, אבל מחג החנוכה אנחנו לומדים שהפעולה העיקרית שלנו היא להוסיף באור, ומעט התעסקות בכתיבה והוספת תוכן, דוחה הרבה חושך של עריכות לא ראויות ודיוני סרק וכתיבת כללים. גם אם העולם לא יכול בלי בורסקי, תעדיפו לומר מידי בוקר "יהי חלקי" עם אנשי הבשמים שתפקידם הוא להוסיף ולהושיב ולא להחסיר ולהעמיד. וד"ל. לחיים! להתראות - שיחה, 14:32, כ"ח בכסלו, ה'תשפ"א 14:32, 14 בדצמבר 2020 (UTC)
דברים נפלאים! רק שכמעט כל הפרטים שמנית שיהיו בכרכי הלקו"ש, אינם כמעט בשום ערך על ספר. אני גם בעד אלו המענינים כסודו של הרבי וכד', אך כיום על כל ספרון ילדים כותבים ער, אז וכו'... לגבי הכללים, נראה לי זצריך ללכת לפי מה שכתב הכתות כאן שלכאו' אז כולם הסכימו. לגבי מחיקות, אני אישית גם נגד, המדובר פה זה על ספרים עתידיים. [אח, הלוואי ותמיד היה לי כח לכתוב ערכים..] חב"דפדים חדוריםיוסימ. • 14:40, כ"ח בכסלו, ה'תשפ"א

כתבתי לפני התנגשות עריכה -להתראות, אכלתי בצהריים, גם נקרא? ולגופו של עניין, אין שום מקום לערכים על ספרי מתח של רודרמן או קפלון. חוץ מכך שהסופרים שלהם חב"דים, מה החשיבות בכך? ובנידו"ד, זה לא מוסיף כלום להבאת המשיח ולהעשרת הקורא החב"די, בעניין תורת החסידות או גאומ"ש. נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 14:41, כ"ח בכסלו, ה'תשפ"א, 14 בדצמ' למניינם, אַ פריילאכ'ן חנוכה

אכן ספרים עם חשיבות מועטה שכזו, צריכים להופיע רק כשורה בערך על הסופר. לדעתך גם זה לא צריך להופיע? להתראות - שיחה, 07:23, א' בטבת, ה'תשפ"א 07:23, 16 בדצמבר 2020 (UTC)
באם יש ערך על סופר, גם אם אין חשיבות לספרים, מיילא כותבים את ספריו. לא הבנתי את דבריך, להתראות. נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 07:45, א' בטבת, ה'תשפ"א, 16 בדצמ' למניינם, אַ פריילאכ'ן חנוכה
נראה לי שהגענו כולנו להסכמה מלאה עודד לפני תחילת הדיון, רק כל אחד מדבר פה בשפה שונה..-חב"דפדים חדוריםיוסימ. • 11:07, א' בטבת, ה'תשפ"א
לא מבין מה לא מובן במה שכתבתי לעיל, אצטט שוב מילה במילה: "לענ"ד כל הספרים צריכים להופיע בחב"דפדיה, השאלה רק באיזה אופן, האם כשורה או כפיסקא בתוך הדף על נושא הספר, או ככותרת נפרדת אם יש מה להרחיב על הספר מעבר לפרטים טכניים (מקום ושנת הדפסה, כותב עורך, וכיו"ב), ואם זה ספר שקובע ברכה לעצמו, וניתן לכתוב עליו 2000 תווים לא שיווקיים, אכן כדאי שיופיע בערך נפרד (שלא יעמיס על הדף של הערך עצמו), עם הפניה מדף הערך". אכן מן הראוי לקבוע קריטריונים וכדומה, אבל לא על מנת למחוק אלא על מנת לראות איך לכלול אותם בצורה שתכבד את הספרים הסופרים והמספרים. להתראות - שיחה, 11:59, א' בטבת, ה'תשפ"א
אכן תלוי באיזה אופן, ואכן אני סובר שיש לקבוע רמה של טקסט לערך על ספר (מינימום). נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 12:07, א' בטבת, ה'תשפ"א, 16 בדצמ' למניינם, אַ פריילאכ'ן חנוכה
לחידוד: אתה מסכים עם כללים אלו?--חב"דפדים חדוריםיוסימ. • 12:33, א' בטבת, ה'תשפ"א

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────בעיקרון כן, אך השאלה היא האם הכללים אלו יפעלו לערכים הבאים, או רק הערכים שיווצרו? נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 12:40, א' בטבת, ה'תשפ"א, 16 בדצמ' למניינם, אַ פריילאכ'ן חנוכה

אחת ולתמיד![עריכה]

חב"דפדים פעילים‎‏ ‏ בא נקבע אחת ולתמיד את כללי חב"דפדיה! שמואל חייםשיחה 14:00, 10 בדצמבר 2020 (UTC)

  • ערך ללא קשר חב"די לא זכאי לערך!
  • מינימום לקצרמר:1000 בתים
שמואל חיים, לדעתי אני חושב שלא צריך תמיד לעשות הצבעה, יש להעלות את שני הצדדים, ברוגע ובנועם, ובאם לא יושג הסכם יש לערוך הצבעה. התסכים עמי? נכתב על ידי פולע (שיחה) בתאריך כ"ד בכסלו ה'תשפ"א, בשעה 14:03, 10 בדצמבר 2020 (UTC)
כתבתי לפני התנגשות עריכה -האם קיים ערך כלשהוא ללא קשר חב"די? בנוסף, יש לחתום בהצבעה--חב"דפדים חדוריםיוסימ. • 14:04, כ"ד בכסלו, ה'תשפ"א
פולע במקרה של קשר לחב"ד הועלה לפני זמן רב ולא הוסכם ולכן יש ללכת להצבעה, יוסי מ. יש את הערכים הרבים על סיפורי התנ"ך... שמואל חייםשיחה 14:05, 10 בדצמבר 2020 (UTC)
אבל כותבים בהם ביאורי חסידות. (חוץ מאלו שעשה כתית)--חב"דפדים חדוריםיוסימ. • 14:07, כ"ד בכסלו, ה'תשפ"א
ובכלל, לא יעזור מחיקה המונית. אני בעד לפתיחת מיזם (לאו דוקא רשמי, עם דף מיזם וכו') עצמי של הכותבים, להשלים את הערכים האלו. באם זה ממש מגיע להצקה ולמצב של פיקוח נפש, יש מקום ליצירת 'טיוטות' או 'קצרמרים' רשמיים של האתר, היינו 'קצרמר:פרד"ס' וכו' - והעיקר שיהיה לכם שמח שהם במרחב הראשי ערכים כאלו. נכתב על ידי פולע (שיחה) בתאריך כ"ד בכסלו ה'תשפ"א, בשעה 14:20, 10 בדצמבר 2020 (UTC)
בקשר ל"קשר לחב"ד", לענ"ד, זה הכל קשור איפה והיכן, בקשר לתנ"ך - אפשר להסתפק בלי, בקשר לרב גודל או פוסק - חובה קשר! בקשר לא' מגדולי הראשונים - אפשר בלי, אחרונים - חובה קשר! הערה: בקשר להצבעה שאתה שם "בעד", שים לב שלא הגדרת בעד מה, בעד שיהיה חובה קשר או בעד שלא יהיה חובה, בעד שיהיה מינימום מסויים לקצרמר או לא, וכן הלאה! ~ חב"דניק ~ בית חב"ד פתוח ~ 19:21, כ"ד בכסלו, ה'תשפ"א
וזאת דעתי הקטנה: אכן, חב"דפדיה תפקידה היא להפיץ את המעיינות ובמיוחד עניני גאומ"ש. אך גם היא נושאת תפקיד לא פחות חשוב - במקביל או בשילוב: העשרת הידע של הקורא. כך שגם ערך על תנ"ך - מלכתחילה, ברור שכדאי לשים ביאור מתורת החסידות על הנושא (ותאמינו לי - אין היום כמעט נושא שאין לו ייחס בתורת החסידות (אגב, לא חייב של חסידות חב"ד (בשעת הדחק)). אם בכל מקרה אין - ברור שזה לא סיבה למחיקת הערך. נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 18:14, י"א בטבת, ה'תשפ"א (26 בדצמ' למניינם).

הצבעה על קשר לחב"ד[עריכה]

הצבעה על מינימום לקצרמר[עריכה]

אחידות בקישורים חיצוניים[עריכה]

התחלתי לעבוד על הכנסת כל הניגונים מהיכל נגינה אל ערכי הניגונים (אשמח לעזרה, בתיאום),

ונתקלתי בשתי שאלות:

  1. האם נהוג להדגיש את מילות המפתח של הקישור החיצוני (כמו שעשו בחצי מחב"דפדיה) או שלא (כמו שעשו בחצי השני)?
  2. קישור חיצוני לא פעיל (ניגונים מחב"ד אינפו הישן או מהאתר של בית משיח וכיו"ב), יש עניין לכתוב לידו "לא פעיל" או כיוצא בזה?

אשמח לתגובות ולהחלטה בנושא האחידות בקישורים החיצוניים. חנוכה שמח! אליהו ב. - שיחה, 01:08, כ"ז בכסלו, ה'תשפ"א 01:08, 13 בדצמבר 2020 (UTC)

לדעתי יש להדגיש את מפתח הקישור. בקשר ל-2, השאלה אם יש טעם בכלל להשאיר את הקישור אם הוא לא פעיל, דהיינו האם יעבוד אי פעם, ואיני יודע בזה כ"כ... ~ חב"דניק ~ בית חב"ד פתוח ~ 10:33, כ"ז בכסלו, ה'תשפ"א
אם אתה רוצה באמת משהו שילמד את הנכנסים לאתר ניגונים, אני ממליץ על ההקלטות של דוד הורביץ, אם אתה ירושלמי או ביתריסט או בני-ברקי, יש לך את זה בהיכל מנחם.--ידע חסידי - שיחה, 17:17, כ"ז בכסלו, ה'תשפ"א 17:17, 13 בדצמבר 2020 (UTC)
יש את התבנית (הקישור אינו פעיל, כ"ח כסלו תשפ"א) שאפשר להכניס ליד כל קישור לא תקין ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 16:15 • כ"ח בכסלו ה'תשפ"א

ציון שנים[עריכה]

אני מבקש בכל לשון של בקשה, שלאור כך שאתרינו הינו אנציקלופדיה יהודית (וק"ו חסידית), תקפידו בבקשה על ציון ה' אלפים לפני שנים, היינו ה'תשפ"א ולא תשפ"א וכדו'. זה אולי נראה בעינכם עניין שולי, אך כמו שבאתר לועזי מציינים תאריך לועזי כראוי, כך להבדיל באתר יהודי יש לציין תאריך יהודי כראוי. תודה ובהצלחה. נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 15:03, כ"ז בכסלו, ה'תשפ"א, 13 בדצמ' למניינם, אַ פריילאכ'ן חנוכה

ובנוסף לדברים אלו, איני מבין מדוע השנים באתר לא מצוינים כראוי כנ"ל. נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 15:05, כ"ז בכסלו, ה'תשפ"א, 13 בדצמ' למניינם, אַ פריילאכ'ן חנוכה
כבר הוחלט במדיניות בעקבות דיון באולם (ארכיון 21) מה עושים ¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 15:44 - היום, כ"ז בכסלו תשפ"א מגיע משיח.
"חלוקת" נמצא?--ידע חסידי - שיחה, 17:16, כ"ז בכסלו, ה'תשפ"א 17:16, 13 בדצמבר 2020 (UTC)
מה צריך? ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 16:16 • כ"ח בכסלו ה'תשפ"א

פרוייקט לקוטי שיחות[עריכה]

בחודש אייר שנה העברה, נפתח דיון אודות ערך על פרוייקט לקו"ש, בסוף הערך לא נפתח משום שהיו כמה מתנגדים, אחת הטענות (העיקרית) היתה שיש קודם לבדוק את הצלחת היוזמה. ב"ה היוזמה הצילחה, וכיום, קרוב לשנה לאחר פתיחתה היא ממשיכה לגדול ולצמוח. ברצוני להעלות שוב את הדיון על הנושא, האם אוכל לפתוח את הערך כעת, חב"דפדים פעילים‎‏ ‏, אשמח לשמוע דעתכם... ~ חב"דניק ~ בית חב"ד פתוח ~ 10:20, כ"ט בכסלו, ה'תשפ"א

איה הצלחתה?-חב"דפדים חדוריםיוסימ. • 10:39, כ"ט בכסלו, ה'תשפ"א
תכנס לאתר ותראה, מדי שבוע יש הרבה מאד שיעורים, ויוצאת השיחה במהדורה חדשה, החל מתחלת ח"י התחילו להוציא חוברת "הערות" על השיחה, בנוסף לעוד הרבה דפי עזר על השיחה, וקיבוץ הערות ישנות על השיחה. בנוסף לכך יש מעל 7000 מצטרפים, ונלמדו כבר למעלה מ-100 שיחות, ופשוט כדאי שתעיין באתר (שחבל שהקישור אליו לא עובד... תחפש "פרוייקט לקוטי שיחות") בהצלחה... ~ חב"דניק ~ בית חב"ד פתוח ~ 15:14, כ"ט בכסלו, ה'תשפ"א
יוסי מ., ההצלחה שלהם מובא באתר שלהם, ואני מצטט: "7026 מצטרפים, 101 שיחות נלמדו, 1,118 שיחות לסיום". נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 15:21, כ"ט בכסלו, ה'תשפ"א, 15 בדצמ' למניינם, אַ פריילאכ'ן חנוכה
אה, סליחה חשבתי שהוא מדבר על הפורטל שהתחיל שמואל חיים.--חב"דפדים חדוריםיוסימ. • 16:09, כ"ט בכסלו, ה'תשפ"א
ביקשתי להוסיף את האתר לרשימה הלבנה. --מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחה • כ"ט בכסלו ה'תשפ"א • 16:50, 15 בדצמבר 2020 (UTC)
ובכן, אני מתחיל לכתוב את הערך תחת המרחב האישי... ~ חב"דניק ~ בית חב"ד פתוח ~ 10:22, א' בטבת, ה'תשפ"א
הקישור לאתר פתוח בכותרת, אם תלחצו באתר על "אודות" תקבלו פרטים על המיזם. -נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחה • ב' בטבת ה'תשפ"א • 05:50, 17 בדצמבר 2020 (UTC)

העלאת קובץ[עריכה]

זה חסיד של הרבי, הצלחתי להיכנס לחשבון השני שלי, הבעיה שאין לו הרבה תרומות ככה שאני לא יכול לקבל עדיין הראשה להעלאת תמונות.. תזכירו לי כמה עריכות צריך בשביל לעלות קבצים? חצק'ל - שיחה, 19:04, א' בטבת, ה'תשפ"א 19:04, 16 בדצמבר 2020 (UTC)

4 ימים ו-50 עריכות. אתה יכול לבקש ממשתמשים וותיקים שיעלו לך. נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 19:05, א' בטבת, ה'תשפ"א, 16 בדצמ' למניינם, אַ פריילאכ'ן חנוכה
אתה יכול לבקש ממפעיל מערכת שיעביר לך את כל התרומות שלך! -נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחה • ב' בטבת ה'תשפ"א • 05:56, 17 בדצמבר 2020 (UTC)

7770 ערכים[עריכה]

נראה שעובדים כאן קשה לשלוח ערכים למרחב האישי וכיו"ב, השאלה האם זה כי שואפים להגיע ל7770 ערכים?--לוי ק - שיחה, 00:06, ב' בטבת, ה'תשפ"א 00:06, 17 בדצמבר 2020 (UTC)

נראה לי שפשוט בגלל ששואפים להגיע לפחות ל1,000 ערכים איכותים וטובים. נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 06:14, ב' בטבת, ה'תשפ"א, 17 בדצמ' למניינם, אַ פריילאכ'ן חנוכה

דיון לגבי האנונימים[עריכה]

אני יודע שכנראה אני אהיה בדעת מיעוט אבל אם כל ההשחתות שקורה באתר אולי צריך להתחיל להגביל לעריכות רק למשתמשים רשומים הגיעו מים עד נפש דוד קורצוג - שיחה, 18:25, ב' בטבת, ה'תשפ"א 18:25, 17 בדצמבר 2020 (UTC)

דוד קורצוג, אני מבין היטב את הרגשתך מנסיון, אך ישנם הרבה תורמים אנונימים לאתר בדברים טובים, וסה"כ אנו בשליטה על החושך. נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 18:27, ב' בטבת, ה'תשפ"א, 17 בדצמ' למניינם, אַ פריילאכ'ן חנוכה
אבל הבעיה שלי איתם שאני אפילו לא יכול לבקש מהם הסבר לגבי העריכות שלהם בגלל שזה אלמוני ואין לי למי לדבר, אפילו כשאני טועה יש את הדף שיחה שלי שיכולים להעיר לי, איתם אין את זה דוד קורצוג - שיחה, 18:33, ב' בטבת, ה'תשפ"א 18:33, 17 בדצמבר 2020 (UTC)
ראשית כל, יש אפשרות לשוחח עמם, ויש להם שיחה כפי שיש לכל משתמש באתר, אמנם אני מסופק אם הם ייתנו לך בכל זאת הסבר (הגיוני) לעריכות שלהם..קריצה.jpg . מה לעשות. תמיד יש את החושך שנלחם באור, נקוה שבעז"ה הם יפינימו שאם הם רוצים לכתוב ככל העולה על רוחם, שישיקיעו ויפתחו אתר משלהם. חב"דפדיה הוא אתר לכולם, אך מוביל בכל תוקף את הדעה ה'משיחיסטית' או איך שיקראו לזה, נקודה. נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 18:37, ב' בטבת, ה'תשפ"א, 17 בדצמ' למניינם, אַ פריילאכ'ן חנוכה
אני יכול להבין את דוד, הרי כשאנונימי עורך משהו, ואתה לא יודע מאיפה הוא הביא את זה, אין עם מי לדבר, כי איך משתמשים בשיחה לאו דווקא שהם יודעים ¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 23:12 - היום, ב' בטבת תשפ"א מגיע משיח.
צודק נראה לי שלא כתוב להם למעלה "יש לך הודעות חדשות" או למשל גם אין להם קישור למעלה שכתוב בו "שיחה" (תצאו מהחשבון לשניה ותראו איך הם רואים) נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחה • ג' בטבת ה'תשפ"א • 06:01, 18 בדצמבר 2020 (UTC)
לדעתי לא נרוויח בזה כלום. גם נפסיד תרומות טובות של אנונימים, ובכל מקרה, מי שירצה להשחית יפתח חשבון חדש, וגם ב"ה בקלות משחזרים את ההשחתות שלהם. אין לי בעיה אם באמת יוגבל הגישה רק למשתמשים רשומים, רק קחו בחשבון את הדברים. נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 08:37, ג' בטבת, ה'תשפ"א, 18 בדצמ' למניינם, אַ פריילאכ'ן חנוכה
פולע צודק אבל רק אם יהיה מי שינתר את כל העריכות שלהם! ולגבי מה שכתבתי קודם טעיתי, הם כן מקבלים הודעה על זה שיש להם הודעה בדף שיחה שלהם, וכן יש להם קישור לדף השיחה שלהם למעלה (אבל נראה לי שהם לא יתייחסו לזה בגלל שם לא מקירים את עולם העריכה של חב"דפדיה נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחה • ג' בטבת ה'תשפ"א • 10:20, 18 בדצמבר 2020 (UTC)
באתרים ויקיקליפה והמכלול באמת לא נותנים לאנונימיים לערוך, אך כמדומני שבאתרינו כבר היה ע"כ דיון פעם, אינני זוכר איפה ראיתי את, בכל מקר - דעתי נוטית להשאיר אפשרויות עריכה לאנונימיים, כי הם נותנים יותר תועלת מנזק... ~ חב"דניק ~ בית חב"ד פתוח ~ 10:36, ג' בטבת, ה'תשפ"א
ודאי שבויקיפדיה יש אפשרות עריכה לאנונימיים ושם יש הרבה יותר משחיתים מכאן. חב"דפדיה היא אנציקלופדיה חופשית שיתופית. הבעיה העיקרית בחסימת אנונימיים היא שרבים מהמשתמשים הרשומים המועילים והנחמדים מגיעים לחב"דפדיה בתור אנונימיים שעורכים ואח"כ כשקולטים שכל אחד יכול באמת לערוך הם מצטרפים ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 13:42 • ו' בטבת ה'תשפ"א

ארכוב[עריכה]

נראה לי שכבר יש לארכב את אולם הדיונים, כבר נהיה ארוך ומציק, חב"דפדים פעילים‎‏ ‏. נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 12:56, ג' בטבת, ה'תשפ"א, 18 בדצמ' למניינם, אַ פריילאכ'ן חנוכה

בהחלט כן נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחה • ד' בטבת ה'תשפ"א • 16:59, 19 בדצמבר 2020 (UTC)
מה אתם חושבים אפשר לעשות את זה סוף סוף? נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחהגוט יום טוב • ה' בטבת ה'תשפ"א • 17:41, 20 בדצמבר 2020 (UTC)
מי יודע לארכב נשמח אם יעשה זאת. נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחהגוט יום טוב • ה' בטבת ה'תשפ"א • 17:50, 20 בדצמבר 2020 (UTC)
חוזר בי, מראותי את הדיונים הישנים אני רואה ש-27 פסקאות יחיסת קצר לארכיון. כמו-כן ייתכן גם שישנם דיונים שעדיין פעילים, כך שיש לחכות לפחות שבוע ובאם אף אחד לא יגיב בדיונים נראה מה נעשה. נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 11:59, ט' בטבת, ה'תשפ"א (24 בדצמ' למניינם).
אפשר לאחד את חלק מהארכיונים.-נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחה • י"ב בטבת ה'תשפ"א • 09:56, 27 בדצמבר 2020 (UTC)
זה דוגמה לשירשור שלא צריך לארכב אותו - כשמארכבים ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 01:55 • ב' בשבט ה'תשפ"א

עריכה אנציקלופדית - גם בכותרות[עריכה]

נתקלתי לאחרונה בערכים עם פסקות ששמם - מתאים יותר לכתבה, אך לא לאנציקלופדיה. ולדוגמא: בערך היפה שפיץ חב"ד בפסקה על השלילת השפיץ, ישנה כותרת בשם "נשבר ה"שפיץ"". אז ברצוני לשאול אתכם, האם לדעתכם זה מתאים לאנציקלופדיה, ואם לא- אז יש לקבוע בנושא זה. נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 11:57, ט' בטבת, ה'תשפ"א (24 בדצמ' למניינם).

על מה הדיון? הנתקל במשהו לא אנציקלופדי - יערכו בהקדם, ויבוא על שכרו מן השמים. -- קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 20:12, י"א בטבת ה'תשפ"א

יצירת ערכי לקוטי תורה[עריכה]

מה דעת חב"דפדים פעילים‎‏ ‏, ושלום עליכם, להתראות, שיע.ק - וכל משתתפי המיזם הגדול, על יצירת ערכים על מאמרי אדמו"ר הזקן מלקוטי תורה? וא"כ - איך נקרא להם? ד"ה____ ? או לקוטי תורה___ ? אשמח להערותיכם. נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 18:10, י"א בטבת, ה'תשפ"א (26 בדצמ' למניינם).

מיזם ערכי הדבר מלכות אמור היה להצליח הרבה יותר בקלות מלקו"ת, ואעפ"כ מצבו קשה עד אנוש. וא"כ קל וחומר שאין מקום לפתיחת מיזם יומרני שכזה, שהסיכוי שיבייש את האתר גבוה עוד יותר. -- קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 20:02, י"א בטבת ה'תשפ"א
לא חושב שעל כל ערכים פותחים ויש להיקרא להם מיזם. מטרת המיזמים היא בסה"כ לשתף פעולה למען יצירת ערכים בנושא מסוים, או שיפור ערכים וכדו'. מבלי להכינס למיזם דבר מלכות (שלדעתי הוא מיזם מאוד מוצלח ויפה, והיתורנות גוברים על החסרונות), אחזור לגופו של עניין: איך אמור להיות המבנה שלהם? על חשיבות אני לא מדבר, כי באתר חב"די כחבדפדיה אין ספק שמותצר ויש לעשות ערכים על מאמרי ושיחות רבותינו נשיאינו. נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 20:08, י"א בטבת, ה'תשפ"א (26 בדצמ' למניינם).
הסבר דעתי בנושא תמצא בשיחה:שיחת עם זו יצרתי לי#חשיבות. קצת קשה, איך הדיון נפתח מ"מה דעת . . על יצירת ערכים . . ואם כן", ותוך כמה שורות כבר "על חשיבות אני לא מדבר, כי . . אין ספק". מה התחדש בינתיים שהתיר את הספק? איך שיהיה, לדעתי אין ספק שאין לפתוח, ובכל מקרה, הרוצה לקבוע ככלל ש"יש לעשות ערכים על מאמרי ושיחות רבותינו נשיאינו" (כלומר: לכל ערך על מאמר ושיחה יש חשיבות!) - ודאי יצטרך לפתוח דיון רחב היקף לקבוע מדיניות זו, לפני שירוץ לפתוח ערך. -- קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 20:16, י"א בטבת ה'תשפ"א
הבנתי שלא הובנתי בדבריי, ולכן הבהרתי שאין לי ספק (ע"פ הדמיניות) שיש חשיבות לערכים על מאמרים ושיחות. כוונתי הייתה בכללות, כמפורט בהמשך-- מבנה הערך וכדו'. נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 20:23, י"א בטבת, ה'תשפ"א (26 בדצמ' למניינם).
ועל כך השבתי, שלי הקטן אין ספק שע"פ המדיניות לעולם לא יהיה פתיחת ערך לכל מאמר ושיחה (גם שיש מה לכתוב עליו). אבל גם אם אתה חולק עלי, אתה מוזמן לפתוח דיון ולקבוע את המדיניות באופן אחר (שאינו אנציקלופדי כלל לענ"ד, כפי שהסברתי שם). כמובן שכל עוד לא נקבע, אי אפשר לחדש חידושים עצומים כאלו בדרך אגב, ואז לשאול מה מבנה הערך. -- קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 20:31, י"א בטבת ה'תשפ"א
מיותר. בשונה משיחות הדבר מלכות שאלפי חסידים לומדים אותם מידי שבוע, אם אכן נצליח ליצור ערכים מלאים על כל השיחות בצורה שימושית ומועילה, יש סיכוי טוב שאנשים ישתמשו בזה. לעומת זאת הסיכוי שמישהו שלומד מאמר כל שהוא בלקוטי תורה ידע שבדיוק על המאמר הזה יש ערך ובשביל זה הוא יפתח את חב"דפדיה כדי להיעזר בלימוד המאמר או בידיעת ההיסטוריה שלו - שואפת לאפס... כמובן שאם מדובר על מאמרים מיוחדים כמו והדרת פני זקן וכיו"ב, יש הגיון בפתיחת ערך (רק אם הוא ערוך כדבעי כמובן), אבל החלום לפתוח מאות ערכים על כל המאמרים - נראה לי שזה בעיקר בזבוז זמן וכח מאשר תרומה ותועלת. ודי למבין. להתראות - שיחה, 20:52, י"א בטבת, ה'תשפ"א 20:52, 26 בדצמבר 2020 (UTC)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────טוב, בלית ברירה אקבל אני את דעתכם, אך מכיוון שחבל שילכו כמה ערכים לפח, צריך לחשוב על מקומם , היינו לעשות אותם בתור מיזם כפי שהציעו כאן בעבר. למשל דער תמים התחיל משהו וכבר יש לוגו - רק שתוכן אין.. אולי באמת עשה את זה בתור מיזם זה. מה דעתכם קרייזי אבאוט משיח, להתראות ושאר המשתמשים? האם כדאי להשקיע בכלל? נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 09:14, י"ב בטבת, ה'תשפ"א (27 בדצמ' למניינם).

אני מסכים עם קרייזי ולהתראות, במקום לבזבז עוד כח על פתיחת מיזם חדש (וערוך ביותר), כדאי קודם לסיים את המיזמים הקודמים, ובמיוחד את הדבר מלכות שהוא לעניות דעתי המיזם הכי חשוב.-נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחה • י"ב בטבת ה'תשפ"א • 09:55, 27 בדצמבר 2020 (UTC)
לא מובן כל קשר למיזם. 'לבזבז כח' - אני בעד שכל משתמש יערוך כיצד שלבו חפץ, כמובן שעם זאת אני הייתי שמח אם כולם היו מתמקדים בעיקר לערוך ולשפר מפני ליצור, אך כמובן שכל אחד כפי שלבו חפץ. 'כדאי קודם לסיים את המיזמים הקודמים', למי שלא קרא, לא מדובר פה בפתיחת מיזם, אלא שאלה על מבנה הערכים שהובילה לחשיבותם בכלל. כלל המיזמים הם חשובים, ובעיקר המיזמים של שיפור הערכים. רק אפשר להבין שאין כאן מקום לערכים על מאמרים ושיחות, כי זה יכול להיות אי מסודר, ולכן אולי כדאי לעשות אותם בתור מיזם (שכפי הציע דער תמים: 'אספקלריא'). מתייג את חלוקת קונטרסים. נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 11:48, י"ב בטבת, ה'תשפ"א (27 בדצמ' למניינם).
נראה שהתנגדות לערכי השיחות היא לא מחוסר סדר אלא מחוסר חשיבות. אני לא חושב שאחד המשתמשים באתר מתנגד ליצירת ערכים חדשים כל עוד הערכים האחרים במצב גרוע אלא יש משתמשים שמתנגדים ליצירת ערכים בנושאים חסרי חשיבות.. כפי שכתבתי באחד הדיונים הטריים בנושא, יש לכתוב ערך (לא אנציקלופדי) בצורה אנציקלופדית ויש לכתוב ערך אנציקלופדי והם שני דברים שונים, מה שאתה מציע לעשות תואם יותר את האפשרות הראשונה ולזה אין מקום באתר לולא יש סיבה אמיתית לכתיבת הערך (שלכן גם רוב ערכי הדבר מלכות על־סף מחיקה וק"ו וכו') ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 12:11 • י"ב בטבת ה'תשפ"א
אוקיי, בסדר. קבלתי את דעתכם. נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 12:21, י"ב בטבת, ה'תשפ"א (27 בדצמ' למניינם).

קישורים אדומים[עריכה]

חב"דפדים פעילים‎‏ ‏ אני רוצה לפתוח דיון בשביל לדעת אחת ולתמיד האם צריך את הקישורים האדומים בערכים? אשמח לתגובות מהירות. לחיים חסידים! יחי המלך המשיח! - שיחה, 20:24, י"ג בטבת, ה'תשפ"א 20:24, 28 בדצמבר 2020 (UTC)

שימו לב לדף מיוחד:דפים מבוקשים, לדעתי צריך להפעיל שיקול דעת בכל מקרה לגופו ¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 20:32 - היום, י"ג בטבת תשפ"א מגיע משיח.
יש למעט בקישורים אדומים, רק אם בטוח אמור להיות ערך אלא שעדין אף אחד לא כתב אותו אז מומלץ לקשר אותו אפילו שהוא אדום ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 23:38 • י"ג בטבת ה'תשפ"א
לא מובן למה זה באולם דיונים - מתאים לחב"דפדיה:חממה וכדו'. לא על כל שאלה פותחים דיון.. בהצלחה. נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 06:09, י"ד בטבת, ה'תשפ"א (29 בדצמ' למניינם).
ראה את מה שכתוב למעלה: "הגעתם לאולם הדיונים המרכזי של חב"דפדיה. המקום מיועד לדיונים בין האורחים, העורכים והמפעילים.", ולגבי הקישורים זה תלוי לפעמים יש להשאיר קישורים אדומים אם הערך שעליו מקשרים הוא חשוב.נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחה • י"ד בטבת ה'תשפ"א • 06:18, 29 בדצמבר 2020 (UTC)
או לחב"דפדיה:דלפק ייעוץ. גם לא צריך לכתוב 'אחת ולתמיד' או 'אשמח לתגובות מהירות' שכן אני לא חושב שכאשר אחד המשמתמשים רואה שאלה ויש לו מה לענות הוא אומר אני יענה לו מחר... ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 06:35 • י"ד בטבת ה'תשפ"א
מי ידע שיש כזה דבר? באולם דיונים כולם רואים.-נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחה • י"ד בטבת ה'תשפ"א • 06:40, 29 בדצמבר 2020 (UTC)
אני לא רואה פה דיון, אני רואה פה משתמש שמתבייש לשאול שאלה, ולכן כותב זאת באולם הדיונים, וכפי שאמר חלוקת. אין מה להתבייש, 'אין הביישן למד'. נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 10:42, י"ד בטבת, ה'תשפ"א (29 בדצמ' למניינם).

תבנית[עריכה]

כשמכניסים לערך תבנית לדוגמה {תבנית:מזמורי ספר התהלים} איפה צריך לשים אותה בקישורים חיצוניים או ב לקריאה נוספת?נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחה • י"ד בטבת ה'תשפ"א • 10:03, 29 בדצמבר 2020 (UTC)

לפני הערות שוליים, לא משנה מה הכותרת ¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 10:35 - היום, י"ד בטבת תשפ"א מגיע משיח.
כנ"ל. כבר דנו רבות על כך אם תעיין באולם הדיונים. בהצלחה. נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 10:41, י"ד בטבת, ה'תשפ"א (29 בדצמ' למניינם).
ברור שלפני הערות שוליים התדיינו על זה הרבה, אני שואל אם בקישורים חיצוניים או בלקריאה נוספת לא שאלתי בכלל על הערות שוליים!-נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחה • י"ד בטבת ה'תשפ"א • 15:20, 29 בדצמבר 2020 (UTC)
חכם מבין דבר מתוך דבר.. באם זה לפני הערות שוליים, ברור שזה יהיה אחרי כל הפסקאות. בהצלחה. נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 15:49, י"ד בטבת, ה'תשפ"א (29 בדצמ' למניינם).
גם זה שייך לאחד המדורים האחרים (חממה/דלפק ייעוץ) ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 21:55 • י"ד בטבת ה'תשפ"א
אפשר להעביר אם רוצים.-נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחה • 06:24, ט"ו בטבת, ה'תשפ"א (30 בדצמ' למניינם), ימות המשיח

קטגוריות משפחות[עריכה]

לאחר עבודה מאומצת לסינון קטגוריות משפחות לא נצרכות, אני פותח דיון - כמה ערכים צריך להיות המינימום לפתיחת קטגוריה? חמש, שש או שבע? קודם כל דיון, אח"כ הצבעה. מפעילי מערכת חב"דפדים פעילים‎‏ להתראות חלוקת דולרים ¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 10:54 - היום, ט"ו בטבת תשפ"א מגיע משיח.

לפני הדיון, יש להקדים מה מטרת הקטגוריות של המשפחות חבר. נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 10:58, ט"ו בטבת, ה'תשפ"א (30 בדצמ' למניינם).
מציאת ערכי בני משפחות משמעותיות בצורה קלה ומסודרת ¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 11:01 - היום, ט"ו בטבת תשפ"א מגיע משיח.
משום שבתחום זה, איני מבין כ"כ, אך בתור אדם שרוצה למצוא בצורה קלה כהגדרתך, מה הבעיה שיהיו ג' ערכים? ייתכן ולא הבנתי את המשמעות, אשמח שתסבירו אם טעיתי. נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 11:07, ט"ו בטבת, ה'תשפ"א (30 בדצמ' למניינם).
מטרת הקטגוריות היא הקלה בחיפוש אחר ערך מבוקש. מטרת קטגוריות משפחות היא הקלה בחיפוש אחר אישיות מבוקשת. בכדי שיהיה באמת ניתן בקלות לחפש אישיות בקטגוריית משפחות נצרך שהקטגוריה תהיה ברורה, מסודרת וכמה שפחות עמוסה. לצורך כך יש קריטריונים איזה קטגוריה מועילה ולכן יש לה חשיבות ואיזה קטגוריה מעמיסה (אפשר בקלות להסתדר בלעדיה) ולכן אין לה חשיבות. לעת עתה, לאחר עבודה מאומצת גובשו קריטריונים בדף משתמש:חבר/קטגוריות משפחות שנכתבו בצורה ברורה בדף משתמש:חלוקת קונטרסים/קטגוריות משפחות (מי שדעתו שונה מהקריטריונים שהובאו בדפים אלה שיכתוב את דעתו באחת השיחות או בדיון כאן). בחלק מהקטגוריות יש דפי פירושונים או עצי משפחה, הם כמובן לא נחשבים כערך לגבי חשיבות של הקטגוריות אך מלבדיהם לדעתי אין צורך שיהיו שבע או יותר ערכים בכדי ליצור חשיבות ואפשר להסתפק גם ב-6, מה דעת שאר המשתמשים ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 11:22 • ט"ו בטבת ה'תשפ"א
אם אין סיבה מיוחדת אני לא מבין למה כדאי לחרוג מהכלל הרגיל של 5 ערכים לקטגוריה. אם יש סיבה מיוחדת לשנות, לא ציינתם אותה.
ב. אני מסכים שבגלל המיוחדות של קטגוריות משפחה כדאי לא לחשב פירושונים ועצי משפחה כחלק מחמשת הערכים הנדרשים. בקשר למספר הדורות, אני ממליץ לפשט ולקבוע מינימום של שלוש דורות. בברכת הגאולה השלמה. חלוקת דולרים שחותם מחוץ לחשבונו - 21:07, י"ב בשבט, ה'תשפ"א (25 בינו' למניינם) , ימות המשיח
אגב, אני חושב שיש החריג משפחות כמו חריטונוב, מפאת החשיבות של המשפחה. בנוסף, גם אם מכריעים על מספר מינימום, קטגוריות שיש בני משפחה נוספים עם חשיבות, והגיוני שעוד יהיה עליהם ערך כדאי להחריג, דוגמאות: קעניג, וישצקי. ¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 13:22 - היום, כ"ב בטבת תשפ"א מגיע משיח.

תמונות של ספרים מחב"ד שופ[עריכה]

האם מותר לקחת תמונות של ספרים וכדומה מחב"ד שופ? אליהו ב. - שיחה, 10:44, כ"א בטבת, ה'תשפ"א 10:44, 5 בינואר 2021 (UTC)

מדוע לא? הרי הם שייכים לחב"ד אינפו ¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 11:26 - היום, כ"א בטבת תשפ"א מגיע משיח.
עוד מישהו חושב כך? אליהו ב. - שיחה, 10:38, כ"ב בטבת, ה'תשפ"א 10:38, 6 בינואר 2021 (UTC)
Yes check.jpg מצטרף לחבר. נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 12:03, כ"ב בטבת, ה'תשפ"א (6 בינו' למניינם).
כנ"ל.-נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחה • 17:26, כ"ב בטבת, ה'תשפ"א (6 בינו' למניינם), ימות המשיח

{{שינוי שם}}[עריכה]

חב"דפדים פעילים‎‏ ‏, חלוקת קונטרסים, קרייזי אבאוט משיח - לדעתי מן הראוי שהתבנית תוצב בדף של הערך ולא בשיחה, ובתבנית ייכתב 'בדף השיחה מתקיים כעת דיון על שם הערך'. מה דעתכם? נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 15:52, כ"א בטבת, ה'תשפ"א (5 בינו' למניינם).

ציון שנים[עריכה]

בנוגע לדיונים רבים אודות כך - אעלה לדיון מסודר ובתקוה שבעז"ה יסוכם סוף כל סוף ויימנע דיונים המתמתחים מדי שנה:

האם בכל שנה יש לציין שאנו בטוחים שהרבי יתגלה בשנה זו? אם הולכים לפי ההרגש החסידי, ייתכן ויש לכתוב. אבל האם לאנציקלופדיה זה מתאים? בא"כ - אזי יש לכתוב גם בכל חודש, שחסידי חב"ד בטוחים שבחודש זה הרבי יתגלה וכן הלאה. לדעתי זה בתלי אנציקלופדי ומגוכח, שהרי האמונה להתגלות הרבי אינה תלויה בשנה מסוימת, אלא בכל יום ויום. או יותר נכון: בכל רגע ורגע! חוץ מכך שזה אינו אנציקלופדי , גם לפי ההרגש החסידי, זה לא מדויק כלל, ובאם היו ערכים על רגעים - הרי שהערכים האלו היו ממולאים בכך שברגע זה הרבי עתיד להתגלות..

אשמח לשמוע את דעתכם, בצורה מנומקת ועניינית. נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 17:29, כ"א בטבת, ה'תשפ"א (5 בינו' למניינם).

מה הבעיה בציון עובדה? (חודש - ודאי שלא מתאים, כי מדבר על החודש בכל השנים) ¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 17:41 - היום, כ"א בטבת תשפ"א מגיע משיח.
אין שום מקור לכך שבשנה מסוימת הרבי יתגלה. בכל רגע ורגע אנו מאמינים שהרבי יתגלה בעז"ה. אם כבר, יש לכתוב, שבכל הרגעים שבשנה זו, מאמינים כי הרבי יתגלה.. (נו ו-? הרי בכל שנה האמינו כי הרבי יתגלה, או מקסימום יוסיפו את שנות נשיאות הרבי, ויכתבו שהחל מי' שבט תש"י מאמינים חסידי חב"ד שבחודש זה הרבי יתגלה...) נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 17:47, כ"א בטבת, ה'תשפ"א (5 בינו' למניינם).
לא רואה בעיה בציון העובדה הזו, טכנית אי אפשר להכניס אותה לימים אבל לשנה זה מספיק זמן כדי להכניס את זה והאתר ישאר מעודכן. אגב, כמעט בכל שיחות הדבר מלכות הרבי מקשר את ביאת הגאולה עם השנה ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 01:50 • ב' בשבט ה'תשפ"א

מנטרים[עריכה]

שנייה לפני שאני עוזב, מבקש לעורר שוב על עניין המנטרים, שיע.ק ממליץ למנות את פולע, חבר, להתראות לתפקיד שמואל חייםשיחה 12:58, 6 בינואר 2021 (UTC)

אין לבקש למנות משתמשים למנטר לפני שמקבלים את אישורם... בכל מקרה, אמנם לא הייתי מתנגד לקבלת התפקיד, אך חשוב מאוד להזכיר את מטרת התפקיד: שיפור האתר, סיוע למפעילים בין היתר ובעיקר בדיקה מקיפה על כל השינויים. המנטר צריך לדעת מהם עריכות אנציקלופדיות, ומה לא, כי אם יסמן חלילה ערך שלא בדק אותו היטב כבדוק - יצא הפסדנו בשכרנו. אך כן מצטרף לקריאה למנות מנטר, לאור הפחתת הזמינות של מפעילי המערכת, ובטחוני שמינוי מנטר, יקדם פי כמה את חב"דפדיה, ויעזור למפעילים , וייקל עליהם את העבודה, כך שיוכלו גם להתפנות לדבר שרק הם יכולים לבצע. נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 13:05, כ"ב בטבת, ה'תשפ"א (6 בינו' למניינם).

ניגונים[עריכה]

באתר יש ערכים על ניגונים שמתחילים ניגון..., ויש שמסיימים ...(ניגון). מה חב"דפדים פעילים‎‏ ‏ חושבים שעדיף? ושיהיה קישור לשני • פדיונרשיחה • 14:33, כ"ט בטבת, ה'תשפ"א

שיתחיל ב"ניגון" יהה הערך.נכתב ע"י: סמליל.png מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחה • 18:02, כ"ט בטבת, ה'תשפ"א (13 בינו' למניינם), ימות המשיח
שיהיה שם הניגון קודם ואחריו בסוגריים (ניגון), וייצרו הפניה עם שמות הניגון. בהצלחה. נכתב על ידי פולע (על הא ועל דא) בשעה 07:33, א' בשבט, ה'תשפ"א (14 בינו' למניינם).
לדעתי המילה ניגון קודם, אמה אחרים אומרים??.נכתב ע"י: סמליל.png מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחה • 07:34, א' בשבט, ה'תשפ"א (14 בינו' למניינם), ימות המשיח
נראה מכאן שכדאי בלי ניגון בכלל ובמקרה הצורך ניגון לפני השם ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 02:03 • ב' בשבט ה'תשפ"א
אהה, טוב זה אומר שצריך לשנות את כמעט כל השמות של הניגונים (ולהשאיר הפניות כמובן).-נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחה • 06:52, ב' בשבט, ה'תשפ"א (15 בינו' למניינם), ימות המשיח
חלוקת, בעיקרון כך במכלול ובוקיקליפה, ראה את הערך ד' בבות למשל, אך מכיוון שיש כאן ערכים על כל הניגונים, לפעמים זה לא מסתדר (למשל ניגון לכתחילה אריבער וכו'), ולכן עצתי היא שנשים בסוף בסוגריים ניגון, או לכל הפחות בניגונים שצריך. נכתב על ידי פולע (על הא ועל דא) בשעה 08:23, ב' בשבט, ה'תשפ"א (15 בינו' למניינם).
אני חושב שאנשים שמחפשים בדרך כלל מחפשים ניגון א מאשינקע ולא א מאשינקעפדיונרשיחה • 14:37, ב' בשבט, ה'תשפ"א
זה תלוי באיזה ניגונים, ולכן אני אומר שעדיף את השם ואח"כ בסוגריים ניכון. נכתב על ידי פולע (על הא ועל דא) בשעה 14:39, ב' בשבט, ה'תשפ"א (15 בינו' למניינם) - קדימה לעבודה!
אז מה תכלס לשנות ל(סוגרים) או לא? • פדיונרשיחה • 20:43, ד' בשבט, ה'תשפ"א
נו.. מה הוחלט?פדיונרשיחה • 00:47, ו' בשבט, ה'תשפ"א

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────חלוקת לא ענה. מתייג גם שמואל חיים ואת השגריר ר' חצק'ל, ונערוך הצבעה כפשוט, כפי שנהוג. נכתב על ידי פולע (על הא ועל דא) בשעה 13:04, ו' בשבט, ה'תשפ"א - 19 בינו' למניינם, 2021.

אגב פדיונר, לא תייגת אותנו (כלומר לא קיבלנו התראה ממך) כיוון שככל הנראה לא חתמת כשכתבת בפעם הראשונה. נכתב על ידי פולע (על הא ועל דא) בשעה 13:05, ו' בשבט, ה'תשפ"א - 19 בינו' למניינם, 2021.
לדעתי הדלה שיכתב לפני "ניגון" ואח"כ את שם הניגון. ~ חצק'ל ~ (חסיד של הרבי)  •  פינת החי הוירטואלית של חב"דפדיה  •  הדרך הישרה להבאת הגאולה! 13:10, 19 בינואר 2021 (UTC)
לדעתי פשוט 'נאחד' את הטענות: במקרים שצריך, נכתוב קודם ניגון (משל בניגון לכתחילה אריבער), או שנכתוב אח"כ בסוגריים. ובערכים שאין צורך בהוספת ניגון, נכתוב בלי. נכתב על ידי פולע (על הא ועל דא) בשעה 13:13, ו' בשבט, ה'תשפ"א - 19 בינו' למניינם, 2021.
כך אמר חלוקת מהתחלה, (רק צריך להחליט על מתי שכן צריך, עם יהיה לפני או אחרי).נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחה • 13:41, ו' בשבט, ה'תשפ"א (19 בינו' למניינם)
אכן, לא שמתי לב. לא צריך להחליט ולדון, פשוט מאוד, אם שם הניגון נפוץ כמו שהוא, בלי ניגון לכתחילה, אז משאירים ועושים את ההפניות שצריך. אם שם הניגון הינו שם של עוד משהו מפורסם (כדוגמת ניגון לכתחילה אריבער), אז שמים ניגון לכתחילה, וכו'. בהצלחה רבה. נכתב על ידי פולע (על הא ועל דא) בשעה 13:44, ו' בשבט, ה'תשפ"א - 19 בינו' למניינם, 2021.
אז איפה שכן צריך שמים לפני סופי?נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחה • 13:49, ו' בשבט, ה'תשפ"א (19 בינו' למניינם)
לפי מה שהבנתי כן (לפני) • פדיונרשיחה • 16:30, ו' בשבט, ה'תשפ"א

סוף זמן תפילה[עריכה]

בחיפוש קצר באתר גילתי, שאין שום ערך באתרינו שמסביר למה בחב"ד מתפללים מאוחר, ותמהוני הדבר מאוד, ועל כן באתי בקריאה קדושה לכל אנ"ש החב"דפדים פעילים‎‏ ‏ בואו להרחבת הערך משתמש:שמואל חיים/סוף זמן תפילה!

שמואל חייםשיחה 15:19, 21 בינואר 2021 (UTC)

שמואל חיים - שייך ללוח המודעות. נכתב על ידי פולע (על הא ועל דא) בשעה 15:24, ח' בשבט, ה'תשפ"א - 21 בינו' למניינם, 2021.

נקודה אחרי קישור חיצוני[עריכה]

אחרי קישור חיצוני שמים נקודה?נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחהגוט יום טוב• 11:02, י"א בשבט, ה'תשפ"א (24 בינו' למניינם)

ממה שאני רואה באתר, לא נהוג. אליהו ב. - שיחה, 12:00, י"א בשבט, ה'תשפ"א 12:00, 24 בינואר 2021 (UTC)
אז אולי מעכשיו יהיה אחרי כל קישור נקודה.נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחהגוט יום טוב• 12:03, י"א בשבט, ה'תשפ"א (24 בינו' למניינם)
חב"דפדים פעילים‎‏ ‏ מה אתם חושבים?נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחהגוט יום טוב• 13:06, י"א בשבט, ה'תשפ"א (24 בינו' למניינם)
בד״כ אני שם נקודה לאחר הקישור (לא חשבתי אחרת). אשמח לעצתכם חב"דפדים פעילים‎‏ ‏ ● שם טובבית הדיןיש לך שאלה? לחץ כאן! תהנהיחי המלך המשיחי"ב בשבט ה'תשפ"א 14:11, 25 בינואר 2021 (UTC)

תאריך לועזי בחתימת משתמש[עריכה]

האם ניתן לשים חתימה ללא תאריך לועזי או שאני צריך לכתוב ״למניינם״ ללא אפשרות למחיקת התאריך לועזי? אסמה להסבר קל ופשוט ● שם טובבית הדיןיש לך שאלה? לחץ כאן! תהנהיחי המלך המשיחי"ב בשבט ה'תשפ"א 14:13, 25 בינואר 2021 (UTC)

ראה תבנית:תאריך עברי בלבד. בהצלחה! נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 21:07, י"ב בשבט, ה'תשפ"א, 25 בינו' למניינם.