חב"דפדיה:אולם דיונים

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הגעתם לאולם הדיונים המרכזי של חב"דפדיה.

המקום מיועד לדיונים בין האורחים, העורכים והמפעילים.


אם יש לך בקשות מיוחדות המיועדות למפעילי המערכת, תוכלו לעשות זאת כאן.

אם ברצונכם לבקש ערך החסר בחב"דפדיה, תוכלו לעשות זאת כאן. תוכלו גם לבקש תמונות כאן, וגרפיקה כאן.

אם ברצונך לכתוב איזו אימרה חסידית או סתם להתוועד.. תוכל לעשות זאת כאן.

אם ברצונכם להתנדב להשלמת פרוייקטים לשיפור חב"דפדיה, או להציע אחד כזה תוכלו לעשות זאת כאן.


תיבת ארכיון

כיתוב תמונה

ארכיוני אולם הדיונים
12345678910111213141516171819202122232425262728
חב"דפדיה: פיתוח טכניכדי להגיע לתחתית הדף, לחצו כאן.


קטגוריות משפחות[עריכה]

לאחר עבודה מאומצת לסינון קטגוריות משפחות לא נצרכות, אני פותח דיון - כמה ערכים צריך להיות המינימום לפתיחת קטגוריה? חמש, שש או שבע? קודם כל דיון, אח"כ הצבעה. מפעילי מערכת חב"דפדים פעילים‎‏ להתראות חלוקת דולרים ¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 10:54 - היום, ט"ו בטבת תשפ"א מגיע משיח.

לפני הדיון, יש להקדים מה מטרת הקטגוריות של המשפחות חבר. נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 10:58, ט"ו בטבת, ה'תשפ"א (30 בדצמ' למניינם).
מציאת ערכי בני משפחות משמעותיות בצורה קלה ומסודרת ¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 11:01 - היום, ט"ו בטבת תשפ"א מגיע משיח.
משום שבתחום זה, איני מבין כ"כ, אך בתור אדם שרוצה למצוא בצורה קלה כהגדרתך, מה הבעיה שיהיו ג' ערכים? ייתכן ולא הבנתי את המשמעות, אשמח שתסבירו אם טעיתי. נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 11:07, ט"ו בטבת, ה'תשפ"א (30 בדצמ' למניינם).
מטרת הקטגוריות היא הקלה בחיפוש אחר ערך מבוקש. מטרת קטגוריות משפחות היא הקלה בחיפוש אחר אישיות מבוקשת. בכדי שיהיה באמת ניתן בקלות לחפש אישיות בקטגוריית משפחות נצרך שהקטגוריה תהיה ברורה, מסודרת וכמה שפחות עמוסה. לצורך כך יש קריטריונים איזה קטגוריה מועילה ולכן יש לה חשיבות ואיזה קטגוריה מעמיסה (אפשר בקלות להסתדר בלעדיה) ולכן אין לה חשיבות. לעת עתה, לאחר עבודה מאומצת גובשו קריטריונים בדף משתמש:חבר/קטגוריות משפחות שנכתבו בצורה ברורה בדף משתמש:חלוקת קונטרסים/קטגוריות משפחות (מי שדעתו שונה מהקריטריונים שהובאו בדפים אלה שיכתוב את דעתו באחת השיחות או בדיון כאן). בחלק מהקטגוריות יש דפי פירושונים או עצי משפחה, הם כמובן לא נחשבים כערך לגבי חשיבות של הקטגוריות אך מלבדיהם לדעתי אין צורך שיהיו שבע או יותר ערכים בכדי ליצור חשיבות ואפשר להסתפק גם ב-6, מה דעת שאר המשתמשים ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 11:22 • ט"ו בטבת ה'תשפ"א
אם אין סיבה מיוחדת אני לא מבין למה כדאי לחרוג מהכלל הרגיל של 5 ערכים לקטגוריה. אם יש סיבה מיוחדת לשנות, לא ציינתם אותה.
ב. אני מסכים שבגלל המיוחדות של קטגוריות משפחה כדאי לא לחשב פירושונים ועצי משפחה כחלק מחמשת הערכים הנדרשים. בקשר למספר הדורות, אני ממליץ לפשט ולקבוע מינימום של שלוש דורות. בברכת הגאולה השלמה. חלוקת דולרים שחותם מחוץ לחשבונו - 22:39, ג' באייר, ה'תשפ"א (15 באפר' למניינם) , ימות המשיח
אגב, אני חושב שיש החריג משפחות כמו חריטונוב, מפאת החשיבות של המשפחה. בנוסף, גם אם מכריעים על מספר מינימום, קטגוריות שיש בני משפחה נוספים עם חשיבות, והגיוני שעוד יהיה עליהם ערך כדאי להחריג, דוגמאות: קעניג, וישצקי. ¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 13:22 - היום, כ"ב בטבת תשפ"א מגיע משיח.

תמונות של ספרים מחב"ד שופ[עריכה]

האם מותר לקחת תמונות של ספרים וכדומה מחב"ד שופ? אליהו ב. - שיחה, 10:44, כ"א בטבת, ה'תשפ"א 10:44, 5 בינואר 2021 (UTC)

מדוע לא? הרי הם שייכים לחב"ד אינפו ¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 11:26 - היום, כ"א בטבת תשפ"א מגיע משיח.
עוד מישהו חושב כך? אליהו ב. - שיחה, 10:38, כ"ב בטבת, ה'תשפ"א 10:38, 6 בינואר 2021 (UTC)
Yes check.jpg מצטרף לחבר. נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 12:03, כ"ב בטבת, ה'תשפ"א (6 בינו' למניינם).
כנ"ל.-נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחה • 17:26, כ"ב בטבת, ה'תשפ"א (6 בינו' למניינם), ימות המשיח

{{שינוי שם}}[עריכה]

חב"דפדים פעילים‎‏ ‏, חלוקת קונטרסים, קרייזי אבאוט משיח - לדעתי מן הראוי שהתבנית תוצב בדף של הערך ולא בשיחה, ובתבנית ייכתב 'בדף השיחה מתקיים כעת דיון על שם הערך'. מה דעתכם? נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 15:52, כ"א בטבת, ה'תשפ"א (5 בינו' למניינם).

ציון שנים[עריכה]

בנוגע לדיונים רבים אודות כך - אעלה לדיון מסודר ובתקוה שבעז"ה יסוכם סוף כל סוף ויימנע דיונים המתמתחים מדי שנה:

האם בכל שנה יש לציין שאנו בטוחים שהרבי יתגלה בשנה זו? אם הולכים לפי ההרגש החסידי, ייתכן ויש לכתוב. אבל האם לאנציקלופדיה זה מתאים? בא"כ - אזי יש לכתוב גם בכל חודש, שחסידי חב"ד בטוחים שבחודש זה הרבי יתגלה וכן הלאה. לדעתי זה בתלי אנציקלופדי ומגוכח, שהרי האמונה להתגלות הרבי אינה תלויה בשנה מסוימת, אלא בכל יום ויום. או יותר נכון: בכל רגע ורגע! חוץ מכך שזה אינו אנציקלופדי , גם לפי ההרגש החסידי, זה לא מדויק כלל, ובאם היו ערכים על רגעים - הרי שהערכים האלו היו ממולאים בכך שברגע זה הרבי עתיד להתגלות..

אשמח לשמוע את דעתכם, בצורה מנומקת ועניינית. נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 17:29, כ"א בטבת, ה'תשפ"א (5 בינו' למניינם).

מה הבעיה בציון עובדה? (חודש - ודאי שלא מתאים, כי מדבר על החודש בכל השנים) ¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 17:41 - היום, כ"א בטבת תשפ"א מגיע משיח.
אין שום מקור לכך שבשנה מסוימת הרבי יתגלה. בכל רגע ורגע אנו מאמינים שהרבי יתגלה בעז"ה. אם כבר, יש לכתוב, שבכל הרגעים שבשנה זו, מאמינים כי הרבי יתגלה.. (נו ו-? הרי בכל שנה האמינו כי הרבי יתגלה, או מקסימום יוסיפו את שנות נשיאות הרבי, ויכתבו שהחל מי' שבט תש"י מאמינים חסידי חב"ד שבחודש זה הרבי יתגלה...) נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 17:47, כ"א בטבת, ה'תשפ"א (5 בינו' למניינם).
לא רואה בעיה בציון העובדה הזו, טכנית אי אפשר להכניס אותה לימים אבל לשנה זה מספיק זמן כדי להכניס את זה והאתר ישאר מעודכן. אגב, כמעט בכל שיחות הדבר מלכות הרבי מקשר את ביאת הגאולה עם השנה ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 01:50 • ב' בשבט ה'תשפ"א

מנטרים[עריכה]

שנייה לפני שאני עוזב, מבקש לעורר שוב על עניין המנטרים, שיע.ק ממליץ למנות את פולע, חבר, להתראות לתפקיד שמואל חייםשיחה 12:58, 6 בינואר 2021 (UTC)

אין לבקש למנות משתמשים למנטר לפני שמקבלים את אישורם... בכל מקרה, אמנם לא הייתי מתנגד לקבלת התפקיד, אך חשוב מאוד להזכיר את מטרת התפקיד: שיפור האתר, סיוע למפעילים בין היתר ובעיקר בדיקה מקיפה על כל השינויים. המנטר צריך לדעת מהם עריכות אנציקלופדיות, ומה לא, כי אם יסמן חלילה ערך שלא בדק אותו היטב כבדוק - יצא הפסדנו בשכרנו. אך כן מצטרף לקריאה למנות מנטר, לאור הפחתת הזמינות של מפעילי המערכת, ובטחוני שמינוי מנטר, יקדם פי כמה את חב"דפדיה, ויעזור למפעילים , וייקל עליהם את העבודה, כך שיוכלו גם להתפנות לדבר שרק הם יכולים לבצע. נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 13:05, כ"ב בטבת, ה'תשפ"א (6 בינו' למניינם).
שואל חיים ישר כח, פולע ב"ה התגייס, ומקווה להוסיף בעז"ה עוד בקרובשיעשיחה כ"ב בשבט ה'תשפ"א 02:03, 4 בפברואר 2021 (UTC)

ניגונים[עריכה]

באתר יש ערכים על ניגונים שמתחילים ניגון..., ויש שמסיימים ...(ניגון). מה חב"דפדים פעילים‎‏ ‏ חושבים שעדיף? ושיהיה קישור לשני • פדיונרשיחה • 14:33, כ"ט בטבת, ה'תשפ"א

שיתחיל ב"ניגון" יהה הערך.נכתב ע"י: סמליל.png מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחה • 18:02, כ"ט בטבת, ה'תשפ"א (13 בינו' למניינם), ימות המשיח
שיהיה שם הניגון קודם ואחריו בסוגריים (ניגון), וייצרו הפניה עם שמות הניגון. בהצלחה. נכתב על ידי פולע (על הא ועל דא) בשעה 07:33, א' בשבט, ה'תשפ"א (14 בינו' למניינם).
לדעתי המילה ניגון קודם, אמה אחרים אומרים??.נכתב ע"י: סמליל.png מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחה • 07:34, א' בשבט, ה'תשפ"א (14 בינו' למניינם), ימות המשיח
נראה מכאן שכדאי בלי ניגון בכלל ובמקרה הצורך ניגון לפני השם ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 02:03 • ב' בשבט ה'תשפ"א
אהה, טוב זה אומר שצריך לשנות את כמעט כל השמות של הניגונים (ולהשאיר הפניות כמובן).-נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחה • 06:52, ב' בשבט, ה'תשפ"א (15 בינו' למניינם), ימות המשיח
חלוקת, בעיקרון כך במכלול ובוקיקליפה, ראה את הערך ד' בבות למשל, אך מכיוון שיש כאן ערכים על כל הניגונים, לפעמים זה לא מסתדר (למשל ניגון לכתחילה אריבער וכו'), ולכן עצתי היא שנשים בסוף בסוגריים ניגון, או לכל הפחות בניגונים שצריך. נכתב על ידי פולע (על הא ועל דא) בשעה 08:23, ב' בשבט, ה'תשפ"א (15 בינו' למניינם).
אני חושב שאנשים שמחפשים בדרך כלל מחפשים ניגון א מאשינקע ולא א מאשינקעפדיונרשיחה • 14:37, ב' בשבט, ה'תשפ"א
זה תלוי באיזה ניגונים, ולכן אני אומר שעדיף את השם ואח"כ בסוגריים ניכון. נכתב על ידי פולע (על הא ועל דא) בשעה 14:39, ב' בשבט, ה'תשפ"א (15 בינו' למניינם) - קדימה לעבודה!
אז מה תכלס לשנות ל(סוגרים) או לא? • פדיונרשיחה • 20:43, ד' בשבט, ה'תשפ"א
נו.. מה הוחלט?פדיונרשיחה • 00:47, ו' בשבט, ה'תשפ"א

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────חלוקת לא ענה. מתייג גם שמואל חיים ואת השגריר ר' חצק'ל, ונערוך הצבעה כפשוט, כפי שנהוג. נכתב על ידי פולע (על הא ועל דא) בשעה 13:04, ו' בשבט, ה'תשפ"א - 19 בינו' למניינם, 2021.

אגב פדיונר, לא תייגת אותנו (כלומר לא קיבלנו התראה ממך) כיוון שככל הנראה לא חתמת כשכתבת בפעם הראשונה. נכתב על ידי פולע (על הא ועל דא) בשעה 13:05, ו' בשבט, ה'תשפ"א - 19 בינו' למניינם, 2021.
לדעתי הדלה שיכתב לפני "ניגון" ואח"כ את שם הניגון. ~ חצק'ל ~ (חסיד של הרבי)  •  פינת החי הוירטואלית של חב"דפדיה  •  הדרך הישרה להבאת הגאולה! 13:10, 19 בינואר 2021 (UTC)
לדעתי פשוט 'נאחד' את הטענות: במקרים שצריך, נכתוב קודם ניגון (משל בניגון לכתחילה אריבער), או שנכתוב אח"כ בסוגריים. ובערכים שאין צורך בהוספת ניגון, נכתוב בלי. נכתב על ידי פולע (על הא ועל דא) בשעה 13:13, ו' בשבט, ה'תשפ"א - 19 בינו' למניינם, 2021.
כך אמר חלוקת מהתחלה, (רק צריך להחליט על מתי שכן צריך, עם יהיה לפני או אחרי).נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחה • 13:41, ו' בשבט, ה'תשפ"א (19 בינו' למניינם)
אכן, לא שמתי לב. לא צריך להחליט ולדון, פשוט מאוד, אם שם הניגון נפוץ כמו שהוא, בלי ניגון לכתחילה, אז משאירים ועושים את ההפניות שצריך. אם שם הניגון הינו שם של עוד משהו מפורסם (כדוגמת ניגון לכתחילה אריבער), אז שמים ניגון לכתחילה, וכו'. בהצלחה רבה. נכתב על ידי פולע (על הא ועל דא) בשעה 13:44, ו' בשבט, ה'תשפ"א - 19 בינו' למניינם, 2021.
אז איפה שכן צריך שמים לפני סופי?נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחה • 13:49, ו' בשבט, ה'תשפ"א (19 בינו' למניינם)
לפי מה שהבנתי כן (לפני) • פדיונרשיחה • 16:30, ו' בשבט, ה'תשפ"א

מסכים עם האמור. 1 ברוב הניגונים אין צורך ולא כותבים 'ניגון' בשם. 2. ניגונים שנדרש לכתוב להם 'ניגון': כגון ניגון ששמו זהה לשם של ערך נפרד (לכתחילה אריבער), או אפילו ששמו כשם נושא או מושג גם אם אין לנו ולא נראה שיהיה לנו עליו ערך ('צאנה וראנה'). למיטב זכרוני, נערך דיון בנושא והוכרע שבמקרה כזה כתיבת המילה ניגון צריכה להיות רק בתחילת הערך וללא סוגריים, הנימוק היה שזה יותר יפה ומכובד. כמובן שאם רוב המשתמשים עכשיו סבורים אחרת אפשר לשנות את הנוהל הזה... שיעשיחה כ"ב בשבט ה'תשפ"א 00:48, 4 בפברואר 2021 (UTC)

דווקא נראה שהמשתמשים כעת מסכימים עם הנאמר בעבר ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 00:54 • כ"ב בשבט ה'תשפ"א

סוף זמן תפילה[עריכה]

בחיפוש קצר באתר גילתי, שאין שום ערך באתרינו שמסביר למה בחב"ד מתפללים מאוחר, ותמהוני הדבר מאוד, ועל כן באתי בקריאה קדושה לכל אנ"ש החב"דפדים פעילים‎‏ ‏ בואו להרחבת הערך סוף זמן תפילה!

שמואל חייםשיחה 15:19, 21 בינואר 2021 (UTC)

שמואל חיים - שייך ללוח המודעות. נכתב על ידי פולע (על הא ועל דא) בשעה 15:24, ח' בשבט, ה'תשפ"א - 21 בינו' למניינם, 2021.

נקודה אחרי קישור חיצוני[עריכה]

אחרי קישור חיצוני שמים נקודה?נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחהגוט יום טוב• 11:02, י"א בשבט, ה'תשפ"א (24 בינו' למניינם)

ממה שאני רואה באתר, לא נהוג. אליהו ב. - שיחה, 12:00, י"א בשבט, ה'תשפ"א 12:00, 24 בינואר 2021 (UTC)
אז אולי מעכשיו יהיה אחרי כל קישור נקודה.נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחהגוט יום טוב• 12:03, י"א בשבט, ה'תשפ"א (24 בינו' למניינם)
חב"דפדים פעילים‎‏ ‏ מה אתם חושבים?נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחהגוט יום טוב• 13:06, י"א בשבט, ה'תשפ"א (24 בינו' למניינם)
בד״כ אני שם נקודה לאחר הקישור (לא חשבתי אחרת). אשמח לעצתכם חב"דפדים פעילים‎‏ ‏ ● שם טובבית הדיןיש לך שאלה? לחץ כאן! תהנהיחי המלך המשיחי"ב בשבט ה'תשפ"א 14:11, 25 בינואר 2021 (UTC)
בכלל ברשימות של דברים לא נכון להכניס נקודה לסוף כל שורה, לכן לדעתי לא להכניס נקודה. ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 23:22 • י"ג בשבט ה'תשפ"א
אין לשים נקודה אחר קישור חיצוני וכן המנהג. (שלום מחוץ לחשבון)

תאריך לועזי בחתימת משתמש[עריכה]

האם ניתן לשים חתימה ללא תאריך לועזי או שאני צריך לכתוב ״למניינם״ ללא אפשרות למחיקת התאריך לועזי? אסמח להסבר קל ופשוט ● שם טובבית הדיןיש לך שאלה? לחץ כאן! תהנהיחי המלך המשיחי"ב בשבט ה'תשפ"א 14:13, 25 בינואר 2021 (UTC)

ראה תבנית:תאריך עברי בלבד. בהצלחה! נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 21:07, י"ב בשבט, ה'תשפ"א, 25 בינו' למניינם.
תודה רבע פולע שליט״א היקר עזרת לי במאוד ● שם טובבית הדיןיש לך שאלה? לחץ כאן! תהנהיחי המלך המשיח • 08:53, י"ג בשבט, ה'תשפ"א (26 בינו' למניינם), ימות המשיח

בדחיפות לכל מי שיכול לעשות משהו בעניין[עריכה]

כבר אתמול כתבתי את זה למפעילי מערכת ללא כל תגובה!!!!!!

זה מה שכתבתי:

 • בערך חבד באינטרנט ב״צבאות השם בארץ הקודש״ ישנו האתר הישן שכבר לא פועל. האתר החדש הוא טי אייץ 770 נקודה סי או נקודה איי אל, ולא ניתן להכניס את הקישור מפני שהוא אינו ברשימה הלבנה.

בתודה יחי המלך המשיח ● שם טובבית הדיןיש לך שאלה? לחץ כאן! תהנהיחי המלך המשיחי"ב בשבט ה'תשפ"א 11:34, 25 בינואר 2021 (UTC)

אם אתה יכול בבקשה לטבל בזה בדחיפות. אם טיפלת/פתחת את הקישור כתובלי בשיחת משתמש או כאן. אתה יכול למצוא את הקישור בחיפוש קצר בגוגל ״צבאות השם״ באפשרות הראשונה (״צבאות השם דף הבית״). יחי המלך המשיח שליט״א ● שם טובבית הדיןיש לך שאלה? לחץ כאן! תהנהיחי המלך המשיחי"ב בשבט ה'תשפ"א 14:06, 25 בינואר 2021 (UTC)


מישהו יכול לעזור בבקשה?? ● שם טובבית הדיןיש לך שאלה? לחץ כאן! תהנהיחי המלך המשיח • 10:04, י"ג בשבט, ה'תשפ"א (26 בינו' למניינם), ימות המשיח

אכן, פשוט תכתוב בבקשות ממפעילים בלבד במקום למלא את האתר באותה בקשה. בקשות נענות תוך כמה ימים ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 23:22 • י"ג בשבט ה'תשפ"א
ולהעיר שהוא כתב גם בדפי שיחה של 3 אם לא יותר של מפעילי מערכת את הבקשה! נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחה • 11:04, י"ד בשבט, ה'תשפ"א (27 בינו' למניינם)

טופל, חַאטְשֶׁע (שיחה) 13:14, 29 בינואר 2021 (UTC)

ציטוטים מחב"דפדיה באינפו[עריכה]

אני שם לב שישנם הרבה כתבות באינפו, על תולדות חסידים ואנשי מעשה, והטקסט הוא מחב"דפדיה (כמובן עם קרדיט). ושאלתי היא, מדוע אין הם מקשרים בסוף לדף באתר, כפי שהם עושים לעיתים? חבל מאוד ע"כ. נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 12:09, ט"ו בשבט, ה'תשפ"א, 28 בינו' למניינם.

להבנתי, אין צורך בקישור כשכל הערך מועתק, כי הקורא כבר ראה את התוכן ואין לו צורך להכנס לקישור -- קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 12:13, ט"ו בשבט ה'תשפ"א
אמת, אך באם יהיה קישור זה יביא רק תועלת לחב"דפדיה (אולי שישימו חלק מהכתבה ויקשרו אל ההמשך בערך באתר. נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 17:02, ט"ו בשבט, ה'תשפ"א, 28 בינו' למניינם.
אני יכול לפנות להנהלת אינפו ולבקש מהם שבסוף הכתבה יכניסו קישור לאתר לריבוי המשתמשים. - נכתב על ידי: חב"דפדי פעיל ~ יחי המלך המשיחשיחה • 11:33, כ' בשבט, ה'תשפ"א (2 בפבר' למניינם), ימות המשיח
רק יביא בלגן ומשתמשים חדשים (שמסובבים את כל האתר סביב דיונים ודפי שיחות וד"ל) נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחה • 15:20, כ"א בשבט, ה'תשפ"א (3 בפבר' למניינם)
קצת יותר אמונה באנשים, חשוב מאוד להביא כמה שיותר משתמשים חדשים. ולחנך את מי שאפשר או לחסום את מי שאי אפשר ללמד... 20:03, 2 במרץ 2021 (UTC)

אוי מה היה לנו[עריכה]

בתקופה האחרונה, בעיקר מאז עזיבת משתמשים וותיקים ויקרים, חב"דפדיה הפכה למעין 'ג'ונגל'. במקום דיונים איכותיים וטובים כבעבר, אנו נאלצים להתעסק עם משתמשים אשר מבצעים מלחמות עריכה ומשחיתים, או שאינם מבינים שחב"דפדיה אינה מקום לרגשות, זכרונות וקשקושים. בובות קש מתווספות מדי יום, ועמם דיוני סרק והבלים.

איני מתייג את חב"דפדים פעילים, אלא את חב"דפדים וותיקים וטובים, כגון קרייזי אבאוט משיח, כתית למאור, להתראות ואת חבר ושמואל חיים, בבקשה לדון ולעשות חשבון נפש כיצד הגענו לרמה זו, ואיך אנו יכולים לקדם את האתר ולהחזיר למצבו היציב והאיכותי. ואוסיף בנימה אישית, כי לצערי אם בעבר היה לי מאוד חיות וחשק לשפר, ליצור ערכים טובים, ומיזמים בכדי לקדם האתר, כיום כבר קשה לי, בעיקר לאור הסיבות שהובאו כאן. החותם בכאב לב, על הנעשה באתר. נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 11:27, י"ט בשבט, ה'תשפ"א, 1 בפבר' למניינם.

אתה צודק, הגיע משתמש חדש (לא אגיד את שמו) שבמקום שיהיה לי זמן לערוך ערכים וכו' ואני נעלץ להתכתב עימו כדי של יחסוף עלי פרטים אישיים עצב.jpg . נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחה • 11:36, י"ט בשבט, ה'תשפ"א (1 בפבר' למניינם)
התמימים ב"ה שוקדים על תלמודם בישיבות, ובין השאר מגדילים את הידע שלהם, שבבוא היום ייכנס לאתר. בנתיים אנחנו מתמודדים פה עם צעירים ותיירים שעלולים לשפר פרטים פה ושם, ויישר כח על הניטור שלך הפעיל. אליהו ב. - שיחה, 11:43, י"ט בשבט, ה'תשפ"א 11:43, 1 בפברואר 2021 (UTC)
ב"ה, וברור שאין כוונתי למשתמשים שאר מטרתם לשפר את האתר ופשוט הם חסרי ידע בסיסי בעריכה, אלא באלו שמטרתם היא רק למלא את דפי המשתמש שלהם בציוני דרך, צבעים, לעבור על כמה ערכים וד"ל. נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 11:56, י"ט בשבט, ה'תשפ"א, 1 בפבר' למניינם.
"אוי מה היה לנו?", לא היה לנו כלום. זהו מנהגו של עולם... חסיד מתמקד בחצי כוס המלאה, ברוך השם שהאתר פעיל ומתקדם, קשיים היו תמיד, ו"אל תשאל לימים ראשונים כי לא מחכמה שאלת על זאת", תמיד היו משתמשים חדשים שקצת הקשו על ההתנהלות, אך ברוך השם בזכות זה שלא התבוססנו בבוץ ובתלונות ובמרמורים, הצלחנו להתקדם הלאה והלאה. פעולותיך חשובות מכדי שידיך יתרפו בשל אי-אלו קשיים ואתגרים. עלה והצלח, מתוך שמחה וידיעה שכל פעולה קטנה של כתיבה, כדברי אדמו"ר הצמח צדק, פעולתה ניצחית לדורי דורות, והטוב והחיובי יש לו קיום אמיתי משא"כ בצד השני... להתראות - שיחה, 12:12, י"ט בשבט, ה'תשפ"א 12:12, 1 בפברואר 2021 (UTC)
בעד חזק.gif בעד חזק מסכים עם להתראות - נכתב על ידי: חב"דפדי פעיל ~ יחי המלך המשיחשיחה • 09:32, כ"א בשבט, ה'תשפ"א (3 בפבר' למניינם), ימות המשיח

תוארי רבותינו נשיאנו[עריכה]

יש לקבוע כלל אחיד בנוגע לתואר שיהיה לכל רבותינו נשיאנו. כעת כתוב במדיניות שהתואר היחיד שיש לכתוב הוא 'הרבי' ולא אדמו"ר וכיוב"ז. לפי זה אפשר להריץ עם בוט החלפה של כל אדמו"ר הזקן ל'הרבי הזקן' וכד' רק שזה לא נשמע ממש טוב (לדעתי), ובכ"ז כדאי להחליט על תואר אחיד בו ישתמשו בכל האזכורים של רבו"נ.

ישנן כרגע שלוש אפשרויות:

 1. הרבי הזקן (כמופיע במדיניות, קצת מצחיק)
 2. אדמו"ר הזקן (נשמע קצת יותר טוב, פחות מכבד)
 3. רבי שניאור זלמן (הכי הגיוני אנציקלופדית, לא ממש מסתדר אצל שאר האדמו"רים)

מה שבטוח זה שיש ללכת עם תואר אחיד. אשמח לשמוע את דעת המשתמשים בנוגע לאפשרויות אלו או הצעת אפשרויות אחרות ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 23:26 • כ"ד בשבט ה'תשפ"א

מה שרלוונטי מהמדיניות זה רק בנוגע לרבי מלך המשיח שליט"א שהמדיניות היא לכתוב הרבי בלבד. לדעתי זה לא מדבר על הרביים האחרים, בהם המדיניות היא (לא יודע איפה נכתב אבל ידוע לי ללא שום ספק שזו המדיניות) לכתוב אדמו"ר הזקן אדמו"ר האמצעי וכן הלאה. ויש לתקן שם. כפשוט. אליהו ב. - שיחה, 01:07, כ"ה בשבט, ה'תשפ"א 01:07, 7 בפברואר 2021 (UTC)
זה כתוב במפורש מדי בשביל לומר שזה נכתב שלא בכוונה.. אתה מציע את האפשרות הנפוצה - 'אדמו"ר', את הרבי כנראה שכן יהיה אפשר להחריג ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 02:10 • כ"ה בשבט ה'תשפ"א
א. אפשר לקבוע מדיניות שונה לגבי אדמוהז, וחוץ מזה לפעמים מתאים לכתוב לשון מסוימת דווקה ולפעמים אחרת שזה יכול להיות קצת בעייתי. נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחה • 06:54, כ"ה בשבט, ה'תשפ"א (7 בפבר' למניינם)
זה לא רק הרבי הזקן, זה גם הרבי האמצעי ואולי גם הרביים שאחריו. ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 07:26 • כ"ה בשבט ה'תשפ"א
האפשרות הראשונה מגוחכת, ולא מתאימה לאנציקלופדיה. ובנוגע לשני האפשרויות: צריך להבין, כי חב"דפדיה צריכה להכתב בהתאם לאנציקלופדיה. האתר הוא לא פנים חב"די, אלא לכלל הציבור. תוארים כמו 'אדמו"ר הזקן' וכו', לא מתאימים לאנציקלופדיה, אין הבדל בין 'אדמו"ר הזקן' לבין 'כ"ק אדמו"ר הזקן' וכו'. לאור כך, הכי מתאים ומנוסח נכון, זה ה'רבי' לפני, ובאם לא, אזי רק את השם, כפי שמתאים לאנציקלופדיה. בהצלחה. נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 09:10, כ"ה בשבט, ה'תשפ"א, 7 בפבר' למניינם.
רק השם זה לא אפשרות. אפילו בויקיפדיה כותבים תואר כבוד 'הרב', כאן ניתן לשקול רק איזה תואר לשים 'רבי' או 'אדמו"ר'. לפי האפשרות הנוספת שהבאת תצטרך גם להסביר איך להבדיל בין אדמו"ר הצ"צ לרבי והאם לקרוא בכל פעם לאדמו"ר הריי"צ 'רבי יוסף יצחק מליובאוויטש' (שזה ארוך) או רק 'רבי יוסף יצחק' (שאז אולי כבר עדיף את 'אדמו"ר הריי"צ'). קיצור: פרט הרחב נמק חיוך.jpg ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 09:55 • כ"ה בשבט ה'תשפ"א
אני חושב: "אדמו"ר הריי"צ" "אדמו"ר הרש"ב" וכו' נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחה • 10:28, כ"ה בשבט, ה'תשפ"א (7 בפבר' למניינם)
בפשטות, כפי שקיים כעת, רבי מנחם מענדל שניאורסון (אדמו"ר הצמח צדק), או (ה'צמח צדק'). בנושאים אלו צריכים לראות איך בויקפדיה או המכלול כותבים, וללמוד מהם. בכלל, בחיפוש לע"ע בגוגל, בד"כ ערכים אלו מופיעים בתחתית הרשימה בגלל השמות שלא מוכרים. חב"דפדיה הינה אנציקלופדיה, באם לא השכילו להבין, ולאור זאת שמות רבו"נ צריכים להכתב בהתאם. בהצלחה נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 10:32, כ"ה בשבט, ה'תשפ"א, 7 בפבר' למניינם.
שים לב שלא מדובר פה על שמות הערכים אלא על תוך הערכים בהם אי אפשר לכתוב כל פעם 'רבי מנחם מענדל שניאורסון (אדמו"ר הצמח צדק)'.. ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 10:54 • כ"ה בשבט ה'תשפ"א
אם כך, לדעתי יש לקבוע שבכל הערכים יהיה 'הרבי ה--' ובנוגע לאדמו"ר הזקן, יהיה אדמו"ר הזקן, או רבנו הזקן. בהצלחה נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 13:45, כ"ה בשבט, ה'תשפ"א, 7 בפבר' למניינם.
1. המדיניות עד כה - בפועל גם אם לא נכתבה בפירוש: הייתה לכתוב על הרבי 'הרבי' ועל כל השאר 'אדמו"ר הזקן, אדמו"ר האמצעי וכו'. כמובן שניתן לשנות את זה. 2. באופן כללי אני מאוד בעד להשתשמ במונחים אנציקלופדיים ולא בלשון הפנים חסידית או חרדית. במקרה זה, בשל הסירבול והאריכות אני חושב שעדיף לחרוג ולקצר ולכן להשתמש בראשי תיבות, ומצד שני לכבד מאוד כיון שמדובר ברבותינו נשיאנו להוסיף את התואר אדמו"ר. אגב גם בויקיפדיה התפשרו שם על תואר 'הרב שניאורסון' או 'הרבי מליובוויטש'. 3. כל זה ביחס לשאר רבותינו נשיאנו ביחס לרבי ששמו נפוץ באתר יותר מכולם. אני כן בעד שיכתב הרבי. (ובעד לשאול שוב את הוועדה אולי לשנות את זה להרבי מלך המשיח או שליט"א. שיעשיחה כ"ה בשבט ה'תשפ"א 15:00, 7 בפברואר 2021 (UTC)
אם המדיניות עד עכשיו היתה לכתוב אדמו"ר אז אפשר פשוט לתקן את מה שנכתב בכללי הכתיבה וסגרנו סיפור. יש חולק? ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 15:18 • כ"ה בשבט ה'תשפ"א
אני בעד לתקן בכללי הכתיבה. לדעתי באופן כללי כל כללי חב"דפדיה צריכים ריענון וניעור רציני ע"י המשתמשים הוותיקים ובעיקר ע"י הוועדה הרוחנית. אליהו ב. - שיחה, 13:16, כ"ו בשבט, ה'תשפ"א 13:16, 8 בפברואר 2021 (UTC)
אם יש כאן רוב שתומך במדיניות שהייתה עד כה, ולמיטב ידיעתי קיימת כרגע בפועל ברוב הערכים, בהחלט אפשר לכתוב את זה בכללי הכתיבה. כדאי לחכות מספר ימים לתת לכולם להגיב. 23:44, 9 בפברואר 2021 (UTC) שיע.ק (שיחה | תרומות) לא חתם.

נקודה בסוף הערת שוליים[עריכה]

לכל החב"דפדים פעילים‎‏ ‏ וה מפעילי מערכת

עקב התכתבות שהייתה לי ולעוד כמה חב"דפדים, אני פותח דיון על נקודה בסוף הערת שוליים:

האם יש לשים נקודה בסוף הערת שוליים או שלא.

אנא הגיבו וכיתבו את דעותיכם !!! נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחה • 11:12, כ"ה בשבט, ה'תשפ"א (7 בפבר' למניינם)

לאחר מעשה ראיתי את זה ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 11:17 • כ"ה בשבט ה'תשפ"א
אהה, הנה חלוקת הביא הוכחה נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחה • 11:20, כ"ה בשבט, ה'תשפ"א (7 בפבר' למניינם)
דברו שם בכללות. באם מביאים מקור למשל, נהוג שלא לכתוב בסוף ההערה נקודה. בהצלחה נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 11:26, כ"ה בשבט, ה'תשפ"א, 7 בפבר' למניינם.
אני בעד לבוא לדיון\הצבעה חדש\ה. נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחה • 14:09, כ"ה בשבט, ה'תשפ"א (7 בפבר' למניינם)
חכמה בגויים תאמין - בויקיפדיה (שכולה מבוססת על חכמת הגויים) מקובל שלא לכתתוב נקודה בסוף הערה - כשמדובר על הערות קצרות.. מלבד אם מדובר בהערות ארוכות של יותר משורה כגון השלמות, הסברים וכו'. נכתב ע"י שיע.ק ששכח לחתום את שמו.
אכן, בעד לנהוג כך. בהצלחה נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 15:08, כ"ה בשבט, ה'תשפ"א, 7 בפבר' למניינם.
לא מבין, האם זוהי מדיניות בויקיפדיה, או שסתם כך מקובל? כך או כך, לא רואה הגיון לקבוע מדיניות שמחלקת בין הערות שוליים. אני כמובן בעד מדיניות שתדמה ככל האפשר לאנציקלופדיה נורמלית, שבסיום פיסקה מופיעה נקודה, וכך בלקוטי שיחות, מאמרים, ובכל דבר שבדפוס שאני מכיר, ולא רואה סיבה לחלק בין מקור אינטרנטי למקור מודפס. להתראות - שיחה, 16:02, כ"ה בשבט, ה'תשפ"א 16:02, 7 בפברואר 2021 (UTC)
גם באנציקלופדיה מודפסת כשיש רשימת שמות לא מביאים נקודה בסוף כל שורה ונראה לי שזה מה שהתכוון לשלול שיע, שבהערות ארוכות (=עם תוכן) יהיה נקודה ואם זה כמו רשימת שמות לא יהיה ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 03:56 • כ"ו בשבט ה'תשפ"א
לא נראה לי שהדיון הוא על רשימת שמות משפחה וכיוצא בזה (שם אני מסכים עם ההגדרה), אלא על הערות שוליים בלבד, ואתפלא מאוד אם תצליח למצוא ספר מכובד מודפס כל שהוא שמחלק בהערות שוליים גופא, שחלקם מופיעות עם נקודה בסוף (כי הם קצרות) וחלקם בלי נקודה בסוף (כי הם ארוכות). להתראות - שיחה, 05:10, כ"ו בשבט, ה'תשפ"א 05:10, 8 בפברואר 2021 (UTC)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────מסכים עם להתראות! בכל הספרים שראיתי שיש בהם הערות שוליים (גם ספרי קודש וגם סיפורים) ולא משנה עם זה ציטוט או שזה קטע סיפורי יש נקודה בסוף הערה!!!! נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחה • 06:33, כ"ו בשבט, ה'תשפ"א (8 בפבר' למניינם)

להתראות, מסכים איתך שזה לא הדיון אבל נראה לי שזה מה ששיע התכוון לשלול. ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 08:05 • כ"ו בשבט ה'תשפ"א
כוונות במקווה. לא יודע מה הוא התכוון, אני יודע מה הוא כתב: "מקובל שלא לכתוב נקודה בסוף הערה - כשמדובר על הערות קצרות.. ". להתראות - שיחה, 08:22, כ"ו בשבט, ה'תשפ"א 08:22, 8 בפברואר 2021 (UTC)
לדעתי אכן מיותר לחלק בין ההערות, ולאחר שידיד שלח לי כמה דוגמאות של אנציקלופדיות מכובדות, אני חוזר בי, ויש לציין בסוף ההערות נקודה, ובאם יוכרע שלא - אזי אין כל טעם לחלק. בהצלחה.נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 08:40, כ"ו בשבט, ה'תשפ"א, 8 בפבר' למניינם.
מסכים עם פולע - נכתב על ידי: חב"דפדי פעיל ~ יחי המלך המשיחשיחה • 06:33, כ"ה בשבט, ה'תשפ"א (7 בפבר' למניינם).
יופי, רוב בעד עם נקודה בסוף הערה שאינה קישור? נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחה • 09:47, כ"ו בשבט, ה'תשפ"א (8 בפבר' למניינם)
בעד חזק.gif בעד חזק ביותר - נכתב על ידי: חב"דפדי פעיל ~ יחי המלך המשיחשיחה • 06:33, כ"ה בשבט, ה'תשפ"א (7 בפבר' למניינם).
מי בעד? מר"ש, להתראות, פולע, חב"דפדי פעיל, חלוקת קונטרסים מי שלא הזכרתי את שמו שיודיע, מי שנגד שימחק את שמו. - נכתב על ידי: חב"דפדי פעיל ~ יחי המלך המשיחשיחה • 06:33, כ"ה בשבט, ה'תשפ"א (7 בפבר' למניינם).
לא אתנגד שיהיה הכל עם נקודה ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 10:25 • כ"ו בשבט ה'תשפ"א
מי מצטרף? חב"דפדים פעילים‎‏ נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחה • 12:19, כ"ו בשבט, ה'תשפ"א (8 בפבר' למניינם)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────למשתמשים החדשים שלא בקיאים כל כך בתנהגות בדיונים, ברשותכם אגלה לכם חידוש: לא על כל דבר חייבים לעשות הצבעה, וברעש ובפעמונים. בקליק אחד של בוט, ואפשר לשנות ברגע את מה שצריך. איני אוהב, בלשון המעטה, התנהגות של דחיפה להצבעה בחטף, בעוד שמבלי מבינים על מה הדיון, התנהגות בלתי מקובלת. חכו בסבלנות, זה יכול לקחת אולי חודש, אבל בסוף נגיע להבנה, בין בפשרה, בין בהצבעה. ולגופו של עניין, לדעתי יש לחלק בין נושאים: מקור, הבהרה, ביאור או הרחבה. בהצלחה. נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 17:28, כ"ו בשבט, ה'תשפ"א, 8 בפבר' למניינם.

פרט מתי כן ומתי לא ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 18:52 • כ"ו בשבט ה'תשפ"א
בעקבות שאלתו של להתראות וכללות דבריו, בדקתי שוב ומסתבר שהמדיניות בויקיפדיה היא דווקא כן נקודה בסוף כל הערת שוליים, אלא שבפועל מרבית העורכים לא מודעים ולא מקפידים על כך. בדומה לדברי להתראות גם שם זה נומק בכך שבכל הוצאה מכובדת יש נקודה בסוף הערות השוליים גם כשהן קצרות, והובאו שם כמה וכמה דוגמאות. בעקבות כך שיניתי דעתי ואני בעד נקודה בסוף כל הערת שוליים. שיעשיחה כ"ז בשבט ה'תשפ"א 23:51, 9 בפברואר 2021 (UTC)
ברשותכם שיניתי את הכותרת של ההצבעה כך שיהיה ברור שמדובר על כל הערות השוליים (קצרות וארוכות, מקור או ביאור). פאלע זה נכון מאוד שדיון והבנה עדיפים על הצבעה, אבל לפעמים ההצבעה נועדה לסכם את דעות המשתתפים ולעשות סדר בדברים. כך לפחוות אני רואה את מרבית ההצבעות שלא נפתחות בצורה רשמית, ונקצב להם זמן וכו'. שיעשיחה כ"ז בשבט ה'תשפ"א 23:55, 9 בפברואר 2021 (UTC)
חב"דפדים פעילים‎‏ אם לא תצביעו ולא יצא מזה כלום, אז אין טעם בכל הדיון הזה! נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחה • 06:16, כ"ח בשבט, ה'תשפ"א (10 בפבר' למניינם)
לא ממש משנה לי אם אחרי כל הערת שוליים או רק אחרי הערת תוכן. אני נגד שלא יהיה בכלל נקודה. ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 11:10 • כ"ח בשבט ה'תשפ"א
מאחר שיש 4 בעד ואין נגד, וגם יש כאלו שמסכימים לזה (אפשר לראות בדיון הנל) ולא הצביעו, נראה לי שאפשר להכניס למדיניות! אם לא יכנס אז סתם עשינו את הדיון הזה. נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחה • 06:43, ל' בשבט, ה'תשפ"א (12 בפבר' למניינם)
חלוקת קונטרסים אולי תוכל להוסיף למדיניות? נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחה • 16:13, ב' באדר, ה'תשפ"א (14 בפבר' למניינם)
נהוג לחכות שבוע ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 23:11 • ב' באדר ה'תשפ"א
עבר שבוע כדאי להכניס למדיניות. נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחה • 13:05, ט' באדר, ה'תשפ"א (21 בפבר' למניינם)
בוצע ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 14:21 • ט' באדר ה'תשפ"א

הצבעה[עריכה]

עם נקודה אחרי כל הערת שוליים:[עריכה]
 • בעד חזק.gif בעד חזק נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחה • 10:28, כ"ו בשבט, ה'תשפ"א (8 בפבר' למניינם)
 • Symbol support vote.svg.pngבעד, ולא חושב שצריך להפוך כל דבר לעקרוני וקיצוני, בעד חזק, נגד חזק. במיוחד שהחולקים בצד השני (אם יהיו כאלו) הם גם חסידים, ואיך שייך לחלוק בחוזק ותוקף על אחים שלך בענינים פעוטים שכאלו? כדאי לאמץ שיח עדין וענייני יותר. בטח בדברים לא עקרוניים... להתראות - שיחה, 16:38, כ"ו בשבט, ה'תשפ"א 16:38, 8 בפברואר 2021 (UTC)
 • Symbol support vote.svg.pngבעד, כשיחות הרבי המוגהות, כדברי קרייזי בדיון קודם על כך וכך התרגלתי לעשות מאז. אליהו ב. - שיחה, 00:07, כ"ח בשבט, ה'תשפ"א 00:07, 10 בפברואר 2021 (UTC)
 • Symbol support vote.svg.pngבעד, לאור דברי שיע. בהצלחה. נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 08:37, כ"ח בשבט, ה'תשפ"א, 10 בפבר' למניינם.
 • Symbol support vote.svg.pngבעד - נכתב על ידי: חב"דפדי פעיל ~ יחי המלך המשיחשיחה • 06:33, כ"ה בשבט, ה'תשפ"א (7 בפבר' למניינם).
נגד נקודה אחרי הערת שוליים:[עריכה]

רשימות בגוף הערך[עריכה]

בהזדמנות זו אולי גם נקבע שרשימת צוות, פסקת משפחתו, ספריו (אם אין תוכן), תלמידיו וכד' לא יהיה בסוף כל שורה נקודה ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 13:16 • כ"ו בשבט ה'תשפ"א

ובלשון הרב: "מסכים, מסכים, מסכים זיין" (או לשון דומה...). להתראות - שיחה, 16:38, כ"ו בשבט, ה'תשפ"א 16:38, 8 בפברואר 2021 (UTC)
זה נראה לי כבר מדיניות רשמית, אבל בכל מקרה אני Symbol support vote.svg.pngבעד. יונתן770י - שיחה, 20:10, כ"ו בשבט, ה'תשפ"א 20:10, 8 בפברואר 2021 (UTC)
בעד. שיעשיחה כ"ז בשבט ה'תשפ"א 23:55, 9 בפברואר 2021 (UTC)
בעד. אלא אם כן יש אריכות מעבר לשם, כתוארים בפסקת משפחתו " - שליח הרבי במקום זה וזה ור"מ בישיבת זה וזה." שאז כן מתאים נקודה, ובאם שמים נקודה באחד יש לשים נקודה אצל כל מי שמופיע באותה רשימה למען האחידות. אליהו ב. - שיחה, 00:12, כ"ח בשבט, ה'תשפ"א 00:12, 10 בפברואר 2021 (UTC)
מה שאמר אליהו זה הכי הגיוני. נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחה • 06:13, כ"ח בשבט, ה'תשפ"א (10 בפבר' למניינם)
בעד, וגם אם יש תיאור נרחב, זה לא סיבה לנקודה. בהצלחה. נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 08:34, כ"ח בשבט, ה'תשפ"א, 10 בפבר' למניינם.

מיקום ההערות[עריכה]

מאחר שכבר מכניסים לכללים אציע לקבוע שתמיד סימני פיסוק יהיו אחרי ההערות ולא לפני (כעת בחב"דפדיה:הערות שוליים כתוב שזה לא משנה), יש מתנגד? ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 00:47 • כ"ח בשבט ה'תשפ"א

מה שאמרת זה מה שיש ברוב הערכים וזה מה שצריך להיות! נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחה • 06:10, כ"ח בשבט, ה'תשפ"א (10 בפבר' למניינם)
בעד. נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 08:35, כ"ח בשבט, ה'תשפ"א, 10 בפבר' למניינם.
חלוקת קונטרסים לדעתי אפי' דיון לא צריך פשוט תכניס לכללים. נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחה • 06:40, ל' בשבט, ה'תשפ"א (12 בפבר' למניינם)

זכויות יוצרים[עריכה]

האם ישנם 'זכויות יוצרים' לאתרים COL, ושטורעם? יונתן770י - שיחה, 18:06, כ"ח בשבט, ה'תשפ"א 18:06, 10 בפברואר 2021 (UTC)

ראה חב"דפדיה:זכויות יוצרים ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 18:50 • כ"ח בשבט ה'תשפ"א
תודה. יונתן770י - שיחה, 11:04, כ"ט בשבט, ה'תשפ"א 11:04, 11 בפברואר 2021 (UTC)

מה המדיניות?[עריכה]

מהי מדיניות חב"דפדיה (אם יש בכלל) בקשר לערכי אישים מתנגדים\משכילים\צוררי ישראל? כלומר ישנם את כל קטגוריה:מתנגדים וקטגוריה:משכילים, כמו כן הערך ישו הנוצרי המן וילהלם השני ויוסיף סטלין קיימים, אבל על אותו האיש מבני ברק א"א ליצור ערך, - מופלא בעיני. 770קראון הייטס - שיחה, 17:54, כ"ט בשבט, ה'תשפ"א 17:54, 11 בפברואר 2021 (UTC)

הנושא נתחן ונלעס ודוסקס בכל אופן אפשרי, העובדה היא שאין. ולא אמור ליהיות. סליחה על התקיפות. (תוכל לגלגל בדפי הארכיון וכן בכל ההיסטוריה של הדף על שמו של ההוא.) בברכה--קונטרס החלצו - שיחה, 18:39, כ"ט בשבט, ה'תשפ"א 18:39, 11 בפברואר 2021 (UTC)
כפי שכתוב מטרת חב"דפדיה היא להפיץ את המעיינות ולהקיף את כל הנושאים החב"דים החשובים. הדוגמאות שהבאת, יש עליהם או חומרים הלכתיים והתייחסות בתורת החסידות, או שיש קשר חב"די מובהק, ומפורסמים מאוד. לערך על הליטאי ההוא, איני רואה כל חשיבות והתייחסות מיוחדת מצד חב"ד, וחוץ מכך - שחסיד אמיתי יודע שהרבי לא רווה נחת מחסידים שמתעקים בנושא של הפך אהבת ישראל, וד"ל. בהצלחה. נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 18:44, כ"ט בשבט, ה'תשפ"א, 11 בפבר' למניינם.
דווקא יש עליו התייחסות רחבה בתורת חב"ד, אך אין עליו ערך מסיבה אחרת ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 22:27 • כ"ט בשבט ה'תשפ"א
אין עליו בקשוי התייחסות בחב"ד באופן שאפשרי לפרסם, ובאם הרבי התייחס לנעשה אודות האיש, זה היה ברמזים, וכפי שכתבתי זה רק חלק מהסיבות שאין מקום לערך כזה. בהצלחה. נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 09:36, ב' באדר, ה'תשפ"א, 14 בפבר' למניינם.
בעבר נכתב עליו ערך מלא והיה בו עוד הרבה מה להוסיף. הועדה הרוחנית לא אישרה ולכן הוא נמחק ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 10:03 • ב' באדר ה'תשפ"א
גם לדעתי אין טעם בערך כזה, כי לא יצא ממנו לא הפצת המעיינות ולא דברים חיוביים אחרים... אפשר להעלות את זה שוב מול הוועדה הרוחנית, אבל בתנאי שמפרטים בקווים כללים מה מבקשים שיהיה בערך, אז יהיה טעם לדון בזה... שיעשיחה י"ח באדר ה'תשפ"א 19:59, 2 במרץ 2021 (UTC)

מה דעתכם[עריכה]

שיעשו איזו אפליקציה נוחה של האתר שתיהיה מותאמת למכשירי נייד. --קונטרס החלצו - שיחה, 13:26, ב' באדר, ה'תשפ"א 13:26, 14 בפברואר 2021 (UTC)

יש בתחתית הדף אפשרות לתצוגה למכשירים ניידים. יונתן770י - שיחה, 13:48, ב' באדר, ה'תשפ"א 13:48, 14 בפברואר 2021 (UTC)
כמובן. כוונתי לאפליקציה בפני עצמה כמו כל אפליקציה אחרת. --קונטרס החלצו - שיחה, 17:41, ב' באדר, ה'תשפ"א 17:41, 14 בפברואר 2021 (UTC)
מממ, לויקיפדיה יש אפליקציה כזאת. זה באמת רעיון. צריך לדבר עם מישהו שיכול. יונתן770י - שיחה, 19:34, ב' באדר, ה'תשפ"א 19:34, 14 בפברואר 2021 (UTC)
השאלה אם זה שווה את העבודה, אני לא יודע איך נראית האפליקציה של ויקיפדיה ואם בכלל יש משהו נוסף על מה שקיים באתר, אבל אפשר (כמו בויקיפדיה) לשים קישור מהאתר למסך דף הבית וזה יראה כמו אפליקציה ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 00:12 • ג' באדר ה'תשפ"א
לפי דעתי, אם תהיה כזאת אפליקציה זה באמת שווה כי הרבה אנשים יורידו ויוכלו לערוך בחב"דפדיה, ועוד. אפשר גם לשים מודעות על זה באינפו או בבית משיח. תראו את האפליקציה של אתר סמס לרב, הם שמו את הקישור של מסך הבית (אני מתכוון לאפליקציה למחשבים ולטבלטים וכו', ולא למכשיר נייד) - נכתב על ידי: חב"דפדי פעיל ~ יחי המלך המשיחשיחה • 06:33, כ"ה בשבט, ה'תשפ"א (7 בפבר' למניינם).
לי נראה שזה שווה (ממש שווה) את העבודה. אבל השאלה זה מי\איך זה יוקם (ובאיזה סגנון, אם כמו ויקיפדיה או שיש הצעות). יונתן770י - שיחה, 15:45, ג' באדר, ה'תשפ"א 15:45, 15 בפברואר 2021 (UTC)
אפשר הסבר מה יש באפליקציה נוסף על מה שיש בלי אפליקציה? אם אני מוסיף את העמוד הראשי למסך הבית, יש משהו שאני לא רואה ונמצא באפליקציה? ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 19:49 • ג' באדר ה'תשפ"א
לא, אבל האפליקציה מיועדת למי שלא שם זאת בדף הבית ובכל זאת רוצה גישה נוחה. נכתב על ידי - יונתן770י. - אשמח לדבר 07:24, 16 בפברואר 2021 (UTC)
אם זה יהיה באפליקציה הרבה יותר אנשים יורידו, יירשמו ויערכו, זה לא כזאת בעי׳ לעשות אפליקצי׳, יש אנשים שזה עבודתם. - נכתב על ידי: חב"דפדי פעיל ~ יחי המלך המשיחשיחה • 06:33, כ"ה בשבט, ה'תשפ"א (7 בפבר' למניינם).
אבל יש אנשים שצריכים לשלם ע"ז כסף וזה לא העבודה שלהם... ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 16:20 • ד' באדר ה'תשפ"א

בעבר בדקנו את זה, אפליקציה עולה 20,000 במקרה הזול. ואח"כ יש גם הוצאות של תחזוקה שוטפת... ממש לא נראה לי הגיוני לגייס ולהוציא סכום כזה, בזמן שרוב האנשים ממילא מגיעים אלינו בקלות בגלישה. שיעשיחה י"ח באדר ה'תשפ"א 19:56, 2 במרץ 2021 (UTC)

אם אפשר[עריכה]

היתי רוצה לפתוח דיון למשך הזמן הכי ארוך שאפשר, כי זה לא משהוא שאפשר לסגור צ'יק צ'אק, הענין הוא שיש הרבה התבאטויות בהם הרבי מתנגד על פירסום תמונות של הרביים בהם הם נראים לא במיטבם, ופה באתר ל"ע יש הרבה תמונות בהם נראה הרבי כשהוא חולה מאוד, וכמו שכבר נאמר כמה פעמים מטרת האתר הוא הפצת המעינות, ולכן אין זה מתאים שיראו כך את הרבי לכן אני מבקש שיתאפשר למחוק תמונות בהם הרבי אינו נראה במיטבו, (לא הכוונה תמונה בזמן שהרבי היה חולה שבהם לפעמים הרבי דווקא נראה במיטבו אלא תמונות שנשקף מהם היפך בריאותו של הרבי,)הייתי שמח אם כמה שיותר יראו את זה ויצביעו בדיון בתקווה שתסכימו איתי, איקס - שיחה, 22:18, ג' באדר, ה'תשפ"א 22:18, 15 בפברואר 2021 (UTC)

מי בעד להסיר תמונות בהם נראה הרבי לא במיטבו(אנא לפני הצבעתכם תקראו את ההסבר בפסקה למעלה) איקס - שיחה, 22:18, ג' באדר, ה'תשפ"א 22:18, 15 בפברואר 2021 (UTC)

Symbol support vote.svg.pngבעד איקס - שיחה, 22:18, ג' באדר, ה'תשפ"א 22:18, 15 בפברואר 2021 (UTC)

ראשית, זה לא עובד בצורה הזו, עושים דיון, עובר שבוע ואז ניתן לפתוח הצבעה. הנושא שפתחת הוא דיון כללי מדי בשביל להצביע כן ולא, מציע שכאשר את רואה תמונה שלדעתך היא לא מתאימה, תשאל עליה בדף השיחה ואם יוחלט למחוק אותה נמחק אותה ואת כל הערכים בהם היא מופיעה. אגב, שים לב שאין לך עדין זכות הצבעה ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 23:34 • ג' באדר ה'תשפ"א
בטח התכוונת ואת כל המופעים בערכים בהן היא מוצגת. להתראות - שיחה, 06:37, ד' באדר, ה'תשפ"א 06:37, 16 בפברואר 2021 (UTC)
אה אוקי כך אעשה ולא היבנתי מה להתראות רצה לומר איקס - שיחה, 10:06, ד' באדר, ה'תשפ"א 10:06, 16 בפברואר 2021 (UTC)
איקס, ראה כאן. - נכתב על ידי: חב"דפדי פעיל ~ יחי המלך המשיחשיחה • 06:33, כ"ה בשבט, ה'תשפ"א (7 בפבר' למניינם).
לא אמרתי שאסור תמונות מהמרפסת אלא תמונות שבבירור נראה הרבי לא טוב וחוץ מזה עדיין קיים הוראת הרבי שלא לפרסם תמונות כאלה הרבי יטצא בגלל שלא היה תחליף מלראות את הרבי אבל היום כשאיננו רואים אותו אז יש כמה תמונות אז יש תחליף לתמונות בהם הרבי לא נראה טוב. איקס - שיחה, 10:41, ד' באדר, ה'תשפ"א 10:41, 16 בפברואר 2021 (UTC)
חלוקת קונטרסים כתב שצריך למחוק את כל הערכים בהם יש תמונות כאלו (אם יהיה רוב), ולהתראות תיקן אותו שצריך למחוק את התמונות מתוך הערכים ולא את הערכים - נכתב על ידי: חב"דפדי פעיל ~ יחי המלך המשיחשיחה • 06:33, כ"ה בשבט, ה'תשפ"א (7 בפבר' למניינם).
להתראות, כמובן. חיוך.jpg ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 16:22 • ד' באדר ה'תשפ"א
אה היבנתי תודה👍 איקס - שיחה, 18:18, ד' באדר, ה'תשפ"א 18:18, 16 בפברואר 2021 (UTC)
עקרונית הסוגיה הזו מצויה באופן ברור במחלוקת בין מה שמכונה 'משיחיסטים ואנטים'. בית משיח מפרסם תמונות מתקופה זו וכפר חב"ד לא. ממילא האתר כאן גם מפרסם תמונות מתקופה זו, ואדרבה בהדגשה. מאידך ודאי שעלינו להקפיד שלא לפרסם תמונות שלא נראות טוב ולכן כמו שהציע 'חלוקת' במקרה שאתה רואה תמונה שלדעתך לא מתאימה יש לפתוח דיון ספציפי עליה. שיעשיחה י"ח באדר ה'תשפ"א 19:53, 2 במרץ 2021 (UTC)

ניסוח שנה[עריכה]

לאחר דיונים רבים (ראו כאן וכאן), אני מעלה לדיון כאן (ולאחמ"כ להצבעה) אודות הניסוח שמופיע בחלק מהשנים, 'בשנה זו מאמינים חסידי חב"ד שמשיח מגיע'. הדעות (וכך גם אנוכי סובר) שבעד להסיר את הניסוח הלזה, הוא לאור היותו בלתי אנציקלופדי, משום שהאמונה של העולם ושל חסידי חב"ד (שאגב, אם יוחלט להשאיר יש לשנות שהעולם היהודי מאמים וכו', כי ברור שהאמונה היא לא רק של חב"ד..) בפרט, בביאת המשיח, היא לא על בסיס חודש, יום או שנה, אלא בכל רגע, ע"פ דברי כ"ק אדמו"ר. חב"דפדים פעילים‎‏ ‏ מוזמנים להביע כאן את דעתם. נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 13:20, ז' באדר, ה'תשפ"א, 19 בפבר' למניינם.

בעד לשנות ל'עם ישראל..' ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 13:30 • ז' באדר ה'תשפ"א
כנ"ל גם אני Symbol support vote.svg.pngבעד לשנות ל"עם ישראל". ~ חסיד של הרבי ~  •  פארבריינגען חסידי  •  הדרך הישרה להבאת הגאולה! 13:34, 19 בפברואר 2021 (UTC)
לצערנו הרב לא כל עם ישראל מאמין בכך... שמואל חייםשיחה 13:34, 19 בפברואר 2021 (UTC)
אז אולי נתן לכתוב "רבים מעם ישראל מאמינים" וכו'.. ~ חסיד של הרבי ~  •  פארבריינגען חסידי  •  הדרך הישרה להבאת הגאולה! 13:41, 19 בפברואר 2021 (UTC)
כל יהודי בפנימיותו מאמין בכל אחד מי"ג עיקרי האמונה אלא שיצרו הוא שתקפו, לכן אין מניעה לכתוב את זה בלשון הזו ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 14:04 • ז' באדר ה'תשפ"א
אכן, וגם למה "בשנה זו" הרי אנו מאמינים שבכל רגע ורגע. נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחה • 14:51, ז' באדר, ה'תשפ"א (19 בפבר' למניינם)
"שנה שמלך המשיח נגלה בו" ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 15:01 • ז' באדר ה'תשפ"א
למה רק עם ישראל?!... יש אלפי גויים שמכריזים יחי אדוננו ומצפים להתגלות של הרבי מלך המשיח. אליהו ב. - שיחה, 15:37, ז' באדר, ה'תשפ"א 15:37, 19 בפברואר 2021 (UTC)
חשבתי שמובן שעיקר הדיון כאן לא הנוסח כאשר ייכתב, אלא אם ייכתב בכלל. כאמור, ודעת כ"ק אדמו"ר, שהאמונה בביאת המשיח היא שייכת לכל רגע ורגע, ולא לזמן מסוים. בעז"ה, כאשר הרבי יתגלה אוטוטו, נכתוב באירועי השנה שהרבי יתגלה, אבל אמונה? אמונה אינה שייכת למועד מסוים. נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 17:04, ח' באדר, ה'תשפ"א, 20 בפבר' למניינם.
כן אבל בעם ישראל זה רוב עם ישראל ואילו בגוים זה בקושי כמה אלפים וגם אני חושב שצריך לכתוב שבכל רגע מצפים למשיח ולא בשנה זו אחרת יחשבו שחב"ד מאמינים בשנה מסוימת שהיא השנה של התגלות המשיח איקס - שיחה, 17:28, ח' באדר, ה'תשפ"א 17:28, 20 בפברואר 2021 (UTC)
כל גדולי ישראל ששמו קץ (כולל רבו"נ) קבעו אותו לשנה, ובכל זאת האמינו שמשיח מגיע בכל רגע וזה לא סותר. ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 22:03 • ח' באדר ה'תשפ"א
שיניתי את דעתי מסכים עם חלוקת קונטרסים איקס - שיחה, 19:40, ט' באדר, ה'תשפ"א 19:40, 21 בפברואר 2021 (UTC)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────Symbol support vote.svg.pngבעד לשנות לעם ישראל - נכתב על ידי: חב"דפדי פעיל ~ יחי המלך המשיחשיחה • 06:33, כ"ה בשבט, ה'תשפ"א (7 בפבר' למניינם).

הניסוח הזה בלתי אנציקלופדי. אני חושב שאם הוא היה מקובל, גם אתרים אחרים היו משתמשים בניסוח כזה (כי זה לא משפט חב"די, מלבד האמונה שהרבי הוא מה"מ). נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 10:31, י"ח באדר, ה'תשפ"א, 2 במרץ למניינם.
בעד מחיקת המשפט, אין שום סיבה לכתוב את זה דווקא בערך על השנה הנוכחית (ואולי נכתוב את זה גם בערך על החודש או השבוע הנוכחי? )שיעשיחה כ"ד באדר ה'תשפ"א 20:51, 8 במרץ 2021 (UTC)

קישור לאתר מוגבל[עריכה]

בהמשך לדיון בשיחה של אליהו ב. בנוגע לקישור לאתר מוגבל, אני פותח כאן דיון כללי. האם יש ליצור קישורים לאתרים המגבילים משתמשים, כגון אתר צבאות ה', אתר נשי וכו'? הטעם המצדד להסיר את הקישורים הנ"ל, הוא משום שזה מגביל גולשים, והם מפספסים תוכן וכו'. הטעם שמצדד להשאיר, כפי שהבנתי, הוא משום שאלו שכן יכולים להכנס, יהנו - והיה זה שכרנו. דעתי האישית היא, שאני נוטה בעד להסיר, משום שרוב הקישורים לא באמת חשובים כ"כ, ואת המידע אפשר להשיג במקום אחר, ובאם לא, למשל זה קישור יחיד וכו' - אז לא הגיוני שגולש שרוצה לדעת מידע בסיסי לאתר הקישור שיפנה אותו למידע הנ"ל, לא יוכל. מתייג את חלוקת קונטרסים ואת שאר חב"דפדים פעילים‎‏ ‏. נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 18:18, י"ז באדר, ה'תשפ"א, 1 במרץ למניינם.

דעתי (כמדיניות ויקיפדיה) שרצוי לא לתת קישורים לאתרים מהסוג הזה, באם יש אתר פתוח עם אותו מידע שיש באתר הנעול, יש להסיר את הקישור לאתר הנעול. אם לאתר הסגור יש מידע ייחודי וכד' ניתן לקשר גם אליו אך בסתם קישור זה לא מומלץ ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 18:43 • י"ז באדר ה'תשפ"א
בואו ננסה למקד את הדיון לצורך ההדגמה: יצרתי כמה ערכים על שלוחים, שהם עצמם ממעטים להתראיין או לא רואיינו מעולם, אך נשותיהם השליחות רואיינו ראיון מלא שנמצא באתר נשי ובנות חב"ד (אתר) (ואגב, מי שיוכל להכחיל..). מדוע שחצי מחב"ד (כל העזרת נשים) יפספסו את הראיון הזה?! לדעתי, באם לא יהיה ניתן לקשר לאתר הזה, אנחנו מפספסים אתר מלא וגדוש באינפורמציה חב"דית חדורה במשיח. גם בחב"ד אינפו מקשרים לאתר נשי למרות שחצי מהגולשים חסומה להם הגישה. אליהו ב. - שיחה, 18:52, י"ז באדר, ה'תשפ"א 18:52, 1 במרץ 2021 (UTC)
דוקא הדוגמה הזו היא לא כל כך מוצלחת, משום שהערכים הם על נשות השלוחים, ואם יש בראיון הזה משהו שקשור לערך, אז בודאי זה על הפעילות, וא"כ - בודאי יש לזה קישור או מידע במקום אחר בלתי מוגבל. ובאם לא, המקור היחיד יהיה רק למי שיש לו גישה לשם? לא מסתדר. נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 19:00, י"ז באדר, ה'תשפ"א, 1 במרץ למניינם.
אני ינסה להסביר: הערך הוא על השליח, לא על אשתו. הראיון עם השליחה מוסיף המון מעבר לפרטים היבשים שמוזכרים בערך. (שתי דוגמאות: רועי מרילי ועקיבא סודרי). אליהו ב. - שיחה, 19:06, י"ז באדר, ה'תשפ"א 19:06, 1 במרץ 2021 (UTC)
אני חושב שצריך שיהי' קישור זה מוסיף למי שפתוח לו (לה)  •  בברכת משיח נאו  •  פדיונר  •  שיחה  •  20:51, י"ב בשבט, ה'תשפ"א
אליהו, אם המידע שיש שם נמצא באתר אחר תסכים איתי שאין סיבה שלא נקשר לאתר האחר הפתוח לציבור, ואם המידע שם הוא נמצא רק שם אבל הפרטים שוליים כי הערך מדבר על אשתו של נשוא הערך אז גם אם זה לא אתר חסום יש ספק אם לקשר לשם, ואם זה פרטים שיוסיפו הרבה לערך ויש אותם רק באתר הזה אז אני מסכים איתך שאפשר להכניס את הקישור, אז אם אפשר תעזור לי למצוא איפה נקודת החילוק בינינו ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 22:25 • י"ז באדר ה'תשפ"א
אם כך, אין ביננו נקודת חילוק. כמובן שאם יש מקור פתוח עדיף המקור הפתוח. כמובן שאם זה לא מוסיף כלום לערך אין עניין לשים קישור סתם. אני מדבר על מקור שמוסיף לערך. אליהו ב. - שיחה, 22:33, י"ז באדר, ה'תשפ"א 22:33, 1 במרץ 2021 (UTC)
לא נתתי שזה לא מוסיף כלום אלא שזה מוסיף פרטים שוליים שלקישור אחר הייתי מקשר אך כאן בגלל שזה נעול אני לא מקשר (אלא אם זה ממש מוסיף על הערך כמו כתבת פרופיל) ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 22:57 • י"ז באדר ה'תשפ"א
בקיצור, הדיון יהיה על כל קישור לגופו, כמה מוסיף לערך. אליהו ב. - שיחה, 23:31, י"ז באדר, ה'תשפ"א 23:31, 1 במרץ 2021 (UTC)
מסכים עם אליהו ב. ! נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחה • 06:30, י"ח באדר, ה'תשפ"א (2 במרץ למניינם)
האתר נשי לא כזה מוגבל... רק מייל וסיסמא. אך בצבאות השם צריך הרשמה למי שמנוי... - נכתב על ידי: חב"דפדי פעיל ~ יחי המלך המשיחשיחה • 06:33, כ"ה בשבט, ה'תשפ"א (7 בפבר' למניינם).
אני מוכן לצרף את דעתי לכל צד שלא יהיה, ובלבד שיושג רוב שיביא להכרעה ברורה ויחסוך מאיתנו דיונים טרחניים שיבזבזו את זמנם היקר של המשתמשים. בשביל מה לפתוח כזה דיון ארוך על ענין שולי. יש לנו מעט כח עבודה, בואו נשמור וננצל אותו למה שבאמת מוסיף בשליחות שזכינו להיות שותפים בה. לחיים! להתראות - שיחה, 09:20, י"ח באדר, ה'תשפ"א 09:20, 2 במרץ 2021 (UTC)
אז באו נקבע כמו אליהו ב. וזהו. נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחה • 09:33, י"ח באדר, ה'תשפ"א (2 במרץ למניינם)
להתראות, אני חושב שהסברתי לך רבות אודות מעלת הדיונים. לא לכולם יש זמן, חומר וכח ליצור ערכים, ואדרבה, אם יש להם זמן שינצלו אותו גם לדיונים, שיש להם חלק מכריע ביצירת ועריכת ערכים. לגופו של עניין: האתר נשי הוא רק לבנות ולנשים. צבאות ה' אגב, אין מה לקשר אליו בקושי - כי לא נקשר לסרטי ילדים מהאתר.. לדעתי קישור לאתר מוגבל הוא לא ענייני, ובדוגמה שהובאה לעיל, מכיוון שהערך הוא לא על השליחה אלא על השליח, כאמור, המידע היבש שיש שם אמור גם להיות בקישורים אחרים. זה לא מוסיף משהו מאוד משמעותי, ולכן תמיד כדאי לחפש קישור אחר, ובאם אין - אז הכי מקובל בעיני הוא להסיר את הקישור, או שפשוט נדון כל פעם מחדש, בשביל משתמש להתראות.. נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 10:29, י"ח באדר, ה'תשפ"א, 2 במרץ למניינם.
פולע, אם ברור במקרה מסויים שהקישור לאתר נשי מוסיף, ואין על כך חולק, אתה בעד לקשר לשם? אליהו ב. - שיחה, 11:27, י"ח באדר, ה'תשפ"א 11:27, 2 במרץ 2021 (UTC)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────אין טעם לדון כל פעם מחדש על הכל, יש לקבוע כלל שלפיו נלך, בפרט שלא לכולם יש גישה לאתר כדי לבדוק את הנושא וכמה הוא חשוב לערך. נראה שהחילוק הוא בקישורים שמוסיפים פרטים שוליים ואין את המידע בקישורים פתוחים, א"כ, או שנקבע עכשיו אם מכניסים קישורים כאלו או שנקבע שלפני שמכניסים קישור כזה עושים דיון בשיחה עם פירוט מה הקישור מוסיף. מעדיף את האפשרות הראשונה ודעתי היא שלא להכניס את הקישורים. ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 14:21 • י"ח באדר ה'תשפ"א

דעתי היא כאמור, שאין להכניס את הקישורים. נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 14:42, י"ח באדר, ה'תשפ"א, 2 במרץ למניינם.
מה דעתך על קישורים שודאי מוסיפים תוכן שאין להשיגו בקישור פתוח? ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 15:11 • י"ח באדר ה'תשפ"א

שבירה[עריכה]

ישר כח על הדיון החשוב, מבקש לנסות ולהגיע להסכמה על כללים פשוטים וברורים לכלל הערכים.

מדיניות חב"דפדיה בנוגע לקישורים חיצוניים לאתרים שאינם פתוחים לכלל המשתמשים אלא רק לרשומים או למשלמים. לדוגמה אתר 'אוצר החכמה' הפתוח רק למשתמשים משלמים, או אתר 'נשי חב"ד' הפתוח רק לנשים ולאחר הרשמה.

1. כשרוצים לקשר למידע מסויים ויש אפשרות לקשר לאותו מידע באתר פתוח, יש להעדיף את הקישור לאתר פתוח על פני אתר מוגבל. 2. כשרוצים לקשר למידע משמעותי שאין באתר אחר, ניתן לקשר לאתר ולהוסיף אחרי הקישור כיתוב או סמליל שיבהיר שהאתר מוגבל למנויים או לרשומים לבד.

כלל זה עוסק בקישורים עם מידע משמעותי למשל קישור לראיון עומק או תמונות ומדיה שאין להם תחליף באתר לא מוגבל.

3. כשרוצים לקשר למידע שאין באתר אחר זהו מידע שמוסיף על הכתוב בערך אבל הוא לא כ"כ משמעותי.

כלל זה עוסק בקישורים עם מידע שולי.

אם אני מבין כולם מסכימים על כלל 1,ו-2. הדיון הוא על כלל שלוש מציע לעשות הצבעה ולסיים את הנושא. אשמח שתכתבו אם הבנתי נכון. שיעשיחה י"ח באדר ה'תשפ"א 19:44, 2 במרץ 2021 (UTC)

כל מילה. (אם כי אני לא בטוח שפולע הסכים לכלל 2) אליהו ב. - שיחה, 20:42, י"ח באדר, ה'תשפ"א 20:42, 2 במרץ 2021 (UTC)
מדוייק ביותר! אך לגבי כלל 3 איך נקבע מה נקרא חשוב ומה לא? יצטרכו לעשות דיונים על כל קישור אם הוא חשוב או לא חשוב. (ודרך הגב מה היא התבנית?). נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחה • 06:49, י"ט באדר, ה'תשפ"א (3 במרץ למניינם)
ומה לגבי ערכים שהם עצמם על קישור מוגבל, צבאות השם ועוד? אגב פתחתי מיזם חדש קו חב"דפדיה ראו כאן ותגובות כאן. - נכתב על ידי: חב"דפדי פעיל ~ יחי המלך המשיחשיחה • 06:33, כ"ה בשבט, ה'תשפ"א (7 בפבר' למניינם).
מה נסגר עם הדיון הזה? אליהו ב. - שיחה, 12:55, כ"ד באדר, ה'תשפ"א 12:55, 8 במרץ 2021 (UTC)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────ההצבעה לדעתי מיותרת. משום שחכמה בגוים תאמין, לפי מדיניות ויקפדיה והמכלול, יש להעדיף קישורים לאתר ללא הגבלה (כגון אתר זה, חב"ד און ליין, אינפו וכדו'), ומקסימום אתר שדורש כניסה חד פעמית. אך לאתר שהכניסה היא למנויים בלבד, היא אסורה. בהצלחה! נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 09:32, כ"ה באדר, ה'תשפ"א, 9 במרץ למניינם. 09:32, 9 במרץ 2021 (UTC)

מסכים איתך, רק הטענה של "חכמה בגויים תאמין" לא מתאימה לויקיפדיה העברית (שהחוקים שלה משל עצמה) ובטח שלא להמכלול.. ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 13:54 • כ"ה באדר ה'תשפ"א
את הביטוי הזה בנוגע לויקיפדיה לקחתי משיע, אך עכ"פ אפשר להגיד כלשון "כי לגוי גדול אשימך"... נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 14:01, כ"ה באדר, ה'תשפ"א, 9 במרץ למניינם.

הצבעה[עריכה]

הצבעה על כלל 3.

נגד הכנסת קישורים חסומים שוליים שאין להשיגם במקום אחר
 1. ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 14:54 • כ"ד באדר ה'תשפ"א
בעד הכנסת קישורים חסומים שוליים שאין להשיגם במקום אחר
 1. כל עוד זה מוסיף מידע גם אם הוא שולי אני בעד. שיעשיחה כ"ד באדר ה'תשפ"א 20:48, 8 במרץ 2021 (UTC)
 2. Symbol support vote.svg.pngבעד  •  בברכת משיח נאו  •  פדיונר  •  שיחה  •  20:51, י"ב בשבט, ה'תשפ"א
 3. כך נחסוך דיון כל פעם מחדש על חשיבות הקישור. אליהו ב. - שיחה, 22:59, כ"ד באדר, ה'תשפ"א 22:59, 8 במרץ 2021 (UTC)
 4. Symbol support vote.svg.pngבעד אם אי אפשר להשיג במקום אחר אז שלפחות מי שיכול להיכנס לא יפסיד. נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחה • 06:53, כ"ה באדר, ה'תשפ"א (9 במרץ למניינם)

תוצאת הצבעה:

חסימת האתר בחברות הסינון[עריכה]

שמתי לב שדפי השיחה נחסמו בנטפרי (אולי גם בשאר חברות הסינון), מישהו יודע להסביר למה? 213.137.64.102 05:09, 11 במרץ 2021 (UTC)

כולם או רק חלקם? נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחה • 15:48, כ"ז באדר, ה'תשפ"א (11 במרץ למניינם)
הרבה. 109.226.59.2 08:09, 15 במרץ 2021 (UTC)
תיעוד שיחה שלי עם נטפרי:

אני: מספר דפים באתר החרדי חב"ד פדיה נחסמו לחלוטין. משהו לא הגיוני ולא סביר שיש שם מידע בעייתי. הכוונה למשל לדפים האלו - http://chabadpedia.co.il/index.php/שיחה:יוסי_בן_משולם http://chabadpedia.co.il/index.php/שיחה:יוחנן_בן_גודגדא http://chabadpedia.co.il/index.php/שיחה:רבי_ישמעאל_בן_אלישע_כהן_גדול

טוביה: ישנם חלקים שחסומים.

אני: האם בדקתם את הדפים האמורים, נראה שאין הגיון בחסימתם כלל.

martin mordecai‏: נטפרי לא מנהלת דיונים עם לקוחות על סיבות של חסימת תכנים. במידה וברצונכם לערער על חסימה ספציפית, תוכלו לשלוח פניה בצירוף קישור מדויק והסבר מדוע אתם סבורים שהחסימה שגויה. והפניה תועבר לגורמים המתאימים. בהצלחה!

אולי מישהו יכול לבדוק את הדפים האמורים ולראות אם יש איזה הגיון בחסימתם (למשל בזיון תלמיד חכם, או תמונות לא ראויות)? שלום עליכם - שיחה, 13:00, ב' בניסן, ה'תשפ"א 13:00, 15 במרץ 2021 (UTC)

בדקתי אצלי ונראה שיש כאן חסימה גורפת של כל (או רוב) דפי השיחה ובכללם ערכים בענייני קבלה וחסידות שאין בהם סיכוי למשהו פסול. נרקיס - שיחה, 20:36, ב' בניסן, ה'תשפ"א 20:36, 15 במרץ 2021 (UTC)
אפשר לפנות לפורום 109.226.59.2 23:20, 15 במרץ 2021 (UTC)
אני לא ראית שם שום דבר שהגיוני שיגרום לחסימה. נכתב ע"י: מר"ש ~ יחי המלך המשיחשיחה • 06:17, ד' בניסן, ה'תשפ"א (17 במרץ למניינם)
לאחר בירור, החסימה היא בגלל ביזוי ת"ח מחפיר בדפי שיחה: החזו"א, ר' חיים קנייבסקי ואביו, ועוד. 213.137.64.110 17:20, 17 במרץ 2021 (UTC)
מעיון בתרומותיו של הכותב הקודם, ניתן להסיק בבירור שאם הוא אכן פנה להנהלת נטפרי (?), היה זה כדי להוציא דיבת האתר ולהביא לחסימתו. נרקיס - שיחה, 13:20, ח' בניסן, ה'תשפ"א 13:20, 21 במרץ 2021 (UTC)

מוזר, אך כדאי לבדוק[עריכה]

בדף שיחה:יעקב שניאורסון, מוזכר על עוד בן של הצמח-צדק בשם ירחמיאל שניאורסאהן, למי שיש פרטים, אשמח לדעת (בפיסקה הזאת). תודה. --🏃‍♂️ - רץ הקב"ע (- ידע חסידי) - שיחה, 13:49, א' בניסן, ה'תשפ"א 13:49, 14 במרץ 2021 (UTC)

ידע חסידי הגבתי בדף השיחה שלי, עיי"ש. ~ חב"דניק ~ בית חב"ד פתוח ~ 11:21, ג' בניסן, ה'תשפ"א

ערכי תנאים ואמוראים[עריכה]

לאחרונה הוצבו תבניות חשיבות על ערכי תנאים ואמוראים. מכיון שהתבניות הוצבו בסיטונאות (על לפחות 5 ערכים) קשה לערוך דיון מסודר על כל אחד מהם, במיוחד שדפי השיחה נחסמו ממש לאחרונה ב'נטפרי', כך שאין בידי לדעת מה נכתב בהם. אחווה רק את דעתי כי באופן כללי כשם שאין צורך להביע חשיבות על ערכי האבות, האמהות, או השבטים (גם על אלו שאין אודותיהם מאמרים מרבותינו נשיאינו), מכיון שהם חלק ממהותה של חב"דפדיה כאנציקלופדיה שמלבד היותה חבדי"ת, היא גם אנציקלופדיה יהודית, כך גם על ערכים אלו (זאת גם הסיבה ל54 ערכי הפרשיות, שאותם הוסיפו לחב"דפדיה למרות שלא היה בהם קשר ישיר לתורת חב"ד, עד להוספת הקטע החבדי לאחר 3 שנים שהם שהו במערכת), ובמיוחד שערכים אלו רובם ככולם אינם מועתקים משום מקור אחר, אלא נכתבו כעבודה ישירה ומעמיקה עבור חב"דפדיה, כך שיש להם חשיבות מיוחדת.

כל זה נאמר גם על הערכים שבהם לא נמצא קשר ישיר לחב"ד (כמו למשל יוחאי, אביו של רשב"י, שמצער שצריך להסביר את חשיבותו באנציקלופדיה חבדי"ת). על אחת כמה וכמה כשמדובר בערכים שברובם יש גם מתורת רבותינו נשיאינו, (כמו למשל רבי ישמעאל כהן גדול ויוחנן בן גודגדא, ולכן הפלא מתחזק במיוחד על מציב תבניות החשיבות שלבטח כוונותיו טהורות לשם שמים. רק מכיון שאין בידי לערוך את דפי השיחה של הדפים האמורים, אבקש בזה לצאת ידי חובת הבהרת חשיבות על כל הערכים שבהם הוצבה התבנית. שלום עליכם - שיחה, 22:38, ג' בניסן, ה'תשפ"א 22:38, 16 במרץ 2021 (UTC)

גם בערכי האבות והשבטים לדעתי ראוי שיהיו ערוכים כמתאים לחב"דפדיה. אילו הערך על אברהם אבינו היה בן שורות בודדות ובלי קשר חב"די הייתי מסכים עם התבנית חשיבות, בנוגע לערכים של התנאים כתבתי בשיחתם (ועכשיו גם כאן לטובת מי שלא יכול לקרוא שם) שיש חשיבות לערכי תנאים עם חסידות אפילו במשהו קצר (ובשונה מערכי האבות..) וכמובן שרק באם הערך ערוך טוב. לגבי מה שכתבת שהערכים נערכו עבור חב"דפדיה אחרי עבודה מעמיקה, אז אחרי חיפוש קצר מצאתי שרוב הערכים האלו נמצאים כבר באתר אהלי צדיקים או מקומות אחרים וראה גם את שיחת יוצר רוב הערכים האלו. ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 15:26 • ח' בניסן ה'תשפ"א
תודה לך על הבהרת דעתך שאם נסכם אותה ברורות - כל ערך שערוך בצורה יפה על תנאים ואמוראים יש לו חשיבות גם בלי קשר חבד"י, ועל אחת כמה וכמה כשיש בו מתורת חסידות חב"ד. ובזאת אמחה על הנחת תבניות החשיבות ולאחריהם המחיקה בצורה לא נאותה, תחת תקציר עריכה בשם "ויקיזיציה", לדוגמא, מה שמונע מציבור העורכים העוקב אחר השינויים אחרונים להיחשף אליהם. איני יודע אם קיים כלל שכשמניחים תבנית חשיבות יש לכתוב זאת בתקציר העריכה, אך כשכותבים בפירוש תקציר מטעה לחלוטין, הדבר גורם להטעות את ציבור העורכים (ובוודאי יש לדון לכף זכות בדרכים שונות את העורך החשוב). אבקש לחדול מכך בהקדם. ובזאת אבקש ממי שיש לו זמן להסיר את כל תבניות החשיבות והמחיקה שהונחו בתקציר עריכה זה, במיוחד אלו שחשיבותם הובהרה בשורות הקודמות שלום עליכם - שיחה, 19:47, י' בניסן, ה'תשפ"א 19:47, 23 במרץ 2021 (UTC)
סיננתי את אלו שהובהרה בהם חשיבות. גם את אלו שלא, העברתי את התוכן לשיחה למקרה שירצו לכתוב את הערך מחדש ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 01:21 • י"א בניסן ה'תשפ"א
רק עכשיו רואה. ראשית, אפשרי להבין את המשתמשים שחושבים שחב"דפדיה היא מיזם הכחלת ערכים, כמובן באם זה מגיע ממניע טהור לשם שמים. חבל לי שאני צריך להסביר למשתמשים וותיקים, שחב"דפדיה, אמורה להוות אנציקלופדיה חב"דית. ערך שגם לא ערוך בצורה נאותה כלל, וגם אין לה קשר לתורת חב"ד (אם כתוב משפט מסוים קצרצר ואז בהערה לכתוב שכך אמר הרבי, זה ממש לא נקרא קשר לתורת חב"ד), אין לה חשיבות באנציקלופדיה חב"דית. לא חסרים אתרים ב"ה למידע אודות תנאים ואמוראים, וחב"דפדיה אמורה להביא את החידוש של הערך בתורת חב"ד. האנשים שמגיעים לערכים על תנאים ואמוראים באתר (למעט מקרים מאוד חריגים שעדיין לא ידוע לי עליהם), הם מגיעים בשביל לדעת את החידוש של הערך בתורת חב"ד כאמור. מתעקשים עדיין להשאיר כאלו ערכים? בכבוד. אל תקראו לאתר חב"דפדיה. וכן, הערכים של הפרשיות בטרם נוספו ביאורים בתורת חב"ד (דבר שלא חסר כלל וכלל, ועם טיפה מאמץ היה אפשר לעשות את זה גם), לדעתי לא היה להם שום זכות קיום. לחב"דפדיה יש מטרה אחת, אם פתאום תמציאו משום מקום עוד ועוד מטרות שונות ומשונות, זה יהפוך לבלאגן גדול שיהיה מאוד קשה לסדרו. ובכלל, כדאי להתמקד בערכים שבאמת חשובים בחב"ד, שעליהם אפשר למצוא רק בספרים אם יש, ולסדר אותם בצורה איכותית וטובה. אם לא יהיו כאן ערכים על תנאים ואמוראים, האתר לא יקרוס, לא חסרים אתרי מידע עליהם. שיהיה לכם בהצלחה רבה. גוט יום טוב. נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 09:36, י"א בניסן, ה'תשפ"א, 24 במרץ למניינם.
אם יש מקורות חב"דיים והערך כתוב בצורה טובה אני לא רואה בעיה בערך כשמדובר בערך על תנאים (כי לא אמור להיות בערכים אלו פרטים חדשים שלא נכתבו במקומות אחרים). לגבי ערכי הפרשיות וכד' אני באמת חושב שהם (חלקם) לא מתאימים ואם היו נכתבים היום הרף שלהם היה הרבה יותר גבוה, אך מאחר ונכתבו בעבר אז כפי שכבר נכתב במספר מקומות נשתדל כמה שיותר להרחיב אותם ולא למחוק אותם ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 12:30 • ט"ז בניסן ה'תשפ"א

נושא לדיון[עריכה]

האם פורטל החסידות שבאתרינו זה בעצם ספר הערכים2, (עשרות כותבים זה יותר מהיר מר' יואל שי') או אמצעי נגיש מובן וקליל ככל האפשר לכל יהודי הרוצה לרוות את צמאונו במי הדעת הטהור? (וכן לחפש נושאים) האם מתאים סיכום ארוך מפורט ומדוקדק עם אלפי מ"מ לכל ערך, או שעדיף להשקיע בהפשטה, בהסברה, ואפילו למרוח ערכים מעט בשביל הקלת ההבנה? אשמח להכוונהחבדפד770 - שיחה, 16:59, ה' בניסן, ה'תשפ"א 16:59, 18 במרץ 2021 (UTC)

צריך להשקיע בשניהם, שהתוכן יהיה מופשט ומוסבר אך לא ע"פ דעת הכותב אלא בצורה מבוססת עם מקורות ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 14:54 • ח' בניסן ה'תשפ"א