חב"דפדיה:אולם דיונים

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הגעתם לאולם הדיונים המרכזי של חב"דפדיה.

המקום מיועד לדיונים בין האורחים, העורכים והמפעילים.


אם יש לך בקשות מיוחדות המיועדות למפעילי המערכת, תוכלו לעשות זאת כאן.

אם ברצונכם לבקש ערך החסר בחב"דפדיה, תוכלו לעשות זאת כאן. תוכלו גם לבקש תמונות כאן, וגרפיקה כאן.

אם ברצונך לכתוב איזו אימרה חסידית או סתם להתוועד.. תוכל לעשות זאת כאן.

אם ברצונכם להתנדב להשלמת פרוייקטים לשיפור חב"דפדיה, או להציע אחד כזה תוכלו לעשות זאת כאן.


תיבת ארכיון

כיתוב תמונה

ארכיוני אולם הדיונים
1234567891011121314151617181920212223242526272829
חב"דפדיה: פיתוח טכניכדי להגיע לתחתית הדף, לחצו כאן.


בני משפחה בערכי אישים[עריכה]

שלום חברים. בחב"דפדיה:עקרונות וקווים מנחים לכתיבת ערכי אישים#בני משפחה מופיעה הפסקה הבאה:

ציטוט[עריכה]

בערכי אישים מופיעה כמעט תמיד פיסקה 'משפחתו'. לפעמים, כוללת הפיסקה מספר רב של בני המשפחה מעבר לגבול הטעם הטוב, ולכן החליטו משתמשי חב"דפדיה על המדיניות כדלהלן:
  • סבים, אב / אם, אישה, חם / חמות: לא יכללו בפיסקה 'משפחתו' אלא ייכתבו בגוף הערך בפרקים העוסקים בתולדות חייו.
  • אחים / גיסים: אין לכתוב עליהם בערך - הם אמורים להימצא בפיסקא הדומה בערך האב/השווער. במקרה חריג במיוחד (כשאין ערך לאב/שווער, ויש חשיבות מיוחדת) יש להפעיל שיקול דעת.
  • ילדים: יש לכתוב על ילדיו הנשואים בלבד.
  • נכדים: אין לכתוב עליהם בערך - הם אמורים להמצא בפיסקא הדומה בערך הבן/החתן. במקרה חריג במיוחד יש להפעיל שיקול דעת.

במידה ונתקלתם בערך הכולל בני משפחה שלא על פי המדיניות הנ"ל, הנכם מוזמנים לתקן זאת.

דיון[עריכה]

ברצוני לדון בעקרונות אלו (נתעלם מבעיות הניסוח שאינו ברור מספיק ומחליף בין מושגים). לדעתי יש מקום לפסקת 'משפחתו ובה רשימות של בני משפחתו. זה נתון שמעניין רבים מהגולשים שלנו שהרי 'חסידים הם משפחה', אני חושב שדי קל להבין למה הנתונים האלו מעניינים רבים מהגולשים, ויותר מנסה להבין מה הסיבה להתנגדות. כמו"כ אם מישהו זוכר האם והיכן יש דיונים קודמים בעניין ויוכל לקשר אותנו לשם שיעשיחה כ"ח בחשוון ה'תשפ"ב 15:00, 3 בנובמבר 2021 (UTC)

לא הבנתי מה חסר במצב הקיים כעת, שאת בניו וחתניו הנשואים של נשוא הערך תמצא בפיסקת משפחתו, את אביו תמצא בתחילת הערך, את גיסיו וכו' תמצא בערך על האבא או השווער, ואם יש משהו מיוחד אז כן מציינים במשפחתו. מה חסר? אליהו ב. - שיחה, 16:48, כ"ח בחשוון, ה'תשפ"ב
טוב, כעת זכיתי להבין. סוגר את הדיון, ואנסה לנסח במקור את ההוראות בצורה מובנת יותר. שיעשיחה כ"ח בחשוון ה'תשפ"ב 17:54, 3 בנובמבר 2021 (UTC)
Like.png ברוך השב. ראה כאן ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 01:24 • כ"ט בחשוון ה'תשפ"ב
עדין לא ברור הקטע "ילדים", נראה שאפשר להוריד את החלק השני של הקטע. ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 01:52 • כ"ט בחשוון ה'תשפ"ב
לדעתי נכדים של נשוא הערך שעל אביהם אין ערך בחבדפדיה יש לכתוב אותם בערך של סבם. ~ חסיד של הרבי ~  •  פארבריינגען חסידי  •  חב"דים פעילים מחרסנים את הפילים 19:17, 7 בנובמבר 2021 (UTC)
אתה מתכוון שאם על סבא שלי יש ערך אני יכתוב את כל 100 הנכדים שיש לו? נכתב שבמקרה חריג יש להפעיל שיקול דעת ואני חושב שזה ניסוח מצויין ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 20:30 • ד' בכסלו ה'תשפ"ב
הוא כנראה התכוון לנכדים שיש להם ערך ולאביהם אין, אז אין איפה לכתוב אותם כצאצא רק אצל הסבים דוד קורצוג (לא יודע איך חותמים פה)

יצירת ערך בשם קודם הבריאה[עריכה]

בערך בריאה הפסקה הראשונה היא קודם הבריאה ואין מספיק ביטוי לדברי תורת חסידות חב"ד בנידון -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת.

אתה מוזמן להרחיב את הפיסקה. ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 10:12 • י"ח בכסלו ה'תשפ"ב
הנושא מקבל תשומת לב כה רבה בתורת החסידות כך שאכן מגיע לו ערך בפני עצמו זלמן המלך (שיחה | תרומות) לא חתמ/ה.
זה פרט באותו נושא, אפשר להרחיב הרבה באותו ערך. ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 00:29 • כ"ד בכסלו ה'תשפ"ב

ערך לימוד זכות[עריכה]

צריך ערך שמסקר בנקודה את המשך חורף נ"א שהיה בצורה דומה בש"פ ויקרא תש"נ. תשובות הרבי מלך המשיח שליט"א מליובאוויטש על נאומי ש"ך בנושא לימוד זכות על עם ישראל זלמן המלך (שיחה | תרומות) לא חתמ/ה.

יש עוד הרבה מה להכניס אליו, בהצלחה! ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 00:29 • כ"ד בכסלו ה'תשפ"ב

שאלה[עריכה]

מאיזה גיל ניתן לכתוב ערך על אדם? ראיתי שנכתבו ערכים על אנשים בני שלושים ומטה (נחמיה גרייזמן, משיח פרידמן, שלום דובער אדרי, שמואל מישולובין, חיים טל ואולי עוד כמה שלא ראיתי) [עד כדי כך שרצו לכתוב ערך על אברך בן 24, והסיבה שלא כתבו היא לא מפאת הגיל אלא סיבה אחרת...] בברכה, חב"דניק ~ בית חב"ד פתוח ~ 11:35, א' בטבת, ה'תשפ"ב

כל עוד האדם עונה לקריטוריונים של חבדפדיה ניתן לכתוב עליו ערך ללא קשר לגיל. ~ חסיד של הרבי ~  •  פארבריינגען חסידי  •  חב"דפדים פעילים מחרסנים את הפילים 14:45, 5 בדצמבר 2021 (UTC)
לא רק רצו, כתבו. כתבו גם על אחרים שיש להם חשיבות מסיבות אחרות בגיל 25, 21 ואפילו 16. ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 23:31 • ט' בטבת ה'תשפ"ב

ערך על זמרת חב"דית[עריכה]

האם לדעתכם מתאים להוסיף ערך על זמרת חב"דית (קולטניוק), כשמצד אחד היא מפורסמת מאוד ואנשים מחפשים מידע אודותיה ויכולים למצוא אותו אצלנו, ומצד שני - לא יודע אם צריך להסביר. לתשובתכם אודה. להתראות - שיחה, 15:57, ט' בטבת, ה'תשפ"ב 15:57, 13 בדצמבר 2021 (UTC)

ועדה רוחנית. אליהו ב. - שיחה, 17:54, ט' בטבת, ה'תשפ"ב
אכן, ניתן לנסח שאלה בדף חב"דפדיה:דיונים מקדימים ועדה רוחנית וכשתהיה הסכמה הוא יועבר לוועדה. ●  חלוקת קונטרסיםשיחה יחי המלך המשיח • 23:31 • ט' בטבת ה'תשפ"ב
לענ"ד לא כ"כ מתאים... • בברכה, חָבָּ"דְפֵּדִי פָּעִילליצירת קשריחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועדמלחמתה של תורה • 18:08, י"ב בטבת, ה'תשפ"ב (16 בדצמ' למניינם), ימות המשיח

שגיאה ביצירת תמונה ממודערת! תקלה נרחבת[עריכה]

בדף הראשי ועוד ניתן להיווכח בתקלה זו חב"דפדים פעילים ‎‏ ‏, מפעילי מערכת, • בברכה, חָבָּ"דְפֵּדִי פָּעִילליצירת קשריחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועדמלחמתה של תורה • 18:08, י"ב בטבת, ה'תשפ"ב (16 בדצמ' למניינם), ימות המשיח

ב"ה Yes check.jpg טופל. --Men770שיחה. כעת, י"ב בטבת ה'תשפ"ב, 20:21 מגיע משיח! יחי המלך!
שכוייח!! • בברכה, חָבָּ"דְפֵּדִי פָּעִילליצירת קשריחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועדמלחמתה של תורה • 18:32, י"ב בטבת, ה'תשפ"ב (16 בדצמ' למניינם), ימות המשיח

מיזם חב"דפדיה באנגלית[עריכה]

לענ"ד צריך להתחיל מיזם חב"דפדיה באנגלית וכך להפיץ את בשורת הגאולה לעוד מגוון אנשים -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת.

אכן, אך יש צורך במתנדבים ששולטים בשפה האנגלית, בשבת להקים מיזם כזה שמואל חייםשיחה 09:47, 17 בדצמבר 2021 (UTC)
לא חסרים משתמשים. כבר בעבר היו הרבה בקשות דומות והגיע הזמן לנסות לעשות מיזם חב"דפדיה באנגלית . לא חסרים משתמשים שיודעים אנגלית. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת.
אדרבה, קודם בא תירשם לחבדפדי"ה, תעשה פה תקופה של עריכות משמעותיות על מנת להיכנס לעניינים ואז תתגייס ותגייס אחרים למיזם החשוב. אליהו ב. - שיחה, 16:48, י"ג בטבת, ה'תשפ"ב
למרות שיש הגיון בצורת החשיבה בה נקטנו עד עכשיו, אולי באמת הגיע הזמן ללכת באופן של לכתחילה אריבער? אני חושב שצריך להתחיל בהכנה של תשתית האתר באנגלית, ואז לנסות למצוא מישהו עם ידע באנגלית שמוכן להתחיל עם תרגום של מאה ערכים בסיסיים (בהתנדבות, או אפילו בתשלום. כיון שמדובר רק בתרגום ולא בכתיבה מחדש, זה לא משהו שאמור לקחת הרבה זמן, וממילא לא מדובר בגיוס של סכום כסף גדול). ואז לצאת בהודעה לציבור, ונראה לי שאכן יימצאו בעזרת השם החסידים שיתמסרו לזה. שיע.ק השאלה היא מה צריך לעשות כדי שתתקבל ההחלטה של חב"ד אינפו להשקיע בפתיחת האתר האנגלי? זה תלוי בהוצאה כספית מסויימת, הלא כן?
בקשר לגיוס ראשוני בשביל תרגום הערכים הראשונים עבור פתיחת האתר, אפשר לנסות לראות מי התורמים החב"דיים באתר הויקיפדיה האנגלי שמנסים לאזן את הנכתב שם לצד של אמונה בבשורת הגאולה וכו', ולפנות אליהם. 17:46, 18 בדצמבר 2021 (UTC)
לדעתי, במקום לפתוח אתר חדש לגמרי שבוודאי עולה כסף רב, עדיף שלשלב את זה באתרנו, כך שבכל ערך יהיה בצד לשונית של אנגלית, לקריאה של הערך באנגלית שמואל חייםשיחה 17:53, 18 בדצמבר 2021 (UTC)
זה רעיון מקורי, השאלה היא כמה מרץ יהיה למשתמשים אנגליים להשקיע בצורה כזו, והאם נכון לבנות לכתחילה משהו 'עקום', כלומר לא כמו שאנחנו רוצים שהוא יוקם. זה גם עלול להיות מסובך מהבחינה של הקישורים הפנימיים, ועוד. אולי מי שמכיר יותר את הצד הטכני יביע דעה, ייתכן ואני טועה. אולי אם כבר, אז לעשות על אותו דומיין אבל עם ספירה נפרדת, כאילו 'מרחב' נפרד. לא יודע. להתראות - שיחה, 19:12, י"ד בטבת, ה'תשפ"ב 19:12, 18 בדצמבר 2021 (UTC)
אם בפועל כולם מסכימים להצעה לפתוח חבדפדיה באנגלית אז מדוע מתעכבים? הגיע הזמן לעשות לכתחילה אריבער . להפנות את ההצעה לחב"ד אינפו ולישם את ההצעה! לוי יצחק ל. (שיחה | תרומות) לא חתמ/ה.
מדי תקופה מעלים את הנושא, הוסכם בעבר שזה רעיון יפה, יהיה כמובן אתר נפרד עם ערכים באנגלית וזה לא סותר שיהיה קישור לערכים האלו (אם יש) מהאתר כאן (כמו בויקיפדיה). לבינתיים הוחלט שיכתבו את הערכים באתר כאן עד שיצטברו לא פחות מ-500 ערכים ואז יהיה אפשר לפתוח את האתר באנגלית ולהעביר את הערכים לשם. לצורך כך אף נפתחה קטגוריה:חב"דפדיה - אנגלית בה החלו לרכז את הערכים. אם יש מישהו שיודע אנגלית ומוכן להתחיל לתרגם הוא מוזמן להמשיך בעבודה. ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 01:15 • י"ז בטבת ה'תשפ"ב
אפשר דרך תרגום גוגל ומקסימום מישהו שיודע אנגלית שיבדוק אם זה מתורגם נכון. ללא חתימה בבקשה לא לחתום את כתובת הIP שלי
לדעתי, מבחינה טכנית, אם מתחילים לעבוד על זה ויוצרים ערכים, עדיף שזה יהי' באתר נפרד מלכתחילה. זה יכול ליצור סיבוכים אחר כך, וזה גם הרבה פחות נח לעבוד ככה. בכל מקרה, לדעתי צריך להקים דף מסודר, עם רשימה של כמה מאות ערכים, לפי סדר חשיבות, שצריך לתרגם. --Men770שיחה. כעת, כ"ד בטבת ה'תשפ"ב, 16:21 מגיע משיח! יחי המלך!

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── התחלתי לגבש רשימה כאן. --Men770שיחה. כעת, כ"ד בטבת ה'תשפ"ב, 16:29 מגיע משיח! יחי המלך!

לתשומת לבכם, יש בויקיפדיה תוסף המאפשר לתרגם ערכים, אפשר לנסות להתקין אותו גם בחב"דפדיה: כאן וכאן
הדרך הכי רלוונטית כרגע בשביל ליצור את המיזם, לענ"ד היא לפנות למשתמשים חב"דים בויקיפדיה האנגלית (כפי שהציע מר להתראות), שלהם יש את הידע וההמרץ לכך. שמואל חייםשיחה 15:44, 29 בדצמבר 2021 (UTC)
אם יורשה לי, אני מציע לערוך כרזה שמזמינה עורכים חדשים להתחיל לפעול, ולכלול בה הסבר בסיסי איך עורכים (ביחד עם מה שיצר Men770). ו(בהמשך )לפרסם בחב"ד אינפו העברי והאנגלי על "בקרוב - חב"דפיה האנגלית" ולקשר לכרזה הנ"ל. 95.86.107.6
פתאום הקב"ה מקפיץ לי רעיון.. מה עדיף? לתרגם ערכים מכאן לאנגלית, או פשוט לחב"ד (בשילוב מידע מכאן) ערכים מויקיפדיה האנגלית?--Men770שיחה. כעת, כ"ט בטבת ה'תשפ"ב, 12:49 מגיע משיח! יחי המלך!
כמובן שעדיף משהו שנוצר אצלינו (תרגום) ולא משהו שזקוק לקרדיט אבל אם יותר קל לחב"ד ובסופו של דבר יעברו על הערכים והם יצאו בצורה טובה אז גם זה אפשרי ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 10:54 • כ"ט בטבת ה'תשפ"ב
נערכים כרגע דיונים נוספים כאן. כולם מוזמנים להביע דעה..--Men770שיחה. כעת, כ"ט בטבת ה'תשפ"ב, 13:14 מגיע משיח! יחי המלך!
לעניות דעתי ולמיטב הבנתי, התפקיד שלנו הוא ממש רק ליצור את הבסיס הכי התחלתי. חב"דפדיה האנגלית תוכל להתפתח רק על ידי דוברי אנגלית מבטן ומלידה, כאלו שלא ישתתפו כלל בדיונים שאנחנו מקיימים... הם מבינים הכי טוב את קהל היעד, את אופן העבודה, וכו' וכו'. רק שבשביל שהם יוכלו להצטרף למיזם צריך ליצור משהו ראשוני והתחלתי, רק בשביל להתניע. משכך, לעניות דעתי, עיקר העבודה שלנו צריכה להיות כמותית ולא איכותית, פשוט לנסות להגיע כמה שיותר מהר לבסיס שיאפשר את פתיחת חב"דפדיה באנגלית. ברגע שהאתר ייפתח, אני מאמין ובטוח שהוא כבר ישאב אליו את הכוחות המתאימים שיפתחו אותו כראוי, והוא עוד יעקוף בקלות את הגירסה העברית. להתראות - שיחה, 20:37, כ"ט בטבת, ה'תשפ"ב 20:37, 2 בינואר 2022 (UTC)
ראיתי פה רעיון מאוד מזעזע שחב"דפדיה האנגלית לא תהיה באתר נפרד אלא תהיה ממש באתר הזה! הרעיון הוא מאוד מזעזע בעקבות כך שזה יצור בלאגן שלם באתר, כגון: שינויים אחרונים מוזרים מפעילי המערכת שם ישנו דברים שפה לא נרצה שישנו הם יצטרכו גם מתכנת דובר אנגלית שישנה דברים באתר בניגוד לדעתנו יהיה הרהבה יותר קשה לעבוד באתר וזה משהו שאף אחד בשום אתר ויקי אחר לא חשב עליו מרוב שזה לא מציאותי.. ותחשבו על זה קצת ותבינו עד כמה זה לא מציאותי אלא מזעזע.. כך שאם רוצים לפתוח חב"דפדיה באנגלית דבר ראשון צריך שזה יהיה אתר נפרד מהאתר שלנו כלל בסיסי.. ~ חסיד של הרבי ~  •  פארבריינגען חסידי  •  חב"דפדים פעילים מחרסנים את הפילים 15:05, 3 בינואר 2022 (UTC)
זה בסה"כ ענין זמני, עד שיהיו מספיק ערכים. אף אחד לא דיבר על משהו קבוע. אם מתעקשים שיהיה במקום אחר אני יכול לפתוח משהו חינמי באנגלית וכשיהיו בו מספיק ערכים נעביר אותם לאתר החדש. ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 03:53 • ב' בשבט ה'תשפ"ב
לעניות דעתי כיון שבינתיים מי שדוחף ויוזם את זה הם המשתמשים בעברית, כן מן הנכון שזה יופיע דווקא באתר ובדף השינויים האחרונים וכו' כדי שנראה מה וכיצד אפשר לקדם ונדרבן אחד את השני. אולי ניקח יעד של 120 ערכים עד י"א ניסן... חלוקת קונטרסים, איפה התוסף שמסייע בתרגום ערכים שכתבת? להתראות - שיחה, 07:03, ב' בשבט, ה'תשפ"ב 07:03, 4 בינואר 2022 (UTC)
לא אני כתבתי אותו, כתב את זה אנונימי. בגלל שזה הרחבה ולא גאדג'ט לדעתי יהיה נכון יותר להתקין אותו על האתר האחר ולא כאן. בכל אופן זה ידרוש מתכנת שיתקין אותו על השרת. ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 07:51 • ב' בשבט ה'תשפ"ב
סליחה. לא אחזתי. בויקיפדיה העברית זה קיים? אם יש לי משתמש שם, אני יכול לעשות שם את התרגום (נאמר במרחב המשתמש הפרטי) ואז להעתיק לחב"דפדיה? או שיש איזו מגבלה שתמנע ממני לעשות זאת? להתראות - שיחה, 11:06, ב' בשבט, ה'תשפ"ב 11:06, 4 בינואר 2022 (UTC)
בכל זאת עדיף למען הסדר הטוב ואיכות האתר עדיף שזה יצא לפועל באתר חינמי אחר כפי שכתבת ולא יהיה חלק מחב"דפדיה העברית, ושם אפשר לכתוב הברה שזה רק זמני עד שזה יצא לאתר ויקי משובח יותר עם מתכנת וכו' וכו', אך ממש ממש עדיף שלא יההי חלק מהאתר הזה.. רחמנות על המשתמשים ועל ציבור המקרים.. ~ חסיד של הרבי ~  •  פארבריינגען חסידי  •  חב"דפדים פעילים מחרסנים את הפילים 13:51, 4 בינואר 2022 (UTC)
דווקא את זה אני כתבתי חיוך.jpg . להתראות, זה קצת מסובך לעשות את זה בויקיפדיה אבל אפשרי (בין היתר גם מצד זכויות יוצרים). אם עושים בויקיפדיה צריך לעשות את זה בויקיפדיה באנגלית, לפתוח משתמש (אם יש בעברית זה אותו אחד), להפעיל את אופציית התרגום בבטא למטה, להיכנס לתרומות המשתמש, ללחוץ על תרגום (נמצא למעלה), ללחוץ יצירת תרגום חדש, לבחור ערך חב"די שנמצא בויקיפדיה העברית (כדאי להעביר ערך מחב"דפדיה למרחב הפרטי בויקיפדיה העברית ולבחור אותו), להגדיר את הדף כטיוטה (למעלה), לתרגם (בלי לשמור באמצע), להעביר את התרגום לדף באתר החדש הזמני לפני השמירה לצורך הימנעות מזכויות יוצרים, בסופו של דבר זה לאו דווקא יותר נח לתרגם כך ערכים אבל כל אחד איך שנח לו. בהצלחה לכולם. ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 04:20 • ג' בשבט ה'תשפ"ב

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── והנה האתר הזמני החדש, במקום הקודם.--Men770שיחה. כעת, ט' בשבט ה'תשפ"ב, 13:58 מגיע משיח! יחי המלך!

רעיונות לערכים[עריכה]

אני יודע שזה לא בדיוק המקום לזה אבל מישהו יכול לתת לי רעיון כלשהו לעריכה\ערך שאני יכול לעשות? לוי יצחק ל. (שיחה | תרומות) לא חתמ/ה.

יש דף מיועד לזה שנקרא חב"דפדיה:בקשת ערכים, תוכל לקחת משם. להתראות - שיחה, 19:12, י"ד בטבת, ה'תשפ"ב 19:12, 18 בדצמבר 2021 (UTC)
לוי יצחק ל. ברוך הבא, זה כיף להתחיל עם ערך חדש שנותן תחושה של סיפוק ועשיה, אבל מה שחב"דפדיה צריכה בעיקר זה שיפור של ערכים קיימים. ועוד והוא העיקר, משתמש חדש שעדיין לא מכיר את שפת הויקי וצורת העריכה בחב"דפדיה, צריך קודם להתנסות בעריכות קטנות בערכים קיימים לפני שהוא יוצר ערך חדש שימחק לבסוף מחוסר התאמה. שיעשיחה י' בשבט ה'תשפ"ב 20:56, 12 בינואר 2022 (UTC)

ר' זלמן לווין[עריכה]

בערך ג' בשבט, ובתבניות אירועים בלוח העברי ביום ג' בשבט, נכתב שר' זלמן לווין, נולד בשנת ה'תרפ"ה. לעומת זאת, בערך שניאור זלמן לוין, נכתב שנולד בשנת ה'תרפ"ד. ואם כן, איזה מהם נכון? ואחרי שיבררו צריך לתקן במקומות הלא נכונים, את השנה הנכונה. תלמוד בבלי - שיחה, 16:50, ב' בשבט, ה'תשפ"ב.

הנכון הוא תרפ"ד לפי הכרטיס שלו בספר החסידים שכתב בכתב ידו. אליהו ב. - שיחה, 00:12, ג' בשבט, ה'תשפ"ב

למביני החסידות שבינינו[עריכה]

חב"דפדים פעילים ‎‏ ‏ מביני החסידות ותורת הנסתר שבינינו, אחיי המקובלים. אשמח לדעת אם אתם יודעים מה ההבדל (אם יש) בין אהבה בתענוגים לאהבה כמים, זה נראה אותו דבר אבל זה לא כו"כ מסתדר שזה אותו דבר.. זה חשוב בנוגע לערך. בברכה, ~ חסיד של הרבי ~  •  פארבריינגען חסידי  •  חב"דפדים פעילים מחרסנים את הפילים 18:53, 8 בינואר 2022 (UTC)

לענ"ד ניתן להתחיל לעשות בדף הבית כל יום סיפור חסידי מתוך ערכים . בס"ד בחבדפדיה לא חסרים סיפורים חסידים שניתן לשים בדף הבית מידי יום

חב"דפדיה:בקשת ערכים[עריכה]

אולי כדאי, במקום בצד ימין ליד אפשרות עריכת האתר, שיש שמה קישורים ל: עמוד ראשי, אולם דיונים, לשים גם: חב"דפדיה:בקשת ערכים? תלמוד בבלי - שיחה, 10:05, י' בשבט, ה'תשפ"ב

כדי שיהיה זמין להגיע לערכים מבוקשים. תלמוד בבלי - שיחה, 15:56, י' בשבט, ה'תשפ"ב

שלוש טילדות[עריכה]

בחב"דפדיה נהוג לחתום בדפי השיחה בסיום כל תגובה. החתימה בדרך כלל נעשית באמצעות הוספת ארבע טילדות (תלמוד בבלי - שיחה, 15:56, י' בשבט, ה'תשפ"ב 15:56, 12 בינואר 2022 (UTC)). במצב כזה, בסוף החתימה יהיה רשום התאריך העברי והתאריך הלועזי. אך אם החתימה היא בהוספת שלוש טילדות, יהיה רשום בחתימה, רק את התאריך העברי. כמעט כל המשתמשים בחבדפדיה, חותמים עם ארבע טילדות, וגם לכל משתמש חדש אומרים להשתמש בארבע טילדות. אולי כדאי, שיחתמו בשלוש טילדות, ואז נשתמש רק התאריך העברי? תלמוד בבלי - שיחה, 15:56, י' בשבט, ה'תשפ"ב

מכיוון שחב"דפדיה מיועדת גם למשתמשים שאינם מכירים את התאריך העברי, חשוב להקפיד להזכיר תאריך לועזי ככל שניתן. שיעשיחה י' בשבט ה'תשפ"ב 20:58, 12 בינואר 2022 (UTC)

סיפור חסידי[עריכה]

לענ"ד ניתן להתחיל לעשות בדף הבית כל יום סיפור חסידי מתוך ערכים . בס"ד בחבדפדיה לא חסרים סיפורים חסידים בערכים ומקרים מענינים שניתן לשים בדף הבית מידי יום נכתב ע"י זאל זיין גאולה ששכח לחתום את שמו.

זכויות יוצרים[עריכה]

שיע.ק, האם אין מה לעשות עם הגניבה המסחרית הסדרתית של COL? זה הפך לריטואל קבוע שכל פעם שנפטרת דמות חב"דית שיש עליה ערך בחב"דפדיה הם פשוט מעתיקים בלי לנסות אפילו לעשות עריכה בסיסית, פעמים רבות מעתיקים עם הפרטים הלא מעודכנים, עם הטעויות כתיב, וכו' וכו'. זועק לעין. האם מפחדים מתביעה נגדית? או שסתם זה לא מפריע? אולי אפילו לנסות לכתוב להם בצורה מאוד פשוטה שאנחנו מודעים לכך שלוקחים ללא רשות ומבקשים להפסיק כדי שלא נצטרך לנקוט בצעדים משפטיים, ולציין שם שאם הם יודעים ממידע שנלקח מהם ללא קרדיט וכדומה שיכתבו לנו ונוריד (אני משער שמבחינה משפטית יש הבדל עצום בין עורך של אתר שגונב יבודעין לבין אתר שיתופי שמישהו מעלה נגד הכללים של האתר ועורכי האתר לא שמו לב). מעניין מה יגידו. זה פשוט מקומם אותי איך יכול להיות שאנשים אפילו לא מתביישים... להתראות - שיחה, 20:22, י"ג בשבט, ה'תשפ"ב 20:22, 15 בינואר 2022 (UTC)

התלונה שלך מיותרת לחלוטין משום שיש הרבה אתרים שמעתיקים . וחוץ מזה על פי חוקי חב"דפדיה מותר לקחת ערכים . יש חופשיות העתקהזאל זיין גאולה - שיחה, 16:26, ט"ו בשבט, ה'תשפ"ב 16:26, 17 בינואר 2022 (UTC)זאל זיין גאולה! ממשיכים את פרויקט הידעת!
אני מבין שאתה אומר את זה מתוך הבנה עמוקה גם בחוקים וגם בנפשות הפועלות שמשקיעות מזמנם ומרצם... זה שיש הרבה שמעתיקים ועוברים על החוק, זה לא תירוץ. ואדרבה, אם יש הרבה שמעתיקים, צריך לפנות גם אליהם ולהעמיד אותם על מקומם. באמת לא מפריע לי שיש כאלו שמעתיקים באופן מזדמן ובתום לב לא טורחים לציין קרדיט, אבל כשזה קורה בצורה סדרתית וסיטונאית זה שונה לחלוטין. לגופו של עניין, 'חופשיות ההעתקה' כפי שקראת לה, היא עם תנאים מאוד מסויימים. מוזמן ללחוץ על הקישור המופיע בתחתית כל דף בחב"דפדיה ולעיין מה ה'חופשיות' כוללת. אם אין לך כח לקרוא באנגלית את המסמך הארוך והמפורט, תוכל לקרוא סיכום ממצה מויקיפדיה, המשתמשת כמובן באותו הסכם רשיון-ייחוס. להתראות - שיחה, 21:06, ט"ו בשבט, ה'תשפ"ב 21:06, 17 בינואר 2022 (UTC)
הם אכן חייבים לפי חוק לתת קרדיט אפנה אליהם בצורה רשמית ומקווה לעדכן בשינוי לטובה. שיעשיחה כ"א בשבט ה'תשפ"ב 14:38, 23 בינואר 2022 (UTC)