חב"דפדיה:אולם דיונים/ארכיון 3

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

דף זה הוא דף ארכיון של דיונים שהסתיימו, את המשך הדיון יש לקיים באולם הדיונים. אין לערוך דף זה.

תיבת ארכיון

כיתוב תמונה

אולם דיונים
ארכיוני אולם הדיונים
1234567891011121314151617181920
תוכן עניינים

חב"דפדיה - מאפיית מצות?![עריכה]

אפיית מצות

למי שעוד לא הבין חב"ד פדיה היא בעצם מאפיית מצות לפסח.

הייתם פעם במאפייה? יש הרבה שולחנות. יש שולחן של המרדדים, יש שולחן של אלו שעושים את העיגול טוב יותר, אח"כ מגיע למנקבים את החורים, עוד קפיצה - והופ... לתנור.

אני נמצא בקצה השולחן. מביא כל יום סטוק של עשר חמשה עשר חתיכות בצק. אני זורק על השולחן והופ! פיני ושמואל מונקס חותכים, מעגלים, מסדרים. משגיח הכשרות שניאור קופץ מדי פעם לראות שהכל לפי הכללים. עוד קפיצה - והמצה כבר אצל המרדדים. חסיד וחיים נהר בודקים את המצה - והופ - תיקון קל והמצה מוכנה.

לפעמים המצה אי אי אי, אז לשלוח אותה עוד פעם לעיבוד מחודש..

ישנם גם כאלו העושים את העבודה מתחילתה לסופה, כמו חב"דפד, חב"ד, ליובאוויטש, שמואל מונקס.

זו היא כמובן רק דעתי. מי שרואה עצמו נפגע מהדברים, יכול למחוק ולשנות כפי דעתו. --טראכט גוט וועט זיין גוט. שלום - סוכת (שיחת) שלום 15:30, 11 באפריל 2010 (UTC)

יפה מאוד, שלום. לאחרונה יש לך הברקות יפות.. מסכים בהחלט וחשוב שלכולנו יהיה קצת מכל שלבי הכנת המצה. אגב, נראה לי שזה מתאים יותר לאידישעפדיה. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 15:34, 11 באפריל 2010 (UTC)

אידישעפדיה הוא מקום קדוש. אין לדבר שם דברים בטלים ח"ו!. --טראכט גוט וועט זיין גוט. שלום - סוכת (שיחת) שלום 15:36, 11 באפריל 2010 (UTC)

גם יהודים וגם אפיית מצות, שניהם דברים קדושים. כאן המקום מיועד בעיקר לדיונים. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 17:01, 11 באפריל 2010 (UTC)


יפה מאד! כך זה היום, בעבר הייתי מביא הרבה יותר בצק, וגם היום, כי אם פחות. אבל ההברקה - ממש מוצלחת המשך כך...! בברכה, חסיד חב"ד - שוחחו עימי!

הבצק שלך מתוצרת מורה נבוכים כבר החמיץ מזמן בארגז החול שלך, כבר עברו י"ח חודשים...--טראכט גוט וועט זיין גוט. שלום - סוכת (שיחת) שלום 18:07, 11 באפריל 2010 (UTC)
קצת פחות, אני מבקש..אכן, טרדות הפסח וכו' עיכבו אותו. עוד יגיע הזמן. בברכה, חסיד חב"ד - שוחחו עימי!
מה אתה מבקש? עד כל המלכות! --טראכט גוט וועט זיין גוט. שלום - סוכת (שיחת) שלום 18:13, 11 באפריל 2010 (UTC)
קצת פחות מח"י, וזו לא בדיוק בקשה....בברכה, חסיד חב"ד - שוחחו עימי!
שכחת? כבר עבר הפסח והתורה ציוותא רק "שבעת ימים תאכל מצות". כולנו משתדלים להרחיב את חב"דפדיה. כשיש עודף בצק, מתחילים לרדד ולעגל. כשחסר בצק מפסיקים את הרידוד ומוסיפים בצק. הכל לפי העניין והצורך. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 18:26, 11 באפריל 2010 (UTC)
התיאור הולם, כי זהו דרכה של ויקיפדיה, כל אחד מוסיף כפי ידיעותיו, עיתותיו, ורצונותיו. פיני · (טובת הזולת) 05:54, 12 באפריל 2010 (UTC)

מי יודע[עריכה]

האם מישהו יודע, למה כשאני מעלה תמונה לחבדפדיה - שהועלת מהאינטנרט זה עולה תוך 3 שניות, ואילו כאשר אני מעלה תמונה שצולמה על ידי במצלימה אישית זה עולה תוך חצי שעה - שעה? --טראכט גוט וועט זיין גוט. שלום - סוכת (שיחת) שלום 19:19, 11 באפריל 2010 (UTC)

אין יותר פשוט מזה, התמונה מהאינטרנט מצומצמת כבר לגודל של אינטרנט (בין 30kb ל400kb), ועולה בקצב נורמלי. תמונה מהמצלמה הביתית שלך אמורה לשקול בין 3000kb ל6000kb. וזה ההבדל.

אתה יכול להשתמש בתוכנה לצימצום תמונות. תריץ חיפוש באתר חב"ד אינפו.--שניאור 19:51, 11 באפריל 2010 (UTC)

מה, יש שם כזו תוכנה? --טראכט גוט וועט זיין גוט. שלום - סוכת (שיחת) שלום 19:55, 11 באפריל 2010 (UTC)
כאן, בכבוד.--שניאור 20:10, 11 באפריל 2010 (UTC)

ניגונים[עריכה]

יש את השיר חיילי אדונינו באינפו, (ניגונם שונים, לאופר), וכן את שיר י"ב י"ג תמוז. מי יכול לפתוח עליהם ערך?

בכלל אשמח למי שיכול להסביר כיצד "לוקחים" לינק מתיבת נגינה שם.

כדאי מאוד אם מישהו יקח את עצמו קצת לבדוק את כל השירים שמופיעים באינפו (בעיקר בסדרות שונות) ויבדוק על מה אין ערך, ויפתח. --טראכט גוט וועט זיין גוט. שלום - סוכת (שיחת) שלום 23:49, 11 באפריל 2010 (UTC)

כל הניגונים המופיעים בספר הניגונים יש עליהם ערך וכן עוד עשרות רבות שלא מופיעים בספר הניגונים. קשה להאמין שישנו ניגון חב"ד המופיע בתקליטים היודעים שאין עליו ערך. העתקת לינק מקובץ אודיה, נעשה ע"י פתיחת הקובץ ובראש החלון יופיע הכתובת (כך זה באקספלורר). --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 11:57, 12 באפריל 2010 (UTC)
יש גם שירים חדשים לאחר ספר הניגונים השווים ערך. כדאי שתבדוק. --טראכט גוט וועט זיין גוט. שלום - סוכת (שיחת) שלום 13:05, 12 באפריל 2010 (UTC)
יש כשלוש מאות ניגונים נוספים מחוץ לספר הניגונים ולדעתי קרוב למאה כבר יש עליהם ערך ומה שחסר, זה לא אותם אלה שמושמעים בקלטות. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 13:37, 12 באפריל 2010 (UTC)
האם בדקת? --טראכט גוט וועט זיין גוט. שלום - סוכת (שיחת) שלום 13:39, 12 באפריל 2010 (UTC)
שיערתי. 40 על פרקי הרבי ועוד כמה עשרות, בטוח יש. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 13:44, 12 באפריל 2010 (UTC)
כדאי מאוד שתבדוק במבט קל כמה ניגונים מופיעים שם, (כמה אלפים), וללא ספק יש עשרות הזקוקים לערך! --טראכט גוט וועט זיין גוט. שלום - סוכת (שיחת) שלום 13:50, 12 באפריל 2010 (UTC)
אין אלפי ניגונים. יש 347 ניגוני חב"ד רשמיים בספר הניגונים. עוד כ-200 ניגונים שהם רשמית "לא רשמיים" ועוד כ-100 ניגונים חדשים לערך. סה"כ כ-700 ניגוני חב"ד. אלפי השירים חוזרים על עצמם הרבה אין ספור פעמים. כל זמר חדש, מתחיל עם הניגונים המוכרים. לדוגמא: הדיסקים: ניחו"ח, אוצר ניגוני חב"ד, חב"ד קלאסיק, נעימות, כלב ועוד, בכול אלה אין ניגון אחד שלא מושר אצל וולנר שמנגן בצורה עיקבית לפי ספר הניגונים. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 13:55, 12 באפריל 2010 (UTC)


היסטוריה חב"דית[עריכה]

לאחר כל הדיונים שעלו לאחר שהרחבתי את הערך ב' אדר תרח"צ הבנתי כי חסר בחב"דפדיה פורטל של היסטוריה החב"דית. ב"ה וישנו הרבה קטגוריות ופורטלים, אבל פורטל מיוחד שמרכז את היסטוריה של חב"ד טרם מצאתי כאן. (ולכן לא הי' לערך שלי מקום מיוחד (למרות כי הערך די מפורט ומדויק), כי המעצרים של החסידים הם יותר היסטוריה מאשר סיפור של איש פרטי).

במילים אחרות: פורים תשי"ג מה היה הנס בזה שסטאלין מת? איזה גזירה איומה חרף אז על מליוני יהודי רוסיה? מי שהוא יודע?...

וכן באלול תרצ"ה מה קרה שם בכלל? מי ומה היו היבסקציה?...

וכהנה רבות, ובעצם רוב ימי חב"ד יהיו מובנים הרבה יותר אם יהי' פורטל היסטוריה החב"דית.

בדיוק איך עושים את הפורטל אני לא יודע. 1) מה יהי' הסדר. 2) מה יהי' המבנה. 3) איך יהי' קו זמן? וכדומה. אבל נראה לי כי זה מאד חשוב (ואדרבה ישלים הרבה ערכים חסרים).

רק לציין שיהי' זה עבודה קשה, כי היסטוריה היא לא איזה ערך כמו שניאור זלמן הרצל, אלא היא חייבת להיות מפורטת ומדויקת.

מה אתם אומרים? --שמואל מונקס 11:29, 12 באפריל 2010 (UTC)

צודק מאוד! אפשר לעשות זאת בשתי אפשרויות; או לפני אזורים מרכזיים - תולדות חב"ד בליאדי, תולדות חב"ד בליאזני . . תולדות חב"ד ברוסטוב, תולדות חב"ד בארה"ב. או לפני שנים - תולדות חב"ד תקל"ב-תקמ"ב, תקמ"ב-תקנ"ב וכיוצ"ב. צריך רק מישהו רציני שיקח על עצמו לבנות את הבסיס הראשונה והוא יחליט כיצד נוח לו לעבוד. אני הייתי ממליץ לחלק את זה לתקופות, כך זה יותר מסודר לקורא. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 11:57, 12 באפריל 2010 (UTC)
אוהו כמה צודק...ואני אהי' הראשון לסייע בזה, כיוון שזה ה'הובי' שלי. בברכה, חסיד חב"ד - שוחחו עימי!

נקודה חשובה:

כבר הי' לעולמים שמישהו מתחיל בפרויקט ענק, עצום, אדיר, כביר, [[שיחה:פורטל:הקהל|זוכה לתגובות נלהבות]] ו...פתאום נעלם, [[שיחה:פורטל:הקהל#נראה על הפנים|והפרויקט נהי' בדיחה]]. מי שיקח ע"ע את ריכוז פרויקט ההיסטורי' מוכרח להבטיח לעצמו כי לפחות בג' החודשים הקרובים יהי' עמנו (ע"כ איני רוצה לקחת ע"ע את ריכוז הפרויקט, ואכמ"ל). בברכה, חסיד חב"ד - שוחחו עימי!

הפתרון הוא פשוט. לא עושים פרוייקט, מתחילים בתולדות חב"ד תקל"ב עד תקמ"ב ולא ממשיכים עד שמסיימים וכן הלאה. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 13:50, 12 באפריל 2010 (UTC)
חסיד חב"ד צודק, אבל בכל זאת אין להשוות כלל, הרי איך שייך כי בחב"דפדיה (שמטרתה לכלול "כל ערך, מושג, נושא, דמות וכדומה בחסידות חב"ד") ללא היסטוריה של חב"ד?!
אני יודע אבל כמה שזה קשה. אבל נראה לי כי מוכרחים!
מה שלא הבנתי, איך יהי' המבנה. לא נראה לי כי מבנה לפני שנים יהי' מסודר טוב, כי בעשור אחד יכול להיות שקרה הרבה, ועשור השני יהי' חצי רק. לדוגמא בעשור בה נאסר אדמוה"ז יהי' הרבה, לעומת זאת בעשור שלפני זה. ועוד והוא העיקר, השינוים שהיו במשך השנים לא היו בעשור כשלהי אלא בתקופה, כידוע הפיתגם 'נאך פטרבורג'. וכן בשאר רבותינו נשיאנו. היו ליובאוויטש, והיו רוסטוב. היו ברוסיה, והיו בפולין ואח"כ בארה"ב, וכדומה.
לכן נראה לי כי שווה לחלק את זה לפי תקופות. היינו (זה לא מדיוק):
 • תקל"ב - מייסד חב"ד.
 • הסתלקות המגיד
 • ליאזנא
 • הדפסת התניא
 • המאסר
 • ליאדי
 • נאפליון
 • הסתלקות
וכדומה. אולי שווה להוסיף סרגל.
מה אתם חושבים?--שמואל מונקס 22:35, 12 באפריל 2010 (UTC)
יפה מאוד, עכשיו להמעיט מערך העבודה: רוב החומר קיים!!! תתפלאו, אבל ביננו מתגלגלים עשרות ערכים מלאים בתוכן שלא מקושרים דיים, רק מתוך חבדפדיה אפשר להוציא עשרות פרטי מידע אינסופייפ. ומה שצריך לעשות הוא: סדר! אני עצמי חלש בזה ומאחל הצלחה לעוסקים במלאכה--אדג. עושים כבוד לליובאויטש. חבדפדיה. צו השעה 22:40, 12 באפריל 2010 (UTC)
בכל זאת יכולים להוסיף עוד הרבה!!! כפי שכתבתי לעיל--שמואל מונקס 22:46, 12 באפריל 2010 (UTC)
צודקים. אפשר להוסיף הרבה והכי חשוב זה לעבוד על סדר. חשוב לשים לב, הסקירה לא אמורה להכיל את פרטי המאורעות. אלה יקושרו ל"ערכים מורחבים" מתוך הסקירה שאמורה רק לסכם את נקודות הציון בתולדות החסידות. אין צורך בפורטל. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 12:29, 14 באפריל 2010 (UTC)

דעת נוספת[עריכה]

לדעתי אין להפעיל כל לחץ על בן אדם שישאר כאן שלושה חודשים. אף אחד לא מעוניין להתחייב שום דבר ולמה שיתחייב? וכי יודע הוא מה ילד יום? בכלל, כל הענין של שלושה חודשים בגלות המרה הזאת היא דבר בלתי מתוכנן כלל, ולכן אין נהוג לתכנן תוכניות ליותר מיום.
מלבד זאת, גם אם מישהו מתחיל פורטל ואינו מסיים, כל עוד שהדבר אינו מופיע ברשימת הפורטלים בצד זה לא בעיה. מי רואה זאת?
יש להתחיל את הפורטל, בלי כל אחריות! אפשר להתחיל עוד היום על ידי העתקה מאחד הפורטלים המתאימים את העיצוב, (אולי פורטל:הקהל. --טראכט גוט וועט זיין גוט. שלום - סוכת (שיחת) שלום 19:22, 13 באפריל 2010 (UTC)
ברגע ששמואל מונקעס יהי' פה (או מישהו אחר שיקבל ע"ע הניהול) - אפשר להתחיל. זה יעלה את הרמה מאד! בברכה, חסיד חב"ד - שוחחו עימי!
לדעתי, אפשר להתחיל את זה כמיזם מתחילת היווסדות חסידות חב"ד וכל תקופה שתסתיים תוצא לערך. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 20:26, 14 באפריל 2010 (UTC)
ראו כאן. --טראכט גוט וועט זיין גוט. שלום - סוכת (שיחת) שלום 23:31, 14 באפריל 2010 (UTC)
לדעתי הפורטל מיותר וקצת יותר מידי "לכתחילה אריבער" (ב' אייר היום..). עדיף שנתחיל עם ערך אחד (או מיזם) ונלך ונתרחב, מאשר שנפתח פורטל ונלך ונצטמצם. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 15:48, 15 באפריל 2010 (UTC)
אני בכל אופן מחכה לשמואל מונקס, נראה שהוא שכח קצת מהנושא. --טראכט גוט וועט זיין גוט. שלום - סוכת (שיחת) שלום 18:25, 18 באפריל 2010 (UTC)

ערכים על ניגונים[עריכה]

לדעתי צריך ערך על כל ניגון שיש לו לינק.

בערך צריך להופיע: שם הערך, המילים, המחבר, כל הלינקים (לרוב יש שנים שלוש ולפעמים חמש שש), ובהמשך אי"ה אביא גם את צילום התוים מספר הניגונים.

אני כותב זאת כאן, מכיון שיש מישהו שסובר אחרת.

הביעו דעתכם בבקשה. --טראכט גוט וועט זיין גוט. שלום - סוכת (שיחת) שלום 15:44, 14 באפריל 2010 (UTC)

אנציקלופדיה זה לא מאסף לינקים. אנציקלופדיה זה מאסף ערכים בעלי תוכן. א"כ כל ניגון שיש עליו מספיק תוכן והוא לא רק תת-נושא של קטגוריה כללית יותר, זכאי לערך. דעתי. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 15:54, 14 באפריל 2010 (UTC)
רק אם יש איזה אפי' מעט תוכן שעומד מאוחריו - בצירוף שם, מחבר, מילים, לפחות שני לינקים, עדיף עם התייחסויות מהרבי (יש כמעט לכל הניגונים המרכזיים - נלקטו בספר 'היכל הנגינה') שווה. לא כל ניגון' (כמו שאמר חיים) אך בהחלט יש מקום לניגונים מעין אלה. כל מקרה לגופו. בברכה, חסיד חב"ד - שוחחו עימי!

מנגדים זה לזה[עריכה]

להכניס ערך על ראשי המתנגדים - הגר"א, הרב קנייבסקי, הרב אלישיב, חזון איש, האדמו"ר מבעלז, סאטמר, הרב צבי כהנא- או לא? על כך בקטע הבא מאת א. אברהם, בית משיח 736 (י"א ניסן האחרון):

בית משיח 736

ולמי שמבקש לדעת במה המדובר. אז מדובר ברב איסר פרנקל, והאגרת המדוברת מופיעה עם שמו, באגרות קודש חלק י"א ע' שמז.פיני · (טובת הזולת) 06:51, 15 באפריל 2010 (UTC)

ערך צריך שיהי' על כ"א. הסיפור שמספר פרומער ידוע ומפורסם, וכונת הרבי הייתה - לכא' - על הגדרת החזו"א כיחידי סגולה, משא"כ כאן, כפשוט. בברכה, חסיד חב"ד - שוחחו עימי!
אני מתפלא מאוד על מי שמביא כתבה זו ראיה לדבריו, שלכאורה לא קרא כאן את דברי הרבי בנושא. הרבי מדבר רק על ההשוואה בין הריי"צ לחזו"א והשמתם ב"מאמר אחד". אך לפתוח ערך? וכי אין כל ערך על פישל שניאורסון? ועל הבלין? ועל מאיר פרוש? ועל מטי טוכפלד? ועל צ'ארלי?
שימו גם לב לכותרת: "לא קרב זה אל זה". - אפילו העורל בבית משיח הבים על מה הכוונה - ההשואה בין הריי"צ לגדולים אחרים!--טראכט גוט וועט זיין גוט. שלום - סוכת (שיחת) שלום 15:12, 15 באפריל 2010 (UTC)
בהשלכה לעניניינו הכוונה, לא לשומם באותה קטגוריה. חב"דפדיה ככלל הרי היא כמו ארון ספרים וכל קטגוריה ראשית, כמוה כמדף וקטגוריה פרטית כספר ליקוט. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 15:48, 15 באפריל 2010 (UTC)
הגדרה יפה. --טראכט גוט וועט זיין גוט. שלום - סוכת (שיחת) שלום 04:18, 16 באפריל 2010 (UTC)

ערך על החזון איש[עריכה]

אגב, אכן הגיע הזמן לפתוח ערך על החזון איש. למישהו יש מידע כל שהוא על קשרי החזון איש עם חב"ד? יש לי מידע, אם כי לא מספק לערך. --טראכט גוט וועט זיין גוט. שלום - סוכת (שיחת) שלום 15:21, 15 באפריל 2010 (UTC)
הי' ע"ז בגליונות 'הערות' ד770 לפני כחצי שנה, דיון בהשתתפות הרב פנחס קארף והת' מאיר שלמה פייפ. בברכה, חסיד חב"ד - שוחחו עימי!
כדאי, לדעתי, להשקיע קודם במיזם היסטורייה חב"דית. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 15:48, 15 באפריל 2010 (UTC)
זה לא סתירה. אגב, חסיד, יש אתה באינטרנט את הגליון הנ"ל? --טראכט גוט וועט זיין גוט. שלום - סוכת (שיחת) שלום 18:24, 15 באפריל 2010 (UTC)
עולה בחב"ד אינפו כל שבועיים. אבל זה עבודת נמלים לעבור גליון גליון מבין העשרות ולחפש...בברכה, חסיד חב"ד - שוחחו עימי!
בקרוב בחב"דפדיה יציירו את החזו"א כרב ליטאי בעל קשרים עם חב"ד, כמו שכבר נעשה פה לרב י"י קנייבסקי והרב שטיינמן. פיני · (טובת הזולת) 06:51, 16 באפריל 2010 (UTC)
אין לאף אחד להלחץ. אין לי חומר נגיש, כך שלא נוכל חלילה לכבד את הגה"צ רבי אברהם ישעיהו קרליץ, שחטאו היחיד היה שחלק בהלכה על שיטת חב"ד בהלכה. --טראכט גוט וועט זיין גוט. שלום - סוכת (שיחת) שלום 17:12, 16 באפריל 2010 (UTC)
הוא אשר אמרתי, בסוף יצוייר כאן החזו"א כרב פוסק הלכות אשר אמר את דעתו השונה במעט משלנו. פיני · (טובת הזולת) 20:41, 17 באפריל 2010 (UTC)

תאריך עברי[עריכה]

בקטגוריה: 'שינויים אחרונים' וכן ב'דפי השיחה' - בחתימת המשתמש, ישנם תאריכים לועזיים. האפשרות לשנות לתאריכים עבריים (כמו בויקישיבה) מסובכת?--212.76.106.114 23:13, 15 באפריל 2010 (UTC)

מה שבטוח שאם תירשם לחב"דפדיה תוכל להגדיר זאת בהעדופותיך. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 00:13, 16 באפריל 2010 (UTC)
למרות שזה כתוב בהעדפות וישנה אפשרות כזו, היא לא עומדת במבחן המציאות. --טראכט גוט וועט זיין גוט. שלום - סוכת (שיחת) שלום 02:59, 16 באפריל 2010 (UTC)
אצלי השינויים האחרונים מסודרים בתאריך עברי, אם כי הוא מתחלף בחצות. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 12:05, 16 באפריל 2010 (UTC)
אצלי גם. אם כי החתימה לא, ומתגובתך לאנונימי משמע שגם החתימה ניתן לשנות לתאריך יהודי, דבר שאינו נכון כלל - עכ"פ אצלי. --טראכט גוט וועט זיין גוט. שלום - סוכת (שיחת) שלום 17:09, 16 באפריל 2010 (UTC)

הפניה בית רבי[עריכה]

המילים "בית רבי" מפנים לפורטל:בית רבי. נראה לי שהדבר טעות מכיון שמי שמחפש את הפורטל יש לו הפניה בצד הימיני של המסך וזה דבר קל יותר מלהקליד את המילים, ולכן אף אחד לא מחפש את השם הנ"ל, זולת מי שמחפש את הספר בית רבי, ולכן זה צריך להפנות לספר. --טראכט גוט וועט זיין גוט. שלום - סוכת (שיחת) שלום 02:50, 16 באפריל 2010 (UTC)

יש הגיון בדבריך. הבעיה היא שרוב הקישורים בחב"דפדיה ל"בית רבי" הכוונה לפורטל. יחד עם זאת, מי שיחפש "ספר בית רבי" יגיע לערך המבוקש. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 12:07, 16 באפריל 2010 (UTC)
האם תוכל להביא דוגמא לדבריך. לא ידוע לי על הפניה לפורטל הנ"ל. --טראכט גוט וועט זיין גוט. שלום - סוכת (שיחת) שלום 17:15, 16 באפריל 2010 (UTC)
ראה כאן. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 19:18, 17 באפריל 2010 (UTC)
בבדיקה מהירה, 80% מההפניות הינן לספר בית רבי. וזאת לאחר ששיניתי במקומות רבים מ"בית רבי" ל"ספר בית רבי". פחות או יותר נראה שיש לכל היותר שנים או שלושה קישורים לפורטל. לאור האמור יש צורך לעשות הפניה לספר בית רבי, ובראש העמוד: "לפורטל בית רבי ראו" וכו'. --טראכט גוט וועט זיין גוט. שלום - סוכת (שיחת) שלום 07:09, 18 באפריל 2010 (UTC)
שינתי. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 15:40, 18 באפריל 2010 (UTC)

ניגון אומר השם[עריכה]

מי יודע פרטים על ניגון אומר השם? ועל ניגון קאראהאד

--טראכט גוט וועט זיין גוט. שלום - סוכת (שיחת) שלום 03:53, 16 באפריל 2010 (UTC)

אומר ה' לא עולה לי. תוכל לתת את המילים? אם זה קאראד שאני מכיר הרי ידוע בשם 'שלום עליכם'. אגב, ראה שיחה:ניגון אתם שלום. בברכה, חסיד חב"ד - שוחחו עימי!

הניגון קארהאד הוא ניגון ששר פריד. תרגומו: אומרים לחיים ושמחים ואומרים ה' אחד. --טראכט גוט וועט זיין גוט. שלום - סוכת (שיחת) שלום 04:03, 16 באפריל 2010 (UTC)

והניגון חיילי אדונינו? ושלוחי אדונינו? --טראכט גוט וועט זיין גוט. שלום - סוכת (שיחת) שלום 04:04, 16 באפריל 2010 (UTC)

הניגון הוא "אמר ה' ליעקב"; ניגון נוסף בשם "שלום עליכם א איד". --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 12:11, 16 באפריל 2010 (UTC)
אמר ה' הוא ניגון יהודי-עממי של רוסיה ופולין. ומיוסד על מילים שאינם נאמרים בליובאוויטש. למרות זאת, ניגונים כאלה אף נכנסו בספר הניגונים (ובפדי') כשהשלום שלו וכו'. צ"ע. בברכה, חסיד חב"ד - שוחחו עימי!

כל נדרי[עריכה]

כמדומני שהכל נדרי המבוצע בליובאוויטש הינו אחרת מהנהוג בעולם.

האם יש טעם לפתוח על זה ערך?

יחוסו של אדמו"ר הזקן למהר"ל מפראג[עריכה]

מה דעתכם על פתיחת ערך כזה, בו ישולבו הערכים: בצלאל חריף, שמואל (נכד המהר"ל), יהודה מקאוולי, משה מפוזנא, שניאור זלמן פוזנר (סב אדמו"ר הזקן)?

השאלה היא גם מי יזכה לערך נפרד ומי לא, שהרי ברור שלמהר"ל מפראג מגיע ערך נפרד, וכן לרבי ישראל ברוך אבי אדמו"ר הזקן. השאלה היא בדיוק היכן הגבול. --טראכט גוט וועט זיין גוט. שלום - סוכת (שיחת) שלום 23:52, 18 באפריל 2010 (UTC)

כבר מופיע בערך יעמוד מלך מבית דוד. אפשר להרחיב פרטים על האישים. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 18:28, 19 באפריל 2010 (UTC)
לא הבנתי. לכתוב רק כך: רבי(מופיע כבר בערך אחר) נולד ב.. נפטר ב..., בנו רבי (אסור לכתוב מכיון שכבר מופיע בערך אחר) נולד ב.. נפטר ב..? --טראכט גוט וועט זיין גוט. שלום - סוכת (שיחת) שלום 19:04, 19 באפריל 2010 (UTC)
תוכל להוסיף בערך הנ"ל פרטים אודות כל אחד משושלת היחס. אין צורך להרחיב יתר על המידה על השושלת, פרט למיוחדים שהזכרת ועוד כמה. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 19:16, 19 באפריל 2010 (UTC)
הערך הנ"ל הינו כולל פרטים מרובים ומגוונים. הוא כולל נושאים הלכתיים רבים מאוד בנוגע ליחוס מלכותו של מלך המשיח, ואי אפשר לדחוס בו גם חומר מכובד על יחוסו של הרבי למהר"ל. אולי תדחוס את כל הערכים על משיח תחת ערך אב אחד בשם "משיח"? --ענוים, הגיע זמן גאולתכם! היום ט"ו באייר ה'תש"ע שָׁלוֹם - סוּכַּת (שיחת) שָׁלוֹם 02:50, 29 באפריל 2010 (UTC)

דעתכם[עריכה]

מה דעתכם להוסיף בערך על כל שנה ושנה, תמונה מהרבי של אותה שנה? למשל, על שנת תש"נ יש עכשיו בשנת בחב"ד אינפו --טְרַאכְט גוּט, ווֶעט זַיין גוּט! שָׁלוֹם - סוּכַּת (שיחת) שָׁלוֹם 18:12, 22 באפריל 2010 (UTC)

חיובי. שפע תמונות משנים שונות הועלו על ידי לערך הרבי, והוסרו. בצורה פשוטה אפשר לחפש ו'לכסות' הרבה שנים. בברכה, חסיד חב"ד - שוחחו עימי!
כמדומני, באינפו יש גלריה עם תמונות לפי שנים. פיני · (טובת הזולת) 07:15, 23 באפריל 2010 (UTC)
בעד. רק שיופיע כתמונה סיבולית ובגודל סביר. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 11:51, 23 באפריל 2010 (UTC)

דרוש: בוט החלפת גרשיים מעגולות לרגילות.[עריכה]

בוט זה יתקן אלפי קישורים. דרוש. מי לוקח אחריות?--שניאור 08:01, 26 באפריל 2010 (UTC)

גם אני מצטרף. דחוף ביותר. ובפרט כנגד המשחיתים במקוחמות אחרים בנוגע לאחד מהההחלפות שצריך להחליף וד"ל --ענוים, הגיע זמן גאולתכם! היום י"א בסיוון ה'תש"ע שָׁלוֹם - סוּכַּת (שיחת) שָׁלוֹם 18:44, 24 במאי 2010 (UTC)
גם אני מצטרף לכהנ"ל. וכדאי להעביר הדיון להאולם. משתמש:ישראל כבר גילה איך מפעילים בוט? ---משיח עכשיו! חסיד חב"ד - חדר אורחים
כיון שכדי להפעיל את הבוט אני זקוק לחסדיהם של אנשים נוספים, זה לוקח זמן. אמשיך לטפל בזה. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 19:41, 24 במאי 2010 (UTC)

במסגרת עריכותי התיקוניות...[עריכה]

מה דעתכם, במידה ובתוך ערך קיימת הפניה לתאריך חסידי, לדוגמא: בשנת תש"ד, בתאריך י"ד כסלו, נישא ר' מאיר. לקראת חתונתו זכה לקבל מכתב מיוחד מהרבי מה"מ, בו מסביר לו הרבי את ענין החתונה, שמגיעה אחרי שלמות העבודה האישית, והיא תחילת העבודה בעולם.

לאן אמורים לקשר המילים 'י"ד כסלו', האם לערך על יום חתונת הרבי? יש הרבה מאוד דוגמאות לזה.

הבעיה היא שלפעמים זה חשוב לקשר שמאורע מסויים קרה דווקא ביום הזה, כי לפעמים מתכנניו קבעו כך, ובמקרים בהם זה יקושר ללא מילות הסבר, זה בעייתי.--שניאור 03:30, 27 באפריל 2010 (UTC)

אם התאריך כערך הוא קשור לתוכן הערך עצמו, מספיק לקשר לחודש. לדוגמא: "בשנת תש"ד, בתאריך י"ד כסלו וכו'. כוונת עורכי האירוע הוא לא נושא אנציקלופדי. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 16:53, 27 באפריל 2010 (UTC)

עריכת הקישורים המובילים (בהעברת ערך)[עריכה]

חושבני שבמידה ומעבירים ערך, למשל 'יהדות הדממה' ל'יהדות הדממה (ספר)', חשוב מאוד לשנות גם את הקישורים המובילים באותה הזדמנות. פשוט להריץ חיפוש ולשנות את ההקשרים או ליצור הפניות. אם לא עושים את זה במעמד ההוא, זה הופך להיות עבודה מאוד מעצבנת.--שניאור 03:36, 27 באפריל 2010 (UTC)

צודק. וטוב עוד יותר שכאשר פותחים ערך, לתת לו את השם לפי הכללים. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 18:50, 27 באפריל 2010 (UTC)

הגאון?[עריכה]

מי מחסידי חב"ד זכאי לתואר "הגאון"? ראש ישיבה, רב עיר, מי שבאמת נחשב לגאון? פיני · (טובת הזולת) 13:06, 27 באפריל 2010 (UTC)

מה הנוהג, איני יודע, אך לעניות דעתי, ראש ישיבה וכל אחד שעיסוקו הבולט הוא בנגלה בדווקא, ולא הכוונה ר"מ בישיבה אלא קצת מעבר לזה.--שניאור 14:46, 27 באפריל 2010 (UTC)
פשוט אף אחד! אין אף אחד שיש לו תואר רשמי של "גאון". אנשים בודדים יזכו שבהגדרתם יוסיפו להם על כישוריהם הגאוניים, אך לא כתואר. פשוט עניין אנציקלופדי. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 18:52, 27 באפריל 2010 (UTC)
יש, למשל, הגאון מוילנא, איינשטיין... אבל ברצינות, במחשבה שניה, חיים צודק. מסכים לחלוטין.--שניאור 09:01, 28 באפריל 2010 (UTC)
ובקרב אישים לא חב"דיים? ומה עם התואר זצ"ל? פיני · (טובת הזולת) 09:05, 28 באפריל 2010 (UTC)
יש תפקיד חב"די רשמי "הגאון"?.. תיאורי הסתלקות בערך על האדם, לפי העניין. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 15:02, 28 באפריל 2010 (UTC)

שיחה:יהודה החסיד[עריכה]

נא להגיב. --טְרַאכְט גוּט, ווֶעט זַיין גוּט! שָׁלוֹם - סוּכַּת (שיחת) שָׁלוֹם 18:45, 27 באפריל 2010 (UTC)

צבע ערכים[עריכה]

ישנם ערכים המודגשים בסגול, וישנם ערכים שמודגשים בכחול.

א. מישהו שם לב לכך?

ב. מישהו יודע למה? --טְרַאכְט גוּט, ווֶעט זַיין גוּט! שָׁלוֹם - סוּכַּת (שיחת) שָׁלוֹם 18:52, 27 באפריל 2010 (UTC)

זה לא רק ערכים, ידידי הטהור. כל קישור באינטרנט שמופיע ב'מצב הצבירה' הזה, במידה ופתחת אותו כבר (ומופיע בדף ההיסטוריה של הדפדפן), יופיע כסגול. קישור שלא, יוכחל. בהצלחה.--שניאור 09:03, 28 באפריל 2010 (UTC)

ציון לשבח לחב"דפד היקר...[עריכה]

ליל ל"ג בעומר, יום שמחתו של רשב"י, מגלה פנימיות התורה היא החסידות. ביום זה נצפה היהודי היקר המכונה כאן בשם שלום, תורם בכל מאודו למיזם החסידי החשוב ביותר, וממשיך את דרכו של רשב"י ביום שמחתו.

ועל זאת אנו נפרגן לו ברכת יישר כוח, ושימשיך לתת מידיעותיו ועתותיו לדברים החשובים באמת. עדי התגלות כ"ק אדמו"ר שליט"א.

בשם הצוות. --שניאור 06:36, 2 במאי 2010 (UTC)

תיכף ומיד ממ"ש, למטה מעשרה טפחים! --ענוים, הגיע זמן גאולתכם! היום י"ח באייר ה'תש"ע שָׁלוֹם - סוּכַּת (שיחת) שָׁלוֹם 14:55, 2 במאי 2010 (UTC)
גם אני הקטן מצטרף לכל הנ"ל, וביתר שאת וביתר עוז. אגב שלום ידידי, מה נסגר אודות חבדפדיה באנגלית? האם תוכל לפעול העלאה של מיזם נסיוני (לפחות) עם מאה ערכים בסיסיים מתורגמים לאינטרנט, אך אפשרות להוספה? במידה שלא יתווספו למיזם עד ר"ח אלול מאתיים ערכים - אני מתחייב לגנוז את הרעיון. ובטוחני שהמיזם יגיע לאלף, בוודאות. חבריי, ששומעים אודות חדפדי"ה תמיד מסיימים את השיחה באנחה, ואומרים: "אבל למה זה לא באנגלית"...--אדג. עושים כבוד לליובאויטש. חבדפדיה. צו השעה 00:33, 30 במאי 2010 (UTC)
כמוך אני סבור, ואיני מבין למה יש כאלו שסבורים שהמיזם באנגלית קשור להתפתחותה של חב"דפדיה בעברית. הרי רוב רובם של התורמים בעברית אינם יכולים לתרום באנגלית, וגם לא יתרומו באנגלית, כך שזה לא על חשבון התקדמותה של חב"דפדיה בעברית. חבל! --ענוים, הגיע זמן גאולתכם! היום י"ז בסיוון ה'תש"ע שָׁלוֹם - סוּכַּת (שיחת) שָׁלוֹם 05:10, 30 במאי 2010 (UTC)

עיצוב חדש לעמוד הראשי[עריכה]

התחלתי לעצב מחדש את העמוד הראשי בחב"דפדיה. זה עדיין לא מושלם וללא צבעים מתאימים. אשמח שכל מי שיש לו ידע בתחום ישפר וישכלל או יעיר את הערותיו בדף השיחה שם. הנחתי את הטיוטה כאן: משתמש:חיים נהר/ארגז חול עמוד ראשי--חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 11:56, 2 במאי 2010 (UTC)

אאוטינג[עריכה]

מותר פה לבצע אאוטינג? ראיתי כעת בדף שיחה לא ממש חדש, ושם א' שואל מה שמו של שם משתמש מסויים, ומיד מישהו משיב לו שם מלא. ולאחר בדיקה מסויימת (בתוך חב"דפדיה) נוכחתי שניתן לראות כי אכן זה הבן אדם. מותר לחשוף כאן שמות? אני מאמין שאתם יודעים, כי במקומות אחרים חוסמים לאלתר, מי שמבצע אאוטינג. פיני · (טובת הזולת) 05:57, 4 במאי 2010 (UTC)

ברור שאסור. זה לא דבר נפוץ כלל בחב"דפדיה, ומעולם לא ראיתי שזה קרה, מעניין.--ענוים, הגיע זמן גאולתכם! היום כ' באייר ה'תש"ע שָׁלוֹם - סוּכַּת (שיחת) שָׁלוֹם 06:01, 4 במאי 2010 (UTC)
עיין בדף שיחה, בערך אודות מי שהיה מנהל תו"ת החשאיים, ונפטר מאחורי סורג. פיני · (טובת הזולת) 06:04, 4 במאי 2010 (UTC)
קצת מעניין.. --ענוים, הגיע זמן גאולתכם! היום כ' באייר ה'תש"ע שָׁלוֹם - סוּכַּת (שיחת) שָׁלוֹם 06:19, 4 במאי 2010 (UTC)
ראה שיחה:יונה כהן. משיח נאו! חסיד חב"ד - שוחחו עימי! - היום כ' באייר ה'תש"ע מקבלים פני מלכינו!
יש להימנע מכך בכל מחיר! --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 16:17, 4 במאי 2010 (UTC)

מכתב נפלא[עריכה]

לכל העוסקים כאן במלאכת הקודש.

ראיתי מכתב נפלא באגרות קודש בקשר לאנציקלופדיה, וכמדומני שיש ממנו לימוד רב ועצום לעבודה כאן, ובפרט לשאלת האיכות לגבי הכמות וכיו"ב. ברשותכם אביא המכתב כלשונו:

ב״ה, כ״א חשון, היתשל״א ברוקלין, נ.י. הרה״ג וו״ח אי״א נו״נ רב פעלים וכו׳ מוה״ר יהושע שיי הוטנר שלום וברכה! קבלתי כרך הי״ג של האנציקלופדי׳ התלמודית, ואתאפק לא אוכל מלהביע גודל ההתרשמות והשמחה לראות כרך נוסף זה, אשר אף שגם הכרכים שקדמוהו גדולים הם בגדלות האמיתית היא גדלות תורתנו, אשר ארוכה מארץ מדה ורחבה מני ים, הרי כל כרך הנוסף - כפי שכמדומה לי אמרתי לכת״ר בשיחתנו - לא רק שמוסיף ביאור בכמה ענינים ובכמה כללים בכלל גדול ובכלל ס ת ם דתורה, אלא גם מוסיף בכל הכרכים הקודמים, [וכדיבורנו אז, אשר שונה עניו אנציקלופדי׳ ששלימות האמיתית של כרך הראשון תלוי הוא גם בכרך האחרון וערך האחרון אשר בו, וכמובן].

ובהמשך שיחתנו מאז, הרי כאן המקום להזכיר עוה״פ ועוה׳׳פ בכל לשון של בקשה וכו׳ ע״ד ההוצאה לאור של הכרכים הבאים בזריזות הצי גדולה, ובנוסח הידוע יפה שעה אחת קודם, אשר כאמור נוגע הדבר לכל הכרכים אשר כבר הופיעו וכו׳ וכוי. ובודאי לדכוותי׳ דמר אין צורך בביאור נוסף.

ויהי רצון אשר חפץ ה׳ יצליח ביד כל המשתתפים במפעל הכי נעלה האמור, להו׳׳ל כרך אחר כרך, וכאמור בזריזות האפשרית, ועד שיברכו בקרוב על המוגמר, ולאחרי זה להתחיל תיכף במהדורה שני׳(או הוספות וכוי) שהרי בודאי עצם הופעת הכרכים מוסיף בחידושי תורה בכלל ובסוג דאנציקלופדי׳ זו במיוחד, וכנ׳׳ל אשר ארוכה מארץ מדה.

ובזה מענה ג׳׳כ על הטענה ששמעתי אותה כמה פעמים, שעיכוב ההופעה הוא מפני ההשתדלות שתהי׳ כשלימות יותר ויותר וכו׳, אשר נוסף לתשובה שאם כן אין לדבר סוף, הנה כנ״ל אי אפשר שלא יתחדשו, ובודאי כבר נתחדשו כמה ענינים בערכים שכבר הופיעו, ולא עוד אלא שדוקא זהו מנפלאות התורה, חכמתו ורצונו של הקב׳׳ה, שהיא מעין ומקור מים חייס המפכים הלוך והוסיף, וכדברי המורה הגדול הוא הרמב״ם בסיום וחותם ספרו — מלאה הארץ דעה את הוי׳ כמים לים מכסים.

בכבוד ובברכה, ובפרט בברכת הצלחה בהאמור, לבשר טוב בקרוב ממש מהופעת כרך הי״ד, הט״ו וכו'.

כדרכי, ארשה לי להוסיף הערה בנוגע להאנציקלופדי׳, אשר מכבר עלתה בדעתי ונתחזקה ביותר בקבלת כרך זה, שחלקו החשוב הוא בענין חזקה, והיא: אשר כדאי להוסיף לביאור הערכים שמות הספרים המבארים עניני הערך במיוחד ובפרטיות וכוי, ורגיל הוא בכמה אנציקלופדיות להוסיף בסוף הערכים (ובפרט הערכים החשובים) מה שנקרא עתה בשם ״ביבליאוגרפי׳״, רשימת ספרים ומקורות כוי, ובפרט שבנידון דידו לא תהי׳ בזה טירחה (יתירה), שהרי בודאי כל אחד שעסק בערך מסויים השתמש ומשתמש בספרים אלה, ואין צורך כי א ם לברר הישנם עוד וכוי.

ואף שכבר הופיעו כמה כרכים ואין בהם ביבליאוגרפי׳ האמורה, הרי ודאי שאין בנידון דידן הדין ש״לא להוציא לעז על הראשונים״, ובפרט שנתוסף הענין על ידי המו״ל של הראשונים, ולהשלים הביבליאוגרפי׳ של הערכים שכבר הופיעו הרי יש מק ום להר׳ל חוברת מיוחדת של ביבליאוגרפי׳ לערכים אלו, [בפורמט והאותיות של האנציקלופדי׳].

פשוט, אשר אף שלכל ערך ישנם בתוך הערך כמה מראה מקומות וכו׳ [אשר נחוצים ומוכרחים הם ביותר] ובעשירות רבה, אבל אין בהם התועלת הצפוי׳ לביבליאוגרפי׳ האמורה, ובפרט אשר המראה מקומות רבים הם, ולא כל מוחא סביל לבחור מביניהם מה הם ספרי היסוד והמיוחדים וכוי.

את כת"ר הסליחה על הערות אלו, ותקותי אשר ידונו עליהן וזכות הרבים מסייעת, ומבשרי אחזה גודל התועלת הצפוי׳.

ייש"כ גדול. המסקנות ברורות. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 17:58, 4 במאי 2010 (UTC)
נהניתי מההדגשה להרבות בכמות כי לאיכות אין סוף... --ענוים, הגיע זמן גאולתכם! היום כ' באייר ה'תש"ע שָׁלוֹם - סוּכַּת (שיחת) שָׁלוֹם 18:05, 4 במאי 2010 (UTC)

תבנית חדשה[עריכה]

כמו שכבר שמו לב כמה מהמשתמשים החשובים, ניכר היה בחב"דפדיה חיסרון של תבנית "עריכה" שתציין מה הבעיה בערך.

הסיבה פשוטה: הבעיות לרוב בערך הינם:

 • לא אנציקלופדי
 • כתיבה לא נכונה
 • שייך לערך אחר

ועוד ועוד.

עד עכשיו היתה בעיה, מכיון שלא ידעו למה מציב התבנית שם את התבנית.

הסימן להבדיל בין התבנית הישנה לחדשה הינה: הישנה שמה "לעריכה", והחדשה "עריכה".

כדי להציב את התבנית יש להציב את הטקסט:

{{עריכה|בעיה=לא אנציקלופדי}}

טקסט זה מוצב כמובן כאשר הבעיה היא "לא אנציקלופדי".

ככל הנראה התבנית הישנה תמחק. מה דעתכם? --ענוים, הגיע זמן גאולתכם! היום כ"א באייר ה'תש"ע שָׁלוֹם - סוּכַּת (שיחת) שָׁלוֹם 03:15, 5 במאי 2010 (UTC)

אין צורך בתבנית חדשה. אפשר להוסיף זאת בתבנית הקיימת. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 15:00, 5 במאי 2010 (UTC)
אפשר גם פשוט למחוק את הישנה, ולהשאיר את זו. --ענוים, הגיע זמן גאולתכם! היום כ"א באייר ה'תש"ע שָׁלוֹם - סוּכַּת (שיחת) שָׁלוֹם 15:01, 5 במאי 2010 (UTC)
מלבד זאת, אם תוסיף זאת בתבנית הקיימת, תצטרך לעדכן ב150 הערכים לעריכה, את סיבת העריכה. --ענוים, הגיע זמן גאולתכם! היום כ"א באייר ה'תש"ע שָׁלוֹם - סוּכַּת (שיחת) שָׁלוֹם 15:07, 5 במאי 2010 (UTC)
זה עדיין לא סיבה למחוק תבנית קיימת. מכמה סיבות. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 15:21, 5 במאי 2010 (UTC)
ומה הצעתך? --ענוים, הגיע זמן גאולתכם! היום כ"א באייר ה'תש"ע שָׁלוֹם - סוּכַּת (שיחת) שָׁלוֹם 15:22, 5 במאי 2010 (UTC)
לנסות לשפר את התבנית הקיימת. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 15:27, 5 במאי 2010 (UTC)

היסטוריה חב"דית (2)[עריכה]

בהמשך למה שהערתי בנוגע להיסטורייה החב"דית. סליחה שלא חזרתי לזה ומאז פשוט עבר חודש. הנה כעת יצא לי ועברתי קצת על היסטוריית החב"דית, ונראה לי כי 'קו הזמן החב"דית' היא כדלהלן:

 • תקל"ב – יסוד חסידות חב"ד
 • תקל"ג – הסתלקות המגיד (כולל התקופה שלפני' ושלאחרי' (מה הי' המצב עם המתנגדים, הפגישה עם הגר"א וכו'))
 • תקל"ז – עליית החסידים לארה"ק
 • ליוזנא
 • תקנ"ב – הקטרוג על אדמו"ר הזקן
 • תקנ"ד – הדפסת התניא
 • תקנ"ט – המאסר הראשון
 • תקס"א- המאסר השני
 • ליאדי
 • תקע"ב – מלחמת נפליון
 • תקע"ג – הסתלקות אדמו"ר הזקן
 • ליובאוויטש
 • נשיאות אדמו"ר האמצעי – "רחובות הנהר", מחלוקות שהיו אז וכו'
 • תקפ"ז – מאסרו של אדמו"ר האמצעי
 • תקפ"ח – הסתלקות אדמו"ר האמצעי
 • תקפ"ט – קבלת הנשיאות של הצ"צ
 • תקפ"ז – גזירת הקאנטוניסטים
 • תנועת ההשכלה – מלחמתו של הצ"צ בתנועת ההשכלה ומאסרו בשנת תר"ג
 • תרכ"ו - הסתלקות הצ"צ
 • תרכ"ו – קבלת הנשיאות של אדמו"ר מהר"ש
 • תרמ"א – רצחו של הצאר, פרעות ביהודים ופעולותיו של אדמו"ר מהר"ש
 • תרמ"ג - הסתלקות אדמו"ר מהר"ש
 • תרמ"ג - קבלת הנשיאות של אדמו"ר מהרש"ב
 • תרנ"ז – יסוד תומכי תמימים
 • תרע"ו – עזיבת ליובאוויטש והעברה לרוסטוב
 • תר"פ - הסתלקות אדמו"ר מהרש"ב
 • תר"פ - קבלת הנשיאות של אדמו"ר הריי"צ
 • תרפ"ד – לנינגרד
 • תרפ"ז – מאסרו של אדמו"ר הריי"צ
 • תרפ"ח – עזיבת רוסיה והעברה לריגא
 • תרפ"ט – ביקור בארה"ק
 • תר"צ – ביקור בארה"ב
 • תרצ"ג – עזיבת ריגא והעברה לווארשה, פולין
 • תרצ"ה – עזיבת ווארשה, והעברה לאטוואצק
 • תרצ"ט – מלחמת העולם השני'
 • ת"ש – ארה"ב (כולל הפעולות בארה"ב בשנים אלו)
 • תש"י – הסתלקות
 • תשי"א – קבלת הנשיאות

כמובן אשר אשר בכל אלה יש להוסיף קצת רקע, לדוגמה 'גזירת הקאנטוניסטים' מה הי' הגזירה? איזה שנה? מה פעל הצ"צ? וכדומה? 'עזיבת ליובאוויטש והעברה לרוסטוב' – למה עזב את ליובאוויטש, ולמה רוסטוב? למה נאסר אדמו"ר הריי"צ? 'יבסקציה' מי זה? מה זה?

ובכדי שההיסטורי' תהי' מושלמת ומובנת, מוכרחת להיות ערכים על היסטוריית רוסי', כמו: מלחמת נפליון, מלחמת עולם הראשונה, מלחמת ה'לבנים' וה'אדומים', 'יבסקציה', ועוד. למרות שאינם שייכים ישירות להיסטורייה החב"דית, אבל בכל זאת עירועים בנ"ל הם אלו ששינוי את היסטורייה החב"דית.

כעת צריכים: א) לעבור בחב"דפדי' לראות מה כן יש. ב) אם יש האם חייבים להוסיף. ג) איזה ערכים ממש חסרים. ד) למצוא שמות מתאימים לערכים חדשים. וה) לדאוג שהכל יהי' מבנה אחד, ולא ערכים שלא יתאימו יחד.

מה אתם אומרים? מי עוזר? --שמואל מונקס 22:56, 9 במאי 2010 (UTC)

הלהבת אותי...מצטרף! משיח נאו! חסיד חב"ד - שוחחו עימי! - היום כ"ו באייר ה'תש"ע מקבלים פני מלכינו!
שמואל מונקס כבר יודע את דעתי (חיובית בתנאי שיש עוד משתתפים). --ענוים, הגיע זמן גאולתכם! היום כ"ו באייר ה'תש"ע שָׁלוֹם - סוּכַּת (שיחת) שָׁלוֹם 05:38, 10 במאי 2010 (UTC)
פרוייקט אדיר. הצלחה בהמשך הדרך. פיני · (טובת הזולת) 08:33, 10 במאי 2010 (UTC)
שמואל מונקס, ייש"כ על החלוקה המקיפה, כמובן שצריך להוסיף תתי-חלוקות וכו', אך כבסיס זה מעולה. נקודה נוספת: אין דבר בעולם שעומד בזכות עצמו, כל דבר תלוי ונתמך בגורמים נוספים. בכל זאת, כאשר באים להשקיע במשהו ספציפי, צריך להתמקד בו. שאר הדברים יתוקנו במקומם ובזמנם. ובנוגע ל"תולדות חב"ד: א. חשוב להגדיר מראש את סגנון כתיבת הדברים, היכן מקצרים והיכן מאריכים. ב. לאחמ"כ יש להתרכז בכתיבה ולא נורא עם יהיו חסר קצת רקע שניתן להשלימו. ג. בכדי למנוע 'פיזור הנפש' הצעתי להתחיל לכתוב מהכותרת הראשונה ("תקל"ב - יסוד חסידות חב"ד") ועד שלא מסיימים אותו - לא עוברים לכותרת הבאה.
לצורך כך יצרתי את הדף: חב"דפדיה:מיזמי חב"דפדיה/תולדות חסידות חב"ד. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 16:46, 10 במאי 2010 (UTC)
יעוץ: יש חומר בקובצי התמים, ב' והלאה. --ענוים, הגיע זמן גאולתכם! היום כ"ו באייר ה'תש"ע שָׁלוֹם - סוּכַּת (שיחת) שָׁלוֹם 23:53, 10 במאי 2010 (UTC)

זכויות יוצרים[עריכה]

ישנן תמונות שזכויות היוצרים עליהם הינם בציון מקורם וכדו'. חבל שאין תבנית כאן בחבדפדיה בצמוד למיקום התמונה שם יופיעו כל הפרטים הלא חשובים האלו, כדי שלא נצטרך להציגם בגוף הערך. --ענוים, הגיע זמן גאולתכם! היום כ"ו באייר ה'תש"ע שָׁלוֹם - סוּכַּת (שיחת) שָׁלוֹם 04:40, 10 במאי 2010 (UTC)

התקפה ופיתרונה[עריכה]

בעקבות התקפת השחתות אוטומטיות, עודכן המערכת, שכל תורם שאינו רשום יאלץ לפתור תרגיל חשבוני פשוט על מנת לוודא שאינו 'משחית אוטומטי' (ראה כאן). אנו - החב"דפדים - מסיקים את המסקנה שככל הנראה התפשטות הקדושה הגיע למימדים נוספים, שהגבירו את שיטות הלחימה של הלעו"ז, לכדי התקפת השחתה. תקוותנו שמכאן ואילך נלך ונוסף באור עדי יגורש החושך ובא לציון גואל. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 19:21, 13 במאי 2010 (UTC)

כתבה ב-ynet[עריכה]

חלק נכבד מהכתבה: ynet מציג: הכירו את אתר חב"ד בישראל, מוקדש לחב"דפדיה. יכול מאוד להיות שזה הגורם לווירוס שהשתולל פה היום. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 22:09, 13 במאי 2010 (UTC)

חב"דפדיה מצוטטת[עריכה]

במקומון "מה נשמע" בקרית מלאכי פורסם ראיון על הרב ירוסלבסקי. בתחתיתו הם שמו "כרטיס ביקור" קצר על הרבי אותו הם ציטטו (וקצת ערכו) מהערך יצחק יהודה ירוסלבסקי בחב"דפדיה (אפשר לשים לב לטעויות הניקוד השוות). [1] דומני שהגיע הזמן שנפנים את את האחריות הרובצת עלינו ולהעלות את רמת הכתיבה והדיוק. בהצלחה! --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 22:59, 15 במאי 2010 (UTC)


מיזם חידושי הרבי על הש"ס[עריכה]

נראה לי שאפשר להתחיל להפוך חלק מהם לערכים.

בצירוף הערכים שערכתי מתורת נשיאי חבד בנגלה, כל אחד על המסכתא ששייך. --ענוים, הגיע זמן גאולתכם! היום ג' בסיוון ה'תש"ע שָׁלוֹם - סוּכַּת (שיחת) שָׁלוֹם 05:18, 16 במאי 2010 (UTC)

נראה לי שכדאי קודם לשפר את הערכים הקיימים. או לפתוח שישה ערכים כל ה"סדרים". --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 15:09, 16 במאי 2010 (UTC)

מניין ערכים[עריכה]

אתמול נמחקו ערכים רבים, והם ספרים אשר הועברו לערכים של מחבריהם. אבל מניין הערכים באתר לא השתנה...!פיני · (טובת הזולת) 05:44, 17 במאי 2010 (UTC)

באם כוונתך למספר המופיע בעמוד הראשי, הרי שהוא לא מתעדכן מידי. העידכון המדויק מופיע במיוחד:סטטיסטיקות. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 17:15, 17 במאי 2010 (UTC)

קיצור חתימות והסרת "בליטות"[עריכה]

אני ממליץ לקצר את החתימות הארוכות והמודגשות. הן בולטות לעין יותר מהדיון עצמו וזה קצת מגוחך. יש הרבה רעיונות כיצד להבליט משהו "ללא בליטות".. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 19:32, 17 במאי 2010 (UTC)

טענתי זאת לשלום והשיב לי להיפך. בכ"א אקצר. משיח נאו! חסיד חב"ד - שוחחו עימי! - היום ד' בסיוון ה'תש"ע מקבלים פני מלכינו!
במייל? כי לא זכור לי. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 19:37, 17 במאי 2010 (UTC)
מעין טענתך, באחד מדפי השיח. לא זכור לי כרגע אי' מקומו. ---משיח עכשיו! חסיד חב"ד - חדר אורחים
כאן. --ענוים, הגיע זמן גאולתכם! היום ד' בסיוון ה'תש"ע שָׁלוֹם - סוּכַּת (שיחת) שָׁלוֹם 23:22, 17 במאי 2010 (UTC)
שלום, אגב, אינך יודע שדל"ת וזי"ן מתחלפים בארמית (בהקשר ל"תיקון" שלך לחסיד). --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 23:37, 17 במאי 2010 (UTC)
אכן, ובעז"ה נקים חב"דפדיה בארמית גם אי"ה לכל הזקוקים לכך. ובתור חב"דפד של החב"דפד בארמית הנני להעיר, כי דומה לי שהמילה "זכור" אינה נכתבת בארמית כמו שהוא כתב אותה "דכוור", אם כי התיקון שלי היה מחוסר תשומת לב שהוא כתב זאת בשפה של חב"דפדיה - ארמית. --ענוים, הגיע זמן גאולתכם! היום ד' בסיוון ה'תש"ע שָׁלוֹם - סוּכַּת (שיחת) שָׁלוֹם 23:43, 17 במאי 2010 (UTC)
בדרך הפשט התיקון שלך היה נכון. מה שכתבתי היה ע"ד הדרוש או הרמז. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 23:49, 17 במאי 2010 (UTC)

ערך נפרד לספרים?![עריכה]

עד לא מכבר כל ספר/חיבור, היה זכאי לערך. לפני זמן-מה, צמחה כאן מגמה להכניס ספרים בתוך ערכים של מחברי הספרים. מעתה ואילך, אין ספר שזכאי לערך? או שיש כללים בזה? פיני · (טובת הזולת) 05:48, 23 במאי 2010 (UTC)

מצטרף לשאלה. ---משיח עכשיו! חסיד חב"ד - חדר אורחים
כמו השאלה הכללית, מי ומה זכאים לערך ומי לא? ספר מכובד שיש עליו מידע מעבר לתוכנו ומיהו מחברו, ראוי לערך. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 15:38, 23 במאי 2010 (UTC)

חב"דפדיה:ציטוטים מחב"דפדיה[עריכה]

דף חדש שאמור ללקט את הציטוטים ההולכים וגוברים מחב"דפדיה. משתמשים מתבקשים להוסיף ציטוטים שניכר בעליל שמקורם בחב"דפדיה. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 16:51, 23 במאי 2010 (UTC)

וכן מומלץ לציין מי צוטט המקור ומי לא (למשל במוסף המבשר של חג השבועות, צוטט המקור)? --ענוים, הגיע זמן גאולתכם! היום י' בסיוון ה'תש"ע שָׁלוֹם - סוּכַּת (שיחת) שָׁלוֹם 18:06, 23 במאי 2010 (UTC)
כיון שהמידע שנלקח הוא קצת זעום, לא נראה שיש צורך לציין, למרות שכך כן הוגן. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 18:58, 23 במאי 2010 (UTC)

ערכים קצרים[עריכה]

מזמן שמתי אל ליבי שיש ריבוי ערכים שאפשר ליצור אותם, הבעי' היא שהם קצרים, ואין איפה להכניס אותם. לדוגמא: בדבר מלכות השבועי כותב מלך המשיח הטעם שהפולנים קראו ליהודים 'משה'קע'. לא אכתוב הטעם[1]. אבל איפה, איפה אני מכניס ערך כזה? הבו פתרון. אולי מעין 'פורטל' כזה? דף מיזם?---משיח עכשיו! חסיד חב"ד - חדר אורחים

א. לא כל דבר מעניין שייך לאנציקלופדיה. ב. באופן ספציפי למה שהבאת, ניתן להכניס זאת לערך פולין בהקשר מתאים. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 17:42, 24 במאי 2010 (UTC)

הערות שוליים

 1. אתם מוזמננים להסתכל...

ציון מקורות[עריכה]

[2] במיזם ויקיפדיה הוכרז, כי כאשר מציינים מקורות מחב"דפדיה, אין לציין זאת בגוף הערך אלא מספיק בדף השיחה (וי"א אף בתקציר העריכה). הכרזה זו הוכרזה על ידי הביוקרוט שם, ואי לכך אני שמ לבשר לקהל כותבינו, כי אין צורך לצייין מקורות מויקיפדיה, רק באותה צורה שהם מציינים ממנו. יאכלו ענווים וישבעו. --ענוים, הגיע זמן גאולתכם! היום י"ג בסיוון ה'תש"ע שָׁלוֹם - סוּכַּת (שיחת) שָׁלוֹם 18:05, 26 במאי 2010 (UTC)--ענוים, הגיע זמן גאולתכם! היום י"ג בסיוון ה'תש"ע שָׁלוֹם - סוּכַּת (שיחת) שָׁלוֹם 18:05, 26 במאי 2010 (UTC)

כאמור שם, כשלא מעתיקים כלשונו. וכן בכלל עדיף שלא להעתיק מידע, אלא לערכו בהתאם לסגנון בחב"דפדיה. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 19:52, 26 במאי 2010 (UTC)
לא, אף אפילו כשמעתיקים כלשונו:

ציטוט:

אם לוקחים חומר (טקסט כלשונו, תמונה) מחב"דפדיה, או מוויקיפדיה למקום אחר, יש לציין עובדה זו לצרכי קרדיט כנדרש מתנאי הרישיון, אך אין מדובר במקור במובן אסמכתא, היינו ראיה לנכונות המידע. את המקור והלינק אפשר, למיטב ידיעתי, לציין בדף השיחה, ועדיף שלא כהערת שוליים כדי שלא ייראה כמתיימר להיות אסמכתא. ובכל מקרה עדיף שלא לקחת טקסט כלשונו אלא לנסחו מחדש. העתקה היא פתרון אפשרי (וחוקי במקרה זה) לעצלנים, וכמובן רק במקרה שהוא נמצא תקין, מועיל וממוסמך. Magister • שיחה 01:53, 25 במאי 2010 (IDT) --ענוים, הגיע זמן גאולתכם! היום י"ג בסיוון ה'תש"ע שָׁלוֹם - סוּכַּת (שיחת) שָׁלוֹם 23:08, 26 במאי 2010 (UTC)

בכל אופן עדיף לערוך ובכך לחסוך גם את ציון המקור בדף השיחה והכי חשוב, שיתאים לסגנון החב"דפדי. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 15:43, 27 במאי 2010 (UTC)
אגב אם תעיין ברשיון GNU Free Documentation License 1.2, תראה שאם מעתיקים טקסט שלא בלשונו, אלא משתמשים בידיעות בשפה שלך, אין צריך כלל לציין מקור! --ענוים, הגיע זמן גאולתכם! היום י"ח בסיוון ה'תש"ע שָׁלוֹם - סוּכַּת (שיחת) שָׁלוֹם 18:08, 31 במאי 2010 (UTC)

הערות שוליים בדפי שיחה[עריכה]

לנוחיות כולם, נראה לי שכדאי להימנע משימוש בהערות שוליים בדפי השיחה. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 12:30, 28 במאי 2010 (UTC)

נשמע הגיוני. ---משיח עכשיו! חסיד חב"ד - חדר אורחים
לפעמים זה נצרך מאוד. ואע"פ שבויקי זה לא נהוג... ההפרעה לא נוראה. --ענוים, הגיע זמן גאולתכם! היום ט"ו בסיוון ה'תש"ע שָׁלוֹם - סוּכַּת (שיחת) שָׁלוֹם 14:33, 28 במאי 2010 (UTC)
בכל אופן, כדאי להימנע מזה ככל האפשר. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 14:34, 28 במאי 2010 (UTC)
במחשבה שני', אם למשתמש לא אכפת שיהי' כזה בדף שיחתו, הרי שאין בעי' (לי לא אכפת). ---משיח עכשיו! חסיד חב"ד - חדר אורחים
הכוונה הייתה בעיקר לדפי השיחה במרחב הערכים. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 21:41, 29 במאי 2010 (UTC)

אפשערניש[עריכה]

אם אינני טועה הרי ביום ראשון הבא יהי' אופשערניש לחב"דפדיה. במה יצויין היום? ---משיח עכשיו! חסיד חב"ד - חדר אורחים

תוכנן לחדש את העיצוב, אך כיון שהלוגו טרם מוכן (למיטב ידיעתי) נסתפק בהודעה בחב"ד אינפו ופירוט ההשגים החשובים. אולי גם נעשה פירסום קטן בבית משיח. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 16:37, 31 במאי 2010 (UTC)
מוכרח. ואגב, זה שנתיים שאני הוגה את רעיון הכתבה הגדולה בבית משיח, פרטי' וכו' (-: ---משיח עכשיו! חסיד חב"ד - חדר אורחים
דווקא אצלי מונח שעם כתבה גדולה כדאי להמתין קמעה, אך בהחלט יש מקום לדף גדול לידע את הציבור על המיזם החשוב. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 20:19, 31 במאי 2010 (UTC)
חשבתי כבר מזמן כי חייבים להכניס כתבה בבית משיח, למרות כי יכולים לחכות עם זה, כי סוף כל סוף הרי מדובר (ברק) 40000 ערכים. אבל העצה להצלחה היא כשאנשים ישמעו על חב"דפדי', צריך לפעול איכשהו כי חב"דפדי' יכנס לראשם של האנשים. מה שיותר אנשים יידעו מזה בדרך ממילא יהי' יותר גולשים, והעיקר יותר כותבים.--שמואל מונקס 20:25, 31 במאי 2010 (UTC)
בעקבות הדירבון הבלתי פוסק, אנסה לפעול כבר כעת להכניס עמוד (צבעוני) על חב"דפדיה. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 20:29, 31 במאי 2010 (UTC)
דווקא לדעתי לכתבה גדולה יש עוד זמן, נחכה אולי לי"ט כסלו ("הפצת המעיינות" וכו'). עמוד צבעוני עם כתובת אינטרנט - חשוב ומוכרח. ---משיח עכשיו! חסיד חב"ד - חדר אורחים
ייש"כ חסיד. ברגעים אלו אני פועל בעניין ויש הסכמה כללית. נקווה שיתפעל בטוב. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 20:51, 31 במאי 2010 (UTC)

ידיעה בבית משיח - חוות דעתכם[עריכה]

צורת עימוד (יעוצב על ידי גרפיקאי)

להלן תוכן המודעה שיפורסם בעז"ה בבית משיח, לקראת 3 שנים לחב"דפדיה. בצד שמאל תמונה ראשונית של הצורה בה המודעה אמורה להיות. שימו לב: התמונה אינה הגירסה הסופית של הטסט! נא להוסיף להגיה ולשפר (הנוסח צריך להיות סגור תוך 24/30 שעות.

חב"דפדיה – האנציקלופדיה החב"דית הגדולה בעולם!

3 שנים:

למעלה מ-4,000 ערכים!

למעלה מ-3,000,000 צפיות!

בואו ליהנות ולהַנות. הצטרפו לעשרות השותפים לכתיבת המיזם החב"די הגדול בעולם והפצת המעיינות בקני מידה שטרם היה כמוהו!

חב"דפדיה הינה אנציקלופדיה חב"דית וירטואלית החופשית לכתיבה, שאותה כולם יכולים לערוך. כל אחד מוסף מהידע והכישורים שלו וכך מרכזים את כל המידע האנציקלופדי הקשור לחסידות וחסידי חב"ד, באופן שכל אחד יכול לקרוא להוסיף ולהרחיב. חב"דפדיה שמה לעצמה מטרה, להביא לכך שכל ערך, מושג, נושא, דמות וכדומה בחסידות חב"ד, יקבל ערך בחב"דפדיה, כתוב בשפה המובנת גם לאדם שטרם שמע או הכיר את חב"ד.

האתר מופעל בחסות האתר חב"ד בישראל (chabad.co.il) ואתר החדשות חב"ד אינפו (chabad.info).

www.chabad.co.il/chabadpedia

--חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 21:46, 31 במאי 2010 (UTC)

בכלליות נוסח חזק.

תיקונים:[עריכה]

 • בקנה מידה שאין כמוהו וכו'.
 • ערך בחב"דפדיה הכתוב בשפה המובנת כו'. --חייבים בוט החלפות! אם אפשר, לפני ביאת משיח, היום י"ח בסיוון ה'תש"ע שָׁלוֹם - סוּכַּת (שיחת) שָׁלוֹם 23:03, 31 במאי 2010 (UTC)
"כתוב בשפה המובנת גם לאדם שטרם שמע או הכיר את חב"ד" קצת מיותר. לא? אולי יש אפשרות לשלב את זה יותר עם המילים לפני זה?
יפה, סוף כל סוף חב"דפדיה יקבל קצת תשומי.
אולי הגיע הזמן שלהאתר יהי' כתובת לעצמו: chabadpedia.com --שמואל מונקס 01:09, 1 ביוני 2010 (UTC)
לא צריך כ"כ הרבה סימני קריאה. יוצר תחושה ילדותית ותלהמת משהו. לא יודע, כך זה נראה לי.
נשמח שיועלה צילום מהמודעה הצבעונית לכאן. ---משיח עכשיו! חסיד חב"ד - חדר אורחים
להוסיף רשימת נושאים (פורטלים), בצד המודעה. פיני · (טובת הזולת) 06:29, 1 ביוני 2010 (UTC)
תודה. אשנה ואעלה את הגירסה המשופרת. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 15:20, 1 ביוני 2010 (UTC)
שמואל מונקס, יש לחב"דפדיה דומיינים שלה. נמצא בטיפול. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 17:05, 1 ביוני 2010 (UTC)

נוסח קצת שונה[עריכה]

חב"דפדיה – כל 'חב"ד' באתר אינטרנט

שלוש שנים עברו מאז עלה לאוויר האתר חב"דפדיה (www.chabad.info/chabadpedia) שלוש שנים בהן האתר גדל והתפתח ללמעלה מ-4,000 ערכים וללמעלה מ-3.000.000 צפיות.

היום כבר כולם יודעים – כשמחפשים מידע על אחד הרביים או על חסיד מאחת התקופות, על מושג בחסידות או על ספר, על גאולה ומשיח או על תאריך חב"די, על מנהג, על מוסד, על קהילה או על ניגון חב"די, ישנה כתובת אחת בה מרוכז כל החומר על כל נושא שבחסידות, כתוב כערך אנציקלופדי ומובן לכל. זוהי הכתובת של חב"דפדיה –האנציקלופדיה החב"דית ברשת האינטרנט.

כוחה של חב"דפדיה הוא בהיותה אנציקלופדיה חופשית, אותה יכול כל אחד לערוך, להוסיף ולשנות. ארבעת האלפים ערכים שכבר נכתבו הינם תוצאה ישירה של מאות משתמשים שתרמו מזמנם ומהידע שברשותם לטובת הכלל.

אם גם לכם יש ידע בנושא כל שהוא בחסידות, אם גם לכם יש מה להוסיף ולשפר, אל תשאירו את המידע הזה אצלכם אלא שתפו אותו לטובת כולנו בחב"דפדיה.

ניסוח משולב[עריכה]

חב"דפדיה – האנציקלופדיה החב"דית הגדולה בעולם

למעלה מ-4,000 ערכים ו-3,000,000 צפיות.

הצטרפו להצלחה!

לפני שלוש שנים עלה האתר חב"דפדיה לרשת ומאז הוא גדל והתפתח למאגר המידע החב"די הגדול בעולם. היום כולם יודעים, כשמחפשים מידע חב"די אודות; אחד הרביים, חסיד ותיק, מושג בחסידות, ספר, נושא בגאולה ומשיח, תאריך, מנהג, מוסד, קהילה או ניגון – ניגשים לחב"דפדיה והחומר יימצא בו, מנוסח בבהירות אנציקלופדית ומובנת לכל.

כוחה של חב"דפדיה הוא בהיותה אנציקלופדיה חופשית, אותה יכול כל אחד לערוך, להוסיף ולשנות. ארבעת האלפים ערכים שכבר נכתבו הינם תוצאה ישירה של מאות משתמשים שתרמו מזמנם ומהידע שברשותם לטובת הכלל. אם גם לכם ידע בנושאי חסידות וחסידי חב"ד, אם גם לכם כישורי כתיבה וניסוח, אל תשאירו זאת לעצמכם, שתפו בו את כולם!

האתר מופעל בחסות האתר חב"ד בישראל (chabad.co.il) ואתר החדשות חב"ד אינפו (chabad.info).

www.chabad.co.il/chabadpedia

כמה הערות:
1. אין עוד אנציקלופדיה חב"דית. לכן הנוסח "האנציקלופדיה החב"דית הגדולה בעולם" לא נכון ומוטעה. נשמע ממנו כאילו יש עוד אנציקלופדיה וחב"דפדיה הגדולה. אם כבר "האנציקלופדיה החב"דית היחידה", אבל אין עניין להבליט את הנקודה הזאת. לכן המלצתי על הנוסח שלי...
2. המילים "הצטרפו להצלחה" נדושות, לא מכבדות ולא מתאימות. מדובר על ידיעה בעיתון, לא על פרסומת.
3. "למאגר המידע החב"די הגדול בעולם" שוב הערתי הראשונה. אם כבר "למאגר מידע ענק" או משהו דומה.
4. "חסיד ותיק" - ומה עם חסיד מתקופתנו?
5. "ניגשים לחב"דפדיה והחומר יימצא בו, מנוסח בבהירות אנציקלופדית ומובנת לכל" המון ערכים לא נמצאים בחב"דפדיה, ולכן זה לא נכון לכתוב שהחומר ימצא בו, גם ה"מנוסח בבהירות" קצת בעייתי. הנוסח שכתבתי נשמע לי עלכ"פ פחות מחייב ומתיימר.
6. "אם גם לכם כישורי כתיבה וניסוח" נראה לי מיותר לגמרי...
תודה. אגבש נוסח בעקבות הערותיך. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 17:53, 1 ביוני 2010 (UTC)

חב"דפדיה – האנציקלופדיה החב"דית (הראשונה)!

למעלה מ-4,000 ערכים ו-3,000,000 צפיות.

לפני שלוש שנים עלה האתר חב"דפדיה לרשת ומאז הוא גדל והתפתח למאגר מידע חב"די ענק מימדים. היום כולם יודעים, כשמחפשים מידע חב"די אודות; אחד הרביים, חסיד פלוני, מושג בחסידות, ספר, נושא בגאולה ומשיח, תאריך, מנהג, מוסד, קהילה או ניגון – ניגשים לחב"דפדיה והחומר יימצא בו, מנוסח כערך אנציקלופדי ומובן לכל. כוחה של חב"דפדיה הוא בהיותה אנציקלופדיה חופשית, אותה יכול כל אחד לערוך, להוסיף ולשנות. ארבעת האלפים ערכים שכבר נכתבו הינם תוצאה ישירה של מאות משתמשים שתרמו מזמנם ומהידע שברשותם לטובת הכלל.

אם גם לכם ידע בנושאי חסידות וחסידי חב"ד, אל תשאירו זאת לעצמכם, שתפו בו את כולם!

ועכשיו?.. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 21:10, 1 ביוני 2010 (UTC)

דעתי:
חב"דפדיה - האנציקלופידה החב"דית ברשת (אגב, מה רע בנוסח "חב"דפדיה – כל 'חב"ד' באתר אינטרנט?)
לפני כשלוש שנים, עלה לרשת האינטרנט האתר חב"דפדיה עם אלף ערכים בחסידות חב"ד. מאז הוא גדל והתפתח . .
שתפו בו את כולנו
קיבלתי. נשלח למערכת! הערות נוספות נא להזדרז לשלוח במייל. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 05:43, 2 ביוני 2010 (UTC)
מה קורה? (ומז"ט על המינוי הרשמי כעורך חב"דפדיה באתר חב"ד בישרא-ל...). ---משיח עכשיו! חסיד חב"ד - חדר אורחים
העניין נשלח כפי הגירסא שהתקבלה כאן, בתוספת השינויים האנונימיים. בעז"ה בשבוע הבא זה יופיע בעיתון. תודה על האיחול, זה לא מינוי רשמי, זה עניין של התחייבות לנטר את כל ה"שינויים האחרונים" מידי יום (מקסימום יומיים). --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 20:07, 5 ביוני 2010 (UTC)

נא להודיע[עריכה]

נא להודיע כאן כשהדבר יתפרסם בעיתון הנ"ל, ייש"כ.--חייבים בוט החלפות! אם אפשר, לפני ביאת משיח, היום כ"ו בסיוון ה'תש"ע שָׁלוֹם - יהודים משוחחים 08:17, 8 ביוני 2010 (UTC)

חב"ד פדיה באנגלית[עריכה]

הבהרה: קטע זה נכתב אך לפני יומיים, אך מכיון שהוא נכתב בהמשך לקטע ישן, הוא הועבר לארכיון, ומפאת חשיבותו הוא הועבר שוב לאולם הדיונים: --אדג. עושים כבוד לליובאויטש. חבדפדיה. צו השעה 04:34, 1 ביוני 2010 (UTC) שלום ידידי, מה נסגר אודות חבדפדיה באנגלית? האם תוכל לפעול העלאה של מיזם נסיוני (לפחות) עם מאה ערכים בסיסיים מתורגמים לאינטרנט, אך אפשרות להוספה? במידה שלא יתווספו למיזם עד ר"ח אלול מאתיים ערכים - אני מתחייב לגנוז את הרעיון. ובטוחני שהמיזם יגיע לאלף, בוודאות. חבריי, ששומעים אודות חדפדי"ה תמיד מסיימים את השיחה באנחה, ואומרים: "אבל למה זה לא באנגלית"...--אדג. עושים כבוד לליובאויטש. חבדפדיה. צו השעה 00:33, 30 במאי 2010 (UTC)

כמוך אני סבור, ואיני מבין למה יש כאלו שסבורים שהמיזם באנגלית קשור להתפתחותה של חב"דפדיה בעברית. הרי רוב רובם של התורמים בעברית אינם יכולים לתרום באנגלית, וגם לא יתרומו באנגלית, כך שזה לא על חשבון התקדמותה של חב"דפדיה בעברית. חבל! --ענוים, הגיע זמן גאולתכם! היום י"ז בסיוון ה'תש"ע שָׁלוֹם - סוּכַּת (שיחת) שָׁלוֹם 05:10, 30 במאי 2010 (UTC)
ע"פ בקשת שלום אני מגיב בעניין. ע"פ דעתי זה מיותר, עד שלא תהיה דרישה מצד חב"דפדים למיזם כזה.--שניאור 02:37, 1 ביוני 2010 (UTC)
אדג לא מספיק בשבילך? בפרט שהוא מדבר בשם הרבה מחבריו. להיפך, אנו לא רוצים שחב"דפדים מכאן ישתתפו שם. אנו מצפים דווקא לחדשים שיתרמו שם, וללא יותר מאחד (אולי אדג עצמו) שיהיה מפעיל מערכת שם ויבדוק את רמת התרומות. --חייבים בוט החלפות! אם אפשר, לפני ביאת משיח, היום י"ט בסיוון ה'תש"ע שָׁלוֹם - סוּכַּת (שיחת) שָׁלוֹם 03:02, 1 ביוני 2010 (UTC)
שאלת עם אדג לא מספיק בשבילי, והתשובה היא - לא. עם האנגלית שלו, עדיף שיתרום בעברית.--שניאור 03:26, 1 ביוני 2010 (UTC)
גם אני מתנגד בנתיים להצעה, מב' טעמים:
א. בדרך ממילא כאשר יש עוד אנצקלופדיית ויקי, הפוקוס מוסט גם אלי' ויורד במקצת מאיתנו, וכל-עוד שאין (לפחות) 1000 ערכים, אסור שיהי' מצב כזה.
אם התורמים העיקריים יהיו תלמידי תו"ת ברינוא ובחורי אה"ת, האנגלית תהי' אנגלית גוגל, וזה יעשה בושות איומות...---משיח עכשיו! חסיד חב"ד - חדר אורחים
ובכן, מצד והייתם נקים אגיב בקצרה

אמת שאיני מסוגל לכתוב באנגלית, בקושי לקרוא אולם חשבו על אלפי בנות אנ״ש בקרטון המיטב אנגליה ואוסטרליה שיודעות לכתוב כראוי ובעלות ידעחסידי הנני משוכנע שהן תתלהבנה מן הפרויקט ובזכות נשים צדקניות כו׳. זאת ועוד, הן אמת שבחורי החמש האוהלי תורניקס אינם יודעים כמעט קרוא ונכתוב באנגלית אולם חסרון זה מתגמד לעומת הידע העצום שלהם בענינים אלו חשבו על זה, אדרבה מה יקרה עם האתר יעלה לתקופת נסיון עם קישור מלבד טינפו האנגלית try! לא נפסיד כלום! אולי קצת זמן הבעיה עם מנהל מערכת אני מכיר בחור שיכול לעשות זאת טוב מאוד כמדומני ששמואל מונקעס גם כן מכירו היטב אנסה לדבר איתו--אדג. עושים כבוד לליובאויטש. חבדפדיה. צו השעה 04:34, 1 ביוני 2010 (UTC)

אישית דיברתי עם הרבה חברה אמריקיים וכולם בדעה אחת כי חייב שיהי' חב"דפדי' באנגלית. (אבל נראה לי כי זה לא יהי' כ"כ קל. כי מנסיוני מהעבר (הן כשחפשתי חברה לחב"דאינפו באנגלית, והן כשחפשתי לחב"ד ווארלד) כמעט ואין חברה אמריקיים משיחיסטים שמוכנים להתמסר לדברים כאלה.) בכל זאת נראה לי כי שווה לחכות. --שמואל מונקס 06:36, 1 ביוני 2010 (UTC)
תומך בדעת שתי השורות שמעלי.--שניאור 06:49, 1 ביוני 2010 (UTC)
למעוניינים בחב"דפדיה באנגלית: א. בכדי שמיזם יגיע לרמה סבירה, דרושים עשרות רבות של תורמים ובנתיים נראה שבעברית יש יותר מוטיבציה. ב. יחד עם זאת, כיון שמדובר במיזם סופי ומוגבל, יהיה ניתן לתרגם כמות מכובדת (לא פחות מ-100 לדעתי) של ערכים שהגיעו לידי גמר סופי, כשהבסיס הוא חב"דפדיה בעברית. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 15:23, 1 ביוני 2010 (UTC)
אהבתי את הפיסקה הזו: "כמעט ואין חברה אמריקיים משיחיסטים שמוכנים להתמסר לדברים כאלה". חשבתי (כפי שטענתם לאחרונה) שעניין המשיחיות הוא זניח ונוגע לאחוז קטן מהערכים, עכשיו מסתבר שתנאי בסיס לנהל את המיזם הוא היותך "משיחיסט".
מה לעשות שהמשיחיסטים יותר חדורים במוטיבציה להפצת המעיינות. באתר חב"ד און ליין היה פעם מיזם דומה והיחידים שתרמו שם זה משיחיסטים. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 06:05, 2 ביוני 2010 (UTC)
"כפי שטענתם לאחרונה" האם זה מכובן עלי???--שמואל מונקס 17:34, 2 ביוני 2010 (UTC)
לא! בכלל לא קשור לחב"דפדיה. לא ראוי ליחס. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 17:43, 2 ביוני 2010 (UTC)
לדעתי חב"דפדיה באנגלית הוא דבר מחוייב המציאות. שהרי המטרה היא הפצת המעיינות ויש הרבה יותר יהודים דוברי אנגלית מאשר דוברי עברית. מניסיון בויקיפדיה להבדיל, אנציקלופדיות בשפות שונות מעשירות מאוד זו את זו, שכן הם מאפשרות שיתוף של ידע עולמי. לתרגם ערך זה דבר קל לאין ערוך מאשר לכתוב ערך מחדש. ומידע שיכנס באחד המיזמים יוכל לעבור בקלות רבה יותר למקביל לו. אין לי ספק שלא רק שזה לא יוריד מהמשתתפים במיזם, אלא רק יוסיף לעניין ולפרסום של חב"דפדיה בעברית, שיגיעו אליה גם דרך האנגלית. --שיע.ק 20:34, 6 ביוני 2010 (UTC)
תיאורטית אתה צודק, בפועל כיון שמקור כל המידע בנושא חב"ד הוא בעברית (לה"ק) וכן רוב התורמים דוברי שפה זו ולכל הפחות כשפה שניה, אין טעם בפתיחת גירסא אנגלית. ההבדל מוויקיפדיה הוא פשוט, שם קיימים ערכים שמקורים הוא באנגלית וכיו"ב (למשל ערך על ניו יורק, ללא ספק שדוברי האנגלית מומחים בה יותר), משא"כ כאן שרוב מוחץ של מקורות המידע הם בעברית. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 21:54, 6 ביוני 2010 (UTC)

סיכום דיעות זמני[עריכה]

בסיכום כללי של הדיעות כאן אפשר לסכם: תומכים בהקמה מיידית של חב"ד פדיה:אנגלית, הם: שלום, אדג, שיע ק.

ממליצים להמתין: משתמש:חיים נהר, משתמש:חסיד, שמואל מונקס, שניאור.

מקווה שמישהו יצטרף לדיון. לא מוותרים. --חייבים בוט החלפות! אם אפשר, לפני ביאת משיח, היום כ"ד בסיוון ה'תש"ע שָׁלוֹם - יהודים משוחחים 23:15, 6 ביוני 2010 (UTC)

אני הייתי ממליץ על סיכום הסברות לב' הצדדים. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 08:18, 7 ביוני 2010 (UTC)
במידה ונודיע בחגיגיות בחב"ד אינפו על פתיחתה של חב"דפדיה באנגלית, ויעבור חודשיים-שלושה, ושום דבר רציני לא יתקדם שם, נצא מופסדים.
אגב, אפיזודה שאני נזכר בה כעת: לפני כשלוש וחצי שנים בערך, דובר יחד עם מנהלי האתר חב"ד אינפו להקים אנציקלופדיה חב"דית, כמו ויקיפדיה. כולם התלהבו מהרעיון, והוחלט לפעול להגשמתו. שבועיים בערך לאחר אותו דיבור, העלה האתר COL את ויקיחב"ד זל"ל. זה היה במוצ"ש באיזור סוף חודש חשוון. עוד באותו מוצ"ש דיברנו - כל מי שהיה בעניין - שצריך להעלות את המיזם שלנו כמה שיותר מהר, למרות שהוא היה דל מאד בתוכן. לאחר כמה שעות טובות של עבודה באותו לילה, חזרתי להפסקה קלה ל-770, ודיברתי עם אחד החבר'ה. סיפרתי לו על העניין וביקשתי ממנו להירתם. הוא שמע ויעץ לא להחפז. הוא טען שלא צריכים להתייחס למה שנעשה באתר השני, ושצריכים להמשיך לעבוד על זה בשקט, בצורה יסודית, עד שיהיה לנו משהו מכובד, ולא להעלות מיזם דל, ללא עיצוב מסודר וללא תוכן, והעיקר ש"גם לנו יש". הוא שיכנע, והשאר היסטוריה. ויקיחב"ד בקושי שרד, וחב"דפדיה עלתה לאחר כחצי שנה עם אלף ערכים, עם עיצוב לעמוד הראשי, עם קטגוריות ותתי קטגוריות (למי שזוכר איך הייתה נראית ויקיחב"ד...) עם בסיס חזק וכו'.
הסיבה שנזכרתי בסיפור היא בעקבות היוזמה להקים חב"דפדיה באנגלית. היוזמה עצמה מבורכת, אבל אם רוצים להקים דבר כזה, צריך לפני זה מישהו רציני שיקח על עצמו ללמוד את שפת הויקי ואיך אתר ויקי עובד, ומישהו רציני שיקח על עצמו כתיבתם של מינמיום 750 ערכים ראשוניים, ושלפחות 500 מהם יהיו בגודל ראוי. אחרי זה, אפשר יהיה להעלות את האתר לרשת. כל זמן שלא יהיו מספר הערכים הנ"ל, הגישה למיזם תהיה רק באמצעות שם משתמש וסיסמה.
מה דעתכם? נכתב ע"י חבדני"ק ששכח לחתום את שמו.
לי אישית נראה שיתחילו להעלות ערכים כאן בחב"דפדיה בעברית - ערכים באנגלית, ואחרי שיצטבר כאן ערכים באנגלית, נעלה את המיזם. הערכים יכנסו בנתיים תחת קטגוריה:ערכים באנגלית. --מחכים לביאת משיח, היום כ"ט בסיוון ה'תש"ע שָׁלוֹם - יהודים משוחחים 17:03, 11 ביוני 2010 (UTC)
רעיון נחמד. קודם לכן חייבים לדאוג שדובר אנגלית כשפת אם ייקח אחריות לנושא. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 19:39, 12 ביוני 2010 (UTC)
מסכים ג"כ שהרעיון נשמע. בהצלחה.--chabadnik - שיחה 21:26, 12 ביוני 2010 (UTC)
רק שלא ייפתחו עכשיו עשרות ערכים קצרים באנגלית. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 21:29, 12 ביוני 2010 (UTC)

חב"דפדיה:פרסומת[עריכה]

ציטוט מ'התמים הנעלה':

חב"דפדיה הוא אתר לא מוכר? הצחקת אותי, אתם עושים רעש כמו מאה אתרים!

תודה רבה על המחמאה. --חייבים בוט החלפות! אם אפשר, לפני ביאת משיח, היום י"ט בסיוון ה'תש"ע שָׁלוֹם - סוּכַּת (שיחת) שָׁלוֹם 00:21, 1 ביוני 2010 (UTC)

כבר אמר החכם: קאק אויף מיר, פיש אויף מיר, אבי אויף מיר. אם אלו המחמאות שלכם... למען הדיוק והאמת, יעויין בנוגע אתר זה כאן וכאן.
[אני באמת לא מבין מפני מה טרחתי להגיב באתר מגמתי ובפרט - מזיק לשמו ועניניו של אדמו"ר, אך ההכרח לא יגונה, להעמיד דברים על דיוקם ולא - כדרככם כסל למו - להוציא דברים מהקשרם] - התמים הנעלה, 84.95.112.64 22:01, 6 ביוני 2010 (UTC)
אף אחד לא הוציא דברים מהקשרם. מחמאה, גם אם היא נאמרת במהלך ויכוח, היא מחמאה. --חייבים בוט החלפות! אם אפשר, לפני ביאת משיח, היום כ"ד בסיוון ה'תש"ע שָׁלוֹם - יהודים משוחחים 23:06, 6 ביוני 2010 (UTC)

מנהגי אפשערניש[עריכה]

כידוע באפשערניש נוהגים לגזוז את השערות - הווי אומר, את כל 'מותרי המוחין' - הערכים המיותרים הנמצאים פה בחב"דפדיה.

אמנם, כמנהג אנ"ש, נוהגים לשמור את השערות בצנצנת מיוחדת, או בחב"דפדית מדוברת: איחוד ערכים...---משיח עכשיו! חסיד חב"ד - חדר אורחים

אם כי, יש לזכור שכל מטרת התספורת היא לשמר את הפיאות עצמן, ויש להזהר שלא לחתוך בטעות אף שערה אחת מיותרת משיעור הפיאות עצמן.. ובחב"דפדית מדוברת: לא לאחד ערכים לשם "איחוד" לשמו, אם הערך נחוץ, ויש בו חומר נחוץ ובגודל סביר... --חייבים בוט החלפות! אם אפשר, לפני ביאת משיח, היום כ"ד בסיוון ה'תש"ע שָׁלוֹם - יהודים משוחחים 16:33, 6 ביוני 2010 (UTC)

מודעת הדירבון - סופי[עריכה]

העמוד לבית משיח

תודה לכל המייעצים ומסגננים! יפורסם בעז"ה בבית משיח (שבועון) הקרוב וכן בחב"ד אינפו. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 17:42, 6 ביוני 2010 (UTC)

מעצב מוצלח. תמסור לו צל"ש. --חייבים בוט החלפות! אם אפשר, לפני ביאת משיח, היום כ"ד בסיוון ה'תש"ע שָׁלוֹם - יהודים משוחחים 18:25, 6 ביוני 2010 (UTC)

סליחה על הבורות. מה זה "בוט החלפות"? נכתב ע"י אנונימי ששכח לחתום את שמו.

זה מחליף אוטומטית מילים לא מוצלחות זו בזו בחב"דפדיה. למשל "ע"י" ב"על ידי" וכן הלאה. --חייבים בוט החלפות! אם אפשר, לפני ביאת משיח, היום כ"ד בסיוון ה'תש"ע שָׁלוֹם - יהודים משוחחים 23:08, 6 ביוני 2010 (UTC)

למתעניינים העמוד הודפס השבוע - פרשת קרח - בבית משיח. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 14:14, 10 ביוני 2010 (UTC)

יצא יפה מאד! קולהכבוד! --chabadnik - שיחה 06:45, 11 ביוני 2010 (UTC)

מחיקת 'שיחה' בערכים[עריכה]

הועבר משיחת חב"דפדיה:מדיניות חב"דפדיה

נא להעלות דיון על הצורך למחוק שיחות ובקשות בדפי השיחה של כל הערכים. כמובן, בשיחות שכבר לא רלוונטיות. זה מפריע ומקשה על הקריאה הרציפה ושימת הדגש על הדברים הצריכים תיקון בהווה.נכתב ע"י לל ששכח לחתום את שמו.

דפי השיחה יש בהם עניין שלא יצטרכו לחזור על דיונים שנערכו בעבר. מרכז הדיונים הוא בתחתית כל דף. דיון שמתארך ניתן לארכוב. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 21:57, 6 ביוני 2010 (UTC)
מחזק דבריו של חיים נהר. --chabadnik - שיחה 06:44, 11 ביוני 2010 (UTC)
מפני מה יש למחוק את דפי השיחה? הם פוריים מענינים ומשוכים פעמים לא פחות מהערך עצמו!--אדג. עושים כבוד לליובאויטש. חבדפדיה. צו השעה 23:22, 26 ביוני 2010 (UTC)