שיחת משתמש:שיע.ק

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד
תיבת ארכיון

כיתוב תמונה

א - ב - ג ד - ה - ו - ז - - ח - ט - י

תיבות משתמש
ספר תורה של משיח.jpg משתמש זה מאמין ובטוח שביום ה' בכסלו ה'תשע"ח הרבי מלך המשיח שליט"א מתגלה!
מפעילים.PNG משתמש זה הינו מפעיל מערכת באנציקלופדיה החב"דית - חב"דפדיה


שלום וברוכים הבאים, במקרה הצורך ניתן לפנות אלי במסרון בטלפון +972548147703


בקשות קלות[עריכה]

לאחר בקשת המחילה על ההטרדה באמצע ההכנות ליא"נ וחגה"פ:

  1. האם תוכל לסכם את הדיון חב"דפדיה:אולם דיונים#קרובי משפחה ולהעביר את מסקנותיו אל דפי המדיניות?
  2. האם תוכל להעיף מבט לשאלתי - בנושא החשוב שישנה מהותית את חלון הראווה של חב"דפדיה - בדיון זה. יישר כח! • קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 06:34, ב' בניסן ה'תשע"ז
בשבוע הבא בעז"ה. יחי --שיעשיחה ג' בניסן ה'תשע"ז 14:42, 30 במרץ 2017 (UTC)
כנראה מפאת טרדות חה"פ וכו' נשמט מזכרונך. לא רציתי להלחיץ וגם עכשיו לא, רק לוודא שלא יתקיים "הואיל ונדחה ידחה", במיוחד בנושא התמונה הנבחרת (שאני היחיד שמעדכנה - וכשלא הייתי כאן נשארה זמן ארוך אותה תמונה). ייש"כ. • קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 20:54, כ"ד בניסן ה'תשע"ז

תודה על התזכורת. בעז"ה יהיה בעדיפות כאן. --שיעשיחה כ"ד בניסן ה'תשע"ז 23:09, 20 באפריל 2017 (UTC)

תמונה מומלצת[עריכה]

שיע, יישר כח על תבניות התמונה מומלצת. האם זה מוכן? איך אפשר להשתמש בזה? • קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 05:48, ה' באייר ה'תשע"ז

טרם. יש עוד הרבה עבודה. אעדכן בעז"ה. --שיעשיחה ז' באייר ה'תשע"ז 14:58, 3 במאי 2017 (UTC)
קרייזי אבאוט משיח. הבסיס מוכן. 1. הכנתי אקסל עם קישורים (לינקים בלע"ז) שבאמצעותו ניתן ליצור בהקלקה את כל הערכים לכל השנה. 2. באקסל נוסף התוכן הטכני השייך לכל ערכי השנה. אמנם יקח זמן עד שאתפנה לעשות הכל אבל אם תתנדב או מישהו אחר אשמח מאוד. 3. גם בלי ליצור את כל הערכים אפשר להתתחיל במלאכה, ואולי אפילו עדיף, כדי שנראה איך זה עובד לפני שעובדים ויוצרים את מאות הערכים לכל תאריכי השנה. הדרך היא פשוטה מאוד בכל ערך מקליקים על הקישור האדום משהו כמו תבנית:תמונה מומלצת י"ג תשרי, ובתוך התבנית ההיא מכניסים את התמונה הרלוונטית, כפי שעשיתי בערך תבנית:תמונה ג' תשרי לתבנית:תמונה מומלצת ג' תשרי. 5. בימים שכבר עשיתי, יש לשנות בכל יום את הפרמטר "| הפניה = {{שם הדף}}", ובמקום "{{שם הדף}}" לכתוב את שם הערך של התאריך של התבנית, כפי 'א' בתשרי' וכו'. כפי שאכן כבר שיניתי בתבניות של א' - ג' תשרי. --שיעשיחה י"ח באייר ה'תשע"ז 15:53, 14 במאי 2017 (UTC)
יישר כח!
1-2. מהו האקסל הזה? איפה הוא נמצא, ואיך הוא עובד? (או שזה לשימושך האישי?)
3. ניסיתי לשחק עם זה, תאמר לי אם עשיתי נכון (תבנית:תמונה א' תשרי עד ו')
4. לא הבנתי למה צריך שתי תבניות ואי אפשר להכניס את התמונה בתוך הראשונה (תבנית:תמונה א' תשרי). זה די מסבך את העסק.
5. עוד עניין, לדעתי כדאי להתחיל לא מתשרי אלא מסיוון נניח כדי שהעסק יתחיל לרוץ (כמו שהיה בנוגע ל"השבוע בימי חב"ד") ובינתיים יוסיפו עוד, אכי"ר.
6. צריך להחליט כמה ימים לשים כל תמונה, כדי שלא תשאר יותר מידי זמן, ומאידך, שלא יווצר מצב שהעמוד הראשי יהיה ריק. (אני חולם גם שבאיזשהו שלב תהיה תמונה יומית שתוצג חד פעמי ליום אחד ולעולם לא תחזור, כמו בויקיפדיה. אבל בינתיים זה לא אפשרי). ושוב יישר כח גדול • קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 05:56, כ"א באייר ה'תשע"ז
אתה באמת חושב שתמונה שחוזרת פעם בשנה או שנשארת יומיים זה נותן טעם לפגם? להתראות - שיחה 06:44, 17 במאי 2017 (UTC)
אני באמת חושב שככל שתחלופת התמונות תהיה דינמית יותר, כך חב"דפדיה תהיה מוקד משיכה גדול יותר. • קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 06:50, כ"א באייר ה'תשע"ז

1 את האקסל אוכל לשלוח לך במייל. 3 עשית יפה. (רק בלי קישורים אדומים בעמוד הראשי, זה אל ראוי). 4 התבנית הנוספת מאפשרת לנו בהמשך לייצור מחזורים שונים ולהחליף את סדרת התמונות בסדרה אחרת. כך זה בנוי בויקיפדיה והעתקתי את זה משם. זה לא כ"כ מסבך. ראשית אתה יוצר את הערך ומוסיף את הקוד שהכנתי באקסל ואח"כ. כשרוצים להוסיף את התמונה, לוחצים בערך עצמו על הקישור האדום ויוצרים את התבנית תבנית:תמונה מומלצת -תאריך כלשהו- שבה שמים את התמונה עצמה. 5. רעיון טוב. 6. בשלב זה צריך להעריך כמה תמונות יש ולחלקם לימי השנה, אם יש תמונה שמתחלפת כל שבוע זה מעולה. אם בהמשך יתווספו תמונות נצופף השורות עד שתתחלף תמונה כל יום. --שיעשיחה כ"א באייר ה'תשע"ז 14:48, 17 במאי 2017 (UTC)

שלח, עם הסבר, בתודה מראש.
בינתיים יש 61 תמונות ועד סיום המיזם בטח יעלו עוד כך שכל תמונה צריכה לתפוס כ-5 ימים. לרוב התמונות יש קשר לתאריכים ספציפיים, לכן כדאי לדאוג שכל תמונה תהיה בתאריך הקשור אליה פחות או יותר.
הוספתי כמה דפים בנושא ואתה (בתוך שאר המשתמשים) מוזמן לעבור עליהם. • קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 02:37, כ"ב באייר ה'תשע"ז
עכשיו אני קולט שצריך לעשות עוד 2 דברים, אשמח אם תתפנה לכך: 1. לדאוג שבחב"דפדיה:תמונה מומלצת/גלריה יהיה אפשרות לסמן על תמונה שכבר משומשת לתאריך מסויים, שלא תהיה כפילות. 2. לדאוג שהדף חב"דפדיה:תמונה מומלצת יעבוד כדי שיתאפשר לכל אחד לראות את התמונות של הימים הבאים ולהעיר, במקרה הצורך. תודה • קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 02:41, כ"ב באייר ה'תשע"ז
ל2 אני דואג. ל1 - בהמשך--Men770 - שיחה. כעת,ה' בכסלו ה'תשע"ח, 17:25 מגיע משיח! יחי המלך!

סוגריים[עריכה]

על מנת להוסיף למדיניות את מסקנת הדיון על הסוגריים, פתחתי את הדף חב"דפדיה:מתן שם לערך והכנסתי שם את המסקנה. עכשיו צריך רק ליישם את המסקנה ולמחוק המון סוגריים מיותרים: כל הערכים שיש בהם סוגריים "(בחסידות)", חצי מהערכים שיש בהם סוגריים "(ספר)", ועוד ועוד. זו עבודה רצינית למפעילי המערכת... אבל בשביל זה פתחת את הדיון, לא? • קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 04:53, כ"ז בסיוון ה'תשע"ז

אני עושה זאת כל אימת שפוגש בערך כזה. אך כל משתמש ותיק יכול להעביר דף, או שאני טועה? --שיעשיחה א' בתמוז ה'תשע"ז 13:29, 25 ביוני 2017 (UTC)
משתמש ותיק יכול להעביר דף. אבל אם הדף כבר קיים (כמו העברה מאור התורה (ספר) לאור התורה), צריך למחוק קודם את הדף הקודם שאליו רוצים להעביר, ואת זה משתמש רגיל לא יכול לעשות.
ברובם ככולם של ערכי הסוגריים הערך קיים בשתי השמות ווצריך למחוק, ולכן רק מפעיל יכול. ואם זה "כל אימת שאתה פוגש", התרצה שאפגיש אותך עם כמה, או שאתה עסוק מידי?... • קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 04:50, ב' בתמוז ה'תשע"ז
אם כבר אני מדבר עם כבודו: מה לדעתך עלי לעשות כדי לטפל באמור כאן? הדיון הזה חשוב לי מכדי שאתן לו לשקוע כמו כל הדיונים כאן, ולאידך אין לי כח להכנס כל יום כדי לעקוב אחריו. • קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 04:53, ב' בתמוז ה'תשע"ז

מספר הערות[עריכה]

א.בהמשך לאתמול - יישר כוח עצום, ותוכל עכשיו להשוות בין הערך תמונות וציורי רבותינו נשיאנו והרש"ג לפני ואחרי ולראות הבדל עצום. כך, לעניות דעתי, צריך להראות כל ערך ארוך - מהתניא ועד ערכים על רביים (אגב, כאן אולי המקום לציין שמתאים להעלות את תמונת התניא בערבית, ואולי למצוא גם תמונה מתאימה יותר לתמונה הראשית בערך התניא). ב. לגבי קובץ מפת ליובאוויטש (המופיע בערך על העיירה) - הנה לפני כמה שבועות התפרסמה בבית משיח התמונה בצבע (כבמקור), ואולי זה הזמן לפרוץ את החומות ולא להסתפק רק בתמונות מאינפו ופרוטל... ג. אך מזינים 'תקציר עריכה'? ד.בנוגע להכרעתך בשיחת אליהו בעל שם - הרי צריך למחוק את כל פסקת "יצירת הגולם" - שנעשתה ע"י אליהו בעל שם מחלם... ה.מהו עניין הציפור המתעופפת בדף המשתמש שלך?... ו.אם תוכל להוסיף תמונת כתובת הרבי בכתב ידו של אדמו"ר הריי"צ מכאן.--קער אַ וועלט היינט! - שיחה 17:01, 25 בספטמבר 2017 (UTC)

דפים למחיקה מהירה[עריכה]

חשבתי, שאולי במקרים של ערכי שטות שנכתבים על ידי ליצנים למיניהם, במקום להמתין עד שמפעיל מערכת ישים לב לבקשת המחיקה (מה שלוקח לפעמים שבועות) אפשר לשנות את שם הדף (מה שקראו פעם העברה) לערך אחר שקיימת בו הפניה [1], ואז להחזיר את המצב בערך ההפניה לקדמותו.

זה סוג של עקיפת הנהלים, כי זה מאפשר גם למי שאינו מפעיל למחוק ערכים, אבל אולי אם לא כולם ידעו על זה, זה יהיה יעיל.

לא בדקתי בפועל אם זה עובד, עד שתגיד לי האם זה מקובל. --יוסי ג - שיחה 19:12, 26 בספטמבר 2017 (UTC)

זה לא רעיון נכון. יש היררכיה ויש דרך לעשות דברים. מה שחשוב זה שאנו המפעילים נהיה יותר זמינים, ואשתדל לשפר את זה. בכל אופן תמיד אפשר למחוק התוכן ולהציב תבנית למחיקה מהירה. כך שאין זה נזק גדול כ"כ. --שיעשיחה י"א בתשרי ה'תשע"ח 14:31, 1 באוקטובר 2017 (UTC)

הערה[עריכה]

שיניתי בדף הזה את הכיתוב של ה"באם ברצונכם..." מטקסט לבן להערה, אליה אי אפשר לגשת ממצב קריאה אלא מעריכה. אם זה לא מוצא חן בעיניך תשחזר.--Men770 - שיחה. כעת,י"א בתשרי ה'תשע"ח, 15:34 מגיע משיח! יחי המלך! 12:19, 1 באוקטובר 2017 (UTC)

ככלל כדאי לשאול משתמש לפני שמשנים לו הדף. מבחינתי זה מצויין, וגם שמחי ללמוד על אפשרות שחדשה לי. הצלחה בכל. --שיעשיחה י"א בתשרי ה'תשע"ח 14:26, 1 באוקטובר 2017 (UTC)

הערות שוליים

  1. זה כי אי אפשר לשנות לשם ערך קיים אלא אם כן הוא רק הפניה, ולהמציא שם ערך חדש - לא הרווחנו בזה כלום

הודעה חשובה[עריכה]

בעברי על השינויים האחרונים ראיתי שהיו כמה וכמה עריכות בערכי משפחת זלמנוב ואבלסקי, אין לי אפשרות כרגע לבדוק אותם, אולם אני מקווה שמישהו בודק את העניין (לדעתי יש לחסום את הערכים ההם לאנונימים). למעשה, יש להניח שכל הבעיות שלכם נובעות מכך שאין אתם אומרים לחיים. ואף אם כן, מן הסתם אומרים אתם על פראסטע ולא על ריינע... עכ"פ, לחיים!!! שף ויתיבקאנפרענץ רום 01:19, 19 באוקטובר 2017 (UTC)

פרסום משיח[עריכה]

בקשר עם הערך אברהם אלאשוילי, אני חושב שכן ראוי למחוק את הפיסקה שבה הוא מדבר על חוברת פרטית מסויימת, והיא מוצגת כאילו מבטאת את דעתו בכללות הנושא. --יוסי ג - שיחה 09:02, 20 באוקטובר 2017 (UTC)

צודק. וליתר דיוק, הוא כותב שהוא מתנגד לחוברות חד צדדיות ולא מתייחס כלל לגופו של עניין. --שיעשיחה א' בחשוון ה'תשע"ח 17:29, 21 באוקטובר 2017 (UTC)

החלפותיך[עריכה]

בהחלפותיך יש מספר בעיות: א. כיוון שלא עשית זאת מחשבון בוט זה ממלא את השינויים האחרונים. ב. בתקציר אי אפשר להכניס תבניות. ג. בתקציר קישרת לערך על האו"ם בפסקה "האו"ם החסידי" וזה נראה שהערך הוא האו"ם החסידי.--Men770 - שיחה. כעת,ב' בחשוון ה'תשע"ח, 10:12 מגיע משיח! יחי המלך! 06:57, 22 באוקטובר 2017 (UTC)

ובנוסף, הבעיה שאני הקטן שמתי לב אליה - שכתוב בכולם "בהרחה" במקום "בהרחבה". • קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 11:26, ב' בחשוון ה'תשע"ח
זה לא טעות. הוא התכוין להגיד שחסיד יכול להריח מיד את רצון הרבי ולא צריך הרחבה בנושא. --שלום - עליכם ב' בחשוון ה'תשע"ח, למניינם 11:38, 22 באוקטובר 2017 (UTC)
MEN לפעמים כשאני עושה החלפה שאינה מגיעה לעשרות אירועים אני עושה אותה בלי להטריח עצמי להכנס לחשבון בוט, התקציר נקבע אוטומטית על ידי הבוט והוא לא באמת משנה, קרייזי ושלום יש"כ. --שיעשיחה ב' בחשוון ה'תשע"ח 14:20, 22 באוקטובר 2017 (UTC)

התוועדות חירום![עריכה]

--קער אַ וועלט היינט! - שיחה 18:43, 4 בנובמבר 2017 (UTC)

הקובץ:אל מול פני המדרגות.pdf[עריכה]

הועלה ברשיון? ב.הקובץ:צוואה גורלית המאבקים על הירושה של.pdf הוא פשוט חלק ממנו... ג.אם בכל זאת ישאירו את הקובץ - להוי ידוע כי מכיל תמונות נשים. ואני לא באתי כי אם להעיר.--קער אַ וועלט היינט! - שיחה 14:51, 8 בנובמבר 2017 (UTC)

א. הועלה תוך ציון המקור. נראה שמפורסם באינטרנט ללא הגבלה. ב. צודק, טופלו שני העניינים. --שיעשיחה י"ט בחשוון ה'תשע"ח 20:27, 8 בנובמבר 2017 (UTC)
א. יש"כ. איך חותכים עמודים ב-pdf? ב.לא הבנתי: אז לנו יש אישור בכתב מהמו"ל או אין? ג.לא מובהר לי מספיק מה פשר הערכים נתן אדלר וישראלים מוסקבה... ד.איך אני מכניס לחתימה שלי תאריך עברי ולא את המשוקץ? ה.הערך תמונות וציורי רבותינו נשיאנו שוכב כבר הרבה זמן מבלי שנראה שמשהוא מתכון לשנות/להוסיף בו משהוא. הייתי שמח אם אתה (או כל אחד אחר) יעבור עליו מבחינת סגנון וניסוח ויאשר את העברתו למרחב הציבורי.--קער אַ וועלט היינט! - שיחה 14:34, 19 בנובמבר 2017 (UTC)
א. בתוכנת ADOBE ACROBAT (לא גירסת הרידר החינמית) ובטח יש אחרות דומות. ב. אין אישור אך יש סיבה טובה להניח שאין בכך בעיה - היות שהמו"ל מפיץ אותו ללא תשלום באינטרנט. אם תהיה תלונות נמחק אותו. ג. לגבי אדלר, זה באמת קצת גבולי, אך כל עוד יש איזו תוספת חב"דית אני בעד להשאיר. לגבי ישראלים במוסקבה, אם אתה רואה עוד פעם כזה ערך דל אתה יכול להניח תבנית תבנית:למחיקה מהירה. ד. זה נמצא ב'העדפות' שמופיע בראש כל עמוד בחב"דפדיה. תחפש את הכותרת חתימה, ותעתיק את הרובריקה הבאה לשם. [[משתמש:קער אַ וועלט היינט!||קער אַ וועלט היינט!]] • [[שיחת משתמש:קער אַ וועלט היינט!|שיחה]] ב' בכסלו ה'תשע"ח. יש גם לסמן את תיבת הסימון שליד המשפט "פירוש החתימה כקוד ויקי (ללא קישור אוטומטי)". ה. אעשה זאת בקרוב בל"נ --שיעשיחה ב' בכסלו ה'תשע"ח 18:42, 20 בנובמבר 2017 (UTC)
א.לענ"ד בחב"דפדיה אינה שייכת גישת [[לא אוכל לא שותה]], שכן אם כך, אנחנו יוצאים מההגדרה של "חב"דפדיה". וכיוון שבכל זאת יש צורך לפרט על האישיות - אפשר לעשות זאת בהערת שוליים (גם אם ארוכה במיוחד) ולא בערך שלם (שאגב, מזכיר ביותר את הערך כפי שמופיע באתר הסיטרא-אחרא-פדיה).ב.לא התכוונתי שיהיה זה אתה דווקא - אלא פשוט משהוא שאינו אני, משום שאם סיגננתי את דברי בצורה שגויה אז - איני רואה סיבה שאבחין בכך עכשיו. בכל אופן, תודה.--קער אַ וועלט היינט!שיחהג' כסלו תשע"ח 16:42, 21 בנובמבר 2017 (UTC)
היכן תופיע אותה הערת שוליים שאתה מציע? יש בערך משפט על הקשר לחב"ד, זה אמנם מועט ביותר, אך אם הערך ימחק המידע הזה לא יהיה זמין יותר לציבור. ומכיון שמטרתנו הנגשת כל המידע הקשור לחב"ד אני בעד השארה. --שיעשיחה ד' בכסלו ה'תשע"ח 20:35, 22 בנובמבר 2017 (UTC)