חב"דפדיה:אולם דיונים/ארכיון 9

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

דף זה הוא דף ארכיון של דיונים שהסתיימו, את המשך הדיון יש לקיים באולם הדיונים. אין לערוך דף זה.

תיבת ארכיון

כיתוב תמונה

אולם דיונים
ארכיוני אולם הדיונים
1234567891011121314151617181920
הערך ה5000[עריכה]

כפי הנראה כולם מתכוננים להשקת הערך ה5000. ובכן באתי בזה להודיע שבאם יצטרפו לשני המיזמים שלי: 1. משתמש:כתית למאור/מספרים. 2. משתמש:כתית למאור/הערות. עד סוף שבוע זה יעברו את המספר הנ"ל.

בברכת גוט שבת ויחי המלך!--מ'דארף צוטרייסלט זיך א ביסל - לאמיר פארבריינגען א ביסל 16:38, 19 באפריל 2013 (IDT)

בלי לזלזל חס ושלום בעבודתך המאומצת, המשימה אינה להגיע לערך ה-5,000 במהירות האפשרית, אלא המשימה היא להרחיב את חב"דפדיה למספר גדול ככל האפשר של ערכים איכותיים. בשל כך, אין שום ענין לרוץ ולפתוח עשרות ערכים בלי להשקיע בהם כדבעי, ולדאוג שכל ערך יהיה מלא בתוכן, ערוך לשונית, וכו'. • זוננשיין - תמיד בשמחה • ט' באייר ה'תשע"ג • 17:11, 19 באפריל 2013 (IDT)
אדרבה, לכן אני מודיע שאין כוונתי סתם כך לרוץ במרוץ הערכים, אך בכדי שערכים אלו יהיו מוכנים נדרשת עבודה לא רק שלי. ולכן הודעתי זאת. והתמריץ בזה הוא ה5000!!!--מ'דארף צוטרייסלט זיך א ביסל - לאמיר פארבריינגען א ביסל 17:51, 19 באפריל 2013 (IDT)

העלאת תמונות[עריכה]

בחודש האחרון הוסיפו כאן את תבנית 'אין תמונה'. כרגע, התבנית לא אפקטיבית היות והיא מפנה לדף 'שגיאת הרשאה', וממילא - אדם שאין ברשותו הרשאה לא יודע מה לעשות, ופשוט לא מעלה את התמונה ואנחנו מפסידים.

אני מציע שהלחיצה על התבנית (למי שאין לו הרשאה) תפנה לדף כתיבת אימייל וצירוף תמונה לא' ממפעילי המערכת וכיו"ב, או לחילופין - שתפנה לדף בו תורשה העלאת תמונות גם למשתמשים לא רשומים, ולדף זה לא תהיה גישה לאנשים אחרים, או כיו"ב.

מה שלא יהיה, המצב הנוכחי הוא מבדח למדי... • זוננשיין - תמיד בשמחה • י"א באייר ה'תשע"ג • 21:19, 21 באפריל 2013 (IDT)

קישרתי משם לדף עזרה:העלאת תמונות. לא ידוע לי על אפשרות שהקישור יעבוד רק למשתמשים מסוג מסויים --שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים י"א באייר ה'תשע"ג, למניינם 21:21, 21 באפריל 2013 (IDT)
זו אמנם התקדמות, אבל חוששני שגם כך, אדם שרואה כמות כזו של טקסט, נבהל ובורח. אולי כדאי ליצור דף חדש במיוחד לצורך זה, בו יהיה כתוב משהו בסגנון של: "אנו שמחים שברצונך לתרום לחב"דפדיה... אם עדיין אינך רשום ואין ברצונך להירשם, אנא שלח את התמונה לכתובת... אם עדיין אינך רשום וברצונך להירשם...(וכאן להוסיף הערה שגם לאחרי ההרשמה צריך לבקש אישור העלאה), אם הינך משתמש רשום, חזור לדף ממנו הגעת... - מה דעתך?זוננשיין - תמיד בשמחה • י"א באייר ה'תשע"ג • 21:26, 21 באפריל 2013 (IDT)
בוצע בוצע תבנית:אין תמונה/עזרה --שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים י"ב באייר ה'תשע"ג, למניינם 05:27, 22 באפריל 2013 (IDT)
לכאורה הפסקא האחרונה שם מיותרת, וזאת משום שאני טוען שצריך להיות כמה שפחות טקסט. מה שאנחנו יכולים לעשות בכוחות עצמינו, עדיף "לא להטיל את העבודה על אחרים". • זוננשיין - תמיד בשמחה • י"ב באייר ה'תשע"ג • 14:38, 22 באפריל 2013 (IDT)
בוצע בוצע --שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים י"ב באייר ה'תשע"ג, למניינם 21:01, 22 באפריל 2013 (IDT)

קביעת מדיניות - ערכים מתאימים לחב"דפדיה[עריכה]

ברצוני לדון, ולהגיע לגיבוש מדיניות מסודרת בכל הנוגע לערכים המתאימים לחב"דפדיה או לא. ראשית אמקד את הדיון בערכים יהודיים, שאין בהם תוכן הקשור/המיוחד לחב"ד דווקא. לדוגמה רבי דוסא בן הרכינס --שיעשיחה כ' באייר ה'תשע"ג 11:06, 30 באפריל 2013 (IDT)

ערכים יהודיים בלי קשר לחב"ד[עריכה]

מה מקומם של ערכים יהודיים בלי קשר ישיר לחב"ד:

דיון: נראה לי שאין חולק שמושגי בסיס, (כמו למשל, בריאת העולם, מעמד הר סיני, גמרא ועוד), חייבים שיהיו. ערכים פחות מרכזיים ובסיסיים, כמו תנאים שונים וכו', אין צורך בהם.
גופא: בתורת החסידות יש אין ספור הסברים על פי החסידות (ובפרט בתורתו של הרבי) לדברים השונים (כמו הדברים הנ"ל), שחייבים להכניס אותם. וזה מה שיהפוך אותם לערכים חב"דיים.

בקשר לתנאים: לדוגמא, רבי עקיבא, חייב שיהיה. יש הרבה מה לכתוב עליו מתורת החסידות וכו'. תנאים אחרים - לא. נכתב ע"י שנוזל ששכח לחתום את שמו.
אני סבור שגם ערכים שלא ידוע לנו על הקשר חב"די אליהם, חשוב שיהיו פה. ואסביר במשל: בעל מכולת אמר פעם, שהוא לא מרוויח על הלחם והחלב, כי מחיריהם מפוקחים ותאריך התפוגה שלהם קצר, והם רק יוצרים כאב ראש. אז למה הוא מחזיק אותם, כי כשב"א קונה לחם, הוא עלול לקנות איתו מעדן. ואידך זיל גמור. ב"ה יש לנו מיקום מכובד למדי בדירוג של גוגל. ואדם עלול להגיע אלינו גם דרך ערכים מעין אלו. אמנה גם סיבות נוספות: א. במקרים רבים, הערכים אמנם אינם מכילים תוכן 'חב"די' אך הם מגישים מידע משלים לערכים שכן מכילים תוכן חב"די. ב. נראה לי שכמעט לכל ערך יהודי אפשר למצוא וימצא בעז"ה אזכור והקשר בתורת חב"ד. --שיעשיחה כ"א באייר ה'תשע"ג 16:26, 1 במאי 2013 (IDT)
אני מסכים עם שיע, ובהוספה שלכאורה הפצת המעיינות כוללת גם מעיינות היהדות בכלל. מצד שני מובן שרק עניינים מרכזיים וחשובים (לפי ערך) ראויים לערך אם אין להם קשר ישיר לחב"ד.--יוסי ג - שיחה 22:46, 1 במאי 2013 (IDT)

נשים[עריכה]

מה מקומם של ערכים על נשות חב"ד בפדיה החב"דית:

דיון: בדף השיחה של הערך צירה לבנוני נראה שדעת הרוב בעד ערכים על נשים, אבל כמובן בלי להכניס תמונות.

לגבי תמונות נאמר שם שאין להכניס על נשים חיות. אני חושב שגם על נשים שנפטרו, לא כל תמונה תוכל להיכנס (פשוט, לא?). • שנוזעל - ?! • כ"א באייר ה'תשע"ג 00:33, 1 במאי 2013 (IDT)
כפשוט. --שיעשיחה כ"א באייר ה'תשע"ג 16:18, 1 במאי 2013 (IDT)

תבניות[עריכה]

שלום לכולם, יש כאן תקלה עם התבניות תבנית:למחוק, תבנית:עריכה ותבנית:שכתוב ואולי עוד. ר'ובן - שיחה 16:59, 2 במאי 2013 (UTC)

כנראה שיש בעיה באחת מהתבניות הכלליות שמהן מורכבות התבניות הנ"ל --שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים כ"ג באייר ה'תשע"ג, למניינם 00:23, 3 במאי 2013 (UTC)
צריך לטפל בבעיה הזו בדחיפות, זה ממש נורא. כל התבניות משובשות, וזה פוגע בערכים. • שנוזעל - ?! • כ"ג באייר ה'תשע"ג 05:33, 3 במאי 2013 (UTC)
נראה לי שהבנתי!! כתובת חב"דפדיה שונתה ביומיים האחרונים ל cp.ih.chabad וגו'. כל הכתובות ב'לערוך אותו' וכד' (בתבניות) לא נכונות, ולכן זה נראה כך. איך פותרים בעיה כזאת??!! ובכלל, למה שינו את הכתובת?שנוזעל - שיחה • כ"ג באייר ה'תשע"ג 05:54, 3 במאי 2013 (UTC)
גם הכתובת הנוכחית היא זמנית בלבד. --שיעשיחה כ"ג באייר ה'תשע"ג 10:47, 3 במאי 2013 (UTC)
למסדר התבנית עריכה, אם תוכל לסדר גם את התבנית:קצרמר. יישר כוח! • שנוזעל - שיחה • כ"ה באייר ה'תשע"ג 02:20, 5 במאי 2013 (UTC)
הבעיה סודרה (כמו שהגיעה ללא הסבר ברור) --שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים כ"ה באייר ה'תשע"ג, למניינם 04:09, 5 במאי 2013 (UTC)
ניסיתי להעלות קובץ, ולא הצלחתי. קיבלתי הודעה ש"האתר נתקל בשגיאה בעת אחזור של http://cp.ih.chabad.info/index.php?title=%D7%9E%D7%99%D7%95%D7%97%D7%93:%D7%94%D7%A2%D7%9C%D7%90%D7%94.
קובץ אחר כן הצלחתי להעלות (הקובץ האחרון שעלה). יכול להיות שזה אותו שורש בעיה? • שנוזעל - שיחה • כ"ה באייר ה'תשע"ג 07:15, 5 במאי 2013 (UTC)
עכשיו אני רואה שהקובץ כן עלה, רק שאי אפשר לראות אותו. • שנוזעל - שיחה • כ"ה באייר ה'תשע"ג 07:18, 5 במאי 2013 (UTC)
עליתי גירסה חדשה, בשם אחר, וזה הצליח. • שנוזעל - שיחה • כ"ה באייר ה'תשע"ג 07:24, 5 במאי 2013 (UTC)

בשאר התבניות הבעיה עדיין קיימת. • שנוזעל - שיחה • כ"ה באייר ה'תשע"ג 07:32, 5 במאי 2013 (UTC)

גם בתבנית העריכה התבניות לפסקאות עדיין פגומות. ר'ובן - שיחה 09:42, 5 במאי 2013 (UTC)
הסרתי את הבעיה, על ידי הסרת הקוד לכפתור שאיפשר את עריכת/מחיקת הערך, הישר מן התבנית. כמובן שזהו פתרון זמני. כשיסיימו להעביר את האתר לכתובת הקבועה שלו (לא יודע בדיוק אבל משהו כמו חב"דפדיה.קום, ובעז"ה הבעיה תיפתר באופן סופי, אחזיר את הקוד. השארתי את הקוד בתבנית פסקאות לצורך בקרה. --שיעשיחה כ"ה באייר ה'תשע"ג 17:22, 5 במאי 2013 (UTC)

מקור התקלה[עריכה]

מקור התקלה ככל הנראה הוא בתבנית:פסקה חדשה. למבינים, נא לתקן שם • שנוזעל - שיחה • א' בסיוון ה'תשע"ג 07:16, 10 במאי 2013 (UTC)

חידוש המיזם - ערכים מומלצים[עריכה]

פשוט - ובלי מאמץ

לפני מעט זמן עלה הרעיון לחדש את המיזם של 'ערכים מומלצים', ותכל'ס ראינו שאין לנו מספיק כוח אדם להשקיע בזה.

עלה לי רעיון חדש,
נוכל לבחור ערכים מומלצים, בלי להשקיע בהם! איך? - פשוט מאוד, לאחרונה עלו לאתר מספר גדול מאוד של ערכים חדשים, חלקם, איך אומרים, פשוט מושלמים. אז בלי צורך לחפש ערכים, ולהשקיע בהם עד להמלצה, נוכל לבחור את אלו שאנו מכירים ויודעים שהם סוג של מושלמים, ולהריץ אותם להמלצה.

דוגמאות:

אז נכון שבעז"ה כשהאתר יהיה פעיל הרבה יותר, אולי ה'מומלצים' כבר לא יענו על הפרמטרים, אז (במלעיל ובמלירע) יהיה אפשר לשפר אותם עוד, או להסיר את ההמלצה.

ולצורך השכנוע נספר, שכך נהגו בויקי בתחילת הדרך, עד לדורות האחרונים ממש. אגב, זה יעזור לנו גם בשיפור פני ה'עמוד הראשי'.

תכל'ס. איך מתקדמים?[עריכה]

אז ככה, כנסו לדף חב"דפדיה:מיזמי חב"דפדיה/ערכים מומלצים אני ממליץ לשנות את שם הדף לחב"דפדיה:ערכים מומלצים, אבקש זאת בדף הבקשות ממפעיל . יש שם את הדרך להמלצה, וקריטריונים לערך מומלץ.

פתחתי דף חדש בשם חב"דפדיה:ערכים מומלצים/דיונים (בתקווה שישמעו לעצתי לשנות את שם הדף. במקרה ולא, צריך לעשות את זה [[חב"דפדיה:מיזמי חב"דפדיה/ערכים מומלצים/דיונים]]) , שם יערכו הדיונים על ערכים להמלצה.

שימו לב לכל הפרטים שבדף החדש (נהלים וכו').

למען הסדר הטוב והטלת היררכיה בכל הנוגע לערכים מומלצים, כדאי לנהוג כנהוג בויקי, שלמשתמש אחד בלבד ניתנת הסמכות להניח את התבנית:ערך מומלץ בערך הנבחר. נראה לי שאם משתמש:chabadnik יסכים לקבל את האחריות זה יהיה נפלא. גם הרווחנו עוד תורם לחב"דפדיה... .

שיפור דפי המשנה[עריכה]

בכל הנוגע לדפים הקשורים לערכים מומלצים, יש מקום להרחיב ולשפץ אותם. נוכל להיעזר בויקי.

שנוזעל - שיחה • א' בסיוון ה'תשע"ג 07:29, 10 במאי 2013 (UTC)

רוקדים ובוכים (ספר)[עריכה]

האם שייך ומתאים לכתוב ערך על ספר זה? די למנוחה - קדימה לעבודה! - שיחה 05:57, 7 במאי 2013 (UTC)

תחילה אכתוב דעתי מדוע אפשר לכתוב, כעיקרון שייך לכתוב כאן על כל דבר שקשור לחב"ד ופומביותו אינה נוגדת את דיני התורה וכבוד ליובאוויטש. הספר כבר מפורסם ולכן אין טעם לצנזר את זה כאן. אבל, והוא העיקר, איני רואה שום טעם בכתיבת ערך כזה, איזו תועלת רוחנית / הפצת המעיינות תצמח מכך? לא עדיף בזמן הזה לכתוב או לשפר ערכים אחרים? --שיעשיחה ג' בסיוון ה'תשע"ג 18:39, 12 במאי 2013 (UTC)

חב"דפדיה בחיפוש גוגל[עריכה]

בתוצאות גוגל לערכים הנמצאים בחב"דפדיה, זה נראה כך: חב"דפדיה - Chabad Info | חב"ד אינפו - חדשות חב"ד. כותרת התוצאה ארוכה, וקשה להבחין שמדובר באנציקלופדיה. ראו למשל את ההבדל בתוצאות המפנות לויקיפדיה.

לא יודע איך, האם אפשר, ואם יש מה לדבר על זה בכלל - אבל לדעתי כדאי מאוד מאוד לדאוג (זה עניין טכני) שזה לא ייראה כך בתוצאות החיפוש. • שנוזעל - שיחה • א' בסיוון ה'תשע"ג 08:32, 10 במאי 2013 (UTC)

ובכל זאת, אני חושב שכדאי לעשות משהו. אולי לכבוד הכתובת החדשה (והלא מובנת..) שקיבלנו • שנוזעל - שיחה • י"ד בסיוון ה'תשע"ג 07:53, 23 במאי 2013 (UTC)
אנחנו עדיין לא בכתובת הסופית, לכשנגיע אליה. אברר בעז"ה מה אפשר לעשות... --שיעשיחה י"ד בסיוון ה'תשע"ג 15:51, 23 במאי 2013 (UTC)
זה גם אמור להיות קשור למתכנת שהצלחת למצוא? • זוננשיין - תמיד בשמחה • ו' בתמוז ה'תשע"ג • 20:04, 14 ביוני 2013 (UTC)

בעיה בהצבת תבנית ערך מומלץ[עריכה]

אחרי הבעת התרגשותי הכנה מכך שהערך המומלץ הראשון בחב"דפדיה הינו ערך שהוספתי בעצמי ועמלתי עליו בעשר אצבעותי, הריני להתריע על כך שבהצבת התבנית (עכ"פ במחשב עליו אני עובד) כל תבניות הניווט קופצות מטה מטה עד אין קץ ותכלית. לאנשי המיחשוב פתרונים. שנוזל ושלום - הצילו. • זוננשיין - תמיד בשמחה • י"ג בסיוון ה'תשע"ג • 05:37, 22 במאי 2013 (UTC)

כפי שכתבתי בדף השיחה שם, הבעיה היא יחידנית לערך הזה - ואיני יודע מה היא. כפי שתוכל לבדוק בגרסאות קודמות בערך הבעל שם טוב תראה שעשיתי בדיקה לראות האם הבעיה בתבנית של הערך המומלץ. הבדיקה הוכיחה שהבעיה היא אלמונית - ולא בתבנית. • שנוזעל - שיחה • י"ג בסיוון ה'תשע"ג 13:51, 22 במאי 2013 (UTC)
הבעיה נמצאת גם בדף תבנית:דף ארכיון!. • שנוזעל - שיחה • ט"ו בסיוון ה'תשע"ג 00:03, 24 במאי 2013 (UTC)

הערך הראשון?[עריכה]

לא נעים לי לקלקל את השמחה, אך האמת והשלום אהבו חיוך.jpg הערך המומלץ הראשון בחב"דפדיה הוא של שמחה עלברג, עליו עמל וטרח ידידנו חיים נהר. רק שכשעודכנה תבנית המומלץ, שכחו לעדכן זאת בערך ההוא. --שיעשיחה י"ד בסיוון ה'תשע"ג 15:49, 23 במאי 2013 (UTC)

וכמדומה שגם ספר התניא שנכתב על ידי חיים, מומלץ. --שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים י"ד בסיוון ה'תשע"ג, למניינם 17:15, 23 במאי 2013 (UTC)
לא כפי שהוא כעת. מאז הוא עבר שינויים מפליגים, וכעת הוא ממש לא מומלץ. אם כי, בקלות ממש אפשר להחזירו לכך. • שנוזעל - שיחה • י"ד בסיוון ה'תשע"ג 23:56, 23 במאי 2013 (UTC)
לא נורא, אסתפק בכך שהדיונים העכשווים על ערכים מומלצים הינם על ערכים שיצרתי, כך שיש סיכוי ש(אם שייע ישקיע בעריכתם...) אצליח 'לשבור' שיא של ערכים מומלצים שכתבתי בעצמי. קריצה.jpg זוננשיין - תמיד בשמחה • ט"ו בסיוון ה'תשע"ג • 01:32, 24 במאי 2013 (UTC)

קטגורית ספרים מתורגמים[עריכה]

האם לדעתכם נצרך לפתוח קטגוריה חדשה שתאחד תחתיה ספרים מתורגמים, דוגמת ספר הזכרונות, לקוטי דיבורים, ועוד? • זוננשיין - תמיד בשמחה • י"ג בסיוון ה'תשע"ג • 18:15, 22 במאי 2013 (UTC)

לא ברור לי מה יכלל בקטגוריה, הרי לא נכתוב 2 ערכים 1 ללקו"ש באידיש, ואחד למתורגם, כנ"ל ספר הזכרונות וכו'. דבר נוסף שאיני מבין, במה תועיל הקטגוריה הזו? --שיעשיחה י"ד בסיוון ה'תשע"ג 15:39, 23 במאי 2013 (UTC)
שכחתי מזה לגמרי. זה אמור להועיל למי שמעניין אותו האם הספר הוא הלשון המקורית של המחבר, או שזו יצירה מתורגמת שבדרך כלל יוצאת הרבה פחות איכותית מהמקור, ועצם העובדה שהספר מתורגם, מסביר פעמים רבות טעויות שהשתרבבו בעבודת התרגום. מה גם שאותי באופן אישי מעניין איזה ספרים זכו לתרגום ואיזה לא. בל נשכח שספר שראו לנכון לתרגם אותו מראה על החשיבות שלו או מבחינה ספרותית או מבחינה ערכית, שהרי יש ספרים רבים אחרים שלא תורגמו. • זוננשיין - תמיד בשמחה • ו' בתמוז ה'תשע"ג • 20:08, 14 ביוני 2013 (UTC)

י"ט כסליו[עריכה]

האם יום י"ט כסליו לא יזכה לערך רגיל - על היום, עם 'היום יום', 'אירועים', 'נולדו' ו'נפטרו'? • שנוזעל - שיחה • י"ד בסיוון ה'תשע"ג 08:27, 23 במאי 2013 (UTC)

קיים כבר י"ט בכסלו. וזה צריך להיות דף פירושונים, אשנה בהתאם. --שיעשיחה י"ד בסיוון ה'תשע"ג 15:34, 23 במאי 2013 (UTC)
בוצע בוצעזוננשיין - תמיד בשמחה • ו' בתמוז ה'תשע"ג • 20:10, 14 ביוני 2013 (UTC)

שינוי שם קטגוריה[עריכה]

המצב העכשווי בקטגוריית ספרי רבותינו נשיאינו הוא בעייתי: מצד אחד ישנם ריבוי כתבים וקונטרסים שאינם ראויים להיכלל בתואר "ספרי רבותינו נשיאינו", אך מצד שני גם התואר "כתבי רבותינו נשיאינו" אינו מדוייק, שהרי ישנם שיחות ומאמרים שלא נכתבו על ידם אלא על ידי תלמידיהם.

מה דעתכם על התואר "תורת רבותינו נשיאינו"? (תורת אדמו"ר הזקן, תורת אדמו"ר האמצעי, וכו'). נכון אמנם שלפעמים ההגדרה הזו לא ממצה, אבל בתור חסידים שמסתכלים על כל דבר מהרבי כתורה מסיני וכקודש קודשים גם אם מדובר בסיפור בעלמא, הרי שחושבני שתואר זה כן הולם את כל סוגות הספרות שיצאו לאור בקשר עם רבותינו נשיאינו. • זוננשיין - תמיד בשמחה • י"ד בסיוון ה'תשע"ג • 11:14, 23 במאי 2013 (UTC)

Symbol support vote.svg.png בעד --שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים י"ד בסיוון ה'תשע"ג, למניינם 11:52, 23 במאי 2013 (UTC)
וישנוזעל - שיחה • י"ד בסיוון ה'תשע"ג 11:55, 23 במאי 2013 (UTC)
Symbol support vote.svg.png בעד --שיעשיחה י"ד בסיוון ה'תשע"ג 15:31, 23 במאי 2013 (UTC)
Symbol support vote.svg.png בעד ר'ובן - שיחה 17:04, 23 במאי 2013 (UTC)

אם יש מתנדב לעבור ערך ערך מהקטגוריה הנוכחית ולשנות, אשריו ואשרי אמו יולדתו. אני מעריך שלא יהיה כזה, ועל כן צריך 'בוט החלפות'. (שאין עדיין מישהו שיודע איך מפעילים כזה). • שנוזעל - שיחה • י"ד בסיוון ה'תשע"ג 23:57, 23 במאי 2013 (UTC)

כפשוט, זה נכון לגבי כל הקיטלוג המחודש של דף הקטגוריות שאתה עמל עליו כל כך, וכמו שאתה מאמין שעבודתך אינה לחינם, ובסופו של דבר יימצא החסיד בעל ידע מספק שיסכים לקחת אחריות על בוט ההחלפות, כך גם היתה דעתי ברגע שהעליתי את השאלה לדיון. וכאן אנו פונים אל מנהלי המערכת: אנא! השקיעו בצד הטכני של חב"דפדיה, שיהיה כיף להשקיע כאן...זוננשיין - תמיד בשמחה • ט"ו בסיוון ה'תשע"ג • 01:34, 24 במאי 2013 (UTC)

לאט לכם[עריכה]

הועתק מתוך הדף חב"דפדיה:ערכים מומלצים/דיונים:

משתמשים יקרים. אנא קבלו דברי הבאים כפי שהם, אני מעריך מאוד את עבודתו של כל אחד מכם, הן הכללית והן התחומים המיוחדים לכל אחד כשלעצמו. אך לדעתי התנהלות בדיון הייתה לא מקצועית ונחפזת.

בפועל הומלץ בינתיים רק ערך אחד ולכן אתמקד בו. הערך חסר מבחינות רבות, הן בניסוח הן בסידור פסקאות וכותרות (ראו שינויים שביצעתי בשורות הראשונות או את הכותרת 'תוכן הנסיעה', שהמשפט הפותח שלה עוסקת בהיסטוריה של הנסיעה). אני מרגיש שיש לי את היכולת והחובה להעיר על כך, שכן אני עוסק בכתיבה באופן מקצועי. עד כאן דעתי האישית.

ועכשיו לבעיות העקרוניות. (אגב, עמלתי היום כדי לסדר את הכללים, ואת הדפים השונים הקשורים ב'מומלצים' כך שיהיה קל לעבור ביניהם) בהצבעה שהתקיימה עליו לא התקיימו רבים מהקריטריונים: עליו לעמוד בדרישות התחביריות והסגנוניות של השפה העברית. עליו להיות מקיף; לכלול את הטרמינולוגיה ההכרחית להבנת הנושא, ולהיות ערוך כך שהקורא יוכל לקבל סקירה מלאה של נושא הערך מבלי להיזקק לקריאת ערכים נוספים.

גם לגבי עצם ההצבעה, תמהני, כמה מתוך הממליצים קראו את הערך מתחילתו ועד סופו בעין ביקורתית? איך זה שבהיסטורית הגרסאות של המומלץ יש רק 2 עורכים?

כל האמור לעיל נועד כדי למנוע הצבעות נוספות בסגנון זה. --שיעשיחה י"ד בסיוון ה'תשע"ג 21:14, 23 במאי 2013 (UTC)

מותר לי להגיב הפך מדעתי האישית? ישנם אנשים פרפקטציוניסטים, שמציבים לעצמם ולאחרים רף גבוה מידי, ובמקרה בו הם יודעים שהם לא יצליחו להגיע אליו, הם פשוט לא מתחילים.
נכון להיום, חב"דפדיה הינה מיזם שבקושי מצליח לסחוב את עצמו הלאה, ועלינו להכיר בכך ולא לחפש את השלימות, אלא להתקדם צעד אחר צעד. ברגע שישנם ערכים מומלצים שיש בהם שלימות מסויימת, הם נקראים יותר, ובזכות זה בסופו של דבר גם נערכים יותר ומגיעים לשלימות, אם יש רק אחד שמכוון ודוחף לכיוון הנכון.
לעניות דעתי, במצב העכשווי צריך לתת דחיפות וכו', ורק ככה נצליח לגרום ליותר אנשים לכתוב ולערוך גם אם הם לא יגיעו לשלימות. וכאן המקום להעיר שאמנם בילדותי הייתי פרפקטציוניסט, אבל משהו צפת כן הצליחה לפעול עלי... . ברוח טובה ובשמחה אמיתית. • זוננשיין - תמיד בשמחה • ט"ו בסיוון ה'תשע"ג • 01:39, 24 במאי 2013 (UTC)
מסכים עם שניכם.
ברור שהערכים המומלצים צריכים להיות מושלמים, ונכון גם שאף אחד לא ניסה לעמוד בקריטריונים (לפחות אני..). וההסבר הוא פשוט: בלי פתיחת הדפים הרלוונטיים, והרצת דיונים להמלצת ערכים, זה מעולם לא היה קורה. היה צריך להתחיל עם זה, רק כדי שיראו שזה אפשרי וזה כאן. ברוך השם השלב הראשון עבר בהצלחה מסחררת!
עכשיו אפשר ללחוץ ברקס ולהתחיל לעמוד בסטנדרטים. לכן אני מציע, שהערכים עליהם יש כעת דיון יועברו שלב אחורה, לרשימת ההמתנה, ומשם נמשיך כפי החוקים, כשמפעילי המערכת יהוו כשוטרי תנועה..
אגב, שיע, כששיפרת את דפי הדיונים השונים, השארת את התבנית:אחראי על הערכים המומלצים. באחד מהדיונים הקודמים העיר שלום שמשתמש חב"דניק לא כל כך פעיל פה, ולכן כדאי שמפעילי המערכת ישמשו בתפקיד הזה. אפשר או להסיר את התבנית ולכתוב 'משתמשי מערכת בלבד', או שבתבנית יהיה קישור אל מפעילי המערכת, שיע ושלום.
עד כאן בקיצור. • שנוזעל - שיחה • ט"ו בסיוון ה'תשע"ג 14:42, 24 במאי 2013 (UTC)
הערה חשובה - למרות שנטלנו את כל הכללים מויקיפדיה, יש לשים לב לכך שאנו לא ויקיפדיה, אין לנו מאות משתמשים ביום אלא סה"כ 5-6 משתמשים. כבר ניסינו להתחיל עם התקנות המחמירות של ויקיפדיה כפי שדרש חיים נהר, והתוצאות ידועות לכולם. --שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים ט"ו בסיוון ה'תשע"ג, למניינם 14:56, 24 במאי 2013 (UTC)
למרות שבדרך כלל אני משתדל לא לקרר, הפעם אני נאלץ להצטרף לדעתו של שייע שהערך עליו הוא דיבר דורש עריכה לשונית מעט יותר מאשר קלה וגם קצת יותר סדר (דוגמה קטנה: מה עושה מיד בתחילת הערך תת פסקה בשם "אופן הנסיעה" עוד לפני ששמענו על המקורות לענין ועוד ריבוי פרטים עניניים יותר?). לכאורה אין סיבה שערכים מועמדים אחרים יהיו שונים.
מכיון שאין לי גישה סדירה לאינטרנט ב"ה ואני לא יכול לגשת לכאן בצורה מסודרת, ומצד שני הכתיבה אצלי לא זורמת מספיק טוב ולעומת זאת בעריכה אני עוסק רבות, אני מוכן לקבל ע"ע בלי נדר לערוך לשונית (בלבד! על השאר אני לא מתחייב וגם לא על הזמן שזה ייקח) לערכים שיישלחו אלי למייל--יוסי ג - שיחה 18:47, 25 במאי 2013 (UTC)
בכלל לא הבנתי את הלחץ הגדול להמליץ על ערך, בהחלט עדיף להצמד לכללים של ויקיפדיה על פני ערכים שאינם ראויים לתואר. ר'ובן - שיחה 19:02, 25 במאי 2013 (UTC)
1. זה נכון שאין לנו מאגר משתמשים גדול, אבל זה לא מצדיק הגחכה שלנו, כאשר ערך שאנחנו ממליצים עליו, לא היה עובר אישור אפילו של עורך עיתון, שלא לדבר על אנציקלופדיה. העובדה שאנחנו פועלים בתנאים לא קלים, לא הופכת ערך סתמי למומלץ ואם נסמן אותו ככזה, גם אם נעשה זאת בליווי סמלילים מתנופפים בארבע פינותיו, הוא ישאר ערך לא מומלץ ותעודת קלון. 2. לגבי הכללים, הם דווקא כן עברו התאמה חלקית לחב"דפדיה. יתכן שהם צריכים עדכון נוסף, ואולי כדאי להעמיד זאת למשאל כאן. --שיעשיחה ט"ז בסיוון ה'תשע"ג 20:39, 25 במאי 2013 (UTC)

עד מתי?[עריכה]

מישהו הולך לתקן את הבעיות שצצות לאחרונה (בעיה באתר, בעיה נוספת)? • שנוזעל - שיחה • י"ז בסיוון ה'תשע"ג 03:44, 26 במאי 2013 (UTC)

תוכלו לשים לב, שהאתר עבר ב"ה לכתובתו הסופית http://chabadpedia.co.il. ככל הנראה החלפת הדומיין יצרה את הבעיה, וכעת נבקש מהמתכנת לפתור אותה. --שיעשיחה י"ז בסיוון ה'תשע"ג 13:12, 26 במאי 2013 (UTC)
סליחה על הבורות. מה היתה הכתובת הקודמת? ולשם מה בוצעה ההעברה? • זוננשיין - תמיד בשמחה • י"ח בסיוון ה'תשע"ג • 01:54, 27 במאי 2013 (UTC)
בשעה טובה! הכתובת הקודמת הייתה דרך אינפו, ועכשיו ב"ה זה נראה טוב יותר. מקווה שזה השתפר גם במנוע החיפוש של גוגל (עליה הערתי כמה פסקאות קודם). • שנוזעל - שיחה • י"ח בסיוון ה'תשע"ג 06:44, 27 במאי 2013 (UTC)
בגוגל זה עדיין לא השתנה, ומופיעים הכתובות הישנות. כנראה שהסיבה נעוצה בהסבר הארוך אותו זכיתי לקבל הבוקר מזוננשיין, על דרך הפעולה של מנוע החיפוש הגדול בעולם. • שנוזעל - שיחה • י"ח בסיוון ה'תשע"ג 06:45, 27 במאי 2013 (UTC)
שנוזל, תתרגש. העכביש של גוגל ביקר אצלנו לפני כמה דקות, כפי שתוכל להיווכח בחיפוש קצר בגוגל שכל הכתובות 'עודכנו' לכתובת החדשה. מה שמוזר לי הוא מדוע הדפים החדשים שנוספו בזמן הכי אחרון לא מופיעים בחיפוש גוגל, והאפשרות היחידה שעולה בדעתי היא שברגעים אלו ממש העכביש סורק את הדפים ומכניס אותם למאגר, ועד שאסיים את כתיבת ההודעה היא כבר לא תהיה רלוונטים כי אכן יופיעו גם הדפים החדשים. חיוך.jpg זוננשיין - תמיד בשמחה • כ"א בסיוון ה'תשע"ג • 06:01, 30 במאי 2013 (UTC)

התוצאה הראשונה בחיפוש עדיין לא עודכנה. • שנוזעל - שיחה • כ"א בסיוון ה'תשע"ג 09:43, 30 במאי 2013 (UTC)

וגם אם תכתוב 'יצחק סנדרוי' התוצאה הראשונה אמנם חב"דית, אבל יחד עם אינפו • שנוזעל - שיחה • כ"א בסיוון ה'תשע"ג 09:44, 30 במאי 2013 (UTC)
ועוד הרבה דברים אחרים... ובחלק זה עדיין בכתובת הישנה. בקיצור, עוד לא. • שנוזעל - שיחה • כ"א בסיוון ה'תשע"ג 09:56, 30 במאי 2013 (UTC)
כבר כתבתי שזה רק באופן חלקי והוא לא סרק את כל האתר. בעזרת ה' בקרוב הכל יראה כמו שצריך. • זוננשיין - תמיד בשמחה • כ"א בסיוון ה'תשע"ג • 14:41, 30 במאי 2013 (UTC)

נפילת מספר הצפיות בחב"דפדיה[עריכה]

השאלה העיקרית שלי היא מדוע מאז שהעבירו את האתר לכתובת החדשה, מספר הצפיות בחב"דפדיה פחת לחצי אם לא למטה מזה?! • זוננשיין - תמיד בשמחה • כ"א בסיוון ה'תשע"ג • 14:41, 30 במאי 2013 (UTC)

יש לך מספרים? • שנוזעל - שיחה • כ"ב בסיוון ה'תשע"ג 02:31, 31 במאי 2013 (UTC)
מתוך מה שכתבתי לשיע ק. לפני כחודש עם תיקון טעויות הכתיב שהשתרבבו קריצה.jpg :
אני לא יודע האם זה קשור, וכנראה שכן.
בחודש האחרון אני עוקב אחרי מספר הצפיות בחב"דפדיה. היממה האחרונה המספר ירד בצורה דרסטית. לתשומת ליבך.
אני מצרף כאן את המעקב של השבוע האחרון, כדי שתוכל להיווכח בעצמך.
ראשון ל"ג בעומר, 9:51 - 38,186,453
שני, י"ט אייר 8:00 - 38,265,207 (60,000 מהפעם הקודמת, במשך יממה).
שלישי, כ' אייר 10:19 - 38,340,626 (70,000 מהפעם הקודמת, במשך יממה).
רביעי,כ"א אייר 7:27 - 38,408,849 (60,000 מהפעם הקודמת, במשך יממה).
ליל שישי כ"ג, 11:11 - 38,452,942 (44,000 מהפעם הקודמת, במשך 41 שעות... - תעשה לבד את חישוב האחוזים).
וככה זה ממשיך ואין ענין להעמיס על הדף. • זוננשיין - תמיד בשמחה • כ"ב בסיוון ה'תשע"ג • 12:34, 31 במאי 2013 (UTC)
סביר מאוד שזה בגלל שבמחשבים רבים של יהודים שומרי תורה ומצוות ושמחשבם אינו פרוץ, הכתובת החדשה עדיין "חסומה" מכיון שלא אושרה על ידי מנהל "הרשימה הלבנה" (גם אצלי היה חסום בשבוע האחרון), סביר למשל שגם משתמשי חברת "נתיב" יש להם אותה בעיה. --שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים כ"ו בסיוון ה'תשע"ג, למניינם 04:32, 4 ביוני 2013 (UTC)
אכן, גם באתרוג, חב"דפדיה היה פתוח עד כה, וכעת סגור. כדי לפתוח הם מבקשים שבעל החשבון יצטרף למסלול חב"ד, דבר שלא היה עד כה. --שיעשיחה כ"ז בסיוון ה'תשע"ג 19:40, 5 ביוני 2013 (UTC)
השאלה היא מדוע הכתובת הועברה והאם לקחו בחשבון את הבעיות העלולות להתעורר? הרי לקחו לנו כאן מליוני צפיות! --שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים כ"ח בסיוון ה'תשע"ג, למניינם 00:13, 6 ביוני 2013 (UTC)

אי אפשר לבקש מ'אתרוג' והחברות הדומות להכניס לרשימת האתרים המותרים את חב"דפדיה? אני בטוח שאין להם שום בעיה רוחנית עם האתר... • שנוזעל - שיחה • כ"ח בסיוון ה'תשע"ג 05:01, 6 ביוני 2013 (UTC)

ודאי שאפשר. הבעיה היא - מי יבקש? --שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים ה' בתמוז ה'תשע"ג, למניינם 15:24, 13 ביוני 2013 (UTC)
שלום, שיע, אתם לא מכירים אף אחד שמנוי על החברות הנ"ל? האם זה מסובך לדאוג שידברו איתם? • זוננשיין - תמיד בשמחה • ו' בתמוז ה'תשע"ג • 20:13, 14 ביוני 2013 (UTC)

קטגוריות - חסידים[עריכה]

בעקבות ההודעה בלוח המודעות יש צורך לעורר מחדש את הדיון על שם הקטגוריה. האם "חסידים מתקופת" או "חסידי אדמו"ר". למרות ששם הוחלט "חסידי אדמו"ר", צריך לקחת בחשבון שיש בקטגוריות הקיימות (להערכתי) קרוב לאלפיים ערכים, שידרשו עדכון קטגוריה - ידנית.

בשביל זה צריך הסכמה רחבה של המשתמשים, להירתם בצורה מיוחדת באופן חד פעמי להשלים את המלאכה המרובה הזו (מה שנקרא בויקי "אַסַם"). • שנוזעל - שיחה • י"ט בסיוון ה'תשע"ג 13:41, 28 במאי 2013 (UTC)

האם מישהו נרתם?? • שנוזעל - שיחה • ה' בתמוז ה'תשע"ג 01:16, 13 ביוני 2013 (UTC)
כבר הבעתי את דעתי נגד, הלא כן? • זוננשיין - תמיד בשמחה • ה' בתמוז ה'תשע"ג • 14:09, 13 ביוני 2013 (UTC)
גם אם ההחלטה נגד או בעד, הדיון בנוגע להירתמות כבר הסתיים כי יש בוט החלפות. אפשר לפתוח דיון מחודש בנוגע לחסידי אדמו"ר או חסידים מתקופת אדמו"ר, למרות שלכאורה אני דעת מיעוט. • זוננשיין - תמיד בשמחה • ו' בתמוז ה'תשע"ג • 20:15, 14 ביוני 2013 (UTC)

קטגוריות למתנגדים ומשכילים[עריכה]

איזו קטגוריה מתאימה ל'מתנגדים[1]' ו'משכילים[2]'. כשמם? • שנוזעל - שיחה • כ"ד בסיוון ה'תשע"ג 13:34, 2 ביוני 2013 (UTC)

מחוּסר עזרה אעשה כפי שעולה לי ראשונה בראש. • שנוזעל - שיחה • כ"ה בסיוון ה'תשע"ג 21:00, 3 ביוני 2013 (UTC)
היי, אל תאיים עלינו. לא מתאים לכנות בשם 'מתנגד' כל מי שלא היה חסיד במלוא מובן המילה. רק מי שמהותו היתה שהוא התנגד לחסידות, כגון אביגדור מפינסק, וכדומה (את הגר"א לדוגמא לא הייתי מכניס בקטגוריה הזו, על אף שהוא איפשר ביחס שהוא שידר כלפי עדת החסידים את רציחתם של שישה מבחירי עדת החסידים). • זוננשיין - תמיד בשמחה • כ"ה בסיוון ה'תשע"ג • 22:42, 3 ביוני 2013 (UTC)
וודאי שלא. • שנוזעל - שיחה • כ"ו בסיוון ה'תשע"ג 05:33, 4 ביוני 2013 (UTC)


ערים מתנגדיות[עריכה]

יש קטגוריה:עיירות חסידיות. איך צריכה להיקרא הקטגוריה על הערים המתנגדיות? • שנוזעל - שיחה • כ"ה בסיוון ה'תשע"ג 21:00, 3 ביוני 2013 (UTC)

לדעתי צריך להחליף את שם הקטגוריה לעיירות יהודיות. גם יותר מדוייק וגם פחות מתסבך. • זוננשיין - תמיד בשמחה • כ"ה בסיוון ה'תשע"ג • 22:42, 3 ביוני 2013 (UTC)
אני רואה צורך בקטגוריה 'עיירות חסידיות'. אולי אפשר לעשות קטגוריה עיירות יהודיות ובתוכה קטגוריה נוספת עיירות חסידיות. • שנוזעל - שיחה • כ"ו בסיוון ה'תשע"ג 05:33, 4 ביוני 2013 (UTC)
א'. מצטרף להצעת שנוזעל ל'עיירות יהודיות'. השאלה היא כדאי לעשות תת קטגוריה ל'עיירות חסידיות'? נכתב ע"י שיע.ק ששכח לחתום את שמו.
התכוונת הצעת זוננשיין? • שנוזעל - שיחה • כ"ז בסיוון ה'תשע"ג 22:12, 5 ביוני 2013 (UTC)
הוא התכוין לאחד מהצמד הידוע ולא זכר בדיוק למי משניהם. --שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים כ"ח בסיוון ה'תשע"ג, למניינם 00:12, 6 ביוני 2013 (UTC)

עם כל המעלות בצמד החמד - על מנת שהוא לא יהפך לפרד, אנא לא לפגוע בבסיס השלד, ולהתייחס בראש כובד, אחרת אנו נפרוץ במרד. • זוננשיין - תמיד בשמחה • כ"ח בסיוון ה'תשע"ג • 05:19, 6 ביוני 2013 (UTC)

התכוונתי להצעת זוננשיין 'יהודיות'. ונראה שהיא מקובלת על הכל. בעינה נותרה השאלה בנוגע לחסידיות, דעתכם? נכתב ע"י שיע.ק ששכח לחתום את שמו.
נראה לי שאפשר גם וגם, ולא סתרי. • שנוזעל - שיחה • ה' בתמוז ה'תשע"ג 01:19, 13 ביוני 2013 (UTC)

הערות שוליים


לוח מודעות[עריכה]

האם למישהו יש התנגדות שיארכבו את הלוח מודעות? לדעתי רוב הכתוב שם בהחלט עשוי לעניין אותנו או אחרים בהמשך. --שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים כ"ח בסיוון ה'תשע"ג, למניינם 03:20, 6 ביוני 2013 (UTC)

לא מתנגד, ואדרבא. • שנוזעל - שיחה • כ"ח בסיוון ה'תשע"ג 05:00, 6 ביוני 2013 (UTC)
וכן לאמור. Symbol support vote.svg.png בעדזוננשיין - תמיד בשמחה • כ"ח בסיוון ה'תשע"ג • 05:17, 6 ביוני 2013 (UTC)
Symbol support vote.svg.png בעד (לאחר מעשה) --שיעשיחה כ"ח בסיוון ה'תשע"ג 15:22, 6 ביוני 2013 (UTC)

קטגוריה:בעלי תשובה/חוזרים בתשובה[עריכה]

? • שנוזעל - שיחה • כ"ח בסיוון ה'תשע"ג 05:18, 6 ביוני 2013 (UTC)

אני בעד, כי בתור בן גאה, אני טוען שזו לא תואר גנאי, אלא אדרבה, עיטור גבורה שאדם זרק את הכל, ובחר בדרך הקשה והאמיתית, ומי כמוני יודע. אך לצערי לא כולם רואים זאת בעין יפה, ולכן לענ"ד יש להפנות השאלה לועדה הרוחנית של האתר (שכעת עסוקה בהפרכת השמועות בקשר ל'נכס הנדל"ן המטופש ביותר בניו יורק'?...). • זוננשיין - תמיד בשמחה • כ"ח בסיוון ה'תשע"ג • 05:20, 6 ביוני 2013 (UTC)
זו אכן שאלה רצינית. אפנה לוועדה בעז"ה. --שיעשיחה כ"ח בסיוון ה'תשע"ג 15:21, 6 ביוני 2013 (UTC)
אם אפשר לזרז עניינים. • שנוזעל - שיחה • ג' בתמוז ה'תשע"ג 20:55, 11 ביוני 2013 (UTC)
שיע, תזכורת בנוגע לועדה רוחנית (וזה מצטרף לרשימת התזכורות של ערד ואברמ'ל...) • זוננשיין - תמיד בשמחה • ו' בתמוז ה'תשע"ג • 20:17, 14 ביוני 2013 (UTC)
שיע כתב לי בשם הועדה הרוחנית: "נאמר לי שלא רואים בכך בעיה". שנוזל, בכבוד. • זוננשיין - תמיד בשמחה • י"ב בתמוז ה'תשע"ג • 00:24, 20 ביוני 2013 (UTC)
'בעלי תשובה' או 'חוזרים בתשובה'. בויקיפדיה זה מחולק ל'אמריקאים', 'ישראלים', 'אוסטרלים' וכו'. (?) • שנוזעל - שיחה • י"ב בתמוז ה'תשע"ג 02:22, 20 ביוני 2013 (UTC)
הוועדה הרוחנית אינה רואה בכך בעיה, אך אני סבור כי אין לנו לצין קטגוריות שאין להם משמעות אנציקלופדית חבדי"ת, דהיינו תפקיד ציבורי (רב, ח"כ או מנהל) או / ו הקשר לחב"ד (ידידי חב"ד וכיו"ב). הקטגוריות חטטנית במקורה, וגם אין לה כל משמעות רצינית. כל יהודי שאינו צדיק גמור או בינוני חוטא לפעמים ושב בתשובה. --שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים י"ב בתמוז ה'תשע"ג, למניינם 02:34, 20 ביוני 2013 (UTC)
אני לא סובר כמו שלום. סתם כי זה לא נראה לי טענה, וכל המהות של חב"דפדיה היא חטטנית, שנועדה לתת מידע על אנשים. ותאריכי יום הולדת של אנשים שחיים ביננו גם נפסיק לציין? • זוננשיין - תמיד בשמחה • י"ב בתמוז ה'תשע"ג • 03:11, 20 ביוני 2013 (UTC)
לדעתי, בעלי תשובה. חוזרים מאיפה ולאיפה? חוץ מזה שכך הוא הלשון בספרים הקדושים. בקשר לחלוקה לפי מדינות, נשמע לי מגוחך ובלתי נצרך. • זוננשיין - תמיד בשמחה • י"ב בתמוז ה'תשע"ג • 03:11, 20 ביוני 2013 (UTC)
אני בעד הקטגוריה, היא יכולה להעניק מידע מעניין, גם באמצעות הצלבות, כמו כמה משפיעים הם חוזב"שים, וכן הלאה. לגבי מדינות, רק אם יהיה לנו כמות אסטרונומית של עשרות רבות יש בכך טעם. --שיעשיחה י"ז בתמוז ה'תשע"ג 22:14, 25 ביוני 2013 (UTC)
אגב גררא, היום קראתי דברי שאמר/כתב הרב מאזוז, שם הוא התבטא שחב"ד החזירה בתשובה מליון יהודים. • זוננשיין - תמיד בשמחה • י"ז בתמוז ה'תשע"ג • 22:49, 25 ביוני 2013 (UTC)
נו, אז יש סיכוי שאי פעם יהיה לנו מליון ערכים... קריצה.jpg שנוזעל - שיחה • י"ז בתמוז ה'תשע"ג 23:08, 25 ביוני 2013 (UTC)
2 מליון. שכחת שכל אחד שעתיד לחיות (שיע, לייק!) מוציאים עליו ספר בן שתי כרכים (או שלוש), וכפי המדיניות בחב"דפדיה, כל ספר חוברת או ספרון זוכה בערך משלה... חיוך רחב.png זוננשיין - תמיד בשמחה • י"ז בתמוז ה'תשע"ג • 23:20, 25 ביוני 2013 (UTC)

יום הבהיר כ"ח ניסן[עריכה]

האם לדעתכם מתאים להוסיף לימי חב"ד את יום כ"ח ניסן תשע"ב, בו זכה משתמש:הוגה בתורה לעלות על מטוס מצרפת ולהגיע לארה"ב, ביאתו צלחה (אמנם הוא לא הגיע יחד עם אמו, וגם הקביעות בימי השבוע לא תאמה במדוייק, אבל שמועות של יודעי דבר מספרות שהוא יצא מהמלון בו התארח כ"ק אד"ש בימי שהותו בפריז בשנת תש"ז). קריצה.jpg זוננשיין - תמיד בשמחה • כ"ח בסיוון ה'תשע"ג • 05:22, 6 ביוני 2013 (UTC)

חיוך רחב.png --שיעשיחה א' בתמוז ה'תשע"ג 13:39, 9 ביוני 2013 (UTC)
ברוב מוחץ של שתיקה כהודאה, הוחלט שלא מתאים. שנוזל, מה אתה רוצה מאיתנו, רוב מוחלט של הדיונים כאן הסתיימו ברוב מוחץ. בלי קשר, אם יש דיון בראש הדף שעדיין לא הסתיים, אפשר לארכב את הדיונים ולדלג על אותו דיון ספציפי... . • זוננשיין - תמיד בשמחה • ו' בתמוז ה'תשע"ג • 20:19, 14 ביוני 2013 (UTC)
אתה בטח מתכווין לכ"ח סיון ולא לכ"ח ניסן.... די למנוחה - קדימה לעבודה! - שיחה 11:35, 17 ביוני 2013 (UTC)
סוף סוף מישהו שם לב!!! • זוננשיין - תמיד בשמחה • ט' בתמוז ה'תשע"ג • 13:15, 17 ביוני 2013 (UTC)
אם המדובר הוא בבעל המעשה, ודאי שיזכור... כאן המקום להוסיף את שמו של המלון ממנו יצא הרבי: אדאוארד השביעי, שבשדרת האופרה - פאריז. נכתב ע"י הוגה בתורה ששכח לחתום את שמו. כנראה בעקבות ריבוי הזמן שלקח לעצמו חופשה...נכתב ע"י שנוזל ששכח לחתום את שמו. - הוספת משפט והיית צריך לחתום מדין "ארור מכה רעהו בסתר". • זוננשיין - תמיד בשמחה • ט' בתמוז ה'תשע"ג • 20:29, 17 ביוני 2013 (UTC) תבנית:זכר חיכיתי לאיש שיוסיף לי את ה'שכח'... תבנית:זכר קריצה.jpg שנוזעל - שיחה • י' בתמוז ה'תשע"ג 01:20, 18 ביוני 2013 (UTC) לא יודע אם שכחת לחתום או לא, אבל מה שבטוח - שכחת להקטין גם את חתימתך! • זוננשיין - תמיד בשמחה • י' בתמוז ה'תשע"ג • 01:52, 18 ביוני 2013 (UTC)
שיזכור - ודאי, שישים לב - לאו דוקא. • זוננשיין - תמיד בשמחה • ט' בתמוז ה'תשע"ג • 16:05, 17 ביוני 2013 (UTC)
נו, אולי אני יחזור כאן קצת בימים הקרובים....די למנוחה - קדימה לעבודה! - שיחה 22:05, 18 ביוני 2013 (UTC)


פולמוס המשיחיות בחב"ד[עריכה]

כמדומני שהגיע הזמן, שנעלה ערך בנושא, בדומה לערך הקיים בויקיפדיה. כמובן שתידרש עריכה והתאמה, אך מדובר בנושא מרכזי מאוד בחב"ד ואין סיבה שהתייחסות נרחבת אליו תעדר מחב"דפדיה. לטובת מי שלא מכיר העתקתי בעמל את הערך, כדי שיוכל לעיין בו שיע.ק/פולמוס. כמובן שלא נכניס אותו כמו שהוא, ואם צריך נכתוב לגמרי מחדש. --שיעשיחה א' בתמוז ה'תשע"ג 13:38, 9 ביוני 2013 (UTC)

בוודאי ראית את מה שהתחלתי לעבוד על ערך הרבי מלובביץ כמלך המשיח. התכנית היא, לעשות ערך ענק (שיגיע לרמה של ערך מומלץ (כמובן כמו בוויקפדיה ולא בחב"דפדיה...קריצה.jpg )) שירכז את כל המידע סביב הנושא עם כל המקורות. לדעתי, אין עניין להכנס לכל הנושא של הפולמוס, אלא כמישהו יחפש בגוגל (אולי אפילו קישור בוויקפדיה) "הרבי מלך המשיח" הוא יגיע לכאן ויחשף לדעת הרבי בעניין. --בברכה, יצחק - שיחת הגאולה 19:13, 9 ביוני 2013 (UTC)
ליצחק, אין זהות בין ערך אודות הרבי כמלך המשיח לבין הפולמוס. נכון שיש נקודות חופפות, אך ערך 'הפולמוס' עניינו לתאר אנציקלופדית, עניינית וכמובן מנקודת מבט חב"דית חסידית תוך היצמדות לשיחות הרבי, את הפולמוס בחב"ד.
אני מבין את החשש לגעת בנושא, קל יותר פשוט להתעלם ממנו, אך בכך הוא לא יעלם. לדעתי אין לנו את הפריבילגיה לטאטא את העובדה שבחב"ד יש 2 דעות, ואין שום הצדקה שאנשים ישאבו את המידע על הפולמוס ממקורות מוטעים כגון ויקיפדיה, שמציגים כביכול תמונה מאוזנת ובפועל מסתירים ומעוותים את האמת. אנחנו צריכים להציג את הפולמוס את טענות שני הצדדים, וכמובן את האמת הברורה על פי דעת תורה ושיחותיו של הרבי מלך המשיח. --שיעשיחה ב' בתמוז ה'תשע"ג 20:09, 10 ביוני 2013 (UTC)
לדעתי ערך כזה (שלדעתי השם הזה לא שייך בכלל, אבל גם עם שם אחר) יגרור אחריו מלחמות עריכה רבות לאין ספור ועלול אף להוות חומר מלחמתי לכמה אתרים שיפרסמו כאילו חב"דפדיה הולך נגד אנשים חשובים (לסוגיהם...) ונלחם בקדוש להם.
אפשר לעשות ערך "חי וקיים" וכיוצ"ב (ע"ד מה שכתב העורך הראשי (?) בחב"דפדיה מר זוננשין) שמסביר את כך שנצחיות חיוו של הרבי שליט"א היא ברורה ומוכחת ממספר שיחות ומקורות בנגלה.
(א. האמונה בכל מה שאומרים חכמים אפילו ימין שהיא שמאל. ב. אתפשטותא דמשה בכל דרא. ג. שיחת שמות כ"ו. ד. דברי הרבי על החידוש של הדור התשיעי. ועוד רבות וטובות). בערלה - שיחה 20:15, 10 ביוני 2013 (UTC)
לשיע, כשאתה אומר חב"ד, למה אתה מתכוון? מי הוא הקובע מה יקרא חב"ד? ובכן, הרבי הוא חב"ד וחב"ד זה הרבי, לענ"ד באנציקלופדיה חבדית אין מקום לדברים שלא בקו ישר עם דברי הרבי, בדיוק כמו שלא נעשה פולמוס הדתות ונביא את הצדדים לכך. אז מה ההבדל?
מה שכן, בערך על הרבי כמלך המשיח, יהיה אפשר להביא, על דרך השלילה, מעשים וכדו' שמנגדים לעניין תוך התייחסות של הרבי או של רבנים בעניין. לדוגמא: המענה של הרבי לשמואלי וכדו'. --בברכה, יצחק - שיחת הגאולה 20:53, 10 ביוני 2013 (UTC)
אולי כדאי לתת לפיסקה זו את הכותרת 'הפולמוס על פולמוס המשיחיות בחב"ד(פדיה)'? קריצה.jpg .
בכל אופן, מועתק כאן מה שכתבתי בדף השיחה של ג' תמוז, בה הבעתי את דעתי בעד שיע. ק:
"ואעפ"כ, אם חושבים בצורה הגיונית, הרי שאם רוצים להביע להנחיל ולהשריש את הדעה וההסתכלות האמיתית על פי תורת אמת, הדרך היחידה היא להציג את הדברים בצורה שתתקבל על לב הקוראים, בצורה המוטה באופן חד צדדי לצד האמיתי."זוננשיין - תמיד בשמחה • ב' בתמוז ה'תשע"ג • 22:44, 10 ביוני 2013 (UTC)

כואבות לי העיניים מרוב קריאה במחשב, ואין לי כוח להגיב על אחד אחד (עברתי עכשיו על קרוב ל500 עריכות!!..). אני בעד פתיחת הערך, ואולי אפילו דווקא בשמו הנוכחי - עבור החיפוש בגוגל. לגבי מלחמות עריכה - למה לא? עוד צפיות בפדיה... וגם, קצת מעניין יהיה פה. מאתרים שיקשקשו אין לנו מה לפחד. (ונוסף על ש'אין סיבה לפחד', זה גם יוסיף צפיות..קריצה.jpg ). אגב, גם בויקי הערך נעול מפני עריכות.
לגבי פולמוסים שונים, כמו על הנצרות וכד', בהחלט אני חושב שיש מקום לערכים האלו בחב"דפדיה, כי הרי יש לנו במה נפלאה להביע את דעת רבותינו הקדושים, נשיאי כל הדורות. קחו לדוגמא את ה"אמונה" בתורת האובוליציה, שאפשר לכתוב על זה ערך יפה מאוד, עם המון מתורת רבותינו נשיאינו, וכן בכל עניין. • שנוזעל - שיחה • ג' בתמוז ה'תשע"ג 04:18, 11 ביוני 2013 (UTC)

היי, אני מוכרח למחות! בעל פה אמרת לי שאפילו לא מתקרב לחמש מאות עריכות, וכאן פתאום אני רואה שכתבת שעברת על כמעט חמש מאות. תמהני. • זוננשיין - תמיד בשמחה • ג' בתמוז ה'תשע"ג • 06:09, 11 ביוני 2013 (UTC)

ניסיון לסיכום דעות אודות ערך שיעסוק בפולמוס הפנים חב"די, ובטענות הצדדים. תקנו אותי כמובן אם לא הבנתי מישהו או משהו כראוי.

בעד, משתמשים וטיעונים
  • שיע: מציע הערך ובעדו. 1. כך נוכל להציג את דעת התורה בנושא. 2. זה לא מקצועי לא להתייחס לנושא באנציקלופדיה חב"דית.
  • זוננשיין, כך להנחיל את את דעת התורה, בצורה שתתקבל על לב הקוראים.
  • שנוזעל, במה להבעת דעת רבותינו, הגדלת הפופולריות של חב"דפדיה
נגד, משתמשים וטיעונים
  • יצחק,יש את הערכים 'הרבי מלובביץ כמלך המשיח, אין בחב"דפדיה מקום לדברים שאינם תואמים לדברי הרבי.
  • בערלה, חשש ממלחמות עריכה, ומפרסום שלילי לחב"דפדיה (טרם הגיב לטענה שפרסום יהיה רצוי)
עד כאן. בינתיים --שיעשיחה ג' בתמוז ה'תשע"ג 14:45, 11 ביוני 2013 (UTC)
אף אני מצטרף לדעת התומכים בערך הנ"ל. לדעתי ככל שההחשפות לערך הזה תהיה גדולה יותר, כך תגדל הפופלריות של חב"דפדיה כאתר שאינו חושש לכתוב את שני הדיעות, גם אם הוא נמנה על אחד משני הפלגים. התעלמות מוחלטת מהצד השני, מראה לדעתי קטנוניות. (אין הכוונה למשתמשים הנ"ל שהביעו דעתם, אלא למה שנראה לעין הציבור.) --שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים ג' בתמוז ה'תשע"ג, למניינם 19:46, 11 ביוני 2013 (UTC)
מסקנת הדיון: ברוב של 66.666666666 מול 33.333333333 הוחלט לכתוב את הערך. שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים ה' בתמוז ה'תשע"ג, למניינם 15:21, 13 ביוני 2013 (UTC)
סתם הערה: בל נשכח שישנו 'פולמוס' לגבי דעתו הק' של הרבי שליט"א, והרי גם בתוך הדיעה המוזכרת כאן כ'אמת' יש ריבוי מופלג של ניואנסים דקים. החד צדדיות, לפענ"ד אין מקומה כאן. באותיות פשוטות: חד צדדיות צריכה להיות בנוגע שהדיעות האחרות מנוגדות (ה"י) לדעת אד"ש, משא"כ כאשר הפולמוס הוא בדעת אד"ש. ---בואו לעזרת ולהרחבת המשיח! חסיד חב"ד - חדר אורחים
אפשר לפתור את הבעיה - כאשר את הדברים נוגעים לדברים ברורים בדעת אד"ש - לכתוב ברורות, וכשנכנסים ליואנסים דקים - אפשר לומר שיש כאלה ויש כאלה (יש הטוענים/חושבים/נוהגים - ויש הטוענים/חושבים/נוהגים). כמובן שיש להיזהר בדבר זה מאוד מאוד - ולהיזהר לא להיסחף לשום צד ופינה (מכל צד ופינה..). • שנוזעל - שיחה • ו' בתמוז ה'תשע"ג 00:21, 14 ביוני 2013 (UTC)

מתכנת לחב"דפדיה[עריכה]

שלום לכולם יצרתי קשר אם משתמשים בויקיפדיה שנראה שעוסקים בחינוך, ואחד מהם ענה לי שכבר פנה אליו מישהו מחב"דפדיה בבקשה דומה. מי שעשה זאת, ראשית יש"כ על היוזמה, שנית בבקשה ליצור איתי קשר כדי שנעבוד בתיאום ולא נבצע פניות כפולות (אפשר גם במייל) תודה. --שיעשיחה א' בתמוז ה'תשע"ג 19:07, 9 ביוני 2013 (UTC)

וולף[עריכה]

העברה מדף בקשות ממפעיל מערכת

שלום דובער וולף לשלום דובער וולף (קרית מלאכי), ושלום בער וולף לשלום בער וולף (צפת). • זוננשיין - תמיד בשמחה • כ"ח בסיוון ה'תשע"ג • 12:01, 6 ביוני 2013 (UTC)

ממה נפשך האם שמם שווה או לא? דובער או בער? --שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים כ"ט בסיוון ה'תשע"ג, למניינם 04:58, 7 ביוני 2013 (UTC)
אודה ואתוודה שלא הייתי נוכח בברית המילה שלהם, אבל זה לא ממש משנה. דובער ודב בער זה לא משהו שאנשים זוכרים, ואנשים מכירים אותם בשם הכינוי שלהם (בערק'ה לקרית מלאכי, ובערל'ה לצפת). אם ביקשתי כנראה שאני יודע למה אני מבקש... • זוננשיין - תמיד בשמחה • כ"ט בסיוון ה'תשע"ג • 18:23, 7 ביוני 2013 (UTC)
אני חושב שזה ממש לא מוצדק. וולף קרית מלאכי הוא הוולף המוכר, וככזה אין צורך להוסיף את עיר מגוריו בסוגריים, לכל היותר אפשר להוסיף בתחילת הערך שלו תבנית 'אם התכוונתם לוולף צפת ראו...' --שיעשיחה א' בתמוז ה'תשע"ג 14:40, 9 ביוני 2013 (UTC)
אז תחזיר. --שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים א' בתמוז ה'תשע"ג, למניינם 18:09, 9 ביוני 2013 (UTC)
אני לא רוצה לפעול בלי לשמוע מה דעתכם. --שיעשיחה א' בתמוז ה'תשע"ג 20:29, 9 ביוני 2013 (UTC)
'וולף המוכר' הוא "ברק'ה וולף". כשמישהו כותב שלום דובער וולף, לאו דוקא בכלל שהוא מתכוון ל'וולף המוכר'. אם תשים לב, ברק'ה וולף אכן מפנה לברק'ה הידוע. ובכלל, אולי זה נשמע לך מוזר שאדם בכזה גיל הספיק להשתרש בתודעה יותר מברק'ה, אבל בתוך עמי אנוכי יושבת, וזו המציאות. זו רק דעתי ואתם רשאים לפעול בניגוד אליה. • זוננשיין - תמיד בשמחה • א' בתמוז ה'תשע"ג • 22:56, 9 ביוני 2013 (UTC)
כשאתה אומר בתוך עמי, אתה מתכוון לכלל חסידי חב"ד, או לתלמידי התמימים קבוצה ס"ב יוצאי חח"ל צפת ואילך? ללא כל ספק הפער בין מספר האנשים שיודעים בכלל על קיומו של (צפת) לעומת אלו שלא רק יודעים אלא שמעו רבות על (נחל'ה) הוא גדול מאוד. וב'עמי', הכלל נא גם את כל אלו שלא למדו בישיבה הנ"ל או שעברו את הגיל הנ"ל (אני דווקא כן למדתי בצפת). וסליחה על הבוטות. זו כמובן רק דעתי. אשמח אם מישהו נוסף יביע דעתו ולכן אני העברתי זאת לאולם הדיונים. --שיעשיחה ב' בתמוז ה'תשע"ג 09:15, 10 ביוני 2013 (UTC)
עדיין לא ענית לטענתי בכך שהוא מוכר בשמו "ברק'ה" ולא בשמו "שלום דובער". • זוננשיין - תמיד בשמחה • ב' בתמוז ה'תשע"ג • 13:48, 10 ביוני 2013 (UTC)
נכון, אך תקן אותי אם אני טועה צפת מוכר כ'בערל'ה', לא? --שיעשיחה ב' בתמוז ה'תשע"ג 20:00, 10 ביוני 2013 (UTC)
כן, ולכן בדיוק יצרתי הפניה ישירה מבערל'ה לצפת ומבערק'ה לנחל'ה, ויצרתי דף פירושונים למי שכותב שלום בער/דובער ואנחנו לא יודעים למה הוא מתכוון (ולמען האמת, גם לאו דוקא שהוא עצמו יודע למה הוא מתכוון, ייתכן שהוא רק שמע שהרב שד"ב וולף ירצה בקורס לתורת הגאולה, או כיו"ב, והוא מחפש עליו קצת יותר פרטים - יש לי דמיון מפותח, אני יכול להמשיך הלאה...). • זוננשיין - תמיד בשמחה • ב' בתמוז ה'תשע"ג • 22:47, 10 ביוני 2013 (UTC)

מה הסיפור? יש קבוצה גדולה של אנשים המכירים את שלום בער וולף כנחל'ה, ויש קבוצה גדולה אחרת המכירה את שלום בער וולף כצפת. למה כואב אם גם לנחל'ה יש סוגריים? זה לא בא להקטין מכבודו של אף אחד, רק לעשות סדר בעניינים. דבר פשוט ומקובל. • שנוזעל - שיחה • ג' בתמוז ה'תשע"ג 04:05, 11 ביוני 2013 (UTC)

ראשית להבהיר את הטכני. כאשר שני ערכים זהים באותו שם, אך אחד מהם הוא העיקרי, משתמשים בתבנית:פירוש נוסף. כששניהם בשימוש זהה משתמשים ב'פירושונים'.
לדעתי ולצערי, אתם לוקים בראיה פרובינציאילית, שוכחים שמטרת המיזם היא כלל חב"ד ויותר מכך כלל ארצית. ליתר ביטחון, שאלתי מספר אנשים כאן עיר הבירה כפר חב"ד, כולם מעל גיל 30 (ודווקא לא כאלו שמזוהים עם הצד שכנגד...) איש מהם לא שמע על צפת, כולם שמעו על נחל'ה. ק"ו לאנשים שאינם חב"דים שוודאי שיותר מכירים את נחל'ה. עד כאן דעתי. מכיון שזה לא עניין מהותי כ"כ לעתידה של חב"דפדיה, אם לא הצלחתי לשכנע, אומר די, ונעבור לעניינים אחרים. --שיעשיחה ג' בתמוז ה'תשע"ג 04:47, 11 ביוני 2013 (UTC)
כמו שכתבתי בדף המשתמש שלי, אין לי שום ענין עלמוד על שלי, רק ביקשת לשמוע את דעתי, והשתדלתי להביע אותה. לפי הסקר שערכת, לכאורה יש לתקן, ואני מכבד אותך במחיקת דף הפירושונים. את השאר אעשה לבד בעזרת ה'. • זוננשיין - תמיד בשמחה • ג' בתמוז ה'תשע"ג • 06:02, 11 ביוני 2013 (UTC)
שיהיה כדבריך, שיע. • שנוזעל - שיחה • ג' בתמוז ה'תשע"ג 20:57, 11 ביוני 2013 (UTC)

עדכון[עריכה]

ראו שיחה:שלום בער וולף (צפת) --שיעשיחה ג' בתמוז ה'תשע"ג 14:23, 11 ביוני 2013 (UTC)

לאחר הסכמה בדף השיחה הועבר הערך לדף טיוטה, בדף משנה של יוצר הערך משתמש:שנוזל/וולף צפת. בתקוה שבעתיד יווצרו התנאים המתאימים להשבתו. --שיעשיחה ד' בתמוז ה'תשע"ג 13:09, 12 ביוני 2013 (UTC)

קטגוריה על קהילות חב"ד[עריכה]

נראה לי כדאי ליצור קטגוריות לפי קהילות. לדוגמא: קטגוריה:קהילת חב"ד ראשון לציון ובתוכה יהיו הערכים הקשורים לקהילה. אפשר לחלק ל'תת' קטגוריה:קהילת חב"ד ראשון לציון: אישים, קטגוריה:קהילת חב"ד ראשון לציון: מוסדות וכד'. • שנוזעל - שיחה • ג' בתמוז ה'תשע"ג 04:24, 11 ביוני 2013 (UTC)

לא באתי לדון, רק לכתוב מה הולך להיות.... סתם, כי אין לי כוח לפתוח עכשיו ואני רוצה להעלות את זה כבר לאוויר. בכל אופן ניתן לכם צ'אנס לעצור את המחלה הזו. . קריצה.jpg שנוזעל - שיחה • ג' בתמוז ה'תשע"ג 04:24, 11 ביוני 2013 (UTC)

Symbol support vote.svg.png בעד אפילו שנראה שלא רצית תגובות חיוך.jpg --שיעשיחה ג' בתמוז ה'תשע"ג 04:51, 11 ביוני 2013 (UTC)
גם אני מצטרף. • זוננשיין - תמיד בשמחה • ג' בתמוז ה'תשע"ג • 06:01, 11 ביוני 2013 (UTC)

משפחתו[עריכה]

הגיע הזמן להגיע לידי החלטה גורפת לכלל הערכים - מה עושים לגבי בני משפחה.

מקובל פה מאוד לפרט את כל השמות עם מקום מגוריהם, דבר מיותר לכאורה. כפי שאמר פעם מישהו, אנו לא ספר טלפונים.

המקומות שבהם יש מקום למנות את בני המשפחה, זהו כשהאנשים מפורסמים ויש עליהם ערכים. במקום כמו כאן זוננשיין עשה נפלא שמחק את התוספת. ההוספה הנ"ל זועקת יותר כיוון שמדובר בילדים קטנים ומצחיק מאוד למנות את כל שמותם. אותו הדבר לגבי הערך של הרב כהן מביתר. ואין לי כוח עוד להסביר. • שנוזעל - שיחה • ג' בתמוז ה'תשע"ג 21:13, 11 ביוני 2013 (UTC)

נדמה לי שכבר הגיעו להחלטה גורפת בין כל המשתתפים בדיון. אי אפשר במקום אחד להכניס את שמות בני המשפחה ובמקום אחר לא. ובכל אופן אכתוב את דעתי: ההגדרה צריכה להיות שברגע שרוב ילדיו נשואים, יש להוסיף אותם לערך. נכון שלא תמיד כולם ראויים לערך בחב"דפדיה, אבל מספיק שאחד מהם כן ראוי כדי שכולם ייכנסו. עם או בלי קשר, אני חושב שעיסוק בני משפחתו של נשוא הערך מוסיף עליו הרבה... • זוננשיין - תמיד בשמחה • ג' בתמוז ה'תשע"ג • 22:08, 11 ביוני 2013 (UTC)
אך רק אם העיסוק ציבורי - שליח, ר"מ וכיו"ב יש לו חשיבות אנציקלופדית --שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים ג' בתמוז ה'תשע"ג, למניינם 23:51, 11 ביוני 2013 (UTC)
אכן אם אחד נכנס מן הראוי שגם השאר יכנסו, אבל לאו בדווקא. הדברים יכולים להשתנות.
נכון שמוסיף הרבה. אבל גם את זה יש כמה צורות לכתוב. תראו למשל את הערך על הרב וילשאנסקי בויקיפדיה, שם אהבתי איך שזה כתוב. • שנוזעל - שיחה • ד' בתמוז ה'תשע"ג 01:55, 12 ביוני 2013 (UTC)

ה' אלפים - סיום נושא[עריכה]

בעבר דנו האם נכון לכתוב את השנים עם ה' אלפים או בלי. מבלי להיכנס שוב לתסבוכת איך לנהוג בגוף הערכים (אגב, אם זכרוני לא מטעה אותי אז סוכם שעם), ברור שבשם הערכים עצמם צריך להיות כתוב עם ה' אלפים.

נראה לי שצריך להחליף את שמות כולם. אמנם עבודה קשה ומפרכת - אבל לא צריך הכול בבת אחת, אם מפעילי המערכת יקחו על עצמם כל יום 20 ערכים לשנות (וזה לא הרבה) - זה ייגמר מהר. • שנוזעל - שיחה • ה' בתמוז ה'תשע"ג 17:00, 13 ביוני 2013 (UTC)

שלום לכולם. כלל אני בטוח שצריך להחליף את שמות הערכים, בתוך הערכים זה מסרבל מאוד. ר'ובן - שיחה 17:47, 13 ביוני 2013 (UTC)
נקווה שאפשר לעשות זאת אוטומטית עם בוט. --שיעשיחה ז' בתמוז ה'תשע"ג 19:21, 15 ביוני 2013 (UTC)