חב"דפדיה:אולם דיונים/ארכיון 23

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דף זה הוא דף ארכיון של דיונים שהסתיימו, את המשך הדיון יש לקיים באולם הדיונים. אין לערוך דף זה.


תיבת ארכיון

כיתוב תמונה

ארכיוני אולם הדיונים
12345678910111213141516171819202122232425262728
חב"דפדיה: פיתוח טכני
תוכן עניינים

למפעילי המערכת![עריכה]

למפעילי המערכת החדשים!, כל הכבוד על העבודה שלכם, אולם הבהיר בזאת שאתם יותר מידי מהר מוחקים ערכים, בלי לדון על זה, לשים לזה תבנית למחיקה מהירה, או מקסימום תעבירו את זה לדף משתמש, אבקש שתשנו מדיניות זאת ווי וואנט משיח נאו! - שיחה, 08:27, י' בתמוז, ה'תש"ף 08:27, 2 ביולי 2020 (UTC)

המחיקה מתבצעת ע"פ כללי המחיקה, ערך שיש עליו תבנית חשיבות למשך יותר משבוע ולא הובעה חשיבותו בדף השיחה או שכותב הערך הסכים שאין לו חשיבות אפילו בפחות משבוע ניתן למחוק אותו ללא כל שקלא וטריא, אני לא יודע מה נקרא אצלך מהר אבל אם תשים לב על כל ערך שאני חושב שהוא לא מתאים אני שם עליו תבנית חשיבות ולא מוחק אותו ישר וכנ"ל קרייזי. תבנית למחיקה מהירה נועדה למשתמשים שהם לא מפעילי מערכת ורוצים לידע את המפעילים על ערך הראוי למחיקה. ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 03:18 • י"א בתמוז ה'תש"ף
יש כמה וכמה ערכים שכתבתי והנה אחרי כמה שעות אני רואה שהוא נמחק אפילו בלי תבנית חשיבות, --ווי וואנט משיח נאו! - שיחה, 12:57, י"א בתמוז, ה'תש"ף 12:57, 3 ביולי 2020 (UTC)
אולי תגיד איזה ערך בדיוק ואני יבדוק את ההיסטוריה שלו ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 19:39 • י"ב בתמוז ה'תש"ף

אחדות??? - חובת הזעקה[עריכה]

כתבה אחת שאומרת הכל.. "משיחסטי", "ממסד המרכזי", "בית משיח עיתון של הסטרא אחרא", "משיחסטים משוגעים", "שמחים בג' תמוז".. חסיד של הרבישיחהחב"ד על הזמן! 09:03, 2 ביולי 2020 (UTC)

ולהעיר את תשומת לב כותבי הכתבה הזו בCOL שגם בארץ הקודש יש "ממסד מרכזי" ושמו הוא צבאות השם, אך הוא של משיחסטים, ועל-כן הוא אפשר לחתור תחת אותו "ממסד מרכזי". ובהקשר לאגו"ח בשנות הנוני"ם והסמכי"ם? - גם אז הממסד המרכזי היה של משיחסטים, ועל כן היה מותר לחתור תחתיו.. (מחילה שכתבתי זאת כאן אבל פשוט אי אפשר לשתוק על דברים כאלה..) חסיד של הרבישיחהחב"ד על הזמן! 09:16, 2 ביולי 2020 (UTC)
ולהעיר שבדקה 17 הרב לאזאר אומר שהוא מקווה שהוא יצליח לשנות את דעותיהם של אלה שמאמינים בשיחותיו של הרבי ללא פשרות (משיחסטים בלע"ז) וקורא לאמונתנו כדבר הגורם לחילול השם. אם זו אחדות אז מה זה מחלוקת?! חסיד של הרבישיחהחב"ד על הזמן! 11:38, 2 ביולי 2020 (UTC)
א. מסתבר שלשיטתך אחדות פירושה שבמרינה רושצ'ה יהי' תלוי שלט "יחי" ענק... ב. הרב לאזאר לא אמר שום דבר מהציטוטים שלך בהודעה הראשונה; ג. הרב לאזאר לא אחראי על מה שקרה באה"ק לפני כך וכך שנים. א.ב. קיסר - שיחה, 14:24, י' בתמוז, ה'תש"ף 14:24, 2 ביולי 2020 (UTC)
ד. הוא לא הזכיר לא את המשפט "שמאמינים בשיחותיו של הרבי ללא פשרות" (כביכול הרב לאזאר לא "מאמין בשיחות הרבי ללא פשרות" ח"ו) ולא את המילה "משיחיסטים"; ה. כדאי שתקשיב שוב לראיון, תבין מה זה אחדות. בברכה, א.ב. קיסר - שיחה, 14:30, י' בתמוז, ה'תש"ף 14:30, 2 ביולי 2020 (UTC)
לא דברתי חלילה על זה שהרב לאזאר הוא נגד אחדות, אמרתי שאם תסתכל בכתבה שהבאתי בדקה 17 תגלה שהוא אומר שצריך לשנות את הראש של המשיחסטים ושהם גורמים חילול השם, והוא גם זלזל בבית משיח.. אבל לא עליו (בעיקר) דברתי, אלא על הממראין ועל כל הזעקנים שקמו וצרחו על לאזאר על כך "שהעיז" להתראיין לעיתון הסטרא אחרא רח"ל! ואם תעיין בראיון תגלה שרק המשיחסטים אשמים בהכל וחותרים נגד הממסדים המרכזיים, אך כמה חבל שהם שכחו את צבאות השם שהרבי הקים שהוא גם ממסד מרכזי, וכמה חבל שכחו את מה שעוללו בזמנו לאגו"ח.. בקיצור ידיעת המחלה חצי תרופה, אך הם יודעים רק להאשים חצי עולם בבעיותיהם ואפילו לא נותנים חצי מבט לכיוון הבעיות האמתיות שנמצאות אצלם. ואם אתה יודע היסטוריה אז בהיסטוריה החב"דית היו עשרות ניסיונות (בלי גוזמא) לעשות אחדות בחב"ד, וכולם נגמרו בכישלון בעקבות שהיו כמה "חכמים" שנתקו את הרמקולים מתי שמשיחסטים באו לדבר בכינוסי האחדות.. ותנחש מי היה אשם אז? - גם המשיחסטים! אלא מי?! חסיד של הרבישיחהחב"ד על הזמן! 14:35, 2 ביולי 2020 (UTC)
בראיון הם אומרים שאחדות פירושה "לרחם" על המשיחסטים המסכנים שכופרים ב"ממסד הראשי" ויש להם אפילו עיתון "שמי קורא בו בכלל"? (כלשונם) שכופר ב"ממסד המרכזי". זה הגיע לכזאת רמה של בורות וחוצפה עד שקרומבי עצמו העלה את זה לחב"ד אינפו, לחץ כאן לתגובתו של קרומבי על הראיון המחוצף בCOL. חסיד של הרבישיחהחב"ד על הזמן! 14:37, 2 ביולי 2020 (UTC)
ובנוגע לשאלותיך א. לא אמרתי שאחדות פירושה שבמרינה יהיה יחי, וגם לא אמרתי בכלל מה זה אחדות, אמרתי מהי אינה אחדות - ואינה אחדות זוהי האשמת האחר בבעיותיך שלך, וזלזול שערורייתי בעיתון של הצד שאיתו אתה רוצה "לעשות אחדות". ב. לא דיברתי רק על הרב לאזאר. ג. לא האשמתי בכך את הרב לאזאר. ד. את המשפט "שמאמינים בשיחותיו של הרבי ללא פשרות" - אני הוספתי, כי הוא אמר את ההפך הגמור וד"ל.. ה. הקשבתי שוב ושוב לראיון, ורת התרחתחתי יותר ויותר, וראה הקישור לכתבה של קרומבי על השערוריה הזאת בחב"ד אינפו. בברכה, חסיד של הרבישיחהחב"ד על הזמן! 14:46, 2 ביולי 2020 (UTC)
שוב טעית: א. לא נאמר שם שאחדות היא לרחם, אלא שלמרות הרחמנות (כן, הוא מרחם על מי שלשיטתו טועה; אם אתה לא מרחם על מי שלשיטתך טועה – כדאי שתלמד חסידות על מנת לשנות טבע מידותיך) ואי ההסכמה – זה לא אומר שאין להתנהג עם מי שלא מסכימים באהבת ישראל; ב. לא נאמר שם בכלל המשפט "שמי קורא בו בכלל", סך הכל הרב לאזאר והרצל אמרו שהם לא קוראים בו (מה רצית? שהם ישקרו ויאמרו שהם כן קוראים?); ג. אני בהחלט לא מסכים עם סגנונו (הלא רלוונטי) של הרצל, אבל לדעתי אין לך מה להתרתח – הרב לאזאר השיב כהלכה, ובסופו של דבר – הראיון בהחלט מוסיף לאחדות [נ.ב. לדעתי – אתה יותר מידי נחיתי]. בברכה לאחדות ו"באהבת ישראל נביא את הגואל", א.ב. קיסר - שיחה, 14:51, י' בתמוז, ה'תש"ף 14:51, 2 ביולי 2020 (UTC)
שוב אני ידגיש שהם אמרו את ה"אני לא קורא בו" בהדגשה ובהתרסה ובזלזול. ומה עם אשמתם של המשיחסטים ווחתרנותם נגד הממסד המרכזי? ושוב, עיין בכתבה בחב"ד אינפו (עצם קיום הכתבה כבר מראה לך עד לאיזה רמה הם הגיעו). והרצל דווקא כן אמר על בית משיח שהוא "אינו רלוונטי" ושהוא "חותר נגד הממסד המרכזי".. חסיד של הרבישיחהחב"ד על הזמן! 14:56, 2 ביולי 2020 (UTC)
מסכים אתך, ראיון שבוא מאשימים את המשיחסטים בהכל וזכה אפילו לתגובה בחב"ד אינפו מאוד "מוסיף לאחדות". חסיד של הרבישיחהחב"ד על הזמן! 14:56, 2 ביולי 2020 (UTC)
זה ממש נחיתי להגיד שראיון שערורייתי כזה "תורם לאחדות".. - כל מה שהראיון הזה עשה זה רק לפוצץ את האחדות. רקע הראיון היה: שומו שמים! הרב לאזאר העיז להתראיין לבית משיח! הוואי! ואחרי כל זה הם עוד מדברים על אחדות.. 14:59, 2 ביולי 2020 (UTC)
ה. קרומבי בהחלט מגיב רק למראיין ולא למרואיין (ומבין השורות ניכר, שהוא מאמין שהמרואיין "באמת מעוניין באחדות בין החסידים"); ו. אם תקשיב טוב (בלי עצבים) תבין שהרב לאזאר בהחלט סובר שהבעיות באחדות נובעים משני הצדדים; ז. שוב: הוא לא יגיד "המשיחיסטים צודקים ואנחנו טועים" כי הוא לא מאמין בזה; ח. מכיוון שהרב לאזאר השיב כהלכה (קרומבי לא מכחיש) – לדעתי הוא אכן מוסיף לאחדות; ט. נימת הזלזול – הוא דמיון שלך, ושלך בלבד. [מסקנתי: א. כמה נחיתיים משני הצדדים (אלו הכועסים על הראיון בבית משיח, ואלו הכועסים על הראיון ב-COL) – הם המפריעים לאחדות; ב. אין מרצין את האדם בשעת כעסו, ולכן לא אגיב מכאן ולהבא]. בברכה, א.ב. קיסר - שיחה, 15:05, י' בתמוז, ה'תש"ף 15:05, 2 ביולי 2020 (UTC)
אני רואה שאינך קורא את מה שכתבתי, אמרתי שגם הביקורת שלי היא על הרצל, ולא על לאזאר. ולמה אתה מתעלם ממה שכתבתי על "הממסד המרכזי"? [נ.ב. גם בהתוועדויות הרב לאזאר אמר שכל אחדות צריכה להיות רק עם הם (המשיחסטים) יהיהו כפופים לממסד המרכזי וכאן שוב נשאלת השאלה, מה עם צבאות השם?] חסיד של הרבישיחהחב"ד על הזמן! 15:12, 2 ביולי 2020 (UTC)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────שאלת תם לחסידו של הרבי (רק כדי להבין שיטתו): האם לדעתך על מנהלי צבאות השם באה"ק להתאחד עם ארגון הפנסאים, והיינו שכל צד ימשיך בשלו באותו אופן בדיוק, ורק 'יכבד' את הצד השני?
וכן בנושא שנראה מאד נוגע ללבך משום מה: האם על צאצאי הרב מיינדצי'ק לחתום על הסכם עם אהרונוב ולתת לו להמשיך? בן פסיסא - שיחה, 15:09, י' בתמוז, ה'תש"ף 15:09, 2 ביולי 2020 (UTC)

אם אני יהיה בראש של הרצל מCOL אני יגיד שהפנסאים צריכים להיות כפופים לצבאות השם. אך אני לא בראש שלהם וכל מה שאני אומר שיעשו אחדות, אך לא יכפו את דעותיהם עלינו. חסיד של הרבישיחהחב"ד על הזמן! 15:14, 2 ביולי 2020 (UTC)
כלומר אתה מצפה שיהיה כמו שכתבתי לעיל. דומני שהמושג "השגת גבול" שנשנה פעמים רבות בדבריו של הרבי בנושא - אינו קשור ל'דעה'. אלא א"כ אתה מסכים שהדעה שאין בכך השגת גבול היא גם רלוונטית 37.60.45.37 15:18, 2 ביולי 2020 (UTC)
אם תגובתך רק על דברי הרצל – דברי לא עליך. לגבי הממסד המרכזי – אני לא בקי מספיק בשביל להגיב, ולכן הגבתי בצורה שתעמוד גם אם אתה צודק בטענות אלו. בברכה, א.ב. קיסר - שיחה, 15:19, י' בתמוז, ה'תש"ף 15:19, 2 ביולי 2020 (UTC)
אני לא מצפה ולא באתי להגיד פה את דעתי איך תהיה האחדות, אני רק באתי לזעוק על מה שהיה בCOL ועל ההתעלמות הבוטה מהחתרנות שלהם בעצמם נגד ממסדים מרכזיים. אבל מה אני כותב כו"כ הרבה? - תקרא בעצמך.. חסיד של הרבישיחהחב"ד על הזמן! 15:21, 2 ביולי 2020 (UTC)
כדאי להעביר את הדיון החשוב לאולם ההתוועדויות--נכתב בשעה 15:20 ע"י חבר - היום, י' בתמוז ה'תש"ף (תש"פ) מגיע משיח.
אני רואה שהכל פה ממש מבולגן, לכן אני יביא פה את עעיקרי דבריי: אני מצדד בעיקרון את מה שכתב הרב קרומבי, ואני מוסיף על מה שכתב קרומבי שהרצל מאשים את המשיחסטים בחתרנות נגד מוסד שהרבי הקים, ואני שואל אותו מדוע הוא שכח להוסיף מילה או שניים על עוד ארגון שהרבי הקים - צבאות השם? שבמקביל אליו יש ארגון חתרני שנקרא "הפנסאים", הרי מה הבדל בין צבאות השם, לבין המל"ח? (אולי הבדל אדיאולוגי?? וד"ל..) חסיד של הרבישיחהחב"ד על הזמן! 15:26, 2 ביולי 2020 (UTC)
ואני רוצה להדגיש שאין פה חלילה אמרה נגד אדם כזה או אחר. אך מה שאמר הרצל בראיון הזה ממש הדהים אותי, אני לא הכרתי אותו בתור אחד כזה קיצוני. חסיד של הרבישיחהחב"ד על הזמן! 15:28, 2 ביולי 2020 (UTC)
זה כל מה שבאת להוסיף? על זה "חובת הזעקה"?... בן פסיסא - שיחה, 16:04, י' בתמוז, ה'תש"ף 16:04, 2 ביולי 2020 (UTC)
דבר ראשון תקרא את מה שכתבתי לפני שאתה ישר מתקיף, דבר שני זה כמו שכתבתי עיקרי דבריי אך יש עוד הרבה דברים מעוררי שאלה שלא הבאתי בפסקה האחרונה. וגם מה שהבאתי - זה לא "זה הכל" זה הרבה. תקרא את הכתבה של קרומבי ותבין מהי חובת הזעקה. חסיד של הרבישיחהחב"ד על הזמן! 16:12, 2 ביולי 2020 (UTC)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────הודעה חשובה לכל המתווכחים היקרים! א. ע"פ מדיניות חב"דפיה, זהו לא המקום לוויכוחי סרק שכאלו. ב. אני לא נכנס בצורה צדדית להגיב אלא לומר מפורשות (למרות שיש לי הרבה מה לומר בנושא, אני מתאפק כי): ודאי וודאי, שלא משנה איזה צד בויכוח צודק, דהיינו מהי האחדות האמיתית, אבל וויכוח זה 100% פלוס, לא מוסיף באחדות, לכל הדעות!!! כל מילה נוספת מיותרת!!!!! ||| חב"דניק ~ בית חב"ד פתוח ~ 16:24, י' בתמוז, ה'תש"ף

מסכים עם חבר וחב"דניק, אם יש למישהו עוד משהו לומר שיעביר את כל הדיון הלזה לחב"דפדיה:א חסידישע פארבריינגען, כאן זה לא המקום ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 03:57 • י"א בתמוז ה'תש"ף

לגמרי, אין זה המקום והזמן לכזה וויכוח. וויכוח זה 100% לא אחדות, אלא ההפך. תעברו להתוועד בחב"דפדיה:א חסידישע פארבריינגען יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועדזאבי מינצברג - שיחה, 15:05, י"א בתמוז, ה'תש"ף 15:05, 3 ביולי 2020 (UTC)

אישים[עריכה]

מי בעד לעשות ערך כזה שיקבץ את כל חסידי חב"ד (שחיים ככהיום) ויכתב עליהם בקצרה, והחסידים שיש עליהם כבר ערך יכתב בקצרה פלוס הפניה לערך מורחב, (אפשר גם לפצל את זה לכמה ערכים אם זה יהיה ארוך מידי)--ווי וואנט משיח נאו! - שיחה, 18:31, י' בתמוז, ה'תש"ף 18:31, 2 ביולי 2020 (UTC)

בעד חזק.gif בעד חזק חסיד של הרבישיחהחב"ד על הזמן! 18:40, 2 ביולי 2020 (UTC)
מה החשיבות אם אין עליהם שום תיאור? לאיזה חיפוש זה יועיל? בן פסיסא - שיחה, 18:41, י' בתמוז, ה'תש"ף 18:41, 2 ביולי 2020 (UTC)
לדעתי מיותר לגמרי. או שמגיע ערך או שלא! • כתית למאורבית הבד 18:56, י' בתמוז, ה'תש"ף (2 ביולי למניינם), ימות המשיח 18:56, 2 ביולי 2020 (UTC)
מילא לעשות רשימה של כל חסידי חב"ד - מתאים לאינפו / חב"ד און ליין. אבל לעשות תולדות של חסידים, ועוד בחב"פדיה, דהיינו להכניס עכשיו את כל האברכים שהרגע התחתנו, מטופש ביותר. והעיקר - לא הגיוני ולא מציאותי כלל ועיקר!!! ||| חב"דניק ~ בית חב"ד פתוח ~ 19:42, י' בתמוז, ה'תש"ף
אני חושב שכדאי לפתוח מיזם שידוךפדיה בו כל ראש משפחה חב"די שילדיו מגיעים לגיל שידוכים יהיה עליו כבר ערך. קהילת חב"ד היא גדולה מאוד ומפוזרת בשליחות בכל העולם ומיזם כזה יהיה מאוד מועיל וכן יגרום לעוד מאות משתתפים להיכנס ולתרום מידיעותיהם לערכים החשובים. אפשר שמיזם כזה יתקיים במרחב ערכים אחר, וכמובן ייכנס תחת קריטריונים ברורים. אליהו ב. - שיחה, 19:47, י' בתמוז, ה'תש"ף 19:47, 2 ביולי 2020 (UTC)

בנוגע לערך באופן כללי לא נראה שיש בעייה, אבל בנוגע לשידוכים בלי לפגוע באף אחד זה נראה לי מטופש. 1. זה לא מתאים לחבדפדיה, בשביל מה? 2. יש כבר אתר כזה של שידוכי חבדיים אז לא צריך. זאבי מינצברג - שיחה, 12:33, ט"ו בתמוז, ה'תש"ף 12:33, 7 ביולי 2020 (UTC)

מסכים בערך עם אליהו ב., זה לא יהיה פשוט תחת מרחב אחר, כמו עוד כמה יוזמות שנעשו, רשימה של בתי חב"ד, רשימה של כל התמימים, ורשימת של בחורי הקבוצה, אז שיהיה כמו רשימה של חסידי חב"ד פלוס הסבר קצר עליהם, לא מבין מה הבעייה...--ווי וואנט משיח נאו! - שיחה, 06:28, י"א בתמוז, ה'תש"ף 06:28, 3 ביולי 2020 (UTC)
נהוג שהכל יהיה קשור לחב"דפדיה, ותמיד מסתכלים ע"ז. אבל אל תשכחו שיש גם את החצי השני של המילה: חב"דפדיה... וד"ל ||| חב"דניק ~ בית חב"ד פתוח ~ 09:57, י"א בתמוז, ה'תש"ף
לבן פסיסא, התכוונתי שזה יהיה כמובן עם תיאור, וחוץ מזה חב"דניק, זה קשור מאוד לחב"ד, ואם לא מתאים לך השם שידוךפדיה אז אפשר לשנות לשם אחר.--ווי וואנט משיח נאו! - שיחה, 10:23, י"א בתמוז, ה'תש"ף 10:23, 3 ביולי 2020 (UTC)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────לא הבנת אותי: זה קשור לחב"ד, אבל לא לפדיה, תציע לאינפו... ||| חב"דניק ~ בית חב"ד פתוח ~ 10:40, י"א בתמוז, ה'תש"ף:

זה יהיה ערכים על כל חסידי חב"ד אבל כל זה יקובץ בערך אחד (או בכמה ערכים אם זה יהיה יותר מידי ארוך)--ווי וואנט משיח נאו! - שיחה, 11:22, י"א בתמוז, ה'תש"ף 11:22, 3 ביולי 2020 (UTC)
מיותר לחלוטין... ||| חב"דניק ~ בית חב"ד פתוח ~ 15:10, י"א בתמוז, ה'תש"ף
בקיצור כוונתי היא לכתוב ערכים על כל חסידי חב"S אולם מפני שלפי מדיניות חב"דפדיה אי אפשר אז זה יקובץ לערך אחד-ווי וואנט משיח נאו! - שיחה, 18:58, י"ב בתמוז, ה'תש"ף 18:58, 4 ביולי 2020 (UTC)
לדעתי זה דווקא רעיון מצוין! חסיד של הרבישיחהחב"ד על הזמן! 19:19, 4 ביולי 2020 (UTC)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────אולי הגיע הזמן לערוך הצבעה.. חסיד של הרבישיחהחב"ד על הזמן! 19:19, 4 ביולי 2020 (UTC)

פתחתי הצבעה אני בעד חזק.gif בעד חזק--ווי וואנט משיח נאו! - שיחה, 07:00, י"ג בתמוז, ה'תש"ף 07:00, 5 ביולי 2020 (UTC)
איפה פתחת הצבעה? ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 07:20 • י"ג בתמוז ה'תש"ף
פה בפיסקה הזאתווי וואנט משיח נאו! - שיחה, 07:29, י"ג בתמוז, ה'תש"ף 07:29, 5 ביולי 2020 (UTC)
שמואל חיים, מה אתה אומר על הערך הזה? חסיד של הרבישיחהחב"ד על הזמן! 13:06, 5 ביולי 2020 (UTC)
נראה יפה, אשמח שתבהיר מה אתה הולך לכתוב בו--ווי וואנט משיח נאו! - שיחה, 13:10, י"ג בתמוז, ה'תש"ף 13:10, 5 ביולי 2020 (UTC)
רציתי לדעת אם לכזה ערך אתה מתכוון.. חסיד של הרבישיחהחב"ד על הזמן! 13:14, 5 ביולי 2020 (UTC)
שמואל חיים, אם לערך כזה התכוונת אני מציע שתעביר אותו למרחב האישי שלך.. עשיתי אותו רק כדי לבדוק אם לכזה ערך התכוונת. בברכה, חסיד של הרבישיחהחב"ד על הזמן! 13:26, 5 ביולי 2020 (UTC)
כוונתי היא ערך כל חסידי חב"ד שבו יוכתב שמם והסבר עליהם (כמו ערך אליהם)--ווי וואנט משיח נאו! - שיחה, 13:29, י"ג בתמוז, ה'תש"ף 13:29, 5 ביולי 2020 (UTC)
אני רק רוצה לרדת לסוף דעתך.. (סליחה שאני מבולבל קצת היום, כנראה שתיתי יותר מדי משקה בפארבריינגען :-) אבל כוונתך היא שיהיה ערך על כל שמות חסידי חב"ד (כמובן שאפשרי לדעת אליהם) לא כמו הערך שעשיתי, אלא ללא קשר למקום שבו הם גרים? חסיד של הרבישיחהחב"ד על הזמן! 13:39, 5 ביולי 2020 (UTC)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── כוונתי היא לעשות ככה, אבל שיוזכר כל חסידי חב"ד (כמובן שזה לא יהיה ככה וזה רק דוגמא), אם אתה רוצה אפשר גם לחלק את זה לפי ערים (אם זה יהיה ארוך מידי [[וככול הנראה שזה יהיה מאוד ארוך!])--ווי וואנט משיח נאו! - שיחה, 14:25, י"ג בתמוז, ה'תש"ף 14:25, 5 ביולי 2020 (UTC)

וואי וואי.. רק שתדע שרק בכפר חב"ד יש 8,500 אנשים.. חסיד של הרבישיחהחב"ד על הזמן! 15:00, 5 ביולי 2020 (UTC)
אני הולך לכתוב רק את ראשי המשפחה שבכפר חב"ד זה אם כבר 1500, ול הנראה יש כאילו שלא הבינו מה אניי הולך לעשות ולכן אני יתחיל לכתוב את זה במרחב האישי, ואחרי שזה יהיה יחסית מוכן אז נוכל לדון על זה.--ווי וואנט משיח נאו! - שיחה, 17:39, י"ג בתמוז, ה'תש"ף 17:39, 5 ביולי 2020 (UTC)
לדעתי כולם הבינו מה אתה רוצה לעשות ואפשר לראות בדף שהתחלת להכין ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 18:01 • י"ג בתמוז ה'תש"ף
ככה אני הולך לעשות : משתמש:שמואל חיים/חסידי חב"ד , ולהוסיף את שמותם של כל חסידי חב"ד (אפשר להעזר ברשימה של הקבוצה בשביל השמות), ואז כל אחד יוכל להוסיף עוד שמות או עוד פרטים--ווי וואנט משיח נאו! - שיחה, 18:23, י"ג בתמוז, ה'תש"ף 18:23, 5 ביולי 2020 (UTC)
נראה לי שאני ישתמש בפורמט של חסיד של הרבי הזה - משתמש:חסיד של הרבי/אנ"ש חסידי חב"ד בארה"ק, דרך אגב בדקתי ובחב"ד אינפו יש למשל 9190 משפחות חב"ד--ווי וואנט משיח נאו! - שיחה, 10:43, י"ד בתמוז, ה'תש"ף 10:43, 6 ביולי 2020 (UTC)

הצבעה[עריכה]

 • סיום ההצבעה: 12:25 יום ראשון כ' תמוז
נגד
 1. מתנגד כנ"ל בן פסיסא - שיחה, 12:36, י"ג בתמוז, ה'תש"ף 12:36, 5 ביולי 2020 (UTC)
 2. רעיון מטופש מתחת לכל בקורת, עיינו בדברי הקיסר והרבגביהא שליט"א וד"ל, ואכ"מ, ואין להאריך בדבר המצער וכו' |||

חב"דניק ~ בית חב"ד פתוח ~ 16:29, י"ג בתמוז, ה'תש"ף

מתנגד חזק ערך מסורבל לא אינצקלופדי וחסר שימוש, אם ר' אייד מסויים ראוי לערך אז ערך בפני עצמו ואם לא מה יעזור שהאינצקלופדיה החב"דית תכיר במציאותו בשורה אחת *כי הרבי מנהל את העולם* - שיחה, 12:45, כ' בתמוז, ה'תש"ף 12:45, 12 ביולי 2020 (UTC)

בעד
 1. בעד חזק.gif בעד חזק--ווי וואנט משיח נאו! - שיחה, 12:25, י"ג בתמוז, ה'תש"ף 12:25, 5 ביולי 2020 (UTC)
 2. בעד חזק.gif בעד חזק חסיד של הרבישיחהחב"ד על הזמן! 12:46, 5 ביולי 2020 (UTC)
המשך דיון
נגד קיום ההצבעה. ערך כזה הוא לא רק מיותר, הוא יהפוך את חב"דפדיא לבדיחפדיא. מי שלכתחילה לא מבין מהי אנציקלופדיא ומהי חב"דפדיא – מוטב שיפרוש. בברכה, א.ב. קיסר - שיחה, 13:35, י"ג בתמוז, ה'תש"ף 13:35, 5 ביולי 2020 (UTC)
מסכים שאפשר לפתוח הצבעה כזאת רק אם אין שמץ של מושג מהי אנציקלופדיה. -- קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 19:59, ט"ו בתמוז ה'תש"ף
אמנם זה לא שייך לחב"דפדיה אבל גם רשימת הקבוצה לא כ"כ שייך. הנימוק היותר משכנע לדעתי, זה שזה לא שייך מעשית לחב"דפדיה, מדובר ברשימה ארוכה כאורך הגלות שמשתנה כל הזמן ותדרוש עדכונים כל הזמן (לדוג' רוב האברכים הצעירים עוברים דירה לפחות פעם פעמיים בשנים הראשונות). מה שכן היוזם יכול לפתוח בקלי קלות רשימה כזו ב'אקסל' של גוגל דרייב ולהפוך את זה לפומבי. (הייתי ממליץ להפוך את זה כבר לספר טלפונים, כלומר רשימה שכוללת גם מספרי טלפון וכתובת, אבל אז כמובן יהיו כאלו שינצלו לרעה לשלוח הודעת פרסומת וכו'. אז זה לא שייך) שיעשיחה כ"ו בתמוז ה'תש"ף 22:10, 18 ביולי 2020 (UTC)


באגים[עריכה]

אני לא מצליח לעשות דפים חדשים, כל פעם שאני מנסה זה אומר לי "שיש באג בתוכנה", זה קורה רק אצלי או אצל כולם? חסיד של הרבישיחהחב"ד לעבודה! 08:36, 12 ביולי 2020 (UTC)
אצלי לא. משתמש א. ש"ט גם אצלי לא. אם תרצה לעשות דפים חדשים, תשלח הודעה למפעילי המערכת כאןשם טובשיחהעדיין לא תרמתם לעלון של חב"דפדיה? תרמו לנו >> יחי המלך המשיחכ"ב בתמוז ה'תש"ף

עד שיוקם הדלפק ייעוץ..[עריכה]

מישהו יכול לעזור לי במידע, איך אני יכול הגיע ברשת לארכיון גיליונות כפר חב"ד? אליהו ב. - שיחה, 14:12, כ"ב בתמוז, ה'תש"ף 14:12, 14 ביולי 2020 (UTC)

לא נראה לי שזה אפשרי מכיוון שזהו עלון למנויים שמשלמים עליו. מה שכן אפשר לראות זה נראה לי רק את הכותרות וכדו'. --זאבי מינצברג - שיחה, 14:22, כ"ב בתמוז, ה'תש"ף 14:22, 14 ביולי 2020 (UTC)
בCOL היו מפרסמים בזמנו פעם בכמה זמן חלק מגיליונות כפר חב"ד, אם זה יעזור לך.. חסיד של הרבישיחהחב"ד לעבודה! 14:31, 14 ביולי 2020 (UTC)

אבל זה רק גיליונות מיוחדים/תאריכים מיוחדים כמו 40 שנה לגיליון, 1000 עלונים, יא ניסן וכדו', לא באופן רציף. זאבי מינצברג - שיחה, 15:34, כ"ב בתמוז, ה'תש"ף 15:34, 14 ביולי 2020 (UTC)

הארכיון לא נמצא מלבד דרייב אחד שיש בו כ-300 גליונות אך בעל הדרייב לא מוכן להעביר אותם בשלימות אלא קובץ אם תרצה, הגליונות הם הקיימים הם לפי הסדר באיזור גליון 200 כך שזה לא יעזור לך לערך אבל אם תרצה גליון צסויים מהאיזור הזה תוכל לבקש ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 21:10 • כ"ב בתמוז ה'תש"ף

מי זה, מי הוא, ואיך משיגים אותו? זאבי מינצברג - שיחה, 13:12, כ"ג בתמוז, ה'תש"ף 13:12, 15 ביולי 2020 (UTC)

הודעה לכל המשתמשים שליט"א[עריכה]

יש אפשרות לשמוע את כל ערכי חבדפדיה בשיחת טלפון! איך? התקשרו למס': 0799177042 - זאבי מינצברג - שיחה, 15:53, כ"ב בתמוז, ה'תש"ף 15:53, 14 ביולי 2020 (UTC)

המס', הנ"ל לא עובד לי בשט - שיחה, 18:04, כ"ב בתמוז, ה'תש"ף 18:04, 14 ביולי 2020 (UTC)
כנראה לא הקלדת טוב, תנסה שוב 0799177042 כי לי זה כן עובד זאבי מינצברג - שיחה, 18:06, כ"ב בתמוז, ה'תש"ף 18:06, 14 ביולי 2020 (UTC)
עכשיו זה עובד. כנראה לא הקלדתי את המס' טוב. יישר כוח בשט - שיחה 18:06, כ"ב בתמוז, ה'תש"ף 18:04, 14 ביולי 2020 (UTC)
מה זאת אומרת כל ערכי חבדפדיה?מוישי כהן - שיחה, 13:09, כ"ד בתמוז, ה'תש"ף 13:09, 16 ביולי 2020 (UTC)
תקליד את שם הערך ואז תשמע אותו (יקריאו לך אותו בקול מונוטני) זאבי מינצברג - זאגט לחיים - שיחה, 14:47, כ"ד בתמוז, ה'תש"ף 14:47, 16 ביולי 2020 (UTC)
מוישי, אחרי שהוא עונה לך אתה צריך להקליד את שם הערך. אתה פשוט שומע אותו... מובן שאין אפשרות לערוך וכדו'... זאבי מינצברג - זאגט לחיים - שיחה, 13:59, כ"ה בתמוז, ה'תש"ף 13:59, 17 ביולי 2020 (UTC)

הבנתי מוישי כהן - שיחה, 11:29, כ"ח בתמוז, ה'תש"ף 11:29, 20 ביולי 2020 (UTC)


ערך על קנייטש[עריכה]

האם לעשות ערך על הקנייטש בלבד, או לעשות ערך על "כובע" ובזה להכניס את הקנייטש? מחכה לשמוע עוד דעות קדושות, גנרל ראשי בקייטנת חב"דפדיה - חסיד של הרבישיחהחב"ד לעבודה! 23:28, 20 ביולי 2020 (UTC)

ראה כאן. לכאורה (לענ"ד) אין צורך בערך נפרד על קנייטש בפני עצמו--טאפרו דא פלאחו - שיחה, 07:07, כ"ט בתמוז, ה'תש"ף 07:07, 21 ביולי 2020 (UTC)
א: זה עוד לא יצא למרחב הציבורי, ב:גם אם זה יצא מתישהו, זה לא אומר שלא צריך לעשות ערך נפאד על הקנייטש, יש הרבה מה לכתוב עליו. חסיד של הרבישיחהחב"ד לעבודה! 09:00, 21 ביולי 2020 (UTC)
א.הפנתי ע"מ שתוכל (אם תרצה) להסתייע בזה ב.אדרבה - כתוב על הכובע ועל הקנייטש וברגע שיהיה חומר מספיק אפשר יהיה לפצל אותו לערך נפרד ג.אדרבה - כדאי באמת לסיים את העבודה עליו ולהוציא אותו אל מרחב הערכים. כמובן שאשמח לעזור בכהנ"ל--טאפרו דא פלאחו - שיחה, 10:25, כ"ט בתמוז, ה'תש"ף 10:25, 21 ביולי 2020 (UTC)
נראה לי מאוד מתאים שהכל ייכלל בערך אחד על הלבוש החסידי באופן מתומצת ומסודר לתועלת הקורא. משתמש:קער אַ וועלט היינט! כנראה אינו פעיל לאחרונה, ולכן אמנם אי אפשר לערוך את דף המשתמש שלו אבל אפשר להעתיק משם את החומר ולערוך באופן שיהיה ראוי לערך. -- קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 18:37, ב' באב ה'תש"ף

יש דף על דניאל (איש חמודות)?[עריכה]

ואם כן, איך קוראים לו? זאבי מינצברג - זאגט לחיים - שיחה, 12:06, כ"ט בתמוז, ה'תש"ף 12:06, 21 ביולי 2020 (UTC)

אין עליו ערך. חסיד של הרבישיחהחב"ד לעבודה! 16:06, 21 ביולי 2020 (UTC)


מישהו אולי רוצה לעזור איך עושים ארכיון לדף שיחה?[עריכה]

יחי המלך המשיח ד.ר - שיחה, 17:23, כ"ט בתמוז, ה'תש"ף

הכנסתי לך את זה לשיחת משתמש:ד.ר/ארכיון 1. אתה יכול לשים קישור לזה בשיחת המשתמש שלך ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 21:06 • כ"ט בתמוז ה'תש"ף


שנים עתידיות[עריכה]

האם כדאי לפתוח ערכים על שנים עתידיות? (בדומה לויקיקליפה)_--נכתב בשעה 22:41 ע"י חבר - היום, י' בתמוז ה'תש"ף (תש"פ) מגיע משיח. חשבתם פעם לאמץ יתומים? כנסו----

שם אולי יש צורך אבל כאן אין. גם שם יש להם מה לכתוב וכאן אין. אפשר לכתוב על תשפ"א ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 04:03 • י"א בתמוז ה'תש"ף
אפשר לכתוב ציוני דרך מיוחדים בכל שנה--ווי וואנט משיח נאו! - שיחה, 10:42, י"א בתמוז, ה'תש"ף 10:42, 3 ביולי 2020 (UTC)
את זה אפשר אחרי שהם קורים, למשל בתשפ"א אתה כבר יודע שהולך להיפתח ישיבה בראשון לציון ושזו השנה הראשונה שהולכת להיות כולה בתוך הגאולה.. על תשפ"ב אתב לא יודע כלום וכן הלאה ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 12:25 • י"א בתמוז ה'תש"ף
אפשר לכתוב נמשל שבשנת תשפ"ב ימלאו שמונים שנה להקמת המחנה ישראל, או בשבשנת תש"צ ימלאו תשעים שנה לנשיאות הרבי, כאילו ציוני דרך, או שיכתוב את הסימן של השנה (כמו שבשנת תש"צ הוא בח"ה והוא 388 ימים והוא שנה ראשונה לשמיטה וכו')--ווי וואנט משיח נאו! - שיחה, 13:06, י"א בתמוז, ה'תש"ף 13:06, 3 ביולי 2020 (UTC)
כמו זה משתמש:שמואל חיים/תש"צ, דרך אגב חלוקת קונטרסים אם אתה יכול למחוק לי את המשתמש:שמואל חיים/אגרות קודש/א אשמח מאוד,-;ווי וואנט משיח נאו! - שיחה, 13:25, י"א בתמוז, ה'תש"ף 13:25, 3 ביולי 2020 (UTC)
בשביל ציוני דרך לא צריך ערך. הערכים האלו גם יהיו יתומים ומיותרים כאן. כפי שכתבתי לדעתי אין צורך לפתוח יותר מהערך על השנה הקרובה. דפים שאתה רוצה למחוק אותם שים בהם תבנית למחיקה ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 16:05 • י"א בתמוז ה'תש"ף
ארגונים שמציבים יעדים לשנים מסוימות אפשר לכתוב, אפשר גם: בשנה זאת יסיימו את המחזור הכך וכן של הרמב"ם היומי, בשנה זאת צפוי להיפתח המוסד הזה והזה וכן על זה הדרך--נכתב בשעה 09:41 ע"י חבר - היום, י"ג בתמוז ה'תש"ף (תש"פ) מגיע משיח. חשבתם פעם לאמץ יתומים? כנסו----
נכון, לכן אין לי בעייה שיפתח ערך על תשפ"א אבל מעבר לכך אין מוסדות שיודעים בבירור שיפתחו בתשפ"ב ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 10:06 • י"ג בתמוז ה'תש"ף

או למשל לכתוב שבתשפ"א יהיו בעיצומה של הגאולהקריצה.jpg ... ומה זה ויקיקליפה? זאבי מינצברג - זאגט לחיים - שיחה, 12:38, כ"ד בתמוז, ה'תש"ף 12:38, 16 ביולי 2020 (UTC)

מסכים שאין מה לכתוב ערכים מעבר לשנה אחת קדימה (ויקיקליפה הוא כינוי נפוץ כאן ל'ויקיפדיה'. מעניין באמת מי המציא אותו אולי שלום עליכם?) שיעשיחה כ"ו בתמוז ה'תש"ף 22:14, 18 ביולי 2020 (UTC)
אכן, בזמנו יצא תחת עטי התואר ויקיקליפה שהפך בכוח שמימי לנחלת הכלל. שלום עליכם - שיחה, 12:52, א' באב, ה'תש"ף

ריקון האולם[עריכה]

האולם מלא מאד, אבקש ממישהו שירוקן את האולם, מדיונים שהפסיקו להתדיין עליהם, אני אינני יכול לעשות זאת כיוון שהחסימה לא נותנת אפשרות כזו - לא יודע למה, לא לשכוח להוסיף את 'כ"ב' בתוך התיבות ארכיון וכו'... ||| חב"דניק ~ בית חב"ד פתוח ~ 16:39, י"ג בתמוז, ה'תש"ף

יישר כח גדול לכל המנהלים על השינויים, והשיפורים החדשים וכו. זמן רב חלף מהעת האחרונה שלי פה.[עריכה]

אבל ישנו ענין שהוא בגדר בלתי נסבל הסימני שאלה והV הענקיים שלא נונתנים לך לקרוא כמו בן אדם את הדיון בדף שיחה או בכל מקום אחר. חובה להקטין אותם למען הנוחות והנראות נכתב ע"י ד.ר ששכח לחתום את שמו.

מפעילי המערכת: שיע.ק חלוקת קונטרסים כתית למאור וקרייזי אבאוט משיח מישהו יודע מה נעשה עם זה??? ||| חב"דניק ~ בית חב"ד פתוח ~ 19:44, י"ד בתמוז, ה'תש"ף
המתכנת טוען שהוא עובד על זה. מקווה שיפתר בקרוב ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 19:57 • י"ד בתמוז ה'תש"ף

אני לא יודע אם זה כולם או שרק לי . אבל הה מבהיל ביותר... מדוע קראתי ואין עונה???


הקישורים מתחת ללוגו בצד[עריכה]

מי בעד להוסיף לשם את חב"דפדיה:א חסידישע פאבריינגען?--נכתב בשעה 16:09 ע"י חבר - היום, ט"ז בתמוז ה'תש"ף (תש"פ) מגיע משיח. חשבתם פעם לאמץ יתומים? כנסו----

בעד חזק.gif בעד חזק חסיד של הרבישיחהחב"ד על הזמן! 16:30, 8 ביולי 2020 (UTC)
בעד ||| חב"דניק ~ בית חב"ד פתוח ~ 16:31, ט"ז בתמוז, ה'תש"ף
נגד.pngנגד קודש לנשיא הדור! - שיחה, 17:03, ט"ז בתמוז, ה'תש"ף.
נמנע, מצד אחד גישה מהירה מצד שני יש שם כל מיני שטויות שעדיף שלא תהיה אליהם גישה מהירה... ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 00:15 • י"ז בתמוז ה'תש"ף

מצד אחד אולי כן כדאי יש דברים מועילים וכדו' מבחינת א חסידשע פארבריינגען, אך מצד שני לאו דווקא (ראה את הערת חלוקת קונטרסים)...

אם אפשר עם כמה שפחות תבניות בתקופת העונק ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 19:59 • כ"ד בתמוז ה'תש"ף

מענין לענין[עריכה]

מה דעת המשתמשים לפתיחת הדף דלפק ייעוץ והוספתו לרשימת הקישורים? ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 00:15 • י"ז בתמוז ה'תש"ף

בעד
ואגב, מענין לענין, בויקיפדיה יש קישור בצד לערכים מומלצים וכאן המקום להזכיר למי ששכח... ||| חב"דניק ~ בית חב"ד פתוח ~ 15:38, כ' בתמוז, ה'תש"ף

ריענון תמונות[עריכה]

בזמן האחרון נתקלתי בתמונות של אישים בחב"דפדיה המעודכנים ללפני 10 שנים ויותר, האנשים בתמונה נראים היום שונים, ונדמה לי שכדאי שמישהו יקח ע"ע את הטיפול בהחלפת תמונות לחדישות, מרעננות ובעיקר מעודכנות. אני אישית לא מתמקצע בענייני עיצוב וכדו'... אציין כדוגמא בלבד את שלום דובער לוין ומנחם מענדל פרידמן (הר אדר) וכהנה רבות ||| חב"דניק ~ בית חב"ד פתוח ~ 19:30, ט"ז בתמוז, ה'תש"ף

ראה חב"דפדיה:בקשת תמונותחלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 00:02 • י"ז בתמוז ה'תש"ף

ועדה רוחנית[עריכה]

ראיתי להאיר (אף שמפני סיבות אינני פעיל כ"כ באתר זה), שבאנציקלופדיה 'המכלול' יש ג"כ ועדה רוחנית שנועדה לפתור מחלוקות על אופן הצגת הדברים כפי שמתאים לתורתנו הק', אלא ששם ישנה אפשרות לכל עורך לפנות באופן אישי לועדה הרוחנית על מנת להציג את טענותיו. ואני כותב זאת משום שבכמה מהערכים החשובים כאן (כגון האוהל) הוכרעה מחלוקת הכתיבה על ידי פניה לועדה הרוחנית ללא שניתן לכל אחד מהעורכים להסביר את דבריו. פשוט שאף מפעיל מערכת אינו חף מנטיה אישית ולא יתכן שיצליח להסביר לועדה הרוחנית את דברי הצד השני טוב יותר מכפי שיעשה זאת הצד השני עצמו.

בהצלחה רבה. 8775 - משיח נאו! -- פארבריינגען י"ז בתמוז ה'תש"ף 00:39, 9 ביולי 2020 (UTC)

מה אתה רוצה לומר בזה? ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 06:23 • י"ז בתמוז ה'תש"ף
מצטרף לשאלתו של חלוקת קונטרסים. חסיד של הרבישיחהחב"ד על הזמן! 14:07, 9 ביולי 2020 (UTC)
הוא בא להציע רעיון לפיו יוכל כל משתמש (אפילו אני הקטן) לפנות לועדה הרוחנית ולהציע את בקשתו, באם היא נוגעת לועדה הרוחנית. באם אתה מפחד שיעשו זאת על כל שטות - אפשר לסדר שמפעילי המערכת יתנו אישור. לדעתי זה דבר דחוף אויפעפענען - שיחה, 17:36, י"ז בתמוז, ה'תש"ף 17:36, 9 ביולי 2020 (UTC)

הוא הביא גם דוגמא מהעבר בנושא ערך האוהל. עלעלתי כעת בשיחה שנוהלה ע"ז, וראיתי שהוא צודק בבירור. הייתה שם ממש בדיחה אויפעפענען - שיחה, 17:38, י"ז בתמוז, ה'תש"ף 17:38, 9 ביולי 2020 (UTC)

זה תמיד היה אפשרי, לא? נכתב לו שם מיהם הועדה הרוחנית כתשובה על טענתו שעושים עריכות בשם הנהלה לא ידועה. אני לא חושב שיש בעיה לפנות להנהלה הרוחנית ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 21:09 • י"ז בתמוז ה'תש"ף
בעד וועדה כזו, אך רק בתנאי שרבני הועדה יהיו הרב זלמן לנדא, הרב גינזבורג מרמת אביב, הרב חליפה, הרב שמידע (או שמידה, לא זוכר ;-), הרב וויצנדלר וכו' וגו' וד"ל.. חסיד של הרבישיחהחב"ד לעבודה! 21:56, 9 ביולי 2020 (UTC)
לקונטרסן: אתה מבין שלפנות בנפרד לשלשה יהודים עסוקים הנמצאים בארה"ב זה בדיחה. אני למשל לא יכול לפנות אליהם, ויש לי מה לשאול (לדוגמא בנושא האוהל, בפרט אחרי שקראתי את השיחה הנ"ל).
- וזה מה שהציע הרב 5778, שיהיה כמו בהמכלול. דף שבו ניתן לפנות לועדה הרוחנית בשאלות, בו יוכל כ"א להציע ולהסביר בקשתו אויפעפענען - שיחה, 23:00, י"ז בתמוז, ה'תש"ף 23:00, 9 ביולי 2020 (UTC)
מסכים לכך, אך רק בתנאי שהרבנים יהיו.. כנ"ל.. ולכל המרעין בישין: חבדפדיה הוא אתר משיחסט, כך היה וכך גם יהיה, ולכן כל ועדה רוחנית איזה אשר תהיה הרבנים בה יהיו כאלה שמאמינים בכך שיש משיח לדורינו, והוא חיי וקיים. והערכים בחבדפדיה צרכים להיות בהתאם.. חסיד של הרבישיחהחב"ד לעבודה! 23:06, 9 ביולי 2020 (UTC)
יש כבר ועדה רוחנית (בה כמובן חברים רק אנשים שעכ"פ מבינים שיש ענין היום בהפצת המעיינות, ומוכרחים להכניס איכשהו את האורות (שהם טאקע) דתוהו (אבער) בכלים דתיקון), הדיון הוא אם לפתוח את הגישה אליה לשאלת שאלות, דבר שכנ"ל יועיל אויפעפענען - שיחה, 00:09, י"ח בתמוז, ה'תש"ף 00:09, 10 ביולי 2020 (UTC)
יש ועדה רוחנית שלא הולכת להשתנות (אם היתה למישהו מחשבה..). המטרה של המכלול היא אחרת ובמילא גם התוכן ודרכי הפעולה, האתר חב"דפדיה (בדומה יותר לויקישיבה) לא נוצר כדי להיות האנציקלופדיה הגדולה ברשת ובמילא להעתיק ערכים מכל אתר אפשרי אלא יש גם הקפדה על תוכן ולכן אין אפשרות לעשות כמו בהמכלול שבו יש הקפדה על איזה תוכן לא להכניס ואין הקפדה על איזה תוכן להכניס. בכל אופן הגישה שיש למפעילי המערכת אל הועדה הרוחנית היא בדיוק כמו גישה של שאר המשתמשים ולכן הטענה אינה ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 01:04 • י"ח בתמוז ה'תש"ף
צודק, אבל הנה בדוגמא שהובאה יש הקפדה מצד המפעילים שלא להכניס תוכן מסוים, ומצד כמה משתמשים הסוברים שמוכרחים להכניס באיזהו אופן. ואתה מסכים שראוי להיוועץ בנדון זה עם הועדה הרוחנית אויפעפענען - שיחה, 01:08, י"ח בתמוז, ה'תש"ף 01:08, 10 ביולי 2020 (UTC)
החלוקה בין המשתמשים למפעילים לא נכונה, זה היה משתמש ומפעיל שניסו להכניס את הקטע. מאחר ואין כל הדעות שוות גם ייתכן שיהיה מצב שהמפעילים יחשבו אחרת מהמשתמשים באופן גורף ולכן אמרתי שאין כל זכות קדימה למפעילים (עכ"פ ע"פ הידוע לי) על פני משתמשים אחרים בנושא הפניה לועדה. מקווה שהובנתי ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 02:38 • י"ח בתמוז ה'תש"ף

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────מצטרף לאויפענען ו-5778, אך בכ"ז די מסכים עם חלוקת. לחסיד היקר - קצת הגזמת, שמידע החולה נפש אלוקיסט וטוען שזימרוני חי בגוף גשמי - אם תכניס אותו אני בורח מכאן!!!! ||| חב"דניק ~ בית חב"ד פתוח ~ 15:37, כ' בתמוז, ה'תש"ף

חב"דניק, קצת חרגת ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 18:18 • כ' בתמוז ה'תש"ף
מצטער, לפעמים אני לא יכול! ||| חב"דניק ~ בית חב"ד פתוח ~ 20:51, כ' בתמוז, ה'תש"ף
חב"דניק, אם זה מה שיבריח אותך בעז"ה אני ידאג שהרה"ג הרה"ח הגאון רבי שמידע שיליט"א יהיה בועדה הרוחנית קריצה.jpg חסיד של הרבישיחהחב"ד לעבודה! 21:43, 12 ביולי 2020 (UTC)
תודה רבה, מזמן אני מחפש סיבה לברוח, ולא נעים לי סתם.... ||| חב"דניק ~ בית חב"ד פתוח ~ 16:11, כ"א בתמוז, ה'תש"ף
בשביל זה עשיתי את תבנית:חופשה חב"דפדית קריצה.jpg חסיד של הרבישיחהחב"ד לעבודה! 16:28, 13 ביולי 2020 (UTC)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────בזמנו, דיברתי עם אחד מהוועדה הרוחנית, שדווקא היה בעניינים, אם כי שלא באופן שוטף. אולם, בכדי שלא יווצרו תקלות וכיו"ב, אם מישהו רוצה לפנות לוועדה הרוחנית, בשמחה. הדבר היחיד הוא, שלאחר שהוא כותב את דעתו בצורה ברורה ומסודרת, שישלח את הדברים לאחד מהמפעילים, והוא ישלח לוועדה. בברכה• כתית למאורבית הבד 18:29, כ"א בתמוז, ה'תש"ף (13 ביולי למניינם), ימות המשיח 18:29, 13 ביולי 2020 (UTC)

יש עוד מפעיל מלבד הרב כתית שמתנדב לענין? אויפעפענען - שיחה, 18:54, כ"א בתמוז, ה'תש"ף 18:54, 13 ביולי 2020 (UTC)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────חסיד של הרבי, לקחתי אותך ברצינות אם כי לא בגלל זה.... עיין בדף שלי ובשיחה שם! ||| חב"דניק ~ בית חב"ד פתוח ~ 20:17, כ"א בתמוז, ה'תש"ף

הפניות[עריכה]

אחד הנוהלים חסרי הפשר, שהועתקו לכאן מויקיקליפה, היא מתן תעסוקה למפעילים, בדמות מחיקת דף שיחה שהפך להפניה באופן אוטומטי כאשר הערך הועבר. אין כל נזק בכך שדף השיחה הינו הפניה, וגם אם ישנה תועלת מזערית ממחיקת הדף, כמדומה שכולם יסכימו איתי שעדיף שמפעיל המערכת יתרום את זמנו לעריכות מועילות יותר מאשר זאת. לעומת ויקיקליפה, שם מפעילי המערכת המשתמשים בויקיקליפה כהזדמנות לרצח מחצית ויותר משעות היום בעריכות חסרי פשר ותועלת בויקיקליפה, מוצאים עניין רב בעבודה זאת, כמו גם במחלוקות וההשמצות המאפיינים את עבודת הקליפה באותו אתר מוזר. שלום עליכם - שיחה, 13:03, א' באב, ה'תש"ף 13:03, 22 ביולי 2020 (UTC)

מסכים, אך במקרה של ההפניות ששמתי בהם תבנית מדובר במקרה של הפניה כפולה. כך שכן כדאי למחוק--נכתב בשעה 13:48 ע"י חבר - היום, א' באב ה'תש"ף (תש"פ) מגיע משיח. חשבתם פעם לאמץ יתומים? כנסו----
אני מסכים שזה נראה חסר תועלת אבל אני מאוד משתדל בזמן האחרון להגדיל את הסטטיסטיקות של הערכים באתר וזה מאוד עוזר, לכן אשמח אם ימשיכו לציין איפה יש דף שהוא לא ערך והוא מיותר ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 00:44 • ב' באב ה'תש"ף

לא בטוח שזה קשור לכאן , אבל בכל זאת..[עריכה]

משהו יודע איך עושים חתימה? תודה מראש משתמש זאל שוין זיין די גאולה

הסתדרתי , תודה --זאל שוין זיין די גאולה - שיחה, 12:16, ב' באב, ה'תש"ף 12:16, 23 ביולי 2020 (UTC)

התואר "רבי" על ראשונים[עריכה]

בעקבות דבריי בשיחה:רבי יהודה הלוי שלא זכו למענה, אשמח לשמוע דעת העורכים בנושא התואר "רבי" בשם הערך. עד כה היה מקובל רק על תנאים ועל הרביים, מלבד ראשונים שמוכרים בראשי תיבות (רא"ש, רשב"א וכד'). האם לדעתכם יש להוסיף לכל הראשונים את התואר? (כמנחם המאירי, ישראל איסרלן ועוד). לדעתי כן, אבל צריך להחליט מה וכמה, כי אם ראשונים כן, למה אחרונים לא? למה ייגרע רבי יואל סירקיש מרבי יעקב בן משה מולין? ואז גם - למה רבי יואל סירקיש כן, ורבי לוי יצחק מברדיטשוב לא? ולמה רבי לוי יצחק כן, ורבי חיים מבריסק לא? וכן הלאה... -- קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 20:21, ט' בתמוז ה'תש"ף

רק לציין שבהמכלול מכניסים רבי גם לשמות האחרונים ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 23:06 • ט' בתמוז ה'תש"ף
אני בעד להוסיף את התואר "רבי"--ווי וואנט משיח נאו! - שיחה, 07:48, י' בתמוז, ה'תש"ף 07:48, 2 ביולי 2020 (UTC)
גם אני בעד. וכמובן להשאיר הפניות! חסיד של הרבישיחהחב"ד על הזמן! 09:01, 2 ביולי 2020 (UTC)
ודאי שצריך להכניס, לא דומה רבי יואל סירקיש לאחד מחסידי הדור השביעי, מרצה מבוקש, ועוד. באתרי אנציקלופדיות אחרים קוראים כמעט לכל מי ש'נחשב' צדיק (דהיינו בעיניהם, לרבות את זלמן לייב טייטלבוים והדומה) בתואר זה. זו פשוןט בושה וחרפה שלא כתוב כך. אך כיוון שהיו ע"כ דיונים בעבר וזו היתה המסקנה לא התווכחתי, אך כעת שהתעורר הענין - ודאי שכן, ולענ"ד זהו רצון הרבי. פשוט ביזוי שנקרא לאחד מהאחרונים כאילו זה עוד איזה מג"ש בישיבה נדחת (לא שאני בא לזלזל, אך קצת להשוות) ||| חב"דניק ~ בית חב"ד פתוח ~ 16:15, י' בתמוז, ה'תש"ף

בנוגע לראשונים מקובל לכתוב "רבינו" כמו רבינו חננאל ובכך גם מבדילים בין הראשונים לאחרונים. האם הדבר מתאים לאנציקלופדיה? זו כבר שאלה אחרת. אפשר להציע לכתוב בקיצור ר' בכל הערכים וכל אחד יפרש כרצונו. בתור אורח צורם לי לראות שמות של גדולי ישראל בלי תואר מינימלי. נרקיס - שיחה, 09:44, י' באב, ה'תש"ף 09:44, 31 ביולי 2020 (UTC)

אני חושש שיש כאן בלבול בהבנת הקונספט. שם הערך באנציקלופדיה עניינו הוא אינדקס לאיתור הערך. ולכן הוא נכתב ללא תארים. בפתיח של הערך אפשר וצריך לכתוב תואר. ועל כך ראוי לדון ולקבוע כללים ברורים ככל האפשר איזה תואר יכתב בהתאם לתקופה ולהשתייכות וכו'. אני מבין שזה עשוי לצרום, אבל אפשר להרגיע את הצרימה אם נזכרים בקונספט. ואם לא, אז מחר נוסיף גם שליט"א זצ"ל וכו'.שיעשיחה י"ב באב ה'תש"ף 23:22, 2 באוגוסט 2020 (UTC)

השלמת ערכים[עריכה]

בעבר היתה כאן התעוררות גדולה בענין! לאן היא נעלמה?

במצב זה בו כל יום יש יוזמות ערכים חדשים, שבלי לפגוע באף אחד, קצת מביישים לפעמים בדלותם, יש להשקיע בערכים הנוכחיים, המחולקים לקטגוריות שונות:

 1. חב"דפדיה:ערכים מומלצים.
 2. קטגוריה:חב"דפדיה: ערכים הדורשים השלמה.
 3. קטגוריה:ערכים חסרים.
 4. קטגוריה:חב"דפדיה: ערכים הדורשים עדכון.
 5. קטגוריה:חב"דפדיה: ערכים הדורשים עריכה.
 6. קטגוריה:חב"דפדיה: ערכים הדורשים שכתוב.
 7. קטגוריה:חב"דפדיה: ערכים הדורשים פישוט.
 8. קטגוריה:חב"דפדיה: ערכים הדורשים תיקון.

אציין לערכים המומלצים, את הרבי הריי"צ שממש בדרך.

ויפה שעה אחת קודם, אבקש מכל אחד להכנס ולהוציא 5 ערכים מרשימות אלו!

בברכת חב"דפדיה ||| חב"דניק ~ בית חב"ד פתוח ~ 19:52, י' בתמוז, ה'תש"ף

עלון חב"דפדי[עריכה]

הועתק מלוח מודעות

מה המשתמשים הקדושים שליט"א אומרים על הנפקת מגזין חודשי של חב"דפדיה? זה יכול מאוד לעזור... חסיד של הרבישיחהחב"ד על הזמן! 12:40, 6 ביולי 2020 (UTC)

מה יהיה כתוב בו? ואיפה זה יפורסם?--ווי וואנט משיח נאו! - שיחה, 12:43, י"ד בתמוז, ה'תש"ף 12:43, 6 ביולי 2020 (UTC)
שייך לאולם דיונים ||| חב"דניק ~ בית חב"ד פתוח ~ 16:26, י"ד בתמוז, ה'תש"ף
חב"דניק - אני לא מדבר על ערך, ערך כזה כבר כתב הרה"ג חברינו היקר שליט"א. אני מדבר על עלון לא ווירטואלי - עלון שעשוי מדפים, דיו, אותיות, וכו וכו'.. לכן זה לאן דווקא לאולם הדיונים.. חסיד של הרבישיחהחב"ד על הזמן! 16:29, 6 ביולי 2020 (UTC)
שמואל חיים, פשוט עלה בדעתי לעשות עלון שיאגד כל חודש מספר נושאים מרכזיים מחב"דפדיה (להבדיל כמו שעשו COL בזמנו), על אנשים, מקומות, וכו וכו'.. דבר ראשון אני רוצה לראות אם זה מוסכם על כולם, אח"כ נוכל לדאוג לשאר. (כסף, עורך, מפיץ, וכו' וכו'). חסיד של הרבישיחהחב"ד על הזמן! 16:32, 6 ביולי 2020 (UTC)
הבנתי בדיוק על מה אתה מדבר, ואני חוזר על דברי: כל הצעת משהו שייכת לאולם דיונים, לוח מודעות - זה להודעות בלבד! הלא כן? ||| חב"דניק ~ בית חב"ד פתוח ~ 16:32, י"ד בתמוז, ה'תש"ף

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── לי לא אכפת ווי וואנט משיח נאו! - שיחה, 07:21, ט"ו בתמוז, ה'תש"ף 07:21, 7 ביולי 2020 (UTC)

חב"דניק, קיצר מה אתה אומר על הרעיון? חסיד של הרבישיחהחב"ד על הזמן! 08:00, 7 ביולי 2020 (UTC)
דווקא רעיון טוב, השאלה היא מי יערוך, מי ידפיס, איפה יערכו, באתר עצמו? והכותבים כותבים קבועים או כל המשתמשים שליטא? איפה זה יפורסם, בקהילות אנ'ש? זאבי מינצברג - שיחה, 12:27, ט"ו בתמוז, ה'תש"ף 12:27, 7 ביולי 2020 (UTC)
אחת הדוגמאות
מה אתם אומרים על הדוגמה הזאת שבתמונה? חסיד של הרבישיחהחב"ד על הזמן! 12:33, 7 ביולי 2020 (UTC)
איפה מצאת את זה? זו דוגמא יפה אבל אני בטוח שהכותבים יוכלו לעשות דברים יותר טובים. פשוט צריך לרכז את כל הערות והארות במקום אחד, אולי בשיחה שתהיה עם יפתחו 'ערך' עלון חב''דפדי בעבור הכתיבה והעריכה. זאבי מינצברג - שיחה, 12:37, ט"ו בתמוז, ה'תש"ף 12:37, 7 ביולי 2020 (UTC)
לשאלתך אני ערכתי את זה. יש לי עוד הרבה דוגמאות, אך אין מקום להציג את כולם כאן.. בקיצור אני רואה שיחסית המצב פה הוא בעד דבר כזה. השאלה האמתית היא איך אפשר להפיץ את זה, מאיפה יהיה כסף, איפה וכו' וכו'.. חסיד של הרבישיחהחב"ד על הזמן! 12:39, 7 ביולי 2020 (UTC)
אפשר קודם כללהפיץ את זה במייל, אבל אם אתה רוצה להדפיס, אז אפשר להציע למשל לאנשים לפרסם פה באתר תמורת כסף וכך יהיה מימון לעיתון--ווי וואנט משיח נאו! - שיחה, 13:09, ט"ו בתמוז, ה'תש"ף 13:09, 7 ביולי 2020 (UTC)
זה רעיון טוב.. ז בוא נתחיל מלמצוא כותבים לעיתון. אני פותח דף חדש לעיתון ובו נפרט מה יהיה מה יכתבו וכו' וכו'. חסיד של הרבישיחהחב"ד על הזמן! 13:35, 7 ביולי 2020 (UTC)
סמליל העלון

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────מה אתם אומרים על הסמל, יפה? חסיד של הרבישיחהחב"ד על הזמן! 16:48, 7 ביולי 2020 (UTC)

אני די בעד, אבל בהחלט צריך לדון בזה בכובד ראש ולעיין היטב בתכנים שיפורסמו וכיצד וכו'... ||| חב"דניק ~ בית חב"ד פתוח ~ 19:44, ט"ו בתמוז, ה'תש"ף

אני Symbol support vote.svg.pngבעד

עיטורים[עריכה]

אפשר להעביר את הערך משתמש:שמואל חיים/אותות למרחב הראשי? ודרך אגב מה אתם אומרים האם לעשות לזה מדיניות לגבי מי שיכול לתת עיטורים ואותות או מי שרוצה יכול לתת למי שהוא רוצה חופשי?--ווי וואנט משיח נאו! - שיחה, 16:05, ט"ו בתמוז, ה'תש"ף 16:05, 7 ביולי 2020 (UTC)

אתה יכול להעביר את זה למרחב הראשי ואולי גם תחת השם עיטור (את שלי אני ימחק). כל אחד יוכל לשים מתי שהוא רוצה. ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 18:09 • ט"ו בתמוז ה'תש"ף

העלון הראשון של חב"דפדיה!![עריכה]

רק היום! העלון החדש והראשון של חב"דפדיה מוכן וממריא אל השחקים! לכניסה לעלון החדש לחץ כאן! חסיד של הרבישיחהחב"ד לעבודה! 18:03, 23 ביולי 2020 (UTC)

להערות ולהארות צרו קשר במיל של העלון: alon.chabadpedia@gmail.com חסיד של הרבישיחהחב"ד לעבודה! 18:04, 23 ביולי 2020 (UTC)
יפה מאד ומושקע בצורה לא נורמלית, העיצוב חבל על הזמן. אבל:
 1. אמליץ לעשות מדור 'קוראים כותבים' (בשביל אנשים כמוני למשל).
 2. הערה חשובה: מה שכתוב בסטסטיסטיקות 55 משתמשים פעילים לא נכון כלל, יש הרבה יותר, מאז שנכנסתי לאתר זה כתוב כך, וזה בכלל לא נכון. כאן המקום לבקש ממפעילי המערכת לתקן שגיאה זו באם אפשר.
 3. המילים מדי מרווחות, וזה לא מאפשר קריאה רציפה. ואולי גם כדאי להגדיל אותם.
 4. אני מקוה מאד שהעלונים הבאים יהיו גדולים בכמות ובאיכות פי כמה וכמה...
 5. ואולי כדאי להוסיף ראיונות עם כמה עורכים של האתר... (בשמות או שמות בדויים).
 6. ואגב, אתעניין לדעת האם הערכים שנכנסים לשם עוברים הגהה??? בברכת הצלחה - ||| חב"דניק ~ בית חב"ד פתוח ~ 18:10, ב' באב, ה'תש"ף
ויהא מוסיף והולך בכמות ובאיכות. אפשר לכתוב בצורה חד פעמית?--טאפרו דא פלאחו - שיחה, 18:25, ב' באב, ה'תש"ף 18:25, 23 ביולי 2020 (UTC)
אפשר (ורצוי) גם בצורה רב פעמית קריצה.jpg חסיד של הרבישיחהחב"ד לעבודה! 18:27, 23 ביולי 2020 (UTC)
חב"דניק, בנוגע למה שכתבת גם אני וכל עורכי העיתון שאלנו את אותו דבר. היו בעיות וליקויים לא צפויים ולכן זה יצא ככה, התכנה עשתה רווחים וכך זה הוכנס לעלון, ההגהות שהגענו את העלון לא נשמרו, העלון קצת קטן בגלל שלא הספקנו לעדכן את הכותבים מתי מוצאים אותו וכו'. אבל העיתון הזה הוא רק הקדמה למה שיהיה בפעם הבאה בעז"ה!. יחי. חסיד של הרבישיחהחב"ד לעבודה! 18:30, 23 ביולי 2020 (UTC)
חסיד של הרבי, בטח עשיתם את זה באמצעות אינדיזיין. אם תשלח לי באימייל את הקובץ, אנסה לסדר את המילים בצורה נאותה. בברכה • כתית למאורבית הבד 18:46, ב' באב, ה'תש"ף (23 ביולי למניינם), ימות המשיח 18:46, 23 ביולי 2020 (UTC)
מה המיל שלך? חסיד של הרבישיחהחב"ד לעבודה! 18:49, 23 ביולי 2020 (UTC)
הערה חשובה ביותר: אי' ה"ב"ה" בראש העלון? א.ב. קיסר - שיחה, 18:57, ב' באב, ה'תש"ף 18:57, 23 ביולי 2020 (UTC)
אם היו עושים באינדיזיין לא היו הרבה תקלות, עשו בתוכנה אחרת ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 04:40 • ג' באב ה'תש"ף
ואולי כגאי גם להוסיף שיו"ל בשנת השבעים וכו'.--טאפרו דא פלאחו - שיחה, 08:16, ג' באב, ה'תש"ף 08:16, 24 ביולי 2020 (UTC)

חסיד של הרבי את כתובת האימייל שלי תוכל למצוא כאשר תעמוד בדף המשתמש שלי בסרגל כלים הצידי - אימייל למשתמש (או כיו"ב) • כתית למאורבית הבד 20:40, ו' באב, ה'תש"ף (27 ביולי למניינם), ימות המשיח 20:40, 27 ביולי 2020 (UTC)

סליחה על השאלה...[עריכה]

אבל אולי אפשר פשוט במקום למחוק ערכים חדשים ולשנות אותם למשתמש וכו', אולי פשוט שיגידו לתקן את מה שצריך?..--זאל שוין זיין די גאולה - שיחה, 18:32, ב' באב, ה'תש"ף 18:32, 23 ביולי 2020 (UTC) זה פשוט לוקח יותר טרחה

תלוי במצב: אם יש כמה תיקונים קטנים, או שהערך דורש עריכה יסודית. -- קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 18:54, ב' באב ה'תש"ף

נשים[עריכה]

מה המדיניות בחב"דפדיה בנושא כתיבת ערכים על נשים?--ווי וואנט משיח נאו! - שיחה, 06:22, ג' באב, ה'תש"ף 06:22, 24 ביולי 2020 (UTC)

תלוי עד כמה הם חשובות, ראה בקטגוריה:נשים נכתב בשעה 06:49 ע"י חבר - היום, ג' באב ה'תש"ף (תש"פ) מגיע משיח. חשבתם פעם לאמץ יתומים? כנסו----
לא מספיק ברור הנושא הזה.. לוט בערפל כבד. אליהו ב. - שיחה, 22:58, ד' באב, ה'תש"ף 22:58, 25 ביולי 2020 (UTC)
איני רואה סיבה לא לכתוב על ערך על אישה, אם יש אודותיה מידע אנציקלופדי משמעותי. (כלומר לא רק תאריך לידה ומקום מגורים...). כמובן שתמונת נשים איננו שמים, בדומה לאתר חב"ד אינפו (מלבד רבניות, כמענה הרבי הידוע). שיעשיחה ז' באב ה'תש"ף 00:28, 28 ביולי 2020 (UTC)
אם כך אפשר להרחיב את האתר בקלות בעוד 500 ערכים תוך תקופה קצרה. אגב, הרבה דברים פה באתר מנוסחים בלשון זכר. וחצי מחב"ד - הוויבער שול - לא נמצא פה משום מה. אליהו ב. - שיחה, 01:22, ז' באב, ה'תש"ף 01:22, 28 ביולי 2020 (UTC)
עשיתי 3 ערכים על נשים (יפה קדוש וורה בורושנסקי זיוה פש). הקטגוריה היחידה שהם נכנסות זה "קטגוריה:נשים" ותו לא. המצב בכל העזרת נשים על הפנים. דבר נוסף, לא ברור מה עם תמונות נשים. יש ערכים על נשים שנפטרו/שלאויוש"ט חלקם עם תמונות צבעוניות וזה לא רק בערכים על רבניות. ראו גם במשפחת הרבי, לדוגמא דליה רוטמן. אליהו ב. - שיחה, 01:30, י' באב, ה'תש"ף 01:30, 31 ביולי 2020 (UTC)

האם 'אמריקה אינה שונה'[עריכה]

זכאי לערך ? לענ"ד בוודאי. זה בעצם לא רק פעולה של הרבי הריי"צ אלא מכאן החל מפעל השליחות העולמית

מה דעתכם? --זאל שוין זיין די גאולה - שיחה, 08:35, ג' באב, ה'תש"ף 08:35, 24 ביולי 2020 (UTC)

נראה לי שכבר פתחו על זה ערך בעבר ומחקו אותו.. אני לא בטוח, אבל נראה לי. חסיד של הרבישיחהחב"ד לעבודה! 08:38, 24 ביולי 2020 (UTC)
מדניות חב"דפדיה סוברת שלא ראוי ערך כזה?--זאל שוין זיין די גאולה - שיחה, 09:05, ג' באב, ה'תש"ף 09:05, 24 ביולי 2020 (UTC)
בעיקרון ערך כזה נדרש, אומנם יש לדאוג שהוא יהיה מבוסס ומורחב כראוי.--טאפרו דא פלאחו - שיחה, 09:09, ג' באב, ה'תש"ף 09:09, 24 ביולי 2020 (UTC)
רק אם אפשר בבקשה לפתוח אולי דף בשפה ברורה ולא כל מיני העתקות מויקליפה , שיסביר במדויק מה ראוי לערך ובאיזה צורה--זאל שוין זיין די גאולה - שיחה, 09:12, ג' באב, ה'תש"ף 09:12, 24 ביולי 2020 (UTC)

קורה כאן דבר עצוב ביותר[עריכה]

כבר עשרה ימים שלא בקרתי כאן, וכעת כשחזרתי נדהמתי לראות משהו נורא: ב"ה כותבים כאן כל הזמן ערכים חדשים ונצרכים, וכמות המשתמשים הפעילים גוברת והולכת, אני לא נכנס לדיונים איזה ערך חשוב יותר או פחות, ואיזה משתמש תורם יותר או פחות, אבל לצערי אני נדהם לראות שמשתמשים כותבים ערכים, והם לא שמים לב מה הם כותבים, כל דבר שהם רואים באתר מסויים, לא משנה עד כמה הוא הגיוני, הם מכניסים בערך, ויוצאות להם טעויות הקלדה נוראיות!!! אותו דבר הוא בדפי שיחה, שלפעמים א"א להבין מה הם רוצים, במקום לכתוב משפט ללא שגיאות הם כותבים עם מלא שגיאות וטעויות, שלא מבינים מה הם רוצים!

לכן הנני להציע כדלהלן:

 1. כל משתמש שכותב משהו (לא משנה מה), שיעבור ע"כ (תוך כדי, או לפני שהוא שומר את השינויים) לראות שהכל ברור ללא טעויות ושגיאות.
 2. ועוד והוא העיקר: לפני שמעבירים ערך מהמרחב הפרטי למרחב הציבורי, שיתנו למשתמש אחר לעבור על הערך (אולי אפי' אפשר למנות כמה משתמשם קבועים לזה, לפי נושאים), לבדוק שאין בו שגיאות וטעויות, ושכל הדברים הכתובים שם הם עם מקורות מבוססים ולא סתם המצאות!

||| חב"דניק ~ בית חב"ד פתוח ~ 10:34, ג' באב, ה'תש"ף

כ"כ נכון, אגב, נקווה שתמשיך לבקר כאן עוד הרבה פעמים -נכתב בשעה 10:35 ע"י חבר - היום, ג' באב ה'תש"ף (תש"פ) מגיע משיח. חשבתם פעם לאמץ יתומים? כנסו----
בינתיים עד סוף החודש (או החופש) אני כאן בע"ה... ||| חב"דניק ~ בית חב"ד פתוח ~ 16:03, ה' באב, ה'תש"ף

המאגר שהתפרסם עכשיו[עריכה]

שבוע טוב. וודאי ראיתם על המאגר שהתפרסם עכשיו שוודאי יש בו פרטים חדשים שנוגעים למאות ערכים בחבדפדיה.

 1. יש לעדכן מהפרטים החדשים שמתפרסמים שם בערכים על אישים.
 2. צריך לקבוע מדיניות האם אפשר לשלב תמונה של הכרטיס של חסיד שכתב בכתב ידו על פרטיו בערכו. אליהו ב. - שיחה, 22:13, ד' באב, ה'תש"ף 22:13, 25 ביולי 2020 (UTC)
לא שמתי לב שכתבת והעלתי בלוח המודעות.... לא משנה | נכתב בשעה 22:40 ע"י חבר - היום, ד' באב ה'תש"ף (תש"פ) מגיע משיח. חשבתם פעם לאמץ יתומים? כנסו----
חחח.. כנראה שזה באמת מעניין.ץ קריצה.jpg חסיד של הרבישיחהחב"ד לעבודה! 22:45, 25 ביולי 2020 (UTC)

'ספר החסידים' - מקור מסולא בפז![עריכה]

בימים האחרונים עלה לרשת ארכיון כרטיסי 'ספר החסידים' מהשנים תשכ"ג - תשל"א.

מדובר באחת החשיפות הגדולות ביותר שנעשו בהיסטוריה החב"דית בזמן האחרון! (אפ' יותר מפרסום ארכיון הספריה והתמונות שפורסמו בשנים האחרונות).

מהיום ניתן לפתור דרכו כל ספק בדברי ימי חייו של חסיד - שנת ומקום לידתו, משפחתו, מקום לימודיו וכו'.

מומלץ!!! https://chabadlibrary.org/chasidim/c.html גישמאקער - שיחה, 02:21, ה' באב, ה'תש"ף 02:21, 26 ביולי 2020 (UTC)

הרחבת פרוטלים[עריכה]

מה דעתכם בעניין הרחבת הפרוטלים? דהיינו הוספת תמונות נבחרות, קטעי הידעת וכיו"ב. אני מתכוון בעיקר לימי חב"ד וניגוני חב"ד, אף שזה נוגע גם לתורת החסידות וכיו"ב.--טאפרו דא פלאחו - שיחה, 09:24, ה' באב, ה'תש"ף 09:24, 26 ביולי 2020 (UTC)

בפורטלים שלא נראים כמו אישי חב"ד,גאולה ומשיח ותורת הנגלה, צריך מישהו שיתחיל הכל מהתחלה נכתב בשעה 09:48 ע"י חבר - היום, ה' באב ה'תש"ף (תש"פ) מגיע משיח. חשבתם פעם לאמץ יתומים? כנסו----
הייתי אומר שגם תורת הנגלה טעון שיפור ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 13:52 • ו' באב תש"פ
אין הכי נמי. הפרוטל שבנוי בצורה הכי טובה הוא גאולה ומשיח. אפשר להתחיל לקדם את העניין?--טאפרו דא פלאחו - שיחה, 12:54, ז' באב, ה'תש"ף 12:54, 28 ביולי 2020 (UTC)
הסיבה שהוא בנוי הכי טוב היא כי לא הכניסו בתחילתו תמונות. כדאי לחכות קצת אולי יסתדרו התמונות וגם שאר הפורטלים יקבלו מראה יחסית סביר ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 20:53 • ח' באב תש"פ

הודעה ליוצרי ערכי אישים[עריכה]

לא לשכוח להוסיף את התבנית מיון רגיל! נכתב בשעה 13:02 ע"י חבר - היום, ה' באב ה'תש"ף (תש"פ) מגיע משיח. חשבתם פעם לאמץ יתומים? כנסו----

הקישורים מתחת ללוגו בצד[עריכה]

מי בעד להוסיף את בקשות ממפעיל מערכת לשם? זאבי מינצברג - זאגט לחיים - שיחה, 18:50, ה' באב, ה'תש"ף 18:50, 26 ביולי 2020 (UTC)

בעד חזק.gif בעד חזק מוישי כהן - שיחה, 09:29, ו' באב, ה'תש"ף 09:29, 27 ביולי 2020 (UTC)

Symbol support vote.svg.pngבעד בשט - שיחה 10:06, ו' באב, ה'תש"ף 10:06, 27 ביולי 2020 (UTC)

נגד.png נגד חזק מספיק שיש קישור בראש דף השינויים אחרונים =נכתב בשעה 14:34 ע"י חבר - היום, ו' באב ה'תש"ף (תש"פ) מגיע משיח. חשבתם פעם לאמץ יתומים? כנסו----
לא תצא מכך אף תועלת כלפי חוץ, מלבד תועלת לכמה חב"דפדים עצלנים.... • כתית למאורבית הבד 20:33, ו' באב, ה'תש"ף (27 ביולי למניינם), ימות המשיח 20:33, 27 ביולי 2020 (UTC)
מישהו מהמפעילי מערכת יכול לקבוע? זאבי מינצברג - זאגט לחיים - שיחה, 16:00, ז' באב, ה'תש"ף 16:00, 28 ביולי 2020 (UTC)

שאלה[עריכה]

האם שייך להוסיף קישורים לציטוטים?יוסי מ. - שיחה, 19:45, ה' באב, ה'תש"ף 19:45, 26 ביולי 2020 (UTC)

מומלץ ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 09:13 • ו' באב תש"פ

הסמלים הענקיים[עריכה]

מה יהיה???יחי המלך המשיח ד.ר - שיחה, 12:14, ו' באב, ה'תש"ף

לפני יותר מחודש (ב' תמוז) [!!!] כתבו (בלוח מודעות ובאולם דיונים (ארכיון 22)) שהבעיה תיכף תיגמר... ובאמת זה הזמן והמקום לציין שהדבר פשוט נורא!!! ||| חב"דניק ~ בית חב"ד פתוח ~ 12:20, ו' באב, ה'תש"ף
ועדיין לא נושענו...יחי המלך המשיח ד.ר - שיחה, 09:06, ז' באב, ה'תש"ף


עדיין לא הבנתי הכיצד אין בתחילת ערך למעלה לוגו גדול של יחי?

פורום חב"דפדיה[עריכה]

סתם עלה לי רעיון מעניין, אולי לפתוח 'פורום חב"דפדיה' שבו יתכתבו המשתמשים שיחיו על כל מיני דיונים מעניינים, שלא קשורים לאולם דיונים, דהיינו תולדות חייו של מישהו, מקור למנהג מסויים וכדו', יכול להיות שזה מיותר ואפ' להסתפק בדפי שיחה וכדו'...

מה דעתכם? ~ חב"דניק ~ בית חב"ד פתוח 12:57, ו' באב, ה'תש"ף

פיתרון לגן ישראל חב"דפדיה?נכתב בשעה 13:01 ע"י חבר - היום, ו' באב ה'תש"ף (תש"פ) מגיע משיח. חשבתם פעם לאמץ יתומים? כנסו----
לא חשבתי ע"ז, אבל אולי גם... תכלס, מה דעתך??? ~ חב"דניק ~ בית חב"ד פתוח 13:04, ו' באב, ה'תש"ף
כדאי באמת, אולי כתת פורום בפורום חב"ד אינפו, צריך לשאול את קרומבי נכתב בשעה 13:08 ע"י חבר - היום, ו' באב ה'תש"ף (תש"פ) מגיע משיח. חשבתם פעם לאמץ יתומים? כנסו----
רעיון לא רע, אפשר אולי דרך המייל להקים כזה דבר--ווי וואנט משיח נאו! - שיחה, 13:09, ו' באב, ה'תש"ף 13:09, 27 ביולי 2020 (UTC)
מה הקשר למייל? איני יודע אם זה קשור לחב"ד אינפו... חסיד של הרבי נ"ל ישמח לעלות שם את הגיגיו על הרצל קוסאסשוילי, אהרונוב מנחם ברוד וכו'... ~ חב"דניק ~ בית חב"ד פתוח 13:11, ו' באב, ה'תש"ף
בואו רק תזכרו שמה שאתם כותבים כאן או בפורום או בכל מקום בחבדפדיה זמין לכל מחפש ברשת וזה לא קבוצת ווצאפ פרטית.... אליהו ב. - שיחה, 13:46, ו' באב, ה'תש"ף 13:46, 27 ביולי 2020 (UTC)
בשביל זה יש את א חסידישע פארבריינגעןחלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 13:48 • ו' באב תש"פ
א חסידישע פארבריינגען לא קשור, יש ענינים שלא קשורים להתוועדות, כוונתי היא כמו פורום אוצר החכמה לדוג' ~ חב"דניק ~ בית חב"ד פתוח 13:49, ו' באב, ה'תש"ף

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── הרעיון בכללותו, נחמד הוא. למעשה, דבר זה מורכב יותר, מי יוודא את זהות הכותבים וישמור על רמת כתיבה. בירור נושאים בין משתמשים יכול להיות באחת משתי הדרכים הבאות (כמובן אם אינם מכירים זה את זה): באמצעות דפי השיחה או באמצעות שליחת אימייל פרטי (מי שאישר יכולים לראות זאת בסרגל הצידי כשנמצאים בדף המשתמש (או השיחה) האישי שלו).
דבר נוסף, פלטפורמה כזו מטבעה תסחוף את המשתמשים ותדלל את השתתפותם בכתיבה.
בברכה • כתית למאורבית הבד 20:32, ו' באב, ה'תש"ף (27 ביולי למניינם), ימות המשיח 20:32, 27 ביולי 2020 (UTC)

פתיחת חשבון[עריכה]

אם אני פותח למישהו חשבון מהמחשב שלי, ואח"כ חוסמים אותו זה חוסם גם אותי? חסיד של הרבישיחהחב"ד לעבודה! 18:52, 27 ביולי 2020 (UTC)

הוא ממשיך לערות מאותו IP שלך? תייר ותו לא - שיחה, 05:37, ז' באב, ה'תש"ף 05:37, 28 ביולי 2020 (UTC)
זה תלוי במפעיל מערכת אם הוא חוסם את כתובת האי פי שלך או רק את שם משתמש הזה,--ווי וואנט משיח נאו! - שיחה, 07:07, ז' באב, ה'תש"ף 07:07, 28 ביולי 2020 (UTC)

חב"ד ציטוט[עריכה]

אתר שחשוב להשקיע בפיתוחו, ויעזור רבות בהפצת המעינות, האתר לא פחות חשוב מחב"דפדיה ואולי אף עדיף ממנה מכמה סיבות (הרבה פעמים משפטים קצרים וחזקים תופסים את האנשים יותר מערכים גדולים מושקעים ועם מקורות, ובפרט כשזה ציטוטים של אנשים שהם מעריכים כך שזה יכול להשפיע על אנשים רבים) כך שדרוש לפתוח אותו בזריזות המירבית ויפה שעה אחת קודם...די העכסטע צייט - שיחה, 23:02, ו' באב, ה'תש"ף 23:02, 27 ביולי 2020 (UTC)
חבדציטוט.jpg
אם הלוגו ייראה ככה אני מתנגד קריצה.jpg קודש לנשיא הדור! - שיחה, 13:13, ז' באב, ה'תש"ף.
מה הולך פה????? חסיד של הרבישיחהחב"ד לעבודה! 17:08, 28 ביולי 2020 (UTC)

שלום לכולם[עריכה]

אמנם זה לא קשור לחב"דפדיה כ"כ, אך אשמח שמשהו יענה האם משהו מכיר מעצב חב"די שיש לו יצירת קשר אתו? אשמח מאוד, תודה.

אפילו לא משהו מוכר --זאל שוין זיין די גאולה - שיחה, 16:59, ז' באב, ה'תש"ף 16:59, 28 ביולי 2020 (UTC)
מכיר אחד כזה, אך עולה קצת כסף.. חסיד של הרבישיחהחב"ד לעבודה! 17:07, 28 ביולי 2020 (UTC)
למה כוונתך? מעצב גרפי למודעות וכיו"ב?--טאפרו דא פלאחו - שיחה, 17:11, ז' באב, ה'תש"ף 17:11, 28 ביולי 2020 (UTC)
גם, ו חסיד, גם אם זה עולה כסף--זאל שוין זיין די גאולה - שיחה, 16:59, ז' באב, ה'תש"ף 16:59, 28 ביולי 2020 (UTC)
אז יש לי מישהו.. חסיד של הרבישיחהחב"ד לעבודה! 17:13, 28 ביולי 2020 (UTC)
גם לי--טאפרו דא פלאחו - שיחה, 17:14, ז' באב, ה'תש"ף 17:14, 28 ביולי 2020 (UTC)
אשמח לפרטים--זאל שוין זיין די גאולה - שיחה, 17:15, ז' באב, ה'תש"ף 17:15, 28 ביולי 2020 (UTC)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────זאל שוין, יש לך מיל? חסיד של הרבישיחהחב"ד לעבודה! 17:18, 28 ביולי 2020 (UTC)

zal770770@gmail.com --זאל שוין זיין די גאולה - שיחה, 17:19, ז' באב, ה'תש"ף 17:19, 28 ביולי 2020 (UTC)
שכויח. חסיד של הרבישיחהחב"ד לעבודה! 17:20, 28 ביולי 2020 (UTC)

ערכים[עריכה]

לאחרונה נכתבים ערכים חדשים רבים על ראשונים, אמוראים וקצת אחרונים וכו'.

נוצר מצב בו מתעוררות שתי בעיות:

 1. יש כאלו המעתיקים ערכים מאתר הקליפה והמכלול (ה"מצונזר" קצת...) ומשאירים את אותו שכתוב שלפעמים כופר בעיקר, ויש לשים לכך לב...
 2. הקשר לחב"ד חסר - הרבה פעמים שוכחים לשים קשר לחב"ד, וזה ממש מעצבן, לפעמים באמת קשה למצוא (ראה יעקב בן משה מולין לדוגמא), צריך להחליט האם לשים במקרים כאלו תבנית:להשלים או להסתפק בזאת (ראה דברי בשיחה:יעקב בן משה מולין).

בעריכת ערכים קיימים, גם יש בעיות, לפעמים יוצרי הערך מניחים את הערך ללא תולדות חיים, וללא פרטים מינימליים, אלא רק עם פרטים על פועלו הציבורי של נשוא הערך וכדו', ובשאר הערך יש תבנית להשלים, ויש לעיין האם אפשר להוציא ערך כזה למרחב הפתוח, או עד שלא יהיו תולדות חיים - לא להוציא...

ואשמח לשמוע את חוו"ד המשתמשים שיחיו (בעיקר הוותיקים שבהם - כתית למאור שיע.ק להתראות קרייזי אבאוט משיח חבר חלוקת קונטרסים - וסליחה אם השמטתי כאן מישהו) בנושאים אלו...

החותם בצער רב על הנושאים הללו: ~ חב"דניק ~ בית חב"ד פתוח ~ 19:41, ח' באב, ה'תש"ף

ודבר נוסף חשוב מאד - לדעתי (וכן כתב הרב קרייזי לפני כמה שבועות, והצטרפו עוד כמה משתמשים לכך) - יש לשנות את שמות הערכים על הראשונים ובעיקר האחרונים ולהוסיף את התואר 'רבי' - לא מנחם המאירי אלא רבי מנחם המאירי, ולא יואל סירקיש, אלא רבי יואל סירקיש, הכוונה היא לא על אחרוני זמננו, אלא על האחרונים שלפני 200 שנה (קריטריונים אפשר לקבוע אח"כ), וזהו פלא גדול שזה לא נראה ככה - אם יש דבר שצריך ללמוד מויקיקליפה - זה היחס לגדולי ישראל כפשוטם - נתינת התואר 'רבי' ולא כאילו הם ידידינו משכבר הימים שנקרא להם בשמם הפרטי!!! ~ חב"דניק ~ בית חב"ד פתוח ~ 19:52, ח' באב, ה'תש"ף
השאלה היא האם בכלל ראוי ונכון להעתיק מאתרים אחרים, גם אם הערכים הכתובים שם היו בתכלית השלימות. כלומר, על אף שבחב"דפדיה יש מקום לכל גדולי ישראל באשר הם (הרי היהדות זה חב"ד וחב"ד זו היהדות), מכל מקום, העיקר אצלנו זה ההקשרים החב"דיים. מקוריות העורכים גם היא נמדדת, האם עושים הע-בק, או שמא טורחים לפתוח את המקורות התורניים האמתיים ומגלים עפר מעל גבי הערך, וד"ל ואכמ"ל. • כתית למאורבית הבד 20:25, ח' באב, ה'תש"ף (29 ביולי למניינם), ימות המשיח 20:25, 29 ביולי 2020 (UTC)
אביע את דעתי כדלהלן:
בקשר לבעיה הא', באמת עדיף להחזיר ערכים שלא מספיק מותאמים לאתר, וכמובן לעבור על כל הערכים מתחילתם ועד סופם לפני שמוציאים אותם למרחב הראשי, השבוע לדוגמה הועתק מהמכלול "לפי דעת חז"ל.." וכד' וצריך לראות שהכל תואם את רוח היהדות והחסידות (מה שלא ממש עושים בהמכלול).
בקשר לבעיה הב', אם זה ערך שנכתב עליו בחסידות חובה להכניס את החסידות לפני שמכניסים את הערך. אם זה ערך שאין מה לכתוב עליו בחסידות אין מקומו בחב"דפדיה. אם זה ערך שיש קצת לכתוב עליו צריך לראות אם הקצת הזה מספיק חשוב בשביל ערך שלם שכן זה מה שמקנה לו את החשיבות ולא זה שהוא ראשון או אחרון (ע"פ הנכתב בחב"דפדיה:עקרונות וקווים מנחים ליצירת ערכי אישים) וודאי שאם יש קצת תוכן בחסידות חייב מקורות.
בקשר לבעיה הג' של חוסר פרטים, אם מה שמקנה לערך חשיבות הוא התולדות חיים וזה מה שחסר אז בהחלט חסר חשיבות לערך, אך אם פעולתו הציבורית מקנה את החשיבות אין סיבה שהערך לא יצא למרחב הערכים גם אם חסר בו תולדות חיים.
בקשר להצעה לשנות את שמות הראשונים, אם ימשיכו לדון על האם לכתוב רבי זה לא יקרה אף פעם אע"פ שכולם מסכימים.. אם רוצים שזה יקרה צריך לדון על מי זכאי לתואר רבי ומי לא (ניתן להיעזר במדיניות המכלול)
הצעה נוספת היא שכל פעם שתכתב המילה 'רבים', 'רבות' וכד' בלי מקור (לפחות אחד) בכאלו ערכים - המילה תימחק מיידית, ועיין לדוגמה בערך שהזכרת ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 20:39 • ח' באב תש"פ
והרי דעתי - לפני שנתייחס לכיצד פותרים את הבעיה, ישנה תבנית:ערך פילי/ויקיפדיה, ראית ערך כזה? קודם כל שים את התבנית, שנדע שיש בעיה.
עכשיו בנוגע לפיתרון, רוצה ליצור ערך, שאתה לא חושב שהוא יהיה מושלם תוך כמה שעות? תפתח אותו במרחב המשתמש. אל תעביר שום ערך לפני שהוא מושלם לחלוטין, מושלם לחלוטין זה אומר שיש בערך פסקת הסבר/היסטוריה/תולדות חיים, כמות של קישורים חיצוניים, הערות שוליים, ראו גם, קטגוריות (בערכי אישים - תבנית מיון רגיל), קישורים פנימיים לערכים אחרים. ומעל הכל - ערך שאין בו שום קשר לחב"ד הוא לא ערך מושלם! אל תגידו ערך מוכן לפני שיש בו קשר לחב"ד | נכתב בשעה 20:43 ע"י חבר - היום, ח' באב ה'תש"ף (תש"פ) מגיע משיח. חשבתם פעם לאמץ יתומים? כנסו----
צר לי, אבל אני חייב לחלוק על ההגדרה "קשר לחב"ד". אילו הרבי ח"ו וח"ו לא היה מייסד את שיטת העיון ברש"י - רש"י גם לא היה מופיע כאן?! אלא מה - צריך לבדוק איך לנסח בדיוק, ומה בכ"ז לא קשור בכלל. קודש לנשיא הדור! - שיחה, 21:14, ח' באב, ה'תש"ף.
ראה דברי כתית | נכתב בשעה 21:19 ע"י חבר - היום, ח' באב ה'תש"ף (תש"פ) מגיע משיח. חשבתם פעם לאמץ יתומים? כנסו----
ודפח"ח. אכתי - מה עושים במקרה כמו המהרי"ל? או לו יצוייר רש"י כנ"ל? -- לכתוב "מוזכר רבות בכתבי החסידות/לקו"ש"? נשמע מגוחך קצת... וזאת אף שלדידנו זה ודאי ההצדקה היחידה לקיומם - גם בויקיפדיה... קודש לנשיא הדור! - שיחה, 21:26, ח' באב, ה'תש"ף
אני לא חושב שכל ערך של ראשון שלא מוצאים ממש קשר לחב"ד צריך למחוק, אבל צריך להשתדל שיהיה כמה שיותר, ורק אחרי חיפוש מקיף, כשלא מוצאים - אז אין ברירה... ~ חב"דניק ~ בית חב"ד פתוח ~ 08:30, ט' באב, ה'תש"ף

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────לדעתי צריך קודם להבין שהמטרה של האתר היא לא כמטרת ויקי שיהיה ערך על כל האנשים החשובים אלא הפצת המעיינות, ולכן ההתמקדות הוא דוקא בחסידות חב"ד, ערך שאין בו כלום על חסידות חב"ד (דבר שלענ"ד לא קורה בד"כ הגדולים ישראל והכל זה ענין של חיפוש) לא שייך לאתר ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 13:31 • ט' באב תש"פ

בזמן האחרון משתמשים לא מקבלים....[עריכה]

בזמן האחרון (ולא רק...) משתמשים חדשים לא מקבלים את התבנית שכל משתמש שנכנס מקבל (תבנית -בה- [לא עושה עם ה{{}} כדי שלא יווצר התבנית באולם]). יש סיבה לדבר? (ראה את אנא עבדא למשל, שנאלץ לעשות לעצמו ועוד מס' משתמשים לא קטן...זאבי מינצברג ~ זאגט לחיים! - שיחה, 14:38, י' באב, ה'תש"ף 14:38, 31 ביולי 2020 (UTC)

בדרך כלל נותנים רק למי שעשה כבר עריכה אחת, אפילו פתיחת דף משתמש לעצמו או תיקון שגיאת כתיב, עושים את זה בעיקר מכיוון שבעבר היו נפתחים חשבונות ספאם בצורה אוטומטית. | נכתב בשעה 18:27 ע"י חבר - היום, י"א באב ה'תש"ף (תש"פ) מגיע משיח. חשבתם פעם לאמץ יתומים? כנסו----
אני לא חושב שצריך להגזים בקבלת משתמשים שקופצים פה ליום. את הזמן כדאי לנצל לדברים חשובים יותר... קודש לנשיא הדור! - שיחה, 20:45, י"א באב, ה'תש"ף.
הבעיה היא שאת התבנית הזאת המפעילים שמים לכל משתמש... אפשר לעשות את זה אוטמטי שכל משתמש שנכנס הוא מקבל את זה... זאבי מינצברג ~ זאגט לחיים! - שיחה, 08:00, י"ב באב, ה'תש"ף 08:00, 2 באוגוסט 2020 (UTC)
השאלה היא אם זה באמת ידני ולא אוטמטי... א סאטמר איד - שיחה, 09:17, י"ב באב, ה'תש"ף 09:17, 2 באוגוסט 2020 (UTC)
נו, ואם כך, למה קודש כתבו שלא צריך "להגזים" בקבלת משתמשים. אבל זה אוטמטי, אז מה הבעייה? זה לא עושה כלום בסופו של דבר... זאבי מינצברג ~ זאג לחיים! - שיחה, 09:21, י"ב באב, ה'תש"ף 09:21, 2 באוגוסט 2020 (UTC)
זה נכתב ידני, ואכן גם לדעתי אין טעם לשים אותה למי שלא תרם או שתרם תרומה בודדת. שיעשיחה י"ב באב ה'תש"ף 23:24, 2 באוגוסט 2020 (UTC)
אי אפשר לעשות את זה אוטמטי? זאבי מינצברג ~ זאג לחיים! - שיחה, 08:49, י"ג באב, ה'תש"ף 08:49, 3 באוגוסט 2020 (UTC)

תבנית בעבודה ביצירת ערך[עריכה]

הנני לעורר על נקודה מאוד לא נעימה שביצירת ערך חדש כשהעורך שם תבנית "בעבודה" יש לכבד את זה ולא להוסיף לו שם כלום. גם לא משהו קטן. זה גורם להתנגשויות עריכה. וכפל עבודה. מי שיש לו מה להוסיף שיעשה זאת הדף השיחה. הגיעו הדברים לידי כך שמי שיוצר ערך שם יחד עם התבנית גם אזהרות נוספות "לא לגעת" וכדו'... בבקשה.. רמזור אדום זה רמזור אדום. ירוק זה ירוק. אליהו ב. - שיחה, 16:10, י' באב, ה'תש"ף 16:10, 31 ביולי 2020 (UTC)

מצטרף לידידי היקר הרב הגאון וכו' וכו' ר' אליהו שליט"א. חסיד של הרבישיחהחב"ד לעבודה! 17:59, 1 באוגוסט 2020 (UTC)