דגל משיח

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
דגל משיח
איור של הדגל
חסידים עם הדגל באחד מכינוסי חב"ד

דגל משיח הינו דגל שבמרכזו כתר ותחתיו הכיתוב 'משיח'. מטרתו היא לעורר את המודעות לביאת המשיח. בקרב הציבור הרחב הוא מזוהה כ'דגל חב"ד'.

היסטוריה[עריכה]

הדגל המוכר כיום הודפס לראשונה בשנת תשנ"ה על ידי ר' יעקב בן ארי מצפת. הצלחת הפעילות עם הדגל הביאה את בן ארי לייצר פריטי פרסום רבים עליהם יש כתר ותחתיו הכיתוב משיח. אף רכבו וביתו של בן ארי נצבעו בצבע הדגל ועליהם מופיע הכיתוב משיח.

בשנת תשנ"ג, לקראת שמיני עצרת ושמחת תורה ב-770, הודפסו דגלי משיח בהם הופיע הכיתוב "יחי המלך".

בשנת תשס"ט יצאו תלמידי ישיבת חסידי חב"ד ליובאוויטש נוף הגליל (קטנה) ובראשון לציון במבצע מיוחד לתליית דגלים על בתים ברחבי ארץ ישראל[1]. במהלך המבצע נתלו מאות דגלים המפיצים את הבשורה על בתים ובניינים בארץ. בעקבות הצלחת המבצע בארץ, יזמו התלמידים במרכז חב"ד העולמי בניו יורק מבצע דומה לתליית דגלים בבתים ועסקים בארה"ב[2]

מבנה[עריכה]

הדגל צבוע בצהוב, במרכזו איור של כתר בצבע כחול, ומתחתיו הכיתוב משיח בצבע אדום, את מבנה הדגל בחר הרב זמרוני ציק [דרוש מקור].

כיום ניתן לראות את הדגל בוריאציות רבות ומגוונות, ביניהם 'דגלון'[3] לדש המעיל העליון ולכובע, דגל לתליה במקום גבוה[4] ועוד. כמו-כן משמש הדגל לאמצעי פירסום פופלארי במשחקי הספורט הישראלים[5] ובכנסים של חסידי חב"ד[6]

ראו גם[עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכה]

הערות שוליים