עמוד ראשי

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
ברוכים הבאים לחב"דפדיה
חב"דפדיה הינה אנציקלופדיה חב"דית, חופשית לקריאה, כתיבה ועריכה. מטרתנו היא הפצת תורת חסידות חב"ד תוך דגש על ענייני גאולה ומשיח בשפה פשוטה וברורה. המיזם עוסק גם בנושאים אחרים הקשורים בחסידות חב"ד וביהדות בכלל, מושגים, אישים והיסטוריה.
בחב"דפדיה יש כעת: 8,299 ערכים. הצטרפו למיזם!


תמונה נבחרת

שחמט.jpg
הרבי משחק שחמט עם חמיו - אדמו"ר הריי"צ בנאות דשא בעיירה פרכטולדסדורף שבאוסטריה בשנת תרצ"ז

הידעת?

אליעזר ננס.JPG

כאשר עלה אדמו"ר הריי"צ לרכבת שיצאה מרוסיה, עלה אחריו ר' לייזר ננס, שהיה בחור צעיר וזריז, כדי לקבל מאדמו"ר הריי"צ את ברכתו טרם ייסע. הרבי נעצר על המדרגות, ופנה אל ר' לייזר ושאל אותו "אתה זוכר על מה דיברנו ביחידות הראשונה"? ר' לייזר השיב בהנהון לחיוב. "אם תקיים את מה שדיברנו, תזכה להגיע למקומך בארץ ישראל".

ר' לייזר סיפר, שהרבי אמר לו אז שעל מרדכי היהודי נאמר 'לא יכרע ולא ישתחווה', אבל מתי נאמר 'וימלא המן חימה'? רק אחרי שהוא ראה ש'לא קם ולא זע ממנו'. הרבי דיבר איתו אז על האתגרים העומדים בפני החסידים ואמר לו, שהדרך היחידה להתמודד מול האיום הקומוניסטי האכזרי הוא הנהגה באופן של 'לא קם ולא זע'.

היום יום

היום יום.jpg
לשיעורי חת"ת ורמב"ם היומי

אבי אדמו"ר אמר: צווישען קעלט און כפירה איז נאר א דינע מחיצה. עס שטעהט "כי ה' אלקיך אש אוכלה הוא", אלקות איז פלאם פייער, לערנען און דאווענען דארף מען מיט התלהבות הלב, אז "כל עצמותי תאמרנה" די דברי ה' אין תורה ותפלה.


תרגום מאידיש: אבי אדמו"ר אמר: בין קרירות וכפירה ישנה רק מחיצה דקה. כתוב "כי ה' אלקיך אש אוכלה הוא", אלקות היא להבת אש, ללמוד ולהתפלל צריכים בהתלהבות הלב, ש"כל עצמותי תאמרנה" את דברי ה' בתורה ותפלה.

ימי חב"ד

קישורים מומלצים

תמונת הקישור תמונת הקישור תמונת הקישור תמונת הקישור תמונת הקישור תמונת הקישור תמונת הקישור
chabad.co.il
חב"ד בישראל
chabad.info
חדשות חב"ד
chabad world
חב"ד בעולם (אנגלית)
מפתח
ספרי הרבי
hebrewbooks
ספרי חב"ד
chabadlibrary
ספרי חב"ד (טקסט)
770live
שידור חי מ-770

יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד