עמוד ראשי

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
ברוכים הבאים לחב"דפדיה


חב"דפדיה הינה אנציקלופדיה חב"דית, חופשית לקריאה, כתיבה ועריכה. מטרתנו היא הפצת תורת חסידות חב"ד תוך דגש על ענייני גאולה ומשיח בשפה פשוטה וברורה. המיזם עוסק גם בנושאים אחרים הקשורים בחסידות חב"ד וביהדות בכלל, מושגים, אישים והיסטוריה.
בחב"דפדיה יש כעת: 6,917 ערכים הצטרפו למיזם!
תמונה נבחרת
תמונת היום
הרבי מליובאוויטש 2.jpg
הרבי נושא שיחה בפני החסידים ביום היארצייט הרביעי לפטירתה של הרבנית חיה מושקא, כ"ב שבט תשנ"ב
הידעת?
סימן שאלה11.png
ביתו הפרטי של הרבי

בכ"ח שבט תשמ"ח, ביום סיום השבעה אחר פטירת הרבנית חיה מושקא אשתו של הרבי מלך המשיח שליט"א, מסר הרבי לגבאי 100 דולר והורה לערוך התוועדות לעילוי נשמתה, ברוב פאר והדר. לאחר תפילת ערבית בביתו הפרטי של הרבי ברחוב פרזידנט, הכריז הגבאי על התוועדות שתתקיים בבית המדרש 770, אך למרבה ההפתעה הרבי רמז שההתוועדות תתקיים כאן - בביתו הפרטי.

ההתוועדות אכן התקיימה בקומה הראשונה של הבית, בעוד הרבי נמצא בקומה העליונה. לאורך הלילה התחלפו קבוצות קבוצות של חסידים כדי לאפשר לכולם להשתתף. בין המשפיעים שהתוועדו באותו לילה היו הרבנים מאיר אבצן, שניאור זלמן גוראריה, יוסף וויינברג, דובער חן, מיכאל טייטלבוים, יואל כהן, שניאור זלמן לבקובסקי, משה יהודה ליב לנדא, יהושע פינסון, דוד רסקין ויצחק שפרינגר.
הפתגם היומי - לוח היום יום - ה' באדר ה'תשע"ח
לוח היום יום
היום יום.jpg
לשיעורי חת"ת ורמב"ם היומי

ה' אדר א'

בלי שום צל ספק וספק ספיקא, בכל מקום מדרך כף רגלינו, הכל הוא לזכות ולטהר את הארץ באותיות התורה והתפלה, ואנחנו כל ישראל שלוחי דרחמנא אנו, איש איש כאשר גזרה עליו השגחה העליונה, אין חפשי מעבודת הקודש, אשר הועמסה על שכמנו.

ה' אדר ב'

לימוד הנגלה לימוד החסידות ועבודה בפועל, כולם כאחד מוכרחים המה. ולא זו בלבד דאינו שייך לומר שהאחד ידחה או יודחה מפני חברו, אלא אדרבא הם מסייעים זה לזה, וכמאמר "ולא עם הארץ חסיד" - שצריך להיות לימוד הנגלה. "איזהו חסיד המתחסד עם קונו" - שצריך להיות לימוד החסידות, ותכלית הלימוד הלא הוא העבודה בפועל.


אירועים בלוח העברי ובימי חב"ד
ימי חב"ד

פרשת השבוע: תצוה, שבת זכור
ה' באדר ה'תשע"ח - אירועים בלוח העברי

קישורים מומלצים
תמונת הקישור תמונת הקישור תמונת הקישור תמונת הקישור תמונת הקישור תמונת הקישור תמונת הקישור
chabad.co.il
חב"ד בישראל
chabad.info
חדשות חב"ד
chabad world
חב"ד בעולם (אנגלית)
אוצר 770
ספרי הרבי
chabad-library
ספרי חב"ד
chabadlibrary
ספרי חב"ד (טקסט)
770live
שידור חי מ-770
יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד