עמוד ראשי

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
ברוכים הבאים לחב"דפדיה!

חב"דפדיה הינה אנציקלופדיה חב"דית, חופשית לקריאה, כתיבה ועריכה. מטרתנו היא הפצת תורת חסידות חב"ד תוך דגש על ענייני גאולה ומשיח בשפה פשוטה וברורה. המיזם עוסק גם בנושאים אחרים הקשורים בחסידות חב"ד וביהדות בכלל, מושגים, אישים והיסטוריה.
בחב"דפדיה יש כעת: 6,523 ערכים הצטרפו למיזם!

פורטלים

הידעת?

לארכיון קטעי "הידעת?"
לאמירת לחיים על משקה חריף בהתוועדות נאמרו על ידי אדמו"ר הריי"צ שני טעמים: א. כמו שמשקים את הבהמה לפני השחיטה כדי שיהיה קל יותר להפריד את העור, כך משקים את 'הנפש הבהמית' לפני שמתחילים בהתוועדות - כדי שיהיה קל יותר להפריד את השכבות החיצוניות המכסות על טוהר הנשמה. ב. כמו שמשקים את הבהמה כדי שיהיה קל לבדוק אם יש סירכה בריאה, כך גם אומרים לחיים - כדי שיהיה קל יותר לבדוק בהתוועדות אחר המומים ולתקן אותם.

תמונה נבחרת

הרבי שליט"א מעניק מטבע לצדקה לתינוק ביציאה מ-770 בדרכו להשתטח באוהל על ציונו של אדמו"ר הריי"צ, כשבידו השמאלית שקית מלאה בפ"נים שנשלחו לו על ידי יהודים מכל העולם


הרבי מטבע לצדקה.jpg

הפתגם היומי - לוח היום יום - כ"ג באלול ה'תשע"ו

היום יום.jpg
לשיעורי חת"ת ורמב"ם היומי
ר' משה בנו של רבינו הזקן בלמדו - והוא אז כבן ח'-י"א שנה - הסוגיא בשבחן של חכמים בגטין (ס"ז א) נסתפק במאמר רשב"י שם שנו מדותי, שיש בזה שני פירושים: למדו תורתי (רש"י) או מידותי כפשוטו. בתוך כך נכנס רבינו הזקן ואמר - בניגון, כדרכו בקדש: תורה שניתנה לנו כולה מדות טובות, אפילו העונשין שבה הם באמת חסד וטוב, ושני הפירושים אחד הם והא בהא תליא: אי אפשר להיות מדות טובות בלי תורה, ואי אפשר לתורה בלי מדות טובות. ככל הנ"ל קרה גם להצמח צדק בהיותו בגיל ח'-י"א שנה.

השבוע בימי חב"ד
ימי חבד.jpg

השבוע בימי חב"ד - פרשת נצבים

תבנית:כ"ב באלול

לימי חב"ד - חודש אלול
קישורים מומלצים
תמונת הקישור תמונת הקישור תמונת הקישור תמונת הקישור תמונת הקישור תמונת הקישור תמונת הקישור
chabad.co.il
חב"ד בישראל
chabad.info
חדשות חב"ד
chabad world
חב"ד בעולם (אנגלית)
אוצר 770
ספרי הרבי
chabad-library
ספרי חב"ד
chabadlibrary
ספרי חב"ד (טקסט)
770live
שידור חי מ-770
יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד