חב"דפדיה:הצטרפו למיזם

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
משתמש חדש
שונות
דף זה נכתב בלשון זכר, אך הוא מיועד גם לעורכות.

ברוך הבא!

באם כבר התחלת לשוטט בחב"דפדיה, ודאי שמת לב שמטרת חב"דפדיה שונה מאתרי אנציקלופדיה אחרים, בכך שאינה מיועדת לאגירת ידע סתם, אלא לצורך הפצת המעיינות[1] והפצת בשורת הגאולה.[2]

חב"דפדיה צריכה אותך בשביל להגביר עוד ועוד את פעולותיה, באם יש לך ידע וכלים לעשות זאת, אתה מוזמן להתחיל עכשיו!

מה אני יכול לעשות?
 • כתיבת ועריכת ערכים: הדבר המרכזי ביותר שחב"דפדיה צריכה זה עורכים. אתה יכול ליצור דף תוכן חדש, לערוך דף תוכן קיים, להוסיף הערות עם מקורות, ועוד ועוד. בהמשך דף זה תוכל למצוא את רשימות של ערכים חסרים או דורשים עריכה. מידע באילו ערכים כדאי להשקיע יותר תמצא כאן. בתור התחלה תוכל לבצע עריכות פשוטות יותר כהוספת פסיקים או תיקוני טעויות כתיב כדי להתרגל לסגנון הכתיבה של חב"דפדיה. לפני הכתיבה אתה יכול להתנסות בכלי העריכה של חב"דפדיה בארגז החול.

 • משובים בדף השיחה: באם אתה מרגיש שעדיין אין לך היכולת לערוך בחב"דפדיה, תוכל לתת את הערותיך בדפי השיחה. תפקיד דף השיחה הוא להתדיין, להעיר על חסרונות בערך או לתת רעיונות לשיפור. הכתיבה בדף השיחה אינה מוגבלת לתנאי כתיבה כל שהם, וכל אחד יכול להעיר את הערותיו בלשונו. דף השיחה נמצא בפינה הימנית עליונה של כל דף.

בתמונה צילום מסך המציג את הכפתור עליו יש ללחוץ לשם העלאת קבצים, הכפתור מוקף בתמונה בעיגול אדום. לפעמים התפריט סגור ויש ללחוץ על החץ האפור על מנת לפותחו, החץ מוקף בתמונה בעיגול כתום
 • העלאת מדיה: צלם? בעל מאגרי תמונות? גרפיקאי? אתה בודאי יודע כמה תמונה מושכת את העין ומחדירה את התוכן הרבה יותר טוב, כמבואר בחסידות אודות מעלת חוש הראיה. ערך בחב"דפדיה צריך להיות מלא צבע ולכל הפחות להכיל תמונה או תרשים אחד. תוכל למצוא רשימת תמונות דרושות בהמשך הדף, או לשייט בעצמך בערכי חב"דפדיה ולהעלות תמונות ותרשימים לערכים. תמונות מבוקשות תמצא כאן. בקשות גרפיקה תמצא כאן. מדריך להעלאת קובץ תמונה והטמעתו בדף תמצא ב'העלאת קובץ' נמצא בסרגל המשימות שבצד ימין.[3]

 • תיקונים טכניים: חב"דפדיה נערכת כל הזמן, ולכן עלולים להיווצר אי תיאומים בין ערכים. באם יש לך זמן לכך, תוכל לטפל בבעיות הטכניות כגון: להוסיף קטגוריות לדפים חסרי קטגוריה (ראה: עזרה:קטגוריה), ליצור קישורים בתוך דפים, ועוד תיקונים ועריכות שבדפים שכאן. אם תרצה תוכל גם להציב בתחילת הערך מודעת תבנית עם הבעיה הספיציפית שמצאת בערך, בשביל שהעורך הבא ישים לב מיד לבעיה. (הוספת תבנית היא על ידי הוספת שני סוגריים מסולסלים בתחילת הערך כך: {{התבנית הרצויה}}). רשימת תבניות תמצא כאן. כמובן שאתה יכול להתנסות בהם בארגז החול.

 • פרסום: אם אכן חשוב לך שחב"דפדיה תגדל, אך חסר לך הזמן, הכלים והיכולת לכך, תוכל לפרסם את חב"דפדיה לאחרים. אתה יכול לצטט ממנה תוך ציון המקור, ליצור קישור אליה מהאתר שלך, לפרסם אותה בעלון שלך, או בכל דרך אחרת שנראית לך מתאימה. אם אתה תלמיד (ישיבה, בית ספר, חדר, תיכון או סמינר), תוכל להעלות את חב"דפדיה לנושא שיחה במוסד שלך, ולהמליץ לאחרים לקרוא, או להצטרף לעורכי חב"דפדיה.

באם הגעת עד כאן, הדבר מראה שאתה אכן רוצה לסייע לפעולות הפצת המעיינות של חב"דפדיה. מומלץ ביותר לבצע את עריכותיך תחת חשבון, הדבר שומר על פרטיותך ומסייע לשאר החב"דפדים לשוחח עמך. ראה למה ליצור חשבון. לפתיחת חשבון לחץ כאן.

בהצלחה רבה! והעיקר שכל זה כבר יביא להתגלות הרבי מלך המשיח בגאולה האמיתית והשלימה נאו ממש!

עריכת ערכים[עריכה]

תורת החסידות[עריכה]

תורת הנגלה[עריכה]

באם אתם כותבים על ספרים, עיין לפני כן כאן.

 • אם אתם בעלי ידע בתנ"ך תוכל למצוא ערכי תנ"ך חסרים כאן.
 • ערכים חסרים בנושא מצוות תמצא כאן.
 • ערכים חסרים בנושא חגים תמצא כאן.
 • ערכים חסרים בנושא תפילה תמצא כאן.
 • ערכים בענייני הלכה תמצא במפתח עניינים של שולחן ערוך אדמו"ר הזקן שכאן.

גאולה ומשיח[עריכה]

 • ערכים חסרים תמצא כאן.
 • ערכים שכרגע הם בגדר קצרמר ויש להרחיבם, תמצא כאן.

אישים, מוסדות וארגונים[עריכה]

פרטים חשובים בנושא כתיבת ערכים לאישים, ראה: חב"דפדיה:עקרונות וקווים מנחים ליצירת ערכי אישים.

שונות[עריכה]

 • ערכים נוספים חסרים בתחומים שונים תמצא כאן.
 • דפים שכרגע הם הפניה וצריכים להיות ערך בפני עצמו תמצא כאן.

תמונות[עריכה]

 • רשימת ערכים חסרי תמונות תמצא כאן.
 • רשימת בקשות גרפיקה תמצא כאן.

עוד[עריכה]

ניסוח[עריכה]

פורטלים[עריכה]

תחזוקה[עריכה]

 • שאר ענייני תחזוקה תמצא כאן.
בכל שאלה ניתן לפנות כאן, או בכתובת הדואר-אלקטרוני: ‫chabadpedia.a@gmail.com‬


הערות שוליים

 1. שכדברי מלך המשיח להבעל שם טוב (כתר שם טוב בתחילתו), במענה לשאלתו 'אימתי אתי מר' [-מתי יבוא אדוני]: לכש'יפוצו מעיינותיך חוצה'
 2. כהוראת הרבי מלך המשיח בשיחת שבת פרשת שופטים תשנ"א: "צריכים לפרסם לכל אנשי הדור.. הנבואה העיקרית .. "הנה זה (משיח) בא"
 3. דרך אגב, תוכל דרך כך גם לפרסם את עצמך על ידי רישום כמשתמש תחת שמך האמיתי, ויצירת פרסומת ב'דף המשתמש' שלך.