שיחה:עמוד ראשי

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
הגעת לדף השיחה של העמוד הראשי בחב"דפדיה.

המקום מיועד לדיונים על העמוד הראשי בלבד!

אם יש לך בקשות, שאלות, הערות שלא קשורות באופן ישיר לעמוד הראשי, עשה זאת באולם דיונים.


תיבת ארכיון

כיתוב תמונה

א - ב - ג - ד - ה - ו - ז - ח

פינה חדשה בעמוד הראשי[עריכה]

אני ממליץ להוסיף פינה של ערך מומלץ--חבר - שיחה 16:50, 25 בפברואר 2016 (UTC)

בתנאי שמישהו לוקח אחריות לעדכן אותה פעם בחודש, יחד עם עדכון התמונה השבועית. להתראות - שיחה 12:33, 26 בפברואר 2016 (UTC)

המון זמן לא עדכנו את הימי חב"ד מי שיכול לטפל בנושא שיעשה זאת בדחיפות!--משיח עכשיו! - שיחה 4:59 (11:59) ט' תשרי התשע"ז

לענ"ד כדאי להוסיף פינה חדשה בעמוד הראשי לימי בין המצרים של הלכות בית בית הבחירה ואפשר גם להוסיף לפינה את הקישורים ה[1] ו[2].

מקום ריק[עריכה]

יש מקום ריק מתחת להיום יום.. •  מתעקשים  •  ועידת ליובאוויטש 17:22, 15 באפריל 2016 (UTC)

אפשר להכניס שם פינה חדשה כגון ערך מומלץ או תקציר על דמות הקשורה לחודש --חיים - בכל יום שיבוא 09:32, 2 במאי 2016 (UTC)

כותרת 'השבוע'[עריכה]

בנוסף לכך, יש לעצב את הכותרת "השבוע בימי חב"ד", שתהיה במרכז. •  מתעקשים  •  ועידת ליובאוויטש 19:13, 15 באפריל 2016 (UTC)

שבוע טוב. הכותרת של השבוע בימי חב"ד שבראש המסגרת, ממורכזת. הכותרת המשנית, לאו דווקא שצריכה להיות ממורכזת, אשמח שעוד כמה משתמשים יביעו דעה לפני שינוי. אגב, בזכות ההערה שלך, שמתי לב שהכותרת של 'היום יום' אינה ממורכזת ושיניתי זאת. --שיעשיחה ח' בניסן ה'תשע"ו 21:07, 16 באפריל 2016 (UTC)

הידעת[עריכה]

כל כמה זמן מתחלף הידעת בעמוד הראשי? נראה לי שהוא תקוע הרבה זמן... • קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 07:58, ג' באייר, הקהל ה'תשע"ו

אני שם לב שהוא דווקא התחלף.. אחרי תקופה ארוכה שהופיע שם הידעת על חוניע מרוזוב והמכתבים מאצילות. הקהל - שיחה 17:14, 11 במאי 2016 (UTC)
אין סתירה. הוא באמת התחלף, ומאז עבר שוב הרבה זמן... ועל כך השאלה כמה זמן זה. • קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 05:18, ד' באייר, הקהל ה'תשע"ו
זה מוחלף ידנית. הבעיה העיקרית כמדומני היא שאין מספיק "הידעת", והשתמשו בכולם כבר. צריכים חדשים. שָׁלוֹם - חַסִידִִים מְשׂוֹחֲחִים ד' באייר ה'תשע"ו, למניינם 15:35, 12 במאי 2016 (UTC)
החלפתי, והוספתי גם עוד אחד להחלפה הבאה. כולם מוזמנים תמיד להוסיף עוד... (ואגב, אין בעיה להשתמש בהידעת ישן שהוצג לפני 3 שנים).
אם יהיו קרוב ל-400 קטעים, יהיה אפשר לעשות החלפה אוטומטית כל יום. נכון? • קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 05:38, ה' באייר, הקהל ה'תשע"ו

פרשת בלק??[עריכה]

או פרשת דברים? למה זה לא מעודכן.

כל הכבוד על העדכון המידי בצמוד להתחלת השבוע--חיים - בכל יום שיבוא 18:07, 15 באוגוסט 2016 (UTC)

פרוייקט עתידי...[עריכה]

מה דעתם להוסיף פינת 'כתבי יד קודש' בעמוד הראשי? להתראות - שיחה 12:02, 24 באוגוסט 2016 (UTC)

תוכל לעבוד על זה כאן--לחיים! אהבת ישראל - מיר ווילן משיח יעצט - משתמש:שלמה חיים לשעבר - חסידישעפדיה! כ' באב ה'תשע"ו 17:22, 24 באוגוסט 2016 (UTC)
אני יודע שאני יכול. שאלתי את דעתכם: נצרך? מוסיף? מיותר? קשה? ואם כן, אז באיזה אופן וסגנון? להתראות - שיחה 19:02, 24 באוגוסט 2016 (UTC)
זה רעיון טוב, אבל כדאי שיהיה מובן ומופשט גם לשאר ה'עמך'--לחיים! אהבת ישראל - מיר ווילן משיח יעצט - משתמש:שלמה חיים לשעבר - חסידישעפדיה! כ' באב ה'תשע"ו 19:30, 24 באוגוסט 2016 (UTC)

תקלה מוזרה בעידכון התבנית[עריכה]

גם אחרי שיצרתי תבניות עד לתאריך י"ג בחשוון, העמוד הראשי נשאר אותו דבר ולא מתעדכן. האם זה ככה רק אצלי או אצל כולם? היש פתרון? • קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 19:07, י"ב בחשוון, הקהל ה'תשע"ז

אצלי מופיע י"ג חשוון. כנראה שצריך לרענן אצלך את העוגיות. --שָׁלוֹם - חַסִידִִים מְשׂוֹחֲחִים י"ב בחשוון ה'תשע"ז, למניינם 19:15, 13 בנובמבר 2016 (UTC)

תמונה[עריכה]

בטקסט שמתחת לתמונה מופיעה פעמיים המילה 'הרבי', שמישהו יסדר את זה יעקב בן שמואל - שיחה 22:28, 13 בנובמבר 2016 (UTC)

בוצע בוצעכתית למאורבית הבד 22:30, י"ב בחשוון, ה'תשע"ז (13 בנוב' למניינם), ימות המשיח

שונה הלכות[עריכה]

אולי כדאי להוסיף קישור להורדת שונה הלכות של אותו יום? [3]


האם אפשר לעשות כמו ויקימסע רק על בתי חב"ד?[עריכה]

הכל אפשרי... השאלה מי יעשה זאת. --שיעשיחה י"א בסיוון ה'תשע"ז 19:45, 5 ביוני 2017 (UTC)

תבנית:משתמש:חבר/עמוד ראשי/ערך מומלץ[עריכה]

מה אתם אומרים, להוסיף את זה? (לכבוד העשור קריצה.jpg )--חבר - שיחה - בואו נתוועד! היום, י"ד בסיוון ה'תשע"ז מגיע משיח. שנת חיים.png

קודם שיהיה ארבעים ערכים מומלצים. שף ויתיבקאנפרענץ רום 19:20, 8 ביוני 2017 (UTC)

חברים, מה יהיה כולם מתלוננים על העדר ערכים מומלצים, ואין שום הזזה בעניין?!...--הנחה - שיחה 11:02, 9 ביוני 2017 (UTC)
מה דעתכם על הערך נפש אלוקית מתאים למומלץ?--חבר - שיחה - בואו נתוועד! היום, י"ז בסיוון ה'תשע"ז מגיע משיח. שנת חיים.png

מחטף?[עריכה]

ממש מוזר לי הרעיון של החלפת העמוד הראשי בלי שום דיון. היה דיון שנעלם ממני? כבר במבט ראשון לקח לי 10 שניות בערך לזהות לפחות 5 בעיות בעיצוב הזה, במבט מעמיק יותר אולי אגלה עוד. אני לא יודע ממה להתעצבן יותר: מהבעיות האלה, או מעצם העובדה שדבר משמעותי כ"כ עובר מתחת לאף בין רגע. • קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 11:27, כ"ו בסיוון ה'תשע"ז

עידכון: שאף אחד לא יבהל, בסוף החלטתי לא להתעצבן בכלל. עצבים זה לא דבר בריא וגם לא חסידי. אבל זה לא אומר שזה לא חמור, ואני עדיין מצפה להבהרה. • קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 11:28, כ"ו בסיוון ה'תשע"ז
זה בנוי ע"פ זה והתקיימו הרבה דיונים בעניין--חבר - שיחה - בואו נתוועד! היום, כ"ו בסיוון ה'תשע"ז מגיע משיח. שנת חיים.png
קרייזי אי אפשר להתרעם, כי שיטת העבודה בחבדפדיה היא אם לא עכשיו אז אף פעם לא!.. ומובן, כי אם משתמש מרכזי כמוך נכנס אחת לשבוע מה עוד אפשר כבר לעשות... כל הנ"ל אין לו שייכות לעצם טענתך על המחטף של יחיד.--הנחה - שיחה 11:51, 20 ביוני 2017 (UTC)
אין לי טענות ואני יודע שדברים זזים פה כשאני לא נמצא. אני אפילו שמח מזה, הייתי מאוד מרוצה אם מישהו היה למשל מחליף את התמונה נבחרת בזמן היעדרותי...
אבל זה לא שייך לענייננו, מדובר בדבר מרכזי שאי אפשר לעשותו כך במחטף. צריך דיון מסודר עם הכרעה של רוב המשתמשים בעד ההחלפה, אחרי שכל אחד יעיר את הערתו וזה יגיע לשלימות וכו'. חבר, אשמח אם תראה לי (לא 'הרבה דיונים' אלא) דיון אחד שבו היתה ביקורת, הצבעה ומסקנה כנ"ל. • קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 02:29, כ"ז בסיוון ה'תשע"ז
אפשר ואפשר להתרעם. אפשר להזיז דברים בהתייעצות עם מי שנמצא, ומי שלא שותף - אשמתו. היה דיון עקרוני סביב לאותו דף, לא היה דיון עכשווי להחליף אותו בתאריך יעד מוגדר. להתראות - שיחה 10:30, 21 ביוני 2017 (UTC)
ובכן, אם כך יש שני אפשרויות:
 1. שמאן דהוא יפנה אותי לדיון שבו מתבקשים המשתמשים לחוות דעתם על עיצוב זה, שבו הוסכם סופית ברוב דעות להעביר (כדי לחסוך זמן יקר של עבודת הקודש של כולם, אספר לכם שאין דיון כזה).
 2. שמפעילי המערכת (וראוי שיהיה זה ידידנו men770 האחראי למחטף) יחזירו את העיצוב הקודם, ואז אם מישהו רוצה יכול לפתוח דיון, לשמוע דעות, לשפר העיצוב ע"פ הדעות וכו' ולאחר הסכמה - לשנות.
אני מבקש מראש את מחילתם של המשתמשים שהיו רוצים להזיז דברים משמעותיים בקפיצת הדרך ללא מאמץ וללא זמן, סליחה שהחיים עובדים אחרת. שאר הדיונים האישיים לגביי, אם אני עצבני או לא, אם אני נוכח כאן מספיק או לא - יכולים להתקיים בדף השיחה שלי. הענין הנדון כאן נכון כשלעצמו, גם אם ייפקד מושבי מכאן מעתה ועד עולם.קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 03:20, א' בתמוז ה'תשע"ז
שתי הטענות צודקות, מחד קשה להזיז פה דברים, לא תמיד יש תגובות לדיונים, לשאלות ובקשות, כולנו ב"ה עסוקים, וכולנו ב"ה מתנדבים. מאידך כשמדובר על שינוי כה משמעותי, לא יתכן לעשות זאת בלי דיון מקדים. הפיתרון הוא לכתוב באולם הדיונים שהולכים לבצע את השינוי, ושמי שיש לו הערה שיאר או יעיר. ואז ניתן לבצע השינוי גם אם אין תגובות. אם לא הייתה הודעה כזו באולם הדיונים עם זמן מינימאלי של כמה ימים לתגובה אזי השינוי לא מוצדק. עד כאן איך דברים אמורים לעבוד.
בפועל לאחר שנעשה השינוי, נראה לי שאפשר להעיר ולשפר את העיצוב ולא חייבים שייקוב הדין את ההר. כמובן שאם הדבר יישנה שוב, יהיה קשה יותר להתייחס להתנהלות כזו בהבנה.
דעתי זו מבוססת על ההנחה שהעיצוב החדש לא כולל בעיה משמעותית שלא סובלת דיחוי ומחייבת שחזור לגרסה הקודמת של עמוד ראשי. אם יש יותר ממשתמש אחד הסבורים שהעיצוב כה בעייתי, עד שחובה לשחזר ולהמתין לדיון, אעשה זאת. --שיעשיחה ב' בתמוז ה'תשע"ז 13:38, 26 ביוני 2017 (UTC)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

שיע.ק, יישר כח על ההתייחסות. אני מקבל את דעתך למרות שהמחטף לא היה הגיוני, כי באמת אין טעם לשנות בחזרנ ואז שוב להחליף.
אתחיל בכמה שיפורים ובהמשך מקוה שאספיק לציין עוד. אני מקווה שmen770 יטפל בזה לפחות באותה זריזות שבה עשה את ההחלפה, בתודה מראש.
 1. הטקסט שבראש הדף השתנה, בטקסט הקודם הוזכר דגש על עניני גאולה ומשיח, וחבל שחסר.
 2. העיצוב של ההפניות לפורטלים למעלה הרבה פחות מוצלח מהקודם.
 3. איני רואה כל טעם בהפניה לקטגוריות 'מקומות ואתרים' ו'היסטוריה חב"דית' למעלה. אם יש מישהו שמבין מה זה, אשמח שיאיר את עיני.
 4. האייקונים של אירועים בלוח העברי ושל ההידעת הם באיכות גרועה, וחוץ מזה האייקון של ההידעת קצת מוזר וכדאי להחליפו (אולי להעביר את סימן השאלה במקומו).
 5. תבנית אירועים בלוח העברי היא בגודל משתנה, לפעמים קצרה מאוד ולפעמים ארוכה מאוד. ולכן לא טוב שהיא בטור אחד (שאז כשהיא ארוכה נוצר רווח ענק בטור הסמוך), אלא כמו בעיצוב הקודם שהיא למלוא רוחב הדף.
 6. הכותרת 'תמונה היום' היא פאדיחה רצינית וצריכה להיות 'תמונה נבחרת'.
 7. כמו"כ הקישור שם מפנה לתבנית:תמונה מומלצת, וצ"ל תבנית:תמונה שבועית (לפחות כרגע, עד שיהיו תמונה מומלצות כדבעי).

עד כאן בינתיים -- בברכת "יהפכו ימים אלו לששון ולשמחה", • קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 10:17, י"ז בתמוז ה'תשע"ז

הערות[עריכה]

 1. הטקסט שבראש הדף השתנה, בטקסט הקודם הוזכר דגש על עניני גאולה ומשיח, וחבל שחסר.בוצע בוצע
 2. העיצוב של ההפניות לפורטלים למעלה הרבה פחות מוצלח מהקודם. שאיזה עיצוב יהיה? אותו דבר ובתיבה נפרדת?
 3. איני רואה כל טעם בהפניה לקטגוריות 'מקומות ואתרים' ו'היסטוריה חב"דית' למעלה. אם יש מישהו שמבין מה זה, אשמח שיאיר את עיני.
 4. האייקונים של אירועים בלוח העברי ושל ההידעת הם באיכות גרועה, וחוץ מזה האייקון של ההידעת קצת מוזר וכדאי להחליפו (אולי להעביר את סימן השאלה במקומו).בוצע בוצע חלקית, איזה איקון לשים באירועים בלוח העברי?
 5. תבנית אירועים בלוח העברי היא בגודל משתנה, לפעמים קצרה מאוד ולפעמים ארוכה מאוד. ולכן לא טוב שהיא בטור אחד (שאז כשהיא ארוכה נוצר רווח ענק בטור הסמוך), אלא כמו בעיצוב הקודם שהיא למלוא רוחב הדף.בוצע בוצע
 6. הכותרת 'תמונה היום' היא פאדיחה רצינית וצריכה להיות 'תמונה נבחרת'.בוצע בוצע
 7. כמו"כ הקישור שם מפנה לתבנית:תמונה מומלצת, וצ"ל תבנית:תמונה שבועית (לפחות כרגע, עד שיהיו תמונה מומלצות כדבעי).בוצע בוצע--Men770 - שיחה 14:21, 13 ביולי 2017 (UTC)
יישר כח גדול על השיפורים!
2. אינני יודע. גם הקודם לא היה משהו, אבל כך זה ממש על הפנים. לכאורה כדאי לשמוע דעות נוספות.
3. מחכה לתגובה.
4. אפשר אותו אייקון, רק באיכות (הוא מטושטש). הבעיה שהמשתמש שיצר אותו איננו פעיל. לכן נסה למצוא משהו אחר (אולי מויקיפדיה?).
בנוסף, אעיר שגם עכשיו ההשוואה בין הטורים תהיה בעייתית, כי התמונה עכשיו לאורך, אבל מה יקרה כשהיא תהיה רוחב? או למשל כשההיום יום יתארך? - בעיצוב הקודם, הרווח לא היה לבן אלא בצבע של התבנית עצמה, וכך זה היה פחות בעייתי.
בתודה מראש ובתקווה להמשך השיפור. -- בברכת "יהפכו ימים אלו לששון ולשמחה", • קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 04:24, כ"ג בתמוז ה'תשע"ז
ועוד ענין: יש רווח לבן גדול בראש העמוד, שבעיצוב הקודם לא היה. -- בברכת "יהפכו ימים אלו לששון ולשמחה", • קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 04:32, כ"ג בתמוז ה'תשע"ז
הרווח הלבן היה בעיצוב הקודם, זה המקום של הכותרת.--Men770 - שיחה 10:09, 17 ביולי 2017 (UTC)
איזה כותרת? אני מדבר על רווח לבן מעל הכותרת. ובהיסטוריה אפשר לראות שלא היה בעיצוב הקודם. -- בברכת "יהפכו ימים אלו לששון ולשמחה", • קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 01:57, כ"ד בתמוז ה'תשע"ז
ועכשיו יש רווח לבן גם מעל התבנית:אירועים בלוח העברי. -- בברכת "יהפכו ימים אלו לששון ולשמחה", • קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 02:03, כ"ד בתמוז ה'תשע"ז

עמוד ראשי/ארכיון 1 הקודם--Men770 - שיחה 11:32, 18 ביולי 2017 (UTC)

??? -- בברכת "יהפכו ימים אלו לששון ולשמחה", • קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 03:08, א' באב ה'תשע"ז
כדי לתקן את הרווח בתחילת העמוד תמחק את הרווח בין השורה הראשונה (__NOTOC__) לשורה השניה (<!-- Willkommen -->). ניתן להשאיר בשתי שורות אבל ללא רווח. בברכת הגאולה השלמה -- חלוקת דולרים מאחדת את העם * פינת החי * 12:16, א' באב, ה'תשע"ז (24 ביולי למניינם), ימות המשיח

העמוד הראשי הקודם נמצא בעמוד ראשי/1

men770, מה עם התיקונים שמחכים? -- בברכת "יהפכו ימים אלו לששון ולשמחה", • קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 08:08, ה' באב ה'תשע"ז
קרייזי אבאוט משיח, יצרתי את הדף משתמש:Men770/עמוד ראשי ארגז חול שנראה בדיוק כמו העמוד הראשי (בלי כותרת, בלי הקטגוריה וכו') ואתה יכול לערוך בו ולשפר ואחר כך זה יועבר לעמוד הראשי--Men770 - שיחה 09:22, 28 ביולי 2017 (UTC)

הערה[עריכה]

לא יודע אם זה משמעותי אבל בפלאפון נייד יש הרבה 'מסך ריק' בין התבניות השונות לתחתית העמוד. 63.143.196.251 13:50, 26 ביוני 2017 (UTC)

בעבר היא הייתה הרבה יותר גרועה--חבר - שיחה - בואו נתוועד! היום, ב' בתמוז ה'תשע"ז מגיע משיח. שנת חיים.png

תמונה[עריכה]

נראה לי שעדיף שיהיה תמונה אחת קבועה מאשר בכלל בלי תמונה. זה נראה ככה גרוע.

רווח[עריכה]

אני חושב שעדיף אולי להרחיב את כל הטור של לוח היום יום כי התמונה פחות או יותר תמיד נשארת באותו אורך, ומה שגורם לרווח ענק זה היום יום שלפעמים קצר ולפעמים ארוך ולכן לדעתי צריך להרחיב את התיבת טקסט' של היום יום כך זה יהיה בערך באותו אורך.

קטגוריות בעמוד ראשי[עריכה]

אפשר למחוק את הקטגוריות מהעמוד הראשי? אחת מהם כבר עם תבנית מחיקה, והשניה לדעתי גם לא ראויה לתצוגה בעמוד ראשי (יתכן וגם בה יהיו שינויים גדולים ואולי אפי' תימחק). אם יש צורך ממשי בקטגוריות בעמוד הראשי אולי כדאי למצוא קטגוריות יותר מוצלחות.. בברכת הגאולה השלמה -- חלוקת דולרים מאחדת את העם * פינת החי * 23:39, כ"ד באב, ה'תשע"ח (5 באוג' למניינם), ימות המשיח