כינוס השלוחים העולמי

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
המונח "כינוס השלוחים" מפנה לכאן. אם התכוונתם למשמעות אחרת, ראו כינוס השלוחים (פירושונים).
שלוחי הרבי בתמונה המסורתית

כינוס השלוחים העולמי הינו כינוס שנתי בו מתכנסים כל שלוחי הרבי מליובאוויטש מלך המשיח מרחבי העולם, על מנת לחזק את הקשר שלהם עם הרבי וכן לטכס עצה ולדון בנושאים עימם הם מתמודדים בעבודת השליחות. הכינוס מתקיים מידי שנה בשבת מברכים חודש כסלו ב-770.

היסטוריה[עריכה]

כינוס השלוחים החל בשנת תשד"מ כהתכנסות איזורית של השלוחים בארצות הברית. לאחר ארבע שנים, בשנת תשמ"ח - שהייתה שנת הקהל - הפך כינוס השלוחים לעולמי, ומאז הוא הולך וגדל מידי שנה.

במשך השנים[עריכה]

אלפי השלוחים בתמונה קבוצתית בחזית 770 במהלך הכינוס בשנת תשנ"ד

הכינוס[עריכה]

כינוס השלוחים העולמי תשפ"א

הכינוס מתקיים על ידי המרכז לעניני חינוך, ומנוהל בפועל ע"י ועד הכינוס שנבחר ע"י המרכז לעניני חינוך.

במהלך הכינוס מתקיימות סדנאות בנושאים שונים המסייעים לשליח בפעילויותיו השונות במקום מגוריו. כמו כן מתקיימים ירידים ומכירות של מוצרים המתאימים לשלוחים.

פתיחתו הרשמית של הכינוס היא בשבת בצהריים, בשעה 13:30. אז מתחיל הכינוס בעת ההתוועדות של הרבי. בדרך כלל מתייחס הרבי בהתוועדות זו לתפקידם של השלוחים, ומקשר זאת לפרשת השבוע.

המעמד המרכזי הוא ה'באנקעט' המפואר שמתקיים ב-770[1] (בדרך כלל במוצאי שבת[2]). אחד האירועים המיוחדים בבאנקעט הינו ה'רול - קול', בו קמים השלוחים על-פי הכרזת המנחה את מקום שליחותם, כשבסיומו של ה'רול - קול' פורצים השלוחים בשירה וריקודים.

ועד כינוס השלוחים העולמי[עריכה]

את הוועד ניהל הרב שלום מנחם מענדל סימפסון מנהל המרכז לעניני חינוך עד פטירתו.

רשימת ממוני המרכז לעניני חינוך, חברי הוועד מרחבי העולם[3]:

קישורים חיצוניים[עריכה]

הערות שוליים

  1. למעט בשנת תש"פ, שאז התקיים הבאנקעט באולם רז"ג בשכונה מפני הצפיפות, ובשנת תשפ"ב באוהל ענק מחוץ ל770. כל זה ע"פ הוראת הרבי מלך המשיח שליט"א באגרות קודש.
  2. בשנים תשפ"א ותשפ"ב הבאנקעט התקיים ביום ראשון.
  3. נכון לשנת תשפ"ב.