שלום מנחם מענדל סימפסון

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הרב סימפסון נואם בכינוס השלוחים העולמי ב770
הרבי מסדר קידושין בחתונת הרב סימפסון
הרב סימפסון

הרב שלום מנחם מענדל סימפסון (כ"ט תמוז תרפ"ט - כ"ט תמוז תשע"ט) היה מזכירו של הרבי, מנהל קופת רבינו והמרכז לענייני חינוך, יו"ר ועד כינוס השלוחים העולמי וחבר הנהלת אגודת חסידי חב"ד העולמית ומחנה ישראל.

תולדות חיים[עריכה]

הרב סימפסון נולד לאביו הרב אליהו ייאכיל סימפסון, מזכיר אדמו"ר הריי"צ. בבחרותו ביקשו הרבי לעבוד במזכירות. במסגרת עבודתו עסק בניהול הכתבת ושליחת מכתבי הרבי ובניהול התכתובות השונות של מרכז לענייני חינוך. בד בבד, מונה, בהוראת הרבי, לרב קהילה בשכונת בריטן ביטש, ניו יורק.

זכה שהרבי סידר קידושין בחתונתו.

במשך השנים עסק הרב סימפסון במסגרת תפקידו במזכירות בעניינים ציבוריים שונים בכרם חב"ד. בין היתר, שימש כחבר במרכז לענייני חינוך, עסק בניהול מעות חיטין וחלוקת הש"ס מטעם מחנה ישראל ובהוצאת והפצת ספרי הוצאת ספרים קה"ת. בהוראת הרבי, מונה כנציג המל"ח בועד הבנין של הרחבת 770.

בשנת תשמ"ח מונה על ידי הרבי (ב'שטר צוואה') לחבר בהנהלה הראשית של מרכז לענייני חינוך (יחד עם הרב חיים מרדכי אייזיק חודקוב והרב ניסן מינדל). בשנת תש"נ מינה אותו הרבי בנוסף לכך לחבר רשמי בהנהלות אגודת חסידי חב"ד העולמית ובמחנה ישראל. עם ייסודה של קופת רבינו, בחשוון תשנ"ד, מונה הרב סימפסון למנהל הקופה.

עם פטירתו של הרב ניסן מינדל, בשנת תשנ"ח, נותר הרב סימפסון כיחיד שמונה על ידי הרבי להנהלה הראשית של המרכז לענייני חינוך. במסגרת זו, אירגן מדי שנה באנקעט של כינוס השלוחים העולמי ב-770, סייע במימון פעילות לשלוחים רבים וליווה אישית את פעילותם של רבים מהשלוחים. בנוסף, קיבל את אישורם של רבני קהילת קראון הייטס הרב יהודה קלמן מרלו והרב אברהם אזדבא להוציא לאור את ספרי הוצאת הספרים קה"ת ולהחליט בענייני המרכז לענייני חינוך[1].

נפטר ביום הולדתו ה-90 בכ"ט תמוז תשע"ט, ונטמן בצמוד לאוהל הרבי הריי"צ.

משפחתו[עריכה]

לקריאה נוספת[עריכה]

  • בשם כ"ק אדמו"ר שליט"א, שבועון כפר חב"ד גליון 1819 עמוד 24

קישורים חיצוניים[עריכה]

הקודם:
ניסן מינדל
יושב ראש מל"ח
מתשנ"ט
הבא:

הערות שוליים