חב"דפדיה:אולם דיונים/ארכיון 7

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

דף זה הוא דף ארכיון של דיונים שהסתיימו, את המשך הדיון יש לקיים באולם הדיונים. אין לערוך דף זה.

תיבת ארכיון

כיתוב תמונה

אולם דיונים
ארכיוני אולם הדיונים
1234567891011121314151617181920
מדיניות בנוגע לערכי יהדות שאין להם קשר ישיר לחב"ד[עריכה]

שאלה למשתמשים. מה דעתכם על ערכי יהדות שאין בהם מידע הקשור לחב"ד כגון רבי דוסא בן הרכינס. האם יש להם מקום בחב"דפדיה? --שיע 14:03, 29 ביולי 2012 (IDT)

לעניות דעתי אין לזה מקום בחב"דפדיה משום שהיא לא אנציקלופדיה ליהדות אלא אנציקלופדיה לחב"ד. ר'ובן - שיחה 17:48, 29 ביולי 2012 (IDT)
למה להשאיר לדעתי ערכים מסוג זה. כי הם יכולים למשוך לפה מבקרים (באמצעות חיפוש גוגל). הם מאפשרים לנו להסיף בקישורים פנימים ולתת לקורא מידע מבלי לאלץ אותו לפנות לאתרים אחרים (או לא נאותים מבחינה רוחנית) כך לדוגמה ערכים על מסכתות התלמוד שהם דווקא כן עוסקים בזווית החב"דית, יכולים להיות מקושרים לערך כגון זה של רבי דוסא, ועוד חזון למועד. אין גם סיבה למחוק כי: הערך אינו 'מכביד' על חב"דפדיה. לא מפריע ופוגע בערכים אחרים. לסיכום: נראה לי שערך שכתוב היטב, ושעוסק בנושא ביהדות מוטב לנו שישאר בחב"דפדיה (אך כמובן שיש להשקיע ולעסוק דווקא בערכים החב"דים שכן זו מטרתנו ויחודנו). --שיע 12:18, 1 באוגוסט 2012 (IDT)
לעניות דעתי חב"דפדיה, כשמה כן היא, אנציקלופדיה חב"דית, וככזו: כל ערך שאינו קשור לחב"ד אין כאן מקומו. בכלל לעניות דעתי לא צריך לעשות ערך על כל אחד המוזכר בשיחה של הרבי או על כל חב"דניק מזדמן. צריך לקבוע קריטריונים מדויקים מה בדיוק זכאי לערך ומה לא. בנוגע לאלו שניתן למצוא קשר לחב"ד כדאי לפתוח קטגוריה לערכים שדרוש קשר לחב"ד. ר'ובן - שיחה 12:29, 1 באוגוסט 2012 (IDT)
נכון ש"חב"דפדיה, כשמה כן היא, אנציקלופדיה חב"דית" ולכן "כל ערך שאינו קשור לחב"ד אין כאן מקומו" כשיטת הרבנים: רובן ושיע, אבל יש לציין לנקודה חשובה, והיינו שחב"דפדיה צריך ערכים מושלמים! זאת אומרת, לדוגמא: "תחת השלטון הנאצי" שבערך גרמניה, נכון ש"לכל הפרק אין אף קשר לחב"ד" בכל זאת הפרק משלים את הערך על היסטוריית גרמניה, זה נותן לקורא תמונה מושלמת יותר על החומר שהוא קורא. אם נכניס לערכים רק את הקשר לחב"ד, קודם כל, הערך לא יהיה מושלם, ושנית, הקורא יצטרך לחפש את יתר המידע ממקומות אחרות (ויקיפדיה...). ויש להאריך בכל זה, אבל זה שיטתי בכללות --שמואל מונקס - שיחה 03:23, 2 באוגוסט 2012 (IDT)
גם כאשר זה משלים זה צריך להשלים משהו, בערך גרמניה הפסקה הנ"ל לא משלימה לקורא דבר, הרי לא נכתוב בערך השואה על כל מהלכי ההשמדה וכו'. ר'ובן - שיחה 12:25, 2 באוגוסט 2012 (IDT)
שמואל, אני דווקא מסכים איתך. והעליתי גם את הנימוק שציינת, שככל שביכולתנו מומלץ שנספק מידע מושלם. לרובן, לדעתי אין שום בעיה שיהיה ערך מפורט על השואה עם כל מהלכיה. כמובן שאני סבור שיהיה זה בזבוז לעבוד ואמליץ בחום לכל מתעניין להשקיע יותר בערכים החב"דיים. אך למחוק ערך קיים זה משהו שאיני רואה בו תועלת אלא להפך. --שיע 13:29, 2 באוגוסט 2012 (IDT)
אני לא רואה כל סיבה להכניס את כל מהלכי השואה לערך אלא רק קווים כלליים שיקלו על הבנת העניינים הקשורים לחב"ד. ערך ללא כל קשר לחב"ד אין בו כל תועלת לחב"דפדיה ואין מקומו כאן, משום מה אני לא מצליח לקלוט מה לא ברור בדברי??? ר'ובן - שיחה 15:20, 2 באוגוסט 2012 (IDT)

לענ"ד, כן ראוי שיהיו ערכים שונים ומשלימים בחב"דפדיה. ומכמה סיבות, הראשונה כפי שהיטיב לציין ידידינו ר' שמואל מונקס, בשביל שלימות החומר. לדוגמא: כשאתה קורא על "תנועת ההתנגדות" ומוזכר שם "תנועת המוסר", כנראה תרצה להבין על מה מדובר. כמובן, שהחומר בד"כ יהי' בתמציתיות מפני ש: א) כותבים רק מה שנוגע לנו. ב) לאף אחד מאיתנו, אין כח וזמן לעבוד על ערכים אלו... סיבה נוספת וחשובה לא פחות היא, שרבים מקוראי חב"דפדיה הם אורחים מחוץ לחב"ד (לדוגמא גולשי האתר חב"ד בישראל), ומבחינתם הם נכנסים לאנציקלופדיה מושלמת, ולא עושים חשבון מה קשור לחב"ד ישירות ומה לא. למיטב זכרוני, בבתי חב"ד מציעים גם תפילה במנין קריאה בתורה ועוד למרות שלא מדובר במבצע מיוחד של הרבי. לסיכום מבחינת האורח (ובמידה מסויימת מבחינתנו) חבדפדיה היא אנציקלופדיה של חב"ד ולאו דווקא על חב"ד. ועוד והוא עיקר, הייתי רוצה לראות, יותר דיונים על איזה ערכים חסרים ולא איזה ערכים מיותרים. פרידבערג - שיחה 16:56, 3 באוגוסט 2012 (IDT)

אל תהיה לחוץ כל כך. לעניות דעתי אין רבים שחושבים שחב"דפדיה היא אנציקלופדיה מושלמת [לא בכלל שיש רבים שנכנסים לכאן]. מידע רב ומפורט שקשור לחב"ד ותורם להבנת הערכים אכן צריך להיות ועל כך אין כל ויכוח. ערכים או פסקאות שאין בהם כל תועלת וקשר לשאר הערך כהדוגמה בגרמניה דלעיל צריכים להמחק.
אגב אם היו כאן יותר משלושה-ארבעה עורכים באמת היית רואה כאן דיונים על ערכים שצריכים להיות וכאן המקום באמת לשאול האם ישנה דרך כלשהי לקרוא לציבור החב"די לבוא ולהשקיע כאן? ר'ובן - שיחה 17:36, 3 באוגוסט 2012 (IDT)
רובן, דווקא כן נכנסים לכאן רבים, ראה סטטיסטיקות, תעקוב מספר הדפים הנצפים ותראה שהוא מתעדכן במספר נכבד מידי יום. אכן הדבר המשמעותי ביותר שיכול לתרום לחב"דפדיה הוא עורכים פעילים נוספים. לעניות דעתי הדרך הטובה ביותר לצרף כאלו, היא מפה לאוזן, לפנות לאנשים מתאימים = הן מבחינת יכולת לשונית וכתיבה, והן מבחינת גישה ויכולת שימוש במחשב ובאינטרנט. --שיע 10:49, 5 באוגוסט 2012 (IDT)
אכן ישנו צורך בעורכים וערכים, לדעתי כדאי לפרסם קריאה לרבים באינפו או משהו כזה, אבל שוב, ערכים לא קשורים אין מקומם כאן למרות הרבים שנכנסים לכאן ועלינו לקבוע מדניות בדבר. ר'ובן - שיחה 13:19, 5 באוגוסט 2012 (IDT)
לדעתי, מוטב מספר רב ביותר של ערכים, למרות שלא מושלמים ועדיין לא נמצא הקשר בינם לבין חב"ד. א. הסיבה כמוזכר לעיל מושך יותר אנשים. ב. כל עוד שלא מדובר מהקליפה זה דבר חיובי. --יוסי (מכל מלמדי השכלתי).
אין עניין להרבות בערכים. והרי אנו לא עומדים להכניס ערכים על כל חכמינו זכרונם לברכה משום שמוטב מספר רב של ערכים... מה שלא קשור לחב"ד יאן מקומו כאן... ר'ובן - שיחה 13:23, 9 באוגוסט 2012 (IDT)
נראה לי שהדיון כאן מתארך ללא תועלת, והטיעונים חוזרים על עצמם ללא שאחד מן הצדדים ישתכנע. מותר וצריך שיהיו דעות שונות, אך מדיניות צריכה להיות אחת.
ניתן לסכם שעד כה. 4 משתמשים התנגדו למחיקת ערכים שאינם קשורים לחב"ד (שיע, שמואל, פרידבערג, יוסי), ואחד תמך (רובן). --שיע 15:03, 12 באוגוסט 2012 (IDT)

אנטי ספאם[עריכה]

מאמצים רבים ושתדלנות ראויה לשבח של גורמים רבים במיזם ובראשם מפעיל מערכת אכפתי, במכתב מרגש למנהלי חב"דפדיה - הוביל להוספת שלושה תוספים משמעותיים שככל הנראה יביאו לסופה של פרשיית ספאם שנמשכה על פני כל השנה האחרונה. המשך הצלחה לכולם! --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), י"א באב ה'תשע"ב 02:26, 30 ביולי 2012 (IDT)

תודה רבה!!!!--שמואל מונקס - שיחה 06:06, 30 ביולי 2012 (IDT)
טוב לשמוע. יש"כ. --שיע 12:24, 1 באוגוסט 2012 (IDT)
תודה רבה! שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים י"ג באב ה'תשע"ב, למניינם 17:45, 1 באוגוסט 2012 (IDT)

אופן הפעולות[עריכה]

השדרוג שנוסף למערכת, לאחר מכתב ששלחתי לביורוקרט, הוא עצירת ספאם על ידי רשימות, רשימה שחורה ורשימה לבנה. הרשימה השחורה היא כאן, והרשימה הלבנה, דהיינו כתובות שלא ייחסמו בכל מקרה אפילו אם יכללו ברשימה השחורה בעקיפין, היא כאן.

כעת קיימות בידינו שני אפשרויות: 1. לחסום כליל הוספת קישורים חיצונים לחב"דפדיה, על ידי קוד מסוים אותו ניתן להכניס לרשימה השחורה, והתרת רק כאלו שנמצאים ברשימה הלבנה (כעת נמצאים שם כל האתרים החבדיי"ם המרכזיים והאתרים שאנו מקשרים אליהם באופן קבוע, ועוד כמה). בכך יש חסרון, שלא יוכלו לקשר לאתרים חבדיים אחרים, כגון של כתובות של בתי חב"ד שעדיין לא נרשמו אצלינו במיזמים השונים (אך כמובן שהמסנן אינו מוחק או מפריע לערכים שיש בהם כבר כתובות שאותן הוא לא מרשה להוסיף). אמנם על ידי שליחת דוא"ל למפעיל מערכת שיוסיף את הכתובת לרשימה הלבנה, יהיה ניתן להוסיף את הכתובת. 2. לחסום רק כתובות לא ראויות וכאלו שהספאם רגיל לקשר אליהם. זו עבודת נמלים כמעט בלתי אפשרית, אך לפעמים יתכן שעל ידי שיבוש פעולות הבוט של הספאם, יהיה ניתן למנוע את פעולתו. לפעמים זה עובד.

בתחילה ננסה את הדרך השנייה, ורק אם נראה שזה לא עובד, נחזור לדרך הראשונה. שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים י"ד באב ה'תשע"ב, למניינם 20:25, 2 באוגוסט 2012 (IDT)

שלום היקר, השדרוג שנוסף למערכת, בעקבות מכתבך הנוגע ללב, דרבן את האיש הטכני להוסיף הגנה אוטומטית משולשת (ששלחתי לו כבר לפני שנה) מפני הרשמות ספאם וכפי שמוכח, הספאם נחסם בצורה מוחלטת (ראה כאן). הרשימות השחורות והלבנות נועדו לחסום משחיתים ידניים, שב"ה איננו סובלים מהם כרגע. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), י"ד באב ה'תשע"ב 22:27, 2 באוגוסט 2012 (IDT)
אכן הספאם נחסם בצורה מוחלטת, אך הסיבה לכך היא, שכלל אין אפשרות כעת להירשם. כתנאי להרשמה מופיעה האזהרה "כהגנה מפני יצירת חשבונות פיקטיביים ע"י אוטומטים אנא הקלידו את שתי המילים שלהלן:" וולמעשה לא מופיעות כלל שתי מילים שאותן יש להעתיק, וממילא לא ניתן להירשם. שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים י"ח באב ה'תשע"ב, למניינם 08:48, 6 באוגוסט 2012 (IDT)
אצלי הן דווקא כן מופיעות. מדובר בשתי מילים בשפה האנגלית שמופיעות בצורה מטושטשת ומעוותת. אולי יש לך חסימה לתמונות? --שיע 12:56, 7 באוגוסט 2012 (IDT)
אכן מתברר שניתן להירשם ואף להשחית. וכנראה שהדבר תלוי מאיזה דפדפנים, מהדפדפן שלי (גולש דרך גוגל כרום) לא ניתן לעשות זאת ואף לא לערוך בצורה אנונימית. ועכשיו אני רואה שהדבר מצויין בפירוש במדיה ויקי:Captchahelp-text. בכל אופן בנוגע לספאם, עברתי לדרך הראשונה. למה כונתך חסימה לתמונות? הרי משתמשים שלא קיבלו אישור מיוחד אינן יכולים להעלות תמונות. שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים כ' באב ה'תשע"ב, למניינם 18:07, 8 באוגוסט 2012 (IDT)
מוזר, גם אני גולש בכרום, וכן קיבלתי האפשרות כאנונימי וגם ראיתי את התמונה. חשבתי שאולי אתה לא רואה את התמונה כי יש לך חסימה/סינון כלשהו לתמונות. --שיע 22:32, 8 באוגוסט 2012 (IDT)
יתכן. שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים כ"א באב ה'תשע"ב, למניינם 02:28, 9 באוגוסט 2012 (IDT)

מה יהיה?[עריכה]

כבר הרבה זמן שאי אפשר לעלות תמונות וזה מתחיל להציק, הממונים על כך - נא לטפל בזה בהקדם. תודה. עניין שני: אם אפשר לפתוח את האתר של בית משיח כדי שיהיה אפשר להביאו בקישורים חיצוניים. תודה. --בברכה, יצחק - שיחת הגאולה 10:54, 27 בספטמבר 2012 (IST)

לגבי העניין השני, האם אתה מדבר על האתר של בית משיח הישן שנמחק? כי זה לא קשור לחב"דפדיה, ובהשגחה יצא לי לפני תקופה לדבר על זה עם מישהו מבית משיח, והשתמע ממנו שהאתר לא עומד לחזור --שיע 15:00, 27 בספטמבר 2012 (IST)
אני מדבר על האתר החדש של בית משיח ואני רוצה בערך רגע של שתיקה להביא קישור חיצוני שמפנה לשם, הבעיה היא שיש רשימה של אתרים חסומים שלא ניתן להכניסם לערכים, לכן אני מבקש לטפל בכך. --בברכה, יצחק - שיחת הגאולה 15:59, 28 בספטמבר 2012 (IST)
כמו שמצויין בחלון העזרה הנפתח באופן אוטומטי, ניתן לשלוח לי בכתובת דוא"ל את הקישור שאותו רוצים להכניס לחב"דפדיה ואסדר את הבעיה. שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים י"ב בתשרי ה'תשע"ג, למניינם 16:22, 28 בספטמבר 2012 (IST)
בנוגע לבעיה עם התמונות, יש לשלוח תלונה לטכנאי. שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים י"ב בתשרי ה'תשע"ג, למניינם 16:26, 28 בספטמבר 2012 (IST)

בערכים על שנים[עריכה]

מה דעתכם להכניס בערכים על שנים פסקאות על חסידים שנולדו ונפטרו בשנה זו. ר'ובן - שיחה 13:25, 27 בספטמבר 2012 (IST)

לדעתי רעיון טוב. --שיע 14:56, 27 בספטמבר 2012 (IST)

הצעה למדניות חב"דפדיה לנהלי הצבעה[עריכה]

  • 1. יש לאפשר זכות הצבעה לכל משתמש שערך 100 עריכות לכה"פ ב20 ערכים לא כולל דפי שיחה, כמובן, מלבד העריכות של הערך הנתון במחלוקת שאינן נחשבות (לעיתים משתמש עורך / משחית שוב ושוב את הערך הקרוב ללבו באופן מגמתי, לא יתכן להחשיב עריכות אלו בחשבון בשעת ההצבעה).
  • 2. כמו כן חובה להודיע לפני ההצבעה באולם הדיונים על קיום ההצבעה, ואין לערוך אותה בזמני חגים.
  • 3. על כל הצבעה ידרש אישור מלפחות אחד ממפעלי המערכת, על-מנת לוודא שאכן יש מקום להצבעה זו.
  • 4. זמן ההצבעה יהיה למשך שבוע.
  • 5. הכרעה תתבצע בכל מקרה גם אם ישתתף בו משתמש אחד.
  • 6. הצבעה חוזרת תתאפשר מינימום חודשיים אחרי סיום ההצבעה הראשונה.

מה נראה לכם? מקובל? --בברכה, יצחק - שיחת הגאולה 06:25, 14 באוקטובר 2012 (IST)

כמו שכבר כתבתי במקו"א אני מתנגד לסעיף 5 ודורש מינימום של 3 משתתפים, וכן הכרעה ברוב של לכה"פ 2. אשמח לשמוע דיעות נוספות.שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים כ"ח בתשרי ה'תשע"ג, למניינם 06:34, 14 באוקטובר 2012 (IST)
למרות שבכ"מ ההצעה טובה, בהתחשב בעובדה שאין בחב"דפדיה יותר מחמישה משתמשים אני לא רואה כל צורך בפרוצדורה הארוכה, עדיף להשאיר את המצב כפי שהיה עד היום. ר'ובן - שיחה 14:08, 14 באוקטובר 2012 (IST)
מסכים לחלוטין עם רובן, חבל לדעתי להקדיש מזמננו לתקן חוקים למצב שלא רלוונטי אלינו. הצבעה רשמית שייכת יותר לקהילה רחבה, ולא לקהילה קטנה כשלנו, בה ניתן לפתור את הדברים בצורה קצת פחות שרירותית. במיוחד שהקווים האדומים שלנו מוגדרים ממילא, מעצם היותנו שומתו"צ וחסידים. --שיע 20:42, 15 באוקטובר 2012 (IST)

הבעיה הטכנית תוקנה - ניתן להעלות תמונות[עריכה]

אודות לטכנאי המסור שלנו, שנענה לפנייתי. תודה רבה. שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים ה' בחשוון ה'תשע"ג, למניינם 17:10, 21 באוקטובר 2012 (IST)

תודה בלונים.jpg רבה!

תודה לטכנאי ותודה לך שלום. --שיע 20:57, 21 באוקטובר 2012 (IST)

מקורות[עריכה]

לכל המשתמשים שלום. ישנה חשיבות רבה לצורה בה אנו כותבים את המקורות לדברים. ככל שהכתיבה תהיה דומה יותר לכתיבה אקדמאית, חב"דפדיה כולה תתקבל כמקור מידע אמין ומכובד יותר. אנא הקדישו מזמנכם כדי לקרוא את הכללים ולפעול בהתאם להם. כמובן שכמו כל דבר בחב"דפדיה, אתם מוזמנים לשפר או להציע שיפורים לכללים הכתובים להלן חב"דפדיה:מקורות#כללי כתיבת מקורות ביבליוגרפיים בחב"דפדיה.

בנוסף ברצוני להעלות לדיון כאן, את השאלה האם מן הראוי שנקשר לאתר ויקיטקסט, אתר שמעצם היותו חופשי, יש בו מן הסתם גם טקסטים המנוגדים לתורה. השאלה היא האם כדאי שתהיינה תבניות כגון תבנית רמב"ם, ועוד. --שיע 19:42, 28 באוקטובר 2012 (IST)

תמונה (לא) שבועית[עריכה]

הייתי מציע להחליף את התמונה ה(לא) שבועית (שנתית) ברשימת הערכים החדשים האחרונים שנוספו לאתר. שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים ו' בכסלו ה'תשע"ג, למניינם 07:50, 20 בנובמבר 2012 (IST)

Symbol support vote.svg.png בעד. אבל לא במקום תמונת הרבי, יש מקום מתחת לפתגם היום, משמאל ל'הידעת'. ואולי צריך גם לבטל את הכותרת 'תמונה שבועית'. --שיע 17:47, 22 בנובמבר 2012 (IST)
מה תועלת בהחלפה כאשר גם זו תתעדכן רק פעם בשנה?...--חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), ח' בכסלו ה'תשע"ג 18:46, 22 בנובמבר 2012 (IST)

תורתו של משיח[עריכה]

נדמה לי שהיה כדאי לפתוח פורטל נפרד על "תורתו של משיח". יש כל כך הרבה מה לכתוב על תורת הרבי מלך המשיח, הספרים הרבים, הוועדים השונים העוסקים בהו"ל שלהם, סדר התפתחות החזרות וההנחות ועוד ועוד. אולי אם יהיה פורטל מיוחד לזה זה יעודד אנשים להוסיף על נושא חשוב ומרכזי זה.--יוסי ג - שיחה 13:45, 30 בנובמבר 2012 (IST)יוסי ג

מודעות גוגל[עריכה]

משתמשים יקרים, שלום וברכה.

כפי שתוכלו לראות הוספנו באופן ניסיוני תיבה ובה 'מודעות גוגל'. התיבה נמצאת מצד ימין מתחת לתיבות הקיימות 'ניווט' 'פורטלים' 'תיבת כלים' ו'קישורים'.

מטרת המודעות לבדוק אפשרות למימון חלקי של תחזוקת האתר, אם נראה שהמודעות אינן אפקטיביות הן יוסרו.

חשוב מאוד, גוגל מזהה באופן אוטומטי ניסיונות לקליקים כוזבים, באמצעות שיטות שונות. אין ללחוץ בשום אופן על אותם קליקים שוב ושוב. יש ללחוץ על מודעות פרסומת, רק אם הם אכן מעניינים אתכם ולא יותר מפעם אחת.

ולסיום רציתי לשאול אתכם: איזה כיתוב כדאי לדעתכם שיהיה מעל המודעות כרגע מופיע 'מודעות גוגל', ניתן להחליף לכיתובים כגון 'מודעות ממומנות' 'קישורים ממומנים' 'פרסומות גוגל' וכדו'. מה עדיף?

בברכה --שיע 07:54, 4 בפברואר 2013 (IST)

מיותר לציין, שהקשה סתמית על מודעה, מבזבזת את כספו של המפרסם, או במילים אחרות זו גניבה. ומסיימים בטוב. --שיע 15:45, 5 בפברואר 2013 (IST)
בעת שאני כותב שורות אלו (ערב פסח 13:21), המודעה היא מודעה מסיונרית מפורשת ביותר. האם יש מה לעשות בנידון?--יוסי ג - שיחה 13:28, 25 במרץ 2013 (IST)
אם אתה זוכר את שם האתר או את כתובתו, אנא כתוב אותו בדף השיחה שלי. מכיון שהוא יחסם על ידי מסנן הספאם שמונע כתיבת אתרים חיצוניים לא מורשים, לכן נא לכתוב אותו עם רווח או בהשמטת נקודות. כנ"ל כמו מי שרואה אתרים שלא מתאימים לנו. אנחנו נחסוןם אותם. תודה רבה. --שיע - שיחה 21:03, 26 במרץ 2013 (IST)

תאריכים לועזיים[עריכה]

האם יש מקום בויקיפדיה החב"דית לציון אירועים בתאריך לועזי (בנוסף לתאריך העברי, כמובן).

דעתי היא, Symbol support vote.svg.png בעד, היות ורבים מהמבקרים באנציקלופדיה הם אנשים מבחוץ, שהחוסר בתאריך לועזי יקשה עליהם את הקריאה, ואולי גם יגרום להם למקום לא נעים לשהייה ועבודה. הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • 07:56, 3 במרץ 2013 (IST)

דעתי היא נגד.png נגד לחלוטין, היות ולא ראיתי אף פרסום חב"די שעבר את הגהת הרבי שליט"א שנכתב בו תאריך לועזי, ואף שהוא מיועד לאנשים מבחוץ. אנציקלופדיה חב"דית היא חב"דית במלוא מובן המילה. ולמרות כל הטענות ההגיונית והשכליות, הרי שאנחנו אנשי אמונה. זו רק דעתי, ונראה לי שכבר דנו בזה ארוכות בעבר, ויבואו ויעידו המשתמשים הוותיקים יותר. זוננשיין - שיחה 08:10, 3 במרץ 2013 (IST)
זוננשיין, איך נעלמו ממך מכתבי רבו"נ ובכללם הרבי שליט"א, הנושאים תאריך לועזי חלקי או מלא?! --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), כ"א באדר ה'תשע"ג 13:02, 3 במרץ 2013 (IST)
זוננשין, איני בקי בכך (פרסומים שעברו אישור), אך בריא לי שכמו שכיום כך גם בעבר בתי חב"ד שפרסומיהם פונים חוצה כוללים תאריך לועזי במקביל לעברי. כך בלוחות שנה, כך בלוחות הדלקת הנרות, וכך גם בהזמנות לאירועים. אנחנו לא שונים מכל בית חב"ד, בכך שמטרתנו הפצה חוצה. --שיע - שיחה 16:15, 3 במרץ 2013 (IST)
ייתכן שאתם צודקים, אך זו היא דעתי. (ולטענתו של חיים נהר, לא נעלמו ממני מכתבים אלו כלל, אך לא הרי מכתב פרטי לאיש פרטי, כהרי פרסום רשמי, המצטייר כעמדה חב"דית רשמית. כך נראה לי, ויבוא מי שיוכיח אחרת - בשמחה). ואם הטענה היא 'הפצת המעיינות', הרי כל ערך מלא בעשרות מילים מלקסיקון הזר לו לחלוטין, ולא נראה לי שהסופת התאריך הלועזי תשנה הרבה. מי שנכנס לחב"פדיה מגיע על מנת ללמוד, ואם הוא ירצה לעיין ולהסתכל בשנים - הוא יכול ללחוץ על הקישור של השנה, ושם, לדעתי, זה המקום היחיד בו צריך להופיע התאריך הלועזי. זוננשיין - שיחה 16:50, 3 במרץ 2013 (IST)
באמת רצוי לשנות את הלקסיקון הנפוץ פה, לשפה יותר מוכרת לקהל הרחב. הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • 02:47, 4 במרץ 2013 (IST)

יש החלטה? הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • 23:59, 5 במרץ 2013 (IST)

לזוננשיין, סבורני שאתה טועה בהבנת מהותה של חב"דפדיה, כל עניינה הוא הפיכת המידע לזמין לכל דורש. לכן מוסיפים כאן תאריכים לועזיים, ולכן יש לשנות או להבהיר כל ביטוי שאינו מובן לצופה שאינו חב"די. ושוב אחזור על הדוגמה הנ"ל, האם בפרסום של בית חב"ד לקהל שאינו שומת"צ לע"ע, לא תכתוב תאריך לועזי?
חשוב לזכור, שאנחנו המקור הנפוץ והרחב ביותר ברשת על חב"ד. יחד עם הזכות, מוטלת עלינו גם אחריות, להסביר פנים (ומילים), כך שנהיה מובנים לכל אחד.
לפועל, אפשר להמשיך עם תאריכים לועזיים, זו הייתה המדיניות עד כה, וכדי לשנות אותה יש צורך ברוב או בהחלטה של הועדה הרוחנית. מכיון שכרגע רוב של שלושה מתוך ארבעה בדיון בעד המשך מדיניות זו. זה ימשך כך. כמובן שאם זוננשיין ישכנע מישהו נוסף, (וזו מטרת הדיון, החלפות דעות) המדיניות יכולה להשתנות. --שיע - שיחה 19:24, 6 במרץ 2013 (IST)
שאלו את דעתי, וזו לא השתנתה. אני לא חושב שאני אחראי על חסידות חב"ד, וממילא אין לי שום ענין לשכנע אף אחד. פשוט לי באופן אישי קשה מאוד לכתוב תאריכים לועזיים, אם כי ייתכן שהצדק עמכם. ואף על פי כן, אני לא הייתי מעיז (גם לא בתור מנהל בית חב"ד) להגיש לרבי פרוספקט עם תאריכים לועזיים. מעולם לא מחקתי (במכוון עכ"פ) תאריכים לועזיים בערכים אחרים, וגם אם מישהו 'ידחוף' תאריכים בערכים שאני כתבתי, אני לא אתנגד. אבל דעתי האישית כעת - וככל הנראה גם בעתיד - היא נגד.png נגד. זוננשיין - שיחה 19:35, 6 במרץ 2013 (IST)
זוננשיין, ואם יתברר שאכן הוגשו לרבי פרסומים עם תאריך לועזי, וקיבלו אישורו, האם תשנה דעתך? --שיע - שיחה 22:13, 6 במרץ 2013 (IST)
שכלית - ודאי שכן. רגשית - קשה לי לשער. זה פשוט מופרך אצלי לחלוטין, ככה שאני לא יכול אפילו לדמיין כזה דבר. זוננשיין - שיחה 23:06, 6 במרץ 2013 (IST)
נידון כבר כאן באולם (בשנת תשע"א) וכמדומה הוסכם שכן להכניס, מייוסד על מכתבי אד"ש. עיי"ש. (כנראה ארכיון 4 או 5). ---בואו לעזרת ולהרחבת המשיח! חסיד חב"ד - חדר אורחים
אני מכיר את הדיון ההוא, וכעת הסתכלתי שוב, אבל היות שהעלו את הנושא שוב לדיון, הבעתי את דעתי. למרות ששם חיים נהר ציין למכתבי כ"ק אד"ש בהם מופיעים תאריכים לועזיים (ועל סמך זה הוכרע הדיון), לענ"ד אינו מהווה ראיה כלל, היות שכאן הדיון אינו האם מותר לכתוב תאריכים לועזיים, אלא האם מתאים ונכון לעשות זאת. היות שעד לרגע זה אף אחד לא הביא עלון פרסום פומבי חב"די שעבר את הגהת כ"ק אד"ש ובו מופיע תאריך לועזי - הדיון (העקרוני) לא הוכרע לשום צד. (גם לא לשלילה, היות ו"לא ראיתי - אינה ראיה). זוננשיין - שיחה 17:22, 8 במרץ 2013 (IST)

מצטרף לקריאה שנראית לי נכונה מאוד, להוסיף תאריכים לועזיים (וכבר אמרו פה שנשיאי חב"ד לא נזהרו בזה)--חיים חן - שיחה 02:16, 13 במרץ 2013 (IST)

Symbol support vote.svg.png בעד. ר'ובן - שיחה 11:51, 13 במרץ 2013 (IST)

הפרת זכויות יוצרים[עריכה]

לכל המשתמשים שלום, מחקתי את התמונות שהעליתי, שזכויות היוצרים שלה אסרו את פרסומם בחב"דפדיה. המשך הצלחה! --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), כ"א באדר ה'תשע"ג 14:06, 3 במרץ 2013 (IST)

של מי היו זכויות היוצרים בתמונות שנמחקו? למיטב זכרוני חלק מהתמונות שנמחקו (כגון קובץ התמונה של המשפיע הרב דוד קרץ בצעירותו) היו עם הסמל של חב"ד אינפו, ולמיטב זכרוני השימוש בקבצים של חב"ד אינפו מותר. הלא כן?! זוננשיין - שיחה 16:52, 3 במרץ 2013 (IST)
הוא מחק בטעות גם תמונות שאין בהם כל בעיה (חלק מהן תמונות אישיות שאני העליתי בעצמי). מי שרואה קובץ כזה נא לציין כאן. מצד שני, יש לדעת כי לפעמים ניתנה רשות לחב"ד אינפו להשתמש בתמונה מסויימת, אך לא נתנו להם את הזכות להעלות אותה לחב"דפדיה שלפי הרשיון שלה, כל החומר שבה חופשי להעתקה עם קרדיט. כנראה שלכן מחק חיים נהר חלק מהתמונות מאינפו. שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים כ"א באדר ה'תשע"ג, למניינם 19:08, 3 במרץ 2013 (IST)
מכיון והתמונות עצמם נמחקו, אין אפשרות לדעת איזה תמונות היו ובאיזה מהם היתה בעיה ובאלו תמונות לא. בנוגע לרשיון התמונות של חב"ד-אינפו/חב"דפדיה, כיצד אפשר לדעת האם יש הגבלה או לא? זוננשיין - שיחה 19:15, 3 במרץ 2013 (IST)
אני רוצה להבהיר: את המחיקה ביצעתי בעקבות פניה של אלמוני לגבי זהות של תמונה. הפניה עוררה את תשומת ליבי ובדקתי לעומק את סוגיית זכויות היוצרים של תמונות ברשת. גילתי שלא נעשה מספיק אצלנו בהגנה על זכויות היוצרים ונקטתי פעולה שתחסוך הרבה כאב ראש, עגמת נפש וממון, אם ח"ו תהיה תביעה בנידון. התמונות שהיו עם לוגו של חב"ד אינפו לא מחקתי, כמובן (מזמן פניתי לעורכי האתר שיחתימו כל תמונה שידעתי שאין איתה בעיה. הבקשה לא נענתה וכעת זה סיבך את המצב).
שלום, תמונות שיצרת בעצמך, נא עדכן בתקציר העריכה בהעלאת התמונות, שאתה הוא היוצר ומשחרר את התמונה לשימוש בחב"דפדיה (כפי שעשיתי פה). דבר נוסף, הרישיון החופשי של אתרי מדיה-ויקי, הוא רק לטקסט. קבצי המדיה שלה נידונים כל קובץ לגופו, כך שכל התמונות של אתרי חב"ד אינפו מותרים בכל מקרה לשימוש באתרינו, ע"פ אישור מפורש מבעלי אתר חב"ד אינפו. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), כ"א באדר ה'תשע"ג 19:22, 3 במרץ 2013 (IST)
רובן, לגבי הזכויות, ראה מה כתבתי לשלום. כמו כן, מפעילי מערכת יכולים לראות את התמונות שנמחקו. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), כ"א באדר ה'תשע"ג 19:22, 3 במרץ 2013 (IST)

תמונות מויקיפדיה[עריכה]

אם כבר עלה הנושא, מותר לנו לקחת תמונות מויקיפדיה? הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • 23:24, 3 במרץ 2013 (IST)

שנוזעל, כן. כל תמונה מויקיפדיה ניתן להעלות כאן. אלא שהרישיון שלהם משתנה, ובהתאם לכך גם הייחוס שחובה לציין אליהם. לדוג' יש תמונות לשימוש חופשי לגמרי, שלא צריך לציין מהיכן הם. יש תמונות שנדרש ייחוס, כלומר חובה לציין מי היוצר. יש תמונות שהרישיון שלהם הכי מחמיר, והן רק ב'שימוש הוגן'. למשל את הלוגו של צא"ח מותר לנו להעלות בערך על צא"ח וזה נקרא שימוש הוגן. כי אנחנו רוצים לספר עליהם וסביר שהם יסכימו שנציג מידע עליהם כולל הלוגו שלהם. כך גם בכריכת ספר וכו'.
לסיכום, כל תמונה חובה לבדוק את מקורה ולציין זאת, כולל לינק למקור. גם תמונה מחב"ד אינפו כדאי לשים לינק למקורה, כך נוכל לבדוק בהמשך, אם תתעורר שאלה על זכויות היוצרים. בעז"ה בכוונתי לפתוח דף עזרה בנושא, ובו נגבש (בעזרת כל המשתמשים כמובן), כללים מנחים להעלאת תמונות, שיתאימו לחוק בישראל ולמיזם שלנו. --שיע - שיחה 20:01, 4 במרץ 2013 (IST)
הבנתי שאני יכול להעלות תמונות מויקיפדיה, אך לציין את היוצר. כיצד אוכל לבדוק מי היוצר (המידע הזה נגיש רק למערכת, ולא לכלל הגולשים.)? והיכן עלי לציין זאת, מתחת לתמונה? לא ראיתי שככה עושים בויקי.? הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • 06:27, 7 במרץ 2013 (IST)
אתה לוחץ על התמונה באתר ההוא (פעם הייתי נכנס אליו וסותם את האף, היום הוא כבר חסום לי ב"ה) ואז נפתח לך דף עם כל פרטי זכויות היוצרים של תמונה. לאחר שהעתקת משם את שם היוצר, אתה מעתיק אותו לכאן, ובתקציר העריכה של ההעלאה אתה מציין את שם היוצר והאתר משם נלקחה התמונה. --שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים כ"ו באדר ה'תשע"ג, למניינם 02:50, 8 במרץ 2013 (IST)

ה' אלפים או לא?[עריכה]

אגב תאריך לועזי, שאלה נוספת באותו עניין. איך רצוי לכתוב שנה עברית, עם ה' אלפים או בלי? מה שכרגע קורה בחב"דפדיה, שבכל ערך כתוב אחרת. כדאי להחליט על סגנון אחיד. הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • 02:49, 4 במרץ 2013 (IST)

הסגנון המקובל בויקיפדיה, אגב, הוא עם ה' אלפים. וכן נראה לי. הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • 02:50, 4 במרץ 2013 (IST)
איך נכתב במכתבי הרבי? בספרי קה"ת וכדו'? --שיע - שיחה 19:20, 4 במרץ 2013 (IST)
באגרות קודש נכתב בלי ה' אלפים, ובמאמרים מלוקט (שם בדקתי) נכתב עם. (ואינה ראיה כ"כ, כי בדקתי בספר של זי"עות הידוע בשינויים שונים - אך ע"פ הזכור לי כך זה גם במקור). הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • 06:23, 7 במרץ 2013 (IST)
ברוח דבריכם דלעיל בנוגע לכתיבת תאריך לועזי, הרי שהדיון האמיתי שלכאורה צריך להיות כאן הוא מה יהיה יותר קריא ומובן לאנשים מבחוץ. ובאם כן, מומלץ לשנות את כיוון הדיון... זוננשיין - שיחה 06:33, 7 במרץ 2013 (IST)
אם כן אני מבין שלגבי התאריך הלועזי הגענו להסכמה.. עכשיו נותר לברר מה יותר מובן לציבור, עם ה' או בלי. אני חושב שאין הבדל מהבחינה הזאת. ואולי אין הבדל כלל. אבל צריך סגנון אחיד, כיאה למקום מחוב"ד שכזה הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • 06:39, 7 במרץ 2013 (IST)
זלמוצ'קה, לא הבנת כלום! תטרח ותקרא שוב את מה שכתבתי ותראה שהדגשתי שזה ברוח דבריכם, ולא על פי, כי אכן שם אינני מסכים עם זה. וכפי שתווכח לראות בעיניך הגשמיות. זוננשיין - שיחה 06:43, 7 במרץ 2013 (IST)
מכיון שבפשטות אין הבדל לציבור הרחב, בין תאריך עברי עם ה' אלפים לבין תאריך עברי בלעדיה (מי שמכיר תאריך עברי לא יתקשה עם ה', וכן להפך), אין כאן לכאורה מקום לחילוק דין 'רוח דבריכם לדברי'.
מה שבטוח, הוא שעלינו אכן לגבש מדיניות, שתהפוך לכתיב תקין ואחיד בחב"דפדיה.
לגופו של עניין, מעיון נוסף ב'אגרות', נראה שבשנים הראשונות נכתב בלא ה', ובשנים המאוחרות יותר נכתב עם ה', עברתי על כמה כרכים ונראה שזה עקבי, לי נראה שעלינו להדיף 'משנה אחרונה', מה דעתכם? --שיע - שיחה 23:09, 9 במרץ 2013 (IST)
Symbol support vote.svg.png בעד הפצצת המעיינותשנוזעל - [[שיחת משתמש:בוא נתוועד] • 07:49, 10 במרץ 2013 (IST)
שמעתי שלאנשים חשובים הרבי כותב ב-ה', ולאחרים בלא. אך צריך מקור לשמועה זו.--חב"ד (שיחה) ט"ז בניסן ה'תשע"ג 00:19, 27 במרץ 2013 (IST)

ערכים מומלצים[עריכה]

ברוך השם, המקום שוקק חיים, וזה הזמן לנצל זאת עד תום. עושים הרבה עריכות, אבל הרוב הם עריכות שוליות, המוסיפות מעט (סליחה, המון! אבל עדיין זה מעט). נראה לי כדאי לעורר את העניין של 'ערכים מומלצים', דבר שיתרום רבות לחב"דפדיה, ויגרום לנו, התורמים, להשקיע יותר.

'ערך מומלץ' זה דבר שידרבן את כולנו להשקיע בו. זה יוסיף בתמונות, קישורים חיצוניים, ומקורות. יהיה אפשר לפרסם את זה ב'אינפו' (כידיעה, בנוסף לתבנית 'ערך מומלץ' למטה משמאל) ולעשות 'שטייגען' רציני לכל העניין הזה שקוראים לו 'חב"דפדיה'. יש לי עוד הרבה רעיונות, אבל לאט לאט... מחכה להסכמה של כולכם, אז נקרא יחד בעיון את 'מיזם ערכים מומלצים', וחב"דפדיה יהיה יותר מסתם אנציקלופדיה.. הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • 08:14, 7 במרץ 2013 (IST)

בעד, אני אישית בשנה וחצי האחרונות די עסוק ולמעט עריכות קטנות פה ושם לא יצא לי לעסוק בזה כמו בעבר, אחרי פסח אני יהיה יותר פנוי ויש בי רצון לחזור לזה, ובעז"ה נתרום יותר --בברכה, יצחק - שיחת הגאולה 18:06, 7 במרץ 2013 (IST)
שנוזעל, כל מילה בסלע. מסכים עם דבריך במאוד. יש ערכים שאלפי אנשים נכנסים אליהם בחודש, או כאלה שנוגעים בנושאים מהותיים במיוחד ובהם צריכה להיות עיקר השקעתנו, שיהפכו למומלצים. הנני להפנות תשומת ליבך לדיונים קודמים בארכיון אולם דיונים זה פסקאות 4 ו-15, שבעקבותיהם נפתח מיזם מומלצים. אם נאחד כוחות כל פעם בערך אחד, בעז"ה ניצור מקבץ ערכים מרכזים ומהותיים - ראויים ומכובדים. שיצטרפו לקטגוריה:ערכים מומלצים. --שיע - שיחה 23:22, 9 במרץ 2013 (IST)
אני מצטרף. מי עוד? זוננשיין - שיחה 04:24, 10 במרץ 2013 (IST)
בלי נדר. שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים כ"ח באדר ה'תשע"ג, למניינם 11:37, 10 במרץ 2013 (IST)

מתנדב לתבנית 'היום יום'[עריכה]

שלום לכולם, דרוש מתנדב להשלמת תבנית היום יום חודש אדר. כרגע יש ערכים לכל ימות השנה מלבד אלו.

הוראות[עריכה]

דרך הביצוע פשוטה למדי: יש להכנס לדף חב"דפדיה:היום יום/אדר, להקיש על הימים שעדיין לא נוצרו (מופיעים בצבע אדום) לדוגמא תבנית:היום יום/ו' אדר, יש להעתיק אליה את הפתגם המתאים מאדר א' ומאדר ב'. ההעתקה צריכה להתבצע של קוד המקור, על ידי לחיצה על לשונית עריכה בערכים של אדר א' וב', והעתקת הטקסט כולל סימוני ה[] היוצרים קישורים.

בתחתית כל ערך של היום יום מופיע קוד כעין זה <noinclude>{{סדרה|הקודם=[[תבנית:היום יום/ה' אדר א'|ה' אדר א']]|הבא=[[תבנית:היום יום/ז' אדר א'|ז' אדר א']]}}[[קטגוריה:היום יום|ד]]</noinclude>. יש להעתיק כפי שהיא את השורה הזו פעם אחת בלבד (או מהערך על אדר א', או מזה של אדר ב'). ולשנות בה כדלהלן. בכל מקום שמוזכר אדר א' או אדר ב', להחליף ל'אדר' בלבד בלי התוספת א' או ב'. וכן בקטגוריה להחליף את האות 'ד' או 'ה' שמופיעות בה, לאות 'נ'.

רצוי שיהיה מתנדב אחד כדי למנוע התנגשויות. מי הזוכה? --שיע - שיחה 00:55, 10 במרץ 2013 (IST)

מי שזה לא יהיה, שלפחות יעשה את זה על הימים האחרונים שנותרו מהחודש... זוננשיין - שיחה 04:31, 10 במרץ 2013 (IST)
בוצע (מקווה שבלי טעויות) -- שמואליק - »יחי מלכנו!« - יום שישי י"ח ניסן ה'תשע"ג, 03:47pm.
איזה יופי. תודה בשם כל העם חיוך.jpg . --chabadnik - שיחה 16:24, 2 באפריל 2013 (IDT)

משתמשים לא פעילים[עריכה]

במהלך השנים שחב"דפדיה קיימת, נרשמו אליה למעלה מאלף אנשים שונים ומשונים, וספאמרים למיניהם, כך שנוצר מצב מצחיק שכיום רשומים בחב"דפדיה 1,392 משתמשים. העובדה הזו מציקה לי בכל פעם מחדש, מכמה סיבות: א) זה לא הגיוני שהיחס בין המשתמשים לערכים הכתובים הוא אחד לארבע, היינו שבממוצע כל משתמש כתב ארבע ערכים בלבד, דבר המשדר (בתת מודע עכ"פ) חוסר רצינות. ב) המשתמשים הנ"ל מעמיסים על רשימת המשתמשים מבלי שיהיה ניתן למצוא שם ידיים ורגליים. ג) זה לא נכון עובדתית, וזה יוצר רושם כאילו אנחנו מנסים להתגאות במה שאין לנו. אז ראשית כל רציתי לדעת האם אני היחיד שמרגיש כך, ובנוסף, הייתי שמח לדעת האם אפשרי בכלל למחוק משתמשים באופן כליל. זוננשיין - שיחה 20:23, 10 במרץ 2013 (IST)

1. ארבע ערכים לעורך לא בהכרח משדר חוסר רצינות (לענ"ד, שהרי יתכן וכל אחד עורך ומתקן הרבה מאוד). 2. אין שום אפשרות למחוק חשבון משתמש. 3. אם זה מפריע למישהו ניתן פשוט למחוק את רשימת המשתמשים מהעמוד הראשי. שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים כ"ט באדר ה'תשע"ג, למניינם 04:00, 11 במרץ 2013 (IST)
סליחה על השאלה, אבל אם נדמיין שיהיה מישהו שיכתוב חשבון משתמש עם קללות וכדו', גם אז לא יהיה ניתן למחוק? זוננשיין - שיחה 05:36, 11 במרץ 2013 (IST)
לצערינו לא. לא בגלל שאין צורך, רק בגלל שגם כשלפעמים חשוב מאוד (והיו דברים מעולם) אין אפשרות לעשות זאת. שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים כ"ט באדר ה'תשע"ג, למניינם 05:47, 11 במרץ 2013 (IST)
נראה לי שכפי שמוחקים ערך צריכה להיות אפשרות למחוק את דפי המשתמש והשיחה שלהם, שנית בהחלת כדאי להסיר את מספר המשתמשים מהעמוד הראשי. ר'ובן - שיחה 12:47, 13 במרץ 2013 (IST)
גם אני Symbol support vote.svg.png בעד להסיר את מספר המשתמשים בעמוד הראשי. זוננשיין - שיחה 16:17, 13 במרץ 2013 (IST)
אני בעד שכל אחד יחשוב פעם נוספת על המחיקה. כל אחד שנכנס לאתר רוצה לדעת כמה משתמשים פעילים יש, וזה גם עושה רושם. אם לא יהיה כתוב כלום, יתכן ונשיג פעולה הפוכה לחלוטין, גרועה פי כמה... אז נכון שמספר הערכים קטן יחסית למספר המשתמשים, אבל זה מראה על אתר פעיל שהרבה נרשמים אליו, גם אם לא תורמים לו במיוחד. לסיכום: יתכן ונפסיד יותר במחיקה, מאשר אם זה ישאר. הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • 21:13, 13 במרץ 2013 (IST)
נא לשים לב שבעמוד הראשי לא כתוב על משתמשים פעילים אלא על רשומים, כל אחד שיפתח את דף השינויים האחרונים יגלה שיש כאן בערך חמישה קבועים וזהו. אני בכל זאת בעד מחיקה, שימו לב שבויקיפדיה, להבדיל, לא רשום מספר משתמשים. ר'ובן - שיחה 00:09, 14 במרץ 2013 (IST)
האם אי אפשר פשוט לרשום כמה משתמשים פעילים יש? או שהם מעט מידי.--יוסי ג - שיחה 19:43, 24 במרץ 2013 (IST)
לענ"ד הם מעט מדי. ר'ובן - שיחה 19:49, 24 במרץ 2013 (IST)

מספר צפיות בדף[עריכה]

איפה אני יכול לראות את מספר הצפיות בדף מסויים? (או שהדרך היחידה היא: דפים מיוחדים>הדפים הנצפים ביותר>לדפדף עד שמגיעים לדף הרצוי). תודה מראש על התשובה. זוננשיין - שיחה 15:02, 11 במרץ 2013 (IST)

מתחת לכל דף. לדוגמא מתחת לדף זה כתוב:

שונה לאחרונה ב־15:02, 11 במרץ 2013. דף זה נצפה 607,555 פעמים. התוכן מוגש בכפוף ל־GNU Free Documentation License 1.2 --שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים כ"ט באדר ה'תשע"ג, למניינם 19:05, 11 במרץ 2013 (IST)

תודה רבה! (איך לא ראיתי את זה עד היום?!...קריצה.jpg ). זוננשיין - שיחה 19:40, 11 במרץ 2013 (IST)
אגב, כיצד הוא סופר: א) לפי כתובות אי פי? ב) הוא סופר כל פעם שאני עושה 'רענן'?. • זוננשיין - תמיד בשמחה • ט' בניסן ה'תשע"ג • 23:15, 20 במרץ 2013 (IST)
תבדוק בעצמך. ולגוף השאלה, כל 'רענן' מוסיף צפייה. הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • י' בניסן ה'תשע"ג 01:46, 21 במרץ 2013 (IST)

קבצים מבוקשים[עריכה]

מה יהי'? ---בואו לעזרת ולהרחבת המשיח! חסיד חב"ד - חדר אורחים

נו, תפתח את האימייל ותראה....--מוכרח שיעמדו בראש הענינים כאלו ששוללים את המנוחה, ופשיטא שאין רצים אחרי' - ממכתב כ"ק אד"ש - שיחה 00:53, 13 במרץ 2013 (IST)
למה הקבצים הללו נמחקו? ר'ובן - שיחה 01:20, 13 במרץ 2013 (IST)
רובן, ראה בעמוד זה לעיל, תחת הכותרת #הפרת זכויות יוצרים. לפועל, צריך מתנדבים, שיעלו מחדש תמונות ללא בעיות של הז"י. תמונות כאלו צריכות להיות או תמונות מחב"ד אינפו, או תמונות חופשיות ברשת שאין עליהם זכויות יוצרים, או תמונות בשימוש הוגן כגון צילום כריכת ספר, עטיפת תקליטור וכיו"ב. --שיע - שיחה 23:14, 13 במרץ 2013 (IST)
אני מבקש ממי שיכול - עזרה דחופה!! לפורטל הנגלה, חסרה תמונה ראשית במקום התמונה של הדף הראשון במסכת ברכות שנמחקה. אנא מי שיכול להשיג תמונה דומה - יבורך. ורבותי, זה פורטל שמופיע בתיבת הכלים ויש בו צפיות רבות מדי יום! שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים ו' בניסן ה'תשע"ג, למניינם 06:54, 17 במרץ 2013 (IST)

קטגוריית חלוקות מידו הק'[עריכה]

(הועבר מדף השיחה של הקטגוריה)

מן הראוי להחליף את שם הקטגוריה ל'חלוקות מיד אדמו"ר שליט"א' והדומה. הפצצת המעיינותשנוזעל - שיחת משתמש:בוא נתוועד • 12:11, 13 במרץ 2013 (IST)

לעניות דתי, ראוי לתת לנושא הזה ערך בפני עצמו, בו יערך סקירה על החלוקות ושם יופיע רשימת הספרים והקונטרסים שחולקו, זכור לי שבעבר יצא קובץ כזה ע"י אחד הארגונים, אני יחפש ויתן קישור. --בברכה, יצחק - שיחת הגאולה 14:43, 13 במרץ 2013 (IST)
ואולי בכלל עדיף ערך כולל מאשר קטגוריה? הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • 15:04, 13 במרץ 2013 (IST)
לקובץ קוראים מזכרת נצח והוא יצא לאור על ידי ועד תלמידי התמימים העולמי. לענ"ד הצעתו של שנוזל אינה לענין, מכיון שכאשר עושים ערך כולל, לא ניתן לסקור את הדברים המיוחדים שהיו בחלוקת כל קובץ. אפשר לעשות ערך כולל, שיפנה לכל הקונטרסים הפרטיים. ראו לדוגמא הערך שכתבתי ניגונים שנוגנו לפני הרבי. זוננשיין - שיחה 15:53, 13 במרץ 2013 (IST)
לניגונים דווקא מספיק קטגוריה. את שם הקטגוריה כאן בהחלט עדי להחליף. ועדיין איני רואה צורך בסקירת חלוקת כל קובץ בפני עצמו, עדיף ערך כולל שיכלול רשימת קבצים שחולקו וציון האירועים המיוחדים. ר'ובן - שיחה 16:04, 13 במרץ 2013 (IST)
עיין בערך שכתבתי, ותבין מה אני מתכוון. גם אני בעד החלפת שם הקטגוריה. בשביל זה צריך מפעיל מערכת, אבל לפני זה צריך להחליט מה השם הכי מתאים. (ואגב, זה ממש תרתי דסתרי - אם אתה מתנגד לקטגוריה, אז מדוע אתה בכלל מביע דעה בנוגע לשם שלה... קריצה.jpg ). זוננשיין - שיחה 18:36, 13 במרץ 2013 (IST)
1. החלפת שם הקטגוריה זה הדבר הכי פשוט והכי טבעי שצריך לקרות דבר ראשון ועל זה אין חולק (?!). במקרה ו'מפעיל מערכת' מתעכב אפשר פשוט לפתוח קטגוריה חדשה ולעשות הפניה, ובעתיד הקרוב תמחק הקטגוריה השגויה לחלוטין.
2. לגבי ערך או ערכים, חשבתי על הבעיה שאתה כותב (זוננשיין) רגע אחרי שכתבתי את ה'עדיף ערך כולל'. אפשר לשלב בין השניים, ולעשות משהו איכותי. לעשות ערך כולל על החלוקות המיוחדות עם סקירה קצרה על כל חלוקה, עם הפניה ל'ערך מורחב' שעל כל חלוקה.
3. ר'ובן, אמת שחב"דפדיה אינה יומן אירועים, אבל אל תשכח שזו אנציקלופדיה, וכל אירוע חשוב ומיוחד ראוי לערך. ודוגמאות יש למכביר. באמת לא צריך לעשות ערך על כל מאמר, (ואולי גם לא על כל פרק תניא), אבל חלוקת קונטרסים זה עניין אחר. הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • 21:07, 13 במרץ 2013 (IST)
בכל מקרה אם אין מתנגדים לשינוי שם הקטגוריה, אז נשנה את זה כבר מחר (ע"י הפניה), אלא אם כן יקדים אותנו מפעיל מערכת. הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • 21:08, 13 במרץ 2013 (IST)
א'- החלפת שם הקטגוריה זה "אם כבר משאירים אותה". ב'- הערכים ושבתי בשלום תשל"ח, מאמר 'ושאבתם מים בששון' (בכלל צריך לכתוב את שנת אמירתו) הם יומני החלוקה פשוטו כמשמעו, בכלל בכל קובץ שהרבי חילק אין מה לכתוב מלבד שאד"ש עמד במשך שעות רבות וחילק את הקונטרס ועודד את השירה, האפיזודות מהחלוקה ג"כ אין מקומם באנציקלופדיה, לכן אני סובר שיש לכתוב ערך אחד שיבאר את סדרי החלוקה ומהם הקבצים שחולקו (זה לא דוגמה טובה אבל משל למה הדבר דומה, שנכתוב ערך על כל חלוקת דולרים). נכתב ע"י ר'ובן ששכח לחתום את שמו.

א. העברתי את הדיון לאולם הדיונים. בואו ונראה מה דעת שאר החב"דפדים לגבי המחיקה. ב. שוב עורבבו כאן שתי טענות. הערכים שר'ובן ציין אכן זקוקים לעריכה יסודית והוספת פרטים רבים, אבל הטענה שאין מה לכתוב אינה נכונה כלל ועיקר. אולי קונטרסים מעטים בלבד אין מה לכתוב עליהם. כמעט על כל קונטרס אפשר לכתוב (מלבד התוכן שלו), את הסיבה (בדעת תחתון) לחלוקת הקונטרס, המאמר עליו הוא מיוסד, ועוד ועוד. ובנימה אישית: ר'ובן, כמו שכתבת בדף המשתמש שלך, גם אם ברמת העיקרון אתה נגד, הרי שמכיון ורוב המשתמשים בעד - אתה מוזמן להצטרף לעזור למיזם קריצה.jpg . זוננשיין - שיחה 01:37, 14 במרץ 2013 (IST)

רוב החלוקות היו דומות זו לזו ואכן אין מה שכתוב עליהן משום ש: א'- הפסקה אפיזודות אינה אמורה להיות באנציקלופדיה. ב'- הסיבה בדעת תחתון לחלוקת הקונטרס אינה סיבה לערך. ב'- בשני הערכים שציינתי כתוב שהרבי חילק והקהל היה עצום. מה עוד? ג'- אני לא עורך מהסיבה שאין לי מה לכתוב ואני רואה שגם מה שאחרים כותבים כמעט חוזר על עצמו. ר'ובן - שיחה 14:28, 14 במרץ 2013 (IST)
אני נוטה להצטרף לדעתו של ר'ובן. אלא אם כן זוננשיין יצליח לשכנע אותי חזרה.. (זה יכול להיות גם יוצר הקטגוריה 'הוגה בתורה', או שאולי הוא באמצע ללמוד...) הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • 14:44, 14 במרץ 2013 (IST)
ובהזדמנות זו נקרא קודש (מלשון קריאה קדושה) לשאר החב"דפדים, הישנים והרדומים להצטרף לדיון הסוער ולהכריע את הכף לטובת.. חב"דפדיה! הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • 14:44, 14 במרץ 2013 (IST)

עקרונית, אני מסכים עם ר'ובן שהפסקה 'אפיזודות ממהלך החלוקה' אינה מתאימה בגוף הערך, אבל אין זה אומר כלל וכלל שיש לוותר על הערך. ייתכן אמנם שקונטרסים מסויימים לא יזכו לערך, אבל מלבד הערך על חלוקות הדולרים, ברי לי למעלה מכל ספק שיש להוסיף ערך על חלוקת לעקאח (למה הרבי מחלק? באיזה הזדמנויות, מקפידים לא למכור לגוי, ועוד. כמובן בהשמטת כל סיפורי הניסים והנפלאות שהיו במהלך החלוקות), וכן על קונטרסים מיוחדים (לדוגמא, הקונטרס 'ואתה תצוה' ודאי זכאי לערך, וזאת מכיון שהוא היה הקונטרס האחרון לעת עתה). בא נסכם את דעתי באופן כזה: אין ענין לפתוח ערך על כל שנה בהיסטוריה היהודית, אלא אם כן התרחש בה משהו מיוחד. נכון? - גם אין ענין לכתוב על כל חלוקה, אלא אם כן היא היתה חלוקה מיוחדת. ואכן, היו הרבה חלוקות מיוחדות, כמו הפעם הראשונה והאחרונה, ועוד כמה פעמים באמצע. מי שינסה לחקור כל חלוקה, יגלה ויווכח שאכן יש הרבה מה לכתוב עליו. אבל כל עוד שלא - אז אכן הערך ראוי להיגנז בארגז החול עד שהוא יהיה ערך ולא גיבוב של מספר פיסקאות. זוננשיין - שיחה 16:01, 14 במרץ 2013 (IST)

אוקיי, אז אני מקציב 12 שעות להתנגדות. אם אין התנגדות אני מוחק את עניין האפיזודות מהערכים המדוברים. אם מישהו רוצה לשלב את הדברים בתוך הטקסט עצמו בצורה שתתקבל - יבורך. הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • 22:42, 14 במרץ 2013 (IST)
לסיכום הדיון ה'ארוך ארוך' הזה: מלבד ר'ובן כולם (3) בעד להשאיר את הערכים המיוחדים האלו. אם כן - משאירים. הצעה יפה שעלתה במהלך הדיון, לעשות ערך נוסף שיכלול את כל החלוקות - ושם להכניס 'ערכים מורחבים'. זה אגב, יכול לצאת ערך מאוד מאוד יפה.
אם מישהו חושב שטעיתי באחד הדברים האחרונים הוא מוזמן להביע את דעתו ולפתוח שוב את הדיון(..). הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • 22:42, 14 במרץ 2013 (IST)


אפיזודות ממהלך החלוקות[עריכה]

בערכים ושבתי בשלום תשל"ח ו מאמר 'ושאבתם מים בששון' יש פסקה 'אפיזודות'. הפסקה נולדה כשעשיתי עריכה לערך הראשון, אז לא ידעתי איפה להכניס את התוכן הכתוב שם. אח"כ ראיתי שעשו את זה גם בערך השני. הדבר (נראה לי) פשוט ששם הפסקה לא מתאימה ואולי אפילו מצחיקה (או שלא?). יש לכם רעיון אחר, באיזו פסקה להכניס את זה, או אולי בכלל למחוק את כל התוכן הכתוב שם? (בכתב קטן נוסיף שזה אפילו ממש כמו יומן, ויש מקום קטן לדעתו של ר'ובן (ובהסתייגות, שאולי במקומות מסוג זה כן יש מקום לאיזשהו יומן), במיתותא ר'ובן) הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • 09:08, 14 במרץ 2013 (IST)

כפי שכתבתי בפסקה הקודמת, לענ"ד הפסקה מיותרת בחב"דפדיה. ר'ובן - שיחה 14:28, 14 במרץ 2013 (IST)
עושה רושם שעצבניים קצת עלי, ובכן, ראשית עלי להתנצל בפני כל אלו הכועסים על עמדותיי כאן, אך מה לעשות, זה אני. שנית, בהתאם לבקשה שקיבלתי בדף השיחה שלי הנני מודיע בזאת שאין לי כל מושג איך לקרוא לקטגוריה במקרה ויוחלט להשאירה וברגע יהיה לי אודיע על כך. ר'ובן - שיחה 14:34, 14 במרץ 2013 (IST)
חלילה. מלבד עצם זכות תגובתך, סוף סוף יש פה קצת ויכוחים (סליחה, דיונים) תוססים שמשאירים אותנו עירניים... לפני דקות למשל חיללתי כמה דקות לקריאת דיון בויקיפדיה (על הערך חסידות חב"ד) ומאוד נהנתי (מהקריאה, לא מסופו המר). יש שיאמרו שאדרבא, ברוך השם שכאן זה לא כמו שם. אז אני אענה, נכון, ברוך השם. קריצה.jpg . הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • 14:50, 14 במרץ 2013 (IST)
דיברתי אישית עם כל אחד ואחד מהמתדיינים פנים בפנים (חוץ ממך ר'ובן, אני פשוט לא יודע מי אתה...), וכולם אמרו לי שאין להם שום טרוניא עליך כלל וכלל. תנוח דעתך. אדרבה, מוכרחים שיהיו דעות לשתי הצדדים, כדי שהדברים שנעשים יהיו מאוזנים, כך שהתוצאה הסופית תהיה מתאימה באופן כללי לכולם. (וכפי שהשמועה מספרת שהרבי התבטא לגבי ה'נטורי קרתא' ש"אם הם לא היו עושים את זה - אנחנו היינו צריכים לעשות זאת", אז אם אתה לא היית נוקט את העמדה הזו, זה היה צריך להיות מישהו אחר... - וההשוואה כאן היא אך ורק למעליותא, כפשוט!). זוננשיין - שיחה 15:50, 14 במרץ 2013 (IST)
אתה רוצה לומר שכל המתדיינים פה גרים במקום אחד ומתפללים בבית כנסת אחד? לא מה שידוע לי. בכל מקרה, איתי בעצמי עדיין לא דיברת למרות, שלכאורה, אני הכי קרוב פיזית... הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • 15:56, 14 במרץ 2013 (IST)
אני רוצה להגיד שאתה מחפש לבלבל את המוח לחבר'ה כאן, ואתה עושה את זה בצורה לא מוצלחת. אז אנא ממך... זוננשיין - שיחה 16:01, 14 במרץ 2013 (IST)
שאני לא יצטרך להתערב.... מוכרח שיעמדו בראש הענינים כאלו ששוללים את המנוחה, ופשיטא שאין רצים אחרי' - ממכתב כ"ק אד"ש - שיחה 17:30, 14 במרץ 2013 (IST)
"יצטרך" - בודאי שלא. אולי "אצטרך". זוננשיין - שיחה 17:35, 14 במרץ 2013 (IST)
אולי נתגייס כולנו לערוך את הערכים הדורשים שיפוץ בקטגוריה זו, שלא יראו כיומן ותו לא, ישנם חלוקות מיוחדות שמוכרחות ערך. בנוגע לשאר הערכים שערכם דל בקטגוריה זו, נשאיר להמשך. ישנם ערכים שמוכרחים להיות. מוכרח שיעמדו בראש הענינים כאלו ששוללים את המנוחה, ופשיטא שאין רצים אחרי' - ממכתב כ"ק אד"ש - שיחה 17:39, 14 במרץ 2013 (IST)
לסיכום בעניין ה'אפיזודות' כתבתי בסוף הפסקה הקודמת. ראו שם. הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • 22:42, 14 במרץ 2013 (IST)


שם הקטגוריה[עריכה]

מכיון שהדיון סטה מהשאלה המקורית שלו, אני יוצר 'שבירה' נוספת: מה דעתכם על שם הקטגוריה. שנוזל הציע בתחילת הדיון לקרוא לו 'חלוקות מידי אדמו"ר שליט"א'. אני Symbol support vote.svg.png בעד. יש למישהו רעיון אחר יותר טוב? זוננשיין - שיחה 16:01, 14 במרץ 2013 (IST)

אני לא מבין מה הטעם לפתוח שוב פעם את הדיון אחרי שהיתה הכרעה, והיא כבר בוצעה היום בבוקר. בכל אופן, אנחנו לא מחפשים שם מקורי או יפה יותר, אלא מחפשים את השם המבטא הכי נכון את הערך/הקטגוריה, ונראה לי שמהבחינה הזו השם שנבחר ממצה את הפרמטרים, וממילא במקום להתדיין שעות על גבי שעות, אפשר פשוט להשקיע בכתיבת ועריכת ערכים נוספים. זו רק דעתי.זוננשיין - תמיד בשמחה • ה' בניסן ה'תשע"ג • 00:04, 16 במרץ 2013 (IST)
באמת לא פתחו אותו שוב. סתם נזכרת בו. הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • ו' בניסן ה'תשע"ג 04:37, 17 במרץ 2013 (IST)

התייחסות אחידה לרבי[עריכה]

דיון[עריכה]

אולי הגיע הזמן לקבוע באופן אחיד וסופי איך מציינים את שמו של כ"ק אדמו"ר שליט"א מלך המשיח? זה כמובן אחד הביטויים הכי נפוצים כאן, וכל אחד כותב אותו איך שעולה על דעתו. לדעתי יש לכתוב פשוט "אדמו"ר שליט"א" בשם הערך בנושא, אלא שאולי יש להוסיף גם "מלך המשיח". נכתב ע"י יוסי ג. ששכח לחתום את שמו.

בדף המדיניות של חב"דפדיה כתוב שבכל הערכים אין להקפיד על כתיבת תוארים על הרבי (דהיינו: מלך המשיח/שליט"א/שיל"ו), והסברים וביטויים אלו יופיעו בערך אודות הרבי שליט"א מלך המשיח שיחיה נצח סלה ועד בלי שום הפסקה בינתיים ובלי שום שינוי דגניזה. זוננשיין - שיחה 01:40, 15 במרץ 2013 (IST)
ובכל זאת כדאי אחידות. אני חושב פשוט - הרבי. למרות שעד עכשיו כתבתי כל פעם אחרת. אני נמנע מאדמו"ר שליט"א מאותה הסיבה שאני מעדיף הרבי הריי"צ ולא אדמו"ר הריי"צ. הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • 04:25, 15 במרץ 2013 (IST)
מה הפירוש 'ובכל זאת', זו הרי בדיוק היתה כוונתי. איך הצלחת להבין הפוך. (וכדי שלא יבינו את כוונתי לא נכון, הריני מתכוון בזאת בצורה שאינה משתמעת לב' פנים שאני Symbol support vote.svg.png בעד לכתוב רק 'הרבי). זוננשיין - שיחה 05:59, 15 במרץ 2013 (IST)
אופ'ס, סליחה. קראתי מהר והיה נראה לי שאתה כותב שאין להקפיד על כתיבת תוארים, היינו, כל אחד יעשה כטוב בעיניו. הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • 06:29, 15 במרץ 2013 (IST)
סלחתי כדבריך. להבא - השתדל לקרוא במתינות! זוננשיין - שיחה 06:54, 15 במרץ 2013 (IST)

הצבעה[עריכה]

בהתייחסות לרבי שליט"א עולה הצעה ליצור אחידות בערכים ולהשתמש במילה הרבי, ובעניין זה לכתוב על שאר נשיאי חב"ד 'הרבי' ולא 'אדמו"ר' - מלבד בערכים המיוחסים אל כבוד קדושתם.

  • Symbol support vote.svg.png בעד הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • 06:29, 15 במרץ 2013 (IST)
  • Symbol support vote.svg.png בעד. אגב, אם בוט ההחלפות עדיין עובד, ברגע שיוכרע הדיון אפשר להוסיף לשם את "אדמו"ר שליט"א", ושלל ההטיות הנלוות . זוננשיין - שיחה 06:54, 15 במרץ 2013 (IST)
  • Symbol support vote.svg.png בעד לכתוב רק "הרבי", בנוגע לשאר הרביים נראה לי שאין הבדל גדול בין אדמו"ר ה... להרבי ה... ר'ובן - שיחה 11:33, 15 במרץ 2013 (IST)
לזוננשיין: מבחינה הטכנית הבוט אכן עובד, אך הבעיה היא שצריך מידע טכני רב להפעיל אותו, ואין מישהו בסביבה שיודע, ככל הנראה. שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים ו' בניסן ה'תשע"ג, למניינם 06:01, 17 במרץ 2013 (IST)
א. ידע טכני באיזה תחום. ב. ועד כמה זה מסובך מאחד עד עשר ללמוד את זה? ג. מי כן יודע מבין כל המשתמשים בחב"דפדיה. ד. מדובר על עבודה שוטפת בשביל שהוא יעבוד, או ביקור קצר פעם בכמה חודשים לעדכן את בקשותינו להחלפות האמורות להתבצע? • זוננשיין - תמיד בשמחה • ו' בניסן ה'תשע"ג • 06:12, 17 במרץ 2013 (IST)
א. ב. ידע טכני בתוכנת ויקי (פרטים בויקיפדיה, למי שסובר שאין בעיה לגלוש שם). אני אישית השקעתי שעות רבות מזמני, בעבר, ללמוד את המקצוע, ונכשלתי. זה פשוט מסובך מאוד. ג. משתמש:ישראל. זהותו ידועה למשתמש אחר בחב"דפדיה, שכבר ניסה בעבר ליצור קשר עימו, ועד עתה לא נתקבלו כל תוצאות. ד. לאחר שהבוט עובד והתוכנות המבוקשות הופעלו במחשבתו של המפעיל, אין צורך להשקיע זמן רב. שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים ו' בניסן ה'תשע"ג, למניינם 06:33, 17 במרץ 2013 (IST)
תודה על המידע. א-ב. אין לי גישה. אשמח אם תעתיק בשבילי את המידע הרלוונטי ותשלח לי באימייל. גם אם אני בעצמי לא אוכל להצליח בזה, אני מכיר בחור צעיר שלומד כעת ב'קבוצה' שלכאורה ישמח לעזור בתחום זה (הוא רשום כמשתמש, אבל לא כך מבקר כאן לאחרונה). ד. התכוונת במחשבו של המפעיל או במחשבתו של המפעיל? • זוננשיין - תמיד בשמחה • ו' בניסן ה'תשע"ג • 06:43, 17 במרץ 2013 (IST)
א. ב. שלחתי במייל. ד. במחשבו. שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים ז' בניסן ה'תשע"ג, למניינם 23:44, 18 במרץ 2013 (IST)
ראיתי. יישר כח. • זוננשיין - תמיד בשמחה • ח' בניסן ה'תשע"ג • 01:15, 19 במרץ 2013 (IST)

למען הסדר הטוב[עריכה]

לאחרונה רבו הדיונים באולם זה, וניכר הצורך לסכמם בצורה מסודרת, בעיקר בגלל שדיונים קודמים נזנחו ללא הכרעה למרות שהיו קרובים אליה.

בפסקה הבאה ניצור את סיכומם של הדיונים, למען ההיסטוריה ולמעננו...

תאריכים לועזיים[עריכה]

נושא הדיון: האם יש מקום בויקיפדיה החב"דית לציון אירועים בתאריך לועזי

הסברות בעד: חב"דפדיה נועדה לציבור הרחב, ויש צורך להנגיש את המידע כמה שיותר. רבותינו נשיאנו השתמשו אף הם, בפעמים מסויימות, בתאריכים לועזיים.

הסברות נגד: לא ידוע על חומר שעבר את הגהת הרבי עם תאריך לועזי. כמו כן, הדבר צריך לנגוע לנו, בתור חסידי חב"ד באנציקלופדיה חב"דית.

הכרעה: 6 תומכים לעומת 1 מתנגדים. הוחלט שהתאריך הלועזי יוכנס (בסוגריים).

ההכרעה מתאימה להחלטה שהתקבלה כבר בעבר ומופיעה בחב"דפדיה:מדיניות וכללי כתיבה --שיע - שיחה 00:28, 27 במרץ 2013 (IST)

ה' אלפים[עריכה]

נושא הדיון: כיצד צריכה להיכתב שנה עברית, עם ה' אלפים או בלי.

הסברות: ניתן לראות באופן עקבי ב'אגרות קודש', כי בשנים האחרונות נכתבו השנים עם ה' אלפים. אותו הדבר במאמרים מוגהים שם נכתבו התאריכים עם ה' אלפים.

הכרעה: 2 תומכים. 0 מתנגדים.

ההכרעה מתאימה להחלטה שהתקבלה כבר בעבר ומופיעה בחב"דפדיה:מדיניות וכללי כתיבה --שיע - שיחה 00:28, 27 במרץ 2013 (IST)

ערכים מומלצים[עריכה]

נושא הדיון: חב"דפדיה שוקק חיים, הגיע הזמן לחזור ולהשקיע באיכות ערכים ולהציע אותם לערך מומלץ.

מצטרפים: 5 משתמשים.

אתם מוזמנים להתחיל ולהציע!


משתמשים לא פעילים[עריכה]

הדיון: למחוק את מספר הרשומים בחב"דפדיה מהעמוד הראשי

הסברות בעד: היחס בין מספר הערכים למספר המשתמשים (שהרבה מהם ספאמרים) הוא מגוחך, ויוצר (בתת מודע עכ"פ) חוסר רצינות

הסברות נגד: מספר משתמשים גבוה, יכול לעשות דווקא רושם חיובי. בנוסף, אדם מתעניין שיכנס לאתר ישמח לדעת כמה משתמשים רשומים יש בו, ובסך הכול הנזק במחיקה יכול להיות גדול יותר.

הכרעה: 2 תומכים. 2[1] מתנגדים. אין הכרעה.

==הערות שוליים==

  1. משתמש:שלום הביע את דעתו בדף שיחת המשתמש שלו
בוצע שינוי בעמוד ראשי --שיע - שיחה 21:22, 26 במרץ 2013 (IST)

קטגוריית חלוקות מידו הק'[עריכה]

שם הקטגוריה[עריכה]

הדיון: לשנות את שם הקטגוריה לחלוקות מיד הרבי.

הכרעה: 2 תומכים. 0 מתנגדים. 1 נמנעים. הוחלט לשנות את שם הקטגוריה לחלוקות מיד הרבי.

בוצע בוצע


מחיקת הקטגוריה[עריכה]

הדיון: חב"דפדיה אינה יומן. האם הקטגוריה הנ"ל נחשבת כיומן ומיועדת למחיקה, או שהחלוקות השונות הם אירועים מיוחדים הראויים לערך.

הסברות בעד: הערכים דלים, בלי תוכן אנציקלופדי. הם נראים יותר כמו יומן, ואין צורך לפתוח ערכים על מאמרי חסידות.

הסברות נגד: אירועי החלוקה מיוחדים, וראויים לערך. הערכים עצמם עם אופציה לערכים עשירים בתוכן.

הכרעה: 1 תומכים. 3 מתנגדים. הוחלט להשאיר את הקטגוריה, אך יחד עם זאת להשקיע בערכים כדי שאכן יהיו ראויים לערך. בנוסף, מומלץ לפתוח ערך חדש הכולל את כל החלוקות עם הפניה לערכים מורחבים.


אפיזודות ממהלך החלוקות[עריכה]

הדיון: לכאורה אין מקום לדבר כזה באנציקלופדיה. זה אף מגוחך.

הכרעה: 4 תומכים. 0 מתנגדים. הוחלט למחוק את הפסקאות 'אפיזודות' מהערכים בקטגוריה הנ"ל.


התייחסות אחידה לרבי[עריכה]

הדיון: ליצור אחידות בהתייחסות אל הרבי שליט"א. ההצעה שעלתה: הרבי.

הכרעה: 3 תומכים. 0 מתנגדים. הוחלט לכתוב הרבי בלבד. לא כולל דפי שיחה והערך אדמו"ר שליט"א עצמו.

ההכרעה הועברה לחב"דפדיה:מדיניות וכללי כתיבה --שיע - שיחה 00:25, 27 במרץ 2013 (IST)

הכרת הטוב[עריכה]

והריני בזה בשם כל החב"דפדיה להכיר טובה לשנוזל על מאמציו הרבים לתרום לחב"דפדיה, להחיות את המקום, ולשמור על סדר הגיוני בכל המתרחש. חזק ואמץ! חיילך לאורייתא! זוננשיין - שיחה 07:40, 15 במרץ 2013 (IST)

מצטרף.--שיע - שיחה 00:30, 27 במרץ 2013 (IST)