חב"דפדיה:אולם דיונים/ארכיון 8

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

דף זה הוא דף ארכיון של דיונים שהסתיימו, את המשך הדיון יש לקיים באולם הדיונים. אין לערוך דף זה.

תיבת ארכיון

כיתוב תמונה

אולם דיונים
ארכיוני אולם הדיונים
1234567891011121314151617181920
מיזם להרחבת הקטגוריה 'ניגונים על פרקי אדמו"ר שליט"א' והשבחת הערכים[עריכה]

הקטגוריה ניגונים על פרקי אדמו"ר שליט"א לא שווה את קיומה במצבה הנוכחי, וכרגע יש ערך אחד בלבד, שלא ראוי להישרדות. הספר 'היכל הנגינה' של 'היכל מנחם' הוא ספר נפלא שמיועד במיוחד בשביל זה.

לקראת י"א ניסן ההולך וקרב, ובחירת הניגון החדש לשנה זו (קי"ב), מן הראוי להרחיב ולשבח את הקטגוריה.

תמים עם מעט זמן ב'בין הזמנים' נקרא להצטרף ליוזמה הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • ד' בניסן ה'תשע"ג 23:33, 15 במרץ 2013 (IST)

ברמת העיקרון אני אתך לגמרי, אבל כשאתה פותח מיזם, מן הראוי היה לקבוע דרכי פעולה, קווים מתווים כלליים איך כל ערך אמור להיראות (כותרות, כותרות משנה וכו'), איזה פרטים חייבים להופיע בכל ערך, תאריך יעד לסיום המיזם, ועוד. אחרת - זו סתם הצעה שעלתה, וח"ו תשקע בתהום אבדון הנשיה. • זוננשיין - תמיד בשמחה • ה' בניסן ה'תשע"ג • 00:10, 16 במרץ 2013 (IST)
א'- גם אני מסכים ברמת העיקרון, אבל עיון קל בדף חב"דפדיה:מיזמי חב"דפדיה מגלה לי רשימה של שישה מיזמים שלא הושלמו ומשום מה הם תחת הכותרת מיזמים פעילים, והעצוב ביותר הוא הראשון "מיזם לערכים מומלצים" שבאם מישהו אינו יודע - קיים רק אחד כזה בחב"דפדיה, לענ"ד עדיף יותר להשקיע בכוון של השבחת ערכים. ב'- המציאות כאן הוחיכה שרק התלבשות של מישהו על נושא מסויים בלא להרפות יכולה לשפר במשהו ולא הסכמה כללית שבדרך כלל אינה מתבצעת בפועל. ג'- שבוע טוב. ר'ובן - שיחה 20:06, 16 במרץ 2013 (IST)
'מיזמים פעילים' אין פירושם שהם פעילים 24 שעות ביממה ו-30 ימים בחודש, אלא שהם עדיין לא הושלמו. לכך שהמיזם בו אנו עוסקים כעת לא הושלם - יש מספר סיבות, ובראשם - שהמיזם הזה לא יסתיים לעולם כל עוד שנוספים ערכים חדשים, וכאלה תמיד יהיו...
מי שיכול אולי לסייע למיזם לפעול באופן עקבי ורציף יותר זה שאתה ואני נצטרך באופן מאסיבי. רק שבשביל זה דרושה גננת שתפעיל אותנו בצורה ממוקדת... • זוננשיין - תמיד בשמחה • ו' בניסן ה'תשע"ג • 02:36, 17 במרץ 2013 (IST)
אם היה לי את הספר בהישג יד, הייתי מתווה את דרכי הפעולה לפי הכתוב בו. אם היה לי את הספר בהישג יד אולי הייתי עושה זאת בעצמי. אם זוננשיין ידאג לי לספר, אולי נגייס עוד אחד ונעשה זאת בשיתוף - במטרה לסיים עד י"א ניסן. הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • ו' בניסן ה'תשע"ג 04:42, 17 במרץ 2013 (IST)
עד לפני שבועות לא רבים הספר נח לו אחר כבוד בספרייתי, אך אז סיימתי לקרוא בו, וארזתי אותו בקרטון. כרגע, בשביל להשאיל לך את הספר אני צריך לפתוח שש קרטונים (כן ירבו...), לנבור בתוכם, ולמצוא את הספר. לא נראה לי שאני הולך לעשות את זה, עכ"פ, לא בטווח הקרוב. קריצה.jpg . אם זה היה ספר אחר, הייתי מוכן שתקנה אותו בשבילי, ובסיום העבודה תביא לי אותו, אבל היום וכבר יש לי את הספר - גם האפשרות הזו אינה רלוונטית. אולי יש בגצעל'ס שול. • זוננשיין - תמיד בשמחה • ו' בניסן ה'תשע"ג • 06:05, 17 במרץ 2013 (IST)

חזרה לעניינינו: זוננשיין, יזם פעיל פירושו שהוא פעיל ומשהו זז שם, המיזם המדובר לא זז, יש רק ערך מומלץ אחד בחב"דפדיה וזה - לצערנו - לא הערך על הרבי, ולא צריך גננת שתפעיל אותנו, עלינו לקבוע יעד ולהגיע אליו, כדאי לקרא את הקריטוריונים לערך מומלץ, להתלבש על ערך טוב ולהתאים אותו לקריטוריונים. ר'ובן - שיחה 16:24, 17 במרץ 2013 (IST)

אירועים חב"דיים[עריכה]

המצב כעת הוא שבדפי התאריכים (הימים החודש, והשנים), מצויינים רק אירועים גדולים בלוח השנה החב"די, אך לא הולדתו/פטירתו של כל חב"דניק (שיש עליו ערך), ואף לא אירועים בסדר גודל קטן יותר (דוגמת סיום המחזור הראשון של הרמב"ם, חנוכתו של בית הכנסת בית מנחם, ועוד ועוד). לעומת זאת, מופיעים תאריכים רבים ו'שוליים', שלכאורה אין להם קשר לאנציקלופדיה חב"דית. השאלה היא בשתיים: א. האם באמת פטירתו של רבי חיים מאיר יחיאל שפירא ממוגלניצא בט"ו אייר של שנת תר"ט אמורה להופיע בחב"דפדיה? ב. האם ובאיזו מידה אמורים להופיע אירועים חב"דיים (אפילו הולדתו של אסף פרומר ומינויו של הרב ברוין כרב שכונת קראון הייטס אמורים להופיע?). • זוננשיין - תמיד בשמחה • ו' בניסן ה'תשע"ג • 12:17, 17 במרץ 2013 (IST)

דיון:אישים חב"דיים[עריכה]

לדעתי הרעיון טוב, בנוגע לחסידים בדורנו זה מעט מסובך יותר לקבוע מי בדיוק מספיק חשוב ומי לא כך שלדעתי עדיף לע"ע לא להכניס לשם חסידים מהדור השביעי. ר'ובן - שיחה 16:27, 17 במרץ 2013 (IST)
נראה לי שלהכניס בערך של השנה את אותם חסידים שנפטרו באותה שנה זהו דבר מבורך ומועיל מאוד (גם חסידי הדור השביעי). לגבי שאר האירועים אני חושב שכל אירוע לגופו וקשה לקבוע בזה 'מסמרות'. --חיים חן - שיחה 22:24, 17 במרץ 2013 (IST)
סיום מחזור הספר הראשון של הרמב"ם אכן צריך להופיע, וכך גם חנוכת 'בית מנחם'. פטירתו של רבי חיים מאיר ממש לא (גם אם יש עליו ערך). נראה לי שחבל על הזמן להתחיל להכניס אין סוף תאריכים, אלא תוך כדי עבודה אפשר לעדכן. לגבי חסידים, אני מצטרף לדעתו של משתמש:חיים חן. (כמובן שלא כל חב"דניק). הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • ו' בניסן ה'תשע"ג 23:20, 17 במרץ 2013 (IST)
לדעתי יש טעם לשבח לציין פטירת אדמורי"ם וגדולי התורה והחסידות (לא להשקיע בזה הרבה זמן, אבל אלו שכתובים ודאי לא למחוק). שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים ז' בניסן ה'תשע"ג, למניינם 02:02, 18 במרץ 2013 (IST)
אם אנסה לסכם את דבריכים, הרי שלטענתכם יש הסכמה כוללת לציין (בפרופורציות ההגיוניות כמובן) הולדתם ופטירתם של חסידים. עדיין לא שמעתי כאן דעות לגבי ציון אירועים חב"דיים. הרי אם כל כתבה חדשותית שמופיעה בחב"ד אינפו תצויין - לא נמצא את ידינו ואת רגלינו. אשמח לשמוע את דעתכם. • זוננשיין - תמיד בשמחה • ז' בניסן ה'תשע"ג • 03:24, 18 במרץ 2013 (IST)

דיון:אירועים חב"דיים[עריכה]

אירועים מיוחדים במינם. אולי כדאי לנסח פרמטרים לציון אירועים הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • ז' בניסן ה'תשע"ג 06:40, 18 במרץ 2013 (IST)

לענ"ד רק אירועים מאוד מיוחדים צריכים להכנס. כמו כן, כיון שקשה לחלק בין כל חב"דניק פשוט למישהו חשוב אני מעדיף שיכניסו רק חסידים מהדורות הקודמים. ר'ובן - שיחה 14:49, 18 במרץ 2013 (IST)
רוב'ן, מה אתה מגיר כאירועים "מאוד מיוחדים"? - רציחתם של בני הזוג הולצברג בבומביי הוא ללא ספק אירוע שיש לציין, הכנסת ספר תורה לקהילה מסויימת - ודאי שלא. השאלה שאני מנסה לברר כעת היא היכן הגבול עובר, ובשביל זה אני צריך שתגדיר יותר מדוייק מה נחשב לדעתך אירוע מאוד מיוחד. תודה מראש על השתתפותך בדיון. • זוננשיין - תמיד בשמחה • ז' בניסן ה'תשע"ג • 15:42, 18 במרץ 2013 (IST)
א'- אין צורך להודות על השתתפות בדיון. ב'- לא יודע כיצד להגדיר משהו חשוב מאוד, אך נראה לי שזה צריך להיות המאורעות המרכזיים של השנה. ר'ובן - שיחה 15:51, 18 במרץ 2013 (IST)
מה קורה? צריך לגבש מדיניות ברורה בזה! • זוננשיין - תמיד בשמחה • ט' בניסן ה'תשע"ג • 05:05, 20 במרץ 2013 (IST)
אולי נעבוד לפי מבחן התוצאה? הרי בסופו של דבר מדובר בערך על התאריך ולא על האירועים הפרטיים האלו ולכן אולי יש לחשוב על חשיבות האירוע בשנה הספציפית הזו. די ברור שבשנת תשנ"ב אירועים יתקשו יותר לקבל תשומת לב מאשר בשנת בשכ"ב.
לסיכום דעתי: בשנה "מעניינת" יותר ייכנסו רק אירועים גדולים יותר ובשנים "משעממות" יוכנסו גם אירועים קטנים יחסית. הבעיה בשיטה זו היא שזה נותן הרבה מאוד מקום לדעתו האישית של הכותב וקשה מאוד לקבוע כללים ברורים, מצד שני זה נותן בהחלט כיוון.--יוסי ג - שיחה 14:28, 20 במרץ 2013 (IST)
לא שייך לקבוע בזה מסמרות. כיוון שאנו 'חב"ד'-פדיה, היינו אנצקלופדיה שהיא לכלל אנ"ש, הרי כל אירוע שיעניין אחוזים נרחבים מאנ"ש - זכאי לציון. אולי כדאי פשוט לדבר על דוגמאות ע"מ שהכוונה תובן. אזכיר לדוג': הסאטלייט בתשנ"ו; מבצע 'אייכה' תשע"א, אלו אירועים שהיו מדוברים פחות או יותר ברובא דאנ"ש, ככל שהאירוע היה אז פחות מדובר באחוזים נרחבים - הוא גם היום פחות מענייין, וממילא לא זכאי לאיזכור. ---בואו לעזרת ולהרחבת המשיח! חסיד חב"ד - חדר אורחים

צירוף אנ"שים נוספים לפעול בחב"דפדיה[עריכה]

בעבר, היתה יוזמה לפרסם מפעם לפעם בשבועון 'בית משיח' ובאתר חב"ד אינפו על פעולותיה של חב"דפדיה, ולקרוא לאנ"שים נוספים להצטרף למיזם אדיר זה. (ראה כאן). למיטב זכרוני (למרות שאינני נמנה על הקוראים הקבועים של חב"ד אינפו, ואף לא של שבועון בית משיח, ואעפ"כ) לא היו פרסומות בסגנון הזה במשך שלושת השנים האחרונות, וחבל.

השאלה העיקרית היא האם באמת מודעות ופרסומות שכאלו גורמות לאנשים נוספים להצטרף, או שרק פעולות 'אחד על אחד' באופן ד'אישית לוחצת' עוזרות לצרף אנשים נוספים למעגל התורמים והעוסקים במלאכת הקודש. • זוננשיין - תמיד בשמחה • ח' בניסן ה'תשע"ג • 06:03, 19 במרץ 2013 (IST)

מנסיון - כמובן שיותר מפעולות אישיות (כפעולותיו של זוננשיין וחבריו, תשואות ח"ח) אך גם כתוצאה מפרסומים בחב"ד אינפו. שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים ח' בניסן ה'תשע"ג, למניינם 06:05, 19 במרץ 2013 (IST)
ובשבועון בית משיח? • זוננשיין - תמיד בשמחה • ח' בניסן ה'תשע"ג • 06:51, 19 במרץ 2013 (IST)
לגבי ידיעות לאתר אינפו: רשאית, על כל ערך מומלץ כדאי להעלות ידיעה. בנוסף, על מספר צפיות/כניסות לאתר (עשו פעמיים בעבר ב6 מליון וב-9 מליון). דבר שיעשה שטורעם גדול. אחרי שיש ידיעה באינפו אפשר להכניס על בסיסה ידיעה לבית משיח. או, אולי, כתבה מקיפה על האתר. הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • ח' בניסן ה'תשע"ג 07:43, 19 במרץ 2013 (IST)
אפשר לבקש ממי שעשה את הכתבה על קופת בחורים לקראת פורים שיעשה על האתר. אולי אני לא מכיר בכוחו של אינפו, אבל משום מה לא נראה לי שזה ימשוך אנשים להשקיע, אולי באופן חד פעמי. זה נראה לי משדר חוסר רצינות. • זוננשיין - תמיד בשמחה • ח' בניסן ה'תשע"ג • 08:06, 19 במרץ 2013 (IST)
למה חוסר רצינות? ונראה לך שכל ידיעה שמעלה איש בית חב"ד לאינפו שולחת אליו עשרות צ'קים? הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • ח' בניסן ה'תשע"ג 08:10, 19 במרץ 2013 (IST)
לעניות דעתי, פרסום בבית משיח יהיה פחות אפקטיבי לעומת אינפו, כי בין קוראי בית משיח, אחוז גדול יותר לא מתעסקים במחשוב אינטרנט וכו'. מאידך כתבה שמסבירה ומפרטת על האתר, על תפוצתו ומעלותיו, זה רעיון מצויין שיפרסם אותנו, וגם יכול לתת חשק לאנשים להצטרף למיזם, ברגע שהם יבינו את עוצמתו והיקפו. --שיע - שיחה 15:02, 19 במרץ 2013 (IST)
ועוד והוא העיקר, שבפרסום בבית משיח אפשר להעביר את הנקודה המרכזית שמרתיעה כל כך הרבה אנשים מלתרום - זה קל ופשוט מאין כמוהו. רק תנסו ותיווכחו. בכתבה אפשר לספר כביכול בשם אחד מהניקים או אפילו בשמו של אחד מהמשתמשים הרציניים שיתנדב לחשוף את זהותו בפומבי, בו הוא מספר (כביכול) איך בהתחלה הוא לא הסתדר וחשש וכו', אבל הוא פתאום קלט - כשהוא רק ניסה - עד כמה זה פשוט וכו'. בכל אופן, מי אמור לקחת על עצמו את הפרוייקט? (כולל הרעיון של שנוזל לקמן). • זוננשיין - תמיד בשמחה • ח' בניסן ה'תשע"ג • 15:52, 19 במרץ 2013 (IST)

רעיון מטורף![עריכה]

אתם מוזמנים להאיר ולומר שאני טועה בטירוף.

חב"דפדיה מנוהל (בצורה רשמית עכ"פ) תחת האתר חב"ד אינפו (קישור לאתר חב"ד אינפו). חשבתי על רעיון, שכבר עומד זמן רב במוחי ועדיין לא יצא לי להעלות אותו לפניכם, שבסוף כל כתבה באתר יהיה קישור (כמו תוויות) לערך המתאים בחב"דפדיה. זה ייתן עוד אלפים רבים של כניסות לאתר חב"דפדיה, ובהחלט יכול לגרום לאנשים להירשם ולתרום. מספיק שמנהל בית חב"ד מעלה ידיעה לאתר ורואה שהקישור לערך שלו נמצא באדום... תחשבו על זה, תדמיינו את זה פועל, ותראו שזה מעשי, כדאי ושווה. הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • ח' בניסן ה'תשע"ג 07:41, 19 במרץ 2013 (IST)

א. רעיון כזה 'מטורף', ראוי לקבל כותרת בפני עצמו. ב. זה רעיון מאוד חזק ומקורי, אבל הוא דורש שיתוף פעולה מלא מצד עורכי אתר חב"ד אינפו (בכל כתבה צריך להחליט מחדש איזה ערך הכי מתאים לקשר אליו). ג. אתה לא חושש מכך שבעקבות הרעיון שלך יהיו יותר משתמשים רשומים מאשר ערכים? קריצה.jpg זוננשיין - תמיד בשמחה • ח' בניסן ה'תשע"ג • 08:01, 19 במרץ 2013 (IST)
בתקופה הראשונה להקמת חב"דפדיה היה כמה ידיעות עם יותר מזה, שכל מושג שהוזכר בכתבה שהיה לו ערך בחב"דפדיה - היה עם קישור לערך המתאים. (תעשו חיפוש של התווים '[[' באתר ותראו) אחרי זה מישהו באתר ירד מזה...---בואו לעזרת ולהרחבת המשיח! חסיד חב"ד - חדר אורחים
אם כך זה רק מחזק את דבריו של שנוזל, שהדבר אכן אפשרי ואם כך - כדאי לפנות לאחראים, על מנת שידאגו שהענין יבוצע על הצד הטוב ביותר. • זוננשיין - תמיד בשמחה • ח' בניסן ה'תשע"ג • 17:47, 19 במרץ 2013 (IST)
אפשר להבין מאוד את אותו אחד מהאתר שירד מזה. זה לא נורמלי שכל מילה באתר תהיה מקושרת לדפים בפדיה. זה מציק לעין הקורא, והאתר לא בנוי לזה. אני מתכוון שיהיה קישור בסוף הכתבה, ולא לכל מילה, אלא לנשוא הכתבה. לדוגמא, אם יש כתבה על התוועדות ה' טבת של 'התאחדות החסידים' אז יהיה קישור (שורה מעל התוויות) להתוועדות; ה' טבת; דידן נצח; התאחדות החסידים, או אם הועלתה ידיעה על קובץ הערות חדש שהודפס בישיבה בצפת, יהיה למטה את הקישורים הבאים: קובץ הערות; הערות התמימים ואנ"ש צפת; ישיבת חב"ד צפת. דבר כזה, לא רק שיציק לקורא, אלא יעניין אותו. הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • ט' בניסן ה'תשע"ג 04:51, 20 במרץ 2013 (IST)

=כתבה לשבועון בית משיח[עריכה]

שמישהו יתיל טיוטה, ואני ואחרים נגיה בל"נ --שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים י' בניסן ה'תשע"ג, למניינם 01:46, 21 במרץ 2013 (IST)

אוקיי. אני פותח את הכתבה בארגז החול שלי, כולם מוזמנים להצטרף. • זוננשיין - תמיד בשמחה • י' בניסן ה'תשע"ג • 02:18, 21 במרץ 2013 (IST)

שינויים[עריכה]

ביצעתי שינויים בתיבה שבראש השינויים אחרונים (עיצוב, צמצום רוחב התיבה, והוספת שורת מיזמים). הביעו דעתכם. שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים ח' בניסן ה'תשע"ג, למניינם 06:11, 19 במרץ 2013 (IST)

וכן הוספתי שורה "מידע" ובו מידע מעניין, ערכים מעניינים (הם ערכים הנצפים ביותר) · סטטיסטיקות (מידע המוכיח את ההצלחה היוצאת מן הכלל של האתר) · דפים ארוכים (שע"פ רוב הם מושלמים ומעניינים) שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים ח' בניסן ה'תשע"ג, למניינם 06:26, 19 במרץ 2013 (IST)
הרעיון חזק מאוד, הביצוע לענ"ד לוקה בחסר. כרגע המצב הוא שהשינויים האחרונים בפועל מופיעים מתחת לאמצע הדף, וזה לא מצב הגיוני ונורמלי. השינויים האחרונים אמורים לתפוס את מרכז הדף. צריך לחשוב איך לצמצם למינימום האפשרי, ולשמר את הרעיון החזק. מה שעולה בדעתי כרגע זה לצמצם שורה אחת מהתיבה החדשה (אולי לצרף את 'מיזמים' ל'קהילה' וכדו'), ולצמצם את אפשרויות השינויים האחרונים שבד"כ לא משתמשים בהם. יישר כח על המאמץ. • זוננשיין - תמיד בשמחה • ח' בניסן ה'תשע"ג • 06:54, 19 במרץ 2013 (IST)
נמתין לדיעות נוספות. (אגב, אפשרי לצמצם את הרוחב כמו בויקישיבה, אך שם יש רק ארבע שורות ואצלינו חמש, ולדעתי חבל לוותר על אף אחת מהשורות.) שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים ח' בניסן ה'תשע"ג, למניינם 07:33, 19 במרץ 2013 (IST)
כנ"ל כל דבריו של משתמש:זוננשיין. א. אולי אפשר לעשות כמו בויקישיבה, בשתי טורים והשורה החמישית תהיה באמצע למטה. ב. כמו שזוננשיין אומר, לאחד שתי שורות. נראה לי הרעיון הא' טוב יותר, והוא יכול לצאת טוב בעיצוב נכון. הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • ח' בניסן ה'תשע"ג 07:47, 19 במרץ 2013 (IST)
אין אפשרות, לפי הידוע לי, לעשות שורה חמישית באמצע. אגב, במחשבי הדף שינויים אחרונים בויקישיבה מופיע בצורה שאין רואים כלל את רישמת השינויים אחרונים אלא אם כן מטים את הסרגל לכיון מטה. גם אצלכם? שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים ח' בניסן ה'תשע"ג, למניינם 07:50, 19 במרץ 2013 (IST)
א. אצלי רואים, אבל מתחת לאמצע הדף. מה שכן, הריבוע של ערכים לכתיבה מופיע בשתי שורות בצורה לא יפה (שתי הערכים האחרונים גולשים). או לקצר את רשימת הערכים, או להאריך את התיבה.
ב. אם אי אפשר תיבה באמצע, אולי אפשר תיבה גדולה לכל הרוחב וטקסט באמצע. אולי אפשר לעשות את זה לערכים חסרים, ולהכניס רשימה גדולה שתמלא את כל הריבוע.
ג. לא כדאי להוריד את האפשרויות בשינויים האחרונים, כיוון שהם קצת כן שימושיים, וגם אם לא, חבל על שלא תהיה האפשרות בכלל.
הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • ח' בניסן ה'תשע"ג 07:55, 19 במרץ 2013 (IST)
אצלי ב"ה לא רואים בכלל את האתר. רק חב"דפדיה, חב"ד בישראל, בית משיח, בנק אוף אמריקה, ואימיילים (ולכן כל כך קשה לי לכתוב ערכים תכניים שאני לא מכיר...). • זוננשיין - תמיד בשמחה • ח' בניסן ה'תשע"ג • 08:04, 19 במרץ 2013 (IST)
א. מעניין, אצלי רואים הכל בשורה אחת (בחב"דפדיה, לא בויקישיבה כמובן).
ב. לדעתי יותר "פענצי" כך. אין אפשרות טכנית שהטקסט יהיה באמצע, וממילא האפשרות האחרת שהטקסט ישאר בצד ימין והריבוע על כל הרוחב - אינו נראה לי יפה.
ג. זהו בדיוק דעתי.
לזוננשין: אין זה אתר פסול כלל, הוא אתר תורני ונקי בהחלט, אתר מעולה! שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים ח' בניסן ה'תשע"ג, למניינם 08:32, 19 במרץ 2013 (IST)
לענ"ד פשוט כדאי להסיר את השורה מידע והכל יבוא על מקומו בשלום. ר'ובן - שיחה 13:46, 19 במרץ 2013 (IST)
דבר ראשון יש"כ שלום, זה רעיון מעולה! לגבי הצעות שיפור. לדעתי כדאי לאחד את השורה: "קהילה אולם דיונים · התוועדות חסידית וירטואלית" עם השורה "מידע סטטיסטיקות · ערכים מעניינים · ערכים ארוכים" לשורה אחת " מידע וקהילה" כמו"כ אפשר ומומלץ להוריד את 'התוועדות חסידית וירטואלית' כיון שהדף אינו פעיל כמעט לחלוטין. אח"כ ניתן יהיה לעשות 2 טורים. --שיע - שיחה 14:38, 19 במרץ 2013 (IST)
השאלה העיקרית היא, האם יש עוד כותבים חוץ מזוננשין שחושבים שזה בעייתי שהמסגרת תוספת הרבה מקום יחסית. לדעתי זה נראה טוב מאוד בגרסא הנוכחית, והייתי מעדיף שלא להעתיק מהעיצוב של אתרים אחרים, אלא שיהיה לנו עיצוב עצמאי. שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים ט' בניסן ה'תשע"ג, למניינם 01:01, 20 במרץ 2013 (IST)
נראה לי הרעיון של שיע.ק הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • ט' בניסן ה'תשע"ג 02:16, 20 במרץ 2013 (IST)
לי אין כל בעיה עם העיצוב הנוחכי, גם בויקיפדיה השינויים האחרונים נמצאים מתחת לחצי... ר'ובן - שיחה 13:23, 20 במרץ 2013 (IST)

הערה נחוצה[עריכה]

ראשית הבהרה והתנצלות, לא הייתי פעיל כ"כ בימים האחרונים בשל החג הקרב, ובעז"ה מיד לאחריו אשוב לפעילות מלאה. שנית ההערות דלהלן נועדו להניע לפעולה ולכוון אותה לאפיקים מועילים ולא ח"ו להרפות ידיים.

לכל המשתתפים, ותיקים וחדשים שלום. הדברים הבאו נכתבו לי על ידי משתמש חיים נהר, שכרגע אינו פעיל כ"כ בחב"דפדיה, אך הוא רב פעלים, ותק וניסיון בחב"דפדיה (מפעיל מערכת). אנא קחו לתשומת לבכם, כמובן שאין המטרה לזלזל ח"ו, אלא פשוט להצביע על העובדות וההיסטוריה, ולסייע לנו לעשות את מה שבאמת אנחנו רוצים. והמעשה הוא העיקר - שזמננו ינוצל כאן. צטוט (ערוך, ובהשמטת תגובותי):

אני רואה שפעיל מאוד בחב"דפדיה, ב"ה.‬
‫חבל שרוב האנרגיה מתבזבת לטחון מים טחונים..‬
העניין הוא שזמנם הפנוי של המשתמשים מוגבל הרבה יותר ממה שהם חושבים. הדבר נכון גם לגבי מוטיביציה‬

‫עצתי שתמקד אותם בכתיבת ערכים.‬ ‫זה המדד היחיד שהוכיח ומוכיח את עצמו. הערכים שכתבתי נצפו בידי מליוני אנשים. הדיונים, הרבה פחות...‬

עדיף שכל משתמש ישפר או יכתוב ערך או שניים בעלי תוכן, מאשר עשר התארגנויות וכו'.
אגב, הנקודה האמורה - התבזבזות על דיונים - היא בעייתה המרכזית של ויקי בעברית (הם בדקו זאת עם תוכנות של תנועה בדפים שאינם ערכים לעומת ערכים ונדהמו. עיי"ש) וגם אנו סובלים כעת מזה, קצת מחמיא אולי, אבל אין לנו את היתרון של מאגר גדול וקבוצת כותבים אדוקה כבוויקי.‬

סוף ציטוט. חיים אם יש לך עוד מה לומר אתה מוזמן להוסיף, בעצם לא! די לדיונים קדימה לעבודה, אם יש לך זמן נצל אותו לכתיבה במרחב הערכים חיוך.jpg --שיע - שיחה 11:43, 20 במרץ 2013 (IST)

ברשותכם, אקצר: מי שלא נהנה מהשליחות, משקיע בה הרבה פחות. ברגע שיש גם דיונים ערים ומענינים - העסק יותר פעיל ופורח, יותר מענין, ויותר מושף אנשים לכתוב. זה לענ"ד. כמובן שכל אחד צריך לקחת על עצמו מינימום של קביעות בכתיבת ערכים. אני לדוגמא כותב ערך אחד ליום, אבל בהחלט, ככל שיותר 'מענין' פה אני נכנס יותר. • זוננשיין - תמיד בשמחה • ט' בניסן ה'תשע"ג • 13:30, 20 במרץ 2013 (IST)
כמו זוננשין, מצטרף לכל מילה. שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים ט' בניסן ה'תשע"ג, למניינם 20:10, 20 במרץ 2013 (IST)
כפי שאני רואה, זה באופנה היום להצטרף. לכן לא נותר לי אלא להצטרף ולהביע את הסכמתי עם הדברים. ר'ובן - שיחה 20:16, 20 במרץ 2013 (IST)
אכחכח בגרוני לאור הדברים האחרונים... (עכשיו תגידו: לזה בדיוק התכוונו. נענה לכם: אכן, גם לזה אנחנו התכוונו קריצה.jpg ) הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • ט' בניסן ה'תשע"ג 21:05, 20 במרץ 2013 (IST)
כשמענין, נכנסים! יאלה לעבודה... די למנוחה - קדימה לעבודה! - שיחה 22:37, 20 במרץ 2013 (IST)


בקשה נרגשת[עריכה]

לאחרונה העליתי כמה וכמה וכמה ערכים, אך היות ואין לי גישה חופשית לחב"ד אינפו והדומה - אין בידי אפשרות להעלות תמונות לערכים. ובזאת אני פונה לכל אחד ואחד מאלו שיראו את בקשתי: אליכם תיטוף מלתי ומקלדתי תיזל צוף, עשו כל שביכולתכם להביא לקבלת פני משיח צדקנו בפועל ממש, באמצעות הוספת תמונות לערכים האחרונים דביה עסקינן ומניה אזלינן סליחה על הלשון המבולבלת והמליצית. אני עייף... . • זוננשיין - תמיד בשמחה • י' בניסן ה'תשע"ג • 10:31, 21 במרץ 2013 (IST)

שמות הרב ורבי בשמות ערכים[עריכה]

אני רוצה לעורר על דבר שכואב לי מאוד כבר תקופה ארוכה. נכון הדבר שחב"דפדיה באה לחקות את רעותיה באינטרנט, ועל בסיס נהדר זה - החיקוי הטכני המושלם שהוא בעצם לא חיקוי אלא מקור (האחרים הם כקליפה המכסה על הפרי ונועדו רק לצורך הקמת חב"דפדיה ואתרים תורנים בודדים נוספים) הוא אכן מושלם, אכן ישנו פרט שלדעתי זה נובע מהאתרים האחרים והוא אי כתיבת הרב ורבי בשמות ערכים. כבר בעבר פעלתי בהסכמת משתמשים אחרים להעברת כל השמות של התנאים והאמוראים ל"רבי". אני חושב שיש עדיין מקום רב לפגם במה שיש ערך "שניאור זלמן מלאדי", אין כזה בן אדם. יש "רבי שניאור זלמן מלאדי". שמות התואר של רבותינו ושל כל רב באשר הוא, הוא חלק בלתי נפרד משמו, ולכן אני חושב שעלינו לנהוג בענין זה כמו השכנים - האתר הנפלא ויקישיבה, שנוהגים גם הם לתת תואר הרב או רבי, לכל אדם שמשמש במשרה רבנית. שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים י"א בניסן ה'תשע"ג, למניינם 22:33, 22 במרץ 2013 (IST)

גם לי צורם העניין, אך יש גם נימוק כבד משקל להשארת המצב כפי שהוא. שמות הערכים הם דפי ההפניה, הם משפיעים על העובדה האם מי שיחפש אותנו ימצא אותנו באמצעות מנוע החיפוש או לא. בנוסף יש את העניין של 'המדרון החלקלק'. אם אנחנו מתחילים עם תארים, לא ברור כיצד נגמור, לאדמו"רי חב"ד, לאדמו"ר כלל החסידיות, לרבנים בלי סמיכה, לרבנים בלי משרה, לרבים במוסדות וחינוך, לשלוחים וכו' ואין לדבר סוף. לסיכום נגד. --שיע - שיחה 02:08, 27 במרץ 2013 (IST)

ליקוטי שיחות[עריכה]

מה דעתכם על עשיית קטגוריה שבה יהיו ערכים על כל הליקוטי שיחות, ועל כל שיחה תהיה סקירה קצרה, ובאם הי' איזה סיפור בקשר לליקוט זה לציין על כך? --כתית למאור - שיחה 22:14, 23 במרץ 2013 (IST)

נגד.png נגד. ר'ובן - שיחה 23:30, 23 במרץ 2013 (IST)
רעיון מצויין בעיקרון, אבל לדעתי זה פשוט לא ילך, אלא אם מישהו יקח על עצמו לשבת כמה שבועות (או בעצם חודשים) ולעשות את זה. לקחת בחשבון שמספר השיחות בלקו"ש הוא ארבע ספרתי?! (תזכורת-השוואה - בתורה ישנן ג"ן פרשיות ורק לאחרונה - אם בכלל - סיימו כאן לכתוב על כולן). ובקיצור - נגד.png נגד עד שמישהו יקח אחריות כנ"ל.--יוסי ג - שיחה 15:51, 24 במרץ 2013 (IST)

שנים מיוחדות, ותאריכים מיוחדים[עריכה]

מדוע על י"א ניסן לדוגמא נכתבו מספר שורות בלבד בקשר לזה שהוא יום הולדת מלכנו, וכן שנים מיוחדות כמו שנת התשעים לא זכו לכל אזכור בשנים תנש"א ותשנ"ב?

אתה מוזמן להוסיף... --שיע - שיחה 02:04, 27 במרץ 2013 (IST)

מחיקת הערך קומוניזם[עריכה]

כנראה שלא שמו לב אך יש למחוק את הערך. ר'ובן - שיחה 23:35, 24 במרץ 2013 (IST)

פנה באופן אישי לאחד ממפעילי המערכת (משתמש:שלום, משתמש:שיע.ק) הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • י"ד בניסן ה'תשע"ג 01:13, 25 במרץ 2013 (IST)

העברות דפים[עריכה]

אני רוצה לעורר על כך, שזה בעייתי להעביר דפים בצורה של מחיקת התוכן והעתקתו לדף אחר, שכן בצורה כזו נאבדת הסטורית העריכות של דף וממילא הקרדיט לכותבים ויש זה בזה הרבה בעיות. מהיום נקשר בדף השינויים אחרונים לדף חב"דפדיה:בקשות ממפעיל מערכת, ובדף זה ירשמו כל הבקשות, להעברת דפים, ולמחיקתם. מפעילי מערכת יפעילו מעקב על הדף ויעבירו /ימחקו את הדפים שכתובים שם. אציין שלדעתי יש לתת לכל עורך פעיל אפשרות להעביר דפים, ואף פעלתי בעבר לכך, אך ההנהלה סירבה לבקשתי. הדבר הוסבר בהסבר (הגיוני אף הוא), כי במיזם (די קטן) כשלנו, יתכן תקופה בה יש פחות פעילים, ובעזרת האפשרות של העברת דפים ניתן לגרום לחורבן שקשה לשחזר בקלות. שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים י"ד בניסן ה'תשע"ג, למניינם 09:09, 25 במרץ 2013 (IST)

כמובן שניתן גם לבקש באופן אישי ממפעיל מערכת, ו...קחו הכל באיזי שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים כ' בניסן ה'תשע"ג, למניינם 18:27, 31 במרץ 2013 (IDT)

לוח מודעות[עריכה]

נראה לי שכדאי לפתוח דף בשם 'לוח מודעות' - בו 'יתלו' המשתמשים מודעות שונות (פתקונים). כרגע כל משתמש שיש לו מה לומר כותב זאת באולם הדיונים ונפתח דיון חדש... לפעמים הדברים לא מסובכים ורק רוצים להפנות את תשומת לבם של המשתמשים או להודיע הודעה.

למשל, כשמשתמש:שיע.ק מחפש מתנדב לתבנית "היום יום" הוא לא צריך לפתוח דיון, אלא 'לתלות' פתק ב"לוח המודעות", וכשנפתחת תבנית חדשה היכולה להשביח ערכים, גם אין צורך לפתוח דיון... וכן הלאה וכן הלאה.

תוכלו לראות בעצמכם בויקיפדיה לְמה הדבר משמש ועד כמה הוא מועיל. יש לך מה לומר?שנוזעל - בוא נתוועד • י"ד בניסן ה'תשע"ג 01:41, 25 במרץ 2013 (IST)

'דיון' זה נפתח בקשר לבקשתו של משתמש:שלום בדף שיחתו. הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • י"ד בניסן ה'תשע"ג 14:00, 25 במרץ 2013 (IST)

Symbol support vote.svg.png בעד --שיע - שיחה 00:54, 27 במרץ 2013 (IST)
גם אני Symbol support vote.svg.png בעד. אך יש לקבוע לו כללים על מנת שלא יהפוך לאולם דיונים שני... ר'ובן - שיחה 12:53, 27 במרץ 2013 (IST)

ראיתי שהוספתם. אך עדיין אינו מופיע בתיבת הניווט, כך שאף אחד לא יודע על קיומו אלא אם כן נפל לדיון זה בטעות. יש לך מה לומר?הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • י"ז בניסן ה'תשע"ג 20:39, 28 במרץ 2013 (IST)

צריך לבקש מא' המפעילים שיוסיף אם זה נראה לך נחוץ. ר'ובן - שיחה 21:09, 28 במרץ 2013 (IST)

משתמש:ר'ובן/תבנית:לוח מודעות[עריכה]

לאחר שראיתי תמיכה של ארבעה ללוח מודעות הרני מציע כאן מראה ללוח המודעות של חב"דפדיה ואבקש מכולם להעיר ולהאיר עליו כאן.

כאן גם אבקש מהמפעילים תקן את הדף ולהוסיף לו "משתמש" בתחילת שם הערך. ר'ובן - שיחה 14:26, 27 במרץ 2013 (IST)

לא הבנתי איזה תיקון נצרך (בתור משתמש, לא מפעיל..). יש לך מה לומר?הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • י"ז בניסן ה'תשע"ג 20:39, 28 במרץ 2013 (IST)
בוצע בוצע כבר. ר'ובן - שיחה 21:08, 28 במרץ 2013 (IST)
ולמי שלא שם לב - הדף כבר נפתח ויש קישור אליו מה"שינויים אחרונים". שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים כ' בניסן ה'תשע"ג, למניינם 07:39, 31 במרץ 2013 (IDT)

ערך להשקעה - בדרך להמלצה[עריכה]

במסגרת ההתעוררות האדירה במיזם החב"די הגדול ברשת - חב"דפדיה, נקראנו לחלץ חושים, ולהשקיע בערכים נבחרים על מנת שנוכל להמליץ עליהם: "ראו ערכים שטיפחנו". בואו נגייס כולנו חושים, ונשקיע בערך כפר חב"ד שבסיס טוב לו לקראת 'ערך מומלץ'.

בדף השיחה של הערך אכתוב, תכף, פרטים הדורשים לענ"ד שיפור - לקראת המלצת הערך. כל אחד מוזמן להגיב, להוסיף , להשמיט, לתקן ולשפר - עד למטרה הנכספת. הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • י"ד בניסן ה'תשע"ג 14:10, 25 במרץ 2013 (IST)

הודעה זו הייתה צריכה להיכתב בחב"דפדיה:לוח מודעות... קריצה.jpg . הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • י"ד בניסן ה'תשע"ג 14:10, 25 במרץ 2013 (IST)

כללים לערך מומלץ[עריכה]

לדעתי יש להוסיף לרשימה כלל נוסף [נוסח חלקית מויקיפדיה]:

 • כמעט כל ערך ראוי להיכלל כערך מומלץ. עם זאת, יש להימנע להעלות להמלצה ערכים המכילים תוכן שעלול לפגוע במישהו או שהם שנויים במחלוקת על מנת שלא להרתיע אנשים שבאים לעיין בערכים המומלצים.

פסח כשר ושמח. ר'ובן - שיחה 23:21, 26 במרץ 2013 (IST)

הוספתי למיזם מומלצים.
תודה--שיע - שיחה 00:37, 27 במרץ 2013 (IST)

ההתוועדות הסתיימה?![עריכה]

מהי הסיבה לכך שהדף חב"דפדיה:א חסידישע פארבריינגען עומד שמם? יש לזה סיבה פנימית או שסתם זה לא מעניין אף אחד? הרבה פעמים עולים לי סיפורים מעניינים, בעקבות ערכים כאן או סתם כך, ואני מחפש מקום מתאים להתוועד עליהם.--יוסי ג - שיחה 15:53, 27 במרץ 2013 (IST)

לא ידוע לי על אף סיבה פנימית. אם אתה מחפש מקום להתוועד עלי הסיפורים זה שם... חג שמח. ר'ובן - שיחה 16:01, 27 במרץ 2013 (IST)
אחרי היעדרות רצינית ובלתי רצונית, הריני בזאת להכריז על פתיחת ההתוועדות מחדש לרגל חול המועד דחג הגאולה, בראשות הקולגה הנחמדה והחסידית, המרתקת ומלאת התוכן, יוסי ג. על החתום זוננשיין.
למתענינים, (כמעט) סיימתי עם פרוייקט ד"מ לפ.צ.מ. כך שלכאורה יהיה לי יותר זמן לבקר כאן... • זוננשיין - תמיד בשמחה • י"ז בניסן ה'תשע"ג • 08:29, 28 במרץ 2013 (IST)

הערות התמימים ואנ"ש[עריכה]

האם מערכות ההערות שייכות לקטגוריה "מכוני הוצאה לאור", או שמא כדאי להכניסם כתת קטגוריה שם בשם הערות. כיון שעתה רק הערות לוד זוכות לכבור רב זה..--מ'דארף צוטרייסלט זיך א ביסל - שיחה 21:59, 30 במרץ 2013 (IDT)

א'- מקומה של השאלה בדף השיחה של הערך. ב'- לענ"ד במכוני הו"ל. ר'ובן - שיחה 22:13, 30 במרץ 2013 (IDT)
אולם אם כך תצטרך לשים שם את כל המערכות, ואין זה נכון כיון ש: הכוונה במכון היא שמוציא ספרים שונים, ונותן יד להדפסה וכו'. אולם מערכת ההערות אע"פ שגם היא מוציאה לאור, מ"מ אין זה נקרא מכון הוצאה לאור (אין במקלדתי די מילים לבאר חילוק פשוט זה. אך באם יושמו כולם בתת קטגוריה, לכולם נצא מורווחים. וק"ל.--מ'דארף צוטרייסלט זיך א ביסל - שיחה 22:25, 30 במרץ 2013 (IDT)

בוצע בוצע--מ'דארף צוטרייסלט זיך א ביסל - שיחה 21:06, 3 באפריל 2013 (IDT)

ויקיפדיה[עריכה]

האם ניתן להעתיק ערכים מוויקיפדיה או שויקיפדיה מוגן על ידי זכויות יוצרים?--די העכסטע צייט - שיחה 22:48, 30 במרץ 2013 (IDT)

מותר להעתיק עם קרדיט בתקציר העריכה (ולעניננו יש להתאים את התוכן לחבדפדיה כמובן). שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים כ' בניסן ה'תשע"ג, למניינם 07:41, 31 במרץ 2013 (IDT)
שלום, הוספתי את דבריך והרחבתי בחב"דפדיה:זכויות יוצרים#טקסט מויקיפדיה --chabadnik - שיחה 13:48, 31 במרץ 2013 (IDT)

דיון - הערות 770[עריכה]

כפי הידוע ב770 קיימת מערכת ההערות תחת את"ה ומערכת ההערות תחת הועד. כל מערכת מוציאה קבצים וספרים.

וכעת אני פותח בדיון האם להכניס את המערכת או לא?

אני Symbol support vote.svg.png בעד, הרי הם מוציאים קבצים...--מ'דארף צוטרייסלט זיך א ביסל - לאמיר פארבריינגען א ביסל 22:18, 3 באפריל 2013 (IDT)

לפלא הספק בזה. הרי מדובר על מערכת שמוציאה קובץ במוצהר נגד הראש ישיבה. אם מישהו יעלה ערך על המערכת החצופה הזו, לא ישתמט שיהיה מן ההכרח לכתוב פיסקת 'ביקורת', ואינני חושב שזה מן הראוי, במיוחד, שאין מערכת מסודרת וכל שנה כל אחד עושה ככל העולה על רוחו, "צד אחר שאינו צד הקדושה", וכל ענינו 'נגד'. • זוננשיין - תמיד בשמחה • כ"ד בניסן ה'תשע"ג • 02:06, 4 באפריל 2013 (IDT)
ראשית, מערכת התמימים ב770, אינה תחת את"ה, היא מערכת כשמה, מסודרת עם צוות עובדים וכו'. והמערכת השניה אין לה צוות בחורים וכו' וכו' ולכן הם מוציאים קבצים פעם בכמה שנים. ועוד והוא העיקר כדברי זוננשין, אשר כל ענינם לכתחילה בהוצאת קבצים היא לנגח וד"ל די למנוחה - קדימה לעבודה! - שיחה 04:24, 4 באפריל 2013 (IDT)
לא נראה שיש עוד מה להוסיף, רק כדי לחזק את דברי האחרונים - הרי אני מצטרף לדברים, וכל דבריהם אמת. הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • כ"ד בניסן ה'תשע"ג 05:41, 4 באפריל 2013 (IDT)

ברוב קולות הוחלט שלא להכניס!--מ'דארף צוטרייסלט זיך א ביסל - לאמיר פארבריינגען א ביסל 14:21, 5 באפריל 2013 (IDT)

הידד![עריכה]

השלמנו כעת את כתיבתם של 4800 ערכים. מספר עגול וראוי לציון בהחלט!

כולם מוזמנים להוסיף ולכתוב, לערוך ולהשלים, ובעזרת ה' עוד לפני זמן מתן תורתנו נעניק מתנה לאבינו רוענו את הערך ה-5,000.  • זוננשיין - תמיד בשמחה • כ"ד בניסן ה'תשע"ג •  15:05, 4 באפריל 2013 (IDT)

תבניות משתמש[עריכה]

לאחרונה הרגשתי בחסרונם של כמה וכמה תבניות משתמשים, כגון 'אוהב לקרוא', 'אוהב את ימי חב"ד', 'מתעניין בהוצאה לאור', ועוד ועוד כיד ה' הטובה. אני מציע שכל מי שיש לו רעיון לתבנית משתמש נוספת, שיכתוב אותה כאן, ואחרי זה ננסה למצוא מישהו שיש בידו את האפשרות והידע ליצור תבניות נוספות. • זוננשיין - תמיד בשמחה • כ"ד בניסן ה'תשע"ג • 15:13, 4 באפריל 2013 (IDT)

חסרות גם הרבה תבניות הצבעה כפי שמופיעות בויקיפדיה. ר'ובן - שיחה 23:52, 6 באפריל 2013 (IDT)

קטגורית ערכים בראי החסידות[עריכה]

נראה לי שדרושה הבהרה מה מתאים להיכלל בקטגוריה הזו ומה לא. במבט שטחי ניכר שהרבה מהערכים נפלו שם בטעות. הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • כ"ז בניסן ה'תשע"ג 10:15, 7 באפריל 2013 (IDT)

קריאה לסדר בקטגוריות[עריכה]

נושא הקטגוריות אצלנו, לקוי וצריך טיפול דחוף, שראשיתו קביעת והגדרת הקטגוריות השונות. להלן העברה מ'בקשות ממפעילים'.

 • [קטגוריה:מושגים בחסידות] - כבר קיים תחת השם [קטגוריה:ערכים במבט החסידות]
קיים אצלנו בלבול רב, כאשר ערכים רבים אינם מתוייגים בקטגוריה הנכונה, יחד עם זאת כמדומני שאין סיבה למחיקת הקטגוריה, מושגים בחסידות נועד למושגים כגון חכמה (שמקוטלג בטעות תחת 'במבט החסידות'), לעומת פצצת אטום שייך ל'במבט החסידות'. נראה לי ברור שאין הצדקה להכללת ערכים כמו הנ"ל באותו ערך [תיקון: באותה קטגוריה]. אולי כדאי לפתוח דיון בדף השיחה של קטגוריות ולהפנות מה'לוח'. --שיעשיחה כ"ז בניסן ה'תשע"ג 19:01, 7 באפריל 2013 (IDT)
מה ששיע כתב. יש חילוק ברור בין שני הקטגוריות והחילוק ביניהם פשוט. --שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים כ"ח בניסן ה'תשע"ג, למניינם 06:54, 8 באפריל 2013 (IDT)
בלי נדר אקח את זה כפרוייקט בימים הקרובים. לאט אבל בטוח. הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • כ"ח בניסן ה'תשע"ג 08:56, 8 באפריל 2013 (IDT)
יש"כ. --שיעשיחה כ"ט בניסן ה'תשע"ג 06:39, 9 באפריל 2013 (IDT)
ראו את הדף משתמש:שנוזל/עץ קטגוריות הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • ל' בניסן ה'תשע"ג 07:13, 10 באפריל 2013 (IDT)

ערכים מיותרים[עריכה]

אינני יודע, אך ישנם מספר ערכים שלענ"ד אפשר להותיר ערך אחד מבלי ליצור את השני, אלא להוסיף בו פרטים קטנים בלבד:

אכן, שניהם צריכים להיות תחת הערך אותיות, ולהתחלק בפסקאות. במקרה ושני הערכים קיימים יש להציב תבנית:לאיחוד. או, פשוט לאחד - במקרה והאיחוד נדרש כאור היום. כאשר הפסקאות נעשות ארוכות עם פרטים רבים יש ליצור ערך חדש, עם הפניה לערך מורחב. הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • כ"ח בניסן ה'תשע"ג 01:41, 8 באפריל 2013 (IDT)

קריאה מיוחדת[עריכה]

אנו מתקרבים בצעדי ענק לערך ה-5,000. כל מי שיכול, מוזמן להוסיף חומר ועריכה לכתבה המיועדת לשבועון בית משיח, כארגז החול שלי. תבורכו מן השמים בכל מילי דמיטב. • זוננשיין - תמיד בשמחה • כ"ח בניסן ה'תשע"ג • 18:52, 8 באפריל 2013 (IDT)

תמונות בעמוד הראשי[עריכה]

האם התמונה השבועית (בקרוב..) בעמוד הראשי צריכה להיות דווקא תמונה של הרבי?

אני חושב שלא. יש הרבה תמונות אחרות נפלאות, שיכולות להוסיף המון נופך וצבע לעמוד. גיוון בתמונות יהיה מושך הרבה יותר, וישדר חיות באתרחיוך.jpg . הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • ל' בניסן ה'תשע"ג 07:16, 10 באפריל 2013 (IDT)
אף אני חושב כך. --שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים ל' בניסן ה'תשע"ג, למניינם 08:01, 10 באפריל 2013 (IDT)
בוצע בוצע --שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים ב' באייר ה'תשע"ג, למניינם 16:27, 12 באפריל 2013 (IDT)
אני אמנם לא מתנגד במובן הפשוט של המילה, אך הייני סובר שלא מן הראוי לעשות כן... • זוננשיין - תמיד בשמחה • ב' באייר ה'תשע"ג • 16:51, 12 באפריל 2013 (IDT)
אני פשוט חושב שמאוד כדאי שאדם שנכנס לחב"דפדיה יראה דבר ראשון את הרבי. זה דבר שנחקק, וראיית פני צדיק פועלת לעד. כל שכן ראיית פני הרבי, עצמות ומהות כפי שהעמיד את עצמו בגוף גשמי.
בהחלט, תמונות אחרות יכולות להוסיף לצבעוניות והגיוון של העמוד הראשי, אבל בשביל זה אפשר ליצור ריבוע נוסף, בו תופיע תמונה מענינת שקשורה ליום זה או לשבוע זה, אם כיתוב הקשור אליה. לדוגמא - השבוע היה את יום השנה לרצח בבית הספר למלאכה, והיה אפשר לשים את התמונה של מאיר פרידמן בודק את שלוליות הדם וכדו'. זו רק דעתי. • זוננשיין - תמיד בשמחה • ב' באייר ה'תשע"ג • 22:41, 12 באפריל 2013 (IDT)
באם דעתך תתקבל, הרי שהיא נפלאה. לדעתי המיקום המצויין של התמונה הצבעונית יהיה למטה, באמצע - כפי שבויקיפדיה, ובמקום הקבוע תישאר תמונה שבועית של הרבי. גם כך יש מקום ריק בעמוד הראשי וזה יכול לסדר את מילוי המקום. הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • ב' באייר ה'תשע"ג 22:48, 12 באפריל 2013 (IDT)
אני מסכים גם להצעה השניה, ובלבד שיהיה מי שיבצע אותה... --שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים ג' באייר ה'תשע"ג, למניינם 00:09, 13 באפריל 2013 (IDT)
אם לא נתחיל לא נשלים. וכמאמר אימי שתליט"א: "מי שלא חולם לא מגשים". • זוננשיין - תמיד בשמחה • ג' באייר ה'תשע"ג • 00:36, 13 באפריל 2013 (IDT)
אני סבור שלא שייך שעמוד השער והכניסה לחב"דפדיה יהיה ללא תמונת הרבי. זה כמעט כמו להוציא עלון 'חב"די' ללא תמונת הרבי. (לא ממש אותו דבר, אבל על דרך כך שהשלוחים אצלנו הם לא 'שלוחי חב"ד' אלא 'שלוחי הרבי'). --שיעשיחה ה' באייר ה'תשע"ג 16:28, 15 באפריל 2013 (IDT)
אני מסכים שתמונה נוספת היא דבר מבורך. --שיעשיחה ה' באייר ה'תשע"ג 16:28, 15 באפריל 2013 (IDT)

אז אולי באמת הגיע הזמן שמישהו יבנה בצורה מסודרת ונכונה את התבנית (על דרך הארכיון של 'הידעת'), ואנחנו נמשיך על פי זה. כמו כן, היות ובידי לא מצויים מאגרי תמונות, אשמח אם מישהו יעלה תמונות יפות בלי חותמת בולטת, ואני אשתדל להוסיף מידיעותי. • זוננשיין - תמיד בשמחה • ה' באייר ה'תשע"ג • 16:51, 15 באפריל 2013 (IDT)

תכל'ס[עריכה]

כעת מה שנותר, שאחד ממפעילי המערכת, שלום, שיע או אחר, יעצבו את הדף לפי האופן האמור. עיצוב הדף מחדש ירענן את האתר בצורה משמעותית (וראו עוד בעניין זה כאן) • הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • ה' באייר ה'תשע"ג 23:56, 15 באפריל 2013 (IDT)

איני יודע מתי יהיה סיפק בידי לשם כך, אבל חשוב לדעת שכל משתמש יכול לעצב עמוד ראשי בארגז החול שלו. ולאחמ"כ אחד מאיתנו המפעילים יעביר אותו לעמוד ראשי. הרי בכל מקרה עבודת העיצוב הנסיונית, ביקורת עמיתים וכו' לא ייעשו על הדף הראשי עצמו. שימו לב, למרות שכל משתמש לא יכול לערוך את הדף הראשי, הוא יכול להעתיק את הקוד לארגז חולו... --שיעשיחה ו' באייר ה'תשע"ג 14:12, 16 באפריל 2013 (IDT)

שמות של בני משפחה[עריכה]

אני רוצה לעורר על כך שיש כלל אנציקלופדי, שאין מזכירים בערך פרטים שאינם נוגעים לאנציקלופדיה ואין להם שום ערך. כך למשל, לציין שמות בני משפחה של רב או שליח בערך זה ממש יותר ממיותר, ראו למשל אשר לעמיל כהן. --שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים ד' באייר ה'תשע"ג, למניינם 08:35, 14 באפריל 2013 (IDT)

תלוי אצל מי. לדוגמא בערך של הגרמי"ל לנדא, זה אמו לעניין כל אחד שנכנס לערך מיהם בני משפחתו והיכן הם מתגוררים, ובאילו ענינים הם עוסקים. והפרטים האלו אכן אנציקלופדיים לגמרי. אכן לא נהוג לכתוב את שמות בני משפחתם של שלוחים צעירים וכדו' שעדיין לא נישאו, אבל בשאר המקרים, שמות בני המשפחה הם אנשים שראויים בפני עצמם שייכתב עליהם ערך. מה שכן, אני מסכים איתך שזה מגוחך לחלוטין בנידון דידן, היות שעליו עצמו כמעט לא כתוב כלום למרות שהוא רב קהילה מכובדת וכו'. • זוננשיין - תמיד בשמחה • ד' באייר ה'תשע"ג • 14:45, 14 באפריל 2013 (IDT)
מצטרף הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • ד' באייר ה'תשע"ג 21:43, 14 באפריל 2013 (IDT)
אל מי אתה מצטרף? "הלנו אתה אם לצרינו?" קריצה.jpg זוננשיין - תמיד בשמחה • ד' באייר ה'תשע"ג • 22:55, 14 באפריל 2013 (IDT)
מצטרף לקריאה להשמיט שמות משפחה בצורה מפורטת יתר על המידה. הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • ה' באייר ה'תשע"ג 00:19, 15 באפריל 2013 (IDT)
אני דווקא בעד כתיבת שמות בני המשפחה באופן כמעט גורף. אנחנו חב"דפדיה וחלק מרכזי מקהל היעד שלנו, הם חסידי חב"ד, והמידע הזה בהחלט רלוונטי, למתעניינים ב'משפחולוגיה'. נכתב ע"י שיע.ק ששכח לחתום את שמו.
גם אם אנו מקור משפחולוגי, אפשר לעשות את זה בצורה עדינה יותר (למשל, לא לכתוב את גילאיי הילדים..). הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • ה' באייר ה'תשע"ג 00:19, 15 באפריל 2013 (IDT)

באיזה ערך נכתבו גילאי הילדים? ובהחלט, לא בכל ערך ראוי לכתוב את שמות הילדים, אלא אם כן לפחות אחד מהילדים הוא דמות שראוי לכתוב עליו ערך, ואז כותבים גם את שאר השמות בשביל שלא לבייש את מי שאין לו... • זוננשיין - תמיד בשמחה • ה' באייר ה'תשע"ג • 01:23, 15 באפריל 2013 (IDT)

גילאי הילדים זה שם המשואל. הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • ה' באייר ה'תשע"ג 02:15, 15 באפריל 2013 (IDT)
כדאי להרחיב ערכים שרוב נפחם הוא בני המשפחה, אך איני רואה סיבה להסיר המידע. שנוזעל, אם 'גלאי הילדים' הוא 'שם המושאל' תוכל לתת דוגמה יותר ספציפית. --שיעשיחה ה' באייר ה'תשע"ג 16:31, 15 באפריל 2013 (IDT)

התנצלות רבתית[עריכה]

במהלך עבודתי על עדכון התבנית של ימי חב"ד לשבוע זה, עשיתי עבודה מקיפה ועדכנתי הרבה קישורים פגומים וכו'. אני מתנצל על שמלאתי את דף 'שינויים אחרונים', והריני בזה להציע לכל מי שזה מפריע לו (וביודעי ומכירי קא אמינא) לבחור באפשרות 'הסתרת שינויים משניים'. • זוננשיין - תמיד בשמחה • ד' באייר ה'תשע"ג • 18:18, 14 באפריל 2013 (IDT)

עוד מאה ועשר ערכים[עריכה]

רבותי, אנחנו מתקרבים מאוד לערך החמשת אלפים! נותרו עוד מאה ועשר ערכים בלבד.

אשמח מאוד אם כל מושך במקלדת יוכל להצטרף לכתוב ולערוך את הכתבה לבית משיח בארגז החול שלי.

כמו כן, לכאורה אפשר להעלות מחר ידיעה ש"בקרוב מגיעים ל..." וכיו"ב (ואחרי שבוע - "עוד שבעים ערכים", "חמישים", וכן הלאה), ולנצל את המומנטום בכמה כתבות עוקבות, וזאת בכדי: א) לחשוף אנשים נוספים למיזם ולכמות האדירה של המידע שיש בו. ב) לנסות לעלות על הגל ולצרף אנשים נוספים לתרום.

תגובתכם ועזרתכם חשובה בכהנ"ל. עה"ח • זוננשיין - תמיד בשמחה • ה' באייר ה'תשע"ג • 23:08, 15 באפריל 2013 (IDT)

הצעת פיתוח לרגל הערך ה-5000[עריכה]

עיצוב האתר הנוכחי הוא ישן. הצעתי לקראת הערך ה-5000 לחדש את העיצוב לעיצוב הנוכחי בויקי (העיצוב קיים בהגדרות המשתמש, אבל אינו עובד כראוי ועלול להשבית לחלוטין את אפשרויות העריכה של המשתמש, כפי שקרה לא אחת). ובחידוש גופא אפשר לעשות חידושים ושיפורים נוספים כיד ה' הטובה.

העיצוב החדש ירענן את האתר, גם לעובדים וגם לגולשים. יעיד כאלף עדים על ההתפתחות המרשימה של האתר. מומלץ בחום (עוד בקיץ!) הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • ו' באייר ה'תשע"ג 00:02, 16 באפריל 2013 (IDT)

ההצעה מצויינת, אך יש הבדל בין עיצוב לבין ממשק תוכנת הויקי, הממשק קשור למתכנת, העיצוב קשור למשתמשים. ממשק אני יכול לבדוק אם יש מי שיוכל לעשות לנו את זה, עיצוב צריך מישהו מכאן. יש מישהו אם ידע מספק בנושא? חיים שכבר לא ממש כאן, עשה זאת בעבר. --שיעשיחה ז' באייר ה'תשע"ג 16:33, 17 באפריל 2013 (IDT)
עיצוב אתרים שונה במהותו מעיצוב רגיל. צריך עיצוב וקטורי, נקי וחלק. אני לא מכיר אף אחד כזה... • זוננשיין - תמיד בשמחה • ז' באייר ה'תשע"ג • 17:01, 17 באפריל 2013 (IDT)
אי אפשר להעתיק את העיצוב מויקי? עוד רגע וזה כאן, הערך ה-5000שנוזעל - בוא נתוועד • ז' באייר ה'תשע"ג 23:48, 17 באפריל 2013 (IDT)
עקרונית אפשר, אם לא מחליפים שום דבר חוץ מטקסט. אבל, וכאן מגיע האבל הגדול (ואני אומר את זה בלי לדעת מה קורה בויקי): אצלנו יש את הסמלים של הקטגוריות, שאם רוצים לחדש גם אותם, צריך מישהו שיודע לעצב וקטורי, יש ריבועים שיש שם ואצלנו לא יהיה להם שימוש וצריך לתכנן בצורה נכונה מה לשים במקום ואיך, וכן הלאה. בקיצור - בהצלחה. • זוננשיין - תמיד בשמחה • ח' באייר ה'תשע"ג • 01:52, 18 באפריל 2013 (IDT)

האם מתקדם משהו בקשר לחידוש הממשק? • שנוזעל - ?! • ט' באייר ה'תשע"ג 21:29, 19 באפריל 2013 (IDT)

וכאן המקום להעיר, שלום פתח דף לעיצוב החדש של העמוד הראשי. נראה לי שכולם יכולים לתת יד ברעיונות וכו'. הדף הוא: משתמש:שלום/עמוד ראשי. • שנוזעל - ?! • ט' באייר ה'תשע"ג 21:30, 19 באפריל 2013 (IDT)

התוועדות או התוועדות חסידית[עריכה]

באשר הדיון בדף השיחה הוזנח מזה זמן רב, אני מעלה אותו שוב כאן. נא לציין את דעתכם, גם אם זו הובעה כבר בדף השיחה.

התוועדות[עריכה]

 • Symbol support vote.svg.png בעד --שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים ו' באייר ה'תשע"ג, למניינם 02:50, 16 באפריל 2013 (IDT)
 • בעד חלש.png בעד חלש נכון אין תבנית, אבל אולי זה יעורר... --שיעשיחה ז' באייר ה'תשע"ג 16:32, 17 באפריל 2013 (IDT)
 • נגד חלש.png נגד חלש עכשיו כבר יש תבנית, וזה הזמן להסביר את עצמי (לא מאהבת מרדכי, אלא משנאת המן; התרגזתי שיש יותר מידי ירוק בעיניים, אז החלטתי לכתוב את דעתי באופן של 'נגד הבעד'...) : התוועדות אמיתית היא התוועדות חסידית. ככה בכתבי רבותינו נשיאינו, וכן הוא האמת. סתם לשבת ולהיוועד יחד - זו גם מעלה, וגם היא מבוארת בכתבי אדמו"ר הריי"צ, אבל לא זהו תוכן הערך (ואגב, כאן המקום לעורר: נצרך מישהו שיוסיף לבאר שם בטוב טעם מהי התוועדות, ומהי התוועדות חסידית!). • זוננשיין - תמיד בשמחה • ח' באייר ה'תשע"ג • 02:03, 18 באפריל 2013 (IDT)

התוועדות חסידית[עריכה]

 • Symbol support vote.svg.png בעד ההתוועדות היא התוועדות חסידית, וזה מקורה. (בנוסף, יש מעלה נפלאה כשאדם מבחוץ נכנס לערך ורואה את שמה 'התוועדות חסידית' ולא סתם 'התוועדות'). הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • ו' באייר ה'תשע"ג 00:37, 16 באפריל 2013 (IDT)
 • Symbol support vote.svg.png בעד התוועדות הוא כמו ועידה, לעומת התוועדות חסידית שפירושה: ועידה חסידית בנוגע לעניני החסידות. וגם ביידיש שאומרים פארבריינגען פירושו הוא בילוי, ורק כשאומרים "א חסידישע פארבריינגען" הכוונה היא לבילוי חסידי של הנשמה.--מ'דארף צוטרייסלט זיך א ביסל - לאמיר פארבריינגען א ביסל 17:20, 16 באפריל 2013 (IDT)
 • Symbol support vote.svg.png בעד לא זכיתי להבין את עומק הסברות של כולם כאן ואת ההבדל הגורלי בין שתי האפשרויות (אולי עקב השעה המאוחרת ויומיים בלי שינה) אבל כך זה נשמע יותר חסידי...--יוסי ג - שיחה 00:47, 19 באפריל 2013 (IDT)

בוצע בוצע כדעת הרוב --שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים ט' באייר ה'תשע"ג, למניינם 17:52, 19 באפריל 2013 (IDT)

תמונות[עריכה]

האם אפשר להעלות תמונות מהאתרים COL וSTUREM?--מ'דארף צוטרייסלט זיך א ביסל - לאמיר פארבריינגען א ביסל 00:16, 17 באפריל 2013 (IDT)

לא. יוצאים מהכלל, אם ברור שהתמונה אינה שייכת להם, כגון תמונה שמקורה בעיתונות כללית, תמונה עתיקה שאין עליה בכלל זכויות יוצרים וכו'. --שיעשיחה ז' באייר ה'תשע"ג 16:26, 17 באפריל 2013 (IDT)
מה הגדר של תמונה עתיקה ללא זכויות יוצרים? עוד רגע וזה כאן, הערך ה-5000שנוזעל - בוא נתוועד • ז' באייר ה'תשע"ג 23:49, 17 באפריל 2013 (IDT)
תמונה ממעמד הר סיני לדוגמא קריצה.jpg (כשהקלדתי, היה כתוב בטעות "קרציה"...). • זוננשיין - תמיד בשמחה • ח' באייר ה'תשע"ג • 01:50, 18 באפריל 2013 (IDT)
אאל"ט 70 שנה --שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים ח' באייר ה'תשע"ג, למניינם 03:20, 18 באפריל 2013 (IDT)
לא צריך שיעברו שבעים שנה ממות היוצר? אז בד"כ פוקעות זכויות יוצרים.--יוסי ג - שיחה 00:50, 19 באפריל 2013 (IDT)
נכון, ממות היוצר (או מפטירתו, במקרה שהאמין בי"ג עיקרים) --שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים ט' באייר ה'תשע"ג, למניינם 03:19, 19 באפריל 2013 (IDT)