שיחת משתמש:להתראות

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
תיבת ארכיון

כיתוב תמונה

א - ב - ג

מה שלומך ידידי?[עריכה]

ראיתי שהזכרת באתרנו את הפורום חכמתו ורצונו, ידוע לך מהו ענינו, מי עומד מאחוריו וכו'? אפשר במייל . ואם כבר מדברים: א) עריכתך בערך ספירת העומר מחכימה, ותהיה מחכימה יותר לו יצויינו לה מקורות. ב) מה דעתך על אירכוב דף זה? -- קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 20:20, כ"ב בניסן ה'תש"ף

א. אח שלי טוען שזה חבורת תמימים מהישיבה במגדל העמק. אם כן - אני מלא הערצה. יושבים שם חבר'ה רציניים ובעלי ידע רחב. אני חשבתי שזו קבוצת בחורים אחרי קבוצה ואפילו אברכים. יש שם אחד-שתיים שכותבים בשמם המלא, אולי תכיר אותם. אין לי באמת מושג. ב. שולחן ערוך אדמו"ר הזקן במקומו, ומכתב שהתפרסם בCOL. בעזרת השם, אם לא תשיג אותי. ג. בעזרת השם, אם לא תשיג אותי. נתונה לך הרשות... להתראות - שיחה, 08:42, כ"ג בניסן, ה'תש"ף 08:42, 17 באפריל 2020 (IST)
קרייזי אבאוט משיח, א - בוצע בוצע, ב- בוצע בוצע. אגב, דעתי כבר השתבשה מרוב שהשתמשה וממילא אינני מצליח להחזיק ראש מי מבעלי הניקים מחזיק איזה ניק, וממילא גם אם רציתי לא יכולתי לעשות זאת במייל. מה דעתך לעשות עבורי רשימה פרטית (ומתחייב שלא אעבירה הלאה בשו"א) עם פירוט הניקים שהינך מכיר (ובעזרת השם אחזיר לך רשימה דומה עם פירוט הניקים שאני מכיר)? אם מישהו מהרואים הודעה זו מתנגד - אשמח שיכתוב זאת כאן כדי שהרב קרייזי יוכל לא לכתוב לי את שמו. להתראות - שיחה, 23:04, כ"ח בניסן, ה'תש"ף 23:04, 22 באפריל 2020 (IST)
א-ב. יישר כח גדול. ואגב זאת יישר כח גם על עריכותך במסכת אבות הרווייה מקורות חשובים. ג. באמת התפלאתי ששכחת, בכל אופן שלחתי לך אימייל, עיי"ש. -- קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 11:23, כ"ט בניסן ה'תש"ף
מציע לבחור את המלחמות בערכים שנכתבו על ידי א' המיוחד וד"ל. פשוט לחכות עד שיהיה לו משהו אחר להתעסק בו ואז להחזיר את הערך לקדמותו... ואכהמ"ל. להתראות - שיחה, 14:20, כ"ט בניסן, ה'תש"ף 14:20, 23 באפריל 2020 (IST)
גם לי ידוע שזה תמימים ממגדל העמק. לא הבנתי כ"כ את ההתלהבות אבל פיין--חייל של המלך - שיחה, 20:43, ד' באייר, ה'תש"ף 20:43, 28 באפריל 2020 (IST)
התפעלתי מהתשובה המהירה הבהירה והמקיפה שקיבלתי על כמה מהשאלות. ייתכן שכל פרט בפני עצמו לא כל כך מעורר התפעלות, אבל השקלול עורר את התפעלותי. להתראות - שיחה, 21:02, ד' באייר, ה'תש"ף 21:02, 28 באפריל 2020 (IST)
ראיתי שהיה ביניכם איזה דיון אודות העריכות וכו' והזכירו את ענין העריכות המוטעות, אז רציתי להראות לכם דוגמא לחוסר בשימת לב שגרם לטעות מצחיקה, בערך ספר הזכרונות בפיסקא שעוסקת סביב תרגום הספר לאנגלית היה כתוב שר' ניסן מינדל הוא אשר תירגם את הספר לאנגלית, אך דא עקא שהעורך היקר רק ראה כנראה שיש מכתב של הרבי לר' ניסן שעוסק בתרגום הספר לאנגלית ולא טרח לפותחו, בגוף המכתב כתוב במפורש שאישתו היא זו שתירגמה את הזכרונות ולא הוא עצמו. מענין לענין שלא באותו ענין, ר' להתראות בא לי (באם מותר..) שתשלח לי גם את הרשימה דלעיל (סתם בשביל הסקרנות..). כיפת יחי - שיחה, 13:11, ט"ז באייר, ה'תש"ף

תבנית אנש[עריכה]

אם אתה מפנה ל{{אנש}}, מהראוי שתיצור אותה... -- קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 20:16, ד' באייר ה'תש"ף

הבעיה היא שאי אפשר להעלות תמונות. אתה צודק, במקום לחכות עד שתתוקן התקלה, אוסיף בינתיים את התבנית בלי תמונה. להתראות - שיחה, 20:41, ד' באייר, ה'תש"ף 20:41, 28 באפריל 2020 (IST)
יישר

מחיאת כף.png כוח! . ויה"ר שיתרפאו כל מחלות עם ישראל בקרוב ממש, ובכללם השבר הנ"ל. -- קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 20:59, ד' באייר ה'תש"ף

מה ההגדרה רבני ליטא?[עריכה]

אני לתומי חשבתי שרבי ליטא הכוונה אלה הנמנים על הזרם הליטאי..--חייל של המלך - שיחה, 13:01, ז' באייר, ה'תש"ף 13:01, 1 במאי 2020 (IST) אפשר לשלוח לך תמונה של השיעור חסידות בו משתתף שתשבץ בערך?--חייל של המלך - שיחה, 13:03, ז' באייר, ה'תש"ף 13:03, 1 במאי 2020 (IST)

לכן באמת בערך של פוברסקי לא מחקתי. כבר לא ידעתי להחליט. לדעתי זו לא הגדרה מדוייקת, אבל אולי זה מה שהתכוון מי שיצר את הקטגוריה. אין עיתותי בידי כעת לטפל בזה. מצטער. תוכל להחזיר בינתיים. להתראות - שיחה, 13:28, ז' באייר, ה'תש"ף 13:28, 1 במאי 2020 (IST)
כרגע אין אפשרות לאף אחד להעלות תמונה באף ערך. תוכל לשלוח ואעלה כשזה יתאפשר (יש לי תיקייה שלימה של תמונות שמחכה לזה). להתראות - שיחה, 20:10, ח' באייר, ה'תש"ף 20:10, 2 במאי 2020 (IST)

תורת חב"ד לבני הישיבות[עריכה]

נראה לי שבמקום הכיתוב 'באתר תורת חב"ד לבני הישיבות' ניתן ליצור סמליל כבשאר האתרים ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • ז' באייר ה'תש"ף • 23:24, 1 במאי 2020 (IST)

אני אכן באמצע להתלבט בענין. לעניות דעתי בכלל כל ענין הסמלילים צריך עיון, כיון שאם בדף אחד יש קישור לארבע אתרים שונים, זה יוצר מראה מבולגן בעין. להתראות - שיחה, 19:49, ח' באייר, ה'תש"ף 19:49, 2 במאי 2020 (IST)
אתה לא מתכוון לומר שאתה מתכנן לעבור על כל ערכי חב"דפדיה כדי להוריד את הסמלילים, נכון? ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • י' באייר ה'תש"ף • 04:31, 4 במאי 2020 (IST)
אני דווקא בהחלט חשבתי בכיוון. גם בויקיפדיה בהתחלה היו סמלילים, עד שקלטו שזה סתם מעמיס על העין. אם רוצים לעשות קידום מכירות לאינפו אפשר להשאיר את הסמליל שלהם, אבל לעשות סמליל לכל אחר נשמע לי מקושקש מידי. אם יוחלט שכן, לא צריך לעבור ערך ערך, אפשר לשנות את התבנית ובאופן אוטומטי זה יושמט מכל הערכים. להתראות - שיחה, 09:10, י' באייר, ה'תש"ף 09:10, 4 במאי 2020 (IST)
אם משנים נראה לי כדאי לשנות גם את אינפו. בכל אופן באמת אפשר לשנות את התבנית שכל פעם שיש את התבנית יצא 'באתר חב"ד אינפו' ואולי אפילו לעשות כמו בויקיפדיה - עם פרמטרים של תאריך, כותב הכתבה וכו' ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • י' באייר ה'תש"ף • 23:01, 4 במאי 2020 (IST)
זה שתי נושאים שונים. בעיקרון אמור להיות מתכנת שיוצר בוקמרקלרט (או איך שאומרים את זה, אני תמיד שוכח), שיודע לשאוב את הנתונים מהאתר וליצור מהם טקסט להדבקה בחב"דפדיה. פעם זה עבד. בלי קשר, צריך לעשות דיון על נראות התבניות ברגע שאנחנו מתחילים לקשר להרבה אתרים שונים. אולי יהיה מי שיחלוק עלי. להתראות - שיחה, 00:19, י"א באייר, ה'תש"ף 00:19, 5 במאי 2020 (IST)
אני רואה שכבר יש תבניות קישור מאתרים מסויימים כאן. צריך פשוט ליצור עוד למרות שבאמת צריך דיון אם נשתמש בזה ואם כן האם רק בזה (כמו בויקיפדיה) כי זה יותר מסובך במקום פשוט לשים את הקישור ידני (אולי ממחשב לא אבל מפלאפון ודאי) ולכן אולי כדאי פשוט לשנות את התבנית. ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • י"א באייר ה'תש"ף • 08:03, 5 במאי 2020 (IST)

להתראות, שלום ולהתראות![עריכה]

יישר כח גדול על ההוספה בערך של ר' דוד לייב מקלר!. מסקרן אותי לדעת, היכן מצאת את הפרטים הנוספים על תולדות חייו? כיפת יחי - שיחה, 07:36, ט"ז באייר, ה'תש"ף

הספרים - בקטלוג ספריית ליובאוויטש. הפטירה העליה והצאצאים - חיפשתי את שמו באנגלית, והגעתי לכתבונת על פטירתו בניו יורק טיימס (או עיתון אמריקאי אחר). באגב, בחלק מהמקומות נקרא גם 'לואיס', ואני לא יודע אם זה אכן (גם) היה שמו, או שאיזה אמריקאי ראה שכתוב D.L. MEKLER, ופיענח איך שבא לו. ככלל, כשאני מחפש חומר על מישהו אני מחפש אותו בתצורות הכתיב השונות (מעקלער, מקלר, מעקלר, מקלער, וכיו"ב), באנגלית, ובעברית באותיות אנגליות. וזה בלי אוצר החכמה, בקשות מידידים מבינים, ודרכים נוספות שאפשר להשיג חומר. עוד לא מצאתי אדם שרציתי לכתוב עליו ערך ולא היה עליו שום מידע. השקעתי בזה אתמול זמן לאות הוקרה והערכה על הערך המושקע החשוב והמרתק. יישר כח! להתראות שחותם מחוץ לחשבונו - 08:33, י"ד בסיוון, ה'תש"ף (6 ביוני למניינם) , ימות המשיח


א. יש"כ. ב. יתכן שהשם לואיס היה שם מודרני שהוסיף לעצמו באמריקה, ואולי גם שם ספרותי. בכ"א, בכל המכתבים של הרבי הריי"צ וכן של הרבי הוא מכונה רק דוד לייב. כיפת יחי - שיחה, 12:25, ט"ז באייר, ה'תש"ף

ועד תלמידי התמימים[עריכה]

מדוע נמחק המשפט אודות ועד תלמידי התמימים שהוא עומד תחת הנהלת הישיבה כידוע? נוהלה ע"ז שיחה בדף השיחה אויפעפענען - שיחה, 22:16, י"ז באייר, ה'תש"ף 22:16, 11 במאי 2020 (IST)

כתבתי בתקציר העריכה. לא ראיתי שיש דיון. סליחה. חשבתי שזה נכתב רק משום שכך הם כותבים בפרסומים שלהם. מה שהיה בזמני, שלא היה שום קשר בין הועד לבין הישיבה, ובודאי שאנשי הועד לא פעלו תחתיהם. כאשר כותבים שמישהו פועל 'תחת' מישהו אחר, פירושו שהוא סר למרותו ואם זה שמעליו רוצה לפטר אותו או כל הוראה אחרת - הרי שהוא צריך להישמע לו. ושוב, ככל הידוע לי אין זה המצב ביחס בין הועד לבין הישיבה, ובמיוחד שלצערי אין בדיוק מושג של 'הנהלת הישיבה' כידוע ליודעים. והוא אשר שאלתי בתקציר העריכה - מי אלו הנהלת הישיבה שהועד 'תחתיהם', ובמה זה בא לידי ביטוי? לענ"ד חוץ מפרסומת אין בזה ולא כלום. להתראות - שיחה, 22:41, י"ז באייר, ה'תש"ף 22:41, 11 במאי 2020 (IST)
עניתי שם שהיא הייתה תחת ר' דוד רסקין וכיום תחת ר' שלמה זרחי שהם הם ההנהלה. היינו שזה בכל מקרה אומר הרבה יותר מאשר מש"כ לגבי את"ה שהם תחת ההנהלה. אוכל להחזיר המשפט? אויפעפענען - שיחה, 22:57, י"ז באייר, ה'תש"ף 22:57, 11 במאי 2020 (IST)
אוי, באמת. תחזיר כרצונך או שלא תחזיר כרצון משתמשים אחרים. לדעתי ברור שצריך להשמיט משניהם. אין זו אמת לפי כל אמת מידה, אבל גם לא מפריע לי שימשיך להיות כתוב משפט כזה בעוד מקום. אם יורשה לי להתעניין האם הינך כבר אחרי קבוצה והכרת מקרוב את הנפשות הפועלות ודרכי הפעולה? לומר שהארגונים פועלים 'תחת הנהלת ישיבות תומכי תמימים' זו בדיחה, ולצערי לא מהמוצלחות שבהן. להתראות - שיחה, 23:00, י"ז באייר, ה'תש"ף 23:00, 11 במאי 2020 (IST)

ווארט[עריכה]

אני מעלה תיכף ערך על ווארט (לחיים), אשמח שתכתוב את משפט הפתיח שלו. וכן תציין את מה שלא תמיד הוא ביחד הווארט והלחיים--לוי ק - שיחה, 07:37, כ"ו באייר, ה'תש"ף 07:37, 20 במאי 2020 (IST)

בוצע בוצעלהתראות - שיחה, 12:58, כ"ז באייר, ה'תש"ף 12:58, 21 במאי 2020 (IST)

תמונות[עריכה]

בתמונות האחרונות שהעלית לא הכנסת אותם לערכים באופן הרגיל מה שגרם שהתמונה תצא יותר גדולה המקובל וכו' [[קובץ:שם התמונה|שמאל|ממוזער|250px|תיאור התמונה]] תשתדל להכניס באופן הזה. ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 01:25 • כ"ז באייר ה'תש"ף

אני לא מעלה באמצעות אשף העלאת הקבצים, אלא מתוך דף העריכה עצמו (באמצעות אייקון התמונה, ואז 'העלאה'). אולי כדאי לשנות את הקוד של זה שהוא יכניס לכתחילה בצורה התקינה, או להגדיר שהצורה הרגילה שהוא מכניס, ההגדרות שלה יהיו תואמות לתמונות בשאר האתר. מקווה שלמרות העייפות הובנתי. להתראות - שיחה, 01:29, כ"ז באייר, ה'תש"ף 01:29, 21 במאי 2020 (IST)
ואולי בכלל החילוק הוא רק באייפון, כי במחשב אני לא רואה הבדל. להתראות - שיחה, 01:31, כ"ז באייר, ה'תש"ף 01:31, 21 במאי 2020 (IST)
אני לא מדבר על ההעלאה אלא על צורת ההכנסה לערך, אתה מכניס כך: [[קובץ:שם התמונה|ממוזער|תיאור התמונה]] במקום כך [[קובץ:שם התמונה|שמאל|ממוזער|250px|תיאור התמונה]] ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 05:02 • כ"ז באייר ה'תש"ף
זה אוטומטי. כך הוא מעלה. תנסה ותיווכח, ואז תחזור ותקרא ותבין את כוונתי. להתראות - שיחה, 12:57, כ"ז באייר, ה'תש"ף 12:57, 21 במאי 2020 (IST)
הבנתי מה הבעיה צריך לסדר את זה שהברירת מחדל תהיה בגודל הנכון, יש אפשרות לבחור גודל ויישור, הברירת מחדל של היישור היא בסדר והברירת מחדל של הגודל כנראה קצת גדולה אז צריך לבחור ידני ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 17:51 • כ"ז באייר ה'תש"ף

הפניה מוטעית[עריכה]

מדוע חיפוש רבי נחמן מברסלב מוביל כעת לברסלב ולא לנחמן מברסלב? אין לי את הידיעה בענין. תוכל לבצע זאת?--תיכף ומיד ממש! - שיחה, 14:00, כ"ח באייר, ה'תש"ף 14:00, 22 במאי 2020 (IST)

בוצע בוצע להתראות - שיחה, 20:58, א' בסיוון, ה'תש"ף 20:58, 24 במאי 2020 (IST)