שיחת משתמש:להתראות

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
תיבת ארכיון

כיתוב תמונה

א - ב - ג

מה שלומך ידידי?[עריכה]

ראיתי שהזכרת באתרנו את הפורום חכמתו ורצונו, ידוע לך מהו ענינו, מי עומד מאחוריו וכו'? אפשר במייל . ואם כבר מדברים: א) עריכתך בערך ספירת העומר מחכימה, ותהיה מחכימה יותר לו יצויינו לה מקורות. ב) מה דעתך על אירכוב דף זה? -- קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 20:20, כ"ב בניסן ה'תש"ף

א. אח שלי טוען שזה חבורת תמימים מהישיבה במגדל העמק. אם כן - אני מלא הערצה. יושבים שם חבר'ה רציניים ובעלי ידע רחב. אני חשבתי שזו קבוצת בחורים אחרי קבוצה ואפילו אברכים. יש שם אחד-שתיים שכותבים בשמם המלא, אולי תכיר אותם. אין לי באמת מושג. ב. שולחן ערוך אדמו"ר הזקן במקומו, ומכתב שהתפרסם בCOL. בעזרת השם, אם לא תשיג אותי. ג. בעזרת השם, אם לא תשיג אותי. נתונה לך הרשות... להתראות - שיחה, 08:42, כ"ג בניסן, ה'תש"ף 08:42, 17 באפריל 2020 (IST)
קרייזי אבאוט משיח, א - Yes check.jpg בוצע , ב- Yes check.jpg בוצע . אגב, דעתי כבר השתבשה מרוב שהשתמשה וממילא אינני מצליח להחזיק ראש מי מבעלי הניקים מחזיק איזה ניק, וממילא גם אם רציתי לא יכולתי לעשות זאת במייל. מה דעתך לעשות עבורי רשימה פרטית (ומתחייב שלא אעבירה הלאה בשו"א) עם פירוט הניקים שהינך מכיר (ובעזרת השם אחזיר לך רשימה דומה עם פירוט הניקים שאני מכיר)? אם מישהו מהרואים הודעה זו מתנגד - אשמח שיכתוב זאת כאן כדי שהרב קרייזי יוכל לא לכתוב לי את שמו. להתראות - שיחה, 23:04, כ"ח בניסן, ה'תש"ף 23:04, 22 באפריל 2020 (IST)
א-ב. יישר כח גדול. ואגב זאת יישר כח גם על עריכותך במסכת אבות הרווייה מקורות חשובים. ג. באמת התפלאתי ששכחת, בכל אופן שלחתי לך אימייל, עיי"ש. -- קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 11:23, כ"ט בניסן ה'תש"ף
מציע לבחור את המלחמות בערכים שנכתבו על ידי א' המיוחד וד"ל. פשוט לחכות עד שיהיה לו משהו אחר להתעסק בו ואז להחזיר את הערך לקדמותו... ואכהמ"ל. להתראות - שיחה, 14:20, כ"ט בניסן, ה'תש"ף 14:20, 23 באפריל 2020 (IST)
גם לי ידוע שזה תמימים ממגדל העמק. לא הבנתי כ"כ את ההתלהבות אבל פיין--חייל של המלך - שיחה, 20:43, ד' באייר, ה'תש"ף 20:43, 28 באפריל 2020 (IST)
התפעלתי מהתשובה המהירה הבהירה והמקיפה שקיבלתי על כמה מהשאלות. ייתכן שכל פרט בפני עצמו לא כל כך מעורר התפעלות, אבל השקלול עורר את התפעלותי. להתראות - שיחה, 21:02, ד' באייר, ה'תש"ף 21:02, 28 באפריל 2020 (IST)
ראיתי שהיה ביניכם איזה דיון אודות העריכות וכו' והזכירו את ענין העריכות המוטעות, אז רציתי להראות לכם דוגמא לחוסר בשימת לב שגרם לטעות מצחיקה, בערך ספר הזכרונות בפיסקא שעוסקת סביב תרגום הספר לאנגלית היה כתוב שר' ניסן מינדל הוא אשר תירגם את הספר לאנגלית, אך דא עקא שהעורך היקר רק ראה כנראה שיש מכתב של הרבי לר' ניסן שעוסק בתרגום הספר לאנגלית ולא טרח לפותחו, בגוף המכתב כתוב במפורש שאישתו היא זו שתירגמה את הזכרונות ולא הוא עצמו. מענין לענין שלא באותו ענין, ר' להתראות בא לי (באם מותר..) שתשלח לי גם את הרשימה דלעיל (סתם בשביל הסקרנות..). כיפת יחי - שיחה, 13:11, ט"ז באייר, ה'תש"ף

תבנית אנש[עריכה]

אם אתה מפנה ל{{אנש}}, מהראוי שתיצור אותה... -- קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 20:16, ד' באייר ה'תש"ף

הבעיה היא שאי אפשר להעלות תמונות. אתה צודק, במקום לחכות עד שתתוקן התקלה, אוסיף בינתיים את התבנית בלי תמונה. להתראות - שיחה, 20:41, ד' באייר, ה'תש"ף 20:41, 28 באפריל 2020 (IST)
יישר

מחיאת כף.png כוח! . ויה"ר שיתרפאו כל מחלות עם ישראל בקרוב ממש, ובכללם השבר הנ"ל. -- קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 20:59, ד' באייר ה'תש"ף

מה ההגדרה רבני ליטא?[עריכה]

אני לתומי חשבתי שרבי ליטא הכוונה אלה הנמנים על הזרם הליטאי..--חייל של המלך - שיחה, 13:01, ז' באייר, ה'תש"ף 13:01, 1 במאי 2020 (IST) אפשר לשלוח לך תמונה של השיעור חסידות בו משתתף שתשבץ בערך?--חייל של המלך - שיחה, 13:03, ז' באייר, ה'תש"ף 13:03, 1 במאי 2020 (IST)

לכן באמת בערך של פוברסקי לא מחקתי. כבר לא ידעתי להחליט. לדעתי זו לא הגדרה מדוייקת, אבל אולי זה מה שהתכוון מי שיצר את הקטגוריה. אין עיתותי בידי כעת לטפל בזה. מצטער. תוכל להחזיר בינתיים. להתראות - שיחה, 13:28, ז' באייר, ה'תש"ף 13:28, 1 במאי 2020 (IST)
כרגע אין אפשרות לאף אחד להעלות תמונה באף ערך. תוכל לשלוח ואעלה כשזה יתאפשר (יש לי תיקייה שלימה של תמונות שמחכה לזה). להתראות - שיחה, 20:10, ח' באייר, ה'תש"ף 20:10, 2 במאי 2020 (IST)

תורת חב"ד לבני הישיבות[עריכה]

נראה לי שבמקום הכיתוב 'באתר תורת חב"ד לבני הישיבות' ניתן ליצור סמליל כבשאר האתרים ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • ז' באייר ה'תש"ף • 23:24, 1 במאי 2020 (IST)

אני אכן באמצע להתלבט בענין. לעניות דעתי בכלל כל ענין הסמלילים צריך עיון, כיון שאם בדף אחד יש קישור לארבע אתרים שונים, זה יוצר מראה מבולגן בעין. להתראות - שיחה, 19:49, ח' באייר, ה'תש"ף 19:49, 2 במאי 2020 (IST)
אתה לא מתכוון לומר שאתה מתכנן לעבור על כל ערכי חב"דפדיה כדי להוריד את הסמלילים, נכון? ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • י' באייר ה'תש"ף • 04:31, 4 במאי 2020 (IST)
אני דווקא בהחלט חשבתי בכיוון. גם בויקיפדיה בהתחלה היו סמלילים, עד שקלטו שזה סתם מעמיס על העין. אם רוצים לעשות קידום מכירות לאינפו אפשר להשאיר את הסמליל שלהם, אבל לעשות סמליל לכל אחר נשמע לי מקושקש מידי. אם יוחלט שכן, לא צריך לעבור ערך ערך, אפשר לשנות את התבנית ובאופן אוטומטי זה יושמט מכל הערכים. להתראות - שיחה, 09:10, י' באייר, ה'תש"ף 09:10, 4 במאי 2020 (IST)
אם משנים נראה לי כדאי לשנות גם את אינפו. בכל אופן באמת אפשר לשנות את התבנית שכל פעם שיש את התבנית יצא 'באתר חב"ד אינפו' ואולי אפילו לעשות כמו בויקיפדיה - עם פרמטרים של תאריך, כותב הכתבה וכו' ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • י' באייר ה'תש"ף • 23:01, 4 במאי 2020 (IST)
זה שתי נושאים שונים. בעיקרון אמור להיות מתכנת שיוצר בוקמרקלרט (או איך שאומרים את זה, אני תמיד שוכח), שיודע לשאוב את הנתונים מהאתר וליצור מהם טקסט להדבקה בחב"דפדיה. פעם זה עבד. בלי קשר, צריך לעשות דיון על נראות התבניות ברגע שאנחנו מתחילים לקשר להרבה אתרים שונים. אולי יהיה מי שיחלוק עלי. להתראות - שיחה, 00:19, י"א באייר, ה'תש"ף 00:19, 5 במאי 2020 (IST)
אני רואה שכבר יש תבניות קישור מאתרים מסויימים כאן. צריך פשוט ליצור עוד למרות שבאמת צריך דיון אם נשתמש בזה ואם כן האם רק בזה (כמו בויקיפדיה) כי זה יותר מסובך במקום פשוט לשים את הקישור ידני (אולי ממחשב לא אבל מפלאפון ודאי) ולכן אולי כדאי פשוט לשנות את התבנית. ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • י"א באייר ה'תש"ף • 08:03, 5 במאי 2020 (IST)

להתראות, שלום ולהתראות![עריכה]

יישר כח גדול על ההוספה בערך של ר' דוד לייב מקלר!. מסקרן אותי לדעת, היכן מצאת את הפרטים הנוספים על תולדות חייו? כיפת יחי - שיחה, 07:36, ט"ז באייר, ה'תש"ף

הספרים - בקטלוג ספריית ליובאוויטש. הפטירה העליה והצאצאים - חיפשתי את שמו באנגלית, והגעתי לכתבונת על פטירתו בניו יורק טיימס (או עיתון אמריקאי אחר). באגב, בחלק מהמקומות נקרא גם 'לואיס', ואני לא יודע אם זה אכן (גם) היה שמו, או שאיזה אמריקאי ראה שכתוב D.L. MEKLER, ופיענח איך שבא לו. ככלל, כשאני מחפש חומר על מישהו אני מחפש אותו בתצורות הכתיב השונות (מעקלער, מקלר, מעקלר, מקלער, וכיו"ב), באנגלית, ובעברית באותיות אנגליות. וזה בלי אוצר החכמה, בקשות מידידים מבינים, ודרכים נוספות שאפשר להשיג חומר. עוד לא מצאתי אדם שרציתי לכתוב עליו ערך ולא היה עליו שום מידע. השקעתי בזה אתמול זמן לאות הוקרה והערכה על הערך המושקע החשוב והמרתק. יישר כח! להתראות שחותם מחוץ לחשבונו - 16:40, י"ד בשבט, ה'תשפ"א (27 בינו' למניינם) , ימות המשיח
א. יש"כ. ב. יתכן שהשם לואיס היה שם מודרני שהוסיף לעצמו באמריקה, ואולי גם שם ספרותי. בכ"א, בכל המכתבים של הרבי הריי"צ וכן של הרבי הוא מכונה רק דוד לייב. כיפת יחי - שיחה, 12:25, ט"ז באייר, ה'תש"ף

ועד תלמידי התמימים[עריכה]

מדוע נמחק המשפט אודות ועד תלמידי התמימים שהוא עומד תחת הנהלת הישיבה כידוע? נוהלה ע"ז שיחה בדף השיחה אויפעפענען - שיחה, 22:16, י"ז באייר, ה'תש"ף 22:16, 11 במאי 2020 (IST)

כתבתי בתקציר העריכה. לא ראיתי שיש דיון. סליחה. חשבתי שזה נכתב רק משום שכך הם כותבים בפרסומים שלהם. מה שהיה בזמני, שלא היה שום קשר בין הועד לבין הישיבה, ובודאי שאנשי הועד לא פעלו תחתיהם. כאשר כותבים שמישהו פועל 'תחת' מישהו אחר, פירושו שהוא סר למרותו ואם זה שמעליו רוצה לפטר אותו או כל הוראה אחרת - הרי שהוא צריך להישמע לו. ושוב, ככל הידוע לי אין זה המצב ביחס בין הועד לבין הישיבה, ובמיוחד שלצערי אין בדיוק מושג של 'הנהלת הישיבה' כידוע ליודעים. והוא אשר שאלתי בתקציר העריכה - מי אלו הנהלת הישיבה שהועד 'תחתיהם', ובמה זה בא לידי ביטוי? לענ"ד חוץ מפרסומת אין בזה ולא כלום. להתראות - שיחה, 22:41, י"ז באייר, ה'תש"ף 22:41, 11 במאי 2020 (IST)
עניתי שם שהיא הייתה תחת ר' דוד רסקין וכיום תחת ר' שלמה זרחי שהם הם ההנהלה. היינו שזה בכל מקרה אומר הרבה יותר מאשר מש"כ לגבי את"ה שהם תחת ההנהלה. אוכל להחזיר המשפט? אויפעפענען - שיחה, 22:57, י"ז באייר, ה'תש"ף 22:57, 11 במאי 2020 (IST)
אוי, באמת. תחזיר כרצונך או שלא תחזיר כרצון משתמשים אחרים. לדעתי ברור שצריך להשמיט משניהם. אין זו אמת לפי כל אמת מידה, אבל גם לא מפריע לי שימשיך להיות כתוב משפט כזה בעוד מקום. אם יורשה לי להתעניין האם הינך כבר אחרי קבוצה והכרת מקרוב את הנפשות הפועלות ודרכי הפעולה? לומר שהארגונים פועלים 'תחת הנהלת ישיבות תומכי תמימים' זו בדיחה, ולצערי לא מהמוצלחות שבהן. להתראות - שיחה, 23:00, י"ז באייר, ה'תש"ף 23:00, 11 במאי 2020 (IST)

ווארט[עריכה]

אני מעלה תיכף ערך על ווארט (לחיים), אשמח שתכתוב את משפט הפתיח שלו. וכן תציין את מה שלא תמיד הוא ביחד הווארט והלחיים--לוי ק - שיחה, 07:37, כ"ו באייר, ה'תש"ף 07:37, 20 במאי 2020 (IST)

Yes check.jpg בוצע להתראות - שיחה, 12:58, כ"ז באייר, ה'תש"ף 12:58, 21 במאי 2020 (IST)

תמונות[עריכה]

בתמונות האחרונות שהעלית לא הכנסת אותם לערכים באופן הרגיל מה שגרם שהתמונה תצא יותר גדולה המקובל וכו' [[קובץ:שם התמונה|שמאל|ממוזער|250px|תיאור התמונה]] תשתדל להכניס באופן הזה. ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 01:25 • כ"ז באייר ה'תש"ף

אני לא מעלה באמצעות אשף העלאת הקבצים, אלא מתוך דף העריכה עצמו (באמצעות אייקון התמונה, ואז 'העלאה'). אולי כדאי לשנות את הקוד של זה שהוא יכניס לכתחילה בצורה התקינה, או להגדיר שהצורה הרגילה שהוא מכניס, ההגדרות שלה יהיו תואמות לתמונות בשאר האתר. מקווה שלמרות העייפות הובנתי. להתראות - שיחה, 01:29, כ"ז באייר, ה'תש"ף 01:29, 21 במאי 2020 (IST)
ואולי בכלל החילוק הוא רק באייפון, כי במחשב אני לא רואה הבדל. להתראות - שיחה, 01:31, כ"ז באייר, ה'תש"ף 01:31, 21 במאי 2020 (IST)
אני לא מדבר על ההעלאה אלא על צורת ההכנסה לערך, אתה מכניס כך: [[קובץ:שם התמונה|ממוזער|תיאור התמונה]] במקום כך [[קובץ:שם התמונה|שמאל|ממוזער|250px|תיאור התמונה]] ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 05:02 • כ"ז באייר ה'תש"ף
זה אוטומטי. כך הוא מעלה. תנסה ותיווכח, ואז תחזור ותקרא ותבין את כוונתי. להתראות - שיחה, 12:57, כ"ז באייר, ה'תש"ף 12:57, 21 במאי 2020 (IST)
הבנתי מה הבעיה צריך לסדר את זה שהברירת מחדל תהיה בגודל הנכון, יש אפשרות לבחור גודל ויישור, הברירת מחדל של היישור היא בסדר והברירת מחדל של הגודל כנראה קצת גדולה אז צריך לבחור ידני ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 17:51 • כ"ז באייר ה'תש"ף

הפניה מוטעית[עריכה]

מדוע חיפוש רבי נחמן מברסלב מוביל כעת לברסלב ולא לנחמן מברסלב? אין לי את הידיעה בענין. תוכל לבצע זאת?--תיכף ומיד ממש! - שיחה, 14:00, כ"ח באייר, ה'תש"ף 14:00, 22 במאי 2020 (IST)

Yes check.jpg בוצע להתראות - שיחה, 20:58, א' בסיוון, ה'תש"ף 20:58, 24 במאי 2020 (IST)

ערכים מומלצים[עריכה]

העמדתי לדיון את חב"ד סטרשלה ואדמו"ר הריי"צ, צריך 3 שיאשרו להעמיד א"ז להצבעה, אני כבר הגהתי כמיטב יכולתי את הערכים, יש מצב שאתה מצטרף??? ||| חב"דניק ~ בית חב"ד פתוח ~ 15:48, 5 ביוני 2020 (IST)

לא קראתי לעומק, הערך על סטרשלה נחמד, אך לא ממצה. גם יש בו עדיין הפניות לערכים אדומים, והוא אפילו לא מוגה כל צרכו. בהבטה בעלמא (הראשונה שהעפתי על הדף) כבר הבחנתי בטעות כתיב "מסטשלה". זאת מלבד שהוא לטעמי קצר מידי. להתראות - שיחה, 11:37, ט"ו בסיוון, ה'תש"ף 11:37, 7 ביוני 2020 (IST)

פנחס זאב וולף מרוזוב[עריכה]

ערך שיש מה לכתוב עליו זה תחליף לחשיבות? או שהערך באמצע עבודה או שלא הבנתי את החשיבות או שבאמת אין חשיבות ע"פ הכללים. תוכל להסביר? ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 16:12 • י"ז בסיוון ה'תש"ף

אחרי ההוספות האחרונות זה כבר נראה הרבה יותר טוב ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 16:43 • י"ז בסיוון ה'תש"ף
הבעתי כבר את דעתי פעמים רבות שאכן יש 2 מסלולים לדף חשיבות. כיון שלדעתי האנציקלופדיה אמורה לכלול את כל המידע החב"די, אפשרות אחת שמזכה בערך זה נושא או נשוא מרכזי וחשוב, אפילו אם המידע עליו לצערנו דל, ואפשרות שניה היא אדם או מושג שעובר רף חשיבות מאוד בסיסי, אך הערך כתוב בצורה מקיפה ומכבדת. להתראות - שיחה, 20:03, י"ז בסיוון, ה'תש"ף 20:03, 9 ביוני 2020 (IST)
צודק, רק שבהתחלה זה היה נראה שאפילו חשיבות בסיסית אין לו - מחנך מקראון הייטס.. ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 23:09 • י"ז בסיוון ה'תש"ף

בערך של ישעיה גופין[עריכה]

א. מאיפה הבאת את זה שהם ברחו בבריחה הגדולה? יש לזה מקור? ב. הם היו בכלל בטשקנט, ולא בסמרקנד (או עכ"פ אחרי סמרקנד). שים לב, ציטוט מתוך האתר 'הקשר הרב דורי': "הולדת בנו (סבא) בשנת תש"ה בעיר טשקנט שבבוכרה, נולד סבי הרב שניאור זלמן גופין, משפיע ראשי בישיבת תומכי תמימים המרכזית שבכפר חב"ד. כשסבי היה בן שלוש, הפליגו הוא ומשפחתו לצרפת ומשם לארץ ישראל לכפר חב"ד. בהפלגתם מצרפת לישראל, סבי שהיה בן שלוש שיחק בכובעו כאילו היה זה צלחת מעופפת, ופתאום נפל הכובע לים. עלייתו ארצה בשנת תש"ט, בהגיעם לארץ ישראל, הם קיבלו בית למגורים בכפר חב"ד, שהיה יישוב ערבי הנקרא אז בשם 'ספריה'. כל משפחה קיבלה בית ערבי נטוש וישן, ללא חשמל, גז וטלפון. בתקופה זו היו משתמשים בעששיות נפט לתאורה, ובנפט להדלקת אש לבישול. לאחר כמה שנים, עברו למקום מגורים מסודר. התחבורה בכפר הייתה סוס ועגלה"

תעדכן אותי אם יש לך מקורות אחרים. כיפת יחי ~ בסוד שיח ~ 21:54, ו' בתמוז, ה'תש"ף (28 ביוני למניינם), ימות המשיח

לא זוכר. כנראה היה כתוב היכן-שהוא. לא היה לי ידע מוקדם עליו בשעה שכתבתי. אם יש לך מקור - תשנה. ההפלגות לצרפת והיציאה בשנים אלו ממסך הברזל - היתה על ידי יוצאי רוסיה תש"ו-תש"ז, לא ידוע לי על חסידים אחרים שיצאו באופנים אחרים והמשיכו באותה דרך. האתר הקשר הרב דורי זה בעצם כתיבה של ילדות (בחב"ד זה פועל בעיקר בבתי ספר בנו) בגילאי בת מצווה ומטה. לא בדיוק מקור מהימן להסתמך עליו באופן בלעדי, במיוחד כשזה לא סותר את מה שכתוב אלא מקסימום מוסיף פרטים... להתראות - שיחה, 06:43, י"ג בתמוז, ה'תש"ף 06:43, 5 ביולי 2020 (UTC)

אפשר עזרה?[עריכה]

תוכל בבקשה לסדר את הדף הזה שיצרתי שייראה יותר נורמלי? (צריך לטפל גם בקריאה נוספת והערות שוליים). יישר כח מראש --תיכף ומיד ממש! - שיחה, 14:14, ח' בתמוז, ה'תש"ף 14:14, 30 ביוני 2020 (UTC)

ברוך השב[עריכה]

העריכה שלך אתמול היתה מורגשת. מחכים לך שוב! ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 17:00 • ח' בתמוז ה'תש"ף

אם אפשר:[עריכה]

הסבר למילים הבאות והקשרם כאן:

"כשלמדתי בישי"ק הרב אורי מרדכי ליפש עבר על הספר מעשה מלך שיצא לאור באותה תקופה והעיר את הערותיו. כשהוא הגיע לקטע בו כתוב שהרבי לא תוחב את רצועות התפילין בגארטל, הוא הוסיף "וגם לא בשעון ולא בעניבה...". וד"ל.".

בברכה, קודש לנשיא הדור! - שיחה, 13:56, כ"ב בתמוז, ה'תש"ף.

כתב בציניות, וכוונתו שאין צורך לשלול דבר פשוט שכזה, לדעתו. להתראות - שיחה, 20:16, כ"ג בתמוז, ה'תש"ף 20:16, 15 ביולי 2020 (UTC)

מעשי ידי להתראות[עריכה]

ב"ה

נתקלתי בערך מזמור תהלים אישי, ונהנתי, בדקתי מי העורך העיקרי, וכל כך לא התפלאתי שזה מעשה ידי להתראות... ישר כח. הצלחה. א' מחב"ד - שיחה, 15:44, ו' באב, ה'תש"ף 15:44, 27 ביולי 2020 (UTC)

פתגם חסידי[עריכה]

אשמח שתכנס לדף מיוחד:קטגוריות מבוקשות ותטפל בעניין הפתגמים... | נכתב בשעה 18:57 ע"י חבר - היום, י"ח באב ה'תש"ף (תש"פ) מגיע משיח.

נותן לך את מלוא הקרדיט לטפל בזה... להתראות - שיחה, 19:06, י"ח באב, ה'תש"ף 19:06, 8 באוגוסט 2020 (UTC)
איני יודע כיצד | נכתב בשעה 19:10 ע"י חבר - היום, י"ח באב ה'תש"ף (תש"פ) מגיע משיח.
לפתוח את הקטגוריות? למחוק אותם מהדפים? | נכתב בשעה 07:44 ע"י חבר - היום, כ"א באב ה'תש"ף (תש"פ) מגיע משיח.
לפתוח ולקשר לקטגוריות אב. יישר כח. להתראות - שיחה, 10:28, כ"א באב, ה'תש"ף 10:28, 11 באוגוסט 2020 (UTC)
Yes check.jpg בוצע , רק תשתדל לעשות שם סדר יום אחד. | נכתב בשעה 10:39 ע"י חבר - היום, כ"א באב ה'תש"ף (תש"פ) מגיע משיח.
אגב, אשמח לעזרתך עם הדף משתמש:חבר/חב"דפדיה | נכתב בשעה 10:51 ע"י חבר - היום, כ"א באב ה'תש"ף (תש"פ) מגיע משיח.

שלום שלום[עריכה]

טוב לראותך בימים קשים אלו. בהצלחה רבה בהמשך פעילותך כאן ובכלל. -- קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 18:02, כ"א באב ה'תש"ף

אשמח להבין למה כוונת כת"ר קשים? מבחינת הערכים החדשים מרמה ג' שנוצרים כאן על ימין ועל שמאל ומועתקים מקליפה ועוד? ~ חב"דניק ~ בית חב"ד פתוח ~ 18:48, כ"א באב, ה'תש"ף

בת מלך[עריכה]

איך עדיין אין על הארגון הזה ערך? הוא הרבה יותר חשוב מהפנסאים לדוגמא, תוכל קחת את זה על עצמך? | נכתב בשעה 10:37 ע"י חבר - היום, כ"ג באב ה'תש"ף (תש"פ) מגיע משיח.

לא. אני משתדל בדרך כלל לכתוב ערכים שקרובים יותר אל ליבי או אל תחומי ההתעניינות שלי, ועכ"פ שנכנסים בגדר לימוד תורה... להתראות - שיחה, 10:44, כ"ג באב, ה'תש"ף 10:44, 13 באוגוסט 2020 (UTC)
חבר. במה הוא יותר חשוב מהפנסאים? בכל אופן, טוב מאוחר מלעולם לא... גוט שבת! להתראות - שיחה, 13:09, כ"ו בחשוון, ה'תשפ"א 13:09, 13 בנובמבר 2020 (UTC)
שכויח!! בכך שהוא זכה לברכת הרבי ¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 13:12 - היום, כ"ו בחשוון תשפ"א מגיע משיח.
לא בא להגיד שארגון כזה או אחר הוא יותר חשוב, אבל לענ"ד מי שנולד אחרי תשס"ח והקים ארגון שמתמסר לרבי בלב ונפש, חשוב לא פחות מארגון שהוקם בתשי"א וקיבל מהרבי עשרות מענות ויחס אישי ואחרי זה התחיל להילחם ברבי. לא מדבר ספציפית לא על הארגון הזה ולא על הארגון הזה, אלא על העיקרון, שמה שהופך ארגון לחשוב זה לא מה שהוא עשה פעם, אלא מה שהוא עושה היום. לחיים ולברכה! להתראות - שיחה, 13:15, כ"ו בחשוון, ה'תשפ"א 13:15, 13 בנובמבר 2020 (UTC)
הבנתי, ובלי קשר, היום גם הם וגם הפנסאים מביאים לרבי המון נחת, כידוע. תבנית לחיים.pngלחיים ¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 13:22 - היום, כ"ו בחשוון תשפ"א מגיע משיח.

יש לך מושג?[עריכה]

תומכי תמימים מוריסטון נסגרה בתשע"ו או שעדיין קיימת? כיפת יחי ~ בסוד שיח ~ 19:38, כ"ג באב, ה'תש"ף (13 באוג' למניינם), ימות המשיח

סליחה על העתרבות אך היא הייתה קיימת לפחות עד שנת תשע"ט. (מאז אני כבר לא מעודכן)--קונטרס החלצו. - שיחה, 20:16, כ"ג באב, ה'תש"ף 20:16, 13 באוגוסט 2020 (UTC)
אני כמעט בטוח שקיימת... ~ חב"דניק ~ בית חב"ד פתוח ~ 20:38, כ"ג באב, ה'תש"ף
מה קורה איתכם? בטוח קיימת, לעולם ואעדא' מחב"ד - שיחה, 20:40, כ"ג באב, ה'תש"ף 20:40, 13 באוגוסט 2020 (UTC)
א' מחב"ד שליט"א, השאלה אם מוריסטון בלי מיילך נחשבת מוריסטון... זה כמעט כמו כפר חב"ד בלי המנוע של הפריזידר קריצה.jpg . להתראות - שיחה, 05:59, כ"ו באב, ה'תש"ף 05:59, 16 באוגוסט 2020 (UTC)

מיל[עריכה]

יש לך אולי במקרה מיל? חסיד של הרבי  •  פארבריינגען חסידי  •  חב"ד על הזמן שלנו! 19:00, 15 באוגוסט 2020 (UTC)

כתובת אימייל? בוודאי. מעדיף שלא לכתוב אותה במקום הנגיש לכולם. רוב המשתמשים כאן יודעים את זהותי, ותוכל לבקש מהם בשמחה את האימייל שלי. לדוגמא תוכל לשאול את אחד הניקים הבאים: שיע, קרייזי, חלוקת קונטרסים, כתית למאור (אם יש לך את האימייל שלהם). להתראות - שיחה, 05:57, כ"ו באב, ה'תש"ף 05:57, 16 באוגוסט 2020 (UTC)
הם נתנו לי את המיל אך זה לא נותן לי לשלוח.. אשמח אם תוכל אתה לשלוח לי אימייל למיל שלי המופיע בראש דף השיחה שלי.. בברכה עצומה, חסיד של הרבי  •  פארבריינגען חסידי  •  חב"ד על הזמן שלנו! 13:51, 16 באוגוסט 2020 (UTC)

זושא קורניצער[עריכה]

יש לך מושג ופרטים על ר' זושא קורניצער או ר' זלמן בוליער (חסידים מתקופת אדמו"ר האמצעי)? --לוי ישראל - שיחה, 14:00, כ"ו באב, ה'תש"ף 14:00, 16 באוגוסט 2020 (UTC)

אם יש לך כח וידע[עריכה]

לכתוב ערך על זיגמונד פרויד. כיפת יחי ~ בסוד שיח ~ 19:48, כ"ו באב, ה'תש"ף (16 באוג' למניינם), ימות המשיח

בעבודה מתיישנת[עריכה]

ConstructionClock.PNG
שלום, הצבת תבנית {{בעבודה}} על הערך תל ציון ולא ערכת אותו כבר זמן רב. ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת למרבה הצער לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה,

ConstructionClock.PNG
שלום, הצבת תבנית {{בעבודה}} על הערך רפאל מרדכי שניאורסון ולא ערכת אותו כבר זמן רב. ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת למרבה הצער לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, | נכתב בשעה 08:52 ע"י חבר (שיחה) - היום, כ"ז באב תש"פ מגיע משיח.

שלום וברכה[עריכה]

האם אפשר לקבל את המייל שלך?--סמליל.png חסיד ליובאוויטש · שיחה · עושים סדר בליובאוויטש 18:24, 9 בספטמבר 2020 (UTC)

לרוב המשתמשים הפעילים יש אותו. תפנה באימייל לאחד מהמשתמשים שאתה מכיר ותבקש ממנו. להתראות - שיחה, 09:39, כ"א באלול, ה'תש"ף 09:39, 10 בספטמבר 2020 (UTC)
נסיתי ולא הצלחתי, תפנה אז בבקשה למייל (הבדוי) שלי: zal770770@gmail.com--סמליל.png חסיד ליובאוויטש · שיחה · עושים סדר בליובאוויטש 09:45, 10 בספטמבר 2020 (UTC)

הקובץ מיכלא דמיהמנותא[עריכה]

הצבת אותו בערך, אך עוד לא העלת אותו. פה--יוסי מ.וקרא זה אל זה • כ"ו באלול ה'תש"ף • 15:10, 15 בספטמבר 2020 (UTC)

ערכת עכשיו בדף מצה שרויה, מה שהזכיר לי.... ¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 17:08 - היום, כ"ד בחשוון תשפ"א מגיע משיח.
Yes check.jpg בוצע . זכרון נפלא. בהצלחה! להתראות - שיחה, 06:51, כ"ה בחשוון, ה'תשפ"א 06:51, 12 בנובמבר 2020 (UTC)

פתגמים[עריכה]

ראיתי שאתה מייד פעם מוסיף תבנית של פתגמים חסידיים, יש לזה שימוש בחב"דפדיה, כי אם לא זה מיותר, או שיוסיפו את זה לעמוד הראשי --שמואל חיים 4.pngשיחה 08:26, 18 באוקטובר 2020 (UTC)

זה יתווסף כשיהיה מספיק ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 13:11 • ל' בתשרי ה'תשפ"א
יש כבר 200 --שמואל חיים 4.pngשיחה 08:00, 19 באוקטובר 2020 (UTC)
בזמנו דובר על פתגם לכל יום. כולל שנה מעוברת. 395, אנחנו הגענו לחצי. מה גם שלא באמת כל הפתגמים עברו הגהה וראויים להופיע בעמוד הראשי של חב"דפדיה. אני מדבר גם על פתגמים שאני עצמי הוספתי כי התלהבתי כשראיתי אותם, אבל ייתןכ וכעת כשאחזור ואשתכל על הפתגם מנקודת מבט של מבקר חיצוני כפתגם שאמור להופיע במקום ייצוגי, אגיע למסקנה שזה ארוך / לא מובן / לא מתאים. להתראות - שיחה, 18:51, א' בחשוון, ה'תשפ"א 18:51, 19 באוקטובר 2020 (UTC)
אפשר לעשות כמו שעושים בהידעת, ומתי שיהיה מספיק נעשה את זה יומי -- שמואל חיים (שיחה) 06:35, 1 בנובמבר 2020 (UTC)

מיזם דבר מלכות[עריכה]

אשמח באם תיטול חלק במיזם החדש, או עכ"פ תגיד מה לדעתך יש לתקן/להוסיף. --בהצלחה לכולנו!יוסימ. • א' בחשוון ה'תשפ"א

יוסי מ.: דבר ראשון יישר כח גדול. ענינים אלו הם עיקר מטרתה של חב"דפדיה, הפצת המעיינות. כל המסביב זה רק 'בית יד' שדרך זה יגיעו גם לערכים החשובים שבאמת מביאים את משיח. דבר שני, אם ביקשת הצעות, אזי כמו שעשיתי בוירא, אפשר להוסיף בכל שבוע גם את ה'מדקדקים' וקישורים להגיגים סביב השיחה. כמו כן קישורין גליון הזמן גרמא וחדור בדם שסוקרים את המאורעות מאחורי השיחה (וכמובן אם יש זמן וכח - להעתיק מתוכם ולערוך כראוי את הרקע מאחורי התייחסויות שונות של הרבי בשיחה). ככלל, כדי לעצב קצת יותר את הפיסקא של קישורים חיצוניים, ולדוגמא לעשות שורה אחת של קישורים לדברי הרב, ובאמצעות  •  להבדיל בין הקישורים: אידיש  •  לשון הקודש  •  בלתי מוגה וכיו"ב. זה יותר נעים לעיניים ולא נראה מרוח. בהצלחה מופלגה! להתראות - שיחה, 06:57, כ"ה בחשוון, ה'תשפ"א 06:57, 12 בנובמבר 2020 (UTC)

יעקב יצחק וויס[עריכה]

החלטתי להטיל עליך את משימת הרחבת הערך! יש מצב? יש עוד המון מה להוסיף. יש בספר הרב אשכנזי כמה עובדות וסיפורים, אבל אני מאמין שיש עוד חומר באתרים.

אגב, פתחתי את הדף משתמש:חבר/עקיבא גולדשמיד אם יש לך מה להוסיף, שכויח! ¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 22:55 - היום, ד' בחשוון תשפ"א מגיע משיח.

עקיבא גולדשמיד Yes check.jpg בוצע . לא מכיר אותו בכלל למרות שהסתובבתי במגדל העמק לא מעט שנים... להתראות - שיחה, 06:58, כ"ה בחשוון, ה'תשפ"א 06:58, 12 בנובמבר 2020 (UTC)

חיים דרוקמן[עריכה]

בהמשך למה שכתבתי לך כאן הוסיף שלעניין מנהלת הגיור (אתה שולט בחומר? קריצה.jpg ) אפשר לראות בדף אברהם שרמן ראה קישורים חיצוניים שם. עוד כמה עניינים: אצל הרבי (קישור לאתר חב"ד אינפו) עם הרב ווילשאנסקי בחתונה (קישור לאתר חב"ד אינפו) קורא ללמוד רמב"ם (קישור col) עם בן הדוד ממוצקין (קישור col) כדאי להזכיר את קרבת משפחתם. הצלחה רבה! ¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 22:35 - היום, ז' בחשוון תשפ"א מגיע משיח.

בגל שראית שהתמהמהת פתחתי את משתמש:חבר/חיים דרוקמן אשמח שתעבור על זה ¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 12:20 - היום, כ"ב בחשוון תשפ"א מגיע משיח.
יישר כח גדול על הערך הנפלא. להתראות - שיחה, 06:58, כ"ה בחשוון, ה'תשפ"א 06:58, 12 בנובמבר 2020 (UTC)

העברה[עריכה]

חובה שיהיה סוגריים בדף דוב בעריש וידנפלד (הגאון מטשיבין) או שמספיק לעשות הפניה? כדאי למעט בסוגריים בשמות של ערכים כדי להקל על החיפוש ועל כמות ההפניות ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 11:57 • י' בחשוון ה'תשפ"א

השם של הדף זה מה שמקדם את העמוד בחיפוש גוגל. אף אחד לא יחפש 'דב בעריש וידנפלד'... אם כבר ויינפלד, וגם זה לא מסתבר. אם רוצים שאדם שמחפש הגאון מטשעבין יגיע אלינו, זה צריך להיות שם הדף. וראיה לדבר: חיפשתי ביום ההילולא את הדף שלו, ולא מצאתי דרך גוגל... להתראות - שיחה, 17:39, י"ג בחשוון, ה'תשפ"א 17:39, 31 באוקטובר 2020 (UTC)
כתבתי לך ע"פ מה שמופיע כאן שכדאי שלא להכניס סוגריים בשמות של הערכים (גם ללא קשר של חיפוש גוגל). בכל אופן, אם השם שלו לא מוכר אפשר לכתוב בשם הערך את הכינוי שלו ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 23:44 • י"ג בחשוון ה'תשפ"א
אם יש שם נוסף שאנשים עלולים לחפש אפשר ליצור דף הפניה. הסיבה שכשחיפשת לא מצאת את הערך הוא כי אין הפניה מהדף הגאון מטשעבין (כמו שאתה אומר שחיפשת). אני חיפשתי עכשיו את המילים הגאון מטשיבין (יש כזה דף הפניה), וגוגל הציג אותו כתוצאה שלישית ורביעית (אחרי ויקי וחב"ד אינפו). אגב, זה בדיוק המטרה של דפי הפניה. בברכת הגאולה השלמה -- חלוקת דולרים מאחדת את העם * פינת החי * 00:40, י"ד בחשוון, ה'תשפ"א (1 בנוב' למניינם), ימות המשיח
זה כמובן לא סותר את הנכתב קודם, שיש להעדיף את הורדת הסוגריים בשם הערך ולקרוא לו בשם המוכר (אם הוא לא מוכר בשם המלא), זה כמובן נכתב בקישור שהבאתי ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 04:39 • י"ד בחשוון ה'תשפ"א
חלוקת קונטרסים בכל מקרה תעשה החלפת טקסט להפניות, אם אתה מבין למה אני מתכוון ¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 04:38 - היום, ט"ו בחשוון תשפ"א מגיע משיח.
לא עקרוני בכלל מבחינתי, אבל סתם להבין כללים בסיסיים: א. אי אפשר ששם של דף יהיה הכינוי של האדם. ב. הסיבה שלא מכניסים סוגריים זה בגלל שזה לא מקובל באנציקלופדיה. עם זאת, כמו שמכניסים סוגריים שמסבירות על מי מדובר (לדוגמא: מאיר אשכנזי (כפר חב"ד)), כך גם פה. והנראה לענ"ד כתבתי. להתראות - שיחה, 08:15, ט"ז בחשוון, ה'תשפ"א 08:15, 3 בנובמבר 2020 (UTC)
אני לא יודע היכן מצאת את הכללים, יש את הדף שהבאתי בו נכתב שיש לקרוא לערך בשם המוכר אם שמו המלא לא מוכר וכפי שנמצא הרבה באתר (רש"י, הגאון מווילנא ועוד.) ובאתרי אנציקלופדיה אחרים. הדוגמה שהבאת היא משם שקיים פעמיים ומחוסר ברירה שמים סוגריים אבל שם שישנו פעם אחת - מומלץ בהחלט להוריד אותם. בנוגע לפועל השם של הערך המדובר לא מוכר בשם המלא ולא בכינוי ולכן כדאי לשים הפניה מהכינוי לשם המלא ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 05:24 • י"ז בחשוון ה'תשפ"א
אם זה לא כתוב, אז תכתוב... זה כללי הגיון בסיסיים לענ"ד, שמהם נגזרים הכללים השונים. וממילא אין מה להיצמד למה שכתוב שם ומותר להפעיל הגיון. הכיוני דווקא מוכר (למי שמחפש אותו) והשם - כמעט ולא. קח לדוגמא ערך על החפץ חיים, מה לדעתך צריך להיות שם הדף? להתראות - שיחה, 07:09, י"ח בחשוון, ה'תשפ"א 07:09, 5 בנובמבר 2020 (UTC)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── א. כללי המדיניות מחייבים גם כשההגיון הבסיסי (שלך) חושב אחרת. אם אתה באמת חושב שהמדיניות לא נכונה/מתאימה/הגיונית אתה מוזמן לפתוח על זה דיון, וכשתצליח להשיג רוב לשיטתך המדיניות תשתנה. (המדיניות בחב"דפדיה גם ככה חלקית, לפחות נשמור על מה שכבר יש {{מתחנן}}). ב. אם הכינוי באמת מוכר אז שם הדף צריך להיות הכינוי בלבד (כמו שכתוב במדיניות) והשם המלא יהיה דף הפניה - כמובן שעל שתי הדפים להיות בלי סוגרים. ג.גם שם הערך על החפץ חיים צריך להיות 'החפץ חיים', והדף 'ישראל מאיר הכהן' צריך להיות דף הפניה. (הפוך מעכשיו). בברכת הגאולה השלמה -- חלוקת דולרים מאחדת את העם * פינת החי * 08:22, י"ח בחשוון, ה'תשפ"א (5 בנוב' למניינם), ימות המשיח

אל כללי ההיגיון מקשיבים במקרים בהם לא נקבעה מדיניות אך הם לא יכולים לסתור אותה במקרים בהם היא כבר נקבעה ע"פ כללי ההיגיון. לגבי הערך 'ישראל מאיר הכהן', כנראה שקראו לו כך מאחר שגם בויקי קוראים לו כך ושם זה כי יש גם ספר, קיבוץ, ושיר באותו שם אז קראו לו בשם המלא. ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 01:50 • י"ט בחשוון ה'תשפ"א
כהרגלי, את הזמן המועט שאין לי, אשתדל להשקיע בכתיבת תוכן ולא בבזבוז זמן על כללים. כנ"ל, לא עקרוני אצלי. הנראה לענ"ד כתבתי, והבוחר יבחר. להתראות - שיחה, 08:15, כ"א בחשוון, ה'תשפ"א 08:15, 8 בנובמבר 2020 (UTC)

משתמש:נאור חיים/שיר חב"דפדיה[עריכה]

האם זה בסדר? כמדומני שאתה קשור לדבר...--בברכת התורה, נאור חיים חדר ועידה 17:42, 31 באוקטובר 2020 (UTC)

מה שקשור אלי - בשמחה. להתראות - שיחה, 08:21, י"ד בחשוון, ה'תשפ"א 08:21, 1 בנובמבר 2020 (UTC)

שלום עליכם[עריכה]

שלום להתראות, האם תוכל לעזור לי בפורטל:הפצת המעיינות? להוסיף קטעי הידעת, וכו'? אשמח מאוד. פולעהערות התמימים ואנ"שב"ה, היום , כ"ד בחשוון ה'תשפ"א , משיח מתגלה! 15:26, 11 בנובמבר 2020 (UTC)

מי שלא הספיק להכיר את דעתי, שכל אחד עורך באשר ליבו חפץ, וממילא העבודה נעשית ביתר תענוג. לכשעצמי איני רואה תועלת גדולה בפורטלים, וממילא אין לי חשק להשקיע את הזמן דווקא בהם. אם לצורך הפורטל אתה נתקל בערך חסר או בהיעדרו של ערך נצרך, אשמח אם תכתוב לי ואשתדל לכתוב / למלא אותו. להתראות - שיחה, 17:00, כ"ד בחשוון, ה'תשפ"א 17:00, 11 בנובמבר 2020 (UTC)

סליחה על ההפרעה, אבל...[עריכה]

הייתי שמח שתיהיה החונך שלי בתחילת דרכי בחבדפדיה! ידע חסידי - שיחה, 15:41, כ"ד בחשוון, ה'תשפ"א 15:41, 11 בנובמבר 2020 (UTC)

לא מפריע. כשיש לי זמן, אני כותב מה שאני חושב לנכון. מהסיבה הפשוטה שאני לא תמיד זמין ופנוי בשל שלל סיבות, עדיף שתמצא מישהו אחר. אני לכשעצמי אשתדל לנסות לעקוב אחרי עריכות שלך ולהגיב ולהדריך כפי מיסת הזמן. להתראות - שיחה, 16:59, כ"ד בחשוון, ה'תשפ"א 16:59, 11 בנובמבר 2020 (UTC)

ישר כח[עריכה]

הפתעת כאן בשליפת ערכים כאילו הכנת אותם בכל תקופת הקורונה ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 06:43 • כ"ו בחשוון ה'תשפ"א

כך אתה חושד בי? פשוט יש לי כעת גישה נוחה יותר. זה 'הסוד' הגדול. להתראות - שיחה, 07:40, כ"ו בחשוון, ה'תשפ"א 07:40, 13 בנובמבר 2020 (UTC)

בקשה[עריכה]

אבקש מכבודו, להשתתף במיזם משתמש:פולע/חב"דפדיה:מיזמים/ל"ט אבות מלאכה ולתת את דעתו על המיזם. (ערכים זה החלק שלך..) בברכה, פולע (שיחה) ▪ כי קרוב אליך הדבר מאודב"ה, היום , כ"ו בחשוון ה'תשפ"א , משיח מתגלה! 12:22, 13 בנובמבר 2020 (UTC)

תוכל? פולע (שיחה) ▪ כי קרוב אליך הדבר מאודב"ה, היום , כ"ו בחשוון ה'תשפ"א , משיח מתגלה! 13:14, 13 בנובמבר 2020 (UTC)
עיין 4 פסקאות למעלה, תחת הכותרת "שלום עליכם"... להתראות - שיחה, 16:10, כ"ז בחשוון, ה'תשפ"א 16:10, 14 בנובמבר 2020 (UTC)
אכן עיינתי, וכתוב שם שכבודו אוהב לערוך את אשר ליבו חפץ, ואהוב ליצור ערכים.. פולע (שיחה) ▪ כי קרוב אליך הדבר מאודב"ה, היום , כ"ז בחשוון ה'תשפ"א , משיח מתגלה! 16:20, 14 בנובמבר 2020 (UTC)
אז אכתוב ברור יותר, אני אוהב לכתוב ערכים, ושמח לקבל הצעות, אך אם כתבו לי הצעה ולא התייחסתי אליה, כנראה שכעת אין את נפשי לעסוק בערכים ספציפיים אלו, ומשכך - כנראה ותזכורת נוספת לא תועיל (לפעמים אני מתעורר מעצמי לעסוק בערך מסויים, כגון בת מלך שבשעת הבקשה לא התחשק לי וכעת כן, אבל התזכורות לא אלו שמשנות את העניין שלי בערך כזה או אחר). ככלל, מעניין אות יותר ערכי חסידות היסטוריה ואישים מאשר ערכי נגלה. להתראות - שיחה, 18:22, כ"ז בחשוון, ה'תשפ"א 18:22, 14 בנובמבר 2020 (UTC)

אני חופר לך....[עריכה]

אבל תוכל ליצור ערך על לוי שם טוב (בן אברהם יצחק)? ¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 08:03 - היום, כ"ט בחשוון תשפ"א מגיע משיח.

ואהבת לרעך כמוך[עריכה]

באתי לתרום לאתר מרצון לשפרו, ושיפרתי ויצרתי ערכים שרובם באתר גאולה אור אין סוף - עם קישור לאתר כמו שעושים בשאר הערכים. אך למרבה הפלא, קיבלתי הודעות ממך (ועם עוד משהו בדיוק בסגנון שלך) בחריפות ובגנאי שגרמו לעזיבתי (כנראה לצמיתות) מהאתר. חשבון נפש לא תזיק והתנצלות מצדך כבר לא תועיל. חבל שכך משתמש וותיק מתנהג. לדעתי זה לא מתאים מה שעשית, וייתכן ואני טועה. שלום. אור וחיות - שיחה, 16:47, י"ב בכסלו, ה'תשפ"א 16:47, 28 בנובמבר 2020 (UTC)

אור וחיות שליט"א, שלום וברכה. אכן יש לי קשר קרוב מאוד עם המשתמש השני שמקדיש שעות רבות בשביל לשפר את ערכי התניא וערכי החסידות באתר מתוך השקעה אמיתית של שעות אין ספור, והיות ואני זה שעסקתי ב'גיוס' שלו והוא גם היה מתוסכל, זה התבטא גם בהודעות שלי. אולי אכן לא עקבתי מספיק אחרי שאר העריכות שלך, אבל העריכות שעליהם הגבתי, לא היה בהם שום הוספה משלך, אלא רק העתקה מילה במילה ועל כך הגבתי את מה שהגבתי. כמובן שלא היתה לי שום כוונה לפגוע (ולמיטב זכרוני גם לא כתבתי באופן אישי, אלא רק כתבתי את דעתי על עריכות מסוג זה, ואינני חוזר בי) ואני מתנצל ומבקש את סליחתך. בעבר הופיע בדף המשתמש שלי תובנה, שהמשפט "אהוב את הביקורת" כוונתו העיקרית הוא "אהוב לקבל את הביקורת" ולא להעניק אותה, ואכן לא היה לי שום תענוג ממתיחת הביקורת, ויודעי ומכירי באתר יעידו שבדרך כלל אני זה שמגן על עורכים חדשים שהניסוח שלהם לא מספיק אנציקלופדי או שעוסקים בנושאים שוליים וכדומה וממה לא אוהב את זה שמבקרים כל מבקר חדש, אבל כאן מדובר על סגנון 'עריכה' של העתקות - חרגתי מהרגלי, ואף שאני מיצר על כך שנפגעת ועל כך שאנו מפסידים כח עזר חשוב לאתר בעל אמביציה והמון רצון טוב, אינני חוזר בי ממה שכתבתי על עריכות אלו. בתקווה להבנה, ושאכן יתקיים בי ובך 'אהוב את הביקורת כי היא תעמידך על הגובה האמיתי'. להתראות - שיחה, 07:45, י"ג בכסלו, ה'תשפ"א 07:45, 29 בנובמבר 2020 (UTC)
להתראות, תן לי רק לומר לך שהפעם טעית. משתמש זה אינו משתמש חדש, אלא בובת קש עצב.jpg --חב"דפדים חדוריםיוסימ. • 14:54, י"ג בכסלו, ה'תשפ"א
לא כתבתי שהוא חדש, כתבתי שאני מגן על עורכים חדשים קריצה.jpg , ומלבד זאת - מנין לך מיהו ומהו, העמד אדם על חזקתו, וכל ישראל בחזקת כשרות. בכל אופן, ברור לי שכל אחד יכול להועיל ולתרום כאן, רק שלעיתים אין מנוס מביקורת, וגם אז צריך להשתדל שזה יהיה באהבת ישראל ובלי ציפרניים, כמו שחסידות דורשת. ואני בטוח שגם לי וגם לך יש מה להשתפר בכיוון זה, ואף אנו איננו מושלמים לא בקבלת הביקורת ולא באופן נתינה. לחיים... להתראות - שיחה, 15:01, י"ג בכסלו, ה'תשפ"א 15:01, 29 בנובמבר 2020 (UTC)

סקרנת[עריכה]

סקרנת אותי בתקציר של הערה שלך "בהוראת מורי ורבי שליט"א"...-- שמואל חיים (שיחה) Compass 2 Flat Icon GIF Animation.gif אוטוטו משיח בא! 14:19, 29 בנובמבר 2020 (UTC)

סקרנות זו מידה טובה כל כל שאר המידות טובות, באם יש לה השפעה למעשה בפועל וביטוי בלבושי המחדו"מ. ואם הועלתי בזה - תיתי לי... קריצה.jpg להתראות - שיחה, 14:55, י"ג בכסלו, ה'תשפ"א 14:55, 29 בנובמבר 2020 (UTC)
נראה לי שעליתי על זה...--חב"דפדים חדוריםיוסימ. • 14:58, י"ג בכסלו, ה'תשפ"א
זה לא כזה סוד גדול. בכל אופן, נא לדייק, לא כתבתי 'בהוראת', כי רבי ומורי לא נוהג להורות מאומה, אלא רק לבקש... להתראות - שיחה, 15:05, י"ג בכסלו, ה'תשפ"א 15:05, 29 בנובמבר 2020 (UTC)

פייטל לוין (מלחין)[עריכה]

עכשיו החל לצבור תאוצה פרויקט חרדי להפקת אלבום של לחניו, ולנו עדיין אין ערך עליו.... ¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 18:31 - היום, י"ג בכסלו תשפ"א מגיע משיח.

אני בעד, רק שאין לי אפילו קצה חוט. בגלל שאני לא מכיר את הדמות כלל, אני חושש לערבב בין מידע שאמצא על שרגא פייטל לוין לבינו, ומעדיף שיהיה חסר מאשר שיהיה מוטעה. להתראות - שיחה, 10:50, י"ד בכסלו, ה'תשפ"א 10:50, 30 בנובמבר 2020 (UTC)
בכל אופן, בדף ניגון ר"ח כסלו יש קישור לראיון איתו, בדף ניגונים על פרקי אדמו"ר שליט"א יש תמונה שלו בוועדה, ומידע על ניגוניו שהתקבלו ¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 11:02 - היום, י"ד בכסלו תשפ"א מגיע משיח.

משה שרת[עריכה]

אשמח שתערוך את הדף משתמש:חבר/משה שרת לפני הוצאתו לאור, ואשמח גם שתבדוק איך מוסיפים את הדבר המדהים הבא: מכתב הריי"צ לרב הרצוג שיפנה לשרת בעניין מרדכי דובין|וביתר פירוט באתר קישור שטורעם (אציין שזה לא הצליח, ראה בערך מרדכי דובין#מאסרו) ¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 21:26 - היום, י"ד בכסלו תשפ"א מגיע משיח.

חבר. Yes check.jpg בוצע . יפה מאוד! לא יודע מה לא הצליח, ומה מדהים במכתב בהקשר של שרת. גם לא יודע כמה מקום ומשקל יש לתת לזה שהרי המכתב לא נכתב אליו, וגם אין לנו מידע (אלא אם כן לא הבנתי מה שכתוב) האם הרצוג פנה אליו ומה שרת עשה עם זה. להתראות - שיחה, 14:18, כ"ח בכסלו, ה'תשפ"א 14:18, 14 בדצמבר 2020 (UTC)

חיסון[עריכה]

מכיוון שפשה הנגע, ורבים לא מעוניינים להתחסן ה' ישמור, אשמח שתכתוב ערך מקיף ובו תביא את דעת הרבי במכתביו על חיסונים, ואם יהיו חסידים שבזכות הערך יבואו להתחסן, והיה זה שכרנו ¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 08:59 - היום, כ"ג בכסלו תשפ"א מגיע משיח.

ה' ישמור! למה להתחסן?. 79.176.8.92 11:45, 9 בדצמבר 2020 (UTC)
חבר, אם אתה מתכון למכתב שהתפרסם באינפו, דעת הרבי לחיוב הייתה, בגלל שהחיסון כבר פועל הרבה זמן ולא רואים נזקים. אם אתה רוצה לנסות על עצמך בשביל שאנחנו נראה אם החיסון הזה בסדר, בהצלחה רבה. אבל למה לשכנע עוד חסידים תמימים לשים נפשם בכפם תוך מסירות נפש של חסיד שוטה?! אני מצטט כאן את המכתב "הנה המאורע בארצוה"ב הי' בתחלת ההששתמשות בזריקות אלו קודם שקבעו בדיוק אופן הכנת התרכיבים וכו' משא"כ עתה שכבר ישנם כו"כ חודשים של נסיון..." וד"ל וק"ל--חב"דפדים חדוריםיוסימ. • 12:41, כ"ג בכסלו, ה'תשפ"א
יש דברים בדברי ידידי יוסי מ., ובכלל, אין אנו במה לפרסום דעות של חסידים על דברי כ"ק אדמו"ר. לאור המצב הרגיש והחילוק בכך, הייתי ממליץ לחכות מעט ולראות את המצב של החסיונים, ובהתאם לכך תיצור את הערך. נכתב על ידי פולע (שיחה) בתאריך כ"ג בכסלו ה'תשפ"א, בשעה 12:44, 9 בדצמבר 2020 (UTC)
לא לזה כיוונתי, וחבל לשגע סתם משתמש (כאן לא פורום) ¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 13:23 - היום, כ"ג בכסלו תשפ"א מגיע משיח.
עלעול קצר בדף השיחה מגלה רשימה של ערכים שלהתראות התבקש לעשות ולא עשה... אם הוא ירצה הוא יעשה, תפסיקו לחפור לו! --שמואל חייםשיחה 13:36, 9 בדצמבר 2020 (UTC)
כנ"ל לשורה מעליי.. אויש נכתב על ידי פולע (שיחה) בתאריך כ"ג בכסלו ה'תשפ"א, בשעה 13:40, 9 בדצמבר 2020 (UTC)
לצד רשימה של ערכים שבתחילה לא עשיתי אותם ולאחר זמן כן. אכן, בהצעה די. לא רואה בעיה בכתיבת דעת הרבי על חיסונים, בלי פרשנות לשום מקום, והרוצה להתחסן יתחסן. דעתי האישית בנוגע לחיסונים היא שזה נוגע לדעתו הכללית של הרבי על רפואה, שהינה ברואה מאוד ואכן ניתנה רשות לרופא לרפאות, וצריך לשמוע להוראות הרופאים, ובמידה ויש ספק - לפנות לרופא ידיד, ומכיון שכל ההתייחסות של הרבי לחיסונים היא מאוד ממוקדת ופשוטה, ניתן לכלול כל זאת בערך על רפואה ואין צורך בערך נפרד. להתראות - שיחה, 18:39, כ"ג בכסלו, ה'תשפ"א 18:39, 9 בדצמבר 2020 (UTC)
תודה, אני יוסיף בקרוב פסקה וכדאי שתעבור עליה ¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 19:43 - היום, כ"ג בכסלו תשפ"א מגיע משיח.

עבודה מתיישנת[עריכה]

ConstructionClock.PNG
שלום, הצבת תבנית {{בעבודה}} על הערך מפת התניא ולא ערכת אותו כבר זמן רב. ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה על הערך. אם בכוונתך לסיים את המלאכה, אזי זו תזכורת, ואם החלטת למרבה הצער לזנוח את העבודה על הערך, יש להסיר את התבנית ולהחליפה, במידת הצורך, בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 14:22, כ"ז בכסלו, ה'תשפ"א, 13 בדצמ' למניינם, אַ פריילאכ'ן חנוכה

מי מגדיר מה נחשב 'זמן רב'? באמת תכנתתי היום להתפנות לזה. נראה אם נצליח. יישר כח על התזכורת. להתראות - שיחה, 14:24, כ"ז בכסלו, ה'תשפ"א 14:24, 13 בדצמבר 2020 (UTC)
לדעתי שבוע שלם זה נקרא זמן רב בשביל תבנית בעבודה (כמו חשיבות ועוד). אך כמובן שזוהי דעתי בלבד. בכל מקרה, שמח שתערוך את הערך בעז"ה היום. נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 14:26, כ"ז בכסלו, ה'תשפ"א, 13 בדצמ' למניינם, אַ פריילאכ'ן חנוכה

רעיון[עריכה]

מה דעתך ליצור דף רשמי במרחב המשתמש שלך, בו נוכל לכתוב לך בקשות ערכים? (בלי התחייבות מצדך ליצירתם), כי יש לי הרבה אישים ונושאים שאני אשמח שתעשה מחקר כדי ליצור עליהם ערך. בנוסף אשמח שתארכב את שיחתך, ותענה לי לעיל בפסקה משה שרת ¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 08:54 - היום, כ"ח בכסלו תשפ"א מגיע משיח.

אתה עדיין ממשיך לחפור לו... רחמנות עליו --שמואל חייםשיחה 10:59, 14 בדצמבר 2020 (UTC)
חבר, בשמחה. שמואל חיים, הנח להם לבני ישראל, כל המרחם על עצלנים סופו שמתעצל על רחמנים קריצה.jpg . א פריילאכ'ן חנוכה! להתראות - שיחה, 13:57, כ"ח בכסלו, ה'תשפ"א 13:57, 14 בדצמבר 2020 (UTC)
למי שלא יודע, קיים דף בקשת ערכים--חב"דפדים חדוריםיוסימ. • 14:43, כ"ח בכסלו, ה'תשפ"א
תודה להתראות, תפתח אתה את הדף. יוסי, מדובר על משהו נפרד ¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 16:42 - היום, כ"ח בכסלו תשפ"א מגיע משיח.
משתמש:להתראות/בקשת ערכים ¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 17:47 - היום, י"ח בטבת תשפ"א מגיע משיח.

שאלה (לא חובה תגובה..)[עריכה]

"בשנות לימודיו של המוהל הרה"ח ר' בנימין מזרחי בחצרות קודשנו, היה נוהג מעת לעת לעבור לפני העמוד, והיה מתפלל בהברה התימנית כפי שקיבל במסורת מבית אבא. יתכן שהרבי אהב לשמוע את תפילתו, כיון שמפעם לפעם אירע שלפני שהרבי היה נכנס לתפילה הזדרז המזכיר הרה"ח ר' לייבל גרונר לגשת לעמוד ולפנות משם את החזן, ואמר: ”הרבי רוצה שבנימין יהיה חזן"." האם כת"ר מכיר את הסיפור הזה?.. או שידוע לו מקור לסיפור?... נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 08:16, כ' בטבת, ה'תשפ"א (4 בינו' למניינם).

שמעתי מהאחיין, גיסי שליט"א. להתראות - שיחה, 09:43, כ' בטבת, ה'תשפ"א 09:43, 4 בינואר 2021 (UTC)
פששש.. יפה. נכתב על ידי פולע (שיחה) בשעה 07:32, כ"א בטבת, ה'תשפ"א (5 בינו' למניינם).

ערכים[עריכה]

לענ"ד, לא על כל מי שמתראיין בג'ם יש לפתוח ערכים. ובמיוחד שערכים אלו יוצרים די קצרים. קאכט זיך - שיחה • נכתב בכ' בטבת פלאות אראנו, 20:02, 4 בינואר 2021 (UTC)

קאכט זיך, ברוכים הבאים. גם לדעתי. אין מה לחשוד בי ברצון לפתיחת ערכים. יש לי מספיק וותק וסיפוק גם בתרומות פשוטות יותר. אשמח אם תכתוב לי לאיזה ערכים כוונתך. אכן, במקרים רבים מי שמתראיים בג'עם זו אינדיקציה מסויימת לחשיבותו של נשוא הערך, גם אם לא הצלחנו למצוא עליו מספיק חומר. אנסה לכתוב בכל זאת במשפט בנוגע לערכים האחרונים שעלו: אזימוב - שליח ראשי שמאגד תחתיו עשרות שלוחים (!) אשר זיילינגולד - מוותיקי שלוחי הרבי, שזכה לקרב מאות יהודים לתורה וחסידות, ביניהם פרופסור גרין שהיה לו חלק לא מבוטל בתהליך. רוזנבלום - שליח וראש ישיבה, יזם חינוכי פורץ דרך שמשפיע בפועל על תכנית הלימודים של כל מוסדות חב"ד בארה"ב כבר למעלה מעשרים שנה. להתראות - שיחה, 20:11, כ' בטבת, ה'תשפ"א 20:11, 4 בינואר 2021 (UTC)
ברוכים הנמצאים. אין בכוונתי חלילה לפגוע בך - אלא לעורר את תשומת לבך. ודוקא משום שלא חסר לך ערכים להתפאר בהם - הנני מרשה לעצמי להעיר לך. הם אמנם לא קצרמרים - אך די קצרים. באם תרחיב אותם- ושהמקור היחיד שלהם לא יהיה מג'ם - ארגון שבאתר יש עליו ביקורת רבה, האנושות תודה לך. קאכט זיך - שיחה • נכתב בכ' בטבת פלאות אראנו, 20:14, 4 בינואר 2021 (UTC)
לפגוע? גם את תנסה לא תצליח... קריצה.jpg
בכל אופן, מקובלני מראש הישיבה שליט"א, שכאשר הקושיא חזקה, גם תירוץ קל מספיק בשביל להגיד שיעור... וד"ל. מביקורת על ג'ם אינני חושש. ומה בכך אם הם עושים עבורנו את העבודה.נכתב ע"י להתראות ששכח לחתום את שמו.
כל הערכים שקשרים לחלוקה מידי הרבי מעותקים ברובם מקבצים של ועד תלמידי התמים שיש עליו ביקורות. הפתגם אומר "כשצריכים את הגנב מורידים אותו מעמוד התלייה" חיוך רחב.png מוישלה הכהן ~ לחיים חסידים! - שיחה, 20:19, כ' בטבת, ה'תשפ"א 20:19, 4 בינואר 2021 (UTC)
הגונב מגנב פטור קריצה.jpg . זה שיש ביקורות על ארגון כזה או אחר, לא פוגע באמינות של המידע שהוא מפרסם, ולא רואה שום בעיה להתבסס עליו בכתיבת ערכים. אשמח אם תצביע על ערך ספציפי ותראה שהוא מועתק (שהוא מבוסס - אין לי בעיה. שהוא מועתק - צריך לטפל בזה). בכל אופן זה לא קשור כמובן באופן ישיר לנושא הנידון כאן. להתראות - שיחה, 06:02, כ"א בטבת, ה'תשפ"א 06:02, 5 בינואר 2021 (UTC)

העברה לארכיון[עריכה]

אם בבקשה תוכל להעביר את דף שיחה זו לארכיון ופתיחת דף חדש● שם טובבית הדיןיש לך שאלה? לחץ כאן! תהנהיחי המלך המשיח • 10:12, י"ג בשבט, ה'תשפ"א (26 בינו' למניינם), ימות המשיח