דברי משיח

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
סדרת דברי משיח

סדרת דברי משיח מתעתדת לכלול את כל השיחות והמאמרים הבלתי מוגהים שנאמרו על ידי הרבי מלך המשיח שליט"א במהלך השנים. הסדרה נערכת ויוצאת על ידי המכון להפצת תורתו של משיח ונקראת בשם זה על יסוד הראשי תיבות שנתן הרבי לשנת תשד"מ[1]. ספרי הסדרה מודפסים בסדר כרונולוגי הפוך, כאשר הכרכים הראשונים שהודפסו הינם משנת תשנ"ב וממשיכים לתנש"א ומצפים להגיע לשנת תש"י.

עם התחלת ההוצאה לאור (בחודש תשרי תשע"ז), הודיע המכון כי בכוונתו להוציא לאור ספר נוסף כל שלושה חודשים - לכל הפחות.

רקע[עריכה]

החל מחודש תשרי תשע"ז, החל המכון להפצת תורתו של משיח להוציא סדרת ספרים הנקראת בשם 'דברי משיח', והיא כוללת את כל תורת הרבי הלא־מוגהת החל מהשיחות, המאמרים, הרשימות-דברים בעת חלוקת הדולרים[2] והיחידויות[3] (וכיו"ב) וכן יומן מפורט מהנעשה ב"בית חיינו" מידי יום ביומו[4] על פי סדר השנים, - כל כרך בסדרה זו מכיל חומר רב שלא נתפרסם מעולם, או שהי' נגיש רק לאספנים בודדים ונחשף בסדרה זו לקהל הרחב.

סדרת דברי משיח נדפסת בלשון הקודש, וכהוספה, מובא בסוף הספר הנחות מהשיחות בשפת האידיש - תמליל מסרט ההקלטה של השיחות שנאמרו בימי החול, הנחות אלו לא עברו עריכה משמעותית מלבד הוספת פיסוק וחלוקה לקטעים, בד״כ ע״פ השוואה להנחה הערוכה בלשון הקודש[5].

החל משנת תשע"ח המכון החל להוציא תדפיסים מתוך הספר שבעז"ה יצא לאור בשנה שלאחר מכן. בתדפיס מופיע שיחה, יומן ור"ד של אותו השבוע בו יוצא הקובץ.

נכון לחודש ניסן תשע"ט יצאו לאור ע"י המכון בסדרה זו שלוש עשרה כרכים, הכוללים את השיחות משנים תש"נ עד תשנ"ב.

  • תשנ"ב (3 כר')
  • תנש"א (5 כר')
  • תש"נ (5 כר')

ראו גם[עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכה]

הערות שוליים

  1. ״. . וואס וועט זיין דער פירוש פון ר״ת מיט מנחם שמו, משיח צדקנו? . . (בחיוך:) מ׳זאל ניט אויפרייצן די וועלט מיטן אופן הידוע וכו׳ . . ווערט דאס די ר״ת תהי שנת דברי משיח, ובמהרה בימינו ממש לערנען תורתו של משיח מפיו של משיח, ובשמחה ובטוב לבב״. (שיחת ליל ער"ה תשד"מ)
  2. החומר על חלוקות הדולרים נלקט מתוך 'יומן פאקס א שיחה' ומהוידאו של אותם שנים וחלק רב ממנו מתפרסם בספר בפעם הראשונה.
  3. הרבה מהיחידויות הם בפרסום ראשון למשל לחברי ה'קרן לפיתוח - מחנה ישראל'.
  4. היומן נערך ע״פ מספר יומנים שי״ל בשעתו (ע״י מערכת ״פאַקס אַ שיחה״; בגיליון ״בית חיינו"; בשבועון ״כפר חב״ד״), ובו שולבו גם קטעים מיומן פרטי של א׳ מתלמידי ״קבוצה״ תנש״א, ועוד פרטים ע״פ קטעי וידיאו וכיו״ב.
  5. כי המטרה בהדפסתן היא להגיש את דברי הרבי ״כנתינתן מסיני״, ללא שינוי, גרעון ותוספת ורק במקרים אחדים נוספו תיבות-קישור אחדות בסוגריים מרובעות, וכן הערות אחדות עם ציטוט מההנחה בלה״ק, כאשר חסרות איזה תיבות בהקלטה, או כדי להקל על הבנת הלומד.