אפרים פישל דמיחובסקי (כפר חב"ד)

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הרב דמיכובסקי (במרכז) בהתוועדות חסידית (מימין נראה שליח הרבי בבני עייש הרב אהרון קרניאל)
המונח "אפרים פישל דמיכובסקי" מפנה לכאן. לערך העוסק בשוחט ובודק, ומשפיע קהילת חב"ד במינסק, ראו אפרים פישל דמיכובסקי (מינסק).

הרב אפרים פישל דמיכובסקי הינו משגיח ראשי לדא"ח בישיבת תומכי תמימים כפר חב"ד, שכיהן בעבר כחבר בצוות החוזרים על תורת הרבי. ומשפיע בביהכנ"ס מענדל'ס שול.

תולדות חיים[עריכה]

נולד בי"ב סיון תשל"א בסמרקנד שבברית המועצות להוריו ר' אריה ליב ונחמה דמיכובסקי, כנצר למשפחה ותיקה של חסידי חב"ד, ונקרא על שם סבו החסיד ר' אפרים פישל שהיה אחיינו של הגאון הרוגוצ'ובי וגדל במחיצתו מכיוון שהתייתם מהוריו בגיל צעיר.

בילדותו, עלו הוריו לארץ הקודש, וקבעו את מגוריהם בנחלת הר חב"ד שבקריית מלאכי. בגיל ישיבה, נכנס ללמוד בישיבת תומכי תמימים לוד, ולאחר מכן המשיך את מסלול לימודיו בתומכי תמימים אהלי תורה שבשכונת קראון הייטס בסמיכות לחצר הרבי במשך מספר שנים. בשנת תנש"א התקבל כתלמיד מן המניין בישיבת תומכי תמימים המרכזית ב-770, במסגרת שנת ה'קבוצה'.

בקיץ של שנת תש"נ הצטרף לצוות ה'חוזרים' של תורת הרבי, והיה מסייע בחזרה על דברי הרבי שנאמרו בהתוועדות השבת. באותה תקופה, נבחר להיות יו"ר מערכת "פאקס א שיחה", ששלחה מדי שבוע לאלפי מנויים ברחבי העולם, באמצעות מכשיר הפאקס, תקציר מההתוועדות שהתקיימה בשבת האחרונה. הנחותיו לוקטו ויצאו בשני כרכים של שיחות קודש על שנת תשנ"ב. בהמשך יצאו שני כרכים של שיחות קיץ תנש"א.

גם לאחר שסיים את מסלול הלימודים, נשאר לשהות במחיצת הרבי והוסמך לרבנות, ובשנת תשנ"ד חזר לארץ הקודש ונשא את מרת שילי בת ר' יצחק צבי פיין. במהלך השנים כיהן כר"מ בנגלה לשיעור ב' בישיבת תומכי תמימים בני ברק; תקופה מסוימת שימש כר"מ בנגלה לשיעור ג' בישיבת תומכי תמימים אלעד, וכן בישיבת תומכי תמימים לוד. במהלך השנים הצטרף לצוות החינוכי של ישיבת תומכי תמימים כפר חב"ד כמשגיח ומשפיע דא"ח ובהמשך גם כנו"נ בסדרי לימוד הנגלה. כיום הינו משפיע בדא"ח לש"ב בישיבת תומכי תמימים כפר חב"ד.

משפחתו[עריכה]

  • חתנו, מנחם מענדל אייזנבך.