אפרים פישל דמיחובסקי (כפר חב"ד)

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
הרב דמיכובסקי (במרכז) בהתוועדות חסידית (מימין נראה שליח הרבי בבני עייש הרב אהרון קרניאל)
Disambig RTL.svg.pngהמונח "אפרים פישל דמיכובסקי" מפנה לכאן. לערך העוסק בשוחט ובודק, ומשפיע קהילת חב"ד במינסק, ראו אפרים פישל דמיכובסקי (מינסק).

הרב אפרים פישל דמיכובסקי הינו משגיח ראשי לדא"ח בישיבת תומכי תמימים כפר חב"ד, שכיהן בעבר כחבר בצוות החוזרים על תורת הרבי. ומשפיע בביהכנ"ס מענדל'ס שול.

תולדות חיים[עריכה]

נולד בברית המועצות בי"ב סיון תשל"א להוריו ר' אריה ליב ונחמה דמיכובסקי, כנצר למשפחה ותיקה של חסידי חב"ד, ונקרא על שם סבו החסיד ר' אפרים פישל שהיה אחיינו של הגאון הרוגוצ'ובי וגדל במחיצתו מכיוון שהתייתם מהוריו בגיל צעיר.

בילדותו, עלו הוריו לארץ הקודש, וקבעו את מגוריהם בנחלת הר חב"ד שבקרית מלאכי. בגיל ישיבה, נכנס ללמוד בישיבת תומכי תמימים לוד, ולאחר מכן המשיך את מסלול לימודיו בישיבת "אהלי תורה" בשכונת קראון הייטס בסמיכות לחצר הרבי במשך מספר שנים. בשנת תשנ"א התקבל כתלמיד מן המניין בישיבת תומכי תמימים המרכזית ב-770, במסגרת שנת ה'קבוצה'.

בקיץ של שנת תש"נ הצטרף לצוות ה'חוזרים' של תורת הרבי, והיה מסייע בחזרה על דברי הרבי שנאמרו בהתוועדות השבת . באותה תקופה, נבחר להיות יו"ר מערכת "פאקס א שיחה", ששלחה מידי שבוע לאלפי מנויים ברחבי העולם, באמצעות מכשיר הפאקס, תקציר מההתוועדות שהתקיימה בשבת האחרונה. הנחותיו לוקטו ויצאו בשני כרכים של "ספר השיחות - בלתי מוגה" על שנת תשנ"ב.בהמשך יצאו שני כרכים במתכונת זו של קייץ תנש"א (כרכים נוספים בעריכה)

גם לאחר שסיים את מסלול הלימודים, נשאר לשהות במחיצת הרבי והוסמך לרבנות, ובשנת תשנ"ד חזר לארץ הקודש ונשא את מרת שילי בת למשפחת פיין. והצטרף לצוות החינוכי של ישיבת תומכי תמימים כפר חב"ד. תקופה מסוימת שימש כר"מ בנגלה לשיעור ג' בישיבת תומכי תמימים אלעד, ור"מ לשיעור ג' ישי"ג בישיבת תומכי תמימים בני ברק.

משפחתו[עריכה]

  • חתנו, מנחם מענדל אייזנבך.