פאקס א שיחה

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

פאקס א שיחהלשון הקודש - "שיחה בפקס") נוסדה בתחילת שנות השמונים לכבוד העשור הרביעי לנשיאות הרבי. המערכת הורכבה מתמימים, בעיקר כאלו שהיו חברים גם בועד להפצת שיחות, בועד הנחות התמימים (שתפקידו היה מקביל לתפקיד המערכת) ובועד הנחות בלה"ק. בין מקימי הוועד היה פנחס גרינברג ("פינטו"), לימים מנהל המיחשוב של ועד כתבי קודש, ועד הנחות בלה"ק ומרכז לענייני חינוך.

מידי שבוע - ולעיתים מידי יום - העבירה המערכת בפקס דיווח ור"ד מהשיחה או השיחות שהשמיע הרבי באותו זמן, כשבדרך כלל נלווה לשיחה גם יומן מהימים שבהם נאמרה השיחה/שיחות בבית חיינו 770. שיחות שנת תשנ"ב יצאו לאור בעריכה מחודשת ובתוספת מראי מקומות וציונים בשנת תשנ"ד בב' כרכים בשם "שיחות קודש" על ידי ועד כתבי קודש. חלק משיחות שנת תנש"א יצאו לאור בעריכה מחודשת ובתוספת מראי מקומות וציונים בשנת תש"ע בב' כרכים בשם "שיחות קודש" על ידי מכון שיחות קודש בלה"ק, עוד שני כרכים בשלבי עריכה. ג"כ, בשנת תש"ס יצאו כל הר"דים (במתכונתם המקורית בלי מראי מקומות וציונים) משנת תנש"א בתשורה לחתונת סג"ל.

להפצה בנוסף לפקס הסתייע הועד במערכת מרכז שידורי חב"ד ובמנכ"ל, ר' חיים ברוך הלברשטם, וכן במערכת ההפצה של שבועון כפר חב"ד ובאנשי המשרד בניו יורק, כמו בעורך אהרון דוב הלפרין שעקב מחלת אשתו התגורר תקופה ארוכה בקראון הייטס.

בחומר שהפיצה המערכת הסתייעו רבות גם העיתונים כפר חב"ד ואלגמיינר ז'ורנאל.

פעמים רבות הפיצה המערכת גם את הוראותיו החדושת של הרבי ברחבי העולם, על עריכת ההוראות וסיגנונם היו אחראים אנשי מימוש או בשמו המלא "ועד לסידור-אסיפות התוועדויות למימוש הוראות הרבי".

אנשי המערכת ערכו מידי שבוע את היומן חדשות מבית חיינו, אותו ליקטו לספר שנקרא "אראנו נפלאות" (והוא היומן משנת תנש"א). יומן זה שונה במאד משבועון "בית חיינו" (שנדפס אחרי כן בסט בן חמישה כרכים בידי מכון ממ"ש).

אנשי המערכת ערכו גם כן ר"ד מדברי הרבי בדולרים.

משרדי המערכת והפקסים שכנו בבניין 788.

חברי המערכת[עריכה]

המערכת הוקמה בראשיתה על ידי הרב אפרים פישל דמיחובסקי.

בשנים האחרונות ניהלו את המערכת חיים שאול ברוק, מרדכי טלזנר ויוסף יצחק מלמד.

ספרי המערכת[עריכה]