ועד להפצת חסידות

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

ועד להפצת חסידות נוסד בשנת תש"א על ידי אגודת חסידי חב"ד בארצות הברית, במטרה להפיץ את מאמרי ושיחות האדמו"רים בקרב היהודיים בכל רחבי העולם.

בראש הועד עמד הרב אברהם פריז.

בשנת תש"ד החלה מערכת אוצר החסידים לתפוס את מקום הועד, ובתש"ט כאשר נסע הרב אברהם פריז לארץ הקודש הופסקה פעילות הועד.

בשנת תשי"א חודשה פעילות הועד על ידי הרב יואל כהן במטרה לפרסם את שיחות ומאמרי הרבי שעדיין לא הורשו לצאת לאור במוסדות ההוצאה לאור הרשמיים. מי שיזם וסייע לפעילות הועד היה המזכיר הרב משה לייב רודשטיין.

כאשר אושרה הדפסת המאמרים והשיחות בקה"ת, הפך הועד למסגרת של הפצת המעיינות בציבור הרחב. במסגרת זו פיקח לדוגמה על שיעורים בתניא של הרב יוסף וינברג שהחלו במוצאי שבת פרשת יתרו תש"כ, ונסיעותיו ברחבי העולם, ועל פרויקטים מעין אלו.

בראש הועד עומד הרב יוסף וינברג, וחברים בו ר' יואל כהן, ר' דוד רסקין ור' זאב כ"ץ שממלא את מקום אביו הרב פנחס משה כ"ץ שהיה אף הוא חבר בועד.

במסגרת פיקוח הועד על שיעורי התניא היה הרב פנחס משה כ"ץ מסייע ביד הרב וינברג למסור את השיעורים והועד בכללות תמך בו מהצד הכספי.

בנוסף לכך הפעיל הרב פנחס משה כ"ץ משנת תשכ"ה תוכנית רדיו בת 15 דקות אשר כללה את שיחותיו האחרונות של הרבי, התוכנית הייתה לעילוי נשמת הרבנית חנה, והרבי שילם חצי מעלות השידור.

על הצד הטכני של התוכנית הופקד הרב זאב כ"ץ ואילו על עריכת החומר הופקד חבר הועד החוזר ר' יואל כהן, רוב הפעמים הרבי הגיה את השיחות עבור השידורים.

פעילות נוספת עליה פיקח הועד הייתה עזרה במימון נסיעותיו של השליח הנודד הרב וינברג במטרה להפיץ יהדות ברחבי העולם.

כיום משדר הרב זאב כ"ץ שיעורי יהדות ברדיו מקומי של ניו יורק, וכן לקח ע"ע את שידורי התניא בחסות ועד להפצת חסידות, זו לעת עתה הפעילות היחידה של הועד.

סמל חבדפדיה חדש.jpg ערך זה הוא קצרמר בנושא מוסדות וארגונים. אתם מוזמנים לתרום לחב"דפדיה ולהרחיב אותו.