יין מלכות

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
שלשת כרכי המהדורה החדשה של תורת מנחם - יין מלכות

יין מלכות היא סדרת ספרים המלקטים את ביאוריו של הרבי על ספר הרמב"ם. בעריכת הרב מנחם מענדל פעווזנר משווייץ.

רקע[עריכה]

מאז נוסדה התקנה הקדושה של הרבי בחודש ניסן תשד"מ של לימוד הרמב"ם היומי, החל הרבי לבאר מידי התוועדות עניין ברמב"ם באופן מופלא והשמיע חידושים וביאורים בעלי סגנון חדש ומיוחד.

לקראת סיום לימוד הרמב"ם בפעם השלישית, ביום י' בשבט תשמ"ז, הוציאו חברי המערכת שעל ידי ועד הנחות בלה"ק חוברת המרכזת את חידושי תורתו של הרבי על ספר המדע ברמב"ם בשמה יין מלכות. הרבי עודד את חברי המערכת במענה ".. שיהא (גם) ההמשך באופן דלכתחילה אריבער כו', ויבשרו טוב".

בחודשים שלאחר מכן יצאו חוברות נוספות עד שבשנת תשמ"ח נכרכו לספר בן שני כרכים. הסכמה וברכה מהרבי התקבלו כאשר הוגש הספר המעומד לאחר עריכה והגהה.

מהדורה חדשה ומורחבת יצאה לאור בשנת תשע"ז בשלושה כרכים. במהדורה החדשה נכללו גם ה'הדרנים' המפורסמים שאמר הרבי בסיומו הרמב"ם, וכן השיחות המוגהות על נושאים וסוגיות ברמב"ם, כמו גם לקט של שיחות אודות שיטת לימודו, כללי הפסיקה וההלכה, חייו ומשנתו של הרמב"ם.

המהדורה החדשה יצאה תחת השם תורת מנחם - יין מלכות.

בשנת תשפ"א הודפס ע"י קה"ת תדפיס מספר "אוצר המלך" על הרמב"ם. הספר יכלול לקט ביאורים והערות על דרך הנגלה ובעבודת ה' משיחות ואגרות הקודש של הרבי. התדפיס כולל רי"ז עמודים (על ספרי מדע-אהבה) והוא חלק קטן מתוך הספר השלם. הספר נערך ע"י ר' יוסף יצחק ליפסקר (הספר זמין כולו באוצר החכמה).

קישורים חיצוניים[עריכה]