חב"דפדיה:אולם דיונים

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש


הגעתם לאולם הדיונים המרכזי של חב"דפדיה.

המקום מיועד לדיונים בין האורחים, העורכים והמפעילים.


אם יש לך בקשות מיוחדות המיועדות למפעילי המערכת, תוכלו לעשות זאת כאן.

אם ברצונכם לבקש ערך החסר בחב"דפדיה, תוכלו לעשות זאת כאן. תוכלו גם לבקש תמונות כאן, וגרפיקה כאן.

אם ברצונך לכתוב איזו אימרה חסידית או סתם להתוועד.. תוכל לעשות זאת כאן.

אם ברצונכם להתנדב להשלמת פרוייקטים לשיפור חב"דפדיה, או להציע אחד כזה תוכלו לעשות זאת כאן.


תיבת ארכיון

כיתוב תמונה

ארכיוני אולם הדיונים
12345678910111213141516171819202122232425262728293031
חב"דפדיה: פיתוח טכניכדי להגיע לתחתית הדף, לחצו כאן.


יום הולדת, חגיגה נחמדת[עריכה]

ברכות למייסדי האתר שמשמר את עצמו בגבורה כבר שש עשרה שנים מלאות, לא יודע אם הוא מגשים את החזון או אם אפשר להיות גאים בו, אבל עדיין, מדובר במקור מידע עצום וייחודי מסוגו בכל המרשתת, שאכן במידה מסוימת גרם להפצת מעיינות החסידות במידה מרובה. מזל טוב ¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 18:53 - היום, כ"ג בסיוון תשפ"ג מגיע משיח.

לכאורה מתאים יותר ללוח המודעות.. ~ חסיד של הרבי ~  •  פארבריינגען חסידי  •  יש לך בעיות? - תכתוב באגרות! 19:26, 12 ביוני 2023 (UTC)
לא, זה מתאים בדיוק לכאן ¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 19:28 - היום, כ"ג בסיוון תשפ"ג מגיע משיח.
מזל טוב!! הקצנה - שיחה כ"ד בסיוון ה'תשפ"ג יחי המלך המשיח! 15:24, 13 ביוני 2023 (UTC)
מאחל לחב"דפדיה אריכות ימים ושנים טובות. בשונה מחב"ד אינפו הישן שלצערנו הרב עלה בסערה השמיימה. אליהו ב. - שיחה, 16:35, כ"ד בסיוון, ה'תשפ"ג
אליהו ב. 'עלה בסערה השמימה' חיוך.jpg . בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (21:48, כ"ד בסיוון, ה'תשפ"ג).

שיפור הערך חיים נחמן בנסמיאן[עריכה]

העליתי היום את הערך חיים נחמן בנסמיאן למרחב הערכים אם מישהו יוכל לעזור בהוספת מילים קישורים וכדומה זה יהיה לעזר רב תודה רבה בברכה קעניג! - שיחה, 18:45, ח' בתמוז, ה'תשפ"ג 18:45, 27 ביוני 2023 (UTC)

הערך לקוטי שיחות לערך מובחר[עריכה]

כמה פעמים ניסו להעלות את הערך לקוטי שיחות לערך מובחר, אני מעלה שוב את ההצבעה, נא להצביע כאן ב. א. א. - שיחה, 16:20, י"ג בתמוז, ה'תשפ"ג

למה לא לקיים הצבעה בשיחת הערך?. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (16:22, י"ג בתמוז, ה'תשפ"ג).
עיין כאן ב. א. א. - שיחה, 16:27, י"ג בתמוז, ה'תשפ"ג

העלאת תמונות מאתר חב"ד און ליין[עריכה]

במשך שנים המדיניות היתה להימנע מהעלאת תמונות מאתר חב"ד און ליין בגלל חשש הפרת זכויות יוצרים, וכך נהגו כלל המשתמשים. לאחרונה יוסף בן מלמד הרים פרוייקט להשלמת תמונות חסרות בערכים, ומאות תמונות הועלו מאתר חב"ד און ליין תוך ציון מקור וקישור אליו. כמובן שהערכה רבה ליוזם ומבצע הפרויקט. השאלה היא האם מדיניותנו השתנתה? האם שיע.ק חלוקת קונטרסים המפעילים היקרים בסדר עם זה? האם הוסר החסם שהיה נהוג כאן במשך שנים? אליהו ב. - שיחה, 12:28, כ"ב בתמוז, ה'תשפ"ג

אליהו ב. למה לא ידעתי את זה עד כה?!. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (12:29, כ"ב בתמוז, ה'תשפ"ג).
אם אליהו ב. צודק אז יש בעיה בתמונות.--הקצנה - שיחה כ"ב בתמוז ה'תשפ"ג יחי המלך המשיח! 14:07, 11 ביולי 2023 (UTC)
כפי שניתן לראות בחב"דפדיה:זכויות יוצרים#זכויות יוצרים של תמונות, יש עדיפות לתמונות מאתרים המאשרים לחב"דפדיה להעלות תמונות והם חב"ד אינפו וחב"ד בישראל (גם במקרה והתמונה פחות איכותית). מכל שאר האתרים החב"דיים ניתן להעלות בעדיפות שניה וכמובן עם ציון למקור והבאת קישור. משאר האתרים שיש עליהם זכויות יוצרים אין להעלות גם עם קישור למקור. זו בערך המדיניות שתמיד היתה (מה שידוע לי). ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • כ"ב בתמוז ה'תשפ"ג • 16:12, 11 ביולי 2023 (UTC)
הבנתי. יישר כח. אגב אני מניח שמותר בהחלט לקחת תמונות מעיתוני בית משיח (צילום מסך מהדרייב) עם קישור לדרייב וציון מקור. אליהו ב. - שיחה, 22:27, כ"ב בתמוז, ה'תשפ"ג
כן, רק שמומלץ לעשות המרת PDF לתמונה ולא צילום מסך, כך זה יוצא יותר איכותי ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • כ"ג בתמוז ה'תשפ"ג • 19:33, 12 ביולי 2023 (UTC)
מה שחלוקת כתב מדוייק, אפשר להעלות מCOL תוך ציון מקור. עדיף, כשיש תמונה דומה מאינפו, להעלות מאינפו. שיעשיחה כ"ג בתמוז ה'תשפ"ג 21:14, 12 ביולי 2023 (UTC)

העלון[עריכה]

חב"דפדים פעילים ‎‏ ‏ וכל עורכי האתר, מי שמעונין לעזור בהקמת העיתון, מוזמן לכתוב כאן למטה את שמו. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת.

  1. הקצנה מעוניין.
  2. משיח בכיכר אשמח.

מנטרים[עריכה]

אין מנטר פעיל חוץ משיע.ק רובם המוחלט לא פעיל כבר שנתיים לא הגיע הזמן למנות חדשים? (ולהוריד ישנים) חיים כ - מסמ ציכל - ב' באב ה'תשפ"ג - 11:01, 20 ביולי 2023 (UTC)

חיים כ חלוקת קונטרסים די פעיל. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (11:39, ב' באב, ה'תשפ"ג).
יוסף בן מלמד לא התכונתי למפעילי מערכת התכונתי למנטרים חיים כ - מסמ ציכל - ב' באב ה'תשפ"ג - 12:21, 20 ביולי 2023 (UTC)
חיים כ לא צריך כרגע יותר. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (12:23, ב' באב, ה'תשפ"ג).
יוסף בן מלמד למה לא צריך? במיוחד שעוד רגע בין הזמנים ובזמן כזה יש הרבה יותר השחתות ומישהוא צריך לבדוק את כל העריכות אם הם לא השחתה חיים כ - מסמ ציכל - ה' באב ה'תשפ"ג - 20:07, 22 ביולי 2023 (UTC)
חיים כ גם ללא הרשאות מנטר אתה יכול לשחזר עריכות של משתמשים אנונימים ולהשאיר להם אזהרה בדפי שיחה. מה תעזור לך הרשאת מנטר דווקא?. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (02:29, ה' באב, ה'תשפ"ג).
יוסף בן מלמד לא דיברתי על עצמי ולא דיברתי דווקא על שיחזור השחתות דיברתי על זה שצריך מנטרים. ואזהרה בדפי שיחה לא תמיד עוזרת אם אין לך באמת איך לחסום. ואם אין לך מספיק כלים לבדוק את כל העריכות לא תצליח לבדוק את כל העריכות חיים כ - מסמ ציכל - ה' באב ה'תשפ"ג - 09:31, 23 ביולי 2023 (UTC)
חיים כ אין פה יותר מדי חב"דפדים פעילים כדי שיהיה צריך מנטרים נוספים. לפחות כרגע. על אילו כלים אתה מתכוון? מה צריך יותר משיחזור ואזהרות שבדרך כלל עוזרות. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (10:40, ה' באב, ה'תשפ"ג).
גם למנטר אין אפשרות לחסום משתמשים ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • ח' באב ה'תשפ"ג • 19:19, 26 ביולי 2023 (UTC)

תבנית:תחזוקה[עריכה]

זאת למודעי: ואבקש את דעת מפעילי מערכת חב"דפדים פעילים ‎‏ ‏: תבניות תחת קטגורית תחזוקה (כגון תבנית: להשלמה, תבנית:לעדכון) מופיעות בערכים רבים (לפחות 1000) ללא שום צורך, רובם של תבניות אלו הונחו לפני זמן רב ולא נראה שמישהו עובד על ערכים אלו. תבניות אלו לא מוסיפות לערך אלא מקלקלות מהנראות של הערך. ולכן דעתי היא שיש להחליף את כל תבניות תחזוקה בקטגוריות בלבד. דבר אשר לא יגרע מהערכים, ובאם יהי' משתמש שירצה לקחת ע"ע את כל תבניות אלו (תבנית:לפשט לדוגמא) הוא יוכל לעשות זאת באמצעות הקטגוריה. -- נכתב ע"י יוסף בן מלמד ששכח לחתום את שמו.

מסכים עם יוסף בן מלמד אם לא שמים סיבה בתבנית אין סיבה לשים אותה, ואם מישהו רוצה לתקן הוא יכול להסתכל בקטגוריה (זה מה שאני עושה). וחוץ מזה שאני חושב שצריך לעשות לזה כללים ברורים יש הרבה דפים שלא אמורים להיות בקטגוריות תחזוקה ואין סיבה שהם יהיו שם. --חיים כ - מסמ ציכל - ב' באב ה'תשפ"ג - 10:45, 20 ביולי 2023 (UTC)
תודה רבה חיים כ. אשמח לשמוע משתמשים נוספים. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (11:54, ב' באב, ה'תשפ"ג).
אורח שנכנס לערך חלקי וחסר, עדיף שיקבל על זה כותרת ראשית בתחילת הערך, כדי שידע איך להתייחס למידע שמופיע בערך. אם זה יהיה כתוב רק בקטגוריות זה יהיה מיועד לעורכים בלבד. אליהו ב. - שיחה, 13:49, ב' באב, ה'תשפ"ג
אליהו ב. בדיוק, הוא יתחייס אל הערך בזלזול. התבנית גורמת לתחושה שהתוכן לא מדוייק. התבנית נוצרה בשביל העורכים ולא בשביל הקוראים, הקורא צריך להבין בעצמו שלערך אין מקורות. אין עניין שהערך בעצמו יזעק: 'אני ללא מקורות'... בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (21:34, ב' באב, ה'תשפ"ג).
לא הייתי אומר "בזלזול" אלא "בעירבון מוגבל". באמת יש לדון לגופה של התבנית ערך ללא מקורות, מה התועלת בה, כאשר ערכים רבים או אפילו רוב הערכים באתר עם מחסור חמור במקורות. אליהו ב. - שיחה, 21:42, ב' באב, ה'תשפ"ג
דווקא אני חושב שהם כן יתייחסו לזה בזלזול אם יהיה לזה תבנית בתחילת הערך. וגם לדעתי גם התבנית נועדה לעורכים הבעיה שאף אחד לא נכנס לקטגוריות האלה ועורך בהם בגלל שיש להם תבנית, אז אם לא מתקנים את זה לפחות שלא כל אדם שנכנס לחב"דפדיה יראה את זה בכותרת ראשית. ולגבי התבנית ערך ללא מקורות רוב הדברים הדורשים מקורות הם ציטוטים שבחיפוש בגוגל אפשר להשיג את המקור וגם את זה אף אחד לא עושה חיים כ - מסמ ציכל - ה' באב ה'תשפ"ג - 09:43, 23 ביולי 2023 (UTC)
חיים כ אפשרות נוספת, במקום להחליף את התבניות לקטגוריות, אפשר פשוט ליצור תבניות סטריליות ולא זועקות. כמו תבנית:הלכה או תבנית:קצרמר. ולמקם אותם בצורה שלא תבלוט לעין. כך שיהי' נעים יותר לקרוא ערכים 'פחות טובים'. לגבי המקורות - גם אני חשבתי על כך. אולי תרים את הכפפה, לחב"דפדיה אמינה יותר. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (10:26, ה' באב, ה'תשפ"ג).
יוסף בן מלמד זה בדיוק מה שאני עושה חיים כ - מסמ ציכל - ה' באב ה'תשפ"ג - 10:29, 23 ביולי 2023 (UTC)
חיים כ יישרמחיאת כף.pngכוח!. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (10:29, ה' באב, ה'תשפ"ג).
כתבתי למישהו בפרטי: תבנית השלמה/לעדכן וכדומה אני שם את התבניות האלו בהרבה ערכים כי לדעתי הרבה ערכים אינם מעודכנים מספיק או חסר בהם תוכן, עפ"י כללי חב"דפדיה כך צריך לעשות בכל ערך חסר למרות שזה לא נעים.. בנוסף לכך גם אם המשתמשים הפעילים אינם מעוניינים לתקן ולשפר את הערכים אז התבניות האלו נועדו גם עבור העורכים האנונימיים שבאתר שהרבה פעמים אינם מודעים כלל לעולם הויקי וכאשר הם יראו תבנית 'לעדכן'/'להשלים' וכדומה או אז הם ילמדו שצריך לעבוד על חב"דפדיה ולא רק להציץ מדי פעם.. ב. א. א. - שיחה, 20:40, ה' באב, ה'תשפ"ג
אפשרי לעדן את הנראות של התבנית. אני כקורא לא מתחבר לתבניות האלו בכלל. אני מסכים שזהו הכלל וכך צריך לעשות, אבל אפשר לשנות את הכללים. במיוחד אם הם גורמים לחב"דפדיה להראות פחות טוב ופחות אמינה. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (02:54, ו' באב, ה'תשפ"ג).
גם לדעתי, כדאי למעט בתבניות כאלו. אם מדובר על העורכים שידעו היכן צריך להשלים וכיו"ב, אפשר להסתפק בקטגוריה, וגם אם בשביל הקוראים - אזי אין סיבה שזה יהיה דווקא בראש הדף, אלא אפשר כריבוע קטן ועדין בסיומו. כך או כך, לענ"ד אין משמעות להוספת התבנית אם לא מצביעים ספציפית, מה כדאי לשפר להוסיף ולהשלים. נקודה נוספת שכדאי לתת עליה את הדעת, זה שהערך לא מושלם, לא אומר שהוא חסר. במילים אחרות: את התבנית צריך להניח רק אם חסר בערך תוכן מהותי או שהוא צריך עדכון משמעותי. כשכתוב לדוגמא שקהילת חב"ד ירושלים מונה נכון לשנת תשפ"ב 1000 משפחות (סתם זורק דוגמא), גם אם כדאי לעדכן שיהיה כתוב מה המצב נכון לשנת תשפ"ג, זה לא מצדיק להניח תבנית. להתראות - שיחה, 11:02, ו' באב, ה'תשפ"ג 11:02, 24 ביולי 2023 (UTC)
ב.א.א. אתה שם את תבניות האלה בלי לכתוב סיבה (מה שאני רואה) וגם שנכנסים לערך לא מבינים למה התכוונת חיים כ - מסמ ציכל - ו' באב ה'תשפ"ג - 11:09, 24 ביולי 2023 (UTC)
בבקשה לא להפנות את הדיון למשתמש מסויים. מנסים ביחד לראות מה אפשר לעשות עם התבניות. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (11:15, ו' באב, ה'תשפ"ג).

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────יש צדק שעם התבנית הקורא אולי יזלזל במה שכתוב בערך, אך בלי התבנית הוא עלול לזלזל בחב"דפדיה כולה... אם משתמש לפני 5/10 שנים העתיק איזה כתבה והיא נראית גרוע עם פרטים לא מדוייקים, מעודכנים או ערוכים - הקורא עלול לחשוב שהאתר כולו לא אמין. אפשר להחליט באיזה רמת כתיבה שמים תבנית ובאיזה לא אבל לענ"ד נדרש שהערך 'יזעק' שהוא דורש תיקון. אגב, לא תוייגתי משום מה. ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • ח' באב ה'תשפ"ג • 19:17, 26 ביולי 2023 (UTC)

טוב אז באיזה רמת כתיבה שמים תבנית? חיים כ - מסמ ציכל - ט"ז באב ה'תשפ"ג - 16:36, 3 באוגוסט 2023 (UTC)
בנתיים אין הכרעה. מה שהיה עד עתה. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (17:31, ט"ז באב, ה'תשפ"ג).
בינתיים רוב העורכים שהביעו את דעתם הם רוצים לשים רק במקרה מאוד גרוע אז זה מה שהולכים לעשות? חיים כ - מסמ ציכל - כ"ו באב ה'תשפ"ג - 17:59, 13 באוגוסט 2023 (UTC)

שטורעם. נט[עריכה]

שלום עליכם בני מתא חב"דפדיה. אף שזה תקופה ארוכה שלא מתאפשר לי לתרום, בכל זאת ישנו דבר אותו רואה אני לנכון להעיר, ולוואי שימצא מי שיטפל בעניין: האתר שטורעם.נט מת, והקישורים אליו עדיין נוכחים במרחב. צריך פשוט למחוק את כולם...• כתית למאורבית הבד 20:28, י"ג באב, ה'תשפ"ג (31 ביולי למניינם), ימות המשיח 20:28, 31 ביולי 2023 (UTC)

כתית למאור ישנו ארכיון אינטרנט שם אפשר למצוא את הדפים. צריך להחליף את הקישורים. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (20:45, י"ג באב, ה'תשפ"ג).
יוסף בן מלמד איך להחליף? קעניג! ~ יחי אדונינו מורינו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד! - שיחה, 20:43, י"ד באב, ה'תשפ"ג 20:43, 1 באוגוסט 2023 (UTC)
קעניג! ראה לדוגמא בכתובת הזו: archive.li/35d8y שיחזור של כתבה משטורעם נט. פשוט נכנסתי לערך והחלפתי את הקישור. אגב, שים לב שלא תייגת אותי, כיון שלא חתמת יחד עם התיוג. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (08:49, ט"ו באב, ה'תשפ"ג).

שמוליק מישולובין[עריכה]

אתם מוזמנים להצביע על הערך שמואל מישולובין כי היו משתמשים שלא היה להם זכות הצבעה ולכן צריכים לעשות עוד פעם משתמש:קעניג!

לא הבנתי, הרי כבר היה הצבעה, באם ניתן לעשות שוב (ובפרט בגלל טעם זה..}? 613770 - שיחה, 05:14, כ' באב, ה'תשפ"ג 05:14, 7 באוגוסט 2023 (UTC)

אלי טייטלבוים[עריכה]

נתקלתי לאחרונה בשם הזה. מדובר בחסיד חב"ד מאוד ידוע בארה"ב בתחום הקעמפים החינוך והפצת התורה שנפטר בתשס"ח. אני מנסה לברר עליו לבנתיים לא העלתי בחכתי הרבה פרטים חב"דים פרט לכך שלמד בתו"ת הביא הרבה מאנשי אגו"י להתוועדויות של הרבי והיה גר בקראון הייטס. אך כאן לא מצאתי ערך עליו כלל ככה שלנו הישראלים הוא לוט בערפל ... -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת.

הערך נוצר. אני מקווה שזה אתה קריצה.jpg . בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (05:26, כ"ד באב, ה'תשפ"ג).
כנראה שזה אני קריצה.jpg שמואל קניג (שיחה | תרומות) לא חתמ/ה.
חיוך רחב.png . בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (10:18, כ"ד באב, ה'תשפ"ג).

חידוש החממה[עריכה]

החלטתי לחדש את החממה מי שרוצה להיות חונך שידבר איתי מחקתי בינתיים משתמשים חונכים שלא פעילים תודה קעניג! ~ יחי אדונינו מורינו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד - שיחה, 21:44, כ"ט באב, ה'תשפ"ג 21:44, 16 באוגוסט 2023 (UTC)

כדי להגיע לחממה ראו: חב"דפדיה:חממה ב. א. א. - שיחה, 13:10, ל' באב, ה'תשפ"ג

למה אין ערך על החסיד ר' ליב כהן- אחיו של פולע כהן?

יש: מיכאל יהודה אריה לייב כהן. אליהו ב. - שיחה, 15:20, ל' באב, ה'תשפ"ג

יצחק נתן ישראל גנדל[עריכה]

יש הרבה דברים שחסרים בערך הנ"ל מי שיש לו מה להוסיף אנא יוסיף. --הקצנה - שיחה ~ יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד ~ ג' בתשרי ה'תשפ"ד 13:31, 18 בספטמבר 2023 (UTC)

ערכים - ספרים[עריכה]

מפעילי מערכת חב"דפדים פעילים ‎‏ ‏ב"ה, חב"דפדיה הולכת ומתרחבת עם מגוון ערכים רחב, וכל אישיות, נושא, מקום או ספר, עליהם יש אינפורמציה מתאימה, מועלה ערך. זה נפלא. ולכן, תבניות איחוד הערכים, שהוצבו לפני תקופה לא קצרה, לא תמיד רלוונטיים וכדאי לבודקם, ובמקום לאחד, יש להרחיב את הערכים המתאימים. תמיד - שיחה, 04:50, י"ח בתשרי, ה'תשפ"ד 04:50, 3 באוקטובר 2023 (UTC)

עברתי על מספר ערכים, מוזמנים להמשיך בעבודה תמיד - שיחה, 05:13, י"ח בתשרי, ה'תשפ"ד 05:13, 3 באוקטובר 2023 (UTC)
משתמש תמיד: צודק בהערה, זו פעולה שאין צורך בהרשאת מפעיל כדי לעשות, ישר כח על ההתגייסות! שיעשיחה ל' בתשרי ה'תשפ"ד 21:23, 15 באוקטובר 2023 (UTC)
יש להסיר את התבניות כמובן רק מהערכים שראויים לערך ע"פ חב"דפדיה:עקרונות וקווים מנחים לכתיבת ערכים/ספריםחלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • ד' בכסלו ה'תשפ"ד • 10:14, 17 בנובמבר 2023 (UTC)

ימי הולדת של חברי כנסת[עריכה]

האם לציין בתאריכים את ימי הולדת של חברי כנסת ופוליטיקאים? לדוגמא ביבי נתניהו בערך כ"ח תשרי, או איתמר בן גביר בערך ו' אייר ועוד

חב"דפדים פעילים ‎‏ ‏ מה אתם אומרים? ב. א. א. - שיחה, 08:21, כ"ח בתשרי, ה'תשפ"ד

ב. א. א. לדעתי לא כל נשוא ערך זכאי להיכתב, רק חסידי חב"ד ורבנים ידועים, פוליטיקאים וודאי שלא. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (08:24, כ"ח בתשרי, ה'תשפ"ד)
ב. א. א.אולי פוליטיקאים עם קירבה מאוד גדולה לחב"ד ולרבי כמו פרופסור אבנר חי שאקי/הפרזידנט שז"ר וכו'--הקצנה - שיחה ~ יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד ~ ל' בתשרי ה'תשפ"ד 08:59, 15 באוקטובר 2023 (UTC)
מסכים, אין שום סיבה לכתוב ימי הולדת של אישיות שאינה חב"דית, התנאי צריך להיות גם אישיות מרכזית ומשמעותית, וגם שיהיה חב"דניק או קשר מאוד חזק לחב"ד - שז"ר דוגמה טובה. שיע • [שי[חת משתמש:שיע.ק|שיחה]] ל' בתשרי ה'תשפ"ד 21:22, 15 באוקטובר 2023 (UTC)
לדעתי כל אישיות שזכאית לערך יש לציין בה בקצרה את כל הפרטים הידועים עליה עד אופן שלא יצטרכו לצפות באתר אחר בכדי לדעת עליה דברים בסיסיים. זה לא חייב להיות כתוב בפתיחת הערך - זה יכול להיות בתבנית דמות בראש הערך. ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • ד' בכסלו ה'תשפ"ד • 10:19, 17 בנובמבר 2023 (UTC)

יוסי כהן[עריכה]

למה אין ערך על הקלידן חסידי יוסי כהן? או עכ"פ אני לא רואה את זה בחב"דפדיה. חשוב שיהיה , באמת מגיע לו ערך!! חב"דפדים פעילים ‎‏ ‏ מה אתם אומרים?קעניג ~ יחי אדונינו מורינו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד - שיחה, 08:24, ח' בחשוון, ה'תשפ"ד 08:24, 23 באוקטובר 2023 (UTC)

השאלה אם יש מספיק תוכן לכתוב עליו. (מלבד זה שהוא נגן מפורסם, ורשימה של כמה ניגונים שהוא חידש או עורר). חוששני שלא. שיעשיחה ט"ז בחשוון ה'תשפ"ד 20:24, 31 באוקטובר 2023 (UTC)
יש ערכים קצרים ביותר, והוא אדם בולט ומפורסם. כדאי מאד! --213.151.39.94 21:59, 30 בנובמבר 2023 (UTC)

ערך על פסיכולוגיה[עריכה]

חיפשתי ערך שמסביר את הגישה החסידית ובפרט השיטה של הרבי שליט"א מלך המשיח בנוגע לפסיכולוגיה ולא מצאתי. אם יש כזה ערך אולי כדאי להפנות מהערך פסיכולגיה, ואם לא אולי כדאי לכתוב אותו. אני חושב שזה מצדיק ערך. 172.56.194.74 13:00, 9 בנובמבר 2023 (UTC)

דף רעיונות מנין לשאוב מקורות[עריכה]

לדעתי כדאי מאד מאד לכלול בדף חב"דפדיה:מקורות (או - עדיף - בדף מיזם נפרד ובולט יותר) רעיונות מנין לשאוב מקורות (בשחר נעורי כתבתי כאן ערכים אחרי חיפוש בחב"ד אינפו...)!

בתור התחלה הנני להציע את אוצר החכמה האינטרנטי, יש שם כמויות אדירות של תוכן מסודר בכל תחום שרק רוצים (ניתן להרשם כאורח - 40 דפים ראשונים של כל ספר, ובאזור סוכות ופסח בד"כ פותחים את האתר בחנם, ומי שיכול להרשם - אדרבא).

בכלל כדאי להבהיר שהיום כמעט על כל נושא יצא כבר ליקוטים מקיפים ומושקעים ע"י אנשים שאכפת להם, רק שהתוכן לא קיבל מספיק פרסום (כדוגמת תשורות, סקירות בקבצי הערות, חוברות וספרים בנושאים שונים). כדאי פשוט להזין קבצים שלמים לחב"דפדי', ולציין לקבצים ב"לקריאה נוספת". --213.151.39.94 21:59, 30 בנובמבר 2023 (UTC)

תקלות באתר[עריכה]

רק אצלי לוקח לכל דף בחב"דפדיה הרבה זמן עד שהוא נטען או שזה בעיה כללית באתר? ~ חסיד של הרבי ~  •  פארבריינגען חסידי  •  עד מתי?! "וראו כל עמי הארץ כי שם הוי' נקרא עליך, ויראו ממך!" 15:19, 4 בדצמבר 2023 (UTC)

גם אצלי. מציק מאוד ופוגע משמעותית ביכולת לתרום לאתר. להתראות - שיחה, 20:23, כ"א בכסלו, ה'תשפ"ד 20:23, 4 בדצמבר 2023 (UTC)
יש מתכנת? ואם כן (גם - ובמיוחד אם לא) האם הבעיה בטיפול? ממש קשה לעבוד ככה. ~ חסיד של הרבי ~  •  פארבריינגען חסידי  •  עד מתי?! "וראו כל עמי הארץ כי שם הוי' נקרא עליך, ויראו ממך!" 21:58, 4 בדצמבר 2023 (UTC)
אכן, האתר מאוד מאוד איטי. אני בטוח שבאם הגלישה הייתה מהירה יותר אזי היו נכנסים לאתר הרבה יותר קוראים ועורכים (ואני בתוכם). בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (07:03, כ"ב בכסלו, ה'תשפ"ד)