חב"דפדיה:אולם דיונים

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש


הגעתם לאולם הדיונים המרכזי של חב"דפדיה.

המקום מיועד לדיונים בין האורחים, העורכים והמפעילים.


אם יש לך בקשות מיוחדות המיועדות למפעילי המערכת, תוכלו לעשות זאת כאן.

אם ברצונכם לבקש ערך החסר בחב"דפדיה, תוכלו לעשות זאת כאן. תוכלו גם לבקש תמונות כאן, וגרפיקה כאן.

אם ברצונך לכתוב איזו אימרה חסידית או סתם להתוועד.. תוכל לעשות זאת כאן.

אם ברצונכם להתנדב להשלמת פרוייקטים לשיפור חב"דפדיה, או להציע אחד כזה תוכלו לעשות זאת כאן.


תיבת ארכיון

כיתוב תמונה

ארכיוני אולם הדיונים
12345678910111213141516171819202122232425262728293031סמלילנוכחי
חב"דפדיה: פיתוח טכניכדי להגיע לתחתית הדף, לחצו כאן.


תקלות באתר - 3[עריכת קוד מקור]

הדף 'שינויים אחרונים' בשגיאה

שיע.ק, התקלות באתר תוקפות שוב.

אציין את התקלות שתוקפות אצלי:

דפים רבים נפתחים באופן מוזר (ראה תמונה), דפים רבים לא נפתחים ומציגים את הטקסט "This site can’t be reached" למשך זמן רב, הדפים לא נפתחים ונטענים באיטיות, הפופאפ המציג את התקציר (הפתיח) של הערך לא עובד למעט פעמים בודדות ואם הוא עובד - רק לעיתים הוא עובד כראוי, ולא מציג את הדפים מוזר (כנ"ל). ומסיימים בטוב. צוברענגען משיח - שיחה  •  כבר תרמת? 11:00, י' באדר ב', ה'תשפ"ד.

שכחתי להוסיף: כמה זמן לאחר הכניסה לחשבון אחרי מעבר בין דפים בחב"דפדיה אני מוצא את עצמי מחוץ לחשבון. צוברענגען משיח - שיחה  •  כבר תרמת? 13:17, י' באדר ב', ה'תשפ"ד.
מקווה שבזמן הקרוב יהיה לנו מתכנת שיבצע ריענון כללי ופתרון בעיות ספציפיות. שיעשיחה י' באדר ב' ה'תשפ"ד 20:01, 20 במרץ 2024 (UTC)
ישר כח גדול. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (20:13, י' באדר ב', ה'תשפ"ד)
כנראה שגלשת באינטרנט איטי, אז האתר נפתח לאט ולכן גם לא נטען בו ה-css וזה נראה אצלך תקול (ויסתדר לך אם תעשה רענון), לאחרונה חב"דפדיה נפתחת לי די מהר ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • י"ז באדר ב' ה'תשפ"ד • 18:10, 27 במרץ 2024 (UTC)
חלוקת קונטרסים מוזר, כי ממש עכשיו פתחתי את col ואינפו ואת חב"דפדיה, אינפו ו-col נפתחו מיד ועבדו כמו שצריך - משא"כ חב"דפדיה דווקא שנפתחה לאט מאוד, הייתי צריך לסגור את ה"window" ולפתוח שוב, ולהכנס שוב לחב"דפדיה (ובכ"מ הדפים נטענו באיטיות אציין שבד"כ האיטיות בטעינת הדפים היא כשאני פותח את האתר, לאחר זמן הדפים נטענים מהר יותר). צוברענגען משיח - שיחה  •  כבר תרמת? (13:07, י"ח באדר ב', ה'תשפ"ד).
הבעיה היא אכן ספציפית בחב"דפדיה. לא ברור לי עדיין למה.--Men770שיחה. כעת, י"ח באדר ב' ה'תשפ"ד, 18:36 מגיע משיח! יחי המלך!

מרחב 'טיוטה'[עריכת קוד מקור]

מפעילי מערכת אבקש להוסיף את המרחב 'טיוטה' לחב"דפדיה. יכול להועיל. צוברענגען משיח - שיחה  •  כבר תרמת? 19:18, י"א באדר ב', ה'תשפ"ד.

למה צריך את זה?. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (00:28, י"ב באדר ב', ה'תשפ"ד)
יוסף בן מלמד אתייג גם מפעילי מערכת, אבקש לגעת במספר נקודות: א': המרחב טיוטה הוא שונה מהמרחבים האישיים בכך שהוא מרחב ציבורי. ממש כמו שכל המשתמשים יכולים לערוך את הערך ניגון, כך גם כל המשתמשים יוכלו לערוך את הערך טיוטה:ניגון. עכשיו מה קורה כשהטיוטה מוכנה? אבקש להוסיף: לדעתי כדאי, גם אם לא יוסיפו את המרחב הנ"ל: ב'המכלול' (מסתמא גם בויקיפדיה, רק שלא בדקתי את זה) קיים דף בשם "המכלול:העברת דפי טיוטה". בדף זה מי שכותב טיוטה במרחב האישי שלו או טיוטה במרחב טיוטה הציבורי, כותב את שם הערך כשהוא מוכן ומתייג "מנטרים", מבקש שהם יעברו על הערך ויתנו אישור להעביר אותו למרחב הראשי.
מאוד כדאי ליצור כזה דף בחב"דפדיה, שכל הטיוטות יעברו דרכו, למנות אחראים על הדף שיעברו על הטיוטות ויחליטו מה אפשר להעביר ומה לא. (צריך ליצור תבנית כמו "חב"דפדים פעילים" ו"מפעילי מערכת" שתתייג את האחראים).
כך רק ערכים טובים מספיק, בעל הקשר חב"די מספיק, בעל חשיבות מספיקה, מנוסחים היטב - יצטרפו לערכים במרחב הראשי.
בעצם, כל מי שירצה ליצור ערך יצטרך ליצור אותו במרחב האישי או הטיוטה, לעבוד עליו היטב, בלי חפיפות ועבודה מהירה, ואז להגיש אותו בדף והאחראים יבדקו את הערך.
אם אכן יעשו דבר שכזה, אזי א': ערכים חדשים יהיו טובים הרבה יותר. ב': המרחב 'טיוטה' יהיה נצרך יותר, כך שכמה משתמשים יוכלו לעבוד יחד על ערך אחד. אוסיף: בשביל שהערכים בחב"דפדיה יהיו טובים באמת אחרי עבודה טובה, הדף הזה נצרך בהחלט. כך כל ערך חדש יעבור בדיקה של משתמשים ותיקים. שוב, גם אם לא יצרפו את המרחב 'טיוטה', אבקש ליצור את הדף, כדי שהערכים בחב"דפדיה יהיו טובים יותר. צוברענגען משיח - שיחה  •  כבר תרמת? 10:18, י"ב באדר ב', ה'תשפ"ד.
צוברענגען משיח, הרעיון שהבאת כאן הוא מעולה ממספר בחינות, וכפי שהיטבת להסביר.
ראה, אני מבין שאת המרחב ראית באתר המכלול, אך בחב"דפדיה הרבה פחות זקוקים למרחב הזה מאשר במכלול (ובטח ויקיפדיה) כיון שכאן (קודם כל רוב הערכים נוצרים ע"י משתמש ותיק שבלחיצת כפתור מעלה את הערך לחב"דפדיה) נוצרים ערכים בודדים בשבוע ואין עבודה רבה למפעילים (ולכל משתמש אחר שיכול לעשות זאת) לעבור על דפים חדשים שנוצרו, אם הערך ראוי לחב"דפדיה מה טוב, באם לא אזי מעבירים למרחב הראשי או מציבים תבנית למחיקה.
קל ופשוט.
אינני חושב שבאמצעות מרחב זה הערכים בחב"דפדיה ישתפרו פלאים. בכ"מ את המרחב לא יכולים ליצור מפעילים רגילים אלא מנהלי ממשק. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (01:06, ט"ו באדר ב', ה'תשפ"ד)
אפשר ליצור מרחב כזה, אבל מסכים שאין כאן את ההיקף באנציקלופדיות אחרות ולכן נראה לי פחות נחוץ. מה שכן נחוץ זה מעקב אחר ערכים חדשים והחזרה למרחב הטיוטה האישי במקרה שהם (בכלל או עדיין) לא ראויים למרחב הערכים. שיעשיחה ט"ו באדר ב' ה'תשפ"ד 08:44, 25 במרץ 2024 (UTC)
לדעתי מרחב טיוטה לא נצרך, אבל זה באמת יכול להיות רעיון טוב שבכדי ליצור ערכים במרחב הראשי צריך הרשאה מיוחדת ולכתחילה כל אחד יהיה חייב ליצור ערכים במרחב האישי ולבקש את העברתם ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • י"ז באדר ב' ה'תשפ"ד • 18:14, 27 במרץ 2024 (UTC)
חלוקת קונטרסים אשמח שהעניין יקודם. צוברענגען משיח - שיחה  •  כבר תרמת? (18:53, י"ז באדר ב', ה'תשפ"ד).
מה יקודם? דעתי היא שאין צורך במרחב טיוטה, בשביל זה יש את המרחב האישי. הצעתי רעיון שיהפוך את האנציקלופדיה מאנציקלופדיה חופשית לסגורה חלקית, יש בזה מעלות וחסרונות אבל לא נראה לי שזו כוונת בוני האתר ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • י"ח באדר ב' ה'תשפ"ד • 12:19, 28 במרץ 2024 (UTC)
כמובן, התכוונתי לכך שבשביל ליצור ערך יצטרכו לכתוב אותו במרחב הראשי ולבקש אישור לפרסם. האם יהיה אפשרות לכך שיהיה אפשר לערוך ערכים קיימים (במרחב הראשי) אבל ליצור ערכים לא יוכלו? צוברענגען משיח - שיחה  •  כבר תרמת? (12:56, י"ח באדר ב', ה'תשפ"ד).
אם רוצים הכל אפשרי. בכל אופן זה לא שייך למשתמשי האתר אלא למנהלי האתר כפי ראות עיניהם. (לע"ע נראה שהם בחרו באנציקלופדיה חופשית...) ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • י"ח באדר ב' ה'תשפ"ד • 23:28, 28 במרץ 2024 (UTC)

אישים שלא ידועה שנת לידת / פטירתם[עריכת קוד מקור]

אני טועה שפעם היתה קטגוריה כזו? אני משום מה לא מוצא אותה כעת. האם היה דיון והוחלט למחוק אותה? חיפשתי אותה בין השאר בקטגוריה 'אישים לפי שנים' ולא מצאתי. להתראות - שיחה, 15:41, י"ח באדר ב', ה'תשפ"ד 15:41, 28 במרץ 2024 (UTC)

הייתה כזו קטגוריה בעבר, בשם קטגוריה:אישים שלא ידוע שנת לידתם או פטירתם, אני (יוצר הקטגוריה) מחקתי אותה מחוסר חשיבות (ראה כאן). אם אתה מעוניין לפתוח שוב את הקטגוריה, יש ברשימת תרומות שלי את כל הערכים מהם הסרתי את הקטגוריה. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (15:47, י"ח באדר ב', ה'תשפ"ד)
אני חושב שכדאי ליצור תבנית שתוצב בערכי אישים שלא מצוין בהם שנת לידה/פטירה/נישואין (אפשר גם שהתבנית תוסיף את הערך לקטגוריה). בעז"ה אמצא לכך זמן. צוברענגען משיח - שיחה  •  כבר תרמת? (10:11, י"ט באדר ב', ה'תשפ"ד).
אם עושים את זה, לדעתי כדאי תבנית נפרדת לכל עניין (לידה ופטירה). לגבי נישואין אני די מפקפק בחשיבות העניין. שיעשיחה כ' בניסן ה'תשפ"ד 18:10, 28 באפריל 2024 (IDT)

מכתבים[עריכת קוד מקור]

מישהוא יודע מתי החלו המכתבים לצאת לא מתוקתקים אלא מוקלדים? (זה צריך להיות בין סיוון מ"ט - ניסן נ"א.) כמו"כ (באם אי - מי יודע) אשמח לקבל צילום של מכ' מתוקתק ומכ' מוקלד - עם תאריכים קרובים.אורח לרגע... - שיחה, 14:49, ג' בניסן, ה'תשפ"ד 14:49, 11 באפריל 2024 (IDT)

תלמידים השלוחים בישיבות[עריכת קוד מקור]

האם שייך לכתוב את שמות התלמידים השלוחים בערכים השייכים לישיבות? אני סבור שלא, כי זה מידע ממש לא רלוונטי אבל אני רואה שיש שכתבו, אם כן, נראה שאם כותבים שנה אחת יהיה כבר נכון לכתוב היסטוריה של כל שנה, וזה קצת מסורבל. מה דעתכם?--קונטרס החלצו - שיחה, 16:11, ו' בניסן, ה'תשפ"ד 16:11, 14 באפריל 2024 (IDT)

בלתי אנציקלופדי, ממש כמו לכתוב שמות של תלמידים של אותה שנה. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (16:15, ו' בניסן, ה'תשפ"ד)
לכאורה כן, באם היו שם 'דמויות' שאח"כ צמחו וכו'. לענ"ד.אורח לרגע... - שיחה, 16:28, ו' בניסן, ה'תשפ"ד 16:28, 14 באפריל 2024 (IDT)
אורח לרגע... לדמויות שצמחו יכתְבו בערכם את עברם, בעיתו ובזמנו... אנו לא נותנים אינפורמציה מסוג "ישיבה זו אירחה בקירבה למשך שנה מספר "גדולים" עתידיים..." והענין מובן. אני עם ר' יוסף בן מלמד --קונטרס החלצו - שיחה, 17:14, ז' בניסן, ה'תשפ"ד 17:14, 15 באפריל 2024 (IDT)
מסכים, לדעתי גם ר"מ או משפיע שלימד רק שנה בישיבה אין טעם לכתוב בערך על הישיבה את זה. ערך על הישיבה צריך להכיל פרטים מהותיים ומשמעותיים, איש צוות חולף בד"כ לא מטביע חותם ולא מהווה חלק משמעותי מהיסטוריית הישיבה. שיעשיחה ט"ז בניסן ה'תשפ"ד 14:50, 24 באפריל 2024 (IDT)

תקלות באתר - 4? 5? כבר לא סופר...[עריכת קוד מקור]

התקלות באתר כבר בלתי נסבלים. שיע.ק הושיעה נא! אולי יחוס אולי ירחם... ~ חסיד של הרבי ~  •  פארבריינגען חסידי 17:30, 18 באפריל 2024 (IDT)

ב"ה Men770 לקח על עצמו את משימת השדרוג זה יקח עוד זמן, אבל לפחות אני יכול לבשר על אור בקצה המנהרה. שיעשיחה ט"ז בניסן ה'תשפ"ד 14:44, 24 באפריל 2024 (IDT)
תזכורת.... ~ חסיד של הרבי ~  •  פארבריינגען חסידי 23:30, 8 במאי 2024 (IDT)

שיוך לקטגוריית משפחות[עריכת קוד מקור]

עד כמה שידוע לי אין כללים רשמיים לשיוך אישים לקטגוריית משפחה. למשל "מנחם כהן" שנישא לרעייתו לבית "לוי", הוא ובניו יכללו גם בקטגורייה של משפחת לוי. אך השאלה שלי היא על חתניו של כהן - ונכדיו, האם גם הם יכללו בקטגוריה של משפחת לוי? היכן עוברים הגבולות? האם גם אדם שאימו של סביו הייתה ממשפחת "לוי" ניתן לשייך אותו לקטגוריה הזו? סתם שאלה קטנה עם משמעות גדולה... ~ חסיד של הרבי ~  •  פארבריינגען חסידי 03:09, 16 במאי 2024 (IDT)

גם לי מאוד מציק העניין, הרבה קטגוריות צריכות להימחק לפי כלל זה שעדיין לא כתוב. לדעתי קטגוריה צריכה לכלול רק אנשים ששמם הוא כשם הקטגוריה, לא חתנים, ודאי לא נכדים (למעט אנשים ששינו את שם משפחתם). כבר חשבתי מזמן ליצור מספר כללים להוספת ויצירת קטגוריות אך עדיין לא עלה בידי, אולי אעשה זאת בהזדמנות קרובה. אם תוכל אתה ליצור את הכללים, אודה לך. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (03:48, ח' באייר, ה'תשפ"ד)
לא זוכר להצביע איפה בדיוק הכלל נכתב, אבל אם אני זוכר נכון כבר היה בו דיון והכלל שנקבע היה שכותבים רק דור אחד קדימה, כלומר בקטגוריה של משפחת פינסון לדוגמא, יכללו גם החתנים ששם הנעורים של רעייתם הוא משפחת פינסון, כי הקשר שלהם לקטגוריה הזו הוא ישיר. להתראות - שיחה, 08:24, ח' באייר, ה'תשפ"ד 08:24, 16 במאי 2024 (IDT)
באמת הגיע הזמן להוסיף ולעדכן את הקווים מנחים לכתיבת ערכים, שהם או לא מעודכנים או שלא מפורטים... מתייג שיע.ק שכמובן צריך את הסכמתו למהלך כזה. ~ חסיד של הרבי ~  •  פארבריינגען חסידי 20:23, 16 במאי 2024 (IDT)
שלום חברים, מסכים עם הצורך להגדיר. לא יודע מה נכון יותר עם חתנים או בלי, פורטו כאן נימוקים לכאן ולכאן. אפשר להצביע ולעשות כדעת הרוב. (נ.ב. לא צריך הסכמה שלי. אבל בדברים מהותיים כאן כדאי להתייעץ עם מפעילים או משתמשים ותיקים). שיעשיחה ט' באייר ה'תשפ"ד
כעת בדרך כלל הקטגוריות כוללות חתנים אך לא בניהם וזו גם דעתי הכלל הזה גם לא יחייב מחיקה מסיבית מקטגוריות וגם לא מחיקה מסיבית של קטגוריות כי נראה שרוב עורכי חב"דפדיה מודעים לכלל הזה גם אם הוא לא נכתב במפורש חיים כ - מסמ ציכל - ט' באייר 16:46, 17 במאי 2024 (IDT)
אכן דובר על זה באולם דיונים בעבר. יש לכלול גם חתנים בקטגוריה ולא רק בנים. לקבלת תוצאה לפי שם משפחה מדויק בלבד קיים דפי פירושונים על משפחות. וכדאי שגם שם הכלל יהיה כמו בקטגוריות, שכשיש יותר מ-5 ערכי אישים עם שם משפחה זהה יהיה ניתן ליצור דף פירושונים. אני מסכים שבדוגמא שהובאה (קטגוריה משפחת כהן וכד') יהיה קצת בלאגן ואולי אפשר להחריג אותה, אבל שאר האתר יהיה יחסית קל לחיפוש קרובים. ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • ט"ו באייר ה'תשפ"ד • 22:20, 23 במאי 2024 (IDT)
דיברו על זה לפני כמה חודשים ואמרו לכתוב בנים שהתחתנו וחתנים!--הקצנה - שיחה ~ צריכים להרחיב את בית משיח! ~ יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד ~ ו' בשבט ה'תשפ"ד 22:33, 25 במאי 2024 (IDT)

שדרוג מהירות[עריכת קוד מקור]

שלום חברים, השדרוג אתמול היה פעולה אחת כהקדמה לשדרוג כללי שממנו יסתעפו פרטי שדרוג שונים. באופן כללי נעשתה פעולה של הכנסת שירות (קלאודפלייר) שתפקידו לשדרג ולזרז את פעולת האתר. המתכנת ציין שבגלל שהאתר בנוי על התוכנה הייחודית של ויקי (ששונה ממרבית האתרים), הוא לא בטוח מה תהיה ההשפעה. אשמח לשמוע גם מכם האם אתם מרגישים שינוי שיפור בגלישה באתר? שיעשיחה ט"ו באייר ה'תשפ"ד 22:06, 23 במאי 2024 (IDT)

א.דוקא אני חושב שזה יותר נהיה גרוע כי מתי שאני עורך ואני שומר זה כותב שיש שגיאה. ב. מה עם מה שדיברנו על מספר הצפיות בדפים שיהיה אפשר לראות זאת באתר? תמים של הרבי - שיחה ~ יחי המלך 22:24, 23 במאי 2024 (IDT)
א. תודה רבה על ניסיון השיפור. ב. בהמשך למה שכתב לעיל משתמש תמים של הרבי, אכן העבודה בחב"דפדיה נהייתה יותר איטית וקשה, כשאני בא לשמור ערך, אני צריך ללחוץ כמה פעמים שמירה עד שבאמת ישמר. בברכה לבשורות טובות מנחם מענדל.ק 23:31, 23 במאי 2024 (IDT)

אני לא ראיתי שהיא איטית תודהלחשוב רבי - שיחה, 00:43, י"ט באייר, ה'תשפ"ד 00:43, 27 במאי 2024 (IDT)

סקר דעת קהל[עריכת קוד מקור]

תודה על התגובות, במוצ"ש (ליל ל"ג בעומר) בוצע שדרוג שדרוג אחר - שדרוג של השרת, חשוב לנו מאוד לדעת האם אתם רואים שיפור כעת ממוצ"ש ואילך.שיעשיחה י"ח באייר ה'תשפ"ד 16:16, 26 במאי 2024 (IDT)

מן הסתם החברה היו עסוקים בתהלוכות ב"ה, עדיין אשמח לעדכון מכל משתמש שיכול לכתוב, האם וכמה אתם רואים שינוי. שיעשיחה י"ט באייר ה'תשפ"ד 19:32, 27 במאי 2024 (IDT)
נטען יותר מהר--הקצנה - שיחה ~ צריכים להרחיב את בית משיח! ~ יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד ~ ו' בשבט ה'תשפ"ד 20:49, 27 במאי 2024 (IDT)
👍שכויח על ניסיונות השדרוג. אצלי זה עדיין איטי לפעמים, עם כי פחות גרוע ממה שהיה לפני. ~ חסיד של הרבי ~  •  פארבריינגען חסידי 21:48, 27 במאי 2024 (IDT)
רציתי להתייחס להודעה הזו כבר שבוע שעבר (בפסקה הקודמת) אך לא עשיתי זאת כדי לוודא שבאמת יש פחות תקלות, האתר הרבה יותר מהיר ב"ה מאשר בעבר, פחות נתקע ויותר זורם, לדף השינויים האחרונים לוקח כ-8 שניות להיטען (עדיין יחסית איטי, אך סביר), מה שבעבר לקח יותר זמן. ישר כח גדול שיע 👏 . בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (00:32, כ' באייר, ה'תשפ"ד)
האתר אכן מהיר יותר. יישר כח. אגב, בשינויים האחרונים זה תלוי כמובן כמה שינויים מוגדר לך שתראה. אצלי מוגדר ל-50 ונפתח לחלוטין תוך כ-4 שניות. אליהו ב. - שיחה, 03:55, כ"א באייר, ה'תשפ"ד 03:55, 29 במאי 2024 (IDT)
באמת היה לי בראש לבדוק תוך כמה זמן נטען הדף כשמוגדר 50 שינויים, אך נשכח ממני (אצלי מוגדר 1000), ישר כח אליהו. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (14:17, כ"א באייר, ה'תשפ"ד)
אכן העבודה באתר כעת הרבה יותר מהירה! תודה רבה! מנחם מענדל.ק 22:29, 29 במאי 2024 (IDT)
ייש"כ, הרב שייע! בברכה תמים של הרבי - שיחה ~ יחי המלך 23:25, 29 במאי 2024 (IDT)

סמל חב"דפדיה[עריכת קוד מקור]

מדוע הסמל כולו בירוק (עשרת המבצעים) והמזוזה צבעוני? אליהו ב. - שיחה, 06:08, כ"ג באייר, ה'תשפ"ד

כי זה שעשה אחד המשתמשים שלנו. למיטב זכרוני לא מדובר היה בגרפיקיאי שזה מקצועו... אפשר להציע סמל חדש ומשודרג שיעשיחה כ"ה באייר ה'תשפ"ד 02:53, 2 ביוני 2024 (IDT)
הגיע הזמן. אליהו ב. - שיחה, 04:13, כ"ה באייר, ה'תשפ"ד.

משחיתים חדשים[עריכת קוד מקור]

לאחרונה הגיעו משחיתים חדשים לאתר. בבקשה מפעילי מערכת לוודא שהאנונימים שמשחיתים בחב"דפדיה יחסמו! לפעמים אף מפעיל מערכת לא באתר, ואז התפקיד שלי זה רק לשים לו אזהרה. שיע.ק ויוסף בן מלמד הושיעא נא! ואגב, שיע מתי אתה עושה את אחי מפעיל? בברכה תמים של הרבי - שיחה ~ מרחיבים את חב"דפדיה עכשיו!!! כ"ז באייר ה'תשפ"ד17:46, 4 ביוני 2024 (IDT)

נחסם. להבא, נא לא להשאיר הודעה כפולה בשני דפי שיחה ולא לבצע תיוג כפול. נ.ב. האתר לא קרס או משהו.. סה"כ משחית. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (19:05, כ"ז באייר, ה'תשפ"ד)

תבנית יומית[עריכת קוד מקור]

מי יודע למה זה לא שינה את הדף הראשי? מאת: ב. שורה  •  לתגובות  •  16:52, 7 ביוני 2024 (IDT)

לא הבנתי למה כוונתך תמים של הרבי - שיחה 16:55, 7 ביוני 2024 (IDT)
לאחר שינוי כזה יש לנקות את המטמון של הדף (ראה כפתור 'רענון העמוד הראשי'), אז השינוי הרצוי יופיע, טיפלתי בזה. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (18:15, א' בסיוון, ה'תשפ"ד)

הצעה לפרוייקט[עריכת קוד מקור]

הכנסתי היום קישור לוידאו רלוונטי של רבי לילדים בערך וביום שמחתכם. אני חושב שאפשר לעשות פרוייקט נפלא וממש מעשיר ומועיל לחב"דפדיה - לקשר את הסרטונים שלהם לערכים רלוונטיים. למשל סיפורים על רביים או על נושאים בעבודת ה', ניגונים ועוד. שיעשיחה י"א בסיוון ה'תשפ"ד 12:27, 17 ביוני 2024 (IDT)

היפך המדיניות![עריכת קוד מקור]

ישנם ערכים רבים הפותחים ב - "הרבי מלך המשיח שליט"א".

[לדוגמה - בלתי מוגה ועד כתבי קודש,, מרכז ההפצה ממש בפיסקה היסטוריה, דברי משיח, וכהנה רבות.]

ומועתק בזאת ממדיניות ח"פ:"תארי אדמו"רי חב"ד - במרחב הערכים הכללי צריכים להיות אחידים. על הרבי יש לכתוב בתואר -הרבי. ההדגשה בדבר נצחיות חייו של הרבי ותפקידו כמלך המשיח יופיעו בערכים הרלוונטיים. בשאר הערכים לא יתווספו תארים אלו. לגבי שאר אדמו"רי חב"ד, התייחסות במרחב הערכים תהיה בליווי התואר האחיד: 'אדמו"ר' (ולא 'רבי' ואחרים)".0 - שיחה, 22:52, י"ד בסיוון, ה'תשפ"ד 22:52, 20 ביוני 2024 (IDT)

0 אתה מוזמן לתקן זאת (אם כי יש דברים שיותר קריטיים לחב"דפדיה, ערך הכתוב בצורה לא אנציקלופדית יותר מציק מתואר לא אחיד). ברכת הגאולה שיחה 00:28, ט"ו בסיוון, ה'תשפ"ד 00:28, 21 ביוני 2024 (IDT)
ייש"ב.0 - שיחה, 23:48, ט"ז בסיוון, ה'תשפ"ד 23:48, 22 ביוני 2024 (IDT)

לכלל יוצרי הערכים[עריכת קוד מקור]

לקהלא קדישא, יוצרי הערכים שליט"א.

כאשר אתם מעתיקים ערך מועקיפעדיא תורידו - עכ"פ - את כל המלל הלא - מענין\רעלעוואנטי שמופיע שם. כמו - שם העיר בפולנית, בפורטוגזית ואיזה מושל הקים אותה לפני 546 שנה.

בתקווה להבנה. ונזכה זע'הן זיך מיט'ן רבי'ן בב"א. - שיחה, 12:20, י"ז בסיוון, ה'תשפ"ד 12:20, 23 ביוני 2024 (IDT)

אני מניח שזה עוזר לחפש את העיר בגוגל מפות וחבל לדעתי שהורדת בערך קוריץ אבל אם זה עושה לך טוב אז שיהיה לך לבריאות. אליהו ב. - שיחה, 13:07, י"ז בסיוון, ה'תשפ"ד
שפי"ץקייט גם לדעתי צודק אליהו ב. וחבל להוריד את הפרטים הטכניים וכו' מהערך הנ"ל. אחדד, לא הייתי טורח לחקור ולנסח ולכתוב את המידע הזה, אבל אם הוא כבר זמין וקיים, ובס"ה מוסיף לערך מידע מעשי טכני שאין איתו שום בעיה לרוח וערכי חב"ד. צריך לזכור כל הזמן שהמטרה שלנו הפצת המעיינות. 15:36, 26 ביוני 2024 (IDT)

עיצוב הדף הראשי[עריכת קוד מקור]

ואם אנחנו כבר מתחדשים. אז הגיע הזמן לעיצוב מחודש של העמוד הראשי. מוזמנים להציע הצעות לשיפור על ידי גרסאות בדף הבא: עמוד ראשי/עיצוב. ולדון עליהם בשיחה:עמוד ראשי/עיצוב שיעשיחה י"ח בסיוון ה'תשפ"ד 12:56, 24 ביוני 2024 (IDT)

העמוד ראשי באמת חייב שיפוץ. ~ חסיד של הרבי ~  •  פארבריינגען חסידי 18:59, 24 ביוני 2024 (IDT)
אם כבר התחדשות עסקינן, אני חושב שיהיה ממש חזק לשים את העיצוב של וקטור 2022 כברירת המחדל באתר (בדומה למה שעשו בויקליפה) במקביל להחלפת הסמל של חב"דפדיה ו/או עיצוב מחודש של הדף הראשי. מתייג שיע.ק (בתקווה שלא נמאס לך כבר מהתיוגים החוזרים ונשנים ...) ~ חסיד של הרבי ~  •  פארבריינגען חסידי 02:16, 7 ביולי 2024 (IDT)

דרושים לחב"דפדיה באנגלית[עריכת קוד מקור]

חב"דפדים פעילים ‎‏ ‏, ב"ה חב"דפדיה באנגלית בהקמה. בשלב זה היא לא פתוחה לציבור הרחב. דרושים לנו בדחיפות משתמשים שיודעים לפחות אנגלית בסיסית כדי לקחת חלק במיזם האדיר הזה. תחשבו אם חב"דפדיה בעברית יצרה כזו מהפכה, מה תעשה חב"דפדיה באנגלית... בזמן שכיום רוב היהודים עדיין לא דוברי עברית, שלא לדבר על הגויים.

ב"ה יש לנו כבר לפחות משתמש אחד שמתרגם ערכים ברמה גבוהה ומקצועית.

מה אנחנו מחפשים?

א. משתמשים שמכירים איך אתר ויקי צריך להיות בנוי, תבניות, תמונות וכו'. לצורך כך לא נדרש ידע רציני באנגלית מספיק ידע בסיסי בלבד. במיוחד בשלבי ההקמה של האתר זה נחוץ מאוד. (תרומות כאלו אפשר לעשות גם עם גוגל טרנסלייט).

ב. משתמשים שיודעים לכתוב אנגלית ברמה טובה ומקצועית. (כמובן שלא שייך לכתוב ערכים באנציקלופדיה עם גוגל טרנסלייט וכו').

כל מי שמתאים או שיכול לרתום לעניין אנשים אחרים, נא לפנות אלי במייל או בטלפון +972548147703 shia.wik - gmail.com שיעשיחה כ' בסיוון ה'תשפ"ד 00:54, 26 ביוני 2024 (IDT)

ויקיטקסט חבד[עריכת קוד מקור]

מה קורה עם המיזם ויקיטקסט חבד? איך הוא עדיין לא קם?יחי המלך המשיח ד.ר - שיחה, 08:03, כ"ד בסיוון, ה'תשפ"ד

הוא קם רק שלא פרסמו לציבור קישור
ד.ר הנה קישור לאתר חיים כ - מסמ ציכל - כ"ד בסיוון 15:57, 30 ביוני 2024 (IDT)

הפרסום בשלב ראשון הוא רק ל'מעגל הפנימי' אם וכאשר האתר יהפוך לראוי לפרסום בעז"ה, הוא יפורסם וכמובן גם נקשר אליו מכאן. שיעשיחה כ"ה בסיוון ה'תשפ"ד 18:43, 1 ביולי 2024 (IDT)

עם מי הסיפור הזה?[עריכת קוד מקור]

חסיד הלך ליד הגבול. פגש אותו השומר ושאל אותו בכעס: מי אתה, מהיכן אתה מגיע ולהיכן אתה הולך? ניגש אלי החסיד ושאל אותו: כמה אתה מקבל לשעה? 6 רובל, ענה לי השומר. "אשלם לך כפליים, ובלבד שתשאל אותי כל יום שאלה זאת"!

עם מי היה הסיפור? שלום עליכם - שיחה, 17:55, כ"ה בסיוון, ה'תשפ"ד 17:55, 1 ביולי 2024 (IDT)

בחיפוש ברשת מצאתי רק את הטקסט הבא, ציטוט:

מי אתה? מה אתה עושה כאן ולאן אתה הולך?

מעשה ברב זקן שהיה בדרכו לתפילת שחרית באחת הערים של רוסיה הסובייטית. לפתע ניצב למולו שוטר חמוש, כיוון אליו את רובהו ושאל בתקיפות: "מי אתה? מה אתה עושה כאן? לאן אתה הולך?" הרבי חייך ופנה בשקט אל השוטר: "אדוני השוטר, כמה משלמים לך עבור העבודה הזאת שלך?" "עשרים קופיקות ביום, למה?" השיב השוטר בחשדנות. "אני רוצה לבקש ממך טובה", אמר הרב, "אשלם לך עוד עשרים קופיקות ליום, אבל אתה חייב להבטיח לי שבכל בוקר בדרכי לתפילה, תחכה לי כאן, תעצור אותי ותשאל: מי אתה? מה אתה עושה כאן? ולאן אתה הולך?"

(סיפור חסידי עממי)

סוף ציטוט. שיעשיחה כ"ה בסיוון ה'תשפ"ד 18:42, 1 ביולי 2024 (IDT)
תודה רבה! שלום עליכם - שיחה, 00:19, כ"ו בסיוון, ה'תשפ"ד 00:19, 2 ביולי 2024 (IDT)
אני שמעתי סיפור זה מסופר על הבעש”ט הק’, שהיה הולך למקווה מוקדם בבוקר ובדרך פגשו יהודי מסויים, וביניהם התנהל השיח הנ”לאויספירן די כוונה - שיחה, 22:23, ו' בתמוז, ה'תשפ"ד 22:23, 12 ביולי 2024 (IDT)

הצבעה על סמליל חדש!!![עריכת קוד מקור]

הדיון וההצבעה תתקיים כאן: חב"דפדיה:אולם דיונים/סמליל. שיעשיחה כ' בסיוון ה'תשפ"ד 15:33, 26 ביוני 2024 (IDT)

ישר כח[עריכת קוד מקור]

ישר כח על השדרוג בפופאפ! צוברענגען משיח - שיחה, 14:30, א' בתמוז, ה'תשפ"ד.

אציין שלפעמים מוצג הפופאפ הישן, ולעיתים גם זה וגם זה... צוברענגען משיח - שיחה, 14:31, א' בתמוז, ה'תשפ"ד.