חב"דפדיה:אולם דיונים

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש


הגעתם לאולם הדיונים המרכזי של חב"דפדיה.

המקום מיועד לדיונים בין האורחים, העורכים והמפעילים.


אם יש לך בקשות מיוחדות המיועדות למפעילי המערכת, תוכלו לעשות זאת כאן.

אם ברצונכם לבקש ערך החסר בחב"דפדיה, תוכלו לעשות זאת כאן. תוכלו גם לבקש תמונות כאן, וגרפיקה כאן.

אם ברצונך לכתוב איזו אימרה חסידית או סתם להתוועד.. תוכל לעשות זאת כאן.

אם ברצונכם להתנדב להשלמת פרוייקטים לשיפור חב"דפדיה, או להציע אחד כזה תוכלו לעשות זאת כאן.


תיבת ארכיון

כיתוב תמונה

ארכיוני אולם הדיונים
12345678910111213141516171819202122232425262728293031
חב"דפדיה: פיתוח טכניכדי להגיע לתחתית הדף, לחצו כאן.


תוכן עניינים

יום הולדת, חגיגה נחמדת[עריכה]

ברכות למייסדי האתר שמשמר את עצמו בגבורה כבר שש עשרה שנים מלאות, לא יודע אם הוא מגשים את החזון או אם אפשר להיות גאים בו, אבל עדיין, מדובר במקור מידע עצום וייחודי מסוגו בכל המרשתת, שאכן במידה מסוימת גרם להפצת מעיינות החסידות במידה מרובה. מזל טוב ¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 18:53 - היום, כ"ג בסיוון תשפ"ג מגיע משיח.

לכאורה מתאים יותר ללוח המודעות.. ~ חסיד של הרבי ~  •  פארבריינגען חסידי  •  יש לך בעיות? - תכתוב באגרות! 19:26, 12 ביוני 2023 (UTC)
לא, זה מתאים בדיוק לכאן ¤ חבר (שיחה) נכתב בשעה 19:28 - היום, כ"ג בסיוון תשפ"ג מגיע משיח.
מזל טוב!! הקצנה - שיחה כ"ד בסיוון ה'תשפ"ג יחי המלך המשיח! 15:24, 13 ביוני 2023 (UTC)
מאחל לחב"דפדיה אריכות ימים ושנים טובות. בשונה מחב"ד אינפו הישן שלצערנו הרב עלה בסערה השמיימה. אליהו ב. - שיחה, 16:35, כ"ד בסיוון, ה'תשפ"ג
אליהו ב. 'עלה בסערה השמימה' חיוך.jpg . בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (21:48, כ"ד בסיוון, ה'תשפ"ג).

שיפור הערך חיים נחמן בנסמיאן[עריכה]

העליתי היום את הערך חיים נחמן בנסמיאן למרחב הערכים אם מישהו יוכל לעזור בהוספת מילים קישורים וכדומה זה יהיה לעזר רב תודה רבה בברכה קעניג! - שיחה, 18:45, ח' בתמוז, ה'תשפ"ג 18:45, 27 ביוני 2023 (UTC)

הערך לקוטי שיחות לערך מובחר[עריכה]

כמה פעמים ניסו להעלות את הערך לקוטי שיחות לערך מובחר, אני מעלה שוב את ההצבעה, נא להצביע כאן ב. א. א. - שיחה, 16:20, י"ג בתמוז, ה'תשפ"ג

למה לא לקיים הצבעה בשיחת הערך?. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (16:22, י"ג בתמוז, ה'תשפ"ג).
עיין כאן ב. א. א. - שיחה, 16:27, י"ג בתמוז, ה'תשפ"ג

העלאת תמונות מאתר חב"ד און ליין[עריכה]

במשך שנים המדיניות היתה להימנע מהעלאת תמונות מאתר חב"ד און ליין בגלל חשש הפרת זכויות יוצרים, וכך נהגו כלל המשתמשים. לאחרונה יוסף בן מלמד הרים פרוייקט להשלמת תמונות חסרות בערכים, ומאות תמונות הועלו מאתר חב"ד און ליין תוך ציון מקור וקישור אליו. כמובן שהערכה רבה ליוזם ומבצע הפרויקט. השאלה היא האם מדיניותנו השתנתה? האם שיע.ק חלוקת קונטרסים המפעילים היקרים בסדר עם זה? האם הוסר החסם שהיה נהוג כאן במשך שנים? אליהו ב. - שיחה, 12:28, כ"ב בתמוז, ה'תשפ"ג

אליהו ב. למה לא ידעתי את זה עד כה?!. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (12:29, כ"ב בתמוז, ה'תשפ"ג).
אם אליהו ב. צודק אז יש בעיה בתמונות.--הקצנה - שיחה כ"ב בתמוז ה'תשפ"ג יחי המלך המשיח! 14:07, 11 ביולי 2023 (UTC)
כפי שניתן לראות בחב"דפדיה:זכויות יוצרים#זכויות יוצרים של תמונות, יש עדיפות לתמונות מאתרים המאשרים לחב"דפדיה להעלות תמונות והם חב"ד אינפו וחב"ד בישראל (גם במקרה והתמונה פחות איכותית). מכל שאר האתרים החב"דיים ניתן להעלות בעדיפות שניה וכמובן עם ציון למקור והבאת קישור. משאר האתרים שיש עליהם זכויות יוצרים אין להעלות גם עם קישור למקור. זו בערך המדיניות שתמיד היתה (מה שידוע לי). ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • כ"ב בתמוז ה'תשפ"ג • 16:12, 11 ביולי 2023 (UTC)
הבנתי. יישר כח. אגב אני מניח שמותר בהחלט לקחת תמונות מעיתוני בית משיח (צילום מסך מהדרייב) עם קישור לדרייב וציון מקור. אליהו ב. - שיחה, 22:27, כ"ב בתמוז, ה'תשפ"ג
כן, רק שמומלץ לעשות המרת PDF לתמונה ולא צילום מסך, כך זה יוצא יותר איכותי ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • כ"ג בתמוז ה'תשפ"ג • 19:33, 12 ביולי 2023 (UTC)
מה שחלוקת כתב מדוייק, אפשר להעלות מCOL תוך ציון מקור. עדיף, כשיש תמונה דומה מאינפו, להעלות מאינפו. שיעשיחה כ"ג בתמוז ה'תשפ"ג 21:14, 12 ביולי 2023 (UTC)

העלון[עריכה]

חב"דפדים פעילים ‎‏ ‏ וכל עורכי האתר, מי שמעונין לעזור בהקמת העיתון, מוזמן לכתוב כאן למטה את שמו. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת.

  1. הקצנה מעוניין.
  2. משיח בכיכר אשמח.

מנטרים[עריכה]

אין מנטר פעיל חוץ משיע.ק רובם המוחלט לא פעיל כבר שנתיים לא הגיע הזמן למנות חדשים? (ולהוריד ישנים) חיים כ - מסמ ציכל - ב' באב ה'תשפ"ג - 11:01, 20 ביולי 2023 (UTC)

חיים כ חלוקת קונטרסים די פעיל. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (11:39, ב' באב, ה'תשפ"ג).
יוסף בן מלמד לא התכונתי למפעילי מערכת התכונתי למנטרים חיים כ - מסמ ציכל - ב' באב ה'תשפ"ג - 12:21, 20 ביולי 2023 (UTC)
חיים כ לא צריך כרגע יותר. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (12:23, ב' באב, ה'תשפ"ג).
יוסף בן מלמד למה לא צריך? במיוחד שעוד רגע בין הזמנים ובזמן כזה יש הרבה יותר השחתות ומישהוא צריך לבדוק את כל העריכות אם הם לא השחתה חיים כ - מסמ ציכל - ה' באב ה'תשפ"ג - 20:07, 22 ביולי 2023 (UTC)
חיים כ גם ללא הרשאות מנטר אתה יכול לשחזר עריכות של משתמשים אנונימים ולהשאיר להם אזהרה בדפי שיחה. מה תעזור לך הרשאת מנטר דווקא?. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (02:29, ה' באב, ה'תשפ"ג).
יוסף בן מלמד לא דיברתי על עצמי ולא דיברתי דווקא על שיחזור השחתות דיברתי על זה שצריך מנטרים. ואזהרה בדפי שיחה לא תמיד עוזרת אם אין לך באמת איך לחסום. ואם אין לך מספיק כלים לבדוק את כל העריכות לא תצליח לבדוק את כל העריכות חיים כ - מסמ ציכל - ה' באב ה'תשפ"ג - 09:31, 23 ביולי 2023 (UTC)
חיים כ אין פה יותר מדי חב"דפדים פעילים כדי שיהיה צריך מנטרים נוספים. לפחות כרגע. על אילו כלים אתה מתכוון? מה צריך יותר משיחזור ואזהרות שבדרך כלל עוזרות. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (10:40, ה' באב, ה'תשפ"ג).
גם למנטר אין אפשרות לחסום משתמשים ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • ח' באב ה'תשפ"ג • 19:19, 26 ביולי 2023 (UTC)

תבנית:תחזוקה[עריכה]

זאת למודעי: ואבקש את דעת מפעילי מערכת חב"דפדים פעילים ‎‏ ‏: תבניות תחת קטגורית תחזוקה (כגון תבנית: להשלמה, תבנית:לעדכון) מופיעות בערכים רבים (לפחות 1000) ללא שום צורך, רובם של תבניות אלו הונחו לפני זמן רב ולא נראה שמישהו עובד על ערכים אלו. תבניות אלו לא מוסיפות לערך אלא מקלקלות מהנראות של הערך. ולכן דעתי היא שיש להחליף את כל תבניות תחזוקה בקטגוריות בלבד. דבר אשר לא יגרע מהערכים, ובאם יהי' משתמש שירצה לקחת ע"ע את כל תבניות אלו (תבנית:לפשט לדוגמא) הוא יוכל לעשות זאת באמצעות הקטגוריה. -- נכתב ע"י יוסף בן מלמד ששכח לחתום את שמו.

מסכים עם יוסף בן מלמד אם לא שמים סיבה בתבנית אין סיבה לשים אותה, ואם מישהו רוצה לתקן הוא יכול להסתכל בקטגוריה (זה מה שאני עושה). וחוץ מזה שאני חושב שצריך לעשות לזה כללים ברורים יש הרבה דפים שלא אמורים להיות בקטגוריות תחזוקה ואין סיבה שהם יהיו שם. --חיים כ - מסמ ציכל - ב' באב ה'תשפ"ג - 10:45, 20 ביולי 2023 (UTC)
תודה רבה חיים כ. אשמח לשמוע משתמשים נוספים. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (11:54, ב' באב, ה'תשפ"ג).
אורח שנכנס לערך חלקי וחסר, עדיף שיקבל על זה כותרת ראשית בתחילת הערך, כדי שידע איך להתייחס למידע שמופיע בערך. אם זה יהיה כתוב רק בקטגוריות זה יהיה מיועד לעורכים בלבד. אליהו ב. - שיחה, 13:49, ב' באב, ה'תשפ"ג
אליהו ב. בדיוק, הוא יתחייס אל הערך בזלזול. התבנית גורמת לתחושה שהתוכן לא מדוייק. התבנית נוצרה בשביל העורכים ולא בשביל הקוראים, הקורא צריך להבין בעצמו שלערך אין מקורות. אין עניין שהערך בעצמו יזעק: 'אני ללא מקורות'... בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (21:34, ב' באב, ה'תשפ"ג).
לא הייתי אומר "בזלזול" אלא "בעירבון מוגבל". באמת יש לדון לגופה של התבנית ערך ללא מקורות, מה התועלת בה, כאשר ערכים רבים או אפילו רוב הערכים באתר עם מחסור חמור במקורות. אליהו ב. - שיחה, 21:42, ב' באב, ה'תשפ"ג
דווקא אני חושב שהם כן יתייחסו לזה בזלזול אם יהיה לזה תבנית בתחילת הערך. וגם לדעתי גם התבנית נועדה לעורכים הבעיה שאף אחד לא נכנס לקטגוריות האלה ועורך בהם בגלל שיש להם תבנית, אז אם לא מתקנים את זה לפחות שלא כל אדם שנכנס לחב"דפדיה יראה את זה בכותרת ראשית. ולגבי התבנית ערך ללא מקורות רוב הדברים הדורשים מקורות הם ציטוטים שבחיפוש בגוגל אפשר להשיג את המקור וגם את זה אף אחד לא עושה חיים כ - מסמ ציכל - ה' באב ה'תשפ"ג - 09:43, 23 ביולי 2023 (UTC)
חיים כ אפשרות נוספת, במקום להחליף את התבניות לקטגוריות, אפשר פשוט ליצור תבניות סטריליות ולא זועקות. כמו תבנית:הלכה או תבנית:קצרמר. ולמקם אותם בצורה שלא תבלוט לעין. כך שיהי' נעים יותר לקרוא ערכים 'פחות טובים'. לגבי המקורות - גם אני חשבתי על כך. אולי תרים את הכפפה, לחב"דפדיה אמינה יותר. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (10:26, ה' באב, ה'תשפ"ג).
יוסף בן מלמד זה בדיוק מה שאני עושה חיים כ - מסמ ציכל - ה' באב ה'תשפ"ג - 10:29, 23 ביולי 2023 (UTC)
חיים כ יישרמחיאת כף.pngכוח!. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (10:29, ה' באב, ה'תשפ"ג).
כתבתי למישהו בפרטי: תבנית השלמה/לעדכן וכדומה אני שם את התבניות האלו בהרבה ערכים כי לדעתי הרבה ערכים אינם מעודכנים מספיק או חסר בהם תוכן, עפ"י כללי חב"דפדיה כך צריך לעשות בכל ערך חסר למרות שזה לא נעים.. בנוסף לכך גם אם המשתמשים הפעילים אינם מעוניינים לתקן ולשפר את הערכים אז התבניות האלו נועדו גם עבור העורכים האנונימיים שבאתר שהרבה פעמים אינם מודעים כלל לעולם הויקי וכאשר הם יראו תבנית 'לעדכן'/'להשלים' וכדומה או אז הם ילמדו שצריך לעבוד על חב"דפדיה ולא רק להציץ מדי פעם.. ב. א. א. - שיחה, 20:40, ה' באב, ה'תשפ"ג
אפשרי לעדן את הנראות של התבנית. אני כקורא לא מתחבר לתבניות האלו בכלל. אני מסכים שזהו הכלל וכך צריך לעשות, אבל אפשר לשנות את הכללים. במיוחד אם הם גורמים לחב"דפדיה להראות פחות טוב ופחות אמינה. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (02:54, ו' באב, ה'תשפ"ג).
גם לדעתי, כדאי למעט בתבניות כאלו. אם מדובר על העורכים שידעו היכן צריך להשלים וכיו"ב, אפשר להסתפק בקטגוריה, וגם אם בשביל הקוראים - אזי אין סיבה שזה יהיה דווקא בראש הדף, אלא אפשר כריבוע קטן ועדין בסיומו. כך או כך, לענ"ד אין משמעות להוספת התבנית אם לא מצביעים ספציפית, מה כדאי לשפר להוסיף ולהשלים. נקודה נוספת שכדאי לתת עליה את הדעת, זה שהערך לא מושלם, לא אומר שהוא חסר. במילים אחרות: את התבנית צריך להניח רק אם חסר בערך תוכן מהותי או שהוא צריך עדכון משמעותי. כשכתוב לדוגמא שקהילת חב"ד ירושלים מונה נכון לשנת תשפ"ב 1000 משפחות (סתם זורק דוגמא), גם אם כדאי לעדכן שיהיה כתוב מה המצב נכון לשנת תשפ"ג, זה לא מצדיק להניח תבנית. להתראות - שיחה, 11:02, ו' באב, ה'תשפ"ג 11:02, 24 ביולי 2023 (UTC)
ב.א.א. אתה שם את תבניות האלה בלי לכתוב סיבה (מה שאני רואה) וגם שנכנסים לערך לא מבינים למה התכוונת חיים כ - מסמ ציכל - ו' באב ה'תשפ"ג - 11:09, 24 ביולי 2023 (UTC)
בבקשה לא להפנות את הדיון למשתמש מסויים. מנסים ביחד לראות מה אפשר לעשות עם התבניות. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (11:15, ו' באב, ה'תשפ"ג).

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────יש צדק שעם התבנית הקורא אולי יזלזל במה שכתוב בערך, אך בלי התבנית הוא עלול לזלזל בחב"דפדיה כולה... אם משתמש לפני 5/10 שנים העתיק איזה כתבה והיא נראית גרוע עם פרטים לא מדוייקים, מעודכנים או ערוכים - הקורא עלול לחשוב שהאתר כולו לא אמין. אפשר להחליט באיזה רמת כתיבה שמים תבנית ובאיזה לא אבל לענ"ד נדרש שהערך 'יזעק' שהוא דורש תיקון. אגב, לא תוייגתי משום מה. ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • ח' באב ה'תשפ"ג • 19:17, 26 ביולי 2023 (UTC)

טוב אז באיזה רמת כתיבה שמים תבנית? חיים כ - מסמ ציכל - ט"ז באב ה'תשפ"ג - 16:36, 3 באוגוסט 2023 (UTC)
בנתיים אין הכרעה. מה שהיה עד עתה. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (17:31, ט"ז באב, ה'תשפ"ג).
בינתיים רוב העורכים שהביעו את דעתם הם רוצים לשים רק במקרה מאוד גרוע אז זה מה שהולכים לעשות? חיים כ - מסמ ציכל - כ"ו באב ה'תשפ"ג - 17:59, 13 באוגוסט 2023 (UTC)

שטורעם. נט[עריכה]

שלום עליכם בני מתא חב"דפדיה. אף שזה תקופה ארוכה שלא מתאפשר לי לתרום, בכל זאת ישנו דבר אותו רואה אני לנכון להעיר, ולוואי שימצא מי שיטפל בעניין: האתר שטורעם.נט מת, והקישורים אליו עדיין נוכחים במרחב. צריך פשוט למחוק את כולם...• כתית למאורבית הבד 20:28, י"ג באב, ה'תשפ"ג (31 ביולי למניינם), ימות המשיח 20:28, 31 ביולי 2023 (UTC)

כתית למאור ישנו ארכיון אינטרנט שם אפשר למצוא את הדפים. צריך להחליף את הקישורים. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (20:45, י"ג באב, ה'תשפ"ג).
יוסף בן מלמד איך להחליף? קעניג! ~ יחי אדונינו מורינו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד! - שיחה, 20:43, י"ד באב, ה'תשפ"ג 20:43, 1 באוגוסט 2023 (UTC)
קעניג! ראה לדוגמא בכתובת הזו: archive.li/35d8y שיחזור של כתבה משטורעם נט. פשוט נכנסתי לערך והחלפתי את הקישור. אגב, שים לב שלא תייגת אותי, כיון שלא חתמת יחד עם התיוג. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (08:49, ט"ו באב, ה'תשפ"ג).
כתית למאור האתר קיים או לא לא הבנתתי ? יש אפשרות לשחזר את האתר ? אם כן תשלח קישור

שמוליק מישולובין[עריכה]

אתם מוזמנים להצביע על הערך שמואל מישולובין כי היו משתמשים שלא היה להם זכות הצבעה ולכן צריכים לעשות עוד פעם משתמש:קעניג!

לא הבנתי, הרי כבר היה הצבעה, באם ניתן לעשות שוב (ובפרט בגלל טעם זה..}? 613770 - שיחה, 05:14, כ' באב, ה'תשפ"ג 05:14, 7 באוגוסט 2023 (UTC)

אלי טייטלבוים[עריכה]

נתקלתי לאחרונה בשם הזה. מדובר בחסיד חב"ד מאוד ידוע בארה"ב בתחום הקעמפים החינוך והפצת התורה שנפטר בתשס"ח. אני מנסה לברר עליו לבנתיים לא העלתי בחכתי הרבה פרטים חב"דים פרט לכך שלמד בתו"ת הביא הרבה מאנשי אגו"י להתוועדויות של הרבי והיה גר בקראון הייטס. אך כאן לא מצאתי ערך עליו כלל ככה שלנו הישראלים הוא לוט בערפל ... -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת.

הערך נוצר. אני מקווה שזה אתה קריצה.jpg . בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (05:26, כ"ד באב, ה'תשפ"ג).
כנראה שזה אני קריצה.jpg שמואל קניג (שיחה | תרומות) לא חתמ/ה.
חיוך רחב.png . בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (10:18, כ"ד באב, ה'תשפ"ג).

חידוש החממה[עריכה]

החלטתי לחדש את החממה מי שרוצה להיות חונך שידבר איתי מחקתי בינתיים משתמשים חונכים שלא פעילים תודה קעניג! ~ יחי אדונינו מורינו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד - שיחה, 21:44, כ"ט באב, ה'תשפ"ג 21:44, 16 באוגוסט 2023 (UTC)

כדי להגיע לחממה ראו: חב"דפדיה:חממה ב. א. א. - שיחה, 13:10, ל' באב, ה'תשפ"ג

למה אין ערך על החסיד ר' ליב כהן- אחיו של פולע כהן?

יש: מיכאל יהודה אריה לייב כהן. אליהו ב. - שיחה, 15:20, ל' באב, ה'תשפ"ג

יצחק נתן ישראל גנדל[עריכה]

יש הרבה דברים שחסרים בערך הנ"ל מי שיש לו מה להוסיף אנא יוסיף. --הקצנה - שיחה ~ יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד ~ ג' בתשרי ה'תשפ"ד 13:31, 18 בספטמבר 2023 (UTC)

ערכים - ספרים[עריכה]

מפעילי מערכת חב"דפדים פעילים ‎‏ ‏ב"ה, חב"דפדיה הולכת ומתרחבת עם מגוון ערכים רחב, וכל אישיות, נושא, מקום או ספר, עליהם יש אינפורמציה מתאימה, מועלה ערך. זה נפלא. ולכן, תבניות איחוד הערכים, שהוצבו לפני תקופה לא קצרה, לא תמיד רלוונטיים וכדאי לבודקם, ובמקום לאחד, יש להרחיב את הערכים המתאימים. תמיד - שיחה, 04:50, י"ח בתשרי, ה'תשפ"ד 04:50, 3 באוקטובר 2023 (UTC)

עברתי על מספר ערכים, מוזמנים להמשיך בעבודה תמיד - שיחה, 05:13, י"ח בתשרי, ה'תשפ"ד 05:13, 3 באוקטובר 2023 (UTC)
משתמש תמיד: צודק בהערה, זו פעולה שאין צורך בהרשאת מפעיל כדי לעשות, ישר כח על ההתגייסות! שיעשיחה ל' בתשרי ה'תשפ"ד 21:23, 15 באוקטובר 2023 (UTC)
יש להסיר את התבניות כמובן רק מהערכים שראויים לערך ע"פ חב"דפדיה:עקרונות וקווים מנחים לכתיבת ערכים/ספריםחלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • ד' בכסלו ה'תשפ"ד • 10:14, 17 בנובמבר 2023 (UTC)

ימי הולדת של חברי כנסת[עריכה]

האם לציין בתאריכים את ימי הולדת של חברי כנסת ופוליטיקאים? לדוגמא ביבי נתניהו בערך כ"ח תשרי, או איתמר בן גביר בערך ו' אייר ועוד

חב"דפדים פעילים ‎‏ ‏ מה אתם אומרים? ב. א. א. - שיחה, 08:21, כ"ח בתשרי, ה'תשפ"ד

ב. א. א. לדעתי לא כל נשוא ערך זכאי להיכתב, רק חסידי חב"ד ורבנים ידועים, פוליטיקאים וודאי שלא. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (08:24, כ"ח בתשרי, ה'תשפ"ד)
ב. א. א.אולי פוליטיקאים עם קירבה מאוד גדולה לחב"ד ולרבי כמו פרופסור אבנר חי שאקי/הפרזידנט שז"ר וכו'--הקצנה - שיחה ~ יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד ~ ל' בתשרי ה'תשפ"ד 08:59, 15 באוקטובר 2023 (UTC)
מסכים, אין שום סיבה לכתוב ימי הולדת של אישיות שאינה חב"דית, התנאי צריך להיות גם אישיות מרכזית ומשמעותית, וגם שיהיה חב"דניק או קשר מאוד חזק לחב"ד - שז"ר דוגמה טובה. שיע • [שי[חת משתמש:שיע.ק|שיחה]] ל' בתשרי ה'תשפ"ד 21:22, 15 באוקטובר 2023 (UTC)
לדעתי כל אישיות שזכאית לערך יש לציין בה בקצרה את כל הפרטים הידועים עליה עד אופן שלא יצטרכו לצפות באתר אחר בכדי לדעת עליה דברים בסיסיים. זה לא חייב להיות כתוב בפתיחת הערך - זה יכול להיות בתבנית דמות בראש הערך. ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • ד' בכסלו ה'תשפ"ד • 10:19, 17 בנובמבר 2023 (UTC)

יוסי כהן[עריכה]

למה אין ערך על הקלידן חסידי יוסי כהן? או עכ"פ אני לא רואה את זה בחב"דפדיה. חשוב שיהיה , באמת מגיע לו ערך!! חב"דפדים פעילים ‎‏ ‏ מה אתם אומרים?קעניג ~ יחי אדונינו מורינו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד - שיחה, 08:24, ח' בחשוון, ה'תשפ"ד 08:24, 23 באוקטובר 2023 (UTC)

השאלה אם יש מספיק תוכן לכתוב עליו. (מלבד זה שהוא נגן מפורסם, ורשימה של כמה ניגונים שהוא חידש או עורר). חוששני שלא. שיעשיחה ט"ז בחשוון ה'תשפ"ד 20:24, 31 באוקטובר 2023 (UTC)
יש ערכים קצרים ביותר, והוא אדם בולט ומפורסם. כדאי מאד! --213.151.39.94 21:59, 30 בנובמבר 2023 (UTC)

ערך על פסיכולוגיה[עריכה]

חיפשתי ערך שמסביר את הגישה החסידית ובפרט השיטה של הרבי שליט"א מלך המשיח בנוגע לפסיכולוגיה ולא מצאתי. אם יש כזה ערך אולי כדאי להפנות מהערך פסיכולגיה, ואם לא אולי כדאי לכתוב אותו. אני חושב שזה מצדיק ערך. 172.56.194.74 13:00, 9 בנובמבר 2023 (UTC)

דף רעיונות מנין לשאוב מקורות[עריכה]

לדעתי כדאי מאד מאד לכלול בדף חב"דפדיה:מקורות (או - עדיף - בדף מיזם נפרד ובולט יותר) רעיונות מנין לשאוב מקורות (בשחר נעורי כתבתי כאן ערכים אחרי חיפוש בחב"ד אינפו...)!

בתור התחלה הנני להציע את אוצר החכמה האינטרנטי, יש שם כמויות אדירות של תוכן מסודר בכל תחום שרק רוצים (ניתן להרשם כאורח - 40 דפים ראשונים של כל ספר, ובאזור סוכות ופסח בד"כ פותחים את האתר בחנם, ומי שיכול להרשם - אדרבא).

בכלל כדאי להבהיר שהיום כמעט על כל נושא יצא כבר ליקוטים מקיפים ומושקעים ע"י אנשים שאכפת להם, רק שהתוכן לא קיבל מספיק פרסום (כדוגמת תשורות, סקירות בקבצי הערות, חוברות וספרים בנושאים שונים). כדאי פשוט להזין קבצים שלמים לחב"דפדי', ולציין לקבצים ב"לקריאה נוספת". --213.151.39.94 21:59, 30 בנובמבר 2023 (UTC)

חשוב גם להזין את כל החומרים שמודפסים מדי שבוע בשבועון בית משיח, שבועון כפר חב"ד וכל שאר העלונים החב"דיים, - אלו לא עולים כרגע לאוצר החכמה אלא עושים את דרכם ברובם לגניזה... (אא"כ מישהו יטול יוזמה ויעל האת הכול לדרייב.) (המשתמשים באתר עושים זאת חלקית - הרבה חומר נשאר בעיתון ובגניזה ולא מוזן לחבדפדיה וחבל.) משתמש: ברכת הגאולה מי שלא רוצה להישאר מגושם חייב ללמוד גאומ"ש! 13:13, 6 בפברואר 2024 (UTC)

תקלות באתר[עריכה]

רק אצלי לוקח לכל דף בחב"דפדיה הרבה זמן עד שהוא נטען או שזה בעיה כללית באתר? ~ חסיד של הרבי ~  •  פארבריינגען חסידי  •  עד מתי?! "וראו כל עמי הארץ כי שם הוי' נקרא עליך, ויראו ממך!" 15:19, 4 בדצמבר 2023 (UTC)

גם אצלי. מציק מאוד ופוגע משמעותית ביכולת לתרום לאתר. להתראות - שיחה, 20:23, כ"א בכסלו, ה'תשפ"ד 20:23, 4 בדצמבר 2023 (UTC)
יש מתכנת? ואם כן (גם - ובמיוחד אם לא) האם הבעיה בטיפול? ממש קשה לעבוד ככה. ~ חסיד של הרבי ~  •  פארבריינגען חסידי  •  עד מתי?! "וראו כל עמי הארץ כי שם הוי' נקרא עליך, ויראו ממך!" 21:58, 4 בדצמבר 2023 (UTC)
אכן, האתר מאוד מאוד איטי. אני בטוח שבאם הגלישה הייתה מהירה יותר אזי היו נכנסים לאתר הרבה יותר קוראים ועורכים (ואני בתוכם). בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (07:03, כ"ב בכסלו, ה'תשפ"ד)
באמת האתר התחיל לעבוד בצורה איטית מצפה לטיפול מהיר של המתכנת (אם בכלל יש). בברכה, קעניג ~ דף שיחתי ~ יחי המלך המשיח שליט"א ~ 12:55, 5 בדצמבר 2023 (UTC)
כמו כן, מדי פעם האתר לא נפתח, במקומו נפתח דף עם הכיתוב "Sorry! This site is experiencing technical difficulties (מצטערים! אתר זה נתקל בקשיים טכניים)". בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (21:33, כ"ד בכסלו, ה'תשפ"ד)
לגבי הכיתוב על הקשיים טכניים, לי זה קורה פעם ב, ואז אני מאפס את ההעדפות לברירת מחדל ויכול לשכוח מהכיתוב הזה לעוד כמה שבועות.
לגבי האיטיות של חבדפדיה - אפשר לפתוח שתי כרטיסיות בו זמנית ובזמן שאחת נטענת לדפדף בשניה.ס'איז דא א רבי אין וועלט וואס פארשטייט מיר, הריני מקשר את עצמי לרבינו הקוה"ט - שיחה, 00:16, כ"ה בכסלו, ה'תשפ"ד
עם ישראל חי(פש) חב"דפדיה וצמא לחב"דפדיה זורמת בקלילות, אנא תקנו נא את המערכת ניו - שיחה, 12:28, כ"ה בכסלו, ה'תשפ"ד 12:28, 8 בדצמבר 2023 (UTC)
גם לי זה קורה לפעמים ולפעמים אחרי שדף נטען הרבה זמן נפתח לי ערך והערך נראה מוזר יש לו רקע לבן ללא שום עיצוב והאותיות גדולות ומודגשות (למשל קישור נראה בצבע כחול), והמילים עצמם כתובות באמצע הדף (ראו תמונה). בדרך כלל אני עושה רענן וזה נהיה נורמלי אבל לפעמים צריך לעשות רענן כמה פעמים או לסגור ולפתוח מחדש ואני עכשיו במחשב ובפרופיל אחר זה מראה לי את האתר בתצוגה ניידת חיים כ - מסמ ציכל - כ"ז בכסלו 13:02, 10 בדצמבר 2023 (UTC)
הדף כתיבת ספר תורה בתקלה
כנראה זה בגלל ריבוי הערכים (כן ירבו) שיש בחב"דפדיה.הקצנה - שיחה ~ יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד ~ כ"ז בכסלו ה'תשפ"ד 16:21, 10 בדצמבר 2023 (UTC)
בהמכלול יש הרבה יותר ערכים ושם אין את הבעיות האלו, (אבל שם מנהל האתר טוען שהוא משלם 10,000 שח בחודש לתפעל את המכלול, אולי לכן התפעול שם יותר טוב משא"כ פה). ברכת הגאולה~יחי ~ שיחתי 02:18, 10 בדצמבר 2023 (UTC)
זה בלתי נסבל אי אפשר לעבוד ככה! ~ חסיד של הרבי ~  •  פארבריינגען חסידי  •  עד מתי?! "וראו כל עמי הארץ כי שם הוי' נקרא עליך, ויראו ממך!" 16:45, 16 בדצמבר 2023 (UTC)
ב"ה מזה זמן שהאיטיות די נעלמה.ברכת הגאולה~יחי ~ שיחתי15:16, 18 בדצמבר 2023 (UTC)

מדיניות בנוגע לחסידי גינזבורג[עריכה]

ברשות העורכים שליט"א אני אפתח דיון על הנושא ההזוי ביותר שהיה אי פעם בתולדות חב"דפדיה: מתי וכיצד נתן לכנות תלמיד של הרב גינזבורג כ"חסיד חב"ד". הנה פירוט חלקי של סוגי תלמידיו: א': אלה שרק לומדים מספריו ומחשבים אותו לרבם (כמו שיש עשרות רבנים אחרים בציונות הדתית) ותו לא, מסתמא יכולים להיות מקורבים לחב"ד אך לא חסידי חב"ד, אולי אף זה לא. ב': אלה (רוב תלמידיו, יש לציין) הרואים בר' יצחק גינזוברג כ"רבי" "משיח" "נביא" "גואל" וכו' וכו' ואכמ"ל. בנוגע לאפשרות א' אכן יש מקום לדיון האם להתייחס אליהם כמקורבים לחב"ד וכדו', אך בנוגע לאפשרות ב' אין כל הצדקה פה באתר חב"די לתת במה לאנשים כאלה, וכפשוט שאין כל הצדקה לכנות אותם כחסידי חב"ד ואין צורך בפירוט. מתייג חב"דפדים פעילים ‎‏ ‏. ~ חסיד של הרבי ~  •  פארבריינגען חסידי  •  עד מתי?! "וראו כל עמי הארץ כי שם הוי' נקרא עליך, ויראו ממך!" 19:55, 16 בדצמבר 2023 (UTC)

מדוע נדרשת דווקא למקורבי הרב גינזבורג. כמו כל מקורב, צריך לשקול מי נחשב לחסיד, לפי הנהגתו, מנהגיו ולבושיו ניו - שיחה, 04:39, ו' בטבת, ה'תשפ"ד 04:39, 18 בדצמבר 2023 (UTC)
כמדומני הוא נדרש לעניין מכיון שרק המקורבים שלו אכן עסקנים ותלמידי חכמים שראויים לערך מחד, ואילו יש הדורשים במפגיע להתייחס אליהם כחסידי חב"ד מאידך. להתראות - שיחה, 06:38, ו' בטבת, ה'תשפ"ד 06:38, 18 בדצמבר 2023 (UTC)

ביקורת[עריכה]

הועבר מלוח המודעות. מתייג את המשתתפים בדיון: יוסף בן מלמד, הקצנה. ~ חסיד של הרבי ~  •  פארבריינגען חסידי  •  עד מתי?! "וראו כל עמי הארץ כי שם הוי' נקרא עליך, ויראו ממך!" 20:55, 26 בדצמבר 2023 (UTC)

חב"דפדים פעילים ‎‏ ‏ דרוש משתמש לכתיבת ביקורת לערך ברגע האמת--הקצנה - שיחה ~ יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד ~ ז' בטבת ה'תשפ"ד 19:22, 19 בדצמבר 2023 (UTC)

הקצנה ואיפה אהבת ישראל?. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (19:40, ז' בטבת, ה'תשפ"ד)
יוסף בן מלמד מה הקשר פה אהבת ישראל? אמנם כבר דנו בנושא הזה בדף השיחה של הערך אך אני עדיין נחוץ בדעתי שהערך חייב ביקורת. עוד "אהבת ישראל" כזאת ואבדנו... ~ חסיד של הרבי ~  •  פארבריינגען חסידי  •  עד מתי?! "וראו כל עמי הארץ כי שם הוי' נקרא עליך, ויראו ממך!" 22:00, 21 בדצמבר 2023 (UTC)
חסיד של הרבי אהבת ישראל קשורה ועוד איך. כנראה שאינך יודע מהי. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (22:17, ט' בטבת, ה'תשפ"ד)
תוכל להראות לי את המקור בחב"דפדיה ש"אהבת ישראל" מהווה עילה לפסילת ביקורת? נ.ב. יש מקרים בהם האהבת ישראל הגדולה ביותר היא הביקורת. למשל: כשאני חושב על יהודי פלוני שחשקה נפשו להכיר את הרבי ולדעת מה המשמעות של הרבי, והוא יכנס לערך על הספר הנ"ל - אז מתי שיש לי אהבת ישראל כלפי היהודי הזה אני ידרוש ביקורת על הספר - כדי שהיהודי הנ"ל לא יטעה לחשוב שהספר מראה לנו מה זה המשמעות של רבי, כי הוא לא. ~ חסיד של הרבי ~  •  פארבריינגען חסידי  •  עד מתי?! "וראו כל עמי הארץ כי שם הוי' נקרא עליך, ויראו ממך!" 01:00, 22 בדצמבר 2023 (UTC)
סליחה מראש על התשובה הארוכה אבל הייתי חייב... אני אענה לך באותו מטבע לשון: הביקורת נחוצה ועוד איך. כנראה שאינך מבין מה היא. בברכה, ~ חסיד של הרבי ~  •  פארבריינגען חסידי  •  עד מתי?! "וראו כל עמי הארץ כי שם הוי' נקרא עליך, ויראו ממך!" 01:04, 22 בדצמבר 2023 (UTC)
חסיד של הרבי מה היית אומר למשתמש שמעוניין לכתוב ביקורת על דגל משיח? אני מניח שהיית מתנגד בחריפות, הלא כן? ומה ההבדל?!. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (16:14, י"א בטבת, ה'תשפ"ד)
יוסף בן מלמד שיש רוב להכנסת ביקורת!! --הקצנה - שיחה ~ יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד ~ י"ב בטבת ה'תשפ"ד 16:37, 24 בדצמבר 2023 (UTC)
חבל שמתעלמים מכללי חב"דפדיה. זה הזוי. בהצלחה!  •  חילזון  •  דף השיחה שלי  •  16:52, 24 בדצמבר 2023 (UTC)
הקצנה ואם יהיו משתמשים רבים שיצביעו בעד הוספת ביקורת לדגל משיח?. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (17:56, י"ב בטבת, ה'תשפ"ד)
יוסף בן מלמד, הדיון הזה לא היה צריך להיפתח כלל, אני לא מאמין שאני פחות וותיק מהמשתמשים כאן, ועדיין - אינם נשמעים לכללי חב"דפדיה - וגם לאחר שמזכירים להם, מסבירים להם, מעירים להם - הם אינם מבינים וממשיכים בשלהם! חותם בצער,  •  חילזון  •  דף השיחה שלי  •  15:27, 25 בדצמבר 2023 (UTC)
מה צריך לעשות כדי שיבינו את זה? מה???  •  חילזון  •  דף השיחה שלי  •  15:29, 25 בדצמבר 2023 (UTC)
א. יוסף בן מלמד זה נגד מדיניות חב"דפדיה. ב. לפי זכרוני חילזון מפעילי מערכת צריכים להיות בעלי עמדות משיחיסטיות, וכרגע זה לא בדיוק. --הקצנה - שיחה ~ יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד ~ י"ג בטבת ה'תשפ"ד 17:12, 25 בדצמבר 2023 (UTC)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── אם משיחסט הוא כזה המאמין שהרבי חי - אזי הנני משיחיסט. אם משיחיסט מוקצן זה לכתוב ביקורת על חסיד אחר - אזי אינני משיחיסט. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (18:30, י"ג בטבת, ה'תשפ"ד)

סוף דיון.png סוף דיון ניתן להמשיך במייל. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (18:34, י"ג בטבת, ה'תשפ"ד)
סליחה מר יוסף בן מלמד היקר, אך זה ממש לא סוף דיון. את התגובה שלי להשוואה המקוממת שלך בין דגל משיח לבין הספר הנ"ל תוכל למצוא בעשרות תגובותיי למשחיתים למיניהם שהיה להם את אותה השאלה בידיוק ואין לי כוחות לחזור עליה שוב. סליחה מראש על החריפות אבל זה שאתה כרגע מפעיל מערכת (נקודה למחשבה בפני עצמה הרי לא היו על-כך בחירות?) לא אומר שתשנה פה את המדיניות באתר, אם יש רוב לביקורת - תהיה כזאת. וכן על דגל משיח לא יהיה ביקורת ועל הספר כן. למה? - תשובה ארוכה. ובקיצור: דגל משיח נועד לפרסום משיח = מדיניות האתר מושתת על זה, הספר - לא בידיוק. ~ חסיד של הרבי ~  •  פארבריינגען חסידי  •  עד מתי?! "וראו כל עמי הארץ כי שם הוי' נקרא עליך, ויראו ממך!" 18:43, 26 בדצמבר 2023 (UTC)
בסדר. השמעת את דעתך. סוף דיון.png סוף דיון. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (20:48, י"ד בטבת, ה'תשפ"ד)
שוב אתה ממשיך מאותה נקודה, אולי מבחינתך הדיון נגמר אבל יש עוד משתמשים באתר ומגיע להם להשמיע את דעתם אז הדיון הזה לא הסתיים, זה כל מה שבאתי להגיד. ~ חסיד של הרבי ~  •  פארבריינגען חסידי  •  עד מתי?! "וראו כל עמי הארץ כי שם הוי' נקרא עליך, ויראו ממך!" 20:53, 26 בדצמבר 2023 (UTC)
חסיד של הרבי לא תכננתי ששאלה פשוטה שלי תגרור דיון ארוך כזה. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (20:58, י"ד בטבת, ה'תשפ"ד)
חסיד של הרבי, האם מרוב ההקצנות אפשר למחוק את כללי חב"דפדיה שאוסרים ביקורת ללא מקור? אולי אני ישיג רוב למחוק את חב"דפדיה מהרשת. מה דעתך? באמת! כללי חב"דפדיה פשוטים וברורים! - אין להציב ביקורת ללא מקור! - מה לא מובן עדיין? באת לחב"דפדיה בשביל לערוך ולתרום? אז תכופף את עצמך מעט עבור הכללים הברורים של חב"דפדיה! חילזון שחותם מחוץ לחשבונו - 18:50, י"א בניסן, ה'תשפ"ד (19 באפר' למניינם), ימות המשיח
יש צורך בביקורת אם כי יש צורך להגדיל אותה ליותר ממשפט אחד ולהביא דוגמאות מתוך הספר ואם לא שמתם לב חילזון ויוסף בן מלמד המקור לביקורת צריך להיות "חסידי חב"ד" ככה שהדיונים פה ובדף שיחה של הערך יכולים להחשב כמקור ככה לפחות אני חושב שהרי המשתמשים פה הם חסידי חב"ד ולדברים כאלה כבר הביאו ביקורות בקבוצות ווצאפ כמקור. הביקורת צריכה לכלול הרבה יותר פירוט והסבר למה בדיוק מתכוונים כמו למשל הטענה כביכול לרבי יש "מדיניות מדינית-ביטחונית" הרבי לא ימני וגם לא שמאלוני. הרבי מנהל לפי ההלכה, לפי השולחן ערוך שבו כתוב שאם באים גוים על עיר אחת ליד הגבול אפילו באים "על עסקי קש ותבן" מחללים עליהם את השבת "שמא תהיה הארץ נוחה להיכבש בפניהם" ואם יגידו זה ספר למקורבים לא לחב"דניקים אז הנה דוגמה "יש הרואים ברבי 'נץ' פוליטי שנים רבות קרא הרבי למנהיגי ישראל לעמוד איתן מול הלחצים הבינלאומיים לוותר על שטחי יש"ע הרבי טען בתוקף שחבלי ארץ ישראל אלה הם חלק בלתי נפרד מארץ ישראל ואין להעלות על הדעת שנוותר. אסור לוותר בשום אופן!"
"כדאי לדייק ולהסביר את עמדתו הנחרצת של הרבי בעניין זה. פעמים רבות הסביר הרבי מפורשות, כי אין מדובר בעיקרון אידיאולוגי ואף לא בקדושתה של נחלת אבותנו. מקורה של ההתנגדות הוא בכך שוויתור על שטחים אלה מעמיד בסכנה את חייו של הציבור היהודי בארץ ישראל. בעניין קריטי זה מסכים הרבי עם רוב המומחים הצבאיים הסבורים שחבלי ארץ אלה נחוצים להגנת הארץ. לדעתו, זהו עניין של פיקוח נפש הדוחה כל שיקול אחר." זה קטע מהספר נביא מקרבך שגם הוא נכתב "על ידי אנשים 'משלנו' במטרה לקרב יהודים" אבל הם כן הכניסו את הקטע הזה שמסביר את דעתו של הרבי בעניני שלמות הארץ ולא כתבו על ה"מדיניות המדינית-ביטחונית" של הרבי חיים כ - מסמ ציכל - ט"ז בטבת 16:05, 28 בדצמבר 2023 (UTC)
חסיד של הרבי יוסף בן מלמד הקצנה חייבים ביקורת על הספר ברגע האמת וכמו שחיים כ אמר כבר יש חסידי חב"ד שמבקרים את זה רק פשוט נשאר לכתוב את זה ומהר. קעניג ~ דף שיחתי ~ יחי המלך המשיח שליט"א ~ 18:22, 28 בדצמבר 2023 (UTC)
תשש כוחי מלהסביר את כללי האנציקלופדיה המקוונת שאתם רשומים בה ועורכים בה. בהצלחה בהפרת הכללים!  •  חילזון  •  דף השיחה שלי  •  17:07, 30 בדצמבר 2023 (UTC)
בהתאם לרוח הדברים נראה שנכניס ביקורת בקרוב לספר. וחילזון יישר-כח על שיעור בעניין כללי חב"דפדיה! רק ציון עובדה פשוטה ואבסורדית: לפי אותם כללים בידיוק אתה אמור להיות עדיין חסום... בברכה, ~ חסיד של הרבי ~  •  פארבריינגען חסידי  •  עד מתי?! "וראו כל עמי הארץ כי שם הוי' נקרא עליך, ויראו ממך!" 19:20, 30 בדצמבר 2023 (UTC)
מסכים עם חסיד של הרבי בכל הדברים האמורים, ולדעתי צריך לחסום את משתמש חילזון במידי, ואגב תוכל לעבוד על הביקורת בברגע האמת (ספר)? תודה רבה מראש בברכה קעניג ~ דף שיחתי ~ יחי המלך המשיח שליט"א ~ 19:27, 30 בדצמבר 2023 (UTC)
ולמען הסדר הטוב אביא פה דוגמה: כמו הביקורת כך גם ערכים צריכים להיות עם מקורות בלבד. אך ראו זה פלא: כאן יש רשימה ארכה מאוד של ערכים ללא מקורות! יאללה למחוק אותם. אלא מהי? כמו שיש ערכים שהעובדות בהם ידועות לכל ולא צריך מקור - אך בשביל האמינות דרוש אחד כזה ולכן יוצרה התבנית תבנית:דרוש מקור כך בידיוק יש ערכים שעל הנאמר בהם יש ביקורת עובדתית, וראוי שהיא תכתב - גם אם אין לה מקור - ובד בבד לחפש מקומות בהם הביקורת העובדתית הנ"ל הבאה מעל גבי במה כלשהי. זה לא סותר, זוהי כל מטרת התבנית תבנית:דרוש מקור. מי שלא מסכים איתי מוזמן למחוק את רוב הערכים בחב"דפדיה. ~ חסיד של הרבי ~  •  פארבריינגען חסידי  •  עד מתי?! "וראו כל עמי הארץ כי שם הוי' נקרא עליך, ויראו ממך!" 22:34, 30 בדצמבר 2023 (UTC)}}

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── חסיד של הרבי אני רק מעתיק מהדף חב"דפדיה:עקרונות וקווים מנחים לכתיבת ביקורת: א': "מקורות. למרות שמקורות חשובים בכל תחום בחב"דפדיה, בפסקאות ביקורת הם הכרחיים." ב': "ייחוס: מי אמר את הביקורת? ביקורת ללא שם האומר כמוה כביקורת אישית של הכותב. יש לייחס את הביקורת למישהו ולא לכתוב באופן סתמי, למשל: "רבני חב"ד[1] טענו כנגד פלוני שהוא ..." "הרב פלוני יצא כנגד מוסד פלוני בטענה ש..."." חילזון שחותם מחוץ לחשבונו - 18:50, י"א בניסן, ה'תשפ"ד (19 באפר' למניינם), ימות המשיח

הביקורת נכונה לחלוטין, אך אויה! אתם עסוקים בה כל הזמן במקום לשפר את האתר! ולזאת הייתה כוונתי בתחלת הדיון. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (22:36, י"ט בטבת, ה'תשפ"ד)
יוסף בן מלמד אנחנו צריכים לנסח ביקורת ואז נפסיק להתעסק בזה זה הכל. קעניג ~ דף שיחתי ~ יחי המלך המשיח שליט"א ~ 09:53, 1 בינואר 2024 (UTC)
קרי: רק נגמור את הפרת הכללים, ורק אז ניאות להמשיך בעבודה... ולך אענה: כמודגש בכללי כתיבת ביקורת, בביקורת מוכרח מקור, אך בערכים סתם - פסקאות שאינם ביקורת - דבר זה אינו מוכרח. ושוב, אני רק מצטט מכאן וכאן. ממליץ למר לקרוא את כל הדפים מתחילתו ועד סופו. חילזון שחותם מחוץ לחשבונו - 18:50, י"א בניסן, ה'תשפ"ד (19 באפר' למניינם), ימות המשיח
חסיד יקר ושאר המשתתפים שתמכו בביקורת, הלהיטות לכתיבת ביקורת מיותרת ומבזבזת את זמנם של כלל המשתתפים בדיון. בנוסף אלא מביאה להיפך אהבת ישראל בין משתמשי האתר, עימות מיותר עם המפעיל 'יוסף בן מלמד', הזכרת נשכחות ל'חילזון' בלי קשר לדיון הנוכחי, דבר שכל מי שלומד רמב"ם אמור לדעת שאינו ראוי (להזכיר חטאים מהעבר...), וגם משמש ככלי לחמוק מהדיון באמצעות טענות לגופם של אנשים במקום לגופם של הדברים הנידונים. כפשוט: הכלל שמחייב מקור לביקורת - מקור חיצוני כמובן, ולא דיונים פנימיים פה בחב"דפדיה תקף ועומד.
אנא עיברו לנושאים חשובים ומועילים יותר. כל עניין הביקורת צריך להיות שולי ומזערי בחב"דפדיה. יש לנו כ"כ הרבה טוב להתעסק בו. שיעשיחה כ' בטבת ה'תשפ"ד 16:11, 1 בינואר 2024 (UTC)

הערות שוליים

  1. במכתבם מיום ...

תקלות באתר - 2[עריכה]

שיע.ק קשה עד בלתי אפשרי לערוך פה באתר, לפעמים הדף נפתח מהר יחסית ולפעמים זה לוקח דקות ארוכות.. האם הדבר בטיפול? ~ חסיד של הרבי ~  •  פארבריינגען חסידי  •  עד מתי?! "וראו כל עמי הארץ כי שם הוי' נקרא עליך, ויראו ממך!" 11:19, 1 בינואר 2024 (UTC)

תודה חסיד, מי עוד נתקל בקושי ואיטיות באתר, אשמח למשוב נוסף? שיעשיחה כ' בטבת ה'תשפ"ד 16:23, 1 בינואר 2024 (UTC)
אני הקצנה - שיחה ~ יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד ~ כ' בטבת ה'תשפ"ד
אני. וראה למעלה עוד מספר משתמשים שכתבו אודות עצמם. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (18:14, כ' בטבת, ה'תשפ"ד)
שיע גם אני. קעניג ~ דף שיחתי ~ יחי המלך המשיח שליט"א ~ 18:30, 1 בינואר 2024 (UTC)
אני גם שמתי לב לכך, לפעמים הדף נטען באיטיות, כמו-כן לפעמים הדף אינו עולה אלא נשארת הודעה ש"קיימת תקלה טכנית באתר" או משהו בסגנון... לפעמים גם כל הגרפיקה אינה נטענת וניתן לצפות בטקסט בלבד באופן מוזר. חילזון שחותם מחוץ לחשבונו - 18:50, י"א בניסן, ה'תשפ"ד (19 באפר' למניינם), ימות המשיח
כמו-כן אם נכנסתי לחשבון, באם אפתח ערך/דף בחב"דפדיה ב'כרטיסיה חדשה' זה יוצג לי שאני לא בחשבון. לפעמים אפילו גם אם אני 'משרשר' - לא פותח בכרטיסיה חדשה אלא לוחץ על קישור הערך/דף - לאחר שעברתי לערך אני פשוט נמצא מחוץ לחשבון מבלי שיצאתי. חילזון שחותם מחוץ לחשבונו - 18:50, י"א בניסן, ה'תשפ"ד (19 באפר' למניינם), ימות המשיח
שיע.ק מפעילי מערכת התקלות באתר בלתי פוסקות. קשה מאוד לעבוד כך.  •  חילזון  •  דף השיחה שלי  •  15:02, כ"א בטבת, ה'תשפ"ד.
אכן, לאחרונה התקלות רק מתגברות וזמן ההמתנה בטעינת הדף מתארך. דחוף לתקן את זה... ~ חסיד של הרבי ~  •  פארבריינגען חסידי 11:36, 5 בינואר 2024 (UTC)
שיע.ק זה בלתי אפשרי. לפעמים אני מוצא את עצמי מחוץ לחשבון מבלי שיצאתי. התקלות מכבידות ומקשות ביותר. דחוף לטיפול. לפעמים הדף לא נפתח אלא מוצגת הודעה "קיימת תקלה טכנית באתר זה", ועוד ועוד. כמו"כ כמו שציין חסיד של הרבי זמן טעינת הדף הוא איטי ביותר. תבנית:חילזון מחוץ לחשבון
הרב חילזון היקר, מה שתלוי בשיע - מקווה שבעזרת השם הוא יוכל לעשות. אך אולי כהקדמה לכך, תעשה אתה מה שתלוי בך יחד עם שאר חותמי החתימות הייחודיות... זה סתם מעמיס על דפי השיחה ומסייע להם להיטען לאט אפילו יותר... להתראות - שיחה, 21:33, כ"ה בטבת, ה'תשפ"ד 21:33, 6 בינואר 2024 (UTC)
להתראות Yes check.jpg בוצע. חילזון - דף השיחה שלי, 14:24, כ"ו בטבת, ה'תשפ"ד.

קשה קשה קשה......... אין מתכנת?! בתחנונים רבים אי אפשר לעבוד ככה זה בלתי נסבל. ~ חסיד של הרבי ~  •  פארבריינגען חסידי 01:27, 19 בינואר 2024 (UTC)

המצב כבר הרבה יותר טוב אבל עדיין, יש פעמים שהדפים נטענים בקצב מייאש. ~ חסיד של הרבי ~  •  פארבריינגען חסידי 01:30, 19 בינואר 2024 (UTC)

חב"דפדיה - לנו או לחיצוניים מחב"ד?[עריכה]

התחבטתי בשאלה זו רבות. עבור מי נועדה חב"דפדיה? לחיצוניים מחסידות חב"ד? או שמא לחסידי חב"ד? או לכולם יחדיו? אם היא נועדה לחיצוניים מחב"ד - יש לבצע שינויים והגהות בערכים, לדוגמא (אחת, יש עוד לענ"ד): אין להשתמש בערכים כלל בהפניה הרבי אלא לכתוב הרבי מלובביץ'. אשמח שהחב"דפדים פעילים ‎‏ ‏יעזרו לי בשאלה זו. צוברענגען משיח - דף השיחה שלי, 11:50, י"ג בשבט, ה'תשפ"ד.

חב"דפדיה נועדה עבור כל אדם דובר עברית שיש לו חיבור לאינטרנט. האתר מונגש ולא צריך לחרוג מהגבולות הקיימים. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (11:54, י"ג בשבט, ה'תשפ"ד)
אנסח אחרת: מי הוא קהל היעד של חב"דפדיה? על מי היא שואפת להשפיע? צוברענגען משיח - דף השיחה שלי, 14:56, י"ד בשבט, ה'תשפ"ד.
מה אתה רוצה? גם וגם, ולאנשים מהקהל הרחב מותר לומר הרבי, הם מבינים שמדובר ברבי מלובביץ'. משתמש: ברכת הגאולה מרגיש מגושם? - תלמד גאומ"ש! 15:06, 24 בינואר 2024 (UTC)
צוברענגען משיח מה אתה רוצה להגיד בזה? קעניג ~ דף שיחתי ~ 18:04, 24 בינואר 2024 (UTC)
נועד לכולם ואכן כולם משתמשים בו. בעבר היו דיונים איך לקרוא לרבי, הוחלט ש"הרבי" עם קישור בפעם הראשונה יספיק גם לאנשים לא חב"דיים שנכנסים לחב"דפדיה. בהצלחה! ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • ט"ו בשבט ה'תשפ"ד • 16:06, 25 בינואר 2024 (UTC)
דעתי האישית היא שבנושאים פנים חב"דיים שלא אמורים לעניין אדם מן השורה (כדוגמת חסידים מהדורות הראשונים, תלמודי תורה חב"ד, וכדומה) מיועדים לרוב עבור חסידי חב"ד. אך בנוגע למושגים מופשטים בחסידות (כפי שדובר על-כך רבות בהתוועדות לעורכי חב"דפדיה בתשרי אצל המשיח) חובה להפשיט את המושגים ולבאר אותם בשפה קולחת וברורה כדי שגם מי שאין לו כל ידע בסיסי בחסידות יוכל להכנס לערכים אלה ולהבין, בשונה מהמצב העכשווי של ערכים אלה... ~ חסיד של הרבי ~  •  פארבריינגען חסידי 17:56, 25 בינואר 2024 (UTC)
בין כך או בין כך, אינני חושב שערכים "קבליים", כשמן וכיוצ"ב, בהלכה, (איך מברכים עליו), שהוא "חכמה סתימאה", עבודה בביטול והיותו מפיץ ריח - מועילים למישהוא. (לא ל"פנים-חבדיים" ולא חיצונים הנ"ל, למעט מי ששאף להגיע למספר גבוה של ערכים...)ונזכה זע'הן זיך מיט'ן רבי'ן בב"א. - שיחה, 18:32, י"ז בשבט, ה'תשפ"ד 18:32, 27 בינואר 2024 (UTC)
ונזכה זע'הן זיך מיט'ן רבי'ן בב"א. בודאי שכן! ובדוגמא שהבאת - אם משהו עושה תחקיר לתלמוד תורה וכדו' (אבא של תלמיד לדוגמא) על שמן, הוא יכול לכתוב שמן בחב"דפדיה ולקבל את כל מה שהוא צריך. - לא כל אחד ידוע באיזה מאמרים ושיחות הרבי מזכיר כל מיני ענינים. ובדידי הוה עובדא ששמעתי מכמה שממש בענינים כאלו הם נעזרים באתר.

פיתוח חב"דפדיה[עריכה]

חב"דפדים פעילים ‎‏ ‏ מי שיוכל להגיד הצעות לשיפור חב"דפדיה שיכתוב פה. בברכה. קעניג ~ דף שיחתי ~ 18:18, 24 בינואר 2024 (UTC)

יש לזה דף מיוחד: שיחת חב"דפדיה:פיתוחחלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • ט"ו בשבט ה'תשפ"ד • 16:08, 25 בינואר 2024 (UTC)

יליד שנת... או נולד ב...?[עריכה]

התעוררה שאלה, האם בפתיח של ערכי אישים יש לכתוב "יליד שנת...", גם אם ידוע תאריך הלידה המדויק של נשוא הערך, או לכתוב "נולד ב-..." - עם התאריך המדויק? מתייג חב"דפדים פעילים ‎‏ ‏. ומסיימים בטוב, צוברענגען משיח - שיחה 15:00, כ"ט בשבט, ה'תשפ"ד.

יליד שנת. כנהוג בחב"דפדיה. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (15:26, כ"ט בשבט, ה'תשפ"ד)
יוסף בן מלמד, מה הסיבה לכך? ומסיימים בטוב, צוברענגען משיח - שיחה 15:29, כ"ט בשבט, ה'תשפ"ד.
צוברענגען משיח על מנת לקבוע נוסח אחיד בין הערכים נקבע לכתוב כך. ולמה דווקא יליד שנת ולא ציון מלא של תאריך הלידה? כיון ששנת הלידה המובאת בתחילת הערך נועדה כדי לקבוע את גילו של נשוא הערך ולכן די בשנת הלידה ולא בתאריך המלא. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (15:51, כ"ט בשבט, ה'תשפ"ד)
נו נו... ב'ויקיפדיה' (דמתקריא 'ויקי-קליפה'...) וב'המכלול' מצוין תאריך מלא. אך אם הנוהג כאן הוא כך - לא אשנה סדרי עולם.. ומסיימים בטוב, צוברענגען משיח - שיחה 18:17, כ"ט בשבט, ה'תשפ"ד.
יוסף, האם יש לנו כלל כתוב בנושא? אם באנציקלופדיות מקובל כן לכתוב תאריך מלא, נראה לי שצריך סיבה יותר חזקה. הוספת התאריך המלא של הלידה לא משנה ומאריכה משמעותית את הפתיח. שיעשיחה ל' באדר א' ה'תשפ"ד 21:21, 10 במרץ 2024 (UTC)
אין לנו כלל כתוב בנושא, ישר כח על הנימוק שהבאת. כך או כך, אין להביא תאריך לידה מלא בתחילת הערך. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (00:27, א' באדר ב', ה'תשפ"ד)

אין תמונה - ספרים[עריכה]

לדעתי כדאי וחשוב מאוד לעשות תבנית אין תמונה|ספרים, זה יואיל מאוד לערכים על ספרים. מה אתם אומרים חב"דפדים פעילים ‎‏ ‏? ב. א. א. - שיחה, 16:42, כ"ט בשבט, ה'תשפ"ד

כבר הבעתי בעבר את דעתי, שעדיף להסתפק בקטגוריה ומשם יהיה אפשר לדעת באילו ערכים צריך להוסיף תמונה. זאת מכיון, שהתבנית של אין תמונת בולטת מדי לעין. עוד אפשרות, שהתמונה בתבנית תהיה קטנה מהרגיל. עקרונית אני בעד, זה אכן יועיל. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (16:48, כ"ט בשבט, ה'תשפ"ד)

קטגוריית סופרים חב"דיים וקטגוריית מחברים תורניים[עריכה]

מה החילוק ביניהם? רבים מאלו שבקטגוריה מחברים תורניים כותבים בכלל ספרי קודש, האם מחבר תורני צריך להיות בשתי הקטגוריות, ואחד שכתב ספרי חסידים רק בקטגוריית סופרים? משתמש: ברכת הגאולה הדרך הישרה 09:48, 14 בפברואר 2024 (UTC)

ההבדל פשוט, סופרים חב"דים הם אנ"ש ומחברים תורניים לאו דווקא. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (17:44, ה' באדר א', ה'תשפ"ד)
אם זהו ההבדל, אז בקטגוריות בפועל המציאות היא לא כזו, רוב אלו שבקטגוריית מחברים תורניים הם חב"דניקים. משתמש: ברכת הגאולה הדרך הישרה 15:50, 15 בפברואר 2024 (UTC)
סופרים=כותבי סיפורים, זכרונות, היסטוריה. מחברים תורניים= פלפולים, הלכה, מפרשים קרקר - שיחה, 15:58, ו' באדר א', ה'תשפ"ד 15:58, 15 בפברואר 2024 (UTC)
ישר כח קרקר. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (17:19, ו' באדר א', ה'תשפ"ד)
על פי דברי קרקר אני משנה בכל המחברים שנמצאים בקטגוריית סופרים (הם הרבה ובעצם גם דברי קרקר לא מדוייקים אבל מכיוון שזו סברה הגיונית עדיף לשנות על פיה) משתמש: ברכת הגאולה הדרך הישרה 15:01, 21 בפברואר 2024 (UTC)
כעת שמתי לב שקיימת קטגוריה נוספת - קטגוריה:עורכים תורניים קטגוריית עורכים תורניים ... גם בה יש לטפל משתמש: ברכת הגאולה אל תנסה להתחכם עם אלוקות! תרום להפצת המעיינות! 17:49, 9 באפריל 2024 (IDT)
גם כאן ההבדל הוא פשוט, מחבר הוא אדם שכותב בעצמו תוכן מסויים, עורך הוא רק מסדר / מלקט. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (01:33, ב' בניסן, ה'תשפ"ד)

חסר ערך[עריכה]

יש קובץ נפלא שיצא בתשנ"ה בשם "הוגה בתורה" עם תשובות הלכתיות ישרות וברורות על טענות עם חב"ד. הספר יצא ע"י הרב אליהו בוקובזה ונמצא באוצר החכמה. אינני מוצא בחב"דפדיה ערך לא על הספר ולא על האיש --213.151.39.94 18:51, 15 בפברואר 2024 (UTC)

אתה מוזמן להרשם ולערוך--קונטרס החלצו - שיחה, 00:27, י"ב באדר א', ה'תשפ"ד 00:27, 21 בפברואר 2024 (UTC)
אינני יודע מידע עליו. מצאתי מידע דליל כאן [1]. על הספר "הוגה בתורה" חתום כ"אליהו בן שלום בוקובזה - מח"ס יד אליהו, אמונת חכמים, ביאת המשיח" (מצאתי תוצאה בגוגל על 'ספר יד אליהו - אליהו בן שלום בוקובזה' אבל החסימה לא מאפשרת לפתוח). בוקובזה היא משפחה צרפתית, אולי מישהו כאן קשור לברינואה או כיו"ב ויכול לתרום איזה מידע על האיש וספריו?
אולי נכון להדגיש, שראיתי את הספר בכמה ספריות חב"דיות ברחבי הארץ, והתשובות שם מדהימות - קצרות, מבוססות תורנית וקולעות. --213.151.39.94 22:59, 14 במרץ 2024 (UTC)

רוקדים ובוכים[עריכה]

מישהו יודע מה זה הספר רוקדים ובוכים? חב"ד בדרך לגאולה - שיחה, 18:35, ט' באדר א', ה'תשפ"ד 18:35, 18 בפברואר 2024 (UTC)

אינו מתאים לפורום חסידי, אך כדי לא להשאיר את השאלה פתוחה. זהו ספר הנכתב על ידי שני עיתונאים ומסקר בצורה עיתונאית בוטה וחד צדדית את אשר ארע (לטענתם) בשנים נ"ב נ"ג נ"ד... לא מתאים לקריאה למי שמשייך עצמו לליובאוויטש. בשורות טובות --קונטרס החלצו - שיחה, 00:26, י"ב באדר א', ה'תשפ"ד 00:26, 21 בפברואר 2024 (UTC)

שאלה[עריכה]

אפשרי להעתיק ערכים מויקי-קליפה../המכלול (הקשורים לחב"ד כמובן) ולשכתבם באופן המתאים? צוברענגען משיח - שיחה 15:20, י' באדר א', ה'תשפ"ד.

חד משמעית: לא. ~ חסיד של הרבי ~  •  פארבריינגען חסידי 20:07, 19 בפברואר 2024 (UTC)
חב"דפדיה:זכויות יוצרים: "טקסט מויקיפדיה / ניתן להעתיק כל טקסט המופיע בויקיפדיה למקום המתאים בחב"דפדיה, בשני תנאים: / חובה לציין קרדיט בתקציר העריכה או בדף השיחה כלומר לציין את מקור הטקסט באמצעות כיתוב או לינק. למשל העתקה מהערך רוסיה, תצוין על ידי "מויקיפדיה - רוסיה" או "he.wikipedia.org/wiki/רוסיה". / במידת הצורך יש להתאים את התוכן לחבדפדיה, הן על ידי הוספת והסרת פרטים בהתאם לכללים ולתחומי העניין של חב"דפדיה, והן במובן הטכני של הסרת בינוויקי מיותרים, שינוי לקטגוריות מתאימות וכו'." קודש לנשיא הדור - שיחה, 19:28, י"ב באדר א', ה'תשפ"ד.
אני מקווה שאם אקח על עצמי לשכתב ערך מויקיפדיה לא אצור ביניכם חילוקי דעות שיגרמו לסגירתו של הערך שלי... צוברענגען משיח - שיחה 14:42, י"ג באדר א', ה'תשפ"ד.
מהמכלול אין להעתיק. גם מוויקיפדיה מומלץ שלא להעתיק ערכים, אלא פרטים לערכים או תבניות במקרה הצורך (שאין אפשרות ליצור משהו דומה באופן יותר מותאם לאתר). בכל אופן מבחינתי העתקת טקסט מוויקיפדיה לא הופכת ערך לחשוב גם אם יש בו מלא תוכן, ויש צורך בתוכן חדש בכדי לייצר חשיבות לערך ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • כ"ג באדר א' ה'תשפ"ד • 21:49, 3 במרץ 2024 (UTC)

הזדעזעי ארץ[עריכה]

ספריית ליובאוויטש ערכו שינוי באתר, וכל הקישורים שמקשרים לטקסט שנמצא באתר - לא רלוונטיים! מדובר באלפי הפניות וקישורים!

הבו עצה, האם יש בכלל מה לעשות? להתראות - שיחה, 12:42, י"ב באדר א', ה'תשפ"ד 12:42, 21 בפברואר 2024 (UTC)

למה להתייאש? משתמש מקו - איזה שם באנגלית תיקן בכמה ערכים בסיסיים, וצריך לתקן בהכול, גם ברוב הניגונים צריך לתקן את הקישורים של דוד הורביץ, (התחלתי לתקן בניגונים ואני עושה את זה תוך כדי האזנה לשיעור אחר, זה בכלל לא בעיה), חוצמזה שקישורים רבים הינם להיברובוקס ולמפתח - והם עומדים בעינם. משתמש: ברכת הגאולה הדרך הישרה 14:41, 21 בפברואר 2024 (UTC)
להתראות כמדומני שבוט החלפות יכול לטפל בזה ראיתי שעשו את זה בעבר בחב"ד אינפו הישן רק צריך ששיע.ק או חלוקת קונטרסים יראו בדיוק במה מדובר חיים כ - מסמ ציכל - י"ב באדר א' 14:58, 21 בפברואר 2024 (UTC)
בוט החלפות יכול לבצע החלפה רק במקרה שמדובר במשהו עם סדירות קבועה, אפילו אם היא מסובכת. אבל הם לא רק שינו דומיין או כיו"ב, אלא ממש כל הקישורים התבטלו וזה מסודר כעת בצורה אחרת לגמרי. להתראות - שיחה, 06:18, י"ג באדר א', ה'תשפ"ד 06:18, 22 בפברואר 2024 (UTC)
אכן, זו בעייה רצינית. ברכת הגאולה וחיים כ, אינני מבין על מה אתם מדברים.. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (06:58, י"ג באדר א', ה'תשפ"ד)
באמת מוזר, השינוי שהם עשו לא הגיוני, נראה כמו פשלה שקרתה מאחורי הקלעים כך שהיו חייבים לעשות את זה. זה השינוי הנצרך. הדבר היחיד שאפשר לעשות זה להוציא את כל הערכים בהם יש הפניות לאתר ושמשתמש יעבור על הערכים האלו ידנית אחד אחד ויסדר את הקישור. יש מישהו שיש לו כח לזה? א"כ אני יעתיק לו את רשימת הערכים ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • י"ג באדר א' ה'תשפ"ד • 14:12, 22 בפברואר 2024 (UTC)

פליאה דעת ממני[עריכה]

לא מבין מה הטעם לפרט באנציקלופדיה חב"דית כיצד חסידי חב"ד רומסים את ההוראות המפורשות בריש גלי ומתערבים בבחירות בצורה הכי מכוערת שיש. מילא אם יש כאלו שנוגעים בדבר, ויש להם נסיון גדול, ומילא אם הרב - בתקווה שאכן כך - של הקהילה המקומית הסכים ותמך בכך כהוראת שעה, אבל לציין כל כך בפירוט בריש גלי - נראה לי שלא גורם נחת רוח אצל כ"ק אד"ש. והלוואי ואני טועה. אשמח לשמוע את טענות המצדדים, מדוע פרטים אלו חשובים להיכלל באנציקלופדיה חב"דית (כידוע, באופן כללי אני דווקא בעד שכל תוכן חב"די יוכלל בחב"דפדיה, אבל לענ"ד זה פשוט לא תוכן חב"די, ולהיפך...). להתראות - שיחה, 14:57, י"ד באדר א', ה'תשפ"ד 14:57, 23 בפברואר 2024 (UTC)

נכון, בפועל כבר הכניסו לערך, אולי כדאי להביא את גם את הוראתו של הרבי ואת מכתב השלוחים נגד, ובכך להביע הסתייגות משתמש: ברכת הגאולה הדרך הישרה 15:34, 27 בפברואר 2024 (UTC)
משתמש: ברכת הגאולה להתראות הוראה של הרבי לצאת ולבחור. בברכה. חב"ד בדרך לגאולה ~ שיחה ~ בחירות לרשויות 16:00, 27 בפברואר 2024 (UTC)
משתמש:חב"ד בדרך לגאולה ההוראה להשתתף בבחירות היא לא אותה הוראה לא להתערב בפוליטיקה (וממילא לא לפרסם בגלוי על ההשתתפות בפוליטיקה ותמיכה במועמדים מסויימים) משתמש: ברכת הגאולה הדרך הישרה 17:13, 27 בפברואר 2024 (UTC)

התבנית של אתר הגאולה נפלה[עריכה]

לתשומת ליבכם: במקום הסמל של האתר שנראה עד עכשיו כמו סמלי כל האתרים כעת תבנית הסמל נראית כך: קישור לאתר הגאולה (מתוך הבנה שהתקלה לא רק אצלי) משתמש: ברכת הגאולה הדרך הישרה 15:31, 27 בפברואר 2024 (UTC)

הענין סודר, ישר כח. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (16:48, י"ח באדר א', ה'תשפ"ד)

קישורים שבורים[עריכה]

שמתי לב לאחרונה שכו"כ קישורים לאתר ספריית ליובאוויטש שנוצרו בתקופות קודמות של חב"דפדיה שבורים. כנראה שינו שם את הסיסטם. לא נעים, אבל צריך לעדכן הרבה מהם... (כמובן הרבה נוצרו בשנים האחרונות עם הסיסטם החדש) קודש לנשיא הדור - שיחה, 03:12, י' באדר א', ה'תשפ"ד.

נכתב כאןחלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • כ"ג באדר א' ה'תשפ"ד • 21:54, 3 במרץ 2024 (UTC)

הערכים בהם כתוב בפתיח "היה חסיד חב"ד"[עריכה]

האם יש תועלת במשפט המצחיק והמגוחך, ברור מאליו מקריאת הערך שהם חב"דניקים, וזו אנציקלופדיה חב"דית. ובפרט שכך אין אחידות בערכים - בחלק כתוב היה חסיד חב"ד ובחלק לא כתוב, כדאי למחוק את הפתיחים האלו? משתמש: ברכת הגאולה הכנסו ותשביחו! 22:25, 29 בפברואר 2024 (UTC)

לפי זכרוני כבר הוזכר העניין או נכתב היכן־שהוא. ואכן, הצדק בדבריך. (אגב, יש די הרבה ערכי אישים של כאלה שאינם חסידי חב"ד. זה שחב"דפיה היא אנצי' חב"דית - לאו דווקא שכל ערכי האישים שלה הם חב"דניקים.) צוברענגען משיח - שיחה 17:37, כ"ב באדר א', ה'תשפ"ד.
יש צורך שיובן גם ברושם הראשוני, לפי מה ששמתי לב זה כתוב בדר"כ בערכים שקשה להבין מהתמונה אם נשוא הערך הוא חסיד חב"ד. ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • כ"ג באדר א' ה'תשפ"ד • 21:54, 3 במרץ 2024 (UTC)
אכן כלל לא התכוונתי לאישים שצריך להבהיר שהינם חסידי חב"ד, כפשוט.
כעת שמתי לב שבערכים אותם יצר משתמש:חב"ד בדרך לגאולה‏ (או בשמותיו משתמש:תמים של הרבי, וקעניג) מופיע פתיח זה גם באישים הידועים כחב"דניקים, כנראה שלכן צף עניין זה והציק לי, משתמש:חב"ד בדרך לגאולה‏ על פי הנכתב פה - כדאי שתקפיד לא לכתוב פתיח זה על חסיד רגיל. משתמש: ברכת הגאולה הכנסו ותשביחו! 22:28, 10 במרץ 2024 (UTC)
בסדר.

סוף דיון.png סוף דיון

ברכת הגאולה איך אתה יודע שחב"ד בדרך לגאולה קשור אלי?<<< תמים של הרבי - שיחה, 11:58, א' באדר ב', ה'תשפ"ד

כפ"ח[עריכה]

חב"דפדים פעילים ‎‏ ‏, א פריילאכען ר"ח אדר שני!

ראשית אקדים את התנצלותי בנוגע לתוכן השאלה שקשורה רק בעקיפין לחב"דפדיה.

האם יש בנמצא תיקיית דרייב וכד' המכילה את גיליונות עיתוני כפר חב"ד? אם כן, אשמח לקבלה. הקשר בעקיפין הוא מכך שאפשר למצוא המון מקורות משם. צוברענגען משיח - שיחה  •  כבר תרמת? 12:25, ל' באדר א', ה'תשפ"ד.

צוברענגען משיח, תסתכל בשיחה:כפר חב"ד אני שאלתי את אותה שאלה. חב"ד בדרך לגאולה ~ שיחה ~ די לשאננות, קדימה התגלות! 16:38, 10 במרץ 2024 (UTC)

יש כאן עד כסלו תשנ"ח י נעוולער - שיחה, 17:12, ל' באדר א', ה'תשפ"ד 17:12, 10 במרץ 2024 (UTC)

קטגוריה:אישים בערים[עריכה]

מפעילי מערכת האם אפשר לשנות את שם הקטגוריה "אישים בערים" לשם "אישים לפי ערים" כך שבכל הדפים שהקטגוריה נמצאת בהם זה ישתנה גם־כן? בתודה מראש, צוברענגען משיח - שיחה  •  כבר תרמת? 14:55, ל' באדר א', ה'תשפ"ד.

בוצע בעזרת בוט החלפת טקסט. הצלחה שיעשיחה ל' באדר א' ה'תשפ"ד 21:10, 10 במרץ 2024 (UTC)
👍שכויח צוברענגען משיח - שיחה  •  כבר תרמת? 15:41, א' באדר ב', ה'תשפ"ד.

תקלות באתר - 3[עריכה]

הדף 'שינויים אחרונים' בשגיאה

שיע.ק, התקלות באתר תוקפות שוב.

אציין את התקלות שתוקפות אצלי:

דפים רבים נפתחים באופן מוזר (ראה תמונה), דפים רבים לא נפתחים ומציגים את הטקסט "This site can’t be reached" למשך זמן רב, הדפים לא נפתחים ונטענים באיטיות, הפופאפ המציג את התקציר (הפתיח) של הערך לא עובד למעט פעמים בודדות ואם הוא עובד - רק לעיתים הוא עובד כראוי, ולא מציג את הדפים מוזר (כנ"ל). ומסיימים בטוב. צוברענגען משיח - שיחה  •  כבר תרמת? 11:00, י' באדר ב', ה'תשפ"ד.

שכחתי להוסיף: כמה זמן לאחר הכניסה לחשבון אחרי מעבר בין דפים בחב"דפדיה אני מוצא את עצמי מחוץ לחשבון. צוברענגען משיח - שיחה  •  כבר תרמת? 13:17, י' באדר ב', ה'תשפ"ד.
מקווה שבזמן הקרוב יהיה לנו מתכנת שיבצע ריענון כללי ופתרון בעיות ספציפיות. שיעשיחה י' באדר ב' ה'תשפ"ד 20:01, 20 במרץ 2024 (UTC)
ישר כח גדול. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (20:13, י' באדר ב', ה'תשפ"ד)
כנראה שגלשת באינטרנט איטי, אז האתר נפתח לאט ולכן גם לא נטען בו ה-css וזה נראה אצלך תקול (ויסתדר לך אם תעשה רענון), לאחרונה חב"דפדיה נפתחת לי די מהר ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • י"ז באדר ב' ה'תשפ"ד • 18:10, 27 במרץ 2024 (UTC)
חלוקת קונטרסים מוזר, כי ממש עכשיו פתחתי את col ואינפו ואת חב"דפדיה, אינפו ו-col נפתחו מיד ועבדו כמו שצריך - משא"כ חב"דפדיה דווקא שנפתחה לאט מאוד, הייתי צריך לסגור את ה"window" ולפתוח שוב, ולהכנס שוב לחב"דפדיה (ובכ"מ הדפים נטענו באיטיות אציין שבד"כ האיטיות בטעינת הדפים היא כשאני פותח את האתר, לאחר זמן הדפים נטענים מהר יותר). צוברענגען משיח - שיחה  •  כבר תרמת? (13:07, י"ח באדר ב', ה'תשפ"ד).
הבעיה היא אכן ספציפית בחב"דפדיה. לא ברור לי עדיין למה.--Men770שיחה. כעת, י"ח באדר ב' ה'תשפ"ד, 18:36 מגיע משיח! יחי המלך!

מרחב 'טיוטה'[עריכה]

מפעילי מערכת אבקש להוסיף את המרחב 'טיוטה' לחב"דפדיה. יכול להועיל. צוברענגען משיח - שיחה  •  כבר תרמת? 19:18, י"א באדר ב', ה'תשפ"ד.

למה צריך את זה?. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (00:28, י"ב באדר ב', ה'תשפ"ד)
יוסף בן מלמד אתייג גם מפעילי מערכת, אבקש לגעת במספר נקודות: א': המרחב טיוטה הוא שונה מהמרחבים האישיים בכך שהוא מרחב ציבורי. ממש כמו שכל המשתמשים יכולים לערוך את הערך ניגון, כך גם כל המשתמשים יוכלו לערוך את הערך טיוטה:ניגון. עכשיו מה קורה כשהטיוטה מוכנה? אבקש להוסיף: לדעתי כדאי, גם אם לא יוסיפו את המרחב הנ"ל: ב'המכלול' (מסתמא גם בויקיפדיה, רק שלא בדקתי את זה) קיים דף בשם "המכלול:העברת דפי טיוטה". בדף זה מי שכותב טיוטה במרחב האישי שלו או טיוטה במרחב טיוטה הציבורי, כותב את שם הערך כשהוא מוכן ומתייג "מנטרים", מבקש שהם יעברו על הערך ויתנו אישור להעביר אותו למרחב הראשי.
מאוד כדאי ליצור כזה דף בחב"דפדיה, שכל הטיוטות יעברו דרכו, למנות אחראים על הדף שיעברו על הטיוטות ויחליטו מה אפשר להעביר ומה לא. (צריך ליצור תבנית כמו "חב"דפדים פעילים" ו"מפעילי מערכת" שתתייג את האחראים).
כך רק ערכים טובים מספיק, בעל הקשר חב"די מספיק, בעל חשיבות מספיקה, מנוסחים היטב - יצטרפו לערכים במרחב הראשי.
בעצם, כל מי שירצה ליצור ערך יצטרך ליצור אותו במרחב האישי או הטיוטה, לעבוד עליו היטב, בלי חפיפות ועבודה מהירה, ואז להגיש אותו בדף והאחראים יבדקו את הערך.
אם אכן יעשו דבר שכזה, אזי א': ערכים חדשים יהיו טובים הרבה יותר. ב': המרחב 'טיוטה' יהיה נצרך יותר, כך שכמה משתמשים יוכלו לעבוד יחד על ערך אחד. אוסיף: בשביל שהערכים בחב"דפדיה יהיו טובים באמת אחרי עבודה טובה, הדף הזה נצרך בהחלט. כך כל ערך חדש יעבור בדיקה של משתמשים ותיקים. שוב, גם אם לא יצרפו את המרחב 'טיוטה', אבקש ליצור את הדף, כדי שהערכים בחב"דפדיה יהיו טובים יותר. צוברענגען משיח - שיחה  •  כבר תרמת? 10:18, י"ב באדר ב', ה'תשפ"ד.
צוברענגען משיח, הרעיון שהבאת כאן הוא מעולה ממספר בחינות, וכפי שהיטבת להסביר.
ראה, אני מבין שאת המרחב ראית באתר המכלול, אך בחב"דפדיה הרבה פחות זקוקים למרחב הזה מאשר במכלול (ובטח ויקיפדיה) כיון שכאן (קודם כל רוב הערכים נוצרים ע"י משתמש ותיק שבלחיצת כפתור מעלה את הערך לחב"דפדיה) נוצרים ערכים בודדים בשבוע ואין עבודה רבה למפעילים (ולכל משתמש אחר שיכול לעשות זאת) לעבור על דפים חדשים שנוצרו, אם הערך ראוי לחב"דפדיה מה טוב, באם לא אזי מעבירים למרחב הראשי או מציבים תבנית למחיקה.
קל ופשוט.
אינני חושב שבאמצעות מרחב זה הערכים בחב"דפדיה ישתפרו פלאים. בכ"מ את המרחב לא יכולים ליצור מפעילים רגילים אלא מנהלי ממשק. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (01:06, ט"ו באדר ב', ה'תשפ"ד)
אפשר ליצור מרחב כזה, אבל מסכים שאין כאן את ההיקף באנציקלופדיות אחרות ולכן נראה לי פחות נחוץ. מה שכן נחוץ זה מעקב אחר ערכים חדשים והחזרה למרחב הטיוטה האישי במקרה שהם (בכלל או עדיין) לא ראויים למרחב הערכים. שיעשיחה ט"ו באדר ב' ה'תשפ"ד 08:44, 25 במרץ 2024 (UTC)
לדעתי מרחב טיוטה לא נצרך, אבל זה באמת יכול להיות רעיון טוב שבכדי ליצור ערכים במרחב הראשי צריך הרשאה מיוחדת ולכתחילה כל אחד יהיה חייב ליצור ערכים במרחב האישי ולבקש את העברתם ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • י"ז באדר ב' ה'תשפ"ד • 18:14, 27 במרץ 2024 (UTC)
חלוקת קונטרסים אשמח שהעניין יקודם. צוברענגען משיח - שיחה  •  כבר תרמת? (18:53, י"ז באדר ב', ה'תשפ"ד).
מה יקודם? דעתי היא שאין צורך במרחב טיוטה, בשביל זה יש את המרחב האישי. הצעתי רעיון שיהפוך את האנציקלופדיה מאנציקלופדיה חופשית לסגורה חלקית, יש בזה מעלות וחסרונות אבל לא נראה לי שזו כוונת בוני האתר ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • י"ח באדר ב' ה'תשפ"ד • 12:19, 28 במרץ 2024 (UTC)
כמובן, התכוונתי לכך שבשביל ליצור ערך יצטרכו לכתוב אותו במרחב הראשי ולבקש אישור לפרסם. האם יהיה אפשרות לכך שיהיה אפשר לערוך ערכים קיימים (במרחב הראשי) אבל ליצור ערכים לא יוכלו? צוברענגען משיח - שיחה  •  כבר תרמת? (12:56, י"ח באדר ב', ה'תשפ"ד).
אם רוצים הכל אפשרי. בכל אופן זה לא שייך למשתמשי האתר אלא למנהלי האתר כפי ראות עיניהם. (לע"ע נראה שהם בחרו באנציקלופדיה חופשית...) ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • י"ח באדר ב' ה'תשפ"ד • 23:28, 28 במרץ 2024 (UTC)

אישים שלא ידועה שנת לידת / פטירתם[עריכה]

אני טועה שפעם היתה קטגוריה כזו? אני משום מה לא מוצא אותה כעת. האם היה דיון והוחלט למחוק אותה? חיפשתי אותה בין השאר בקטגוריה 'אישים לפי שנים' ולא מצאתי. להתראות - שיחה, 15:41, י"ח באדר ב', ה'תשפ"ד 15:41, 28 במרץ 2024 (UTC)

הייתה כזו קטגוריה בעבר, בשם קטגוריה:אישים שלא ידוע שנת לידתם או פטירתם, אני (יוצר הקטגוריה) מחקתי אותה מחוסר חשיבות (ראה כאן). אם אתה מעוניין לפתוח שוב את הקטגוריה, יש ברשימת תרומות שלי את כל הערכים מהם הסרתי את הקטגוריה. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (15:47, י"ח באדר ב', ה'תשפ"ד)
אני חושב שכדאי ליצור תבנית שתוצב בערכי אישים שלא מצוין בהם שנת לידה/פטירה/נישואין (אפשר גם שהתבנית תוסיף את הערך לקטגוריה). בעז"ה אמצא לכך זמן. צוברענגען משיח - שיחה  •  כבר תרמת? (10:11, י"ט באדר ב', ה'תשפ"ד).

מכתבים[עריכה]

מישהוא יודע מתי החלו המכתבים לצאת לא מתוקתקים אלא מוקלדים? (זה צריך להיות בין סיוון מ"ט - ניסן נ"א.) כמו"כ (באם אי - מי יודע) אשמח לקבל צילום של מכ' מתוקתק ומכ' מוקלד - עם תאריכים קרובים.אורח לרגע... - שיחה, 14:49, ג' בניסן, ה'תשפ"ד 14:49, 11 באפריל 2024 (IDT)

תלמידים השלוחים בישיבות[עריכה]

האם שייך לכתוב את שמות התלמידים השלוחים בערכים השייכים לישיבות? אני סבור שלא, כי זה מידע ממש לא רלוונטי אבל אני רואה שיש שכתבו, אם כן, נראה שאם כותבים שנה אחת יהיה כבר נכון לכתוב היסטוריה של כל שנה, וזה קצת מסורבל. מה דעתכם?--קונטרס החלצו - שיחה, 16:11, ו' בניסן, ה'תשפ"ד 16:11, 14 באפריל 2024 (IDT)

בלתי אנציקלופדי, ממש כמו לכתוב שמות של תלמידים של אותה שנה. בברכה, יוסף בן מלמד ~ יחי המלך המשיח! ~ (16:15, ו' בניסן, ה'תשפ"ד)
לכאורה כן, באם היו שם 'דמויות' שאח"כ צמחו וכו'. לענ"ד.אורח לרגע... - שיחה, 16:28, ו' בניסן, ה'תשפ"ד 16:28, 14 באפריל 2024 (IDT)
אורח לרגע... לדמויות שצמחו יכתְבו בערכם את עברם, בעיתו ובזמנו... אנו לא נותנים אינפורמציה מסוג "ישיבה זו אירחה בקירבה למשך שנה מספר "גדולים" עתידיים..." והענין מובן. אני עם ר' יוסף בן מלמד --קונטרס החלצו - שיחה, 17:14, ז' בניסן, ה'תשפ"ד 17:14, 15 באפריל 2024 (IDT)

תקלות באתר - 4? 5? כבר לא סופר...[עריכה]

התקלות באתר כבר בלתי נסבלים. שיע.ק הושיעה נא! אולי יחוס אולי ירחם... ~ חסיד של הרבי ~  •  פארבריינגען חסידי 17:30, 18 באפריל 2024 (IDT)