סמל חבדפדיה.png

הידעת? אנשי חינוך, עיתונאים וסופרים נעזרים במידע שבחב"דפדיה ומעבירים אותו לרבבות
לחצו כאן לתרומה ועזרו לנו להפיץ את מעיינות החסידות בצורה הטובה ביותר

חב"דפדיה:אולם דיונים

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הגעתם לאולם הדיונים המרכזי של חב"דפדיה.

המקום מיועד לדיונים בין האורחים, העורכים והמפעילים.


אם יש לך בקשות מיוחדות המיועדות למפעילי המערכת, תוכלו לעשות זאת כאן.

אם ברצונכם לבקש ערך החסר בחב"דפדיה, תוכלו לעשות זאת כאן. תוכלו גם לבקש תמונות כאן, וגרפיקה כאן.

אם ברצונך לכתוב איזו אימרה חסידית או סתם להתוועד.. תוכל לעשות זאת כאן.

אם ברצונכם להתנדב להשלמת פרוייקטים לשיפור חב"דפדיה, או להציע אחד כזה תוכלו לעשות זאת כאן.


תיבת ארכיון

כיתוב תמונה

ארכיוני אולם הדיונים
1234567891011121314151617181920212223242526272829
חב"דפדיה: פיתוח טכניכדי להגיע לתחתית הדף, לחצו כאן.


תוכן עניינים

בני משפחה בערכי אישים[עריכה]

שלום חברים. בחב"דפדיה:עקרונות וקווים מנחים לכתיבת ערכי אישים#בני משפחה מופיעה הפסקה הבאה:

ציטוט[עריכה]

בערכי אישים מופיעה כמעט תמיד פיסקה 'משפחתו'. לפעמים, כוללת הפיסקה מספר רב של בני המשפחה מעבר לגבול הטעם הטוב, ולכן החליטו משתמשי חב"דפדיה על המדיניות כדלהלן:
  • סבים, אב / אם, אישה, חם / חמות: לא יכללו בפיסקה 'משפחתו' אלא ייכתבו בגוף הערך בפרקים העוסקים בתולדות חייו.
  • אחים / גיסים: אין לכתוב עליהם בערך - הם אמורים להימצא בפיסקא הדומה בערך האב/השווער. במקרה חריג במיוחד (כשאין ערך לאב/שווער, ויש חשיבות מיוחדת) יש להפעיל שיקול דעת.
  • ילדים: יש לכתוב על ילדיו הנשואים בלבד.
  • נכדים: אין לכתוב עליהם בערך - הם אמורים להמצא בפיסקא הדומה בערך הבן/החתן. במקרה חריג במיוחד יש להפעיל שיקול דעת.

במידה ונתקלתם בערך הכולל בני משפחה שלא על פי המדיניות הנ"ל, הנכם מוזמנים לתקן זאת.

דיון[עריכה]

ברצוני לדון בעקרונות אלו (נתעלם מבעיות הניסוח שאינו ברור מספיק ומחליף בין מושגים). לדעתי יש מקום לפסקת 'משפחתו ובה רשימות של בני משפחתו. זה נתון שמעניין רבים מהגולשים שלנו שהרי 'חסידים הם משפחה', אני חושב שדי קל להבין למה הנתונים האלו מעניינים רבים מהגולשים, ויותר מנסה להבין מה הסיבה להתנגדות. כמו"כ אם מישהו זוכר האם והיכן יש דיונים קודמים בעניין ויוכל לקשר אותנו לשם שיעשיחה כ"ח בחשוון ה'תשפ"ב 15:00, 3 בנובמבר 2021 (UTC)

לא הבנתי מה חסר במצב הקיים כעת, שאת בניו וחתניו הנשואים של נשוא הערך תמצא בפיסקת משפחתו, את אביו תמצא בתחילת הערך, את גיסיו וכו' תמצא בערך על האבא או השווער, ואם יש משהו מיוחד אז כן מציינים במשפחתו. מה חסר? אליהו ב. - שיחה, 16:48, כ"ח בחשוון, ה'תשפ"ב
טוב, כעת זכיתי להבין. סוגר את הדיון, ואנסה לנסח במקור את ההוראות בצורה מובנת יותר. שיעשיחה כ"ח בחשוון ה'תשפ"ב 17:54, 3 בנובמבר 2021 (UTC)
Like.png ברוך השב. ראה כאן ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 01:24 • כ"ט בחשוון ה'תשפ"ב
עדין לא ברור הקטע "ילדים", נראה שאפשר להוריד את החלק השני של הקטע. ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 01:52 • כ"ט בחשוון ה'תשפ"ב
לדעתי נכדים של נשוא הערך שעל אביהם אין ערך בחבדפדיה יש לכתוב אותם בערך של סבם. ~ חסיד של הרבי ~  •  פארבריינגען חסידי  •  חב"דים פעילים מחרסנים את הפילים 19:17, 7 בנובמבר 2021 (UTC)
אתה מתכוון שאם על סבא שלי יש ערך אני יכתוב את כל 100 הנכדים שיש לו? נכתב שבמקרה חריג יש להפעיל שיקול דעת ואני חושב שזה ניסוח מצויין ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 20:30 • ד' בכסלו ה'תשפ"ב
הוא כנראה התכוון לנכדים שיש להם ערך ולאביהם אין, אז אין איפה לכתוב אותם כצאצא רק אצל הסבים דוד קורצוג (לא יודע איך חותמים פה)

יצירת ערך בשם קודם הבריאה[עריכה]

בערך בריאה הפסקה הראשונה היא קודם הבריאה ואין מספיק ביטוי לדברי תורת חסידות חב"ד בנידון -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת.

אתה מוזמן להרחיב את הפיסקה. ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 10:12 • י"ח בכסלו ה'תשפ"ב
הנושא מקבל תשומת לב כה רבה בתורת החסידות כך שאכן מגיע לו ערך בפני עצמו זלמן המלך (שיחה | תרומות) לא חתמ/ה.
זה פרט באותו נושא, אפשר להרחיב הרבה באותו ערך. ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 00:29 • כ"ד בכסלו ה'תשפ"ב

ערך לימוד זכות[עריכה]

צריך ערך שמסקר בנקודה את המשך חורף נ"א שהיה בצורה דומה בש"פ ויקרא תש"נ. תשובות הרבי מלך המשיח שליט"א מליובאוויטש על נאומי ש"ך בנושא לימוד זכות על עם ישראל זלמן המלך (שיחה | תרומות) לא חתמ/ה.

יש עוד הרבה מה להכניס אליו, בהצלחה! ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 00:29 • כ"ד בכסלו ה'תשפ"ב

שאלה[עריכה]

מאיזה גיל ניתן לכתוב ערך על אדם? ראיתי שנכתבו ערכים על אנשים בני שלושים ומטה (נחמיה גרייזמן, משיח פרידמן, שלום דובער אדרי, שמואל מישולובין, חיים טל ואולי עוד כמה שלא ראיתי) [עד כדי כך שרצו לכתוב ערך על אברך בן 24, והסיבה שלא כתבו היא לא מפאת הגיל אלא סיבה אחרת...] בברכה, חב"דניק ~ בית חב"ד פתוח ~ 11:35, א' בטבת, ה'תשפ"ב

כל עוד האדם עונה לקריטוריונים של חבדפדיה ניתן לכתוב עליו ערך ללא קשר לגיל. ~ חסיד של הרבי ~  •  פארבריינגען חסידי  •  חב"דפדים פעילים מחרסנים את הפילים 14:45, 5 בדצמבר 2021 (UTC)
לא רק רצו, כתבו. כתבו גם על אחרים שיש להם חשיבות מסיבות אחרות בגיל 25, 21 ואפילו 16. ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 23:31 • ט' בטבת ה'תשפ"ב
ויש אפילו על בני 10-7 - זינגען א ניגן - שיחת השבוע - הקישו 9000 - י"ח באב ה'תשפ"ב 11:45, 16 ביוני 2022 (UTC)

ערך על זמרת חב"דית[עריכה]

האם לדעתכם מתאים להוסיף ערך על זמרת חב"דית (קולטניוק), כשמצד אחד היא מפורסמת מאוד ואנשים מחפשים מידע אודותיה ויכולים למצוא אותו אצלנו, ומצד שני - לא יודע אם צריך להסביר. לתשובתכם אודה. להתראות - שיחה, 15:57, ט' בטבת, ה'תשפ"ב 15:57, 13 בדצמבר 2021 (UTC)

ועדה רוחנית. אליהו ב. - שיחה, 17:54, ט' בטבת, ה'תשפ"ב
אכן, ניתן לנסח שאלה בדף חב"דפדיה:דיונים מקדימים ועדה רוחנית וכשתהיה הסכמה הוא יועבר לוועדה. ●  חלוקת קונטרסיםשיחה יחי המלך המשיח • 23:31 • ט' בטבת ה'תשפ"ב
לענ"ד לא כ"כ מתאים... • בברכה, חָבָּ"דְפֵּדִי פָּעִילליצירת קשריחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד • 18:08, י"ב בטבת, ה'תשפ"ב (16 בדצמ' למניינם), ימות המשיח

שגיאה ביצירת תמונה ממודערת! תקלה נרחבת[עריכה]

בדף הראשי ועוד ניתן להיווכח בתקלה זו חב"דפדים פעילים ‎‏ ‏, מפעילי מערכת, • בברכה, חָבָּ"דְפֵּדִי פָּעִילליצירת קשריחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד • 18:08, י"ב בטבת, ה'תשפ"ב (16 בדצמ' למניינם), ימות המשיח

ב"ה Yes check.jpg טופל. --Men770שיחה. כעת, י"ב בטבת ה'תשפ"ב, 20:21 מגיע משיח! יחי המלך!
שכוייח!! • בברכה, חָבָּ"דְפֵּדִי פָּעִילליצירת קשריחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד • 18:32, י"ב בטבת, ה'תשפ"ב (16 בדצמ' למניינם), ימות המשיח

מיזם חב"דפדיה באנגלית[עריכה]

לענ"ד צריך להתחיל מיזם חב"דפדיה באנגלית וכך להפיץ את בשורת הגאולה לעוד מגוון אנשים -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת.

אכן, אך יש צורך במתנדבים ששולטים בשפה האנגלית, בשבת להקים מיזם כזה שמואל חייםשיחה 09:47, 17 בדצמבר 2021 (UTC)
לא חסרים משתמשים. כבר בעבר היו הרבה בקשות דומות והגיע הזמן לנסות לעשות מיזם חב"דפדיה באנגלית . לא חסרים משתמשים שיודעים אנגלית. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת.
אדרבה, קודם בא תירשם לחבדפדי"ה, תעשה פה תקופה של עריכות משמעותיות על מנת להיכנס לעניינים ואז תתגייס ותגייס אחרים למיזם החשוב. אליהו ב. - שיחה, 16:48, י"ג בטבת, ה'תשפ"ב
למרות שיש הגיון בצורת החשיבה בה נקטנו עד עכשיו, אולי באמת הגיע הזמן ללכת באופן של לכתחילה אריבער? אני חושב שצריך להתחיל בהכנה של תשתית האתר באנגלית, ואז לנסות למצוא מישהו עם ידע באנגלית שמוכן להתחיל עם תרגום של מאה ערכים בסיסיים (בהתנדבות, או אפילו בתשלום. כיון שמדובר רק בתרגום ולא בכתיבה מחדש, זה לא משהו שאמור לקחת הרבה זמן, וממילא לא מדובר בגיוס של סכום כסף גדול). ואז לצאת בהודעה לציבור, ונראה לי שאכן יימצאו בעזרת השם החסידים שיתמסרו לזה. שיע.ק השאלה היא מה צריך לעשות כדי שתתקבל ההחלטה של חב"ד אינפו להשקיע בפתיחת האתר האנגלי? זה תלוי בהוצאה כספית מסויימת, הלא כן?
בקשר לגיוס ראשוני בשביל תרגום הערכים הראשונים עבור פתיחת האתר, אפשר לנסות לראות מי התורמים החב"דיים באתר הויקיפדיה האנגלי שמנסים לאזן את הנכתב שם לצד של אמונה בבשורת הגאולה וכו', ולפנות אליהם. 17:46, 18 בדצמבר 2021 (UTC)
לדעתי, במקום לפתוח אתר חדש לגמרי שבוודאי עולה כסף רב, עדיף שלשלב את זה באתרנו, כך שבכל ערך יהיה בצד לשונית של אנגלית, לקריאה של הערך באנגלית שמואל חייםשיחה 17:53, 18 בדצמבר 2021 (UTC)
זה רעיון מקורי, השאלה היא כמה מרץ יהיה למשתמשים אנגליים להשקיע בצורה כזו, והאם נכון לבנות לכתחילה משהו 'עקום', כלומר לא כמו שאנחנו רוצים שהוא יוקם. זה גם עלול להיות מסובך מהבחינה של הקישורים הפנימיים, ועוד. אולי מי שמכיר יותר את הצד הטכני יביע דעה, ייתכן ואני טועה. אולי אם כבר, אז לעשות על אותו דומיין אבל עם ספירה נפרדת, כאילו 'מרחב' נפרד. לא יודע. להתראות - שיחה, 19:12, י"ד בטבת, ה'תשפ"ב 19:12, 18 בדצמבר 2021 (UTC)
אם בפועל כולם מסכימים להצעה לפתוח חבדפדיה באנגלית אז מדוע מתעכבים? הגיע הזמן לעשות לכתחילה אריבער . להפנות את ההצעה לחב"ד אינפו ולישם את ההצעה! לוי יצחק ל. (שיחה | תרומות) לא חתמ/ה.
מדי תקופה מעלים את הנושא, הוסכם בעבר שזה רעיון יפה, יהיה כמובן אתר נפרד עם ערכים באנגלית וזה לא סותר שיהיה קישור לערכים האלו (אם יש) מהאתר כאן (כמו בויקיפדיה). לבינתיים הוחלט שיכתבו את הערכים באתר כאן עד שיצטברו לא פחות מ-500 ערכים ואז יהיה אפשר לפתוח את האתר באנגלית ולהעביר את הערכים לשם. לצורך כך אף נפתחה קטגוריה:חב"דפדיה - אנגלית בה החלו לרכז את הערכים. אם יש מישהו שיודע אנגלית ומוכן להתחיל לתרגם הוא מוזמן להמשיך בעבודה. ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 01:15 • י"ז בטבת ה'תשפ"ב
אפשר דרך תרגום גוגל ומקסימום מישהו שיודע אנגלית שיבדוק אם זה מתורגם נכון. ללא חתימה בבקשה לא לחתום את כתובת הIP שלי
לדעתי, מבחינה טכנית, אם מתחילים לעבוד על זה ויוצרים ערכים, עדיף שזה יהי' באתר נפרד מלכתחילה. זה יכול ליצור סיבוכים אחר כך, וזה גם הרבה פחות נח לעבוד ככה. בכל מקרה, לדעתי צריך להקים דף מסודר, עם רשימה של כמה מאות ערכים, לפי סדר חשיבות, שצריך לתרגם. --Men770שיחה. כעת, כ"ד בטבת ה'תשפ"ב, 16:21 מגיע משיח! יחי המלך!

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── התחלתי לגבש רשימה כאן. --Men770שיחה. כעת, כ"ד בטבת ה'תשפ"ב, 16:29 מגיע משיח! יחי המלך!

לתשומת לבכם, יש בויקיפדיה תוסף המאפשר לתרגם ערכים, אפשר לנסות להתקין אותו גם בחב"דפדיה: כאן וכאן
הדרך הכי רלוונטית כרגע בשביל ליצור את המיזם, לענ"ד היא לפנות למשתמשים חב"דים בויקיפדיה האנגלית (כפי שהציע מר להתראות), שלהם יש את הידע וההמרץ לכך. שמואל חייםשיחה 15:44, 29 בדצמבר 2021 (UTC)
אם יורשה לי, אני מציע לערוך כרזה שמזמינה עורכים חדשים להתחיל לפעול, ולכלול בה הסבר בסיסי איך עורכים (ביחד עם מה שיצר Men770). ו(בהמשך )לפרסם בחב"ד אינפו העברי והאנגלי על "בקרוב - חב"דפיה האנגלית" ולקשר לכרזה הנ"ל. 95.86.107.6
פתאום הקב"ה מקפיץ לי רעיון.. מה עדיף? לתרגם ערכים מכאן לאנגלית, או פשוט לחב"ד (בשילוב מידע מכאן) ערכים מויקיפדיה האנגלית?--Men770שיחה. כעת, כ"ט בטבת ה'תשפ"ב, 12:49 מגיע משיח! יחי המלך!
כמובן שעדיף משהו שנוצר אצלינו (תרגום) ולא משהו שזקוק לקרדיט אבל אם יותר קל לחב"ד ובסופו של דבר יעברו על הערכים והם יצאו בצורה טובה אז גם זה אפשרי ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 10:54 • כ"ט בטבת ה'תשפ"ב
נערכים כרגע דיונים נוספים כאן. כולם מוזמנים להביע דעה..--Men770שיחה. כעת, כ"ט בטבת ה'תשפ"ב, 13:14 מגיע משיח! יחי המלך!
לעניות דעתי ולמיטב הבנתי, התפקיד שלנו הוא ממש רק ליצור את הבסיס הכי התחלתי. חב"דפדיה האנגלית תוכל להתפתח רק על ידי דוברי אנגלית מבטן ומלידה, כאלו שלא ישתתפו כלל בדיונים שאנחנו מקיימים... הם מבינים הכי טוב את קהל היעד, את אופן העבודה, וכו' וכו'. רק שבשביל שהם יוכלו להצטרף למיזם צריך ליצור משהו ראשוני והתחלתי, רק בשביל להתניע. משכך, לעניות דעתי, עיקר העבודה שלנו צריכה להיות כמותית ולא איכותית, פשוט לנסות להגיע כמה שיותר מהר לבסיס שיאפשר את פתיחת חב"דפדיה באנגלית. ברגע שהאתר ייפתח, אני מאמין ובטוח שהוא כבר ישאב אליו את הכוחות המתאימים שיפתחו אותו כראוי, והוא עוד יעקוף בקלות את הגירסה העברית. להתראות - שיחה, 20:37, כ"ט בטבת, ה'תשפ"ב 20:37, 2 בינואר 2022 (UTC)
ראיתי פה רעיון מאוד מזעזע שחב"דפדיה האנגלית לא תהיה באתר נפרד אלא תהיה ממש באתר הזה! הרעיון הוא מאוד מזעזע בעקבות כך שזה יצור בלאגן שלם באתר, כגון: שינויים אחרונים מוזרים מפעילי המערכת שם ישנו דברים שפה לא נרצה שישנו הם יצטרכו גם מתכנת דובר אנגלית שישנה דברים באתר בניגוד לדעתנו יהיה הרהבה יותר קשה לעבוד באתר וזה משהו שאף אחד בשום אתר ויקי אחר לא חשב עליו מרוב שזה לא מציאותי.. ותחשבו על זה קצת ותבינו עד כמה זה לא מציאותי אלא מזעזע.. כך שאם רוצים לפתוח חב"דפדיה באנגלית דבר ראשון צריך שזה יהיה אתר נפרד מהאתר שלנו כלל בסיסי.. ~ חסיד של הרבי ~  •  פארבריינגען חסידי  •  חב"דפדים פעילים מחרסנים את הפילים 15:05, 3 בינואר 2022 (UTC)
זה בסה"כ ענין זמני, עד שיהיו מספיק ערכים. אף אחד לא דיבר על משהו קבוע. אם מתעקשים שיהיה במקום אחר אני יכול לפתוח משהו חינמי באנגלית וכשיהיו בו מספיק ערכים נעביר אותם לאתר החדש. ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 03:53 • ב' בשבט ה'תשפ"ב
לעניות דעתי כיון שבינתיים מי שדוחף ויוזם את זה הם המשתמשים בעברית, כן מן הנכון שזה יופיע דווקא באתר ובדף השינויים האחרונים וכו' כדי שנראה מה וכיצד אפשר לקדם ונדרבן אחד את השני. אולי ניקח יעד של 120 ערכים עד י"א ניסן... חלוקת קונטרסים, איפה התוסף שמסייע בתרגום ערכים שכתבת? להתראות - שיחה, 07:03, ב' בשבט, ה'תשפ"ב 07:03, 4 בינואר 2022 (UTC)
לא אני כתבתי אותו, כתב את זה אנונימי. בגלל שזה הרחבה ולא גאדג'ט לדעתי יהיה נכון יותר להתקין אותו על האתר האחר ולא כאן. בכל אופן זה ידרוש מתכנת שיתקין אותו על השרת. ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 07:51 • ב' בשבט ה'תשפ"ב
סליחה. לא אחזתי. בויקיפדיה העברית זה קיים? אם יש לי משתמש שם, אני יכול לעשות שם את התרגום (נאמר במרחב המשתמש הפרטי) ואז להעתיק לחב"דפדיה? או שיש איזו מגבלה שתמנע ממני לעשות זאת? להתראות - שיחה, 11:06, ב' בשבט, ה'תשפ"ב 11:06, 4 בינואר 2022 (UTC)
בכל זאת עדיף למען הסדר הטוב ואיכות האתר עדיף שזה יצא לפועל באתר חינמי אחר כפי שכתבת ולא יהיה חלק מחב"דפדיה העברית, ושם אפשר לכתוב הברה שזה רק זמני עד שזה יצא לאתר ויקי משובח יותר עם מתכנת וכו' וכו', אך ממש ממש עדיף שלא יההי חלק מהאתר הזה.. רחמנות על המשתמשים ועל ציבור המקרים.. ~ חסיד של הרבי ~  •  פארבריינגען חסידי  •  חב"דפדים פעילים מחרסנים את הפילים 13:51, 4 בינואר 2022 (UTC)
דווקא את זה אני כתבתי חיוך.jpg . להתראות, זה קצת מסובך לעשות את זה בויקיפדיה אבל אפשרי (בין היתר גם מצד זכויות יוצרים). אם עושים בויקיפדיה צריך לעשות את זה בויקיפדיה באנגלית, לפתוח משתמש (אם יש בעברית זה אותו אחד), להפעיל את אופציית התרגום בבטא למטה, להיכנס לתרומות המשתמש, ללחוץ על תרגום (נמצא למעלה), ללחוץ יצירת תרגום חדש, לבחור ערך חב"די שנמצא בויקיפדיה העברית (כדאי להעביר ערך מחב"דפדיה למרחב הפרטי בויקיפדיה העברית ולבחור אותו), להגדיר את הדף כטיוטה (למעלה), לתרגם (בלי לשמור באמצע), להעביר את התרגום לדף באתר החדש הזמני לפני השמירה לצורך הימנעות מזכויות יוצרים, בסופו של דבר זה לאו דווקא יותר נח לתרגם כך ערכים אבל כל אחד איך שנח לו. בהצלחה לכולם. ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 04:20 • ג' בשבט ה'תשפ"ב

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── והנה האתר הזמני החדש, במקום הקודם.--Men770שיחה. כעת, ט' בשבט ה'תשפ"ב, 13:58 מגיע משיח! יחי המלך!

Men770 הוא לא עובד משום מה . הגיע הזמן אולי לעבוד ברצינות קצת? להתחיל בשיא השטורעם! לפרסם בחב"ד אינפו האנגלי! - זינגען א ניגן - שיחת השבוע - הקישו 9000 11:05, 19 ביוני 2022 (UTC)

רעיונות לערכים[עריכה]

אני יודע שזה לא בדיוק המקום לזה אבל מישהו יכול לתת לי רעיון כלשהו לעריכה\ערך שאני יכול לעשות? לוי יצחק ל. (שיחה | תרומות) לא חתמ/ה.

יש דף מיועד לזה שנקרא חב"דפדיה:בקשת ערכים, תוכל לקחת משם. להתראות - שיחה, 19:12, י"ד בטבת, ה'תשפ"ב 19:12, 18 בדצמבר 2021 (UTC)
לוי יצחק ל. ברוך הבא, זה כיף להתחיל עם ערך חדש שנותן תחושה של סיפוק ועשיה, אבל מה שחב"דפדיה צריכה בעיקר זה שיפור של ערכים קיימים. ועוד והוא העיקר, משתמש חדש שעדיין לא מכיר את שפת הויקי וצורת העריכה בחב"דפדיה, צריך קודם להתנסות בעריכות קטנות בערכים קיימים לפני שהוא יוצר ערך חדש שימחק לבסוף מחוסר התאמה. שיעשיחה י' בשבט ה'תשפ"ב 20:56, 12 בינואר 2022 (UTC)

ר' זלמן לוין[עריכה]

בערך ג' בשבט, ובתבניות אירועים בלוח העברי ביום ג' בשבט, נכתב שר' זלמן לוין, נולד בשנת ה'תרפ"ה. לעומת זאת, בערך שניאור זלמן לוין, נכתב שנולד בשנת ה'תרפ"ד. ואם כן, איזה מהם נכון? ואחרי שיבררו צריך לתקן במקומות הלא נכונים, את השנה הנכונה. תלמוד בבלי - שיחה, 16:50, ב' בשבט, ה'תשפ"ב.

הנכון הוא תרפ"ד לפי הכרטיס שלו בספר החסידים שכתב בכתב ידו. אליהו ב. - שיחה, 00:12, ג' בשבט, ה'תשפ"ב
סליחה על התגובה המאוחרת. למרות שבדרך כלל זה נכון, זה לא מחייב. אני יכול להביא כמה וכמה דוגמאות של חסידים שכתבו משהו בכרטיס שלהם בספר החסידים, ויש כמה וכמה אינדיקציות שהם טעו, כשלפעמים הם עצמם כתבו בכרטיס אחר (היו כמה פעמים שביקשו למלא, והיו כאלו שמילאו בשניהם), תאריך שונה. צריך להבין שבעבר גם לא ייחסו חשיבות מיוחדת לתאריכים, וגם עם כל מאורעות המלחמה וכו' די היה קשה להחזיק ראש. אבל בהחלט בדרך כלל כשאנו מוצאים תאריכים שונים - יהיה עדיף לכתוב את התאריך כפי שכתב נשוא הערך עצמו, ובהערה נציין תאריכים נוספים עם מקור. מה שלא יהיה, יישר כח על השימת לב! להתראות - שיחה, 19:40, כ"ו בסיוון, ה'תשפ"ב 19:40, 25 ביוני 2022 (UTC)

למביני החסידות שבינינו[עריכה]

חב"דפדים פעילים ‎‏ ‏ מביני החסידות ותורת הנסתר שבינינו, אחיי המקובלים. אשמח לדעת אם אתם יודעים מה ההבדל (אם יש) בין אהבה בתענוגים לאהבה כמים, זה נראה אותו דבר אבל זה לא כו"כ מסתדר שזה אותו דבר.. זה חשוב בנוגע לערך. בברכה, ~ חסיד של הרבי ~  •  פארבריינגען חסידי  •  חב"דפדים פעילים מחרסנים את הפילים 18:53, 8 בינואר 2022 (UTC)

לענ"ד ניתן להתחיל לעשות בדף הבית כל יום סיפור חסידי מתוך ערכים . בס"ד בחבדפדיה לא חסרים סיפורים חסידים שניתן לשים בדף הבית מידי יום

חב"דפדיה:בקשת ערכים[עריכה]

אולי כדאי, במקום בצד ימין ליד אפשרות עריכת האתר, שיש שמה קישורים ל: עמוד ראשי, אולם דיונים, לשים גם: חב"דפדיה:בקשת ערכים? תלמוד בבלי - שיחה, 10:05, י' בשבט, ה'תשפ"ב

כדי שיהיה זמין להגיע לערכים מבוקשים. תלמוד בבלי - שיחה, 15:56, י' בשבט, ה'תשפ"ב

שלוש טילדות[עריכה]

בחב"דפדיה נהוג לחתום בדפי השיחה בסיום כל תגובה. החתימה בדרך כלל נעשית באמצעות הוספת ארבע טילדות (תלמוד בבלי - שיחה, 15:56, י' בשבט, ה'תשפ"ב 15:56, 12 בינואר 2022 (UTC)). במצב כזה, בסוף החתימה יהיה רשום התאריך העברי והתאריך הלועזי. אך אם החתימה היא בהוספת שלוש טילדות, יהיה רשום בחתימה, רק את התאריך העברי. כמעט כל המשתמשים בחבדפדיה, חותמים עם ארבע טילדות, וגם לכל משתמש חדש אומרים להשתמש בארבע טילדות. אולי כדאי, שיחתמו בשלוש טילדות, ואז נשתמש רק התאריך העברי? תלמוד בבלי - שיחה, 15:56, י' בשבט, ה'תשפ"ב

מכיוון שחב"דפדיה מיועדת גם למשתמשים שאינם מכירים את התאריך העברי, חשוב להקפיד להזכיר תאריך לועזי ככל שניתן. שיעשיחה י' בשבט ה'תשפ"ב 20:58, 12 בינואר 2022 (UTC)

סיפור חסידי[עריכה]

לענ"ד ניתן להתחיל לעשות בדף הבית כל יום סיפור חסידי מתוך ערכים . בס"ד בחבדפדיה לא חסרים סיפורים חסידים בערכים ומקרים מענינים שניתן לשים בדף הבית מידי יום נכתב ע"י זאל זיין גאולה ששכח לחתום את שמו.

זכויות יוצרים[עריכה]

שיע.ק, האם אין מה לעשות עם הגניבה המסחרית הסדרתית של COL? זה הפך לריטואל קבוע שכל פעם שנפטרת דמות חב"דית שיש עליה ערך בחב"דפדיה הם פשוט מעתיקים בלי לנסות אפילו לעשות עריכה בסיסית, פעמים רבות מעתיקים עם הפרטים הלא מעודכנים, עם הטעויות כתיב, וכו' וכו'. זועק לעין. האם מפחדים מתביעה נגדית? או שסתם זה לא מפריע? אולי אפילו לנסות לכתוב להם בצורה מאוד פשוטה שאנחנו מודעים לכך שלוקחים ללא רשות ומבקשים להפסיק כדי שלא נצטרך לנקוט בצעדים משפטיים, ולציין שם שאם הם יודעים ממידע שנלקח מהם ללא קרדיט וכדומה שיכתבו לנו ונוריד (אני משער שמבחינה משפטית יש הבדל עצום בין עורך של אתר שגונב יבודעין לבין אתר שיתופי שמישהו מעלה נגד הכללים של האתר ועורכי האתר לא שמו לב). מעניין מה יגידו. זה פשוט מקומם אותי איך יכול להיות שאנשים אפילו לא מתביישים... להתראות - שיחה, 20:22, י"ג בשבט, ה'תשפ"ב 20:22, 15 בינואר 2022 (UTC)

התלונה שלך מיותרת לחלוטין משום שיש הרבה אתרים שמעתיקים . וחוץ מזה על פי חוקי חב"דפדיה מותר לקחת ערכים . יש חופשיות העתקהזאל זיין גאולה - שיחה, 16:26, ט"ו בשבט, ה'תשפ"ב 16:26, 17 בינואר 2022 (UTC)זאל זיין גאולה! ממשיכים את פרויקט הידעת!
אני מבין שאתה אומר את זה מתוך הבנה עמוקה גם בחוקים וגם בנפשות הפועלות שמשקיעות מזמנם ומרצם... זה שיש הרבה שמעתיקים ועוברים על החוק, זה לא תירוץ. ואדרבה, אם יש הרבה שמעתיקים, צריך לפנות גם אליהם ולהעמיד אותם על מקומם. באמת לא מפריע לי שיש כאלו שמעתיקים באופן מזדמן ובתום לב לא טורחים לציין קרדיט, אבל כשזה קורה בצורה סדרתית וסיטונאית זה שונה לחלוטין. לגופו של עניין, 'חופשיות ההעתקה' כפי שקראת לה, היא עם תנאים מאוד מסויימים. מוזמן ללחוץ על הקישור המופיע בתחתית כל דף בחב"דפדיה ולעיין מה ה'חופשיות' כוללת. אם אין לך כח לקרוא באנגלית את המסמך הארוך והמפורט, תוכל לקרוא סיכום ממצה מויקיפדיה, המשתמשת כמובן באותו הסכם רשיון-ייחוס. להתראות - שיחה, 21:06, ט"ו בשבט, ה'תשפ"ב 21:06, 17 בינואר 2022 (UTC)
הם אכן חייבים לפי חוק לתת קרדיט אפנה אליהם בצורה רשמית ומקווה לעדכן בשינוי לטובה. שיעשיחה כ"א בשבט ה'תשפ"ב 14:38, 23 בינואר 2022 (UTC)
פנייתנו התקבלה, ולכתבה האחרונה שהועתקה מכאן נוסף קרדיט אבל בחב"ד: בכפר חב"ד נפטר הרה"ח הרב טוביה פלס ע"ה. נצטרך לעקוב שהם יקפידו על כך גם מכאן ולהבא. ישר כח להתראות שעוררת על העניין. שיעשיחה כ"ב בשבט ה'תשפ"ב
תודה רבה! אולי כדאי לבקש מהם שיעשו קישור לאתר, כך זה יקדם אותו בגוגל ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 00:59 • כ"ג בשבט ה'תשפ"ב

הוספתי לאחר התנגשות עריכה -

שיע.ק - ראשית כל יישר כח עצום. חזקה על תעמולה וכו' שאינה חוזרת ריקם. אין בכלל ספק עד כמה זה חשוב, כאשר מלבד עצם הפרסומת, יש בזה ערך מוסף כשיותר ויותר אנשים לא מתביישים להזכיר את חב"דפדיה כמקור, ובכך שחב"דפדיה מפסיקה להיות משוייכת מפלגתית. אני בטוח שלרבי יש נחת רוח מזה!
ואם כבר, האם מופרך לבקש מהם גם על לשעבר? יש לשער שהם יגידו שהם לא יודעים באיזה עמודים הם צריכים להכניס קרדיט, אך אם נשלח להם רשימת דפים שצוטטו מחב"דפדיה - יש סיכוי שיתקנו גם רטרואקטיבית? או ש"תפסת מרובה לא תפסת"? ואולי אכן כדאי אך לא כעת, אלא רק לאחר שכבר יתקבע במשך איזה חודשים העובדה שמציינים קרדיט לחב"דפדיה?
וסתם להעיר, שלפי הבנתי, החוק מחייב לא רק לציין קרדיט, אלא גם להוסיף קישור לעמוד ממנו נלקח החומר, אם כי במקרה זה כבר ממש מדובר ב'תפסת מרובה'... להתראות - שיחה, 06:19, כ"ג בשבט, ה'תשפ"ב 06:19, 25 בינואר 2022 (UTC)
לגבי העבר נראה לי פחות חשוב, לגבי חובת הקישור הרישיון כרגע אינו נהיר לי, בעז"ה אנחנו עומדים לשנות את הרישיון של חב"דפדיה כך שמה שיכתב מכאן ולהבא יהיה מוגן בזכיויות יוצרים ותתאפשר העתקה רק עם קישור. שיעשיחה כ"ג בשבט ה'תשפ"ב 19:34, 25 בינואר 2022 (UTC)
א. הם חזרו לסורם.... אני חושב שכדאי לכתוב להם שוב. ב. אולי אם כבר יש נוסח בו פנו אליהם, אפשר לפנות עם אותו נוסח לחרדים 10? ג. מה הסיבה לשינוי הרישיון? סתם מעניין. ד. אני חושב שהשינוי בנוגע לעבר חשוב בשביל העיקרון, וגם בשביל התוצאות בגוגל. ככל שהאתר מוזכר ביותר מקומות ברשת וביותר דפים, גוגל מדרג אותו כיותר פופולארי ומקדם אותו בותצאות החיפוש. להתראות - שיחה, 08:37, ל' בשבט, ה'תשפ"ב 08:37, 1 בפברואר 2022 (UTC)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── א. דווקא באתר כיכר השבת בידיעה על פטירתו צוין לראשונה קרדיט לחב"דפדיה, למרות שהכתב שהעלה את הכתבה עורך גם בסיאואל. ב. סיאואל מנסים כמה שיותר שלא לתת קרדיט, בכתבה על פטירתו של הרב דוד משה ליברמן, הם שינו ממש קצת את הניסוח כדי לצאת ידי חובה, הם כנראה הפעם חשבו ששכחנו מזה. שמואל חייםשיחה 14:25, 1 בפברואר 2022 (UTC)

להתראות. א. יש"כ יטופל. ב. תוכל בבקשה לציין כתבות מחרדים 10 שהועתקו מכאן. ג. כדי להגן על חב"דפדיה ממקרי העתקה, שימוש לרעה בחומר (כלומר ניצולו למטרות הפכות ממטרות האתר) ועוד. ד. אבדוק את העניין.
שמואל חיים, יש"כ על תשומת הלב על ליברמן. האמת שהם העתיקו מאינפו (שאינפו מעתיקים מאיתנו באישור וגם שמים הרבה פעמים קרדיט למרות שאנחנו לא דורשים), בכל אופן כמובן שהדבר אסור על פי דין, ובעז"ה נוודא שזה יתוקן. שיעשיחה ב' באדר א' ה'תשפ"ב 21:40, 3 בפברואר 2022 (UTC)
שמואל חיים כיכר השבת הספיקו למחוק את הקרדיט.. ~ חסיד של הרבי ~  •  פארבריינגען חסידי דגל משיח 2.jpg חב"דפדים פעילים מחרסנים את הפילים 23:54, 3 בפברואר 2022 (UTC)
שיע.ק סתם מעניין, אינפו הם לא אלה שממנים את האתר? למה הם צריכים אישור ממנו? ~ חסיד של הרבי ~  •  פארבריינגען חסידי דגל משיח 2.jpg חב"דפדים פעילים מחרסנים את הפילים 23:57, 3 בפברואר 2022 (UTC)
חסיד של הרבי, זה בדיוק כמו שהתורם של הבית חב"ד יגיד שהבית חב"ד שייך לו. הם מממנים את הפלטפורמה, אבל מי שכותב באתר תורם מזמנו מרצו וכוחותיו על בסיס הסכם הרישיון שמשתמשים בויקי שמייחסות אליו את זכויות הקנין ולא למי שמממן את הפלטפורמה (אלא שהוא תורם על תנאי שהוא מסכים לאחרים להשתמש בתנאי שמציינים את המקור). שיע.ק, רבים הם ואי אפשר לפורטם. סתם על קצה המזלג: טוביה פלס (עם עריכה קלה), זושא פוזנר (שוב, עם עריכה קלה), שמעון רייטשיק (ככתבו וכלשונו), יואל כהן (ככתבו וכלשונו), מרדכי דב אלטיין (עם שינויים קלים), בנימין קליין, מאיר צבי גרוזמן, הרב אורנשטיין, זלמן נוטיק, ואטו כי רוכלא וכו'... להתראות - שיחה, 06:01, ג' באדר א', ה'תשפ"ב 06:01, 4 בפברואר 2022 (UTC)
זה לא רק שהם ממנים, הם פתחו את האתר ואם אני לא טועה חב"דפדיה זה אתר חסות שלהם.. יצא לי לדבר עם שרגא והוא סיפר לי כמה זמן לקח לו לםתוח את חב"דפדיה וכו' וכו'. ~ חסיד של הרבי ~  •  פארבריינגען חסידי דגל משיח 2.jpg חב"דפדים פעילים מחרסנים את הפילים 12:12, 4 בפברואר 2022 (UTC)
אני חושב שזה די ברור ומתבקש שמי שמשלם על אחזקת האתר, אנחנו נאפשר לו להשתמש בחומרים של האתר. זה כמו שהתורם של הבניין יבקש לעשות אירוע או שימוש אחר בבניין שהוא תרם ולא יאפשרו לו... כמובן שמתן קרדיט זה דבר נחמד, אבל אין כאן מה לדרוש. שיעשיחה ד' באדר א' ה'תשפ"ב 23:14, 5 בפברואר 2022 (UTC)
חסיד של הרבי, כיכר השבת לא מחקו את הקרדיט, הם הכניסו אותו מלכתחילה באמצע הכתבה ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 03:08 • ה' באדר א' ה'תשפ"ב
כפשוט, לא התכוונתי שצריך לדרוש, רק הסברתי לו מה שכתבת שהם מעתיקים מאיתנו ללא קרדיט, למה בכלל שמישהו יחשוב שצריך, אז כתבתי לו שמבחינת החוק היבש זה לא משנה כל כך מי תרם את פתיחת והחזקת האתר ומי השקיע בו. סתם לדוגמא, אם כתבתי ערך בויקיפדיה העברית, גם אם אלף משתמשים יגידו שהם מסכימים שיעתיקו ללא קרדיט את הערך שכתבתי, ואני אשאר דעת יחיד - אני אוכל לתבוע בבית משפט את מי שמעתיק בלי קרדיט את הערך הזה, כי אני תרמתי אותו לפי הסכם רישיון ספציפי עם תוקף חוקי מאוד ברור שמחייב לייחס אלי את הכתיבה, ואף אחד לא יכול לקחת ממני את זה (אפשר כמובן לעשות הצבעה ולמחוק את הערך, אבל זה כבר ענין אחר...). להתראות - שיחה, 05:55, ה' באדר א', ה'תשפ"ב 05:55, 6 בפברואר 2022 (UTC)

מדיניות ספרים[עריכה]

בקשר להוספתו של תלמוד בבלי, אני פותח את הדיון על אלו ספרים ניתן לכתוב ערך. כרגע הכנסתי קצת פרטים בטיוטה של המדיניות, לאחר שתגובש המדיניות היא תעבור לדף הרשמי. כאן המקום לדון גם אם המדיניות תשפיע רטואקטיבית על כלל הערכים או רק על הערכים שיווצרו מכאן ולהבא ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 01:05 • כ"ג בשבט ה'תשפ"ב

יפה, ישר כח! שיעשיחה כ"ג בשבט ה'תשפ"ב 19:32, 25 בינואר 2022 (UTC)
לדעתי:


אורך מינימום יהיה 1,300 בתים (אפשר אולי קצת יותר) לא כולל ראו גם, קישורים חיצוניים, הערות שוליים וקטגוריות.
המדיניות החדשה תשפיע על כל הערכים, ערכים שנכתבו ע"י משתמש פעיל יועברו למרחב שלו, ערכים שנכתבו ע"י אנונימי או ישן יורחבו/יאוחדו או יעברו לדף השיחה. ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 13:08 • כ"ה בשבט ה'תשפ"ב
תראו את זה. הוספתי ע"פ זה. תלמוד בבלי - שיחה, 14:14, ל' בשבט, ה'תשפ"ב
אפשר לקחת משם (הקישור שהבאתי | זה) רעיונות. נכתב ע"י תלמוד בבלי ששכח לחתום את שמו.
אה, אני רואה שהוסיפו כבר. תלמוד בבלי - שיחה, 14:21, ל' בשבט, ה'תשפ"ב

חב"דפדיה בגוגל[עריכה]

שמתי לב שלאחרונה בחיפוש גוגל אחר ערכים בחב"דפדיה שמות הערכים כתובים - אך לא כתוב כלל שזה חב"דפדיה.. זה דבר שנראה כקטן אך יש לו חשיבות גדולה מאוד. צריך לטפל בזה, לא יודע למי לפנות אז כתבתי את זה כאן.. ~ חסיד של הרבי ~  •  פארבריינגען חסידי דגל משיח 2.jpg חב"דפדים פעילים מחרסנים את הפילים 21:36, 10 בפברואר 2022 (UTC)

כתוב חב"דפדיה. ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 01:18 • י"ב באדר א' ה'תשפ"ב

איחוד שם משפחה[עריכה]

רציתי להתייעץ האם כדאי לאחד את שמות האנשים שמשפחתם הלברשטאם והלברשטם כשם אחד אחיד לכולם, ההמלצה שלי שזה יהיה עם תוספת האות א כמו באינצקלופדיות אחרות ויקי והמכלול, מה דעתכם? הלברשטם (פירושונים) --דוד קורצוג - שיחה, 02:33, ט"ו באדר א', ה'תשפ"ב 02:33, 16 בפברואר 2022 (UTC)

באופן כללי שמות הערכים נקבעים לפי הדרך בה רגילים לכתוב אותם בעברית, כנראה שהלברשטאם נהוג לכתוב בעברית עם א', כמו המילים 'העשיל' 'מזריטש' ועוד, לכן אפשר לאחד את הערכים ולהוסיף בהם א' ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 03:12 • ט"ו באדר א' ה'תשפ"ב
לעת עתה שיניתי אצל אדמו"רי באבוב והפירשונים, השאלה האם לשנות גם אצל הערכים "חס"ד הלברשטם" "חיים ברוך הלברשטם" "ארי הלברשטם"? --דוד קורצוג - שיחה, 20:57, כ"ג באדר א', ה'תשפ"ב 20:57, 24 בפברואר 2022 (UTC)
דוד קורצוג, נראה לי שאכן לשנות בכולם. 17:21, 21 במרץ 2022 (UTC)

עזרה - תמונה[עריכה]

אני מנסה להעלות קובץ, מישהו יכול לעזור לי? כל מה שאני כותב על פי ההוראות ב'שמירת הקובץ בשם', לא נותן לי להעלות את הקובץ. אם מישהו יכול להעלות את הקובץ מכאן - https://col.org.il/news/136932? נכתב על-ידי העורך תלמוד בבלי - שיחה, 16:38, כ"ו באדר א', ה'תשפ"ב 16:38, 27 בפברואר 2022 (UTC)

אנסה בכל זאת נכתב על-ידי העורך תלמוד בבלי - שיחה, 17:10, כ"ו באדר א', ה'תשפ"ב 17:10, 27 בפברואר 2022 (UTC)
מישהו יכול לשים במשתמש:ב. א. א./לוי פריז את התמונה האחרונה שהעליתי? בתודה מראש. נכתב על-ידי העורך תלמוד בבלי - שיחה, 17:28, כ"ו באדר א', ה'תשפ"ב 17:28, 27 בפברואר 2022 (UTC)
Yes check.jpg בוצע ~ חסיד של הרבי ~  •  פארבריינגען חסידי דגל משיח 2.jpg חב"דפדים פעילים מחרסנים את הפילים 17:50, 27 בפברואר 2022 (UTC)

הפרת זכויות יוצרים 2[עריכה]

בחדרי חרדים על פטירתו של השליח נחום פרסמן - העתק הדבק מחב"דפדיה ללא קרדיט שיע.ק לטיפולך האישי.. יש לאתר הזה קשיי הבנה שהם לא יודעים מה זה זכויות יוצרים? זה לא פעם ראשונה.. זה שהם לא רושמים קרדיט לחב"דפדיה יכול להזיק מאוד לאתר שיחשבו שאחנו העתקנו מהם ולא להפך, אז למען שם האתר שיע, דבר איתם, ברחמים.. ~ חסיד של הרבי ~  •  פארבריינגען חסידי  •  עוד לא הבעת הערכה לשלוחים בחזית? לחץ כאן והצטרף למיזם! 14:36, 10 במרץ 2022 (UTC)

דוגמא לנזק שנגרם לאתר מאי כתיבת קרדיט: www.kore.co.il/viewArticle/100299 אתר בכל רגע פרסם את הידיעה עם קרדיט - זה לא טעות - לבחדרי חרדים! שיע דבר גם איתם שישנו את הקרדיט, זה דוגמא לנזק שנגרם. אתר אחד לא מפרסם קרדיט מחב"דפדיה, האתר השני כבר בטוח שהאתר הראשון הוא זה שכתב והשקיע בכתיבה! צריך לדבר איתם תקיף מאוד, כי זה לא פעם ראשונה והייתי מציע שתתן לבחדרי חרדים דוגמא מאתר בכל רגע לנזק שהם גרמו לנו. בברכה, ~ חסיד של הרבי ~  •  פארבריינגען חסידי  •  עוד לא הבעת הערכה לשלוחים בחזית? לחץ כאן והצטרף למיזם! 14:41, 10 במרץ 2022 (UTC)
אפשר לתבוע אותם על 50,000 ש"ח. 213.137.64.109 01:54, 11 במרץ 2022 (UTC)
מרן הרב שיע.ק אתה חיי? אתנו? גם col ממשכים לגנוב מהאתר לא קרדיט. מה עם הכתבה בבחדרי חרדים על נחום פרסמן? ובערוץ בכל הזמן? נזכה לתגובה מתישהו? כבר שבועיים לא רואים אותך ~ חסיד של הרבי ~  •  פארבריינגען חסידי  •  עוד לא הבעת הערכה לשלוחים בחזית? לחץ כאן והצטרף למיזם!
חסיד, תודה על הפניות תשומת הלב, וסליחה על העיכוב במענה. 1. בחדרי חרדים לא עשו "העתק הדבק" אלא שינו מילים, כמובן שזה עדיין לא מתיר את ההעתקה, אבל צריך לדייק. בעז"ה אפנה אליהם (גם הדוגמה של בכל זמן חשובה). 2. אם היו עוד העתקות מCOL נא כתוב אותם כאן, כדי שאוכל לטפל. 3. לגבי חרדים 10, שהוזכרו בפסקה הקודמת, אפנה אליהם. שוב יש"כ שיעשיחה י"ח באדר ב' ה'תשפ"ב 23:14, 21 במרץ 2022 (UTC)
שמח לעדכן שאתר חרדים10, הוסיף קרדיט לאתר חב"דפדיה. הבהירו גם שההעתקה נעשתה מכלי שני ולא ישירות מאיתנו, מה שמבהיר כמה חשוב שנעקוב אחרי המפרסמים השונים של כתבות בנושאים חב"דיים, מאמין ומקווה שלא יקח הרבה זמן לאנשים הרלווטניים להפנים ולתת קרדיט בלי שנצטרך להזכיר להם. [1], [2], [3] שיעשיחה כ"א באדר ב' ה'תשפ"ב 21:10, 24 במרץ 2022 (UTC)
בעניין זה אני רוצה לתקן ולשנות את מה שכתבתי בעבר, שוחחתי גם עם חב"ד אינפו, ואנחנו חייבים להקפיד שגם שם יתנו קרדיט, כי אחרת אחרים מעתיקים מהם ואפילו לא יודעים שזה הגיע מכאן. מכיוון שלוקח זמן להטמיע התנהלות כזו אצל כל הכתבים, אבקש אם מישהו רואה גם כתבה באינפו ללא קרדיט, לציין את זה כדי שנוכל להזכיר להם. שיעשיחה כ"א באדר ב' ה'תשפ"ב 21:14, 24 במרץ 2022 (UTC)
כל הכבוד. יישר כח. אליהו ב. - שיחה, 21:50, כ"א באדר ב', ה'תשפ"ב
שיע.ק יישרמחיאת כף.pngכוח!חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 01:49 • כ"ב באדר ב' ה'תשפ"ב
להעיר שהבאת שני קישורים אותו דבר. תיקנתי את זה בחב"דפדיה:ציטוטים מחב"דפדיה. ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 02:59 • כ"ב באדר ב' ה'תשפ"ב
👍שכויח עצום שיע! ~ חסיד של הרבי ~  •  פארבריינגען חסידי  •  עוד לא הבעת הערכה לשלוחים בחזית? לחץ כאן והצטרף למיזם! 11:29, 25 במרץ 2022 (UTC)
ואגב שיע, נכון לזמן פרסום הכתבה הנ"ל על נחום פרסמן ע"ה הערך היה מעודכן בידיוק כפי שהכתבה כתובה, אפשר לראות זאת בגרסאות קודמות של הערך. ~ חסיד של הרבי ~  •  פארבריינגען חסידי  •  עוד לא הבעת הערכה לשלוחים בחזית? לחץ כאן והצטרף למיזם! 14:28, 25 במרץ 2022 (UTC)

ספרים כשרים[עריכה]

יוכל להועיל מאוד לאתר אם מישהו ישלח קישור לדרייב עם ספרים כשרים, לתועלת הגולשים והמשתמשים, ולהוספה בערכים המובחרים. יחי! • בברכה, חָבָּ"דְפֵּדִי פָּעִילליצירת קשריחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד • 16:39, י"ב באדר ב', ה'תשפ"ב (15 במרץ למניינם), ימות המשיח

בבקשה. שים לב שיש עדיפות לקשר לאתר במקום לדרייב כך שלא בכל ערך נצרך לקשר לדרייב. ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 21:41 • י"ב באדר ב' ה'תשפ"ב
יש את הדרייב הכשר. יש למישהו את הקישור? חייל שעומד על המשמר - שיחה, 05:51, ט' בניסן, ה'תשפ"ב
עכשיו אני רואה את הקישור.. בכל מקרה כבר קיבלתי אותו בדרייב הכשר (https://drive.google.com/drive/u/0/folders/18dvqlqohR67QtNLlNwyBKbFaEmUL-Vd3) • בברכה, חָבָּ"דְפֵּדִי פָּעִילליצירת קשריחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד • 18:20, כ"ה בניסן, ה'תשפ"ב (26 באפר' למניינם), ימות המשיח 18:20, 26 באפריל 2022 (UTC)

שפיצקייט - לחקות את הרבי[עריכה]

מה דעתכם על לפתוח נושא חדש על שפיצקייט - כמו הרבי, כלומר פירוט מלא של כובעו של הרבי, שלייקס, חליפת דאבאל, מעיל, משקפיים, נעליים וכו... חייל שעומד על המשמר - שיחה, 19:29, י"ז באדר ב', ה'תשפ"ב.

יכול להיות רעיון מוצלח, אבל יש להבדיל בין חיקוי כתב היד שהמעתיקים שהעתיקו את כתבי הרביים לבין מנהגי השפיצקייט שאין לו כ"כ מקור...

ב. א. א. - שיחה, 20:16, י"ז באדר ב', ה'תשפ"ב

אפשר להכניס את הפרטים לערך לבוש חסידיחלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 00:26 • י"ח באדר ב' ה'תשפ"ב

בכל אופן אני אכן חושב שצריך לפתוח לזה שולחן לבד

בכל אופן, אין לזה קשר למילה 'שפיצקייט', שענינה "שפיץ חב"ד" כפי שתיאר הרבי מספר פעמים (ובסוגריים: סגנונם ורמתם של הנוהגים במנהגים שהזכרת, בד"כ רחוקים מסגנונם של רוב ה'שפיצים', גם בדורנו). 174.44.177.185 13:00, 3 באפריל 2022 (UTC)
אז כן או לא? חייל שעומד על המשמר - שיחה, 15:37, ב' בניסן, ה'תשפ"ב

אני נגד.png נגד חזק , הערך הזה מיותר לגמרי בברכת ווי וואנט משיח נאו ~ זאל זיין גאולה ~ דו שיחסידי 11:15, 4 באפריל 2022 (UTC)

זאל זיין גאולה, גם אני הקטן מצטרף לדעתך --חייל של המלך - שיחה, 03:25, ג' בניסן, ה'תשפ"ב 15:04, 4 באפריל 2022 (UTC)
אני בעד חזק.gif בעד חזק מה חלוקת קונטרסים אומר? חייל שעומד על המשמר - שיחה, 18:46, ה' בניסן, ה'תשפ"ב--
כבר כתבתי את דעתי ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • ט' בניסן ה'תשפ"ב • 01:42, 10 באפריל 2022 (UTC)
פתחתי את הקטגוריה בלבוש חסידי כתבתי שם משהו בדף השיחה. חלוקת קונטרסים חייל שעומד על המשמר - שיחה, 06:35, ט' בניסן, ה'תשפ"ב
אנינגד.png נגד חזק זה שטות גדולה לחקות את הרבי בענין הבגדים מילא במעשים שהרבי עושה זה מובן וברור והגיוני אבל בלבוש באיזה מידה בדיוק וכל זה זה שטויות והבלים איקס - שיחה, 19:45, כ"ה בניסן, ה'תשפ"ב 19:45, 26 באפריל 2022 (UTC)

מפעיל ל3 שנים[עריכה]

מה דעתכם לעשות כמו בויקיפדיה שהמפעיל יבחר למשך שלוש שנים ולא לשנה אחת?בברכת ווי וואנט משיח נאו ~ זאל זיין גאולה ~ דו שיחסידי 20:12, 9 באפריל 2022 (UTC)

מתייג חלוקת קונטרסים ● אני בעד חזק.gif בעד חזק יונה זאב סטמבלר - משתמש ותיק - שיחה, 11:35, י"ב בניסן, ה'תשפ"ב 11:35, 13 באפריל 2022 (UTC)
בעת קביעת הקריטריונים הייתי בעד שנתיים והיו שני משתמשים שאמרו שנה אחת ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • י"ג בניסן ה'תשפ"ב • 00:42, 14 באפריל 2022 (UTC)
חלוקת קונטרסים האם לא ניתן להעלות את הנושא בשנית? ● זאל זיין גאולה ~ דו שיחסידי 07:39, 15 באפריל 2022 (UTC)
ניתן, רק ציינתי ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • י"ז בניסן ה'תשפ"ב • 01:10, 18 באפריל 2022 (UTC)
מה ר' שיע.ק אומר? בוא נמשיך כאן את הדיון - זינגען א ניגן - דיבורי חסידים - לא משנה מה . יהיה כאן 9000 14:35, 29 ביוני 2022 (UTC)
כפי שכתבתי בחב"דפדיה:בקשות ממפעילים#הרשאות, כעת יש כמות משתמשים עם ותק ולדעתי אפשר להגדיל את קריטריון הוותק של המפעילים לכמו של המנטרים = שנתיים. בנוסף, נראה לי שאפשר לקיים בחירות פעם בשנתיים ולא כל שנה: במילא לוקח כארבעה חודשים עד שקולטים את הקצב של המפעילים ומפסיקים להתלונן על איטיות, ועוד חודשיים לפני בחירות דיוני נחוץ/לא נחוץ... ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • ל' בסיוון ה'תשפ"ב • 14:56, 29 ביוני 2022 (UTC)
גם אני בעד הארכה ל2-3 שנים. שיעשיחה ל' בסיוון ה'תשפ"ב 20:30, 29 ביוני 2022 (UTC)
להכניס לקרטיונים בדף חב"דפדיה:מפעיל מערכת? - זינגען א ניגן - דיבורי חסידים - מירוץ ה9000 20:40, 29 ביוני 2022 (UTC)
כשיעבור שבוע ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • א' בתמוז ה'תשפ"ב • 17:01, 30 ביוני 2022 (UTC)

שי למורא[עריכה]

כתבה בחב"ד אינפו, לא מדוייק, אבל עושה את הרעש דקדושה כראוי... להתראות - שיחה, 13:54, י' בניסן, ה'תשפ"ב 13:54, 11 באפריל 2022 (UTC)

הערך הראשון הוא בכלל מטבת, והם לא שמו את כל הערכים שנוצרו מראש במרחב האישי שמואל חייםשיחה 17:37, 11 באפריל 2022 (UTC)
קצת מצחיק, נראה שהערך הראשון מט' שבט, הם בטח לקחו את זה מכאןחלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • י"א בניסן ה'תשפ"ב • 22:56, 12 באפריל 2022 (UTC)
האמת שהיה ראוי והיינו צריכים להרים מיזם של יצירת או שיפור 1200 ערכים. וכיוצא בזה. מתייג את חסיד של הרבי. גוט יום טוב! אליהו ב. - שיחה, 23:36, י"א בניסן, ה'תשפ"ב

הפנייה בחתימה לדף השיחה[עריכה]

עשיתי חתימה והיא יצאה כזו ...(נמחק)

אולי באמת הגיע הזמן לקבוע כלל שהמחרוזת של החתימה לא יכולה להכיל יותר מאשר כמות מסויימת של תווים, במטרה שלא להכביד על דפי השיחה, וכן לקבוע כלל של טווח צבעים / כתבים שאפשר להשתמש, כדי שהשרשורים בדפי השיחה יראו נורמלים ולא יקפצו בעיניים. להתראות - שיחה, 08:48, כ"ד בניסן, ה'תשפ"ב 08:48, 25 באפריל 2022 (UTC)
לגוף העניין: תכנס ל-משתמש:חלוקת קונטרסים/חתימה לדוגמה, ותחליף בשם הפונט/הצבע את מה שאתה צריך, כך גם לא יכביד על דפי השיחה כאשר אתה חותם. מתנת הבנים - שיחה, 09:19, כ"ד בניסן, ה'תשפ"ב 09:19, 25 באפריל 2022 (UTC)
להתראות קפצתי לאתר לכמה דקות וראיתי את הדיון. עשיתי את ההוראות . אכן החתימה של חייל שעומד על המשמר מוגזמת לגמרי . פעם היתה לי חתימה כזאת וחלוקת יצר לי קוד מיוחד לחתימה. עכשיו אני פשוט עושה כמו שחלוקת עושה..אני מוחק ברגע זה את החתימה של חייל שעומד על המשמר שכן היא מכבידה על אולם הדיונים . אני בעד מה שאמר להתראות ● זאל זיין גאולה ~ דו שיחסידי 09:35, 25 באפריל 2022 (UTC)
אולי יחלקו עלי החולקים, אבל לעניות דעתי צריך להתיר מקסימום 2 פונטים לחתימות, וצבע אחיד. גם ככה יש צבעוניות רבה. להתראות - שיחה, 09:37, כ"ד בניסן, ה'תשפ"ב 09:37, 25 באפריל 2022 (UTC)
נראה לי אפילו עד פונט אחד נוסף על הפונט ברירת מחדל. וכמובן שבסך הכללי צריך שהחתימה תהיה באורך סביר וללא תבניות כפי שכבר נקבע בעזרה:חתימה#כללים לבחירת חתימה. ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • ל' בסיוון ה'תשפ"ב • 15:01, 29 ביוני 2022 (UTC)

החרבה[עריכה]

מישהו מוחק כעת ערכים שלמים בחב"דפדיה!!! --האמנתי כי אדבר - שיחה, 08:41, כ"ה בניסן, ה'תשפ"ב 08:41, 26 באפריל 2022 (UTC)

מי הוא זה ואיזה הוא אשר מלאו ליבו לעשות כן? יחי אדונינו מורינו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד! . דבר מלכות פנחס שיחה 17:27, 26 באפריל 2022 (UTC)
פנחס הרע הזה. איש חסיד אחד - שיחה, 19:24, כ"א באייר, ה'תשפ"ב 19:24, 22 במאי 2022 (UTC)

בעייה בחתימה שלי[עריכה]

סידרתי את החתימה שלי עקב טענת להתראות וחלוקת קונטרסים אז עכשיו יש לי בעיה. בדף הרגיל זה נראה ממש בסדר אבל בעריכת הדף יש לי מגילות של קודים צבעים ופונטים. למה זה? חייל שעומד על המשמרשיחה • יחי אדונינו מורינו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד!

מוזר זה נראה כאילו לקחת את האפשרוית צביעה של החתימה ושמתה בחתימה איקס - שיחה, 19:40, כ"ה בניסן, ה'תשפ"ב 19:40, 26 באפריל 2022 (UTC)
כנראה כי הכנסת את התבנית במקום את הקוד הספציפי שאתה בוחר. ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • כ' באייר ה'תשפ"ב • 23:36, 21 במאי 2022 (UTC)

120 ערכים חדשים מאז י"א ניסן[עריכה]

התנופה בחב"דפדיה נמשכת: מעל 120 ערכים חדשים מאז י"א ניסן! יישר כח גדול לכל השותפים... 127 ערכים, וזה לא כולל את דפי הפירושונים הרבים (על אף שלעת עתה גם הם נספרים למניין מספר 8,612 דפי הערכים). להתראות - שיחה, 04:46, י' באייר, ה'תשפ"ב 04:46, 11 במאי 2022 (UTC)

נותרו עוד כ-140 יום עד לראש השנה, ועוד כ-400 ערכים להגיע ל-9,000. מה שאומר שאם יתווספו בממוצע מידי יום 2.8 (עשירית ה'יחי') ערכים, נוכל להגיע לזה. כמובן שזה יהיה שווה רק אם יתווספו ערכים מלאים וראויים, ואין כוונתי לסוג מתקפה כזה שימוטט את חב"דפדיה... נראה לכם שייך?... להתראות - שיחה, 06:31, י' באייר, ה'תשפ"ב 06:31, 11 במאי 2022 (UTC)
להעיר שבחודש האחרון קצב התווספות הערכים עבר את הממוצע של 4 ערכים ביום, רובם המוחלט ערכים מלאים וראויים. כך ש'לא בשמים היא'. להתראות - שיחה, 06:32, י' באייר, ה'תשפ"ב 06:32, 11 במאי 2022 (UTC)
אז אחרי עשור באתר, אני מתכבד בזה להכריז על דף המיזם הראשון שלי - מיזם ה-9,000!, מוזמנים לעזור ולסייע, להיות שותפים בביקורת בונה, בבקשת ערכים, בהוספת ערכים, בעידוד ובפרגון, והעיקר, שנזכה עוד לפני הערך ה-9,000, לכתוב את הערך על שלימות ההתגלות של הרבי שליט"א כמלך המשיח, ותיכף ומיד ממש! להתראות - שיחה, 18:55, י"א באייר, ה'תשפ"ב 18:55, 12 במאי 2022 (UTC)
להתראות כל הכבוד על היוזמה. אשתדל לקחת חלק חשוב במיזם. בעזרת ה'. אליהו ב. - שיחה, 21:38, י"א באייר, ה'תשפ"ב
מצטרף לישר כח ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • י"ב באייר ה'תשפ"ב • 00:54, 13 במאי 2022 (UTC)
מיזם שאפתני, שספק אם יצליח, גם בימים הטובים של חבדפדיה לא נראה לי חלמו על זה... מכל מקום אם אנחנו רוצים למשוך משתמשים חדשים או אפילו אנונימים למיזם כדי לפרסם מודעה הקוראת לעזור להגיע לערך ה9,000 בראשית כל דף שמואל חייםשיחה 09:15, 13 במאי 2022 (UTC)
עיין קהלת ז, י. להתראות - שיחה, 15:48, י"ב באייר, ה'תשפ"ב 15:48, 13 במאי 2022 (UTC)

הדרייב הכשר[עריכה]

יחי המלך המשיח! יש למישהו קישור של הדרייב הכשר? משיח חי וקים - שיחה, 08:59, י"ז באייר, ה'תשפ"ב

ראה למעלה --מה עם הארמון? - שיחה - יחי המלך המשיח!!!, י"ז באייר ה'תשפ"ב 13:31, 18 במאי 2022 (UTC)

שפיצקייט[עריכה]

לאחר שבועות שנערך בדף השיחה של הערך "לבוש חסידי" הנושא שפיצקייט . הגיע הזמן לפתוח אותו כערך בפני עצמו. מי בעד? יחי אדונינו מורינו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד! . דבר מלכות פנחס שיחה 10:51, 18 במאי 2022 (UTC)
נגד.png נגד חזק זה שטויות והבלים הדבר הזה~ זינגען א ניגן ~ הדברן החסידי 11:12, 18 במאי 2022 (UTC)
בעד חזק.gif בעד חזק זה מצוין! זינגען א ניגן תקרא את ההקדמה לספר מעשה מלך. חייל שעומד על המשמר - שיחה, 11:48, י"ז באייר, ה'תשפ"ב
זה לא כך כך מענייו אותי כרגע . איקס כתב למעלה שהוא נגד חזק כמוני כך שיש 2 נגד 2 בעד .................. תיקו! צריך שחלוקת קונטרסים יגיד את דעתו . זה פשוט שטויות! ~ זינגען א ניגן ~ הדברן החסידי 11:58, 18 במאי 2022 (UTC)
נגד.png נגד חזק. (ובקשר למראה מקום למעשה מלך - להעיר שהעיוות הגדול שנהיה לאחרונה מאד פופלארי הוא לקחת פרט אחד שיחסית שולי ולעשות מזה ענין עיקרי ונפרד. כי הרי הכי קל להתרים חליפת דאבל בפלאמס אך עכשיו להתחיל לדבר באידיש כמו הרבי זה יותר מורכב...) חייל של המלך - שיחה, 19:04, י"ז באייר, ה' תשפ"ב
שלוש נגד! ובכן נערכה הצבעה והתוצאות הם:2 בעד , 3 נגד . נקבע שאין לעשות כזה ערך ~ זינגען א ניגן ~ הדברן החסידי 13:38, 19 במאי 2022 (UTC)
למרות שגם אני נגד.pngנגד, לפחות במצב הנוכחי, לא כך עורכים הצבעה... בברכה, בא מועדשו"ת • י"ח באייר ה'תשפ"ב ליצירה | 23:05, 19 במאי 2022 (UTC)

Symbol support vote.svg.png בעד ב. א. א. - שיחה, 20:40, כ' באייר, ה'תשפ"ב

א. הצבעה אורכת שבוע. ב. התקיים דיון לפני חודשיים ואין טעם בדיון כפול. ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • כ' באייר ה'תשפ"ב • 23:43, 21 במאי 2022 (UTC)

Symbol support vote.svg.png בעד גם אני בעד לפתוח כערך בפני עצמו יחי אדונינו מורינו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד! . דבר מלכות פנחס שיחה 13:17, 22 במאי 2022 (UTC)

יש עדיין 4-5 נגד . חלוקת אמר לך לפני שנייה וחצי שערכו כבר דיון! למה אתם מתעקשים לפתוח ערך טפשי כל כך? ~ זינגען א ניגן ~ הדברן החסידי 13:19, 22 במאי 2022 (UTC)
נגד.png נגד חזק לדעתי זה עלול לעשות וויכוח אם יכניסו לשם את העניין של הדגלונים וכו'. לכן לדעתי אין צורך לגרום לזה ● מנחם מענדל קיי‏ 18:29, 31 ביולי 2022 (UTC)

ערכים על שנים הבאות[עריכה]

צריך להתחיל לכתוב ערכים על השנים הבאות! בויקיקליפה יש כבר ערכים על ה14 שנים הבאות! מי בעד כך? מתייג מפעילי מערכת חב"דפדים פעילים ‎‏ - זינגען א ניגן - הדברן החסידי - כולם מתגייסים להגדלת המעצמה החב"דית 06:07, 24 במאי 2022 (UTC)

מצטרף • בברכה, חָבָּ"דְפֵּדִי פָּעִילליצירת קשריחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד • 11:12, כ"ג באייר, ה'תשפ"ב (24 במאי למניינם), ימות המשיח 11:12, 24 במאי 2022 (UTC)
לענ"ד אין מה לכתוב ערך על יותר משנה אחת קדימה. יש שוני רב מויקיקליפה, וכל מי שיעיין בתוכן של הערכים הללו יבין לבד את ההבדל בינינו לבינם, ועדיף להשקיע את הזמן והמרץ בכתיבת ערכי תוכן מועילים יותר. 12:31, 24 במאי 2022 (UTC)
אז קדימה! בוא נכתוב ערך על תשפ"ג - זינגען א ניגן - הדברן החסידי - כולם מתגייסים להגדלת המעצמה החב"דית 14:44, 24 במאי 2022 (UTC)
קריינא דאיגרתא וכו'. להתראות - שיחה, 16:04, כ"ג באייר, ה'תשפ"ב 16:04, 24 במאי 2022 (UTC)
כבר דנו על בעבר, והוחלט שזה טיפשי, לא יהיה בערך שום דבר תוכני, והוא סתם יותר שמואל חייםשיחה 18:01, 24 במאי 2022 (UTC)
אכן, בקושי על שנה קדימה ניתן לכתוב רק כשיש מה לכתוב, היינו קצת לפני תחילת שנת הלימודים כשיודעים אודות המוסדות שעומדים להיפתח או על אירועים מיוחדים. ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • כ"ד באייר ה'תשפ"ב • 15:21, 25 במאי 2022 (UTC)
למיטב ידיעתי, יש במרחב האישי של מאן דהוא ערך על שנת תשפ"ג, אך הוא לא ערוך בצורה טובה. וגם היום חיפשתי אותו והוא נעלם כאילו בלעה אותו האדמה. ● יונה זאב סטמבלרשיחה 08:08, 1 ביוני 2022 (UTC)
הנה הוא - זינגען א ניגן - הדברן החסידי - כולם מתגייסים להגדלת המעצמה החב"דית 08:23, 1 ביוני 2022 (UTC)
תודה! ● יונה זאב סטמבלרשיחה ● ג' בסיוון ה'תשפ"ב 07:28, 2 ביוני 2022 (UTC)

רבויסעי להתעורר![עריכה]

החודש בחירות למפעיל מערכת! רוב ה מפעילי מערכת הם ישנים ולא פעילים אף פעם למעט חלוקת קונטרסים ולפעמים גם שמואל חיים . צריך להוריד את ההרשאה למפעילים הישנים ולכולם! .אני מוכן להתנדב להיות מפעיל אך אין לי 2000 עריכות אלא רק אלף . חבל . ר' שיע.ק אתה הביורקרט . צריך שתבוא לפה לטפל בבחירות שלישיות למפעיל מערכת! - זינגען א ניגן - הדברן החסידי - כולם מתגייסים להגדלת המעצמה החב"דית 07:53, 2 ביוני 2022 (UTC)
מסכים איתך זינגען א ניגן! כולם ישינים חוץ מחלוקת ושמואל חיים. צריך להתעורר! ● יונה זאב סטמבלרשיחה ● ג' בסיוון ה'תשפ"ב 07:55, 2 ביוני 2022 (UTC)
לאט לכם ידידי היקרים. לצערנו, הכמות של העריכות עדיין לא מצריכה אלפי מפעילי מערכת, והמפעילים הנוכחיים משתלטים היטב על העבודה. אם יש כוחות צעירים ורעננים, הרי שצריכים להירתם בעיקר להוספת תוכן בערכים, ולכשיהיו מספיק תורמים ועריכות, או אז נצטרך להידרש לריענון שורות מפעילי המערכת, אבל בינתיים לא שם הבעיה... להתראות - שיחה, 08:14, ג' בסיוון, ה'תשפ"ב 08:14, 2 ביוני 2022 (UTC)
סליחה להתראות אך איני מסכים איתך כלל וכלל! היחיד שאולי משתלט על העבודה זה חלוקת! צריך להוריד את ההרשאה לכתית לקרייזי ולכל אלה שזה זמן רב שאינם פעילים . למנות מפעילים חדשים וטובים (כמוני וכמוך למשל חחח) - זינגען א ניגן - הדברן החסידי - כולם מתגייסים להגדלת המעצמה החב"דית 11:08, 2 ביוני 2022 (UTC)
אין כאן מחלוקת, אלא אי הבנה במשמעות הדיון. לא טענתי שהם כן פעילים או שהם זכאים להרשאות יותר ממך, אלא שלצורך פיתוח חב"דפדיה יותר חשוב להתעסק בתוכן ובמהות מאשר בבירוקרטיה, שיחות, דיונים, והנלווה... להתראות - שיחה, 11:28, ג' בסיוון, ה'תשפ"ב 11:28, 2 ביוני 2022 (UTC)
אכן אתה צודק . אך כל דבר בעיתו ובזמנו ועל פי הנוהלים בחודש סיוון צריכים להיות בחירות למפעיל מערכת ואני מעורר את ה מפעילי מערכת ואת ר' שיע.ק להתחיל להתעסק בזה ולראות משתמשים ולהוריד את הרשאות למפעילי מערכת הישנים שלא זמינים כאן ממזמן - זינגען א ניגן - הדברן החסידי - כולם מתגייסים להגדלת המעצמה החב"דית 11:34, 2 ביוני 2022 (UTC)
גם בלי קשר כך שהמפעילים פעילים, לא כל אחד יכול לבוא ולדרוש להיות מפעיל רק בגלל מספר עריכות, בשביל מפעיל צריך לראות שהמשתמש בקי בכתיבה וניסוח כראוי, ולא רק ערך עריכות שוליות, כאשר הדבר יתבטא בעריכותיכם תולכו לקבל. (נ.ב. הרשאות סרות אוטומטי עוד חודש מהמפעילים) שמואל חייםשיחה 14:46, 2 ביוני 2022 (UTC)
סליחה מי אמר שאני דורש להיות מפעיל מערכת? . אני דורש שימנו מפעילים חדשים . ולאו דוקא אותי - זינגען א ניגן - הדברן החסידי - כולם מתגייסים להגדלת המעצמה החב"דית 06:10, 3 ביוני 2022 (UTC)
אגב להתראות אם יש לך למעלה מ2000 עריכות אתה מוזמן להגיש מועמדות למפעיל מערכת . אם תגיש אז אני אצביע לך בעד - זינגען א ניגן - הדברן החסידי - כולם מתגייסים להגדלת המעצמה החב"דית 06:31, 3 ביוני 2022 (UTC)
ידידי היקר, ככל הנראה אני יותר קרוב ל2000 ערכים מאשר ל2000 עריכות... לא משעמם לי, ואת הזמן המועט והדחוק שיש לי אני מעדיף לנצל - כדלעיל - לעניני תוכן ומהות ופחות לעבודה של אפיית לחם. אם כי היא בוודאי נצרכת. להתראות - שיחה, 06:40, ד' בסיוון, ה'תשפ"ב 06:40, 3 ביוני 2022 (UTC)
מה???????? איך יתכן שאתה כאן מתשע"ד ועדיין אין לך 2000 עריכות? ואו . חשבתי שלכל העורכים הוותיקים פה יש 2000 עריכות - זינגען א ניגן - הדברן החסידי - כולם מתגייסים להגדלת המעצמה החב"דית 06:42, 3 ביוני 2022 (UTC)
זינגען חסיד. א. אני כאן מתשע"ב, ולא מתשע"ד. הניק הקודם היה 'זוננשיין'. ב. קרא שוב לאט את מה שכתבתי, אולי תצליח להבין, ובעזרת השם יפול האסימון קריצה.jpg . 09:56, 3 ביוני 2022 (UTC)
Like.pngחלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • ו' בסיוון ה'תשפ"ב • 20:48, 5 ביוני 2022 (UTC)
ההרשאות סרו מהמפעילי מערכת . יש הרבה דפים שדורשים מחיקה העברה והרבה דברים שרק מפעילים יכולים לעשות . פניתי לשיע.ק במייל . מקווה שיענה ויתן אישור להתחיל בחירות מס' 3 - זינגען א ניגן - שיחת השבוע - כותבים את ליובאוויטש 09:44, 21 ביוני 2022 (UTC)
ושוב.. ההרשאות ירדו . מחכה לשיע שיעשה בחירות למפעילים - זינגען א ניגן - הדברן החסידי - חב"דפדיה משמינה 21:31, 25 ביולי 2022 (UTC)

הצעה[עריכה]

מה דעתכם להתחיל כל יום לשים סיפור חסידי בעמוד הבית? חב"דפדים פעילים ‎‏ ‏? זה יכול להצליח לדעתי - זינגען א ניגן - הדברן החסידי - היום יום י' בסיוון ה'תשפ"ב שבו החב"דפדים היו מתגייסים למיזם 11:55, 9 ביוני 2022 (UTC)
לעבודה . אולי לפתוח מיזם כזה? - זינגען א ניגן - שיחת השבוע - כותבים את ליובאוויטש 05:31, 20 ביוני 2022 (UTC)

חב"דפדיה להורדה.[עריכה]

יש כרגע בהמכלול אפשרות להוריד את כל האתר כתוכנה [4].

אני חושב שחב"דפדיה צריכה ג"כ אפשרות כזו, דבר שיועיל לדוגמא למערכות הערות בישיבות חב"ד שאין למחשביהם גישה לאינטרנט. 213.151.56.48 (אחד המשתמשים לשעבר).

א.נשמע מאוד יפה ואכן אפשר לעשות זאת . ב. לגבי אחד המשתמשים לשעבר . נשמח שתחזור אלינו . צריך כאן עורכים . צריך לפנות למתכנת/מפעיל מערכת . בנתיים ניתן להוריד כל דף בנפרד/להדפיסו - זינגען א ניגן - שיחת השבוע - הקישו 9000 10:36, 19 ביוני 2022 (UTC)

אני זוכר שפעם בדקתי לגבי זה ויש תוכנה או אתר שעושה את זה בחינם כמדומני (זה אומר: מכניסים קישור והאתר יורד כתוכנה אופליין). עדכון: ראו פה mitmachim.top/topic/2556/תוכנה-להורדת-אתרים/16 • בברכה, חָבָּ"דְפֵּדִי פָּעִילליצירת קשריחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד • 18:43, כ"ג בסיוון, ה'תשפ"ב (22 ביוני למניינם), ימות המשיח

תבנית:משתמש - מתנגד לציונות[עריכה]

פעם נתקלתי בתבנית משתמש בסגנון הזה, מישהו יודע איפה ניתן להשיג ה' או אולי מחקו אותה? ב. א. א. - שיחה, 15:36, כ' בסיוון, ה'תשפ"ב
הנה התבנית. ● יונה זאב סטמבלרשיחהכ"א בסיוון ה'תשפ"ב

קמפיין גיוס[עריכה]

שלום חברים, לצורך התחזוקה השוטפת של האתר, כמו גם גיוס מתכנת שיפתור בעיות ישנות וישפר דברים קיימים, אנו רוצים להוסיף באנר לתרומות בראש האתר. התכנון הוא שהבאנר יכלול משפט אחד קצר וקליט שישכנע מדוע חשוב ומועיל לתרום לחב"דפדיה. לשם כך אני פותח את הדף הבא חב"דפדיה:באנר תרומות אשמח גם להערות ורעיונות באופן כללי וגם למשפטים מתאימים. שיעשיחה כ"ג בסיוון ה'תשפ"ב 13:48, 22 ביוני 2022 (UTC)

שייע . אם כבר מדברים על תחזוקה .אז חיבים למנות מפעילים חדשים - זינגען א ניגן - שיחת השבוע - כותבים את ליובאוויטש 13:53, 22 ביוני 2022 (UTC)
זינגען א ניגן, אתה מגזים בהטרדות בענין. מספיק אנשים פה ענו לך שזה לא דחוף ומסתדרים וכדאי להשקיע את כל האנרגיות הללו בהוספת תוכן וכו' - חייל של המלך 21:31, 22 ביוני 2022 (UTC)
זינגען בעז"ה יטופל, ואם היה לי זמן היה מטופל כבר אתמול. באופן כללי אפשר לעשות באתר כמעט הכל בלי מפעילי מערכת. שיעשיחה כ"ג בסיוון ה'תשפ"ב

ממש לא . הרבה מאוד דברים לא . למחוק דפים להפעיל הגנה למזג משתמשים ועוד רשימה ארוכה מאוד של דברים . תודה על המענה . אף ע"פ שהוא היה איטי הוא היה שווה - זינגען א ניגן - שיחת השבוע - כותבים את ליובאוויטש 20:35, 22 ביוני 2022 (UTC)

לגבי מה שאמר חייל של המלך . אני א. דואג לאתר . ב. תבדוק בקטגוריה למחיקה . בבקשות למפעילים ובעוד מקומות יש מאות דברים שדורשים טיפול ואילו לא היו מפעילי מערכת זה היה נשאר מלא ומתמלא לדורי דורות . וזה דחוף . כן . יש כאלה שלא חושבים על זה וחושבים שמספיק רק לערוך ולערוך אבל העניינים הטכנים של האתר חשובים פי כמה וכמה . הם חשובים משום שללא מפעילי מערכת האתר יהיה אנציקלופדיה מוזנחת חסרת כל פעילות ח"ו - זינגען א ניגן - שיחת השבוע - כותבים את ליובאוויטש 21:26, 25 ביוני 2022 (UTC)
באנר התרומות של חב"דפדיה יצא לדרך! להצביע בדף זה איזה משפטים אתם חושבים שצריכים להופיע בבאנר - זינגען א ניגן - שיחת השבוע - כותבים את ליובאוויטש 08:50, 26 ביוני 2022 (UTC)

האתר שטורעם.נט[עריכה]

חב"דפדים פעילים ‎‏ ‏ האתר נמחק וכל הקישורים מפנים לאתר אחר. צריך עבודה מאומצת למחוק את כל הקישורים (וחבל שהרבה ערכים יישארו בלי מקורות...) לפי מה שהבנתי כבר לפני שנתיים הם עברו באופן לא רשמי לקבוצת ווצאפ וכד' • בברכה, חָבָּ"דְפֵּדִי פָּעִילליצירת קשריחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד • 18:25, כ"ד בסיוון, ה'תשפ"ב (23 ביוני למניינם), ימות המשיח

אכן חבל. אך לפני שימחקו הקישורים – כדאי לבדוק האם ניתן להשיג את החומר באתר ארכיון האינטרנט (חסום בחלק מהמסננים). בברכה, בא מועדשו"ת • כ"ד בסיוון ה'תשפ"ב ליצירה | 18:36, 23 ביוני 2022 (UTC)
נורא ואיום. רק שחבדפדיה יום אחד לא תימחק ככה ר"ל. אליהו ב. - שיחה, 00:35, כ"ה בסיוון, ה'תשפ"ב
למה שתמחק? יש פי 8 קישורים של חב"ד אינפו וCOL מאשר שטורעם שבקושי יש בודדים - זינגען א ניגן - שיחת השבוע - כותבים את ליובאוויטש 09:08, 24 ביוני 2022 (UTC)
אכן נורא ואיום. גם אם מדובר באחוזים מעטים יותר, עדיין מדובר בסביבות ה1000 קישורים, ובמידע חב"די שהלך לפח ובשונה מדבר שבדפוס - נמחק לדורי דורות... לא יודע אם מישהו שמר את התוכן הרב שהיה שם בינות לכתבות. בקשר לחשש שהדבר יקרה בחב"דפדיה, אז ראשית כל אכן, צריכים להחזיק טיבותא לאנשי חב"ד אינפו שלקחו על עצמם את החזקת הדומיין של חב"דפדיה, מדובר בתשלום חודשי קבוע. אבל לחשוש לא צריך, גם מכיון שהעלות פחותה בהרבה מהחזקת אתר שבמהותו מצריך הרבה יותר מקום אחסון של תמונות ומדיה וכו', וגם מכיון שבינתיים אנחנו בלעדיים וכולם מבינים את החשיבות, משא"כ בCOL ושטורעם שישבו בעצם על אותה משבצת והתחרו על אותם תקציבי פרסום שפונים אל אותו קהל יעד וכו'. ועדיין, רק מעשי ידי משה נצחיים, ואנחנו כאנשי משה צריכים לא להפסיק להיות מחוברים למשה, ורק אז נהיה בטוחים שגם במעשינו ידבק מן הנצחיות... להתראות - שיחה, 11:57, כ"ה בסיוון, ה'תשפ"ב 11:57, 24 ביוני 2022 (UTC)
ניסיתי לברר כמה פעמים והאתר פשוט נמחק לחלוטין. אין ברירה אלא למחוק את כל הקישורים מהאתר הזה, שהם יותר מאלף, ובמה שצריך - להשאיר תבנית {{מקור}} • בברכה, חָבָּ"דְפֵּדִי פָּעִילליצירת קשריחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד • 18:27, כ"ז בסיוון, ה'תשפ"ב (26 ביוני למניינם), ימות המשיח
גם אני ניסיתי לברר שמה יש מקורות אחרים שיחליפו את שטורעם נט אבל במילה אחת מה שמצאתי:גורנישט . נצטרך באמת למחוק את כל הקישורים לשם . בעיה גדולה - זינגען א ניגן - שיחת השבוע - מפציצים 9000 מעיינות 18:32, 26 ביוני 2022 (UTC)
לא למחוק, לשים את {{קישור שבור}} שמואל חייםשיחה 18:56, 26 ביוני 2022 (UTC)
אתמול בדקתי (במכשיר אחר) באתר ארכיון האינטרנט (archive.org) והיו שם קישורים פעילים של שטורעם.נט. הבעי' היא שמסנן האינטרנט במכשיר בו אני משתמש בד"כ, חוסם את האתר. מי שהאתר פתוח לו – יכול לקשר כשהקישור נמצא שם. בברכה, בא מועדשו"ת • כ"ז בסיוון ה'תשפ"ב ליצירה | 19:00, 26 ביוני 2022 (UTC)
מה שבטוח – לא למחוק. בברכה, בא מועדשו"ת • כ"ז בסיוון ה'תשפ"ב ליצירה | 19:01, 26 ביוני 2022 (UTC)
אין חכמה להשאר עם 1000 קישבורים . צריך למחוק ולמצוא תחליף . אנחנו נראה מגוחכים אם יהיה לנו כל כך הרבה מקורות קישבורים - זינגען א ניגן - שיחת השבוע - מפציצים 9000 מעיינות 19:03, 26 ביוני 2022 (UTC)
אם הקישורים ימחקו – לא יוכלו לקשר לארכיון האינטרנט כשהדבר אפשרי. ומוטב שנראה מגוחכים, מאשר שימחקו קישורים היכולים להביא תועלת. בברכה, בא מועדשו"ת • כ"ז בסיוון ה'תשפ"ב ליצירה | 19:09, 26 ביוני 2022 (UTC)
מעלה רעיון, לא יודע אם זה מעשי וחוקי, להעלות לדרייב מסודר את כל מאמרי התוכן שהיו שם באתר. לפחות דברים חשובים. אליהו ב. - שיחה, 21:12, כ"ז בסיוון, ה'תשפ"ב
להתראות, א. גם בחב"דפדיה יש אלפי קבצי PDF, תמונות ומספר סרטונים כך שאני לא בטוח שהעלות פחותה. ב. בשונה משטורעם, חב"דפדיה מגובה אוטמטית בענן ואין סיבה שיאבד חומר. ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • כ"ח בסיוון ה'תשפ"ב • 16:24, 27 ביוני 2022 (UTC)
אין באמת מה להשוות קצב העלאה של מאות תמונות ביום, לקצב העלאה של 200-300 תמונות בשנה. וכן בנוגע לקבצי השמע והPDF, ופוק חזי. להתראות - שיחה, 19:47, כ"ח בסיוון, ה'תשפ"ב 19:47, 27 ביוני 2022 (UTC)
מסכים שאין למחוק את הקישור, אלא לנסות ולהביא או מקור חילופי, או לצלם כPDF את הדף הרלוונטי מארכיון האינטרנט. גם אם לא מוצאים מקור חילופי יש להוסיף ליד הקישורים הנ"ל את התבנית (הקישור אינו פעיל), כך לפחות ישנו תיעוד שפעם היה לעניין מקור, גם אם אינו זמין יותר. שיעשיחה ל' בסיוון ה'תשפ"ב 21:10, 29 ביוני 2022 (UTC)
מה רע ב[web.archive.org/web/20160806095743/http://www.shturem.net/index.php?section=news&id=77743 זה] לדוגמא? • בברכה, חָבָּ"דְפֵּדִי פָּעִילליצירת קשריחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד • 14:58, א' בתמוז, ה'תשפ"ב (30 ביוני למניינם), ימות המשיח
בתכל'ס זה אותו דבר אם נסיר את הקישורים או שנחליף אותם . עדיין מדובר בפרויקט אדיר - זינגען א ניגן - דיבורי חסידים - מירוץ ה9000 15:02, 30 ביוני 2022 (UTC)
זינגען א ניגן, לא ברור לי למה אתה בד"כ לא מוסיף נקודותיים אחד על ההודעה שלפניך. זה יוצא פחות מסודר.
הכי כדאי לקשר לארכיון האינטרנט. מה שאין בארכיון האינטרנט לדעתי כדאי להוריד לגמרי. ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • א' בתמוז ה'תשפ"ב • 17:00, 30 ביוני 2022 (UTC)
https://web.archive.org נא להוסיף לרשימת מסנן הספאם את האתר הזה . נוכל להוריד ולשים פה את שטורעם - זינגען א ניגן - דיבורי חסידים - מירוץ ה9000 10:52, 1 ביולי 2022 (UTC)
זה כבר פתוח ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • ד' בתמוז ה'תשפ"ב • 14:56, 3 ביולי 2022 (UTC)
חלוקת קונטרסים, כשמדובר על מקור משמעותי (כלומר שהקישור היה מקור לפרט משמעותי שאין לו מקורות נוספים) לדעתי אין למחוק את הקישור אלא לשים כנ"ל תבנית שהקישור לא פעיל. עצם התיעוד שהיה פעם מקור זמין חשוב. שיעשיחה ג' באב ה'תשפ"ב 00:50, 31 ביולי 2022 (UTC)
שיע.ק, אולי במקרים חריגים בהם חשוב לדעת שהיה מקור, אבל ברוב המקרים שהקישור הוא רק לתוספת פירוט על אירוע כלשהו לדעתי יש להוריד. ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • ה' באב ה'תשפ"ב • 22:55, 2 באוגוסט 2022 (UTC)

אגרות קודש[עריכה]

בציטוטים והפניות לספרי האגרות קודש, הרי יש מחלק כ"ג והלאה שתי סוגי הוצאות השונות במספר העמודים ובמספור האיגרות, מה הכלל פה? שלמה מציינים בד"כ? ואם אין כלל אז צריך לציין כל פעם על איזה הוצאה מדובר.. כיפת יחי ~ שיח סוד ~ 21:10, ו' בתמוז, ה'תשפ"ב (5 ביולי למניינם), ימות המשיח 21:10, 5 ביולי 2022 (UTC)
כאן מציינים את הסדרה האורגינלית היוצאת על ידי הרב ש"י חזן, ראה בשיחה:אגרות קודש (אדמו"ר שליט"א). ההתפצלות היא מאמצע כרך כ"ד (youtube.com/watch?v=tRZnuq7dVps) • בברכה, חָבָּ"דְפֵּדִי פָּעִילליצירת קשריחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד • 12:37, ז' בתמוז, ה'תשפ"ב (6 ביולי למניינם), ימות המשיח
תיקון קטן: חב"דפדי פעיל מציין (אי פעם הוא ציין לאג"ק?) לסידרה הערוכה ע"י הרב ש"י חזן. בדף השיחה שהנ"ל קישר אליו, לא תמצא מענה לשאלתך. אין כללים בזה וכל אחד עושה הישר בעיניו. בברכה, בא מועדשו"ת • ז' בתמוז ה'תשפ"ב ליצירה | 19:19, 6 ביולי 2022 (UTC)
אין זה משנה כ"כ מה משתמש כזה או אחר עושה, מה שבטוח שצריך להיות כלל בזה, וכל עוד אין כלל, אזי כל פעם שמציינים לאגרות קודש בחלקים הנ"ל, חובה לציין גם באיזה הוצאה.. וכמובן שאינו עניין כפשוט.. כיפת יחי ~ שיח סוד ~ 02:59, ח' בתמוז, ה'תשפ"ב (7 ביולי למניינם), ימות המשיח 02:59, 7 ביולי 2022 (UTC)
שיע, מה דעתך (או דעת הועדה רוחנית) בנושא? כיפת יחי ~ שיח סוד ~ 02:24, י"ד בתמוז, ה'תשפ"ב (13 ביולי למניינם), ימות המשיח 02:24, 13 ביולי 2022 (UTC)
באופן כללי האתר מעדיף להפנות למקורות היותר מתאימים וראויים לעיון. מדיניות זו נקבעה גם לגבי האתרים חב"ד אינפו ו-COL, אם כי כאן כמובן מדובר בסוגיה רחבה יותר ומהותית יותר של קה"ת וכו'. עדיין לדעתי ברור שעדיף להפנות לספר שכתובים בו תארים המתאימים לקו הכללי של האתר. כמובן שאם המכתב מופיע רק בהוצאה השניה, אפשר להפנות לשם. בכל מקרה בין שמפנים לכאן בין שמפנים לשם, צריך לחשוב על ניסוח ראוי שמבהיר בצורה פשוטה על איזו הוצאה מדובר. שיעשיחה ג' באב ה'תשפ"ב 00:48, 31 ביולי 2022 (UTC)
תגובה לבא מועד: אתה בטוח? כי לא נראה לי שהסתכלת בשיחת הערך של אג"ק (ובמיוחד שלא בערך עצמו) וד"ל... • בברכה, חָבָּ"דְפֵּדִי פָּעִילליצירת קשריחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד • 10:35, ז' באב, ה'תשפ"ב (4 באוג' למניינם), ימות המשיח
לא זו בלבד שהסתכלתי, אלא אף הייתי מהפעילים בדיון שם. אם תמצא שם (או בדף הערך...) את הטענה שבחב"דפדי' יש לציין למהדורה שבעריכת רש"י חזן בלבד – תצטט בבקשה. כמובן שאני לא אמור להסכים עם מה שאני קורא, בפרט לא כשהדברים מוטים מסיבות מפלגתיות ו/או אידיאולוגיות. בברכה, בא מועדשו"ת • ח' באב ה'תשפ"ב ליצירה | 01:56, 5 באוגוסט 2022 (UTC)

סתירות[עריכה]

בהרבה מאוד ערכים על חסידים בתקופת אדמו"ר הריי"צ מצאתי סתירות בין מה שכתוב בחב"דפדיה לבין הקובץ הזה.

הקובץ נערך ע"י הרב אהרן לייב רסקין שהוא בלי ספק מקור מוסמך בכל הנושא של תקופת אדמו"ר הריי"צ.

אז מה דעתכם? כיפת יחי ~ שיח סוד ~ 03:47, י"ג בתמוז, ה'תשפ"ב (12 ביולי למניינם), ימות המשיח 03:47, 12 ביולי 2022 (UTC)

דעתי שיש לתקן לפי הקובץ. כפשוט, רא"ל מוסמך יותר מחב"דפדיא. בברכה, בא מועדשו"ת • י"ג בתמוז ה'תשפ"ב ליצירה | 20:05, 12 ביולי 2022 (UTC)

מצטרף לבא מועד213.137.73.13 01:06, 13 ביולי 2022 (UTC)

כמובן שלתקן ולהוסיף כמקור, אך לשים לב אם יש מקורות בערך שאומרים אחרת. ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • י"ד בתמוז ה'תשפ"ב • 15:03, 13 ביולי 2022 (UTC)

חב"דפדיה מקבלת רישיון[עריכה]

שנה הבאה חב"דפדיה נהיית בת 18 (מקבלת רישיון חחח) וחשבתי שאולי נעצב לזה סמל מיוחד של חב"דפדיה . מה אתם אומרים? - זינגען א ניגן - הדברן החסידי - , הקישו בכל הכוח! 9000! 09:53, 13 ביולי 2022 (UTC)

כמו הסמל של חב"דפדיה חוגגת בר מצווה . אבל משהו אחר (כמו בויקיקליפה) . מה ר' חיים נהר ור' שיע.ק אומרים? - זינגען א ניגן - הדברן החסידי - , הקישו בכל הכוח! 9000! 12:44, 13 ביולי 2022 (UTC)
א. לא כל מי שבגיל 18 מקבל רישיון. ב. השרת של חב"דפדיה נמצא בחו"ל, שם אפשר לעשות רישיון עוד קודם 18. ג. שנה הבאה חב"דפדיה תהיה בת 16. ד. סמל תמיד אפשר לעשות. חיוך.jpg חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • י"ד בתמוז ה'תשפ"ב • 15:02, 13 ביולי 2022 (UTC)
תחשב שוב . מתשס"ז והלאה - זינגען א ניגן - הדברן החסידי - , הקישו בכל הכוח! 9000! 15:06, 13 ביולי 2022 (UTC)
אז נכריז על פתיחת תחרות הסמלים? - זינגען א ניגן - הדברן החסידי - , הקישו בכל הכוח! 9000! 15:47, 13 ביולי 2022 (UTC)
חישבתי שוב, תספור עם האצבעות קריצה.jpg הרבה משתמשים פה זוכרים את הבר מצווה של חב"דפדיה (לפני שנתיים). אתה רוצה שנכריז בכל שנה על תחרות סמלים למשך שנה? ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • י"ד בתמוז ה'תשפ"ב • 16:21, 13 ביולי 2022 (UTC)

סטטיסטיקה[עריכה]

יש אפשרות לראות את כמות צפיות של כל ערך וכו לכל אחד או רק לעורכים?יחי המלך המשיח ד.ר - שיחה, 11:37, כ"ג בתמוז, ה'תשפ"ב

כרגע לא, מקווים להוסיף בהמשך. שיעשיחה ג' באב ה'תשפ"ב 00:44, 31 ביולי 2022 (UTC)

בהחלט, חיוני.יוסי כהן - שיחה, 19:33, ד' באב, ה'תשפ"ב 19:33, 1 באוגוסט 2022 (UTC)

עוד יבואו הימים[עריכה]

הלוואי ויהיה אפשר להוריד את חבדפדיה למחשב, ללא מקוון. כפי שעשו במכלול וכדומה. יהי רצון. נכתב ע"י איציק ששכח לחתום את שמו.

א. אין צורך לחזור מאה פעמים על דברים אלה . כתבו זאת בעבר פה . . ב. בחב"דפדיה נהוג לחתום בדפי השיחה בסיום כל תגובה. החתימה נעשית באמצעות ארבע טילדות (~~~~), או באופן אוטומטי בלחיצה על האייקון: חתימהמעודכן.png (מופיע מעל חלונית העריכה). את חתימתך תוכל לעצב בדף ההעדפות האישיות. - זינגען א ניגן - הדברן החסידי - חב"דפדיה משמינה 13:21, 24 ביולי 2022 (UTC)

אפשר קישור לדיון זה? יש תקווה לכזה דבר? בהחלט אין צורך לחזור על דבר פעמים רבות. אך אין אני בקיא בכל רזי אולם הדיונים איציק - שיחה, 21:30, כ"ה בתמוז, ה'תשפ"ב 21:30, 24 ביולי 2022 (UTC)

ראה כאן - זינגען א ניגן - הדברן החסידי - חב"דפדיה משמינה 21:35, 25 ביולי 2022 (UTC)
הוספתי לרשימת הפיתוח. רעיון טוב. שיעשיחה ג' באב ה'תשפ"ב 00:43, 31 ביולי 2022 (UTC)

חב"דפדיה:מפעיל מערכת - בחירות[עריכה]

לתשומת לבכם חב"דפדיה:מפעיל מערכת/בחירות. שיעשיחה ג' באב ה'תשפ"ב 01:09, 31 ביולי 2022 (UTC)

יש עכשיו בחירות למפעיל מערכת? מ.ק. - שיחה, 16:16, ג' באב, ה'תשפ"ב 16:16, 31 ביולי 2022 (UTC)
נכון. אליהו ב. - שיחה, 19:41, ג' באב, ה'תשפ"ב
למי יש זכות בחירה? מ.ק. - שיחה, 19:59, ג' באב, ה'תשפ"ב 19:59, 31 ביולי 2022 (UTC)
שיע.ק, אמור להתחיל? ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • ה' באב ה'תשפ"ב • 23:08, 2 באוגוסט 2022 (UTC)
שיע.ק אליהו ב. מתי מתחיל בחירות?. בברכה, יוסף בן מלמד - שיחה 00:08, 3 באוגוסט 2022 (UTC)
התחיל. ראה חב"דפדיה:מפעיל מערכת/בחירות. אליהו ב. - שיחה, 03:10, ו' באב, ה'תשפ"ב
אליהו ב. היכן אפשר להגיש מועמדות?!. בברכה, יוסף בן מלמד - שיחה 03:29, 3 באוגוסט 2022 (UTC)
בדף הנ"ל. אליהו ב. - שיחה, 04:30, ו' באב, ה'תשפ"ב
אליהו ב. אני לא רואה היכן זה פסקת הדיונים. בברכה, יוסף בן מלמד - שיחה 10:08, 3 באוגוסט 2022 (UTC)
מה צריך דיונים? מי שרוצה להגיש מועמדות כותב שם בדף האמור את שמו ואז המשתמשים יצביעו בעד או נגד. אליהו ב. - שיחה, 14:43, ו' באב, ה'תשפ"ב

בושה[עריכה]

מה זה החוצפה הזאת שמחקו את הערך של שלום דובער ליפש?! שיחה

מה קרה לפטרוניות של המשתמשים לערך הזה? זה מרגיש לי שמנצלים את התאונה הנוראה שלו בשביל דרמות בחב"דפדיה, מחקו בעבר פי אלף יותר חשובים ממנו ולא קרה דבר, הוא לא היה רב לא ראש ראש ישיבה ולא משפיע לא קרה כלום זה לא יקוב הדין את ההר. דוד קורצוג - שיחה, 21:06, ג' באב, ה'תשפ"ב 21:06, 31 ביולי 2022 (UTC)
אכן, אין מספיק מידע ועניין כדי לכתוב ערך. שיעשיחה ד' באב ה'תשפ"ב 15:25, 1 באוגוסט 2022 (UTC)

כיכר השבת[עריכה]

מפעילי מערכת וחב"דפדים פעילים ‎‏ ‏מה דעתכם על קישורים לאתר כיכר השבת, (כעת יש בחבדפדיה כמה קישורים כאן וכאן ועוד).

האתר מלא בפוליטיקה מסריחה ובסרטונים לא מתאימים ולעיתים קרובות גם תמונות נשים (לא הכי צנועות).. דעתי נוטה מאוד להיות נגד.pngנגד קישורים לשם.

מה דעתכם? בברכת יהפכו ימים אלו!כיפת יחי ~ שיח סוד ~ 09:30, ד' באב, ה'תשפ"ב (1 באוג' למניינם), ימות המשיח 09:30, 1 באוגוסט 2022 (UTC)

מה הבעיה להביא קישורים משם? הקישורים שמעלים זה הרי קישור שקשור לערך ולא לדף הראשי של האתר. אם מישהו מסתכל בכללי זה בעיה שלו. חוץ מזה שגם בסיאואל יש פוליטיקה ותמונות של נשים. שיחה

בחב"דפדיה נהוג לחתום בדפי השיחה בסיום כל תגובה. החתימה נעשית באמצעות ארבע טילדות (~~~~), או באופן אוטומטי בלחיצה על האייקון: חתימהמעודכן.png (מופיע מעל חלונית העריכה). את חתימתך תוכל לעצב בדף ההעדפות האישיות. מ.ק. - שיחה, 12:56, ד' באב, ה'תשפ"ב 12:56, 1 באוגוסט 2022 (UTC)

אני יודע אבל אין לי את האייקון בעריכה ואת הטילדה במקלדת. טוב אני יעשה העתק הדבק. יוסי כהן - שיחה, 13:02, ד' באב, ה'תשפ"ב 13:02, 1 באוגוסט 2022 (UTC)

יוסי שלום, במקלדת מחשב רגילה, ממוקם מקש הטילדה בפינה השמאלית-העליונה של לוח המקשים. מקש זה מארח גם את סימן ההטעמה המשני או את הנקודה-פסיק. כשהמקלדת במצב עברית חייבים להשתמש בו-זמנית במקש Shift במקביל ללחיצה על מקש הטילדה, על מנת ליצור ~. שיעשיחה ד' באב ה'תשפ"ב 15:24, 1 באוגוסט 2022 (UTC)

אה אני רואה, תודה.יוסי כהן - שיחה, 15:25, ד' באב, ה'תשפ"ב 15:25, 1 באוגוסט 2022 (UTC)

לגופו של עניין, גם לדעתי אין בעיה לקשר לכיכר השבת, או לכל אתר חרדי, כל עוד מדובר בקישור רלוונטי שמוסיף לערך. שיעשיחה ד' באב ה'תשפ"ב 20:59, 1 באוגוסט 2022 (UTC)

בעד חזק.gif בעד חזק לחסום את האתר בפרט שהסינון 'אתרוג' (- ואולי בעוד חסימות -) לא מאשר להיכנס לאתר כלל. בברכה, יוסף בן מלמד - שיחה 10:10, 3 באוגוסט 2022 (UTC)

ערכי הפרקי תניא[עריכה]

חב"דפדים פעילים ‎‏ מפעילי מערכת, בכל הערכים של הפרקי תניא מופיע מסגרת עם כל הטקסט של הפרק, אני חושב שיהיה יותר יפה אם זה יהיה מוסתר מלכתחילה עם אפשרות ל'הצגה'. מה אתה חושבים? בברכת יהפכו ימים אלו!כיפת יחי ~ שיח סוד ~ 05:13, ה' באב, ה'תשפ"ב (2 באוג' למניינם), ימות המשיח 05:13, 2 באוגוסט 2022 (UTC)

לדעתי כדאי לנו לקחת דוגמא מהעיצוב בערכים על פרקי תהילים בויקיפדיה יונתן770י. - אשמח לדבר 13:09, 8 באוגוסט 2022 (UTC)

מיזם ה9000 ערכים[עריכה]

מישהו יכול לסדר את הדף של המיזם? ממשיכים לכתוב ערכים אבל זה לא מופיע בדף מיזם, הוספתי את הדף של חודש אב במוצש"ק וזה נשאר בידיוק כמו שערכתי. מ.ק. - שיחה, 15:35, ו' באב, ה'תשפ"ב 15:35, 3 באוגוסט 2022 (UTC)

זה לא משהו שמתעדכן אוטומטית. כל אחד יכול להיכנס ולעדכן ידנית בדף חב"דפדיה:מיזמים/הערך ה-9000. אני לא מבין על איזה דף אתה מתכוון שהוספת, הסתכלתי בתרומות המשתמש שלך ולא הצלחתי להבין על איזו תרומה אתה מתכוון. להתראות - שיחה, 16:14, ו' באב, ה'תשפ"ב 16:14, 3 באוגוסט 2022 (UTC)
במוצש"ק הערכים שנוספו באב היו בדף של תמוז, אז הוספתי קטע חדש של אב והעברתי אליו את הערכים שנוצרו באב, בכל מקרה שמתי לב שעידכנת את זה. מ.ק. - שיחה, 17:27, ו' באב, ה'תשפ"ב 17:27, 3 באוגוסט 2022 (UTC)

עזרה[עריכה]

חב"דפדים פעילים ‎‏ ‏ - או כל הקוראים שי' - מישהו יודע אולי על לקט שנערך בעבר שאוסף את כל (או כמה מ) ביאורי רבו"נ על מס' גיטין הנלמדת בישיבות בשנה"ל הבעל"ט?

בישיבה בראשל"ץ מלקטים מידי חודש קובץ עם ביאורי רבותינו נשיאינו על המסכתות הנלמדות בישיבות. ~ חסיד של הרבי ~  •  פארבריינגען חסידי  •  עוד לא הבעת הערכה לשלוחים בחזית? לחץ כאן והצטרף למיזם! 23:55, 8 באוגוסט 2022 (UTC)