סמל אגוח.png
אגו"ח

משתמש:חסיד של הרבי

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

עד לנשיאות.jpg


דגל המשיח.png
מחפש לתרום לחב"דפדיה?
אם כן זה בשבלך!
דף משתמש מיוחד


דגל חזק.jpeg
לחץ על התמונה


לחס.ש.ה..png

חבדפדיה האנגלית.png
לכניסה לחב"דפדיה האנגלית


חבד אינפו מתקדם.png
לכניסה לאתר חב"ד אינפו


הגאולה.JPG
לכניסה לאתר הגאולה

דגל משיח 2.jpg יחי אדונינו מורינו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד! דגל משיח 2.jpg

לדף שיחתי לחץ כאן למעבר לערכים מומלצים לחץ כאן למעבר לערכים מובחרים לחץ כאן לחץ כאן למעבר לסוף דף המשתמש

חסיד של הרבי
עד לנשיאות.jpg
חסיד של הרבי, מוותיקי משתמשי חב"דפדיה
לידה יום חמישי, י"ב אייר תש"פ
חב"דפדיה, ארץ הקודש
מקום פעילות חב"דפדיה
השתייכות חב"דפדים פעילים
תפקידים נוספים מלחמה במשחיתים, כתיבה בנושא היסטוריה חסידית, יצירת מיזמים
תלמידיו עשרות משתמשים ברחבי האתר
תיבות משתמש
יפוצו.png משתמש זה הינו פעיל יפוצו
אחרית.png
9
משתמש זה זכה להפיץ ולהשתתף ב־9 מסלולי יפוצו עד כה:
לוגו אתר 'הגאולה'.png אתר הבית של משתמש זה הוא אתר הגאולה
ראשלץ.jpg משתמש זה זוכה ללמוד כ"חייל" בישיבת תומכי תמימים ראשל"צ
682px-IDF new.png למשתמש זה יש פטור משרות צבאי בצה"ל
אידיש שפה.jpg דער באַניצער קען שרייבן אויף אידיש, אבער קען ניט רעדן
סמל חבדפדיה.png משתמש זה יצר 92 ערכים למען חב"דפדיה
סמל חבדפדיה.png משתמש זה ערך 11,000 עריכות למען חב"דפדיה
Logo.jpg משתמש זה נמנה על תלמידי התמימים


החייל.png משתמש זה מזדהה עם החייל דביר נגבי מתומכי תמימים סניף עיבל
פוסטר משיח מגיע 2.jpg משתמש זה מקפיד על יציאה ל'הדבקות'
ארמון.jpg משתמש זה ישמח לשמוע על חנוכת הארמון למלך המשיח
פינת החי.jpg משתמש זה מקפיד להשתתף בהתוועדות פינת החי
בית אגודדת חסידי חב''ד - 770.png משתמש זה גר בבירת חסידי חב"ד בארץ ובעולם - כפר חב"ד - "כאן צווה ה' את הברכה"
ליובאוויטש770.png משתמש זה הוא בעל ידע בהיסטוריה חסידית
נסיעה לרבי.jpg משתמש זה מקפיד על נסיעה לרבי מדי שנה לחודש החגים
טבילה במקווה.png משתמש זה מקפיד לטבול במקווה כל בוקר
ישראל.jpg למשתמש זה חשובים ביותר שלושת השלמויות עליהם דיבר ועורר הרבי רבות: שלימות התורה, שלימות העם, ושלימות הארץ
מי אני

שמי הוא חסיד של הרבי, נרשמתי לחב"דפדיה ביום חמישי י"ב אייר תש"פ, לאחר שנים שערכתי באתר ללא חשבון משתמש

משנה חב"דפדית "על רגל אחת":

 • חב"דפדיה צריכה להיות "אור לגויים" - הערכים בה צריכים להיות משובחים, ועדיף איכות על-פני כמות.
 • המנטר הוא המשפץ, כותב הערכים הוא בנאי. אך יש לבדוק שהבנאי לא בונה בניין עקום מידי שיצריך את המשפץ לעבוד קשה כדי ליישרו

המיזמים והערכים המשמעותיים ביותר שתרמתי לאתר:

1: המיזם הכחלת ערכים (תש"פ)[1]  •  2: הערך התפצלות חסידות חב"ד (תרכ"ו) (Cscr featured.png)  •  3: המיזם חב"דפדיה:עלון

מיזם חדש: כולם נרתמים! חב"דפדים פעילים מחרסנים את הפילים  •  כולנו מביעים הערכה לשלוחי הרבי מה"מ שליט"א באוקראינה!

משהו לסיום:

יצירת קשר

- דף השיחה שלי (ציבורי)

- דואר אלקטרוני: chasidd770@gmail.com

- התרומות שלי


שלום רב לכל באי האתר היקרים מכל, חסידים מקושרים לרבינו משיחנו שליט"א, הנכם נמצאים בדף המשתמש של חסיד של הרבי.

מי שרוצה לשאול או לכתוב לי משהו - בכל עניין שהוא - שיכתוב לי בדף השיחה ואשמח לענות לו בעז"ה. גם אם למישהו יש ביקורת על משהו שאני כותב או לא, מוזמן לכתוב לי ע"כ בדף השיחה ובעז"ה אתקן זאת.

אני מייחל לייחל(..) להיות מעשרה העקשנים שיביאו את התגלותו המידית של הרבי שליט"א מה"מ. אני אוהד במיוחד את הרה"ח ר' שלמה מיידנצ'יק ע"ה היו"ר הנצחי של אגודת חסידי חב"ד בארה"ק ושגרירו של הרבי שליט"א מה"מ בארה"ק


להתראות ב770 המחובר לבית המקדש השלישי עוד היום; ז' בניסן ה'תשפ"ד! יחי המלך!

יחי אדונינו מורינו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד!

קצת עליי[עריכה]

תוצאה של שלוש שנות ניסיון: "מודעה מקיר תזעק" - מודעה מטעם אש"ל על ההתוועדות למשתמשי חב"דפדיה שנתלתה ב770 בחודש תשרי תשפ"ד

נרשמתי לחב"דפדיה בי"ב אייר תש"פ, בזמן שהקורונה ז"ל השתוללה בעולם. הישיבות נסגרו (לא חשבו עדיין על קפסולות..), סגרים הוטלו, וקלגסים חיפשו עבריינים מתפללים בבמנייני חצרות (עוד לפני שזה היה חוקי להתפלל, זוכרים?) ואני מצאתי את עצמי מובטל יותר מאיי פעם.. ואז גיליתי את חב"דפדיה, נשביתי בקסמה. עשיתי קצת פדיחות בהתחלה, טעיות בהמשך, עד שעליתי על הגל (מקווה שעל הגל הנכון).. וכל השאר? - היסטוריה..

תחום התעניינותי הוא: היסטוריה חסידית (ראה לדוגמא ערכים שיצרתי בנושא היסטוריה חסידית על: התפצלות חסידות חב"ד (תרכ"ו), חסידות חב"ד - סטרשלה, חסידות חב"ד - ניעז'ין, קבלת הנשיאות של אדמו"ר הצמח צדק, גזירת הלבוש, וכו').. וריכוזי חב"ד בארץ ובעולם (ראה לדוגמא ערכים שיצרתי על קהילות חב"ד בקינגסטון (עיירה), פיטסבורג, מיאמי, מלבורן, לונדון, בולטימור, לוס אנג'לס, שיקגו, נחלת מנחם, ועוד חזון למועד..).

בנוסף אני מאמין שצריך להשקיע בערכי החסידות בחב"דפדיה להרחיב אותם ולהוסיף כמה שיותר ערכים בנושאים חסידיים (ראה לדוגמא הערכים שיצרתי אהבה כרשפי אש, אהבה כמים, מזמור לתודה, אין ערוך, ועוד חזון למועד)..

חלום (שאולי יהפוך עוד יום אחד למציאות, מי יודע?) זהו "מאכן און שרייבן חב"דפעדיע אין אידיש", עד אז אני מסתפק בלהשתעשע ברעיון זה.. ומי יודע, אולי יום אחד חלום זה יתגשם?..

יצא לכם לבקר בערך שאהבתם או כתבתם? לי זה יצא.. הנה הסיפור: בחודש ניסן תשפ"ג במהלך נסיעה מ-770 לוושינגטון בעקבות אירוע משפחתי, עצרתי להתפלל מנחה בבית כנסת צמח צדק בבולטימור (על עיירה זו יצרתי ערך ותמיד עניין אותי להיות שם..) ועל הדרך צלמתי במיוחד עבור חב"דפדיה מספר תמונות מבית הכנסת כדי להכניס לערך תמונה יותר עדכנית ממקור הכי טוב שיש. (בעצירה זו גילתי שלא כמו שנכתב אז בערך בחב"דפדיה בית כנסת זה הוא "לא בידיוק" בית הכנסת המרכזי של הקהילה החב"דית שם, למעשה הוא כלל לא פעיל.. וכמובן עדכנתי את הערך חיוך.jpg ).

בנוסף, מאז יצירתו דף המשתמש שלי - בכל גרסאותיו השונות - היווה ומהווה השראה להמוני משתמשים צעירים ברחבי האתר.

לאחר 3 שנות ניסיון, בחודש תשרי תשפ"ד הגשמתי משאלה: בקשיים מרובים ובדרך לא דרך אורגנה התוועדות אחדות למשתמשי חב"דפדיה לדורותיהם הראשונה בהיסטוריה המתועדת שהתקיימה בחצרות קדשנו בה השתתפו כ-15 משתמשים בעבר ובהווה שנמשכה למעלה מ-5 שעות של התעלות רוחנית בניחוח חב"דפדי! ובעז"ה כולי תקווה שהתוועדות זו תהפוך למסורתית ותתקיים מדי שנה בשנה במשרדי חב"דפדיה שישכנו להם לבטח בבית המקדש השלישי סמוך ונראה לחדר היחידות של המלך המשיח. להתראות שם עוד היום!

עוד משהו שאם אתם חדשים כנראה לא ידעתם ואם אתם ותיקים לא תופתעו קריצה.jpg : אני די בטוח שאם יעשו סקר בשאלה "מי הוא המשתמש הכי פרובוקטיבי בחב"דפדיה" אני יזכה לרוב קולות! ממש ה'בן גביר' של חב"דפדיה.. ואני דווקא חובב את זה, זה מרתיע משחיתים ונותן קצת 'רגש' בעריכות באתר. לא התחברתם? - מצוין, סימן שזה עובד!

סך הכל הוספתי לחב"דפדיה למעלה מ80 ערכים, למעלה מ5,000 עריכות שבהם למעלה מ400,000 בתים. (להרחבה ראה כאן)

סיפור (עם מסר) למשתמש המשועמם[עריכה]

היה היה פעם חסיד של הרבי הצמח צדק בשם יענק'ל, יענק'ל, חוץ מהיותו חסיד היה גם סוחר גדול, ומפאת עיסוקו היה נודד בדרכים ומגיע לכל מיני ערים מרכזיות ברחבי אירופה הגדולה. בתחילה היה מגיע בלבושו החסידי לכל מקום ולכל פגישה חשובה, אך עם הזמן החל לחוש במבטים שמלבושיו החסידיים מושכים והוא חש אי נעימות הולכת וגוברת, עם הזמן הוא שינה את מלבושיו מלבוש חסידי אותנטי ללבוש מודרני שיתאים יותר לסוחר ברמה כמו שלו, ומאז יענק'ל הסוחר הלך לכל פגישותיו ולכל מסעותיו עם לבושי סוחר וזנח את לבושו החסידי.

אך עם זאת, בכל פעם בו יענק'ל היה מגיע לליובאוויטש להתראות עם הרבי הצמח-צדק הוא היה זונח את לבושי הסוחר ומחליפם בלבוש החסידי הישן והטוב, כיאה לחסיד לפני רבו. אך פעם אחת יענק'ל שינה ממנהגו ונסע לליובאוויטש כשהוא לבוש בבגדי הסוחר ולא החליפם בלבוש החסידי כדרכו בנסיעה מעין זאת, כך נכנס יענק'ל הסוחר ליחידות, יענ'ל הסביר לרבי את סיבת הופעתו בבגדי סוחר: "רבי, אני מרגיש צבוע. לפריז ולברלין אני מגיע בלבוש של סוחר ואילו לליובאוויטש אני מגיע בלבוש חסידי, לכן החלטי שאני לא רוצה להיות צבוע וגם לליובאוויטש הלך בלבושי הרגיל". ענה לו הרבי הצמח-צדק: "יענק'ל יענק'ל, חושב אתה שאיני יודע שבמסעותיך אתה לבוש בבגדי סוחר? אלא מה, עד עכשיו חשבתי שמהותך האמיתית היא פה - בליובאוויטש - ולכן לכאן אתה מגיע בלבוש חסידי, ואילו בברלין ובפריז אתה 'מתחזה' ולובש בגדי סוחר, ואילו עתה..."

מסיפור זה אנו למדים כלל חשוב מאוד: גם אם ברוב הזמן אנו עסוקים בשטויות, הרבי לא בראש מעיננו, אנו זונחים את המבצעים ובקושי ולומדים שיחות - לא כאן נמדדת מידת ההתקשרות שלנו אל הרבי, לא בזה נמדדת המהות! מהותנו העצמית והאמיתית היא בליובאוויטש! שם, ב770 נמצא ה"אני" האמיתי של כל חסיד! אם ב-770 אנו עסוקים במבצעים, לומדים שיחות, עסוקים כל-כולנו בהתקשרות לרבי סימן שזהו מהותנו וזה ה"אנחנו" באמת! אך מה, ביום יום השגרתי שלנו אנו צריכים רק לגלות את זה ולפעול לפי זה. ויחי המלך...

פאר א נייע באניצער[עריכה]

דעם עס איך געשרייב פאר אלע באניצערס וואס פארשטיין נישט אידיש רח"ל, און איך וויל געזאג פאר זיי: "אפשר געקומען צייט וואס וועטלערנען שרייבן און רעדן אין אידיש?! דאס איז א אידישער'ס שפראך, דאס איז א רבינ'ס שפראך!" און נאכן וואס איך געשרייב עס, איך וויל וועזאג צו אייך וואס איך וויס וואס געוויסן עס פון "תרגום גוגל", און איך וויס נישט וועוויסן וואס געווען איז געשיין מיט נישט געווען "תרגום גוגל"..

און נאכן עפעס, איך ווייס נישט אויב א גוטע געשרייב דא, אפשר וואס איך נישט געשרייב גוט, און אויב אזוי געווען - איך בעט פון אייך מחילה.. אין ברכה, חסיד פון רעבן.

ציוני דרך[עריכה]

" ... ושמחתי לקרוא החלטתו להתעסק בהפצת אור החסידות וכו'. ורק חבל על שדוחה זה לאחר זמן - בה בשעה ש"הנה זה עומד אחר כתלינו" ורק הפצת המעיינות מעכבת והיש לשער הצער של רגע אחד בגלות, או רגע אחד נוסף בזמן הגאולה, ותענוגו בו. "

אגרות קודש, כרך ד', אגרת א'קנ"ז (לחץ כאן) לצפייה במכתב

מדיניותי הקדושה[עריכה]

" פשוט אבדוק בחב"דפדיה, האתר שבו נעזרתי כדי להכין את דברי ההנחיה. זה כמו ויקיפדיה, אבל על חב"ד בלבד. כלומר, אם ויקיפדיה מנסה להקיף את כל הידע העולמי באשר הוא, באופן הכי רחב, כאן לא הולכים לרוחב אלא לעומק. כמה שיותר פרטני, כמה שיותר דקדקני ונוקדני, והכול על החסידות הזאת ורק עליה "

מדבריו של ידידה מאיר בעיתון בשבע, פורסם באינפו.jpg

 1. עידוד כתיבת עריכם עדיף על פני עידוד מחיקתם.
 2. מדיניות חב"דפיה אינה יכולה להיות סלחנית כלפי מחריביה ומהרסיה של חב"ד.
 3. צריך שתהיה מדיניות ברורה שכל מי שיש לו איזו שהיא השפעה על חב"דפדיה - יהיה רק אחד כזה שמאמין בנצחיות חייו של הרבי שליט"א ובהיותו מלך המשיח.
 4. כל אשר משמעם לו - ילך לחב"דפדיה והיא זו שתפיג את שיעמומו.
 5. שיפור אמינות האתר:
  א': מקור לתמונות! זה נשמע אולי דבר קטן, אבל זה חשוב מאוד בשביל האמינות של חב"דפדיה לאנשים מבחוץ! שימו לב: בתמונות שמעלים לאתר חייב להיות מצויין המקור שלהם, בעיקרון התמונות היחידות שנתן לעלות לאתרי ויקי זה תמונות שצולמו על-ידי משתמשים רשומים, וצריכים לציין את זה בזמן העלאת הקובץ. בחב"דפדיה נתן להעלות גם מחב"ד אינפו עם ציון קישור לכתבה ממנה הועתקה התמונה. בהתאם לכך בכל מקום אליו אני מגיע שיש עליו ערך בחב"דפדיה אני מצלם מספר תמונות ומעלה אותם לערך, במיוחד כשאני נמצא במקומות "נדירים" שלא יוצא לאנשים לבוא אליהם, כגון בעצירות ביניים וכדו'.
  ב': מקור בערכים עצמם קראתם משהו בעיתון חב"די? כתבה? 50 % שיש בנושא הזה איזה אזכור בחב"דפדיה, ויכול להיות שהאכזור הנ"ל מצויין ללא מקור. לא קשה מדי.. לפעמים כתבה אחת בבית משיח (או כפר חב"ד..) יכולה להוות מקור להרבה מאוד ערכים, מומלץ לנסות בבית! 2 הדברים הנ"ל, ובמיוחד האחרון משפרים פלאים את האמון בחב"דפדיה, זה נראה דבר קטן אבל התוצאה שלו מרחיקת לכת. אמינות זה דבר מספר אחד שדרוש מכל אנציקלופדיה שמכבדת את עצמה!
 6. יחי אדונינו מורינו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד!
משהו מהלב

המעלה של חב"דפדיה זה לא בכמות אלא באיכות ולכן דבר ראשון לפני כתיבת ערכים שגודלם הוא שתי שורות, או אפילו יותר עדיף לעסוק בעריכת הערכים הישנים ובהתאמתם לאתר חב"דפדיה, אם בהוספת קישורים, ואם בהוספת מידע, וכל ערך מה שהוא צריך! אנשים אוהבים יותר את האיכות בחב"דפדיה על-פני הכמות..

עוד משהו מהלב: אני כתבתי את זה בין השאר בשביל עצמי..

ערכים שיצרתי[עריכה]

חצרות חב"ד
 1. Cscr featured.png חסידות חב"ד - סטרשלה Cscr featured.png
 2. חסידות חב"ד - ניעז'ין
  אירועים בחסידות
 3. ערך מומלץ (קטן).png התפצלות חסידות חב"ד[2] ערך מומלץ (קטן).png
 4. קבלת הנשיאות של אדמו"ר הצמח צדק
 5. גזירת הלבוש
  מושגים בחסידות
 6. אהבה כרשפי אש
 7. אהבה כמים
 8. איש (תואר)
 9. גבר (תואר)
 10. אנוש (תואר)
 11. אין ערוך
 12. קרבן תודה
 13. טעם
  דבר מלכות
 14. דבר מלכות תולדות (א')
 15. דבר מלכות ה' טבת
 16. דבר מלכות בהעלותך (ב')
  קטעים בתפילה
 17. מזמור לתודה
 18. איזהו מקומן
 19. מזמור שיר
  לבושים חסידיים
 20. סירטוק
 21. קנייטש
 22. שטריימל
 23. קסקט
  מוסדות חינוך
 24. תומכי תמימים דניפרו
 25. תומכי תמימים אנטוורפן
 26. תלמוד תורה אהלי תורה קראון הייטס
 27. מוסדות אהלי תורה קראון הייטס
 28. חדר אור ליובאוויטש כפר חב"ד
 29. תלמוד תורה כפר חב"ד
  ארגונים
 30. ועדת החינוך החב"די
  מבני ציבור
 31. מרכז מנורה (דניפרו)
 32. בית ליובאוויטש לונדון
  בתי כנסת
 33. בית הכנסת ברודצקי (קייב)
 34. בית הכנסת שושנת הזהב (דניפרו)
 35. בית הכנסת בית נחום יצחק (כפר חב"ד)
 36. בית הכנסת יוסי רייטשיק שול (כפר חב"ד)
  ערים
 37. קינגסטון (עיירה)
 38. פיטסבורג
 39. מיאמי
 40. מלבורן
 41. בולטימור
 42. שיקגו
 43. לוס אנג'לס
 44. לונדון
  שכונות מגורים
 45. נחלת מנחם (כרמי הנדיב)
 46. שכונת לוי יצחק (כפר חב"ד)
  אישים
 47. מנחם מענדל גליצנשטיין (צ'רנוביץ')
 48. שלמה סלומון
 49. יצחק פנחס וישצקי
 50. שלום דובער גוטליב
 51. יוסף יצחק וולף
 52. מרדכי לבנהרץ
 53. שניאור זלמן וישצקי
 54. בן ציון קארף
 55. אברהם דוד מיידנצ'יק
 56. יקותיאל יהודה מיודובניק
 57. דובער מנדלזון
 58. ירחמיאל אלפרוביץ'
 59. עוזר אלפרוביץ'
 60. מנחם מענדל אלפרוביץ'
 61. יונה לבנהרץ
 62. יחיאל יוסף ריבקין (כפר חב"ד)
 63. שמואל גרומך
 64. אליהו שדמי
 65. שמואל מרדכי נוטיק
 66. אליהו חביב
 67. שניאור זלמן מיידנצ'יק
 68. יצחק מאיר גרינברג
 69. אברהם וולף
 70. אלחנן יעקובוביץ'
 71. יהונתן בנטובאיש
 72. ירון בר זוהר
 73. מנחם מענדל לזר
 74. נחום בער פרסמן[3]
 75. יצחק חזן
 76. יששכר שלמה ביסטריצקי
 77. שניאור זלמן הבלין
 78. שמואל הבלין
 79. מנחם מענדל מיידנצ'יק
 80. לוי יצחק דוכמן
 81. אילן חיון
  ספרים עלונים וגלינות
 82. ספר המצוות לרמב"ם
 83. נשמתא דאורייתא (עלון)
 84. ממתק לשבת (עלון)
 85. הידיעון
 86. ליובאוויטש (גיליון)
  דורות האחרונים
 87. בעלי התוספות
 88. פרץ מקורביל
 89. גאונים
  מיזמים
 90. הכחלת ערכים (תש"פ)[1][4]
 91. חופשה חב"דפדית
 92. חב"דפדיה:עלון

תבניות[עריכה]

תמונות שצלמתי עבור חב"דפדיה מרחבי העולם[עריכה]

כאמור לעיל (בפסקה "מדיניותי הקדושה") אחד מהדברים שהחלטתי להתמקד בהם זה שיפור האמון במקורות של חב"דפדיה. אחד מהדברים שעד לאחרונה לא התמקדו בו כדבעי זהו מקורות לערכים, ומקורות לערכים לא הכוונה רק למקורות לכתוב בהם אלא גם לתמונות שמעלים. המקור המאמן ביותר לתמונות באתרי ויקי אלו תמונות שצולמו על-ידי משתמשים רשומים - שאם לא כן יש בעיה של זכויות יוצרים. ולכן החלטתי שכל מקום שאליו אני יגיע שיש עליו ולו אזכור קלוש בחב"דפדיה אשתדל לצלם תמונה אחת מהמקום הנ"ל ואעלה אותה לערך, אין יותר קל מזה!

בעיקר אני משתדל לצלם ממקומות רחוקים שלא מזדמן לכולנו להגיע אליהם. לבינתיים עדכנתי את הערכים הבאים: בית הכנסת צמח צדק (בולטימור), בולטימור, מונסי, ויוון. שצולמו בערים: בולטימור במרילנד, מונסי בניו ג'רזי, ואתונה ביוון. בעז"ה עוד נתפרס על כל העולם בבחינת "וצלמת ימה וקדמה צפונה ונגבה".

תבנית גלריה מוסתרת.png
תמונות שצלמתי עבור חב"דפדיה מרחבי הגלובוס

שווה קריאה[עריכה]

הערות שוליים

 1. 1.0 1.1 פרסום המיזם בחב"ד אינפו
 2. זהו הערך השני בגודלו מבין למעלה מ-8,000 ערכי חב"דפדיה
 3. לאחר פטירתו המצערת הערך צוטט ללא קרדיט בבחדרי חרדים ו[www.kore.co.il/viewArticle/100299 אתר בכל רגע]
 4. היוצר העתיק את רוב רובו של המיזם מהמיזם שיצרתי:משתמש:חסיד של הרבי/מיזם מושגים יסודיים שאין עליהם ערך באישורי

מעבר לתחילת הדף

יש לי עוד חשבונות משתמש: חב"ד על הזמן, ומשתמש חצק'ל, כמו כן מגיע 👍שכויח מיוחד לבני תלמידי חביבי, הרה"ח הרה"ג ר' חצק'ל שליט"א שליווה אותי לאורך כל התקופה הקשה הזו בה נכסתי מענייני המשתמשים באתר, 👍שכויח!