תומכי תמימים אנטוורפן

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
תומכי תמימים ליובאוויטש אנוורטפן, בלגיה

הצוות והתלמידים על רקע הבית חב"ד בו שוכנת הישיבה
אפיון ישיבה קטנה
תאריך יסוד אלול תשע"ד לפני זה שימשה הישיבה כמכון סמיכה.
מיקום אנטוורפן, בלגיה.
מייסד בית חב"ד המרכזי באנטוורפן בראשות הרב שבתי סלבטיצקי
ראש הישיבה הרב מנחם מענדל טברדוביץ'
משגיח ראשי הרב יהושע רבינוביץ
משפיע ראשי הרב שבתי סלבטיצקי
מנהל גשמי גדליה
מספר תלמידים קרוב ל-100 (נכון לשנת תשפ"ד)
קובץ הערות 3 בשם 'פניני תורה'.

ישיבת תומכי תמימים אנטוורפן היא ישיבה קטנה בעיר אנטוורפן שבבלגיה המיועדת בעיקר עבור ילדי השלוחים באירופה המונה נכון לשנת הלימודים תשפ"ד קרוב ל-100 תמימים.

היסטוריה[עריכה | עריכת קוד מקור]

במהלך השנים לא הייתה ישבה קטנה חב"דית במערב אירופה שמתאימה לילדי השלוחים באזור, והשלוחים נאלצו או להשאיר את ילדיהם בבית במסגרת "ישיבה וירטואלית" (בדומה לבית הספר הווירטואלי של ילדי השלוחים בעולם) או לשלוח אותם למקומות רחוקים דבר שהזיק להם הן בגשמיות והן ברוחניות.

לקראת פתיחת שנת הלימודים של תשע"ה הודיעו מוסדות חב"ד באנטוורפן בראשות השליח ר' שבתי סלבטיצקי על פתיחת ישיבה חדשה עבור ילדי השלוחים באירופה שתספק את צרכיהם הגשמיים והרוחניים, הישיבה הוקמה במתחם בו התקיימו קודם-לכן לימודי סמיכה של הקהילה החב"דית בעיר.

בשנת תשע"ז הודיעה הנהלת הישיבה כי לקראת שנת הלימודים תשע"ח יוסיפו שיעור ד' לישיבה, וכן כיתה לגילאי בר מצווה, אך שיעור ד' תלוי בכמות הבחורים הנרשמים ויש שנים שאין שיעור ד' בישיבה.

שפות הלימוד בישיבה הם אידיש ועברית, אידיש כדי שידעו ללמוד טוב את השיחות של הרבי ועברית כדי לשפר את הבנה בלשון הקודש, והישיבה עוזרת בשיפור הידע בשפות אלה.

לעיתים עורכת הישיבה נסיעה קבוצתית לקברות צדיקים ומקומות היסטוריים באירופה, וכן נסיעה קבוצתית ל770. בדרך כלל לקראת י' שבט.

מדי שנה עורכים בישיבה באנקט כינוס השלוחים מפואר וחגיגי, המנוהל ע"י התלמידים השלוחים בישיבה. בו מחדירים לבחורים את תפקידם הייחודי כבני השלוחים בהווה, וכשלוחים בעתיד.

נכון לשנת הלימודים תשפ"ד מונה הישיבה קרוב ל-100 בחורים.

צוות הישיבה[עריכה | עריכת קוד מקור]

קישורים חיצוניים[עריכה | עריכת קוד מקור]