חב"ד אינפו

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הסמליל הנוכחי של אתר חב"ד אינפו
סמל קודם של האתר
סמל האתר עם הקמתו

חב"ד אינפו (chabad.info) הינו אתר חדשות חב"די, המביא את החדשות מהנעשה והנשמע בקרב חסידי חב"ד בארץ ובעולם. את הידיעות באתר שולחים שלוחים ואנ"ש, לצד עבודת איסוף של ידיעות על חב"ד המתפרסמות בכלי תקשורת שונים.

האתר הוקם בשנת תשס"ג על ידי ר' שרגא קרומבי. העורך הראשון היה ר' דניאל גורדון.

לאתר וועדה רוחנית, החברים בוועדה הם הרב שלום יעקב חזן, הרב שמואל קסלמן והרב שלום שפירא.

תכני האתר[עריכה]

האתר מביא חדשות מהנעשה בעולם החב"די, על ידי כתביו ברחבי העולם.

בנוסף לחדשות, ישנם באתר עוד עשרות כלים שימושיים, כגון מדור "חב"ד בעולם" בו אלפי כתובות ומספרי טלפון של חסידי חב"ד והשלוחים ברחבי העולם, מדור אודיו - בו מאות ניגוני חב"ד, מדור וידאו עם מאות קטעי וידאו מהרבי ומחסידות חב"ד.

בנוסף לכך, מופיעים השיעורים היומיים ברמב"ם ובחת"ת ועוד.

באתר מתפרסמות מידי שבוע כתבות מתוך גליון בית משיח וכן גיליונות שבועיים רבים.

מדי שבוע עולה לאתר גלריית תמונות מבית חיינו, בה מתועדים רגעים קטנים ומיוחדים ממה שקורה בבית משיח, התמימים השוקדים על תלמודם, ההתוועדויות, התפילות ואורח החיים השגרתי ב-770 באותו שבוע.

בי"ג טבת תש"ע הודיעה הנהלת האתר, על סגירת מערכת התגובות בחב"ד אינפו, עקב מכתב מבית דין רבני חב"ד בארץ הקודש ובקראון הייטס המורה על סגירת מערכת התגובות בכל האתרים החב"דיים.

חב"דפדיה[עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – חב"דפדיה

חב"דפדיה הינה האנציקלופדיה החב"דית ברשת האינטרנט הפועלת בחסותם של חב"ד אינפו ואתר חב"ד בישראל.

האנציקלופדיה פועלת באמצעות תוכנת מדיה-ויקי לאנציקלופדיות אינטרנטיות[1], ומביאה לפני הקורא את כל הידע הקיים על חסידות חב"ד, מנהיגיה ותורתה, תוך דגש על ענייני גאולה ומשיח. כמו כן, הינה עוסקת גם בנושאים אחרים הקשורים בחסידות חב"ד, וביהדות בכלל.

חב"ד שופ[עריכה]

האתר מפעיל חנות וירטואלית בה נמכרים אלפי מוצרי יהדות וחסידות ומהם: ספרי חב"ד, תשמישי קדושה, מוצרי גאולה ומשיח ועוד. החנות משמשת את אנ"ש והשלוחים בכל העולם כמו גם מקורבים רבים הקונים דרכה מוצרי יהדות.

הפורום[עריכה]

מחודש תשרי בשנת תשס"ז מפעיל האתר פורום שמחולק לשלושה תת פורומים: פורום "על דעת הקהל" (הוותיק), פורום "הערות התמימים ואנ"ש" שנפתח בשנת תשס"ט ומשמש מעין מקום שבו יכולים לכתוב הערות ופילופולים בנגלה ובחסידות ופורום "איש את רעהו יעזורו" שהוקם גם הוא בשנת תשס"ט.

ערוץ הוידאו[עריכה]

ב'ערוץ הוידאו החב"די באינטרנט' למעלה מאלף קטעי וידאו, הגולשים מוזמנים להינות מצפיה בסרטונים המחולקים בקטגוריות שונות, ובראשם וידאו מהרבי מלך המשיח, וכן שלל נושאים מגוונים ומעניינים. המדור מתאים למבוגרים וילדים, חב"דניקים ומקורבים, כשכולם יכולים למצוא בו חומר מעניין ומגוון, חסידי וחינוכי.

הנהלת האתר[עריכה]

  • הרב שרגא קרומבי - משלוחי הרבי בניו ג'רזי, ועורך ראשי באתר מאז הקמתו.

צוות העורכים[עריכה]

  • ר' מענדי קורנט.
  • ר' שניאור אלפנביין.
  • הת' יוסי גרוסמן.

צוות האתר בעבר[עריכה]

ראו גם[עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכה]

הערות שוליים

  1. שדרכה פועלים עוד אתרי ויקי