חב"ד אינפו

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הסמליל הנוכחי של אתר חב"ד אינפו
סמל קודם של האתר
סמל האתר עם הקמתו

חב"ד אינפו (chabad.info) הינו אתר חדשות חב"די, המביא את החדשות מהנעשה והנשמע בקרב חסידי חב"ד בארץ ובעולם. הוקם בשנת תשס"ג על ידי ר' שרגא קרומבי.

תכני האתר[עריכה]

האתר משמש כמרכז חדשות חב"די, המביא את החדשות וכתבות מעניינות על הנעשה בחסידות חב"ד על ידי כתביו ברחבי העולם, כשעם השנים האתר מיצב את עצמו ככלי התקשורת החזק ביותר בחב"ד[1] .

את הידיעות באתר שולחים שלוחים ואנ"ש, מנהלי ארגונים ומוסדות חב"ד בארץ ובעולם, לצד עבודה עיתונאית של צוות כתבים מוכשר העמל להכין כתבות וכן על איסוף ידיעות על חב"ד המתפרסמות בכלי תקשורת שונים.

בנוסף לחדשות, ישנם באתר עוד עשרות כלים שימושיים, כגון מדור "חב"ד בעולם" בו אלפי כתובות ומספרי טלפון של חסידי חב"ד והשלוחים ברחבי העולם, מדור אודיו - בו מאות ניגוני חב"ד, מדור וידאו עם מאות קטעי וידאו מהרבי ומחסידות חב"ד.

בנוסף לכך, מופיעים השיעורים היומיים ברמב"ם ובחת"ת ועוד.

באתר מתפרסמות מידי שבוע כתבות, סקירות ומדורים שונים במסגרת מגזין 'שישי אינפו', לצד כתבות וחשיפות מתוך עיתון בית משיח.

מאז הקמתו האתר חרט על דגלו לחזק את מעמד מרכז חב"ד העולמי - 770 בתקשורת החב"דית בפרט ובתקשורת הכללית בכלל. במשך שנים היה האתר היחיד שמתעד ומפרסם בקביעות אירועים סביב מעגל השנה וייחודיים יותר מהנעשה והנשמע ב-770, כשבעקבות כך האתרים האחרים החלו לחקות ולפרסם גם הם אירועים שונים. כמו כן מדי שבוע עולה לאתר גלריית תמונות מבית חיינו, בה מתועדים רגעים קטנים ומיוחדים ממה שקורה בבית משיח, התמימים השוקדים על תלמודם, ההתוועדויות, התפילות ואורח החיים השגרתי ב-770 באותו שבוע.

בי"ג טבת תש"ע הודיעה הנהלת האתר, על סגירת מערכת התגובות בחב"ד אינפו, עקב מכתב מבית דין רבני חב"ד בארץ הקודש ובקראון הייטס המורה על סגירת מערכת התגובות בכל האתרים החב"דיים, למרות פרסום המכתב רק אתר חב"ד אינפו הקפיד על כך למשך זמן, כיום גם בחב"ד אינפו קיימת מערכת תגובות.

לאתר וועדה רוחנית, החברים בוועדה הם הרב שלום יעקב חזן, הרב שמואל קסלמן והרב שלום שפירא.

מדורים[עריכה]

  • זכרון להולכים - מדור יומי לזכרון של זקני חסידי חב"ד לדורותיהם, ימי חב"ד ורבותינו נשיאינו
  • שישי אינפו - מגזין שישי המפרסם שלל מדורים מידי שבוע באתר, כתבות וסקירות מרתקות, ראיונות וחשיפות בלעדיות באתר
  • פודקאסט אינפו - פודקאסט שבועי המסקר את חדשות חב"ד מזוית אקטואלית, מדי שבוע עולה לאתר סרטון וידאו בהגשת עורך האתר ר' שניאור אלפנביין
  • לוח האירועים - מדור המעדכן בשמחות אנ"ש, חתונות, כנסים ואירועים עבור ציבור כלל אנ"ש בארץ הקודש
  • נשי ובנות חב"ד - עדכונים מהנעשה והנשמע בקרב הציבור הנשי בקהילות חב"ד ברחבי ארץ הקודש, וכן תיעודים מפעילויות ארגוני נשי ובנות חב"ד

חב"דפדיה[עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – חב"דפדיה

חב"דפדיה הינה האנציקלופדיה החב"דית ברשת האינטרנט הפועלת בחסותם של חב"ד אינפו ואתר חב"ד בישראל.

האנציקלופדיה פועלת באמצעות תוכנת מדיה-ויקי לאנציקלופדיות אינטרנטיות[2], ומביאה לפני הקורא את כל הידע הקיים על חסידות חב"ד, מנהיגיה ותורתה, תוך דגש על ענייני גאולה ומשיח. כמו כן, הינה עוסקת גם בנושאים אחרים הקשורים בחסידות חב"ד, וביהדות בכלל.

חב"ד שופ[עריכה]

האתר מפעיל חנות וירטואלית בה נמכרים אלפי מוצרי יהדות וחסידות ומהם: ספרי חב"ד, תשמישי קדושה, מוצרי גאולה ומשיח ועוד. החנות משמשת את אנ"ש והשלוחים בכל העולם כמו גם מקורבים רבים הקונים דרכה מוצרי יהדות.

נשי ובנות חב"ד[עריכה]

האתר מפעיל אתר ייעודי עבור נשי ובנות חב"ד ייחודי מסוגו, בו מתפרסמות כתבות וגלריות מאירועים וארגונים של נשי חב"ד בארץ ובעולם. האתר מיועד עבור נשים בלבד ועומד בפיקוח הוועדה הרוחנית של האתר.

פורום חב"ד-אינפו[עריכה]

מחודש תשרי בשנת תשס"ז הפעיל האתר פורום שחולק לשלושה תת פורומים: פורום "על דעת הקהל" (הוותיק), פורום "הערות התמימים ואנ"ש" שנפתח בשנת תשס"ט ששימש מעין מקום שבו יכולים לכתוב הערות ופילופולים בנגלה ובחסידות ופורום "איש את רעהו יעזורו" שהוקם גם הוא בשנת תשס"ט.

הפורום נסגר בשנת תשפ"ב.

ערוץ הוידאו[עריכה]

ב'ערוץ הוידאו' מוצגים למעלה מאלף קטעי וידאו, הגולשים מוזמנים להינות מצפיה בסרטונים המחולקים בקטגוריות שונות, ובראשם וידאו מהרבי מלך המשיח, וכן שלל נושאים מגוונים ומעניינים. המדור מתאים למבוגרים וילדים, חב"דניקים ומקורבים, כשכולם יכולים למצוא בו חומר מעניין ומגוון, חסידי וחינוכי.

פודקאסט אינפו[עריכה]

האתר פתח בחודש אדר א' תשפ"ד פודקאסט שבועי המסקר את חדשות חב"ד מזוית אקטואלית, מדי שבוע עולה לאתר סרטון וידאו בהגשת עורך האתר ר' שניאור אלפנביין ואיש התקשורת החב"די ר' ארי טננבוים.

הנהלת האתר[עריכה]

צוות העורכים[עריכה]

צוות האתר בעבר[עריכה]

ראו גם[עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכה]

הערות שוליים