שרגא קרומבי

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
עם מקורבים באירוע בבית חב"ד

הרב שרגא קרומבי (יליד תשמ"ב), משמש כשליח הרבי בניו ג'רזי, מנהל ועורך ראשי של אתר חב"ד אינפו בעברית ובאנגלית, מקים האנציקלופדיה החב"דית חב"דפדיה, חבר ועד כינוס השלוחים העולמי שע"י המרכז לעניני חינוך והעורך האחראי של המהדורה האנגלית של מגזין בית משיח.

תולדות חיים[עריכה | עריכת קוד מקור]

לצד הרבי בחלוקת דולרים

נולד בברוקלין בל' תשרי תשמ"ב לאביו ר' זאב קרומבי. זכה שהברית שלו התקיימה בזאל הקטן בבית חיינו. גדל והתחנך במוסדות חב"ד בצפת, לאחר מכן למד בישיבת תומכי תמימים לוד, המשיך לישיבת חסידי חב"ד ליובאוויטש צפת (גדולה), ובשנת תשס"א נסע לתומכי תמימים המרכזית-770, במסגרת שנת הקבוצה.

בשנות לימודיו בבית חיינו עסק רבות בהוצאה לאור וניהל את ההוצאה לאור של סדרת לקוטי שיחות בעניני גאולה ומשיח, ספר המאמרים מלוקט - גאולה ומשיח וחידושים וביאורים בעניני גאולה ומשיח, וכן הוציא לאור את שלושת הכרכים של הסדרה מאוצר המלך, ואת "ספר זכרון - תפארת יהודה קלמן". כמו כן היה מנהל המערכת של קובץ "הערות התמימים ואנ"ש - 770" וחבר במערכת ההוצאה לאור של קובצי הפלפולים של תות"ל המרכזית, ונטל חלק בהקמה מחדש של איגוד תלמידי הישיבות העולמי.

בשנת תשס"ג הקים את אתר האינטרנט החב"די חב"ד אינפו, המיועד עבור פרסום חדשות חב"ד מארץ הקודש ומרחבי העולם, ומאז משמש כמנהל האתר בעברית ובאנגלית וכעורך הראשי של האתר בעברית.

לאחר נישואיו עם רעייתו לבית משפחת גאנזבורג מכפר חב"ד, התגורר שנה ראשונה בכפר חב"ד. לאחר מכן יצא לשליחות באוניברסיטת רוטגרס בעיר ניו ברונזוויק שבניו ג'רזי תחת השליח הרב יוסף קרליבך.

בעל תואר ראשון בפסיכולוגיה מהאוניברסיטה הפתוחה, אותו סיים בהצטיינות.

חיבוריו זכו מספר פעמים בתחרות החיבורים השנתית של "המרכז לחיים של משמעות" של הרב סימון ג'יקובסון: בשנת תשע"ז זכה במקום השני על החיבור תורת החסידות כגישה פסיכולוגית אקלקטית[1], בשנת תשע"ח זכה במקום השביעי על החיבור "אינטליגנציה רגשית חסידית"[2], בשנת תשע"ט זכה במקום השישי על החיבור "פנימי - הפיתרון החסידי למגיפת האסקפיזם"[3], ובשנת תש"פ זכה במקום השלישי על החיבור "הפיתרון המבריק של אדמו"ר הזקן לדילמה של המכור"[4].

מפעם לפעם מפרסם טורים וחשיפות על נושאים העומדים על הפרק בעולם החב"די באתר חב"ד אינפו ובמגזין בית משיח בעברית.

פעילותו בתקשורת החב"דית[עריכה | עריכת קוד מקור]

בעבודה במשרד

במהלך השנים הקים שורת אתרי אינטרנט אותם הוא מנהל כיום:

  • חב"ד אינפו[5] - אתר חדשות חב"די, המביא את החדשות מהנעשה והנשמע בקרב חסידי חב"ד בארץ ובעולם. את הידיעות באתר שולחים שלוחים ואנ"ש, לצד עבודת איסוף של ידיעות על חב"ד המתפרסמות בכלי תקשורת שונים.
  • חב"ד אינפו באנגלית[6] - אתר חדשות חב"די בשפה האנגלית, המביא את החדשות מהנעשה והנשמע בקרב חסידי חב"ד בעולם כולו, עם דגש על המרתחש בשכונת קראון הייטס.
  • אתר נשי חב"ד[7] - אתר ייעודי לנשי ובנות חב"ד, בו מתפרסמות חדשות ותכנים המתאימים לנשים ובנות.
  • חב"דפדיה[8] - אנציקלופדיה חב"דית, חופשית לקריאה, כתיבה ועריכה. מטרתה היא הפצת תורת חסידות חב"ד, תוך דגש על ענייני גאולה ומשיח בשפה פשוטה וברורה.
  • חב"ד שופ[9] - חנות וירטואלית בה נמכרים אלפי מוצרי יהדות וחסידות ומהם: ספרי חב"ד, תשמישי קדושה, מוצרי גאולה ומשיח ועוד. החנות משמשת את אנ"ש והשלוחים בכל העולם כמו גם מקורבים רבים הקונים דרכה מוצרי יהדות.

בשנת תשע"ט נכנס לניהול מערכת מגזין בית משיח - המהדורה בשפה האנגלית. כחלק מריענון העיתון הוא החל לצאת לאור בפורמט צבעוני ובגודל חדש, נוספו לו כותבים ועורכים, והדבר הביא לגידול של מאות אחוזים בכמות המנויים לעיתון. כיום זהו א' מהעיתונים החב"דים היחידים בשפה האנגלית הרואה אור מידי שבוע.

משפחתו[עריכה | עריכת קוד מקור]

קישורים חיצוניים[עריכה | עריכת קוד מקור]

הערות שוליים