מנחם מענדל קרומבי

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הרב קרומבי

הרב מנחם מענדל קרומבי (יליד תש"מ), משמש כשליח הרבי מלך המשיח בשכונת בורכוב בגבעתיים, מקים ומנהל בית חב"ד במדינת סרי לנקה, סופר ומרצה.

תולדות חיים[עריכה | עריכת קוד מקור]

נולד בחיפה בי"ט אלול תש"מ לאביו ר' זאב קרומבי. גדל והתחנך במוסדות חב"ד בצפת, לאחר מכן למד בישיבה קטנה וישיבה גדולה חסידי חב"ד ליובאוויטש בצפת, ובשנת תש"ס נסע לתומכי תמימים המרכזית - 770, במסגרת שנת הקבוצה.

בשנות לימודיו בבית חיינו עסק רבות בפעילות עם ישראלים במנהטן, והיה הראשון שהתחיל בעריכת סעודות שבת עבור הישראלים בווילג'. כמו כן עסק רבות בהוצאה לאור במסגרת קובץ "הערות התמימים ואנ"ש - 770" והיה חבר במערכת ההוצאה לאור של קובצי הפלפולים של תות"ל המרכזית.

בשנים תשס"א ותשס"ב, יצא לשליחות בבתי חב"ד ברישיקש ודרמסאלה בהודו.

לאחר חתונתו, התגורר במשך שנה ברמת אביב, והיה ממקימי ארגון "הנפש השנית", שלאחר מכן שינה את שמו והפך ל"ממעל ממש".

בתום השנה הראשונה יצא לשליחות בשנת תשס"ג לקולמבו בירת סרי לנקה, שם הקים את בית חב"ד הראשון במדינה. בשנים שלאחר מכן בנה מקווה טהרה, הכניס ספר תורה לבית חב"ד, ואף הביא שליח נוסף לפעול בחופים עם הישראלים המטיילים. תמונתו המפורסמת בה הוא נראה מניח תפילין ליהודי שהפך לנזיר בודהיסטי, הפכה למפורסמת בעולם כולו. כיום מחליף אותו בשליחות הרב שניאור מיידנצ'יק.

במשך כשנתיים שימש כשליח בבית חב"ד ברמת גן, והיה מקורב מאוד לרב מרדכי גל בשנותיו האחרונות.

בשנת תשע"ה, פתח בית חב"ד בשכונת בורכוב בגבעתיים, אותו הוא מנהל ביחד עם רעייתו, לצד מסירת שיעורי חסידות (בעיקר בתניא) בכל אזור המרכז.

לקראת י"ט כסלו תש"פ, הוציא לאור את רב המכר החב"די 'מספרים תניא' שאזל במהירות והודפס במספר מהדורות.

הספר נועד לתת גישה לתכניו העמוקים של ספר התניא על ידי סיפורים הממחישים את תוכן הפרקים. הוא מסודר לפי סדר התניא ומקיף את כל הג"ן פרקים של החלק הראשון - ליקוטי אמרים.

כמו כן, לקראת כל שבת או חג מפרסם מערך שיעור מוכן המתאים למקורבים, הזוכה לפופולריות גדולה.

משפחתו[עריכה | עריכת קוד מקור]

קישורים חיצוניים[עריכה | עריכת קוד מקור]