עזרה:ברוכים הבאים

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
משתמש חדש
שונות

ברוכים הבאים לחב"דפדיה!

חב"דפדיה הינה אנציקלופדיה חב"דית שיתופית, חופשית, שאותה יכולים כולם לערוך.

מטרת האנציקלופדיה הינה הפצת המעיינות בקנה מידה עולמי, כאשר ביכולתה של פעולה זו להביא בפועל את הגאולה לעולם על ידי כ"ק אדמו"ר שליט"א.

מכיון שהמטרה היא ליצור אנציקלופדיה חב"דית שתקיף את כל הערכים שבחסידות חב"ד, הכתיבה בחב"דפדיה הינה חופשית - אף ללא צורך בהרשמה מוקדמת - וביכולתו של כל אחד להוסיף ולשנות ערכים קיימים.

פעולת הכתיבה והעריכה בחב"דפדיה הינם פשוטים. להלן כמה כללים בסיסיים:

כיצד להתחיל?

1. ברצונך לכתוב ערך חדש שעדיין לא נכתב בחב"דפדיה?

פשוט, חפש את הערך בשורת החיפוש (בצד השמאלי העליון של המסך), באם ערך בשם זה עדיין אינו קיים - לחץ על המילים ליצור את הדף. כעת, בחלון שנפתח, ביכולתך לכתוב את הערך.

לתשומת לבך: יתכן שהערך קיים תחת שם שונה ממה שחיפשת (למשל: הערך "אדמו"ר שליט"א" יכול להופיע תחת השם "הרבי מליובאוויטש"). כדאי לבדוק, לפני שאתה כותב את הערך, את האפשרויות הסבירות.

2. הבחנת באינפורמציה לא מדוייקת או שברצונך להוסיף אינפורמציה חסרה?

פשוט, לחץ על הכרטיסיה עריכה (בחלקו העליון של המסך). תקן ו\או הוסף את הדרוש. לחץ על הראה תצוגה מקדימה, עבור על התיקונים ובדוק שאין טעויות ואז לחץ על שמור דף. ברגע זה התיקונים עודכנו.

לתשומת לבך: ישנם ערכים מוגנים אותם יכולים רק מפעילי מערכת לערוך. אם ברצונך להוסיף או לשנות מידע באחד מהערכים הללו, יש להציע את השינוי בדף השיחה של הערך, או לפנות למפעיל מערכת.

כמה כללים בסיסיים לעריכה

א. שם הערך צריך להופיע בתחילת הערך - רצוי במשפט הראשון, ומודגש.

ב. חשוב לזכור את כללי הפיסוק: פסיק באמצע משפט, נקודה בסוף משפט ופיסקה חדשה (Enter) לפי הצורך. כמו-כן, בערכים המרכיבים נושאים שונים, יש להוסיף כותרות לפי מספר הנושאים.

ג. סמן כקישור כל מילה או מילים הנראים בעיניך כערך קיים או עתידי.

ד. למען הסדר הטוב, קטלג כל ערך לקטגוריה המתאימה לו, או לכמה קטגוריות. אם אין לערך שכתבתם קטגוריה מתאימה, ניתן להוסיף קטגוריה.

זכויות יוצרים

אתם מבטיחים לנו כי כתבתם את הטקסט הזה בעצמכם, או העתקתם אותו ממקור שאינו מוגן על־ידי זכויות יוצרים. אל תעשו שימוש בחומר המוגן בזכויות יוצרים ללא רשות! להרחבה ראו חב"דפדיה - זכויות יוצרים.

בכל שאלה ניתן לפנות כאן, או בכתובת הדואר-אלקטרוני: ‫shia.wik@gmail.com