עזרה:איך ליצור דף חדש

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

עקרונות מנחים[עריכה]

  • לפני שתצרו דף חדש, חפשו ערכים קיימים בנושא עליו אתם רוצים לכתוב כדי לוודא שעדיין לא קיים ערך בנושא זה.
  • חשבו אם הערך אותו בחרתם ליצור הוא ערך בעל חשיבות אנציקלופדית והאם הוא עשוי לעניין קוראים אחרים מבחינת מרכזיותו.
  • לפני יצירת ערך על אישיות נא בדקו האם היא עונה על האמור בדף עקרונות וקווים מנחים ליצירת ערכי אישים
  • ערכי יהדות שאין להם קשר ישיר לחב"ד. לא מומלץ להשקיע זמן ומשאבים אחרים, בכתיבת ערכים שאינם קשורים בחסידות חב"ד בצורה משמעותית. זאת מכיון שישנם אתרים אחרים המתמחים בכך ועושים זאת היטב. יחד עם זאת ניתן לכתוב בחב"דפדיה ערכים בנושאים שונים ביהדות, כל עוד הם כתובים וערוכים בצורה המתאימה לכללי חב"דפדיה.
  • זכרו תמיד לקשר את הערך אותו אתם כותבים לאחת הקטגוריות.
  • אין לעשות שימוש בחומר המוגן בזכויות יוצרים ללא רשות!.

יצירת דף חדש מקישור קיים[עריכה]

במהלך קריאתכם בחב"דפדיה, תיתקלו ודאי בקישורים לדפים שטרם נכתבו. קישורים לדפים שטרם נכתבו מופיעים בצבע אדום. לחצו על הקישור ותגיעו לדף שבו כתוב: הגעתם לדף שעדיין איננו קיים. כדי ליצור דף חדש, כתבו את התוכן שלכם בתיבת הטקסט למטה.

פשוט התחילו לכתוב את המאמר בתיבת הטקסט. כשתסיימו, לחצו על כפתור "שמור דף" שבתחתית העמוד (השתמשו בכפתור התצוגה המקדימה אם אתם רוצים לראות כיצד ייראה הדף שכתבתם לפני שתשמרו אותו).

יצירת ערך חדש שעדיין אין לו קישורים[עריכה]

הדרך הפשוטה ביותר על מנת ליצור ערך חדש שאין לו קישורים היא לכתוב את שם הערך ב'תיבת החיפוש' ולהקיש על "עבור". הערך לא יימצא ותתקבל ההודעה "יצירת הדף קישור אדום עם שם הדף באתר הוויקי הזה." באפשרותכם ליצור את הדף על ידי לחיצה על הקישור ויפתח חלון העריכה של הערך החדש.

עוד דרך היא להשתמש בדף משתמש, או בארגז החול או בבקשת ערך, אך מומלץ להוסיף קישור לערך בתוך ערך רלוונטי, שבו הקישור נדרש ממילא.

בכל שאלה ניתן לפנות כאן, או בכתובת הדואר-אלקטרוני: ‫chabadpedia.a@gmail.com‬