עזרה:איך לשנות שם של דף

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
משתמש חדש
שונות
חץ ההעברה מסומן באמצעות עיגול אדום

כדי לשנות שם של דף או להעבירו ממרחב שם אחד לאחר יש לעמוד עם העכבר מעל המשולש השחור ההפוך ( MediaWiki Vector skin action arrow.png ) הנמצא בפינה השמאלית העליונה מימין לתיבת החיפוש (מכונה בשם "לשונית ההעברה"), ומהתפריט שייפתח לבחור "העברה" (עבור משתמשים שונים התפריט עשוי להכיל גם אפשרויות אחרות). לחיצה זו תעביר אתכם לטופס ההעברה, שם תתבקשו לבחור את המרחב אליו תעבירו את הדף ואת שמו החדש. אם ברצונכם להעביר למרחב הערכים, יש לבחור בתיבה הימנית את האפשרות "(מרחב הערכים)" (מרחב חב"דפדיה אינו מרחב הערכים, להרחבה ראו בפסקה הבאה 'מרחב ערכים').

אם אינכם רואים את התפריט הנסתר או סעיף "העברה", כנראה שעדיין אין לכם הרשאת "העברה". ניתן לבקש הרשאה בדף חב"דפדיה:בקשות ממפעיל מערכת#הרשאות. אם אינכם רשומים (מה שנקרא בחב"דפדיה "אנונימי"), אין ביכולתכם לבצע את הפעולה, ותצטרכו לבקש ממשתמש אחר לבצע את הפעולה עבורכם. ניתן לבקש פעולה זו, וכן פעולות אחרות שאינכם מורשים לבצע בחב"דפדיה:לוח מודעות.

מרחב שם[עריכה]

המיון הבסיסי של דפים שונים בחב"דפדיה מתבצע באמצעות "מרחבי שם" – מעין קידומת המופיעה בשמות הדפים ובכך מבחינה בין השימושים השונים שלהם (ערכים, דפי שיחה, דפים אישיים של המשתמש/ת וכו'). הערכים עצמם נמצאים ב"מרחב הערכים" ואין בתחילת שמם קידומת.

הערות והנחיות כלליות[עריכה]

הפעולה תשנה את שם הדף ואת שמו של דף השיחה. כמו כן, היא תיצור הפניה מהשם הישן לשם החדש. אם השם הקודם היה שגוי ונוצר בטעות, יש לבקש מהמפעילים למחוק את הדף הישן.

לפני שינוי שמו של דף ותיק (דף שלא יצרתם זה עתה בטעות) מקובל לדון בדף השיחה על השם החדש. כדי לפתוח דיון, אנא הניחו תבנית {{שינוי שם}} בדף השיחה והציעו את השם החדש המתאים לדעתכם. הנחיות כלליות למתן שם מופיעות בדף חב"דפדיה:מתן שם לערך.

לפני אישור ביצוע ההעברה יש לציין במקום המתאים בטופס את סיבת השינוי או ההעברה.

העברות ושינוי שם שכיחים[עריכה]

  • בעת שינוי שם של ערך קיים המרחב הנבחר בתיבה הימנית נשאר ללא שינוי – "(מרחב הערכים)", ואילו בתיבה השמאלית יש להקליד את השם החדש.
  • להעברה של ערך מטיוטה פרטית במרחב המשתמש למרחב הערכים, יש לבחור בתיבה הימנית באפשרות "(מרחב הערכים)" ובתיבה השמאלית בשם המיועד לערך. שימו לב שאינכם משאירים בשם הערך את שם המשתמש שלכם.
  • להעברה של ערך ממרחב הערכים למרחב של משתמש יש לבחור ב"משתמש", ובתיבת השם לכתוב לפני שם הערך את שם המשתמש כשאחריו לוכסן ימני (/). למשל: ישראל ישראלי/שם הערך.

ראו גם[עריכה]

בכל שאלה ניתן לפנות כאן, או בכתובת הדואר-אלקטרוני: ‫shia.wik@gmail.com