עזרה:קטגוריה

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
משתמש חדש
שונות

קטגוריה היא טכניקה ליצירה אוטומטית של רשימת ערכים בעלי מכנה משותף. דוגמה: הקטגוריה "גאולה ומשיח", מכילה רשימה של כל ערכי הגאולה ומשיח בחב"דפדיה. הקטגוריות הן עזר ניווט, שמאפשר לקורא בחב"דפדיה לעבור מערך מסוים שמעניין אותו לערכים אחרים באותה הקטגוריה.

רשימה אלפביתית של כל הקטגוריות מופיעה בדף קטגוריות (וברשימת כל הדפים במרחב קטגוריה). רשימה זו נוצרת באופן אוטומטי.

צירוף ערך לקטגוריה[עריכה]

כדי להכניס ערך לקטגוריה מסוימת יש לשים בסופו קישור לקטגוריה, למשל [[קטגוריה:גאולה ומשיח]] כתוצאה מכך הערך יצורף אוטומטית לקטגוריה זו. אף שאין חשיבות טכנית למיקום של קישור זה בתוך הערך, המנהג הוא לשים אותו בסוף הערך.

הרשימה בקטגוריה מוצגת בסדר אלפביתי של שמות הערכים. בכדי שבערכים של אישים הקטגוריה תמויין לפי משפחה ולא לפי שם, יש להכניס לפני שמות הקטגוריות את הטקסט {{מיון רגיל:שם המשפחה, שם פרטי}}. בערך שמואל זלמנוב, למשל, ניתן שורה {{מיון רגיל:זלמנוב, שמואל}}. צורה זו תבטיח שבדפי הקטגוריות יופיע שמואל זלמנוב באות ז', ולא באות ש'.

ניתן לצרף ערך למספר קטגוריות, שמואל זלמנוב, למשל, משתייך לקטגוריות "חסידים מתקופת אדמו"ר הרש"ב", "חסידים מתקופת אדמו"ר הריי"צ" ו"חסידים בתקופת אדמו"ר שליט"א". לכל קטגוריה יש לתת שורת קישור משלה.

פתיחת קטגוריה חדשה[עריכה]

על מנת לפתוח קטגוריה חדשה, יש לקשר ערך לשם הקטגוריה החדשה, ואת הקטגוריה החדשה יש לקשר לקטגוריה קיימת. לדוגמא, יצירת קטגוריה בשם "קטגורית אירועים בחסידות" תתבצע באופן הבא: ערך שקשור ל"אירועים בחסידות" יקושר בסופו לקטגוריה "אירועים בחסידות". מכיוון שהקטגוריה לא קיימת, יופיע בתחתית העמוד הלינק בצבע אדום. לחיצה על הלינק תביא אתכם לדף שאינו קיים. בדף הזה כיתבו "קטגוריה:ימי חב"ד". מעכשיו הקטגוריה "אירועים בחסידות" קיימת באתר כקטגורית משנה של הקטגוריה "ימי חב"ד".

בכל שאלה ניתן לפנות כאן, או בכתובת הדואר-אלקטרוני: ‫chabadpedia.a@gmail.com‬