עזרה:דף הפניה

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
משתמש חדש
שונות

דפי הפניה (באנגלית: Redirect Page) הם דפים שמפנים את המשתמש מערך אחד לערך אחר מיד. משתמשים בכך למשל בהפניה מנעוול לנעוועל, וזאת כדי שלא יהיה צורך לכתוב שני ערכים זהים.

מטרתם של דפי הפניה[עריכה]

כתיבת דפי הפניה חשובה על מנת להקל על חיפושים בחב"דפדיה. היא גם עוזרת למניעת כתיבת דפים כפולים, כלומר, כתיבת שני דפים על אותו הערך על ידי שני כותבים שונים, דבר הגוזל משאבים.

ראוי לדגול בגישה מקלה - בכל מקום שבו יש ספק, ליצור דף הפניה, וכך אולי לסייע לגולש שיחפש ערך זה בעתיד. יחד עם זאת, אין להפריז במאמצים ליצירת דפי הפניה. הדיון בשאלה היכן עובר קו הגבול טרם הוכרע. יש לזכור כי עצם קיומה של הפניה מסוימת באנציקלופדיה מרמז, לטוב ולרע, כי זוהי צורת מינוח שאנשים עשוים לחפש, בצורתה זו דווקא.

דפי הפניה אינם יוצרים עומס על המערכת. הם אינם נמנים במניין המאמרים המופיע בעמוד הראשי, כך שאינם יוצרים אשליית-שווא של עושר שאינו קיים.

דפי הפניה באו לסייע לגולשים, בעת שהם מחפשים ערך. בעת יצירת קישור, כחלק מעריכתו של ערך, ראוי לתת את הקישור לערך הראשי, ולא לדף ההפניה אליו, כדי ליצור עקביות. הדבר נכון במיוחד בהפניה משם משפחה, שעלולה להפוך לדף פירושונים.

איך ליצור דפי הפניה[עריכה]

הכנסו לדף ממנו ברצונכם להפנות (לדוגמא: עם ברצונכם להפנות את "נעוול" ל"נעוועל" - כנסו ל"נעוול") לחצו על לשונית "עריכה". לאחר שיעלה דף העריכה רשמו בתיבת הטקסט את השורה הבאה בלבד: #הפניה [[שם הערך המופנה]]

ניתן ליצור הפניה לפסקה מסוימת בתוך ערך היעד, כך:

#הפניה [[שם הערך המופנה#שם הפסקה המבוקשת]]

בכל שאלה ניתן לפנות כאן, או בכתובת הדואר-אלקטרוני: ‫shia.wik@gmail.com