סמל חבדפדיה.png

הידעת? חב"דפדיה משמשת כמקור מידע על חסידות חב"ד בקורסים אקדמאים ובכתבות בתקשורת,
לחצו כאן לתרומה ועזרו לנו להפיץ את מעיינות החסידות בצורה הטובה ביותר

ספר השיחות (אדמו"ר שליט"א)

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
סדרת 'ספר השיחות'

בשנים הראשונות לנשיאותו של הרבי הסתייג הרבי נחרצות מכך שההנחות הבלתי מוגהות יודפסו באופן רגיל. רק דבר שהוגה או נחתם על ידי הרבי אושר לדפוס (ואף זה לא היה חזון נפרץ). שיחות אלו נדפסו בהוספות לכרכים האחרונים של ליקוטי שיחות במדור בפני עצמו, ונסדרו לפי תאריך אמירתן.

החל משנת תשמ"ז החל הרבי להגיה באופן קבוע את רשימת ההנחות מההתוועדוית, ומכיוון שבמשך השנים היו שני גופים שעסקו בהנחה על הכתב של דברי הרבי, ועד הנחות בלה"ק וועד הנחות התמימים, לכן בתקופה שהחל להגיה את ההנחות באופן קבוע, הגיה גם את ההנחה שנערכה על ידי ועד הנחות בלה"ק וגם את ההנחה שנערכה על ידי ועד הנחות התמימים. בשלב מסוים הגיעו להסכם ביניהם שהרבי יגיה שבוע אחד את ההנחה של ועד הנחות בלה"ק על מנת לפרסמה בשבועון כפר חב"ד בלשון הקודש, ושבוע אחד את ההנחה של ועד הנחות התמימים על מנת לפרסמה בעיתון אלגמיינר ז'ורנאל בשפה האידיש.

כך נמשך הסדר עד שנת תשנ"ב, וכל שיחות אלו התפרסמו בסדרה 'ספר השיחות' (תשמ"ז - תשנ"ב), שהסדר הוא בדרך כלל ששיחה אחת מופיעה בלשון הקודש ושיחה אחת באידיש.

הסדרה (בהוצאת הועד להפצת שיחות) כוללת שנים-עשר כרכים כשלכל שנה ישנם ב' כרכים.

שיחות אלו הודפסו גם בסדרת "לקוטי שיחות - פרשיות" (כהוספה לשיחות שנדפסו בלקוטי שיחות), כל שיחה בכרך הפרשה המתאים לה.

ספר השיחות קיץ ה'שי"ת[עריכה]

בחצי השני של שנת ה'שי"ת הואיל הרבי להגיה את ההנחות שנרשמו על ידי ועד להפצת חסידות, ובתחילת שנת תשי"א הוציאה לאור קה"ת את "ספר השיחות קיץ ה'שי"ת - חוברת א'" שכללה את השיחות המוגהות מקיץ הקודם, חוברת זו לא נדפסה שוב, אבל חלק גדול מהשיחות הודפסו בשיחות קודש מהדורא החדשה (אלא שגם שם לא הודפסו כולם), וכן בליקוטי שיחות בחלקים הראשונים הודפסו כמה מהם שהוגהו מחדש.

ספר השיחות תנש"א-תשנ"ב מהדורת כיס[עריכה]

לקראת חודש תשרי תשע"ו - שנת הקהל יצאה לאור סדרת ספר השיחות תנש"א-תשנ"ב (ויקרא נ"א-ויקהל נ"ב) במהדורת כיס, בחמשה כרכים מחולקים לפי החומשים.

קישורים חיצוניים[עריכה]