תורת מנחם התוועדויות

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

המונח "התוועדויות" מפנה לכאן. לערך העוסק בהתוועדויות חסידים, ראו התוועדות חסידית.

המונח "תורת מנחם" מפנה לכאן. אם התכוונתם למשמעות אחרת, ראו תורת מנחם (פירושונים).

הכרכים הממוספרים
התוועדויות תשמ"ב - תשנ"ב

סדרת תורת מנחם - התוועדויות הינה סדרה הכוללת את שיחות ומאמרי הרבי שנאמרו לאורך שנות הנשיאות, הן המאמרים השיחות המוגהות והן אלו שאינם. הסדרה נערכת ויוצאת על ידי וועד הנחות בלה"ק.

הסדרה נדפסת בלשון הקודש כאשר השיחות והמאמרים שנאמרו במקור באידיש מתורגמים לצורך כך. בכך סדרה זו נבדלת מסדרת הספרים שיחות קודש שקדמה לה, הכוללת ברובה את תורת הרבי בשפת המקור.

היסטוריה[עריכה | עריכת קוד מקור]

ראשית הסדרה בחוברות שהחלו לצאת בשנת תשמ"א מדי שבוע וכללו את השיחות והמאמרים שנאמרו בהתוועדות השבת הקודמת על ידי הרבי, רובם לא הוגהו על ידי הרבי.

בסוף כל שנה יצאו לאור ארבעה כרכים הכוללים את השיחות והמאמרים שנאמרו באותה השנה וכן מאמרים שנאמרו בשנים קודמות והוגו על ידי הרבי באותה שנה (כיוצא מהכלל היא שנת תשמ"ה שבה יצאו לאור חמישה כרכים) - בשם 'התוועדויות אדמו"ר שליט"א'. בשנת תשנ"ג יצאו שני הכרכים האחרונים של השנה, הכוללים את המאמרים המוגהים והשיחות שנאמרו בחורף תשנ"ב. בסך הכל יצאו בסדרה זו ארבעים ושלושה כרכים הכוללים את תורת הרבי בשנים תשמ"ב - תשנ"ב.

בשנת תנש"א, בעת עריכת הספר ימי בראשית, הצטבר אוסף גדול משיחותיו של הרבי בשנים תש"י - תשי"א, שחלקו הוגה על ידי הרבי. בחורף תשנ"ב, באישורו של הרבי, החלו הרב ישראל שמעון קלמנסון והרב חיים שאול ברוק לערוך את השיחות לסדרה חדשה, שתכלול את שיחותיו של הרבי החל מהימים הראשונים לאחר הסתלקותו של הרבי הריי"צ שם סדרה זו נקרא תורת מנחם[1]. סידרה זו, השניה, כוללת אף היא תיעוד מלא מהנאמר בהתוועדויותיו של הרבי; תחילה מודפס המאמר שנאמר ולאחר מכן, השיחות[2], עם פירוטים של הניגונים, ומקצת מהשיחות הפרטיות שדיבר הרבי במהלך הניגונים, ועוד. בסדרה מודפסים גם המכתבים כלליים, המברקים ששלח הרבי ולעיתים אף יחידויות שונות. כמו כן הובאו מענות של הרבי למניחים, ואנ"ש ביאורים על שאלות בהבנת הדברים שנאמרו בהתוועדות.

נכון לשנת תשפ"ד הופיעו פ"ב כרכים, הכוללים את השיחות מחודש שבט תש"י עד ערב עשרה בטבת שנת תשל"ו.

מידי שבוע מופיע קונטרס ובו התוועדות שבת אחת שנערכה על ידי מערכת ועד הנחות בלה"ק, מתוך הספרים שיופיעו בעתיד.

מערכת הסדרה[עריכה | עריכת קוד מקור]

ראו גם[עריכה | עריכת קוד מקור]

קישורים חיצוניים[עריכה | עריכת קוד מקור]

הערות שוליים

  1. על פי הצעת הרב יהודה לייב גרונר, כהמשך לסדרת תורת מנחם - תפארת לוי יצחק.
  2. שיחות מוגהות נדפסות ככתבם וכלשונם - כפי שהוגהו - בסדרה, למעט כאשר אוחדו עם שיחות אחרות, אז מובא תימצות של השיחה עם הפניה למקום בו נדפסה בלקוטי שיחות, ובהערות השוליים - פרטים מההנחה הבלתי-מוגהת שלא נכללה בשיחה המוגהת.