סיכום מאמרי הרבי (גליון)

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
לוגו המכון

סיכום מאמרי הרבי הוא גליון שבועי הכולל סיכום תמציתי של מאמרי הרבי הקשורים לפרשת השבוע ולתאריכים הסמוכים, אותו עורך הרב שניאור זלמן פרקש, משפיע בישיבה גדולה תומכי תמימים בואנוס איירס.

מטרת הגליון הינה לעורר את העיסוק בלימוד מאמרי הרבי, ולהוסיף הן בחביבות הלימוד והן בלימוד עמוק ויסודי יותר, הרואה את הענינים המבוארים במאמר בהקשר הרחב שלהם.

הוצאה לאור[עריכה]

במשך שנים ארוכות כתב הרב זלמן פרקש לעצמו במסגרת תפקידו בישיבה סיכום תמציתי הערות והארות שונות בנוגע למאמרי הרבי, בהתאם לתביעה של הרבי בהתוועדות שבת פרשת מק" תשל"ה שחסידים לא לומדים מספיק את המאמרים שאומר וההתעניינות הטבעית מופנית לעניינים אחרים, למרות טרחתו הרבה באמירת המאמרים בסגנון שיהא מתאים לכל אחד.

בחורף של שנת תשפ"ג החל לערוך גליון שבועי המופץ בקהילות אנ"ש, בו מופיע סיכום תמציתי של כל מאמרי הרבי הקשורים לפרשת השבוע, ובשבועות שישנם - מדור נוסף (ולעיתים אף חוברת שלימה נפרדת) העוסק במאמרים שאמר הרבי בתאריכים החסידיים הסמוכים לשבוע זה.

סדר הופעת המאמרים בגליון הינו לפי סדר כרונולוגי על פי סדר השנים.

מלבד סיכום תמציתי של המאמר, מופיע בכל גליון סקירה כללית על המאמרים של אותו שבוע, ובתחילת כל מאמר - פרטים שונים הקשורים לאמירתו, כגון המקורות במאמרי רבותינו נשיאינו בדורות קודמים עליהם הוא מיוסד, ענינים יוצאי דופן שהיו בקשר לאמירת המאמר או להוצאתו לאור, וכדומה.

קישורים חיצוניים[עריכה]