דבר מלכות תצווה (ב')

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
יחלך.jpg ערך זה נמצא בעיצומה של עבודה ממושכת. הערך פתוח לעריכה.
אתם מוזמנים לבצע עריכה לשונית, ויקיזציה וסגנון לפסקאות שנכתבו, וכמו כן לעזור להרחיב ולהשלים את הערך.
" ועיקר כל העיקרים – שמהקריאה והלימוד בתורה בענין הדלקת הנרות והקטרת הקטורת נזכה תיכף ומיד לקיום מצות הדלקת הנרות והקטרת הקטורת ע"י הכה"ג בביהמ"ק השלישי, ש"בנוי ומשוכלל יגלה ויבוא מן השמים" – בזמן המנחה דיום הש"ק י"א אד"ר, בסמיכות ולאחרי הקריאה בפרשת תצוה: "להעלות נר תמיד", "ובהעלות אהרן את הנרות בין הערביים יקטירנה" – "אין מחנכין מזבח הזהב אלא בקטורת של בין הערביים", ו"אין מחנכין את המנורה אלא בהדלקת שבעה נרותי' בין הערביים" – תיכף ומיד ממש. "

– סימן י"א - מוגה

דבר מלכות תצווה (ב') היא שיחה שאמר הרבי בשבת קודש פרשת תצוה, י"א אדר א' תשנ"ב. השיחה הוגהה לאחר מכן על ידי הרבי בלשון הקודש[1].

השיחה עוסקת בענייני הפרשה, הטבת הנרות והדלקתם והקטרת הקטורת, שייכותם זה לזה - בעבודת האדם. טעם התחלת פרשת תצווה במצוות הנרות וסיומה במזבח הקטורת.

שיחה זו היא חלק מהרצף של שיחות הרבי המוגהות שנאמרו במשך השנה האחרונה בה שמענו שיחות על ידי הרבי, המכונות דבר מלכות.

רקע[עריכה]

שיחה זו הוגהה על ידי הרבי במשך השבוע שלאחר אמירת השיחה. ושבוע לאחר מכן (לאחר שהרבי הגיה את שיחת ש"פ כי תשא) הוציא לאור שיחה נוספת על פרשת תצווה, והיא השיחה האחרונה לעת עתה שהוגהה על ידי הרבי. יומיים לאחר שבת פרשת ויקהל התרחש האירוע של כ"ז אדר ראשון תשנ"ב, ומאז לא זכינו לשיחות מוגהות נוספות.

סיכום[עריכה]

פרק זה לוקה בחסר. אנא תרמו לחב"דפדיה והשלימו אותו. יתכן שיש על כך פירוט בדף השיחה.

ראו גם[עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכה]

הערות שוליים

  1. נדפסה בספר השיחות תשנ"ב ח"ב עמ' 410.