דבר מלכות שמחת תורה

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
"

החינוך של תינוקות של בית רבן צריך להיות באופן שהתינוקות נעשים חדורים לגמרי תוך תוכם עם הענין והנקודה של "משיח", כך, שכאשר רק נותנים מבט על ילד יהודי, מה רואים? – את משיח! כל מציאותם היא "משיח" – הגילוי ד"אתה הראת גו' אין עוד מלבדו".

"

– שיחת ליל שמחת תורה. אות ג.

דבר מלכות שמחת תורה הינה שיחה שאמר הרבי בליל שמחת תורה תשנ"ב[1].

השיחה עוסקת בקשר שבין שמחת תורה לגאולה האמיתית והשלימה.

שיחה זו היא חלק מהרצף של שיחות הרבי המוגהות שנאמרו במשך השנה האחרונה בה שמענו שיחות על ידי הרבי, המכונות דבר מלכות.

השיחה[עריכה]

הרבי קישר בין שמחת תורה לגאולה האמיתית והשלימה המוזכרת בנוסח של ההקפות, ובנוסף הסביר את השייכות של הפסוק הראשון בהקפות "אתה הראת" לגאולה - שלעתיד לבוא בימות המשיח בכל העולם יורגש המציאות האמיתית של הקב"ה ש"אין עוד מלבדו", הרבי הוסיף כי יתכן שהרגשת מציאותו של הנברא בעבודת ה', היא העיכוב המבהיל בביאת הגאולה, אולם גם עיכוב זה כבר הוסר.

זהו גם השייכות לילדי ישראל תינוקות של בית רבן, שנקראו "משיחי" - שמשמעות הדברים היא שעל ידי הבטה בילד מורגש מציאותו של משיח, שזהו העניין של "אתה הראת". העניין מורגש במיוחד בכך שהילדים נקראים "צבאות ה'", "צבא" המסמל את העניין של הביטול למלך - הקב"ה.

הרבי סיים שבכדי לזרז את הגאולה, מתאים שהילדים כעת יאמרו "לחיים" ולאחר מכן גם המחנכים והמלמדים שלהם ועל ידי כך ישאבו הכוחות שניתנים בשמחת תורה לכל השנה, למחנכים ולמלמדים ובמיוחד לשלוחי הרבי.

ראו גם[עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכה]


הערות שוליים

  1. השיחה הוגהה על ידי הרבי באידיש.