דבר מלכות כ"ו ניסן

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
" רואים בגלוי ממש שהתרחשו ומתרחשים נסים ונפלאות (בדוגמת הנסים ביציאת מצרים) לטובת בני ישראל ולטובת העולם כולו, החל מכך ש"למכה מצרים בבכוריהם", בכורי אוה"ע עצמם ביטלו את הכח והשליטה של צורר היהודים וצורר נגד אנשים אחרים (כולל לא יהודים), והוא מחזיר את מה שלקח, ומשלם את ההיזקות, כולל גם – הדברים הגנוזים שהחביאם. "

– תרגום מאידית

דבר מלכות כ"ו ניסן הינו שיחה שאמר הרבי בכ"ו ניסן תשנ"ב, ביחידות כללית.

שיחה זו היא חלק מהרצף של שיחות הרבי המוגהות שנאמרו במשך השנה האחרונה בה שמענו שיחות על ידי הרבי, המכונות דבר מלכות.

יומן מהיחידות[עריכה]

פרק זה לוקה בחסר. אנא תרמו לחב"דפדיה והשלימו אותו. יתכן שיש על כך פירוט בדף השיחה.

תוכן השיחה[עריכה]

בעמדנו בסיום חודש ניסן "זמן חירותנו" אנו מודים להקב"ה על הניסים והנפלאות שעושה לנו בכל דור ודור.

גאולת מצרים היא הצינור לכל הגאולות, והסדר בה היה: הנס הגדול ד"למכה מצרים בבכוריהם" ואז יציאת מצרים וברכוש רב (וינצלו את מצרים), והסיום בקריעת ים סוף עד ש"לא נשאר בהם עד אחד", שזה פרעה, כדי שיראה את הניסים והנפלאות שהקב"ה עשה לבני ישראל.

ובדורנו, כל אחד צריך לפקוח את העיניים ולראות בגלוי את הניסים הגלויים שמתרחשים לטובת ישראל והעולם כולו:

עוד לפני חג הפסח אירע שאומות העולם ע"י האו"ם נלחמו בצורר היהודים (סאדאם חוסיין במלחמת המפרץ) שזה ע"ד "למכה מצרים בבכוריהם", וביום הפורים אירע הניצחון שלנו והמפלה שלו ונזפו והיכו בו עד ששחרר את השבויים ושילם את הנזקים שעשה.

וכן בזמן האחרון מתרחש יציאה של ריבוי יהודים מהמדינה ההיא (רוסיה) שזה בדוגמת היציאה ממצרים, עד שהמדינה עצמה מסייעת להם להכנס לארץ הקודש, עם עזרה כספית מכמה מדינות, ממש "וינצלו את מצרים".

ההוראה מכל הנ"ל: כשרואים את הניסים זה מעורר ביהודי את ההכרה שהקב"ה בורא עולם ומנהיגו "מצילנו מידם" ובכל יום ויום לראות את עצמו כאילו יצא היום ממצרים, ולתת שבח והודיה לה' על הניסים, ולהוסיף בלימוד התורה וקיום המצוות בהידור, ולהסביר ולעורר יהודי נוסף שיבחין ויבוא לידי הכרה שהקב"ה מראה ניסים גלויים עד שצריך לרקוד משמחה גדולה, ומשמחה זו נבוא תיכף ומיד ממש לגאולה האמיתית והשלימה שאז יהיה "אראנו נפלאות" וכל בני ישראל הולכים לארצנו הקדושה בזריזות ו"לא עכבן אפילו כהרף עין".

ראו גם[עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכה]