תומכי תמימים טבריה

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
הסניף בטבריה

ישיבת תומכי תמימים טבריה הינה סניף של ישיבת תומכי תמימים מגדל העמק, הפועל בעיר מאז שנת תשס"ט כשבראשות הישיבה עומד הרב ברוך לבנוני, ומשפיע הישיבה הוא הרב שמעון קוצ'וביבסקי.

היסטוריה[עריכה]

לקראת שנת הלימודים תשס"ט יזמו מספר ראשי ישיבות חב"דיות הוספת שנת לימודים לפני היציאה ל'קבוצה' מתוך מטרה לקצר את זמן השהות של בחורים ללא מסגרת לימודית מסודרת בין סיום מסלול הלימודים הישיבתי לבין החתונה.

כחלק מיוזמה זו, הודיע ראש ישיבת תומכי תמימים מגדל העמק הרב יצחק גולדברג על פתיחת סניף של הישיבה בטבריה בהתאם לרצון הרבי שבכל עיר יפעל סניף של ישיבת תומכי תמימים. הסניף הוקם בשיתוף פעולה עם שליח הרבי בעיר הרב יוסף קרמר שהקצה מבנה עבור הישיבה.

על מנת לעודד את הבחורים להמשיך ללמוד במסגרת זו, כללו הלימודים בישיבה גם לימודי סמיכה לרבנות במקביל ללימודי הגמרא, ובנוסף יצאו הבחורים באופן מוגבר למבצעים ויצרו קשר קרוב עם אנשי עסקים בעיר וקבעו איתם שיעורי לימוד שבועיים.

היום[עריכה]

בישיבה לומדים בחורים מישיבת תומכי תמימים מגדל העמק שנותרו ללמוד בארץ ישראל בתור שלוחים שנה נוספת.

בשנת הלימודים תשע"ז פתחה הישיבה במיזם חדש, גליון תורני הנושא את השם אורייתא הגליון נועד להיות אסופה תורנית ללומדי התורה בעיר טבריה ואף הוקם בה ישיבת בין הזמנים לתלמידי המוסדות התורניים בעיר טבריה בעת חופשת בין הזמנים, הישיבת בין הזמנים היתה ללימודי נגלה וחסידות וזכתה להצלחה רבה במשך השנים ומנתה עשרות תלמידים.

הישיבה הוציאה לאור נכון לשנת תשע"ט ארבעה ספרים עבים של הערות וביאורים של תלמידי הישיבה ורבנים מרחבי העיר הנקראים בשם 'שערי תורה' ומשמשים כבימה תורנית בעיר.

נכון לשנת הלמודים תש"פ לומדים בישיבה כ-20 בחורים.

רבני הישיבה[עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכה]