סימון ג'יקובסון

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
(הופנה מהדף סימון ג'ייקובסון)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
הרב ג'יקובסון נואם ב-770

הרב סימון ג'יקובסון הוא מנהל ועד הנחות התמימים ושימש בעבר כחוזר וכמניח בהתוועדויותיו של הרבי. מנהל את העיתון אלגמיינר ז'ורנאל. משמש כרב קהילת ובית הכנסת "בית שמואל" בשכונת קראון הייטס. מרצה מבוקש ופופולרי מאוד.

פעילותו ודמותו[עריכה]

ועד הנחות התמימים[עריכה]

הרב ג'יקובסון נכנס לשמש כחבר ועד הנחות התמימים בסוף שנות הלמ"דים ולאחר שקודמו, בן דודו ר' דוד פלדמן נסע לארץ הקודש בראשית שנות המ"מים, החליף אותו בתפקידו כמנהל הוועד. תפקידו כלל חזרה על ההתוועדות במהלך השבת בביתו ובמוצאי שבת היה מתחיל בהנחת השיחה - עבודה שארכה קרוב לשלש יממות, כמעט ללא אכילה ושינה[1], וכללה לימוד השיחה ועיון בנושאים המדוברים בה, כתיבת הדברים ועריכתם בצורה מסודרת להגהת הרבי.

סדר העבודה היה כזה[2]: יום ראשון כולו הוקדש ללימוד הנקודות שהרבי דיבר עליהן בשיחה והבנתן. במשך היום היה ר' סימון מעיין בספרי נגלה וחסידות עליהם היו מיוסדים דברי הרבי (חלקם ציטט הרבי בעצמו). כן היה מתקשר להרבה אנשים כדי לברר נקודות מסויימות בשיחה. את הכתיבה בפועל היה מתחיל רק בשעות הערב המאוחרות של יום ראשון.

מנהל מערכת אלגמיינר ז'ורנאל[עריכה]

כבר בצעירותו החל לעזור לאביו בכתיבת מאמרים וסיקורים בעיתון היידישאי אלגמיינר ז'ורנאל. לאחר פטירתו של אביו בשנת תשס"ה, התמנה כמנהל העיתון.

מרצה בין לאומי[עריכה]

הרב ג'יקובסון נחשב לאחד מהמרצים החב"דיים המוכרים ביותר והוא מוזמן להרצאות רבות בכל רחבי העולם, בעיקר בתחום החינוך[3].

ספריו[עריכה]

בשנת תשנ"ו הוציא לאור את הספר 'הדרך לחיים של משמעות', שהפך לרב מכר ותורגם ליותר מחמש עשרה שפות. הספר מאיר המחבר נקודות רבות וחשובות בחיים באור תורתו והשקפתו של הרבי, המבוארים ומוסברים אך מפוזרים בין מאות ספרי הרבי.

בשנת תשס"ח הוציא לאור את הספר Portrait of a chassid (דיוקנו של חסיד) הסוקר את תולדות חייו ושורשי משפחתו של הרב צבי הירש גנזבורג, ומביא את יומניו האישיים מהשנים הראשונות לנשיאותו של הרבי בתרגום לאנגלית.

קישורים חיצוניים[עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכה]

הערות שוליים

  1. כך הוא מעיד במכתבו לר' טוביה פלס מיום ד' פר' ראה תנש"א
  2. על פי ראיון עמו בגליון בית משיח גל' 411.
  3. [1] הרב ג'ייקובסון באירוע מרתק ברמת אביב קישור לאתר חב"ד אינפו.