דוד קאהן

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
האדמו"ר בביקור בישי"ג חח"ל צפת
רבי דוד הכהן קאהן האדמו"ר מתולדות אהרן, ממשיך דרכו של אביו רבי אברהם יצחק הכהן קאהן האדמו"ר מתולדות אהרן ושל סבו - אב אמו - הרה"ק רבי אהרן ראטה בעל השומרי אמונים.

בשנות מגוריו בארה"ב היה משתתף באופן קבוע בהתוועדויות של הרבי, בכל עת. באותה עת התקרב ביותר לשיטת חב"ד. בהמשך דרכו קבע לימוד עם כמה ממשפיעי חב"ד, ביניהם עם החוזר הרב יואל כהן, אתו למד תקופה ארוכה, ואצל הרב משה וובר. גם נגלה למד יחד עם אחיו האדמו"ר מתולדות אברהם יצחק אצל הרב אברהם צבי כהן בהיותו ראש ישיבת תולדות אהרן.

מנהיג את החסידות[עריכה]

לאחר פטירת אביו בחרו בו רוב חסידי אביו לאדמו"ר והוא מונה להנהיג את הקהילה המונה כיום אלפי חסידים. תורותיו מיוסדים על פי שיטת חב"ד.

בשנת תש"ע השתתף בהתוועדות חסידית בישוב מגדל. האדמו"ר נשא מסע מאלף על מעלת לימוד ספר התניא וחסידות בכלל, על מעלת עבודת ה' על-פי דרך החסידות, והתוועד שעה ארוכה על ההבדל העצום של מי שעובד את ה' מתוך לימוד החסידות כשהוא מסביר איך הלימוד המעמיק חודר ומשפיע על חיי היום יום.[1]

בביקור בצפת אמר שלאחר שעיין בשיחות של הרבי מתנש"א ותשנ"ב הגיע למסקנה ברורה שאין דרך להבין שיחות אלו באופן אחר מאשר שדורינו הוא דור הגאולה והרבי בעצמו הוא המשיח. בביקור אחר אמר שמתפלל דוקא בבית הכנסת שבקרית חב"ד בעיר מכיוון שרוצה להדגיש שהוא מתפלל במקום שמכריזים אחר התפילה את הכרזת יחי אדונינו.

קישורים חיצונים[עריכה]

הקודם:
האדמו"ר רבי אברהם יצחק קאהן מתולדות אהרן
אדמו"רי תולדות אהרן
?
הבא:
-

הערות שוליים

חב"ד וגדולי ישראל
חצרות רוסיה ליטא ואוקראינה
ברסלבבריסקטולנאסטרשלהסלוניםסקוויראפינסק קרליןצ'רנובילקרליןקאפוסטרחמסטריבקארוז'יןצ'ורטקובסקוליא
חצרות גליציה
באבובצאנזמחנובקהפשברסקבעלזנדבורנאביטשינאקרטשניףזוטשקא
חצרות פולין ווואהלין
אמשינובגורזוויהללעלובסטרופקובראדזיןביאלאפשיסחאאוז'רוב
חצרות הונגריה ורומניה
פאפאויז'ניץסאטמארערלוי
חצרות ארץ ישראל ומרוקו
שומרי אמונים · אשלג · אבוחצירא