מבצע לולב

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
(הופנה מהדף מבצע ארבעת המינים)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
מבצעי הרבי
עשרת המבצעים
תפילין · תורה · מזוזה · צדקה · בית מלא ספרים · נש"ק · כשרות · טהרת המשפחה · חינוך · אהבת ישראל
מבצעים שונים
מסיבות שבת · שופר · לולב · חנוכה · פורים · מצה · ל"ג בעומר · עשרת הדברות · אות בספר תורה לילדי ישראל · אות בספר תורה לחיילי צה"ל · הקהל · משיח · יום הולדת · הקהלת קהילות · הדפסת התניא · עידוד הילודה
חסיד חב"ד מזכה יהודי בנטילת ד' מינים
ארבעת המינים

מבצע לולב או מבצע ד' מינים (ארבעת המינים) הוא מהמבצעים הראשונים שייסד הרבי[1], ומטרתו לזכות כמה שיותר יהודים במצוות נטילת ארבעת המינים בכל יום מימי חג הסוכות.

חג הסוכות של שנת תשי"ד היה חג הסוכות הראשון בו יצאו חסידי חב"ד בארצות הברית למבצע זה. ובשנת תשט"ו החלו גם בארץ הקודש לעסוק במרץ במבצע זה.

מבצע זה כולל בתוכו חלוקת סטים של ארבעת המינים לידידי חב"ד, אישי ציבור ונכבדים על ידי עסקני חב"ד בארץ ובעולם.

הלכות והנהגות[עריכה]

  • ביום הראשון אין לתת לילדים לברך על הלולב, גם לא ב'מתנה על מנת להחזיר'.
  • בכל ימי החג מלבד היום הראשון, ניתן להערים לזכות יהודים במצווה גם אם הם רק מחזיקים בארבעת המינים ללא שיהיה להם כוונה לקיים את המצווה[2].

ראו גם[עריכה]

קישורים חיצונים[עריכה]

הערות שוליים

  1. חסידים ביארו שהטעם לכך הוא על יסוד מה שכתב אדמו"ר הרש"ב (ספר השיחות 'תורת שלום' עמוד 144): "עצה היעוצה לנשמות כאלו שאינם נמשכים לשום עבודה דבירורים כלל. . ולזאת עצה היעוצה לנשמות כאלו שהוא העבודה דמצות מעשיות, וגם זה בדרך סגולה, כשמניח תפילין בפועל כדבעי, הנה זה סגולה לנפש הבהמית, וכמו כן כשמנענע בלולב ומיניו הרי הוא סגולה שעל ידי עבודות האלו וכהאי גוונא הנה היא נעשית כלי שיהיה שייך לאיזה עבודה על כל פנים".
  2. הילד ביקש מהרופא: "תחזיק רגע את הלולב". ואיך פסק הרב?.