מבצע שופר

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
מבצעי הרבי
עשרת המבצעים
תפילין · תורה · מזוזה · צדקה · בית מלא ספרים · נש"ק · כשרות · טהרת המשפחה · חינוך · אהבת ישראל
מבצעים שונים
מסיבות שבת · שופר · לולב · חנוכה · פורים · מצה · והשיב לב אבות על בנים · ל"ג בעומר · עשרת הדברות · אות בספר התורה לילדי ישראל · אות בספר תורה הכללי . אות בספר תורה לחיילי צה"ל · הקהל · משיח · יום הולדת · הקהלת קהילות · הדפסת התניא · עידוד הילודה
תקיעת שופר 2.png
הרב יוסף חיים רוזנבלט תוקע בשופר לילדי בית ספר בנוכחות מר שמעון פרס. צילום: מ. ניימן, לע"מ

מבצע שופר הינו הוראה של הרבי לחסידי חב"ד לזכות יהודים בשמיעת תקיעת שופר במהלך חודש אלול ובראש השנה. דגש מיוחד מושם על בתי רפואה, מרכזי קשישים וכוחות הביטחון, לצד ריכוזי אוכלוסייה.

תחילת המבצע[עריכה]

קטע מהעיתונות המדווחת על מבצע שופר

כבר בשנת תשט"ז החלו החסידים לצאת לזכות יהודים במצוות שופר, בהתאם לקריאה הרבי להפיץ יהדות בכל מקום אפשרי[1].

בדו"ח שהוגש על ידי צעירי אגודת חב"ד בניו יורק לסיכומה של שנת תשט"ז דווח גם על מבצע שופר שהתנהל בתחילת השנה, והרבי השיב שכנראה מבצע תקיעת שופר מוזנח במאוד, ובעקבות כך השקיעו חברי הנהלת צא"ח מאמצים מיוחדים לדאוג להרחבת הפעילות במבצע שופר.

רק בחודש אלול תשל"ה עורר הרבי בצורה מפורשת ודיבר ברבים על כך שיש לזכות בתקיעת שופר את בני ישראל שבכל מקום ומקום, וכן גם את החיילים המשרתים בצבא בארץ ישראל ואת החיילים היהודים המשרתים בשאר המדינות.

כחלק מהמבצע, אמר הרבי, צריך לדבר ולהסביר לנוכחים את משמעות תקיעת השופר, שכשם שבהכתרת מלך רגיל תוקעים בשופר, כך גם התקיעה בשופר בחודש אלול מהווה הכנה לקבלת מלכות הקדוש ברוך הוא על העולם כולו.

לקריאה נוספת[עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכה]

ראו גם[עריכה]

  1. ראו דיווח בקובץ ליובאוויטש חורף תשט"ז.