שיחה:ירושלים

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

ירושלים היא בסך הכל דף פירושונים??? חסיד חב"ד* חב"דפדיה - באו נעשה את זה* אידישעפדיה* קדימה לכתוב ערכים!.

חושב שהסיבה לכך היא, כי אף אחד לא כתב ערך המדבר על עיר ירושלים באופן כללי בפשטות אם ייכתב ערך כזה (אפשר לכתוב גם על משמעות הרוחנית שלה, לתת רשימת בתי חב"ד, מוסדות) יהיה אפשר להעביר את הערך הנוכחי לשם ירושלים (פירושונים) ולהוסיף תבנית פירוש נוסף בתחילת הערך המורחב בדוגמת המופיע בערכים אור ומנחם מענדל שניאורסון. --M&n 07:44, 29 דצמבר 2008 (EST)
איך אפשר לכתוב ערך על ירושלים. כשמחפשי ירושלים מגיעים לפירשונים פיני 02:31, 20 מאי 2009 (EDT)
תכתוב ת'ערך בשם אחר בנתיים ("העיר ירושלים" לדוגמא), וכאשר הוא יהיה מוכן, נעביר אותו לשם "ירושלים", ומהערך "ירושלים" תהיה הפניה לפירושונים. --chabadnik - שיחה 09:02, 20 מאי 2009 (EDT)
הערך במצב קשה. אין פרטים היסטוריים וגם לא אקטואליים, על התפתחות קהילות חב"ד בעיר, בתי כנסת, רבנים, משפיעים, ביקור אדמו"ר הריי"צ. ולכל לראש ניתן לחפש בתוך חב"דפדיה, את המילה ירושלים, ובדרך זו לאתר חומרים חדשים פיני 03:21, 18 יוני 2009 (EDT)

"עתידה ירושלים שתתפשט על כל הארץ".[עריכה]

ראוי להכנס לערך? --בברכה, 'יצחק (מטכסים עצה)' 21:49, 2 במאי 2011 (UTC)

ובכלל, מה אתם אומרים על הסדר החדש בערך? רשימת הקהילות והמוסדות צריכים לבוא כקישור בלבד או ביחד עם תקציר קטן ואם כן איזה פרטים צריכים להופיע בתקציר? התחלתי ובעז"ה המשיך לעבוד על כל הערכים של קהילות ומוסדות חב"ד בארה"ק, שמשום מה נראה כאילו מישהו התחיל ונעצר באמצע, נקווה שלי זה לא יקרה --בברכה, 'יצחק (מטכסים עצה)' 03:09, 3 במאי 2011 (UTC)

השאלה הראשונה - כנראה שכן, אך בליווי מקורות.
השאלה השניה: נראה לי שאכן מומלץ מאוד שיהיה תקציר קטן אנציקלופדי אודות כל מוסד, מתי ולמה נפתח, הוראות הרבי בנוגע למוסד, וכל הפרטים האנציקלופדיים (ואין הכוונה לחגיגת היובל). אם יהיה מידע מספק לערך עצמאי, ניתן כמובן לכתו בערך עצמאי ולהפנות מכאן לערך מורחב.
נקווה מאוד שלא תתיאש באמצע העבודה, המשך בעבודת הקודש במלוא התנופה, עם כוחות רענננים! עבודתך חשובה עד למאוד! --בברכה, שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים כ"ט בניסן ה'תשע"א, למניינם 03:41, 3 במאי 2011 (UTC)

שמות[עריכה]

השמות שנמצאים בערך זה אינם מודגשים, אך חלק משמות מנהלי הבתי חבד מודגשים. זה בכוונה? כבושה בגולה הושענא - ועידת ליובאוויטש 14:29, 8 ביולי 2013 (UTC)

אתה יכול להסתכל בהיסטוריית הגרסאות של הדף מי הדגיש את השמות, ולהפנות אליו את השאלה בדף שיחתו. רוב המשתמשים בחב"דפדיה בעבר ובהווה, מקבלים התראה לאימייל שלהם כאשר עורכים להם את דף השיחה, ועונים תוך יום יומיים. • זוננשיין - תמיד בשמחה • א' באב ה'תשע"ג • 14:32, 8 ביולי 2013 (UTC)
ואפשר גם לערוך ולתקן. בוא לא נחכה לאנשי היסטוריה בפרטים שוליים כאלה. • שנוזעל - שיחה • א' באב ה'תשע"ג 15:04, 8 ביולי 2013 (UTC)
הוא לא שאל אם צריך לשנות, הוא שאל אם זה היה בכוונה, והצגתי בפניו את הדרך לברר. • זוננשיין - תמיד בשמחה • א' באב ה'תשע"ג • 15:16, 8 ביולי 2013 (UTC)

חשיבות רשימת שמות[עריכה]

בערך הופיעה הרשימה הבאה, תחת הכותרת - חסידי חב"ד בירושלים (בעבר ובהווה) - ומחקתי אותה

לדעתי היא מיותרת לחלוטין, שכן כרגע היא פשוט כוללת כל מי שיש עליו ערך וגר בירושלים ולא רשימה מיוחד של אנשים בולטים ומשפיעים. גם אם מישהו יטרח וייצור כזו רשימה, הרשימה תהווה אבן שואבת לבזבוז זמן ודיונים, כאשר כל אורח ולפעמים גם ותיקים ירצו להוסיף את הקרובים לליבם ואין הצר שווה בנזק המלך. בברכה --שיעשיחה י"ד באב ה'תשע"ו 11:48, 18 באוגוסט 2016 (UTC)

רובם המוחלט יש להם ערך אולם לא כולם .דור השביעי - שיחה 12:44, 18 באוגוסט 2016 (UTC)
הכנסתי ב'ראו גם' קישור לקטגוריה, ובא לציון גואל. אמן. --שיעשיחה כ"ד בתשרי ה'תשע"ז 22:39, 26 באוקטובר 2016 (UTC)