פטרופוליס

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

פטרופוליס (בפורטוגזית: Petrópolis), הידועה גם כ"עיר הקיסרית" של ברזיל, היא עיר במדינת ריו דה ז'ניירו הנמצאת כ-60 ק"מ צפונית לעיר ריו דה ז'ניירו. אוכלוסיית העיר מונה כ-300,000 תושבים, ושטח המחוז לו היא משמשת כבירה 811 קמ"ר. גובה העיר 810 מטר מעל פני הים.

העיר נמצאת בין גבעות מיוערות המכונות סרה דוס אורגאוס, בעמק הנהרות קיטנדיניה ופיאבניה. שמה של העיר ניתן לה על שמו של הקיסר פדרו הראשון, שליטה הקיסרי הראשון של ברזיל העצמאית. היישוב פטרופוליס נוסד ב-י"ד אדר תר"ג, ובשנת תרי"ז הוכרז כעיר. המחוז נוסד ב-תר"ד. בין השנים תרנ"ד ל-תרס"ב העיר הייתה בירתה הרשמית של מדינת ריו דה ז'ניירו.

ישיבת מחנה ישראל[עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – ישיבת מחנה ישראל

בשנת תשכ"ו נוסד בעיר ישיבה לבעלי תשובה בשם מחנה ישראל על ידי הרב חיים בנימיני. במשך כמה עשרות שנים שמשה הישיבה כישיבה החבדי"ת היחידה בברזיל, וגידלה דורות של רבנים, שלוחים ואישי ציבור הפועלים עד היום בברזיל ומחוצה לה.

כישיבה לבעלי תשובה, הישיבה מתייחדת בשיטת חינוך המשלבת למידה ותירגול של ערכי יהדות בסיסיים, יחד עם הקפדה על מנהגי חב"ד ורוח חסידית אוטנטית.

ההתכתבות המלאה של ההרבי עם חיים בנימיני לוקטו בספר ישיבה של מעלה - ביערות ברזיל (600 עמודים)[1].

בי"ב טבת תשס"ח חיים בנימיני עלה לארץ ובנו אברהם דוד בנימיני ממלא את מקומו כראש הישיבה ומנהלה.

לקריאה נוספת[עריכה]

  • ישיבה של מעלה ביערות ברזיל - בעריכת הרב זושא וולף, (600 עמ').

קישורים חיצוניים[עריכה]

הערות שוליים

  1. בתחילת הספר כמה פרקים על סיפור חייו של חיים בנימיני, מהילדות בהונגריה, השואה, העלייה לארץ ישראל ויסוד ישיבת אור עציון.