ניגון ניע זשוריצי כלופצ'י

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

הניגון ניע זשוריצי כלופצי הינו ניגון חסידי נלהב, שחובר על ידי חברי מקהלת חסידי אדמו"ר האמצעי[1], והוא מביע התקשרות עצומה של החסידים לרבם והיו מנגנים בזמן ההליכה והנסיעה לרבי לליובאוויטש.

מילות הניגון (באוקראינית): "ניֶע זשוּריצי כלאָפּצי, טשטאָ איס נאַמי בּוּדיעֶט, מי פּאַיעֶדעֶם דאָ קאַרטשאַנקע, טאַם אי וואָדקאַ בּוּדיעֶט" (= אל תתייאשו נערים, מה יהיה איתנו אנחנו נגיע לפונדק ושם יהיה - משקה).

תוכן הניגון[עריכה]

התבטא פעם אדמו"ר הרש"ב על הניגון: "בניגון זה משתקפת ההתרוממות של חסידי אדמו"ר האמצעי". הרבי[2] ביאר שהניגון מבטא את ההשתוקקות והתקווה של חסידים לבוא אל רבם ולשמוע דברי חסידות ולכן גם בהיותם בדרך, למרות טלטולי וקשיי הדרך, אינם דואגים ומקווים ובוטחים שתיכף באים אל הרבי, ושם יהיה "משקה" - לרוות את הצמאון האמיתי לדבר ה', דברי חסידות וכן הוא גם בנוגע לעבודה בגלות, שלמרות חשכת הגלות, אין מקום לדאגה כיון שישנה הבטחת הקב"ה, שבודאי באים להמטרה והתכלית - מחוז חפצם - של כללות העבודה, בגאולה האמיתית והשלימה, שאז יהיה שלימות הגילוי דמקור מים חיים, אין סוף האמיתי וזה נותן את הכח לעשות את עבודת הגלות מתוך שמחה וטוב לבב.

ניגון זה הוא ניגון קי"א בספר הניגונים.

קישורים חיצוניים[עריכה]

  • ביאור הרבי על הניגון, שיחת שבת פרשת ויצא, ט' כסלו ה'תשי"א, תורת מנחם, שנת תשי"א, חלק ראשון, אתר ספריית חב"ד
הניגונים להאזנה בביצועים שונים

הערות שוליים

  1. ספר השיחות תש"א ע' 112. תורת מנחם - התוועדויות ח"ו ע' 130, ובהנסמן שם.
  2. תורת מנחם חול המועד סוכות תשי"ג עמ' 94