הבדלים בין גרסאות בדף "חיים יצחק אייזיק לנדא"

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
(עריכה ודיוקים)
שורה 13: שורה 13:
 
בין השנים [[תשס"ה]] ו[[תשס"ט]] היה חבר הנהלה בישיבת [[תומכי תמימים אור יהודה (קטנה)|תומכי תמימים אור יהודה]] ומסר שיעורים ב[[נגלה]].
 
בין השנים [[תשס"ה]] ו[[תשס"ט]] היה חבר הנהלה בישיבת [[תומכי תמימים אור יהודה (קטנה)|תומכי תמימים אור יהודה]] ומסר שיעורים ב[[נגלה]].
  
הרב לנדא הוא ממנהלי מערכת הכשרות של אביו, הרב [[משה יהודה לייב לנדא]], והוא משמש כמנהל כללי של מערכת הכשרות.
+
הרב לנדא הוא ממנהלי מערכת הכשרות של אביו, הרב [[משה יהודה לייב לנדא]], והוא משמש כמנהל כללי של מערכת הכשרות. תפקיד אותו קיבל על עצמו לאור בקשת אביו הרב לנדא בשנים האחרונות. אביו הרב לנדא, התבטא כמה פעמים באזני מקורביו , לגבי בנו הרב יצחק אייזיק בביטוי "בר סמכא".
  
 
==משפחתו==
 
==משפחתו==

גרסה מ־09:13, 31 במרץ 2019

הרב אייזיק לנדא מתוועד ב770

הרב חיים יצחק אייזיק לנדא (יליד שנת תשכ"א, 1961) הוא איש חינוך, ר"מ בישיבת חסידי חב"ד ליובאוויטש צפת ומפקח מערכת הכשרות מטעם אביו הרב משה יהודה לייב לנדא באזור הצפון.

תולדות חיים

הרב לנדא נולד בו' אדר תשכ"א לרב משה יהודה לייב לנדא, רב העיר בני ברק ולאמו מרת מרים. בילדותו למד בתלמוד תורה חב"ד בבני ברק. בבחרותו למד בישיבה קטנה ליטאית "אור ישראל" בפתח תקוה ובישיבה גדולה החל ללמוד בישיבת תומכי תמימים כפר חב"ד. בזמן לימודיו בישיבה בכפר חב"ד, היה מהבחורים המצטיינים, ולאור זאת ביקש ממנו ראש הישיבה הרב יעקב כץ לנסוע לשליחות לישיבה חדשה שנוסדה אז, ישיבת ישיבה במגדל העמק, שהוקמה אז על ידי מוסדות "מגדל אור" של הרב גרוסמן. בשליחות תורנית זו שהה הרב לנדא במשך כשנה.

בשנת תשמ"א נסע לשנת ה'קבוצה' בישיבת תומכי תמימים המרכזית ב-770. בלימודיו בישיבה זכה לשמש את הרבי ולעזור למזכירות באמצעים שונים. בהזדמנות קרא לו המזכיר הרב גרונר וביקש ממנו לקנות במכולת מול 770 (במקום שנמצא היום מוזיאון צבאות השם) חתיכת עוגה וגבינה (ששימשה כארוחת הבוקר של הרבי), מאז היה קונה בכל יום את ארוחת הבוקר של הרבי. כמו כן היה פורט באופן קבוע את הצ'קים שהיו מגיעים למזכירות, של דמי מעמד או תרומות למוסדות השונים שתחת הנשיאות של הרבי.

לאחר סיום מסלול לימודיו והסמכתו לרבנות, נשא את רעייתו, נחמה רבקה, לבית ר' משה בצלאל וקסלשטיין, וקבע את מגוריו בקריית חב"ד בצפת. בקהילת חב"ד צפת החל לשמש במסירות מיוחדת בתפקיד של מו"צ ופוסק הלכה. ידיעתיו העצומות בהלכה, יחד עם גישתו המעשית שרכש מאביו - קנו להם שם בצפת ובאזור הצפון בכלל. זכה לעשות שימוש אצל אביו במשך השנים בעניני הלכה ובעניני מערכת הכשרות.

עם פתיחת ישיבת תומכי תמימים צפת, ושימש בה כראש ישיבת עד לסגירתה. לאחר מכן מונה למגיד שיעור, בשיעור ב' של ישיבה גדולה - חסידי חב"ד ליובאוויטש צפת עד שנת הלימודים תשע"ד, אז עבר למסור שיעורים לשיעור ג' בישיבה. שיטת לימודו מתייחדת בעמקות מחד גיסא ובהסברה המותאמת לתלמידים הצעירים מאידך גיסא. שיעוריו מלווים בדפי סיכום המבהירים את מהלך השיעור.

בין השנים תשס"ה ותשס"ט היה חבר הנהלה בישיבת תומכי תמימים אור יהודה ומסר שיעורים בנגלה.

הרב לנדא הוא ממנהלי מערכת הכשרות של אביו, הרב משה יהודה לייב לנדא, והוא משמש כמנהל כללי של מערכת הכשרות. תפקיד אותו קיבל על עצמו לאור בקשת אביו הרב לנדא בשנים האחרונות. אביו הרב לנדא, התבטא כמה פעמים באזני מקורביו , לגבי בנו הרב יצחק אייזיק בביטוי "בר סמכא".

משפחתו

קישורים חיצוניים