חיים יצחק אייזיק לנדא

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
הרב אייזיק לנדא מתוועד ב770

הרב חיים יצחק אייזיק לנדא (יליד שנת תשכ"א, 1961) הוא איש חינוך ותיק, ר"מ בישיבת חסידי חב"ד ליובאוויטש צפת ומפקח מערכת הכשרות מטעם אביו הרב משה יהודה לייב לנדא באזור הצפון.

תולדות חיים[עריכה]

הרב לנדא נולד בו' אדר תשכ"א לרב משה יהודה לייב לנדא, רב העיר בני ברק ולאמו מרת מרים. כילד למד בת"ת חב"ד בבני ברק. בבחרותו למד בישיבה קטנה ליטאית ובישיבה גדולה החל ללמוד בישיבת תומכי תמימים כפר חב"ד. בזמן לימודיו בישיבה בכפר חב"ד נשלח בשליחות לישיבה במגדל העמק, שהוקמה אז על ידי מוסדות "מגדל אור" של הרב גרוסמן, שם היה קרוב לשנה.

בשנת תשמ"א נסע לשנת ה'קבוצה' בישיבת תומכי תמימים המרכזית ב-770. בלימודיו בישיבה זכה לשמש את הרבי ולעזור למזכירות באמצעים שונים. בהזדמנות קרא לו המזכיר הרב גרונר וביקש ממנו לקנות במכולת מול 770 (במקום שנמצא היום מוזיאון צבאות השם) חתיכת עוגה וגבינה (ששימשה כארוחת הבוקר של הרבי), מאז היה קונה בכל יום את ארוחת הבוקר של הרבי. כמו כן היה פורט באופן קבוע את הצ'קים שהיו מגיעים למזכירות, של דמי מעמד או תרומות למוסדות השונים שתחת הנשיאות של הרבי.

לאחר סיום מסלול לימודיו והסמכתו לרבנות, נשא את רעייתו נחמה רבקה לבית ר' משה בצלאל וקסלשטיין, וקבע את מגוריו בקריית חב"ד בצפת.

תפקידיו[עריכה]

לאחרי נישואיו עבר לגור בעיר צפת ושימש כראש ישיבת תומכי תמימים צפת (קטנה) עד לסגירתה. לאחר מכן מונה למגיד שיעור, בשיעור ב' של ישיבה גדולה - חסידי חב"ד ליובאוויטש צפת עד שנת הלימודים תשע"ד, אז עבר למסור שיעורים לשיעור ג' בישיבה.

בין השנים תשס"ה ותשס"ט היה חבר הנהלה בישיבת תומכי תמימים אור יהודה ומסר שיעורים בנגלה.

הרב לנדא הוא ממנהלי מערכת הכשרות של אביו, הרב משה יהודה לייב לנדא, והוא משמש כמנהל כללי של מערכת הכשרות.

שיטתו בלימוד[עריכה]

שיטת לימודו מתייחדת בעמקות מחד גיסא ובהסברה המותאמת לתלמידים הצעירים מאידך גיסא. שיעוריו מלווים בדפי סיכום המבהירים את מהלך השיעור.

משפחתו[עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכה]