נפתלי ליפסקר

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
הרב נפתלי ליפסקר

הרב נפתלי ליפסקר (יליד שנת תשכ"ד, 1964) הוא מנהל אגף הסניפים של צעירי אגודת חב"ד בארץ הקודש, ובמסגרתו אחראי על הקשר הרציף עם שלוחי הרבי ברחבי הארץ, על מינוי שלוחים חדשים, ועל ארגון פעילויות הוואי עונתיות לילדי השלוחים.

תולדות חיים[עריכה]

נולד בפתח תקווה לאביו הרב חיים צבי ליפסקר בשנת תשכ"ד. למד במוסדות החינוך החב"דיים הסמוכים לעיר הולדתו, ובשנת תשמ"ד נסע ללמוד בישיבת תומכי תמימים המרכזית ב-770 במסגרת שנת ה'קבוצה'.

לאחר חזרתו משהותו אצל הרבי, התבקש בשנת תשמ"ה התבקש על ידי הרב אפרים וולף לקבוע שיעור שבועי ביהדות עם בניה של גברת דליה רויטמן -בת אחיו של הרבי - בביתם שברחובות. הגב' רוטמן נהנתה מהשיעור ואף עודדה אותו שימשיך, במתכונת ידידותית. כשהרב ליפסקר דיווח על כך לרבי, נענה שינהג לפי המצב באותו הזמן שלומד איתם.

פעילות ציבורית[עריכה]

בשנת תשמ"ו נשא את רעייתו פרומה, וקבע את מגוריו בפתח תקווה שם החל לפעול בשליחות הרבי ולשמש בגבאות בבית כנסת חב"ד הוותיק "צמח צדק" בעיר. בעקבות הצורך לעיתון חב"די לילדים, נמנה בשנת תשמ"ט על מייסדי השבועון במחנה צבאות השם, שיצא לאור על ידי ארגון צבאות השם בארץ הקודש שתחת ניידות חב"ד באה"ק.

בשנת תש"ס הצטרף כחבר הנהלת צעירי אגודת חב"ד בארץ הקודש ובשנת תשס"ה בעקבות עזיבתו של הרב ישראל ברוד את הארגון התמנה תחתיו כמנהל אגף הסניפים.

מאז נכנס לתפקידו, הביא לתנופה של ממש בכל התחומים שתחת אחריותו, הן במינוי עשרות שלוחים חדשים ברחבי הארץ, פתיחת מיזם 'שלוחי תורה', שבתונים עונתיים לילדי השלוחים, מחנות קיץ לבנים ולבנות, חידוש הקשר הרציף עם השלוחים.

בשנת תשע"ג הודיע יחד עם הרב משה שילת על מיזם 'פעילי חב"ד' שמטרתו לסייע לכלל השלוחים ברחבי הארץ, ולצרף את אנ"ש למעגל ההשפעה החב"די ולהרחיב אותו לקהלים נוספים. בשנת תשעו החל הרב ליפסקר לכתוב טור שבועי בעיתון כפר חבד בשם "חיים של שליחות" בו הוא מביא מהגיגיו ורעיונותיו בנושא השליחות

משפחתו[עריכה]

  • אחיו, הרב מרדכי ליפסקר, מנהל בית הספר למלאכה בנחלת הר חב"ד
  • חתנו, ר' שלמה לוין - פתח תקוה
  • חתנו, ר' מנחם מענדל מרילוס - פתח תקוה
  • בנו, ר' שמחה ליפסקר - משליחי הרבי בנשר, חיפה
  • בנו, ר' אריה זאב ליפסקר

קישורים חיצוניים[עריכה]

הקודם:
ישראל ברוד
מנהל אגף הסניפים של צעירי אגודת חב"ד בארץ הקודש
תשס"ה - (מכהן)
הבא:
-