שלמה יהודה סגל (עפולה)

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
הרב סגל (מימין) במבצע חנוכה יחד עם אחיו, הרב חיים שלום סגל

הרב שלמה יהודה סגל (יליד שנת תשי"ח, 1958) הינו שליח הרבי בעפולה.

תולדות חיים[עריכה]

נולד בירושלים בו' אייר תשי"ח לר' מרדכי זלמן ובלומה סגל, והוא דור שביעי לאדמו"ר הזקן, ונקרא על שם זקנו.

בצעירותו למד בישיבות חסידיות בירושלים, ולאחר מכן עבר ללמוד בישיבת תומכי תמימים בלוד, שם התחנך אצל המשפיע החסידי הרב שלמה חיים קסלמן.

בשנת תשל"ז נסע אל הרבי לשנת ה'קבוצה', ולמד בחצר הרבי בישיבת תומכי תמימים המרכזית ב-770, כבר אז החל בפעילותו לקירוב יהודים, והצליח לקרב שלושה בעלי עסקים[1].

כשסיים את מסלול לימודיו, התחתן עם רעייתו מרת מלכה בתו של דוד אלכסנדר זושא קעניג מירושלים, על פי הוראת הרבי היה אמור להצטרף לרב ישעיהו הרצל שכיהן באותן שנים כשליח הרבי בכפר תבור, אלא שלמעשה התיישב בסופו של דבר בעפולה, והקים את בית חב"ד המקומי יחד עם אחיו המבוגר הרב חיים שלום סגל, שהיווה המשך לפעולותיהם של יעקב מינסקי ושמעון רוזנברג, שפעלו בעיר קודם לכן בצורה לא רשמית.

מלבד הפעילות בתחומי עפולה עצמה, היה צורך לפעול גם ברחבי האזור, היות ועד אז כמעט ולא הייתה התיישבות חב"דית באזור הצפון, והחב"דניקים היחידים בכל אזור עמק יזרעאל היו תושבי עפולה.

פעילותו גרמה להדים רבים, וכאשר רצו מטעם הנהלת צעירי אגודת חב"ד להכשיר שלוחים לפעילות, שלחו אותם להצטרף לפעילות של השלוחים בעפולה למספר ימים, על מנת לקבל את הרוח וההתלהבות של השלוחים[2].

כיום הרב סגל מנהל את פעילות בית חב"ד, המתמקדת בעיקר בפעילות עם שכבות האוכלוסיה השונות, והוא מפעיל תחתיו שני שלוחים: הרב לוי קרץ, ובנו הרב יוסף יצחק סגל.

משפחתו[עריכה]

אחיו:

חתניו:

  • הרב שלום דובער בינשטוק - שליח הרבי בוולנסיה, ספרד.
  • הרב גלעד מזרחי - צפריה.
  • הרב שלום בער וולפא - משלוחי הרבי בנתניה.
  • הרב יוסף הרשקופ - כפר חב"ד.
  • הרב יואל לסקר - כפר חב"ד.
  • הרב שמוליק ינקוביץ - רחובות.
  • הרב חנניה יוסף הלפרין - חולון.

בניו:

קישורים חיצוניים[עריכה]

הערות שוליים