כי קרוב (גליון)

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
שער אחד העלונים

גליון כי קרוב הוא בטאון דו-שבועי המופץ בריכוזי חב"ד ובבתי כנסת בריכוזים חרדיים, ומחולק חינם למטרות הפצת המעיינות ללא עלות.

העיתון יוצא לאור על ידי הרב משה שילת ובעריכת ר' בנימין ליפקין, ומסקר את תחומי הפעילות החב"דית עם דגש על פעילות המנוהלת ביוזמת הרב שילת, וכן טורים קבועים של הגות והתוועדויות חסידיות מאת דמויות בולטות בציבור החב"די.

הוצאה לאור[עריכה]

בתחילת שנת תשע"ט לאחר הסדר שהתקבל בין הרב יוסף יצחק אהרונוב והרב שילת, הוגבלו תחומי הפעילות המנוהלים על ידי הרב שילת, ולאחר שלטענתו תחומי הפעילות שתחת הנהלתו לא קיבלו סיקור מספיק, יזם בחודש כסלו הוצאה לאור של גליון צבעוני בעל תוכן מגוון המודפס ומופץ ללא עלות וללא כוונת רווח הן בריכוזים החב"דיים, והן בריכוזים חרדיים.

בעקבות פנייתם של בעלי שבועון כפר חב"ד וטענתם שחלוקת העיתון החינמי יגרור תחרות קשה שתפגע בעיתון הוותיק, הגבילו חברי בית דין רבני חב"ד את מספר עמודי העיתון ל-16, וקבעו שהוא יודפס כעיתון דו-שבועי למעט אישורים מיוחדים כדוגמת השבועות שקודם י"ט כסלו וכדומה בלבד[1].

עד לי"ט כסלו תש"פ העיתון הופץ והודפס בכ-15,000 - 25,000 עותקים אך מתאריך י"ט כסלו תש"פ לאחר משא ומתן עם עיתון בקהילה המופץ בציבור החרדי, הוחלט לצרף גם את גיליון כי קרוב לחבילת הגיליונות המצורפים עם העיתון.

יוזמה נוספת שמטרתה להגיע עמוק לתוככי הציבור החרדי היא הצבת מעמד ובו הגיליונות השבועיים בכל רשת הספרים יפה נוף פלדהים, משכך כיום העלון מודפס ומופץ בכ-100,000 עותקים.

טורים ומדורים[עריכה]

מדורים בעבר[עריכה]

  • עיר מקלט - טור סיפורים מבית חב"ד, מאת הרב נחמיה וילהלם, שליח הרבי בבנגקוק, תאילנד

ראו גם[עריכה]

הערות שוליים