בנימין ליפקין

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
בנימין ליפקין מנחה באירוע של התלמוד תורה בלוד

בנימין מנשה ליפקין (יליד תשל"ד - 1974) הוא עיתונאי וסופר חב"די, המכהן כיום כעורך הראשי של היומון החרדי "המבשר".

תולדות חיים

נולד בכ"ז באדר תשל"ד לאביו הרב יעקב משה ליפקין, מחסידי חב"ד בירושלים - ונכדו של המשפיע הרב יהושע מרדכי ליפקין.

בצעירותו התחנך בתלמוד תורה תורת אמת בירושלים, בישיבת תומכי תמימים לוד ובישיבה הגבוהה תומכי תמימים קריית גת עד שנת תשנ"ד אז נסע ללמוד בישיבת תומכי תמימים המרכזית ב-770 במסגרת שנת ה'קבוצה'.

בשנת תשנ"ו נשא את רעייתו נחמה דינה בתם של הרב שלמה יהודה ומרת ציפורה ויגלר - וקבע את מקום מגוריו בשיכון חב"ד בלוד. למשך תקופה קצרה נמנה על צוות המשגיחים בישיבת תומכי תמימים בלוד ולאחר זמן החל לממש את כישוריו בכתיבה.

בשנת תשנ"ז חיבר ביחד עם יוסף יצחק אליטוב את "שלמות הארץ (ספר)" הסוקרת קווים למשנתו המדינית של הרבי, כתמך לפעילותו של הר' יוסף יצחק גוטניק בשליחות הרבי נגד מדיניות הוויתורים והנסיגות שמאפיינת את המנהיגות הפוליטית בישראל. כמו כן חיבר את הספר "על הכוונת", הסוקר את שרשרת האירועים בקראון הייטס ששיאם הפיגוע שהתרחש בשנת תשנ"ד כאשר מחבל פלסטיני ירה על רכב שהיה על גשר ברוקלין והסיע תלמידים מישיבת חב"ד. בפיגוע נרצח הת' ארי הלברשטם, ונפצע קשה הת' נחומי ששונקין שהחלים באורח נס.

בשנת תשנ"ח היה העורך של ידיעון איגוד הקהילות היהודיות בחבר העמים שנקרא בשם "חדשות של אור" ויצא תחת מוסדות קרן אור אבנר.

בעבר שימש כתב יחד עם יוסי אליטוב תחת שם העט מאניס לביא בשבועון כפר חב"ד[1]. במשך תקופה ערך את ביטאונה של ש"ס יום ליום בהיותו יומון, וכן את המגזין "משפחה טובה". מאז שנת תשס"א ועד שנת תשע"ג כיהן כעורך ראשי של שבועון 'בקהילה', ובחודש כסלו תשע"ג עזב את השבועון לטובת משרת עורך ראשי ביומון החרדי 'המבשר' היוצא לאור על ידי הרב מאיר פרוש ומיועד לכלל הציבור החרדי[2].

בחודש טבת תשע"א ביקר ברמאללה שם נפגש עם רב המרצחים ויו"ר הרשות הפלסטינאית אבו מאזן - ממנהיגי ארגוני הטרור פת"ח, אש"ף ו'ספטמבר השחור'. המעשה גונה בחריפות בעיתונות החרדית והחב"דית[3].

בשנת תשע"ב החל להגיש את המהדורה המרכזית ברדיו קול חי, עד לפרישתו בחודש תמוז תשע"ג. בבחירות שהתקיימו באותה שנה לגבאות בית הכנסת חב"ד בלוד מונה מטעם המרא דאתרא הרב ברוך בועז יורקוביץ' לפקח על הבחירות.

החל מחודש מנחם אב תשע"ג החל לפרסם טור שבועי באתר חב"ד און ליין תחת השם 'לבנימין אמר'[4].

בשנת תשע"ט החל לערוך עם הקמתו, את עיתון כי קרוב.

ספריו

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

  1. תקופה מסוימת השתמש בשם העט "ליפקין שחק"
  2. הסלוגן של העיתון הוא: "העיתון של היהדות הנאמנה", והוא מזוהה בעיקר עם סיעת שלומי אמוני ישראל במפלגת 'אגודת ישראל', ששמה לעצמה מטרה לאחד תחתיה את החסידויות הקטנות.
  3. זעזוע: עיתונאי חב"די נפגש עם רב המרצחים - באתר אינפו.jpg,  י"ד בטבת ה'תשע"א, איך העזת ללחוץ יד מגואלת בדם? ● תגובה - באתר אינפו.jpg,  י"ז בטבת ה'תשע"א, העיקר שהאוכל היה מהדרין ● טורו של א. ארצי - באתר אינפו.jpg,  י"ז בטבת ה'תשע"א
  4. החל מהשבוע - בנימין ליפקין בטור חדש ב-col.